Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) BonFire válasza ViZion (#800) üzenetére


BonFire
veterán

Annyi a beleszólásom, hogy másik nyomdát ajánlok a megrendelőnek. Van vagy kettő nálunk – talán még van kettő. A „default” nyomdánk így dolgozik, ahogy leírtam. Nekem a volt tördelőjük mondta, hogy így mennek a dolgok, hát első kézből.

Azért sem akartam túlvariálni az egészet, mert nem tudom, hol fog egyáltalán napvilágot látni. Egy plusz egy színnel PDF-ben talán nem lőhetünk annyira mellé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#802) Syl válasza BonFire (#797) üzenetére


Syl
nagyúr

Megette a fene az ilyen nyomdát! Több mint tíz éve dolgozom nyomdáknak (reklámújságok, melyekben nem ritkán több tucat betűtípus van) és még soha nem volt problémám a PDF-ekkel. Kivéve egy kis digitális nyomdát, ahol bár a tulajnak volt Adobe csomagja mégis minden sz*rt Corellel csinált. Neki vagy TIF-et vagy görbített EPS-t kellett adnom.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#803) ViZion válasza Syl (#802) üzenetére


ViZion
félisten

A Tif jobb, mint egy sz@r pdf. Sajnos kevesen hoznak jó pdf-et. tif-et meg Corelben lehet krakni, ahogy tetszik - igaz a kis szövegek sz@rok lesznek ;]
Legjobb, amikor pdf-et kapunk, "montírozva": kirakja a névjegyeket A4-re... vagy múltkor a kétoldalas A5 szóró-t felrakta egy A4-re egymás alá, de nem összeforgatva -> kuka. Ezt újra kell montírozni, ami több idő és több hibalehetőség, mintha oldalanként kaptuk volna. Másik poén, amikor a pdf-et, biztos ami biztos képként mentik... 'oszt az apróbetűs nem szép :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#804) Syl válasza ViZion (#803) üzenetére


Syl
nagyúr

Plusz desszert amikor ezt a képet RGB-ben adják. Szuperül néz ilyenkor ki a fekete szöveg... :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#805) BonFire válasza Syl (#802) üzenetére


BonFire
veterán

Nem mondtam, hogy mit kér a nyomda, csak feldobtam a kérdést, hogy hogyan érdemesebb elkészíteni. Nekem így is, úgy is jó. Viszont azt hozzá kell tenni, hogy nekünk ez jutott. Kisváros–kis nyomda. Azért egész jól ellátja a megyét a saját reklámújságjával immáron vagy 20 éve 60 000–120 000-es példányszámmal. Helyi önkormányzati lappal, ami olyan, amilyen, de minőségre nem rossz.

Aztán hogy ezt kőkorszaki módszerekkel hozzák össze, az már az ő dolguk.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#806) BonFire válasza ViZion (#803) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem is azt mondta a volt tördelőjük, hogy jobb lesz, ha én rakom ki az A5-öt A3-ra, mert ha ők nyúlnak bele, akkor baj lesz. Na most kérdem én: hogy jövök én ahhoz, hogy kilőjem nekik a cuccot? Én megtervezek egy darabot, aztán pusszancs. Az én anyámat ne szidja senki, mert mondjuk speckó saját papírméretet használnak, és dolgozhatnak újra. Akkor már jobb, ha hozzá sem nyúl az ember.

Nem okoskodok bele az ő dolgukba, amíg ők sem az enyémbe.

Egyébként állampolgári ismeretek tantárgy körben taníthatnának néhány igazán gyakorlatias dolgot. Pl azt, hogy a nyomda az merőben különbözik a házi nyomtatástól, és felejtse el az A4-re kasírozást. Meg hogy a SuperGlue nem finom.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#807) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok!
újabb kérdésem lenne, kivágni hogy kell?
photoshopban csinálok egy fekete layert, majd ráirok valalmit és kijelölöm ,majd egy kivágás a feliratra és ki is vágja belőle, és átlatszó lesz....viszont itt meg nem így működik, egyszerűen törli a felső layert!

mcs10

(#808) Dluinet válasza mcs10 (#807) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jobb klikk, vágómaszk készítése

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#809) mcs10 válasza Dluinet (#808) üzenetére


mcs10
tag

valalmit nem csinálok jól, egymásra teszek két téglalapot, az alsóból szeretném kivágni a felsőt, és a vágomaszkos jobb klikkel nem vágja ki, bárhogy jelölöm ki őket!

mcs10

(#810) Dluinet válasza mcs10 (#809) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor a Shft+Ctrl+F9 görbeműveletek ablak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#811) BonFire válasza mcs10 (#809) üzenetére


BonFire
veterán

Te most akkor a Shape-et akarod szerkeszteni, vagy vágómaszkot használni. Utóbbinál mindig a felső alakzat a maszk, abba lesz belevágva az alatta lévő.

Ha shape-et akarsz szerkeszteni, akkor használd a Pathfindert, mert szabdalni azzal kell.

VÁGÓMASZK működése

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#812) Dluinet válasza BonFire (#811) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már jóváhagyás is szükséges a megosztott dokumentumaidhoz?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#813) BonFire válasza Dluinet (#812) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, mert elfelejtettem beállítani a Share-t! Talán így már jó lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#814) mcs10 válasza Dluinet (#810) üzenetére


mcs10
tag

a bill.kombinácios ablakot kerestem én! Köszi, már jó minden!

mcs10

(#815) mcs10


mcs10
tag

és szöveget hogy tudok kivágni,metszni? azt nem akarja így....

mcs10

(#816) Dluinet válasza mcs10 (#815) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem értem a kérdést
de minden le van írva itt és itt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#817) Polemius válasza mcs10 (#815) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ha jól értem a kérdést, és a szöveggel akarsz valamiből kivágni, akkor:
- görbévé alakítod és úgy, vagy
- pathfinder használatával, vagy
- átlátszósági maszkkal

(#818) BonFire válasza mcs10 (#815) üzenetére


BonFire
veterán

Késsel (knife tool) úgy összevissza kaszabolhatod szabad kézzel az objektumokat, ahogy akarod. Ha kifinomultabb munkát akarsz, húzz átmenő görbéket pennel az objektumon, majd jelöld ki mindet, a Pathfinder palettán meg kattints a Divide (darabokra vágás) opcióra. Így ahol vonal keresztezi az alakzatot, ott ketté fogja vágni, és onnantól kezdve minden darab külön objektum lesz.

Egy-egy alalkzatba vágáshoz használd a vágómaszkod (object-->clipping mask-->make) Az alsó objektum lesz belevágva az felsőbe. Ha fokozatosan elhomályosodó széleket akarsz, akkor az Opacity Maskot (átlátszósági maszk) kell használnod, az Opacity paletta legördülő menüjéből kiválasztva a "Make Opacity Mask" pontot.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#819) Dluinet válasza BonFire (#818) üzenetére


Dluinet
nagyúr

neked mennyi energiád van, én sajnálok ennyi leütést végezni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#820) BonFire válasza Dluinet (#819) üzenetére


BonFire
veterán

Pedig most még munkám is van. Két napja forgatókönyveket írok, webszövegeket írok, írok, mint a géppuska. No, annyira nem volt haszontalan az az ingyenes gépírás tanfolyam, amit elsajátítottam (ha már ingyér volt). Így megtanultam legalább gyorsan gépelni. Mit gondolsz, hogy tudnék a blogomon annyit locsogni, ha két ujjal keresgélnék! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#821) BonFire válasza BonFire (#818) üzenetére


BonFire
veterán

Ja, az kimaradt, ha a penes-görbés divájdos megoldást használod, akkor vigyázz, hogy a pennel rajzolt görbéknek ne legyen vonalvastagsága, különben azok is ki lesznek vágva!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#822) Polemius válasza BonFire (#818) üzenetére


Polemius
aktív tag

Igen, így hosszabban leírva talán jobban érti mint ahogy én felsoroltam a lehetőségeket :))

(#823) mcs10 válasza BonFire (#821) üzenetére


mcs10
tag

Nah, ezt jó visszaolvasni :) bőven kaptam segítséget! Megnézem gyakorlatban! Köszönöm!

mcs10

(#824) mcs10


mcs10
tag

Mükszik! Köszönöm még1x!

mcs10

(#825) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Hi!

PDF-ből olvastam be az Illustratorba egy anyagot. Ezt valamikor illustratorban készítették nagy eséllyel, mivel a program a vonalakat teljesen jól lekezeli. Nekem egy apró hangyányi módosítás kellene csak. A kérdés az, hogy hogyan tudom megvastagítani a vonalakat? Ha kijelölöm magát logót, hogyan tudok vastagítani a logót felépítő vonalakon?

(#826) BonFire válasza Mexildos (#825) üzenetére


BonFire
veterán

Megkeresed a Stroke palettát. Ha nincs nyitva, akkor a View menüben megtalálod és megnyitod. Ott be tudod állítani, milyen vastag legyen, és egyebeket is. Természetesen ki kell jelölni az objektumot a változáshoz.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#827) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom illustrator-ban, hogy nem tudok kiválasztani sok eszközt. Amelyik eszköznél van jobb alul egy kis nyíl, nem tudom lenyitni mint photoshop-ban. Illustrator CS6-ot használok.

(#828) BonFire válasza HollyBoni (#827) üzenetére


BonFire
veterán

Lenyomva kell tartani a gombot, és úgy kiválasztani. Ez egy idegesítő, idióta programozás, ha elengeded a gombot, rögtön bezáródik. Igazán megoldhatnák már, mert rohadt frusztráló. Ráadásul minél többet dolgozok Illustratorral, egyre inkább azon veszem észre magam, hogy már Photoshopban is nyomom a gombot, mint az őrült! :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#829) HollyBoni válasza BonFire (#828) üzenetére


HollyBoni
veterán

:W

Köszönöm! :R

(#830) Racze


Racze
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, ha egy kijelölök egy alakzatot, és rá akarom adni a stroke-ot, mindig a centeres beállítást használja (az align stroke-nál nem enged mást választani)? Hogy tudnám beállítani, hogy mondjuk kívülről adja rá a körvonalat?

Másik kérdésem pedig: Hogy tudok úgy két alakzatot teljesen összeolvasztani, hogy utána utána minden beállítás egy alakzatként kezelje azt (pl stroke)? Próbálkoztam a slice tool-lal, de ez a "path-join" - módszer nem jött össze :S.

Bocsi, ha ezek amatőr kérdések, de most kezdtem használni először, és elég sok még a szürke folt. Köszi.

[ Szerkesztve ]

****

(#831) BonFire válasza Racze (#830) üzenetére


BonFire
veterán

Az az ominózus alakzat véletlenül nem egy compound path? Ezt ellenőrizheted a Layer palettádon.

A compound pathok olyan alakzatok, amelyek többféle alakzatból tevődhetnek össze. Nem összetévesztendők a csoporttal. És lehet bennük olyan alkotóelem, amire nem lehet csak középre helyezni a stroke-ot. Ilyen pl a szövegréteg is. Amíg nincs legörbézve, nem tudsz mást kiválasztani. Megoldás: a path összes elemét Expandolni kell. Object-->Expand.

Utána próbáld meg újra a stroke-ot helyezgetni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#832) BonFire válasza Racze (#830) üzenetére


BonFire
veterán

A join az nem komplett pathokat kapcsol össze, csak nyitott szegmensek végeit. Kijelölsz az A eszközzel két egymáshoz közeli végződést (és csak azokat), majd joinolod. Ezt össze fogja kapcsolni. Ha két pathot akarsz összeolvasztani eggyé, akkor a Pathfinder Unite módját kell választanod.

Illustrator videók -- Pathfinder

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#833) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Valaki nem tud egy crack-at Illustrator CS3-hoz?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#834) Dluinet válasza PumpkinSeed (#833) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezen a fórumon tilos ilyent kérni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#835) PumpkinSeed válasza Dluinet (#834) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Elnézést. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#836) Dluinet válasza PumpkinSeed (#833) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CS4 szerintem a minimum, nekem régen nagyon bugos volt a CS3

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#837) PumpkinSeed válasza Dluinet (#836) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én még kezdő vagyok. :) Ezzel dolgozunk iskolában is. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#838) BonFire válasza PumpkinSeed (#837) üzenetére


BonFire
veterán

Attól még nyugodtan használhatod a modernebb változatokat. Legfeljebb az iskolai munkában majd visszatérsz a régi eszközökhöz, de azért az újakat vétek lenne nem használni, ha teheted.

Fórumon pedig (nem csak itt, hanem minden létező, törvénytisztelő fórumon) tilos a warez, ez le van írva a szabályzatban is, amit regisztrációkor elolvastál és tudomásul vettél. Szóval ezért akár bant is osztogathatnának a modik, ha annyira véreskezűek lennének.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#839) PumpkinSeed válasza BonFire (#838) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Sajnos, nem tehetem meg az ilyen dolgokat. :( Csak a tanórai illustratorozást tudom kiélvezni. De nagyon tetszik már remake-eltem a ph logót is. :)

Még1x elnézést a Warez-ért

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#840) BonFire válasza PumpkinSeed (#839) üzenetére


BonFire
veterán

A próbaváltozatot 30 napig díjtalanul és jogszerűen használhatod. A rendszeredet meg akár 30 naponta is újra rakhatod bizonyos okokból kifolyólag, és mindig futhat rajta trial.

Lehet bérelni is az Adobe szoftverek nagy részét. Így mindig a legújabb programverzióval dolgozhat, nem kell upgrade-del vacakolni, ha meg éppen nincs pénz két-három hónapig rá, akkor nem kell rákölteni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#841) PumpkinSeed válasza BonFire (#840) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm a segítséget. Amúgy most kitaláltam, hogy készítek egy honlapot a segítségével. :) Szerinted funkcionálna úgy, hogy menüpontok készítésére? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#842) BonFire válasza PumpkinSeed (#841) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel rajzprogram, minden további nélkül. Csak a webdizájnt pont azért szoktuk Photoshopban készíteni, mert ott pixelek vannak, és a weben fontos a pixeles illeszkedés, ami bár megvalósítható Illustratorban is, Ps-ben egyszerűbb. De azért lehet ezzel is wd-t csinálni. Egy ilyen gombot, amit itt látsz a kommentboxban, nem nagy valami megcsinálni.

Kell egy kerek sarkú téglalap halványszürke kitöltéssel, a felső részén meg egy tükröződéssel. Egy vékony, egy pixeles szürke vonal a kerete, és rá van írva a szöveg. A hover állapota meg ugyanaz, csak kékre színeződik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#843) PumpkinSeed válasza BonFire (#842) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt nem értem, hogy miért fontos a pixel a webben. Én például kifejezetten vektoros képekből szeretném összedobni a honlapom.:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#844) Syl válasza PumpkinSeed (#843) üzenetére


Syl
nagyúr

Mert ha a vonal nem pontosan a pixelhatáron van, akkor csúnya elmosódás lesz a vége. Ezért kell Illustratorban pixel alapú lapon dolgozni ha webre készül a mű.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#845) PumpkinSeed válasza Syl (#844) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem akkor jobban megéri PS-ben dolgozni webre. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#846) Syl válasza PumpkinSeed (#845) üzenetére


Syl
nagyúr

Ízlés dolga. Plusz ha olyasmit készít az ember, amit többféle méretben meg kell csinálni, akkor evidens hogy Illustrator.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#847) PumpkinSeed válasza Syl (#846) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Értem, csak nekem egyszerűbb lenne a PS, mert az Illustrator még csak most tanulom. Bár nagy különbség nincs köztük kezelés terén nekem mint kezdőnek, de az AI jobban tetszik. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#848) BonFire válasza PumpkinSeed (#847) üzenetére


BonFire
veterán

Majd meglátod, ha fél pixel távolságra helyezel egy körvonalat, mert ugye Illustratorban azt is lehet, aztán kirenderelve egy homály lesz belőle. Ezt úgy lehet elkerülni, hogy Pixel Preview-ban szerkesztesz, és be van kapcsolva, hogy automatikusan igazítsa a pixeleket egymáshoz, ne fél pixelre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#849) BonFire válasza BonFire (#848) üzenetére


BonFire
veterán

Meg ugye jönnek itt az alamuszi dolgok, hogy a körvonalvastagság pontban van megadva, de mikor webdesignt készítünk, praktikusabb pixelekben számolni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#850) Dluinet válasza BonFire (#849) üzenetére


Dluinet
nagyúr

beírod hogy 2 pixel, és 2 pixel lesz, nincs ezzel semmi gond

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.