Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Speeedfire válasza Met (#700) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az illető elküldte AI formátumban is. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#702) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Hogy lehet illustratorban rendesen menteni képben? Van egy doksi és mindig kicsiben akarja menteni, én meg "emberi" (legalább 1600*1200) méretben akarom exportálni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#703) Met válasza Speeedfire (#702) üzenetére


Met
nagyúr

felhúzod akkora méretre amekkorába akarod exportálni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#704) Speeedfire válasza Met (#703) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hol húzom feljebb?
El kell kezdeni komolyabban ismerkedni az illustratorral is. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#705) Met válasza Speeedfire (#704) üzenetére


Met
nagyúr

File-Document setup, beállítod a kíván kép méretet, felhúzód a grafikát akkorára, hogy kitöltse a lapot és export

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#706) Speeedfire válasza Met (#705) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Itt hol? :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#707) Syl válasza Speeedfire (#706) üzenetére


Syl
nagyúr

Az illustrator egy külön állatfaj :D
"Edit Artboards"

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#708) Speeedfire válasza Syl (#707) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ejj, ennél lényegesen egyszerűbb a fotosop.
Köszi az infót. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#709) szultanpepa


szultanpepa
csendes tag

Sziasztok! Hogy lehet legegyszerűbben ismétlődő mintázatot létrehozni? Pl: Névjegykártyát csinálok, amin apró pöttyök lennének nyomva lakkal.köszi

[ Szerkesztve ]

(#710) BonFire


BonFire
veterán

Üdw ismét!

Még csak most kezdek komplexebb dolgokat gyártani Illustratorban, és most beleütköztem az Opacity Mask rejtelmeibe.

Amint az itt látható, néhány élfényre Opacity Maskot alkalmaztam, hogy fokozatos legyen az áttűnés. Viszont a több átmenetes maszk megfestése valami horror. Ugye örökké Photoshopból indulok ki, ott elég egy nagyon lágy ecset, kicsi opacityval, addig-addig csöszkölöm, míg az áhított átmenet létre nem jön. No, itt nincs ecset ugye, legalábbis nem olyan formában. Most a színátmeneteket kényszerűségből Gradient Mesh-sel oldottam meg, de nagyon macerás a szerkesztése – nem hiszem el, hogy ne lenne egyszerűbb módszer erre.

Tehát lehetséges-e a maszkot valamivel rugalmasabban szerkeszteni? Raszterizálni nem akarok, akkor ugye elveszítem a vektorból származó előnyöket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#711) Syl válasza BonFire (#710) üzenetére


Syl
nagyúr

Javasolnám az "Illustrator One-on-One" sorozatot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#712) BonFire válasza Syl (#711) üzenetére


BonFire
veterán

És a konkrét kérdésre létezik válasz? Csak azért kérdem, mert már két Illustrator "tanfolyamot" is végignyálaztam, az egyik pont a Lyndás volt, és hát ez több órányi videót jelent, több napnyi elfoglaltságot, amiből jó esetben tanul is egy-két új dolgot az ember, de tapasztalataim szerint pont arra nem kap majd választ, amire kíváncsi.

Tehát a kérdésem újra: összetett Gradientek festése a macerás Mesh használatán kívül.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#713) Syl válasza BonFire (#712) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nagyon kezdő szinten állok Illustratorban, ráadásul most nincs is előttem a sorozat, de ilyen tuti van valamelyik részében (advanced vagy mastery).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#714) BonFire válasza Syl (#713) üzenetére


BonFire
veterán

Végül is azt hiszem, csak meg kell tanulnom a Mesh normális, rendeltetésszerű használatát, mert ez lesz a megoldás, csak még bele kell jönnöm. De minél többet piszkálom, annál jobban megy.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#715) Polemius válasza BonFire (#710) üzenetére


Polemius
aktív tag

Vagy a Mesh-t alakítgatod, vagy több alakzatból rakod össze, egymásra lógó alakzatokkal (a szélük nyilván átlátszóba kell átmenjen).
Szerintem.
Meg az is sokat segíthet, ha keresel neten összetettebb illustrator képeket és megnézed hogyan áll össze.

(#716) BonFire válasza Polemius (#715) üzenetére


BonFire
veterán

Igen. Hát régebben töltögettem le olyan hiperrealisztikus illusztrációkat, hogy csak a fejem fogtam: "Te jó ég – gondoltam –, valaki nagyon ráért!"

Mostanában meg én is kezdek elszöszmötölni egy-egy grafikával. Rájöttem, hogy az összetett munkához bizony nagyon sok befektetett munkaóra szükségeltetik, mire olyan élethű lesz az a rajz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#717) gambler46


gambler46
csendes tag

Sziasztok.
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy egy jpeg képből, hogyan tudok egy egyszerű fekete-fehér logot készíteni, úgy hogy a nyomdában tudjanak vele dolgozni?
Teljesen kezdő vagyok a témában, úgy hogy a megértéseteket előre is köszönöm. :)

Erről a képről lenne szó: http://dubsonthedelaware.com/DubKorps_Logo_live.png

(#718) gambler46


gambler46
csendes tag

Az lemeradt, hogy CS2-ben :))

(#719) Syl válasza gambler46 (#717) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez gyakorlatilag csak egyenes vonalakból áll, ezért a legegyszerűbb ha pen tool-lal körberajzolod.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#720) gambler46 válasza Syl (#719) üzenetére


gambler46
csendes tag

Szenvedtem vele egy darabig, de sikerült.
Köszönöm a segítséget! :)

(#721) Syl válasza gambler46 (#720) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne már! Nincs ebben fél óra munka. Csak simán kattintgatni a pen tool-lal és megvannak az egyenesek. Tényleg nagyon kezdő lehetsz :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#722) gambler46 válasza Syl (#721) üzenetére


gambler46
csendes tag

Mondom ,teljesen a nulláról indultam. 2 nappal ezelőtt azt se tudtam, hogy létezik ilyen program :DDD :DDD

(#723) ViZion válasza gambler46 (#722) üzenetére


ViZion
félisten

Az ilyen egyszerű alakzatokat jól lehet tracelni is, vagy Vector Magic-al vektorizálni, majd azt finomítani. Így már percek alatt kész... de jó ha rajzolod, mert gyakorlod a használatát.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#724) BonFire válasza Syl (#721) üzenetére


BonFire
veterán


Syl: „Ne már! Nincs ebben fél óra munka.”

Aki életében először lát Pent, annak bizony ez is elég nagy feladat. És akkor még elégedett lehet, hogy ez volt az első Penes munkája, és nem kellett a görbékkel vesződnie, mert az már a következő szint. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#725) karikusz


karikusz
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy megcsináltam egy szöveget az illustratorban. Úgy dizájnosítottam, hogy lett rajta egy 4-es stroke, és drop shadow. Az a bajom, hogy amikor görbévé teszem, és összehúzom a szöveget akkor az stroke marad 4-es és nem méret arányosan vékonyodik az is. Hogy lehet megcsinálni, hogy a stroke ne maradjon 4-es? Vagy máshogy kell körvonalat csinálni az illustratorban?

Köszi a segítségeket.... :R

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

(#726) Met válasza karikusz (#725) üzenetére


Met
nagyúr

Scale - Scale Strokes & Effects (ki kell pipalni)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#727) karikusz válasza Met (#726) üzenetére


karikusz
tag

Köszi... megtaláltam.

Annyit még hozzátennék: Object-Transform-Scale - Scale Strokes & Effects

(hátha valakinek még kell...)

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

(#728) Polemius válasza karikusz (#727) üzenetére


Polemius
aktív tag

Vagy - néha nagyon hasznos! - Object-Path-Outline Stroke.
(Érdemes másik rétegre másolatot csinálni, ha utána macerálni kellene még path verzióban.)

[ Szerkesztve ]

(#729) BonFire


BonFire
veterán

Valaki árulja el nekem de irgalmatlan gyorsan, hogy a pék fülébe tudok 12 db számjegyet egy kör mentén egyenletesen elrendezni, mert már tiszta sík ideg vagyok, hogy egy ilyen alapműveletet nem tud az Illustrator. A YouTube-on sincs róla semmilyen videó, és nem hiszem el, hogy ne lenne rá módszer. Most másolgassam és forgassam egyesével ezeket a számokat?

Arcom leszakad!!! :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#730) Syl válasza BonFire (#729) üzenetére


Syl
nagyúr

Simán ráírod a görbére a számokat, egy-egy szóközzel és a végén benyomod a "justify all lines"-t. Persze a "szövegdoboz" végével játszani kell.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#731) BonFire válasza Syl (#730) üzenetére


BonFire
veterán

Így próbáltam, de nem tudom mozgatni a szöveg kezdő és végpontját! Ha rákattintok, egy új szövegdobozt rajzol.

Szerk: Megvan, de sohasem lesz egyenletes. KÉP

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#732) Syl válasza BonFire (#731) üzenetére


Syl
nagyúr

Jah, így már értem. Itt nem lehet automatikusra hagyni a sorkizárást, hiszen egy és kétkarakteres számjegyekről van szó. Játszani kell a szóközökkel (tracking, horizontal skale).

Szerk.
Vagy középre igazított tabulátorok. De azokkal is van mit játszani.

Nem irigylem a problémádat :D

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#733) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Pü-ben
szöveg görbéken

Ha másnak is szüksége van rá, akkor neki is megy pü-ben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#734) Polemius


Polemius
aktív tag

Vessetek a mókusok elé, de én valószínűleg egyszerűen másolás/forgatással oldottan volna meg.

(#735) Dluinet válasza Polemius (#734) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az Illustratorban ez olyan, mintha a fogasod egy falba vert 100-as szög lenne.
Célnak megfelel csak nem elegáns.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#736) Polemius válasza Dluinet (#735) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ez igaz, ám 2 perc alatt kész. :)

Márpedig a DTP olyan műfaj, hogy sajnos sokszor nincs idő az elegáns megoldásokra.

Egyébként lehet, hogy ez az adott probléma indesignban jobban megoldható.
Valamint elegáns megoldáshoz megfelelő fontot lehet keresni, vagy kerning táblát átszerkeszteni. És akkor egyenlőek lesznek valóban a közök.

(#737) Dluinet válasza Polemius (#736) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"sajnos sokszor nincs idő", inkább: soha nincs idő

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#738) BonFire


BonFire
veterán

Az éjjel felraktam az Illustrator CS5.1 Tryoutját. Nem torrentről, nem warez, nem krekkelt, az Adobe hivatalos oldaláról download manageren keresztül települt cucc. Na most!

A fontlistáját (Type menü►Font), ha kinyitom, azonmód szerteszéjjel fagy az egész. Meg sem jeleníti a fontok előképeit. Amúgy is azért próbálgatom az "új" változatot, mert azt reméltem fontkezelésben valamit fejlődött, de szomorúan látom, hogy inkább visszafelé.

Tudtok valamit ennek a hibának az elhárítására?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#739) Met válasza BonFire (#738) üzenetére


Met
nagyúr

Próba?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#740) BonFire válasza Met (#739) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi szépen, de észre tért! Épp most akartam megmutatni valakinek, hogy nem működik, erre szépen megy! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#741) jankababa


jankababa
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám az illustrator CS5.5-tel:

nem működik a direct selection tool, ha kijelölök valamit a selectoin tool-lal, akkor megjelenik a szokásos box, de ha az objektumra rámegyek a direct selection tool-lal, nem történik semmi. Eddig ugye az volt, hogy mutatta a görbét és a pontokat, most meg nem mutat semmit. Nem jeleníti meg se a görbét, se a pontokat, se a vektorokat, így nem tudom utólag módosítani. Ha véletlenül a nagy kattingatásban sikerül eltalálnom egy pontot, akkor meg nem engedi megfogni. Esetleg nincs valahol valami beállítás, ahol ezt meg lehet változtatni? (Preferences-ben turkáltam, de nem találok erre vonatkozó dolgokat)

Ja és ha már itt vagyok, az indesign-ban meg nem működik a ctrl+G meg a shift+ctrl+G, pedig be van állítva a billentyűparancsopk között, de mégis csak a menüből tudom elérni... Erre valami megoldás?

(vadiúj, jogtiszta, egy hete vásárolt program, nem tudom mi lehet vele a gond...)

(#742) BonFire válasza jankababa (#741) üzenetére


BonFire
veterán

Nem csak a View->Show Edges nincs kipipálva?

Ezzel a problémáddal nem vagy egyedül, de még az Adobe fórumán sem tudnak rá egyelőre gyógyírt (legalábbis a 2010-es posztok szerint). Az egyik tipp szerint újra kéne telepíteni a programot, természetesen a megfelelő uninstall és rendszertisztítás+újraindítás után.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#743) Bsony


Bsony
tag

Hali!

Nekem most két problémám lenne, és nem találok rá egyszerűen megoldást.

Első:
Önéletrajzomat csináltam meg illusztratorba, és vannak olyan design elemek, amik egyszerűen nem mindig jelennek meg .pdf -ben. pl.: csináltam egy háromszöget, 3 db vékony vonalból, a mind a 3 vonal egy-egy végét szépen gardiennel transzparensé tettem. Ennyi. megnyitom acrobat readerbe, nem jelenik meg a vízszintes vonal, megnyitom online pdf olvasóba, ott semmi sem jelenik meg.
Még egyszer mondom, vékony kb 1 max 2 pixel vastagságú vonalról van szó.

Második:
Ez nem tudom default e, de nem látom egyszerűen a kijelölt szöveget, úgy értem magát a kijelölést nem találom, van erre valami megoldás, hogy láthassam? Nagyon idegesítő. :)

Előre is köszi a válaszokat. ! :R

[ Szerkesztve ]

(#744) BonFire válasza Bsony (#743) üzenetére


BonFire
veterán

Eleve a pixel fogalmának nincs létjogosultsága, ha vektoros állományról beszélünk, még akkor sem, ha PDF-be mented, mivel a PDF teljesen megőrzi a vektoros állományt, így nem lesz pixeles, bármekkorára zoomolsz, és egy az egyben olyannak kéne lenni, mint az Illustrator képernyőjén látod. A PDF beállítások között kéne kotorászni A Standardnál a PDF/X-1a:2001-re van nekem állítva, ezzel még nyomdában sem volt soha probléma.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#745) Polemius válasza Bsony (#743) üzenetére


Polemius
aktív tag

- Ahogyan írják eggyel fentebb, "nyomdaközelibb" beállítással mentsd el. Különösen az átlátszóság beállítások legyenek nagy felbontáson.
- Ellenőrizd az overprint beállításokat.
- Ne használj online, vagy más elvarázsolt pdf olvasót, acrobattal nézegesd.
- Átlátszóságba átmenő vonalak helyett próbáld esetleg átlátszóság maszkkal megoldani.
- Ne használj túl vékony vonalakat, mert nyomtatásban nem fog látszani/sz@rul néz ki, pláne ha nem tudod előre, milyen nyomtatón nyomtatják ki (ha online küldöd).
- Biztos, hogy erre az Illustrator a megfelelő eszköz? Én inkább InDesignnal kezdenék neki.
- Nem kötözködésképp, de ugye az életrajzodban ennél jobb helyesírásod vetted elő? Ha kell, kérj meg valakit, hogy segítsen: olvassa át. Ne dobják egyből a kukába ezért.

[ Szerkesztve ]

(#746) Bsony


Bsony
tag

[Tessék itt a link az önéletrajzhoz.]

Nyilván másképp fogalmazok és írok egy önéletrajzba, mint egy fórumban ahol csak gyorsan lekörmölöm a lényeget, lehetőleg érthetően. :)

Miért jobb az inDesign ? Én úgy tudom azt ilyen kiadványokhoz, könyvekhez, újságokhoz használják. Mennyire lehet abban vektor grafikusan dolgozni?

[ Szerkesztve ]

(#747) Bsony válasza Bsony (#746) üzenetére


Bsony
tag

(#748) BonFire válasza Bsony (#747) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor nálad van valami gubanc, mert nekem a Reader plugin a böngészőben gyönyörűen megjeleníti a gradient vonalakat.

Próbáld meg letakarítani (alaposan) az Adobe Readert, majd rakd újra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#749) Bsony válasza BonFire (#748) üzenetére


Bsony
tag

Hozzáteszem, Readerbe nekem is megjelenik, de csak azért mert --> A felső háromszög vonal megvan erősítve ahogy láthatod 2 db vonallal, paraszt megoldás de hirtelen nem volt más ötletem. Ha a felső vonal nem lenne megerősítve, akkor nem jelenne meg. : /

*Ja és igen, tudom hogy ellehet tüntetni a takaró téglalapokat. =)

[ Szerkesztve ]

(#750) Polemius


Polemius
aktív tag

Nálam is látszik rendesen mindhárom vonal.
Ugyanakkor fenntartom, hogy nagyon vékony vonalakat nem szerencsés használni jelen esetben.
Valamint hozzátenném azt is, hogy kellene margót hagyni, vagy ha már lap széléig szeretnél bármit tenni akkor úgy kialakítani, hogy ha lemarad a széle, az se okozzon problémát.
Persze amennyiben kizárólag papíron küldöd el és te magad készít(tet)ed el, kifutós, vágott nyomtatásból, akkor nem szóltam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.