Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Met válasza szultanpepa (#550) üzenetére


Met
nagyúr

Egyszerűen talán úgy írhatnám le, hogy ha rajzolsz egy kört, bele egy kisebb kört, csinálsz belőle compound path-et akkor ha kitöltés színt adsz neki a belső kört nem tölti ki. Tulajdonképpen egy O betű lesz, érted :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#552) szultanpepa válasza Met (#551) üzenetére


szultanpepa
csendes tag

Óó köszi. Már sikerült, csak vmit bénáztam. :DD

(#553) VectorworksH


VectorworksH
tag

A következő problémával szembesültem.

Jövendőbeli cégemnél, igen sok munkánk lesz megszemélyesítés, változó adat kezelés ( kódok és társai ).

Már jópár hónapja keresek olyan programot, aminek ha megadsz egy excel file-t amiben a kódok vannak szépen felsorolva, akkor ezt egy template-re ( ami a már kinyomott bianco lapok ) rárakja. Te adod meg hogy jobbra balra 5-6 cm, milyen betű, méret, stb...

Előző cégemnél a PerszonX nevű faék egyszerűségű progit használtuk erre, de az sajna csak Xerox nyomtatókkal hajlandó dolgozni ( a mostani cégemnél nem Xerox lesz ).

És most jön a nagy kérdés : Corelben ha jól tudom van olyan, hogy ha csinálok egy szövegboxot, annak tudok adni olyan tulajdonságot, hogy oldalanként egy számot rakjon bele, mondjuk 1-100-ig. Nekem ugyanilyen dolgo kellene Illustratorban, vagy InDesign-ben. Van valakinek valamilyen infója ilyen Plug-inről, vagy trükkről? ( A Creo-nak illetve a Kodaknak van egy Darwin nevű pluginje, természetesen arany áron, de még sehol sem találtam otthon felhasználható verziót....ha értitek mire gondolok... :) )

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#554) Rayyy válasza VectorworksH (#553) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ami legelőször eszembe jut, az az indesign automata oldalszámozása, ami "oldalanként egy számot rak bele" az adott dobozba, aminek mesteroldalon megadtad, hogy oldalszám legyen.

Minden a legnagyobb render!

(#555) Rayyy


Rayyy
senior tag

Az történt a napokban, hogy a cégnél váltottunk cs3-ról cs4 csomagra és ennek következményeképp a legtöbb gépen akadni kezdett az illustrator és a photoshop. A gépek általában úgy néznek ki, hogy E8400-as proci (2 mag, 3 Ghz), 64 bites oprendszer és 4 giga ram. A videokártyák meg Geforce 9500 GT és FX5200, 512 MB ram-mal.
A kérdésem, hogy mi az, ami nem tetszik a cs4-nek, de a cs3-nak még elég volt? Itthon nincs ilyen bajom, bár itthon 4 magos procim van és 4850-es videokari, de ugyanannyi RAM és VRAM, szóval melyik alkatrész lehet a benti gépeken a szűk keresztmetszet?
//azért ide írom, mert leginkább az illustrator akad mindenkinél, de rohadtul//

Minden a legnagyobb render!

(#556) Met válasza Rayyy (#555) üzenetére


Met
nagyúr

javításokat felraktátok?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#557) Rayyy


Rayyy
senior tag

Igen, mármint ami akart magától települni install után, azt hagytuk, hogy felmenjen. Külön javításunk nincs hozzá.

Minden a legnagyobb render!

(#558) Met válasza Rayyy (#557) üzenetére


Met
nagyúr

Itt vannak frissítések, érdemes lehet feltenni. Esetleg fórumokat böngészni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#559) Polemius válasza Rayyy (#555) üzenetére


Polemius
aktív tag

Úgy tudom*, hogy a cs4-től használják a vga gyorsítást, talán azzal van gond. Próbáld kikapcsolni és/vagy a vga drivereket frissíteni.

* cs3-at használunk a cégnél, szóval csak tipp, tapasztalatom nincs a cs4-cs5 verziókkal

(#560) Rayyy válasza Polemius (#559) üzenetére


Rayyy
senior tag

Bizony használják, de ezek a vga-k olyan régiek, hogy be sem lehet kapcsolni... néztem, de szürke a box, ahol be lehetne kapcsolni.
Ma 2 négyzetméteres plakátokat csináltam tele vektoros virágokkal, élmény volt :O

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#561) Met válasza Rayyy (#560) üzenetére


Met
nagyúr

Feladatkezelőben nézd meg, hogy minek ugrik meg a terhelése, ram, proci vagy a vga driverben.

Strach vagy milyen disk rendben van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#562) Rayyy válasza Met (#561) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szkreccsdiszknek egy külön partíció van megadva, ami 120 gigás, tehát ez nem lehet a baj... viszont arra rájöttem, hogy a maszkolást nem szereti. Kiszedtem maszkból egy sok vektorból álló kis gruppot és után sokkal gyorsabban kezelte.

Minden a legnagyobb render!

(#563) Rebybo


Rebybo
csendes tag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy Illustrator-ban dőlt betűt hogyan lehet. :W Lehetséges, hogy a programon belül állítottam el valamit?
Ráadásul extra dőlt betűre van szükségem, és a dafont.com - on sem találtam.
Előre is köszi ;)

(#564) Met válasza Rebybo (#563) üzenetére


Met
nagyúr

Beírod a szöveget, kijelölöd, Ctrl+T, a felső lenyíló menüből a betűtípust az alatta levőből a stílusát tudod kiválasztani. Na ott kell Italic-nak lenni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#565) szultanpepa


szultanpepa
csendes tag

Sziasztok!
Ha illustrátorból pdf-ben mentek, akkor hogy tudnám azt megoldani, hogy ne legyen olyan óriási a file, minőségromlás nélkül? köszi

(#566) Dexter68 válasza szultanpepa (#565) üzenetére


Dexter68
addikt

Szedd ki a pipát a "preserve Illustrator Editing Capabilities" elől.
Esetleg próbáld meg distillerrel létrehozni a pdf-et.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#567) Met válasza szultanpepa (#565) üzenetére


Met
nagyúr

Milyen célra kell a pdf?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#568) CSI72


CSI72
csendes tag

Sziasztok,

Elkészítettem életem első weboldalát illustratorban, de nem talélok sehol olyan funkciót ahol az elemeket kiexportálhatnám. Olyasmire gondolok min a photoshopban a Trim funkció, vagy pl Flashben az export image. Tudtok erre vmi megoldást? Vagy ti hogy szoktátok szétbontani az ilyet?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#569) Dexter68 válasza CSI72 (#568) üzenetére


Dexter68
addikt

Én photoshopban sem trimmelek, hanem – mondjuk – a slice toollal szabdalom fel a cuccot, és ahogy elnézem, illustratorban is van ilyen. És ha megvannak a slice-ok, akkor save for web. (arra figyeltél, hogy pixelhez igazodj vele?)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#570) CSI72 válasza Dexter68 (#569) üzenetére


CSI72
csendes tag

Hogy érted hogy pixelhez igazodtam-e? Ha a teljes méretre gondolsz akkor igen.
Muszály lenne vhogy szétbontanom, a haver aki leprogramozná php-ben így kéri. Erre esetleg lenne vkinek ötlete hogy lehet megoldani?

(#571) Met


Met
nagyúr

Van egy alakzat ami ki van töltve színátmenettel, egy részt le kell belőle vágnom de elmászik a színátmenet. Erre van valami megoldás?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#572) Dexter68 válasza Met (#571) üzenetére


Dexter68
addikt

Mivel vágod le? Leginkább pathfinderrel szabdalok, nekem nem szokott elmászni...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#573) Dexter68 válasza CSI72 (#570) üzenetére


Dexter68
addikt

Eleve pixel módban kéne melózni benne...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#574) Met válasza Dexter68 (#572) üzenetére


Met
nagyúr

Pathfinderrel én is.
Most kipróbáltam megint (hogy pontosan le tudjam írni mit csinálok) és most nem mászik el :U
Nem értem, mindegy, hétfőn kiderül bent is működik e:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#575) Dexter68 válasza Met (#574) üzenetére


Dexter68
addikt

Annó, amikor még voltak kollégáim, ilyenkor mondták, hogy „persze, most nem csinálja, mert tőled fél” :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#576) Met válasza Dexter68 (#575) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor jó nagy a hatósugarad :DDD
Kolléganőm szokott olyat, hogy szenved a géppel mert valamit nem csinál meg, mondja hogy de nézd meg ez szar, odanézek és rögtön működik :)

CS3-nak nincs ilyen bugja? Mert bent az van, itthon CS5

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#577) Dexter68 válasza CSI72 (#570) üzenetére


Dexter68
addikt

Na, pont most akadt egy leírás

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#578) Met


Met
nagyúr

Van egy objektumom amit megtorzítottam, Warp-al (azt hiszem :B ) ha fölé viszem az egeret akkor a torzított alakzat mellett körvonalasan is mutatja az eredeti alakzatot. Azt szeretném, hogy csak a torzított alakzat maradjon de bármit nyomok a Pathfinder ablakon mindig elmászik az objektum alakja.
Erre van valami megoldás?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#579) Dexter68 válasza Met (#578) üzenetére


Dexter68
addikt

Object menü: vagy Expand Appearance, vagy Flatten transparency.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#580) Jag


Jag
senior tag

Ebben a tutorban az istennek sem bírom a három alakzatot normálisan megszínezni és összerakni. Tudtok benne segíteni? PS-ből szépen átemelem és összeomlok. :DDD
Nem vagyok jártas illuban sajnos.

(#581) Dexter68 válasza Jag (#580) üzenetére


Dexter68
addikt

jó lenne, ha valahogy pontosabban leírnád, hogy mi nem megy...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#582) Jag válasza Dexter68 (#581) üzenetére


Jag
senior tag

Ha nézed a tutort, akkor a live trace-ig megy, onnantól vagyok meglőve.
Kicsit lejjebb folytatja az alakokkal.
Kép.
Hiába állítom a színt, mindig szürke lesz.

(#583) Dexter68 válasza Jag (#582) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem vagyok jó angolból, de ahogy kutyafuttában átnéztem, nem tér ki a livetrace-re olyan szempontból, hogy pontosan hogyan használja.
Én úgy szoktam, hogy Obejct/Livetrace menüből kiválasztom azt, hogy Trace and expand, utána ungroupolom, törlöm a felesleget és máris lehet dolgozni a cuccal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#584) Jag válasza Dexter68 (#583) üzenetére


Jag
senior tag

Így állok most. Hiába választok színt, szürke lesz mindig.

(#585) Dexter68 válasza Jag (#584) üzenetére


Dexter68
addikt

Expand, Ungroup megvolt?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#586) Jag válasza Dexter68 (#585) üzenetére


Jag
senior tag

Meg, nem változik semmi.
Nem tudok expandolni, csak ha kijelölöm a képet.
Kijelölöm, expand, ok.
Expand meg, aztán Ungroup.
Bal oldalon kiválasztom a színt és ilyen lesz, bármiyen színt választok.
Ráadásul nem csak az alakot színezi, hanem az egész layert.

Hozzáteszem nem értek hozzá. :-)

(#587) Pacák válasza Met (#537) üzenetére


Pacák
senior tag

Bocs, hogy ekkora késéssel válaszolok, de nem tudom kihagyni.

Pont szerdán kaptam olyan .doc állományt, amibe beleraktak egy logót, amit az istennek sem tudtam a szokásos copy-paste opcióval kilopni. (Éljenek a word doksikban logót küldözgető trollok! - Kenyéren és vizen! :P) Végső megoldásként exportáltam egy pdf -et (Neo office -ból), amit megnyitva illustratorban (ha lúd, legyen kövér alapon, már csinosíthatom szöveget is a hirdetéshez...) erre a szokásos beágyazott, de photoshopba végre továbbmásolható kép helyett vektorban megkaptam az áhított céglogót, használatra készen.

Nuclear launch detected

(#588) Dexter68 válasza Jag (#586) üzenetére


Dexter68
addikt

Alakul ez. Jó, hogy alaposan dokumentáltad, mert így már látom, mit csinálsz.

1. Természetesen csak akkor lehet expandolni, ha kijelölöd, hiszen az illustrator csak akkor tudja, hogy mit expandoljon, ha ki van jelölve az illető ojjektum

2-3 Ungroup után, ha nyomsz egy Ctrl+Y-t, látni fogod, hogy van egy téglalapod is, amire nincs szükség (erre írtam én, hogy törlöm a fölösleget).

4. Ne bal oldalon válassz színt, hanem jobb oldalon felül a Color palettáról. Ott meg most egy grayscale a default, amit a jobb felső kis (háromszög+csíkok) ikonra kattintva változtathatsz RGB, ill CMYK módra, ettől több színcsúszkád is lesz. Vagy az alatta lévő Swatches palettáról is választhatsz egy színt.

5. Ha a 2-3 pontban törölted a téglalapot, már nem lesz útban.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#589) Dexter68 válasza Pacák (#587) üzenetére


Dexter68
addikt

Igen, ennek ez a módja. Újdonság, hogy a 2010-es word *.docx állományait, ha átnevezet *.zip-re akkor a beágyazott grafikák simán kicsomagolhatók belőle.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#590) Jag válasza Dexter68 (#588) üzenetére


Jag
senior tag

Kösz, az volt a baj, hogy nem töröltem a hátteret.

(#591) Pacák válasza Dexter68 (#589) üzenetére


Pacák
senior tag

Hálás köszönet! Öröm és bódottág! :D Végre nem kell egyenként másolgatni, elmentegetni a cuccokat. :)

Nuclear launch detected

(#592) Polemius válasza Dexter68 (#589) üzenetére


Polemius
aktív tag

Jó tudni, hogy tömörített állományba Total Commanderben be lehet lépni ctrl+pgdn kombinációval, bármilyen kiterjesztésű is az. Akár .exe-be is, ha az önkicsomagoló tömörített állomány.
(Meglepően sok formátum valójában becsomagolt fájlokat tartalmaz.)

(#593) $p@rr0w válasza Polemius (#592) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Hülye kérdés következik: több objektumot egyszerre méreteznék a transform panelen, de mikor behúzom őket az egész kijelölés méretét adja meg nem csak egy elemét (egyformák). Nem látom a transform panelen sem ilyen beállítást... IIylenkor mi a teendő? Természetesen pontos méretről van szó, nem jó az egérr+shift-el bűvészkedés...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#594) Polemius válasza $p@rr0w (#593) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ha több objektumot jelölsz ki egyszerre, vagy csoportot, akkor mindig a teljes kijelölés méretét fogja megadni, egyben kezeli.
A következőket teheted:
- Egyet kijelölsz, átméretezed, aztán kijelölöd a következőt és crtl+D. Aztán sorba mindet.
Ennél a megoldásnál figyelni kell, hogy valóban jól méretezi-e át minden esetben, mert valami bug miatt néha téved (legalábbis a CS3)
- Kijelölöd mindet, és ha tudod, hogy mekkorára vagy mennyivel akarod átméretezni, akkor a Transform palettán a szélesség/magassághoz odaírod a méret végére, hogy *2 vagy /3, netán +1 pt, +5 mm stb. és enter. Mindegy, hogy alapból milyen mértékegységben jelzi ki, bármilyenben hozzáírhatsz. Tehát ha az van ott, hogy 12,456 mm akkor hozzáírhatsz így, hogy: 12,456 mm +5pt.
Természetesen ez esetben az egész alakzatot fogod ennyivel vagy ennyiszeresre méretezni.

(#595) $p@rr0w válasza Polemius (#594) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm! :R mod: Annyit még kérdeznék hogy ha egymás alatt vannak akkor miért lehet csoportban is átméretezni? Nincs valami beállítás hogy ne a kijelölőkeret méretét vegye figyelembe? Érdekes megoldás...

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#596) Polemius válasza $p@rr0w (#595) üzenetére


Polemius
aktív tag

Tudtommal nincs (ez persze nem sokat jelent :) ).
Átméretezéskor legfeljebb a referenciapontot tudod megadni (hogy melyik rész maradjon a helyén).
Azt hiszem egyedül az Align paletta használatakor tudod csak megadni hogy több kijelölt objektum legyen kitüntetett. Minden egyéb esetben több objektum kijelölésekor úgy viselkedik, mintha az egy csoport lenne.

Ezt nem egészen értettem: "a egymás alatt vannak akkor miért lehet csoportban is átméretezni?" Esetleg ha tudsz képet mutatni, hogy pontosan mire gondolsz, az sokat segítene.

(#597) $p@rr0w válasza Polemius (#596) üzenetére


$p@rr0w
őstag

úgy értem van 10 fotó mondjuk, ha egymás alá rendezem őket és kijelölöm akkor a transform panellel tudom őket méretezni együtt

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#598) Polemius válasza $p@rr0w (#597) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nem vagyok benne biztos továbbra sem, hogy értem. :)
Minden, amit egyszerre kijelölsz, az úgy viselkedik átméretezéskor (is), mintha egy group lenne. Így persze egyszerre fogod őket méretezni.
Amúgy több objektum méretezéséhez (is) használhatsz makrókat akár.
Az Illustratorban az Actions palettán rejtőznek. Sok ismételt műveletsorozatnál nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#599) $p@rr0w válasza Polemius (#598) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Egymás alá rendezem őket és kijelölöm akkor a transform panelen azért tudom egyszerre rendesen méretezni, mert ugye egy objektum mérete jelenik csak meg. Tehát 10*10-es képnél van 5db, mindet egymás alá teszem, kijelölöm, a transform panelen 10*10-es méret jelenik meg. Ha egymás mellett vannak mondjuk sorban akkor 50*10-es méret lesz ott, így nem tudom rendesen méretezni őket.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#600) Dexter68 válasza $p@rr0w (#599) üzenetére


Dexter68
addikt

ha egymás mellett vannak, és 50 × 10 a mérete, akkor a függőleges méretet (ami most ugye a 10) beállítod arra, amire akarod, és Ctrl+Enterrel hagyod jóvá, akkor arányosan kiszámolja a vízszintes méretet. Azt ne várd, hogy megjelenik egy paletta, amiben minden objektum mérete le van írva.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.