Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Kloden válasza Kloden (#900) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, az első problémára sikerült kitalálnom valamit. A kép legyen a path feletti sublayeren, de legyen zárolva...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#902) BonFire válasza Kloden (#901) üzenetére


BonFire
veterán

Legjobb, ha szabályosan osztod fel az alakzatot, mert ha Mesh eszközzel kattogtatsz, nagyon hülyén rakja le a választóvonalakat. Kijelölöd az objektumot, majd Object-->Create a Gradient Mesh… az ablakban beállítod, hogy hányszor hányas rács legyen. Ez viszonylag egyformára ossza fel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#903) Kloden válasza BonFire (#902) üzenetére


Kloden
senior tag

Ez állati jó, köszi, ezt kerestem éppen!!!! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#904) Kloden


Kloden
senior tag

Az normális, hogy az effektként létrehozott gaussblur pixeles? Link

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#905) Dluinet válasza Kloden (#904) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Teljesen normális az Illustrator Raster Effects

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#906) Kloden válasza Dluinet (#905) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi szépen, ezennel már az árnyék is szép! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#907) BonFire válasza Kloden (#904) üzenetére


BonFire
veterán

Ezért kell alapból minden új doksit létrehozni, hogy az Advanced tab alatt 300 ppi-re állítani a raster effekteket, és akkor szép lesz. Bár bizonyos nagyítás fölött természetesen pixeles, mert raszter effekt. Igazság szerint én teljesen leszoktam a használatukról. A drop shadow egy ideig hiányozhat, de aztán rájön az ember, hogy egy gradienttel sokkal szebb árnyékot lehet vetni. Blend eszközzel meg főleg.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#908) Kloden válasza BonFire (#907) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi, az új doksinál jól jön ez az alap beállítás.
Próbálkozom majd gradientes árnyékkal is köszi, a blend eszközt egyelőre nem ismerem, majd ma kicsit megismerkedem azzal is.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#909) BonFire válasza Kloden (#908) üzenetére


BonFire
veterán

Egyébként ha az elején nem is állítod be, később az Effects-ben a Document Raster Effects Settingsnél utólag is beállíthatod a 300 dpi-t.

A Blend eszközre itt egy szemléletes videó. >>>LINK<<< Persze belenagyítva néha látszódnak az átmenetek, de ez csak azért, mert alapbeállításon van a Blend tool. Utólag kiválasztva a blendelt objektumokat, az Object-->Blend-->Settingsben be lehet állítani, hogy folyamatos legyen az átmenet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#910) Kloden válasza BonFire (#909) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi a vidit, ha kissé nehézkesen is, de csak megcsinálta a srác az almát, jópofa ez a blend tool, egy másik felfogásban is használják ezt az eszközt, sokszorozásra path mentén. Link Jó kis eszköz, főleg hogy utólag szépen módosítható minden része.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#911) BonFire válasza Kloden (#910) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, több mindenre is használható. Pl vannak illusztrációk, amelyekben egyik alakzat átolvad a másikba bizonyos számú átmenettel. Ezt blenddel oldják meg. Ezzel én már 20 éve is szórakoztam CorelDraw-ban. :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#912) Kloden


Kloden
senior tag

Arra van valakinek tippje, hogy miért inaktív egy látszólag tök átlagos vonalnál az Align Stroke másik két kapcsolója? A vonalon belül szeretném elhelyezni a vonalat, de inaktív. A vonalaim nagy részénél inaktív, néhánynál meg aktív... :F

szerk: amit szabályos sokszögként csináltam annál aktívak ezek a kapcsolók, ahol meg pent és szabályosakat Pathfindereztem össze, azoknál inaktív... Lehet ez a baj?

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#913) Kloden válasza Kloden (#912) üzenetére


Kloden
senior tag

Na kiderült egy dolog: csak zárt path-oknál műxik, az már mellékes, hogy van egy zárt görbém aminél továbbra sem :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#914) BonFire válasza Kloden (#913) üzenetére


BonFire
veterán

Mert különböző féle pathok jöhetnek létre pathfinderezés közben. Lehetnek sima, zár pathok, ezeket a Layer palettán <Path> néven nevezi. Vannak csoportosított elemek, ezeknek a nevük <Group>, és vannak kombinált elemek, amelyeket <Compound Path>-nak nevez a program. Ezek működésben is különböznek egymástól, ezért van az, hogy egyiknél lehet vele bizonyos dolgokat csinálni, a másiknál nem nem. Hogy egy jó példával éljek: sima szövegre nem tudsz gradientet rakni, csak ha előtte legörbézed. Nem tudni, miért van ez így. Pedig így laikusként szemlélve semmibe sem kerülne úgy leprogramozni a működést, hogy a szerkeszthető szöveg is lehessen gradientes kitöltésű, más nem rétegstílussal, mint Photoshopban. Mert ha legörbézzük, az eredetit nem tartjuk meg, és végül mégis változik a szövegben valami, akkor macerás újra létrehozni a semmiből.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#915) Syl válasza BonFire (#914) üzenetére


Syl
nagyúr

Annál is inkább érdekes, mivel az Indesign görbítés nélkül tud gradienst rakni betűkre, körvonalakra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#916) BonFire válasza Syl (#915) üzenetére


BonFire
veterán

Ez mind-mind olyan csomó alapvető apróság, amit egy-egy új verzióra tartogatnak. Majd dobbal-kürtszóval lesz beharangozva, hogy az Illustrator CS7-ben már natívan gradientezheted a szöveget, és az lesz az új fícsör, amivel el lehet adni. Pont olyan, mint a szaggatott vonalak egyenletes eligazítása a sarkokon, amit csak a CS5-ben raktak bele, pedig hát előtte is láthatták, hogy ronda.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#917) Kloden válasza BonFire (#914) üzenetére


Kloden
senior tag

Na ja, idő kell míg kitapasztalja az ember a dolgokat, ezek nincsenek leírva szinte sehol, hiába nézek-másolok tutorokat, ezeket ki kell tapasztalni. Sok olyan dolog van tényleg ami alap lenne (szerintem) de nincs benne, persze meg lehet oldani anélkül is csak futni kell egy kört. Pl ez is, hogy ha nyitott görbét nem lehet Stroke Align-olni, ok, hogy nyitott görbénél nincs szigorú értelemben vett belül vagy kívül, de tehetné ide-oda ettől függetlenül...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#918) BonFire válasza Kloden (#917) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, nem látni bele a fejlesztők fejébe, hogy ezt meg azt miért így csinálják.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#919) Kloden válasza BonFire (#918) üzenetére


Kloden
senior tag

Valaki csak észreveszi majd ezeket a kis érdekességeket és szól nekik. :) Na, ahogy látom egy pár kérés már befutott hozzájuk, lehet én is beírok, hátha...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#920) BonFire válasza Kloden (#919) üzenetére


BonFire
veterán

Annak idején sokan bővítettünk egy CS6 wishlistet, de szinte semmi nem valósult meg belőle. Ez pont olyan mézesmadzag, mint amikor a gyerek villanyvonatot akar, írjon a „Jézuskának”, aztán könyvet kap meg nadrágot. Praktikus, csak éppen nem arra vágyott. Telerakták a Photoshopot is mindenféle használhatatlan szarsággal: bábu-hajlítás, tartalomfüggő kitöltés, újabban már mozgatás, ami az igazán éles helyzetekben kivétel nélkül mindig hibázik annyit, hogy a végén így is-úgy is elő kell vegye az ember a klónozót, akkor meg minek!

Átnevezték a Masks panelt Properties panelre! Gratula. Nem mondom, a Liquify motorját piszkosul meggyorsították, csak általában sosem használom ezt semmire. Az új blur effektek meg olyan szinten fektetik meg a nyolcéves egymagos vasamat, hogy csak úgy recseg-ropog szegény, így ezt nem használom.

A sötét GUI az egyetlen, ami miatt tetszik a CS6, de megvenni csak ezért nem fogom.

Mindent összevetve lassabban bootol és több erőforrást használ, mint az elődje.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#921) Kloden


Kloden
senior tag

Van olyan funkció mint PS-ben a crop tool? Szeretném levágni vagy eltüntetni az artboardról kilógó részeket. Vagy olyan beállítás is jó lenne ami azt mondaná a proginak, hogy az egész boardot mentse el (jpg-ről van most szó) de az azon túli részeket ne tegye rá a képre. Igen, ez így még jobb lenne.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#922) Dluinet válasza Kloden (#921) üzenetére


Dluinet
nagyúr

exportálásnál felajánlja, hogy artbordot haszálja-e

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#923) Kloden válasza Dluinet (#922) üzenetére


Kloden
senior tag

Hát nálam nem :D Link.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#924) Dluinet válasza Kloden (#923) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor csinálj egy téglalapot artboard mértre, alatta mindent grupolj össze, és téglalapot alkalmazd vágógörbének.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#925) Kloden válasza Dluinet (#924) üzenetére


Kloden
senior tag

Ezt akarnám elkerülni, de köszönöm. :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#926) BonFire válasza Kloden (#923) üzenetére


BonFire
veterán

De a Photoshopban megszokott Save for Web menüponttal mentsed a cuccaidat, és akkor több beállítást kapsz. Beállíthatod a méretet, a rajtáblát, fájltípust, tömörítést, áttetszőséget, mindent.

Egyébként is, ami lelóg a rajztábláról, az nem lesz a képen. Vedd úgy, hogy az artboard a kép kerete. De ha nagyon zavar, ami lelóg, akkor rakd bele egy vágómaszkba, és nem fog kilógni. De fizikailag is levagdoshatod: körbekattintod a Pathot pennel, majd kijelölöd őket, Pathfinder paletta-->Divide, és a pennel rajzolt vonalak mentén szétdarabolja. A kilógó részeket a Direct Selection Toollal kijelölöd és kitörlöd Delete-tel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#927) Kloden válasza BonFire (#926) üzenetére


Kloden
senior tag

Na köszi szépen, a webes mentés jó lesz (eszembe sem jutott..), ez nem menti a kereten túli dolgokat. :)
Sima Exporttal rajta lesz a képen (jpg) a kereten túli dolog is, annyira rajta lesz, hogy a kép széleit a képen szereplő objektumok szélső pixelei határozzák meg. Ahogy látom így faxán lehet komplett objektumokat kimásolgatni.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#928) Dluinet válasza Kloden (#927) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én azt szoktam, hogy az AI-t PS-sel nyitom meg, és ott állítom be, hogyan raszterízalja.
Vagy átnevezem PDF-re és azt küldöm el a megrendelőnek, de ilyenkor már az acrobatból exportálom képként.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#929) Kloden válasza Dluinet (#928) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, köszi a tippet, most már lesz miből válogatnom! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#930) Frenkó


Frenkó
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, miért vette ki az Adobe a CS6-ből a Save for Web & Devices opciót és helyette lett a Save for Web? Magyarázatként az angol fórumokban egy helyen láttam, hogy a táblázatok készítése html-ben elavult (ami igaz is,mert nem szeretik a keresőrobotok) Ha jól tudom a CS5-ben meg lehetett határozni, hogy a slice-olt szeleteket tálázatban vagy css -el akarom pozicionálni a készülő html kódban? Akkor nem értem miért vették ki ezt az opciót?

Előre is köszi a segítséget!

ÜDV

(#931) BonFire válasza Frenkó (#930) üzenetére


BonFire
veterán

Most nagy titkot fogok elárulni. A Save for Web ugyanazt tudja, mint a Save for Web and Devices, csak át van nevezve. Ugyanúgy meg tudsz vele csinálni mindent, amit eddig.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#932) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nem tud nekem küldeni valaki egy jó kis tutorial videót 3D-s logótervezésről? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#933) Frenkó válasza BonFire (#931) üzenetére


Frenkó
csendes tag

Köszönöm a válaszod.
Láttam, hogy picit másképp de ugyan az csinálható. Akkor inkább úgy kérdezem, hogy ha css -t választom a table helyett, akkor ugye nem táblázatban, hanem css -el pozicionál, és megfelel a legújabb trendeknek, és a keresőoptimalizálás szabályainak.(mert ugye a táblázatot nem "illik" pozicionálásra használni, ezért fontos, hogy css-el legyen elrendezve)

Jól gondolom?

Köszi még egyszer!

Üdv

(#934) BonFire válasza Frenkó (#933) üzenetére


BonFire
veterán

Halvány fingom sincs: nem sitebuilder vagyok, hanem designer. Nem is érdekel ez a része a dolognak. Nem grafika, hanem programozás.

PumpkinSeed: Dehogynem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#935) Frenkó válasza BonFire (#934) üzenetére


Frenkó
csendes tag

Köszi a választ!

(#936) rottenCarrot


rottenCarrot
csendes tag

Sziasztok!
A problémám, azt hiszem elég amatőr hiba, de nagyon bosszantó: készítettem egy grafikát fekete körvonalakkal, de eps formátumba mentve majd Photoshopban megnyitva szürkék (231f20) lesznek. Hiába egyeznek a stroke és a fill színkódjai. Próbálkoztam az RGB, CMYK módokkal is variálni, eredmételenül.
Hol a hiba?

(#937) ViZion válasza rottenCarrot (#936) üzenetére


ViZion
félisten

PS-ben nincs bekapcsolva a convert to working CMYK?
Ilyenkor szokott szórakozni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#938) rottenCarrot válasza ViZion (#937) üzenetére


rottenCarrot
csendes tag

Ez az! Nagyon köszönöm. Tulajdonképpen miután az Illustratorban a Color Settings - Color Management Policies-nél az RGB-t és a CMYK-t is off-ra állítottam, megoldódott a probléma. A PS-ben már késő változtatni, de megnyitás után itt is ki vannak kapcsolva a Gray-el együtt, így nincs több szürke. Köszi mégegyszer!

(#939) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Hogyan lehet a legszebb árnyékot létrehozni? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#940) Dluinet válasza PumpkinSeed (#939) üzenetére


Dluinet
nagyúr

napfénnyel ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#941) Kloden válasza PumpkinSeed (#939) üzenetére


Kloden
senior tag

Gradient mesh-el. Link.
Nekem ez jött be a legjobban, egy remek tutor alapján amit most neten nem találok, de ha kell átküldöm mert gépen megvan.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#942) PumpkinSeed válasza Kloden (#941) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm, majd keresek és remélem találok is!:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#943) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Baromi egyszerű problémám van, mégis idegesítő. Van egy szöveg, transparens kitöltéssel és 4px stroke. A stroke-ra akarok egy grafiens kitöltést alkalmazni. Na a gond, hogy hiába állok rá a stoke-ra, és nyomom meg, hogy gradient, folyton a kitöltésnek veszi. Mit csinálok rosszul?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#944) BonFire válasza PowerBuldog (#943) üzenetére


BonFire
veterán

Semmit. Natívan a stroke nem lehet gradient, hiszen nincsen neki második dimenziója, csak egy hossza. Vannak mindenféle pluginek, amivel állítólag lehet gradientezni a stroke-ot, illetve ha objektummá konvertálod, akkor természetesen lehet gradient a kitöltése, de attól kezdve megszűnik stroke-nak lenni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#945) ViZion válasza BonFire (#944) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Alá duplikálni kell a réteget, megnövelni és kitölteni gradient-el... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#946) Met válasza ViZion (#945) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy a stroke-ból objektumot csinál és kitölti gradient-el :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#947) Syl válasza Met (#946) üzenetére


Syl
nagyúr

Tekintve hogy az úriember a szöveg körvonalát szeretné csicsázni, az objektummá alakítás nem éppen jó ötlet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#948) BonFire válasza Syl (#947) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor másolat, offset path, expand stb. Az eredetit meg megtartja, ha szerkeszteni szeretné a szöveget. Még maga a szöveg sem lehet natívan gradient, csak ha path-tá konvertáljuk, ami igen helytelen. Mondjuk nem tudom, a CS6-ban hogy van, de ezt szvsz igencsak megoldhatnák már, mert igény az lenne rá, és szerintem nem lehetetlen megvalósítani, hiszen Ps-ben is működik. Igaz, hogy rétegstílussal, de akkor is. Illustratorban meg Appearance van. Meg Graphic Style. A Graphic Style miért ne lehetne gradient egy szerkeszthető szövegen?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#949) Syl válasza BonFire (#948) üzenetére


Syl
nagyúr

Én az ilyesmit indesign-ban oldom meg, az az első verzió óta tudja :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#950) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Köszönöm. Offset path-el oldottam végül meg a dolgot! :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.