Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) rlazol válasza Roachy (#1100) üzenetére


rlazol
addikt

pont akartam írni a témához, hogy a szerveren keresztül render lehetősége már a Pro2-ben is megvolt. Én 2005-ben raktam össze először olyan (amatőr) videostúdiót, ahol a nyerseket egy központi adattárolón tartottuk és onna steameltük a premierbe, így egyszerre több gépen is tudtunk ugyanabból a fileból dolgozni, anélkül, hogy az cc 300 GB össz nyerset több gépen tároltuk volna (ez akkor még irdatlan nagynak számított...).
Persze ez belső hálózat, de előbb-utóbb a sávszélesség lehetővé fogja tenni, és mennyivel jobb lesz. :) Persze vannak veszélyei, hogy lenyúlják az anyagot stb, dehát valamit valamiért.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1102) sellerbuyer válasza Roachy (#1100) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hol itt a jogi probléma?

Pontosan ott, ahol a torrentnél is.

Azt persze nem tudom mennyire használható.

Korlátozottan és jó sokáig így is lesz ez még. Aztán mikor rájönnek, hogy még sincs ebben annyi pénz, mint gondolták, mert eleve baromság maga a koncepció, akkor elfelejtődik szépen. :)

A többivel meg szimplán csak nem értek egyet. :)

Tényleg nézz utána, de nem "reklám helyeken", hanem szakmai fórumokon, ahol ért is vki hozzá! Rendszergazda vagyok, nekem ne mutasd be ezt az új (felhős) divatot... :D

[ Szerkesztve ]

(#1103) Roachy válasza rlazol (#1101) üzenetére


Roachy
senior tag

Gondolom nem mondok nagy újdonságot, hogy a tv-knél már így megy egy ideje.

(#1104) Roachy válasza sellerbuyer (#1102) üzenetére


Roachy
senior tag

Még mindig nem értem a jogi problémát, kérlek magyarázd el. Nem osztasz meg semmit senkivel, nincs semmilyen nyilvánosság, nincs senki és semmi amit sértenél vele. Max kiberbűnőzők, a hatóság, meg a szolgáltató férhet hozzá, vagy egyáltalán tud róla bármit is, mit csinálsz.
Nem bánnám ha kicsit bővebben kifejtenéd az álláspontodat és nem csak lerendeznéd egy egyszerű "nem értek egyet"-el. Lehet megúsznék pár óra keresgélést, olvasgatást. Kíváncsi vagyok arra is, miért gondolod, hogy eleve baromság?

(#1105) rlazol válasza sellerbuyer (#1102) üzenetére


rlazol
addikt

engem is érdekelne a magyarázat.
készítek egy felvételt, felrakom egy szerverre és megosztom a vágóimmal/effektelőimmel, így megtehetem, hogy olyan munkaerőt alkamazok egyidejűleg, akiket infrastruktúrális okok miatt eddig nem lehetett, vagy csak súlyos időveszteséggel.
Pl a hangtechnikusom Kanadában van, a speciel effect team meg LA-ban, mégis tudnak együtt dolgozni, mert valós időben látják egymás munkáját, és nem kell arra várni, hogy az adathordozók átérjenek.
Ha a technika képes rá, hol itt a gond, főleg a jogi probléma?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1106) Roachy válasza rlazol (#1105) üzenetére


Roachy
senior tag

Erre meg is van már a válasz, az Adobe Anywhere. Pont ezt akarják vele elérni, amit te is írsz. De ez még nem a cloud renderről szól, hanem a megosztásról, a közös munkáról.

(#1107) Roachy válasza Roachy (#1106) üzenetére


Roachy
senior tag

Meg van a weboldal, aki a játékokat futtatja felhő alapon. Onlive

[ Szerkesztve ]

(#1108) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, hogyan tudom megcsinálni mondjuk premiere-el, hogy egy portré állásban rögzített videó két fekete sávját el mossam annyira hogy az színekben hasonlítson a eredeti videóra?
Mostanában ezt szokták alkalmazni az ilyen állított videóknál, hogy ne legyen zavaró ugye a fekete sáv a két szélen.

(#1109) rlazol válasza MTbc (#1108) üzenetére


rlazol
addikt

szia,
ezt egy kicsit érthetőbben kérlek.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1110) MTbc válasza rlazol (#1109) üzenetére


MTbc
senior tag

Igen kicsit kusza lett :(

Ha telefonoddal álló pozícióban felveszel videót, és azt pl. monitoron visszanézed teljes képernyőn akkor a monitor nagy részén jobb és bal csak fekete terület található és középen lesz a videó. Én azt szeretném ha fekete nagy terülteket, lefedném a videó elmosódott részleteivel, hogy ne a fekete terület lásd. Szerintem úgy kéne hogy fogom a középen lévő videót, kettévágom a egyik fele a jobb fekete sávba a másik a bal fefkete sávba kerülne amiket aztán elmosok. :R

[ Szerkesztve ]

(#1111) Roachy válasza MTbc (#1110) üzenetére


Roachy
senior tag

Belenagyítasz hogy kitöltse a teljes képmezőt, életleníted az egészet (és effektezed, ahogy tetszik) és ezt a képet teszed be háttérnek, a crop-olt hasznos mögé.

(#1112) MTbc válasza Roachy (#1111) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi, ez így jóval egyszerűbb.

(#1113) MTbc válasza MTbc (#1112) üzenetére


MTbc
senior tag

Oké, hogy teszem be háttérnek?
Nagyított video2 sávban rendes videó video1 sávban van, próbáltam opacity-vel játszani de nem jött ki sehogy hogy csak a fekete részek legyenek átlátszóak.

(#1114) Roachy válasza MTbc (#1113) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem úgy kell. Egyszerűen vágd le róla a fekete részeket, a crop effect-el.
De tessék találtam egy tutorial videót, ami pont neked szól. ;)

(#1115) MTbc válasza Roachy (#1114) üzenetére


MTbc
senior tag

Szuper, köszi tegnap kerestem csak nem éppen ezzel a címszóval.
Köszi! :R

(#1116) fotóslány


fotóslány
újonc

Sziasztok!

Lehet valahogy több külön álló jelenetet egymás után tenni nem manuálisan? Egy két órás videóból csak pár jelenet kell, amit fölé másoltam és az után teszem a kiválogatott részeket egy másik szekvenciára és ott rengeteg idő lenne még kézzel egyesével egymáshoz húzogatom a részeket. Szóval lehet ilyet egy kattintásra esetleg?

Köszi

(#1117) rlazol válasza fotóslány (#1116) üzenetére


rlazol
addikt

jobb klikk a két snitt közötti üres területre és "ripple delete"
ha más sávban van valami a kettő között, akkor csak annak a széléig húzza be.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1118) aldebaran


aldebaran
őstag

A cs6-ban interjú alatti statikus zörejt hogy lehet a legjobban kiszűrni?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1119) rlazol válasza aldebaran (#1118) üzenetére


rlazol
addikt

próbáld meg külső programban, én az audacityt használom erre.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1120) aldebaran válasza rlazol (#1119) üzenetére


aldebaran
őstag

Hmmm... végülis jogos. Köszi! :R
Na, majd legközelebb. Most a beépített zajszűrőt használtam. ez is segített valamennyit.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1121) .DLL


.DLL
veterán

Helló!
CS3-ban hogyan lehet a hangot 1 frame-nél finomabb beosztásban igazítani vagy nyesni?
Egyik sávon a hangom pont fél frame-mel van elcsúzva a másikhoz képest, és így vagy elé huppan, vagy mögé, és eléggé hallható...
Jó lenne, ha volna milisec vagy mintavétel finomságú igazítási lehetőség, de nem találtam erre vonatkozó beállítást.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1122) rlazol válasza .DLL (#1121) üzenetére


rlazol
addikt

legjobb tudomásom szerint nincs, igazítsd meg a hangot pl audacityvel és tedd rá úgy.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1123) Katumoto712


Katumoto712
tag

Sziasztok.

Renderelésnél nem tudom teljes képernyőre tenni a videót.
Körülötte fekete kép van ,mintha egy keret lenne.
Kérlek segítsetek.

(#1124) rlazol válasza Katumoto712 (#1123) üzenetére


rlazol
addikt

az ablakban, ahol beállítod a rendert, a screenshot alatt kétoldalt mutatja, hogy mekkora video mérete és mekkora a kimeneti méret. Vsz itt van a gikszer, a képarányban.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1125) Katumoto712


Katumoto712
tag

Hello.
Vga kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni.
Most gt 750M kártya van a gépemben,de mint kiderült ez épp hogy elég az After effecthez,így notebook csere lesz belőle,viszont most jól szeretnék választani.
Lenovo y510p notebookot néztem ki GT755 SLI vel.A kérdés hogy ajánljátok e az SLI kártyákat az after effecthez,illetve adobe premierhez vagy inkább nézzek gtx es gépeket amik nem SLI KÁRTYÁSOK.?
Köszönöm.

(#1126) nova001


nova001
senior tag

hello

kérdésem az lenne hogy van e magyar oktató anyag a premier pro CC verziobol ?

(#1127) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Ti tudtok nekem segíteni biztosan, bár nem photoshop.

Adobe Premier Proban csinálok egy kis fotóvetítést zenére, de most használom először. Meg tudja valaki mondani, hogy van-e valami megoldás arra, hogy a fotókat a kép méretéhez igazítsa?

Most egyenként tudom a scale csúszkán beállítgatni és elég sok kép van benne...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1128) rlazol válasza Winne (#1127) üzenetére


rlazol
addikt

szia!

ezen a gépemen nincs PS, de emlékeim szerint ilyen opció nincs.
Menj be az Irfanview-ba, és ott csinál egy Batchet, amivel az összes kép méretét a megfelelőre módosítod.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1129) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

[link]

A bekeretezett részen CS6-ban volt egy cucc amivel ki tudtam jelölni azt a területet amit ki szeretnék renderelni, vagy ha entert nyomtam csak azt renderelte le és játszotta vissza egyből. CC-ben ezt vissza lehet hozni valahogy?

Másik kérdés, olyat szeretnék csinálni hogy van egy szöveg, fekete háttér, a szöveg átlátszó, és megy a videó mögötte, szóval a betűkben látszik a videó. Ezt PS-ben meg tudom csinálni és kimentem PNG-ként aztán berakom Premiere-be, simán Premiere-ben meg lehet csinálni?

(#1130) taranis válasza HollyBoni (#1129) üzenetére


taranis
addikt

A másodikra: ugyanúgy kell, mint photoshopban, a szövegnél a Transform properties alatt van olyan, hogy opacity. Ez globálisan állítja az opacityt, de az egyes effekteknél külön is állítható ízlés szerint (pl. fill, stroke, shadow)

Ja bocs, közben megértettem amit írtál, a szöveg egy maszk lenne, és csak abban látszódna a videó. Ezt speciel nem tudom :) After Effectsben tutti meg lehet.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#1131) taranis


taranis
addikt

Közben meglett, ez sem bonyolult. Tolj a videóra egy Track Matte Key effektet, az effekt tulajdonságainál a Matte-nak pedig válaszd ki a szöveget tartalmazó videósávot. Ezután még mindig játszhatsz az átlátszósággal.

colorizer.net

(#1132) HollyBoni válasza taranis (#1131) üzenetére


HollyBoni
veterán

Állllllat! :R

Másik kérdésre nincs ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1133) Roachy válasza Winne (#1127) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha a fotók képaránya ugyanaz, mint a videóé, akkor a sequence-n kijelölöd az összeset jobb egér és "scale to frame size". Mivel csak bele méretezi a teljes képmezőt, ezért ha a képarányok különbözőek, akkor vagy két oldalt, vagy alul-fölül fekete sáv lesz. Ezt már csak egyéni méretezéssel lehet korrigálni, vagy ahogyan rlazol is írta, külső programmal méretezni.

(#1134) Roachy válasza HollyBoni (#1132) üzenetére


Roachy
senior tag

Vagy lehet úgy is, hogy a szövegre húzod az invert effectet, channel-nek pedig választod az alpha-t. Egy picit más az eredmény, marad egy vékony keret, de lényegében ugyanaz.

(#1135) Roachy válasza Roachy (#1133) üzenetére


Roachy
senior tag

Régen az volt a work area, ezt megszüntették szerencsére és sokkal logikusabban csak kijelölsz egy in és egy out pontot, majd a sequence menüböl render in to out. Ja és persze az enterrel is csak azt rendereli.

[ Szerkesztve ]

(#1136) HollyBoni válasza Roachy (#1135) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hogy tudom kijelölni az in and out pontot?

Szerk.: Király, ez tényleg jobb. :R

[ Szerkesztve ]

(#1137) Roachy válasza HollyBoni (#1136) üzenetére


Roachy
senior tag

Ahol kezdeni szeretnéd nyomsz egy "i" betűt, ahol befejezni, nyomsz egy "o" betűt. ;)

(#1138) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali

Miért nem tudom metnyitni a premiere pro cs6 és a media encodert! Nem nyitja meg és kiítja hogy error 0x000007b ! Mi lehet ez? :F SOS!

SC: Herczku_Death

(#1139) rlazol válasza afrojack1 (#1138) üzenetére


rlazol
addikt

valami infó esetleg?
milyen gép? mióta van a hiba? más adobe termékek futnak?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1140) afrojack1 válasza rlazol (#1139) üzenetére


afrojack1
senior tag

Gép az adatlapomon !
Tegnap töltöttem le és miután az amtlb.dll fájlt kicserétem azóta nem engedi, pedig azt a lightroom 4-et is letöltötem hozzá(amit ír a fóruma) , más adobe termék nincsen! :( :F

SC: Herczku_Death

(#1141) rlazol válasza afrojack1 (#1140) üzenetére


rlazol
addikt

honnan töltötted le? torrent?
amúgy a premiereket elsősorban a különböző crackeken felül a codecek szokták zavarni. Próbáld meg letiltani azokat.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1142) afrojack1 válasza rlazol (#1141) üzenetére


afrojack1
senior tag

Adobe oldala ! Pontosabban az adobe cloudból

SC: Herczku_Death

(#1143) afrojack1 válasza rlazol (#1141) üzenetére


afrojack1
senior tag

Próbáljam meg másik crack fájlal?

Tudom nem szabad de létszi ne veszekedjünk köszi! :R :)

SC: Herczku_Death

(#1144) rlazol válasza afrojack1 (#1143) üzenetére


rlazol
addikt

ha a codecek letiltása nem jött össze, vagy másik törés, vagy tiszta telepítés, vagyis egy új winyózra, amin csak a driverek vannak, húzod fel. Premier kényes a mindenféle lejátszók, kodekek, mem.rezidens szarok jelenlétére.
Esetleg próbáld ki a telepítést más gépen, hogy lásd, azzal van-e a gond.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1145) afrojack1 válasza rlazol (#1144) üzenetére


afrojack1
senior tag

Megpróbálom egy másik amtlib.dll fájlal ha nem jön össze, akkor átteszem a másik vinyóra!
Majd irok! Addig is köszönöm!! :R :R

SC: Herczku_Death

(#1146) afrojack1 válasza rlazol (#1144) üzenetére


afrojack1
senior tag

köszi !!
igaz volt a gyanúm nem mindegy hogy milyen az amtlib.dll fájl az volt rossz !
végre jó viszont mikor megnézem a videót amit behúztam a sávra akkor hamarabb van a hang de majd megoldom!! :) :R :R

SC: Herczku_Death

(#1147) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv!
Kamera 1080p 50 fps 28 Mbps minőségben rögzít. Van a Premierben ilyen kimeneti ráta? (Sony Vegas úgy néz ki, nem tudja ezt az fps-t ezen a bitrátán).

(#1148) hibavissza válasza Winne (#1127) üzenetére


hibavissza
veterán

(#1149) Roachy válasza hibavissza (#1147) üzenetére


Roachy
senior tag

Meg lehet vele oldani igen, de egyébként mihez kell, hogy a kimenet is 50 fps legyen?

(#1150) hibavissza válasza Roachy (#1149) üzenetére


hibavissza
veterán

:F hát megnézni a tévén/monitoron. Egyszerű családi videók. Nem moziban fogják vetíteni :) nem a youtube-ra szánom. Mostanában kezdtem el videózni a fényképezőgépemmel rendszeresen. Miért?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.