Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Met válasza $p@rr0w (#650) üzenetére


Met
nagyúr

Ha ilyennel dolgozol akkor inkább keress mást, ha ő az ügyfeled akkor sajnállak :) remélem legalább jól megfizeti a munkádat

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#652) $p@rr0w válasza Met (#651) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Folyamatosan keresek, csak sajnos nem találok...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#653) aldebaran


aldebaran
őstag

Sziasztok!

Nem tudnátok mondani olyan helyet, ahonnan vektorgrafikus Magyarországot a megyékkel le lehetne tölteni?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#654) drstein


drstein
tag

Sziasztok!

Van egy ai fileom, amiben be van csatolva egy bitkép. Ha AI-ban nyitom meg akkor hiányolja a belinkelt bitképet.Ha azonban az ai-t Photoshop-ban megnyitom, akkor megjelenik a kép a leraszterizált (1:1 400dpi) képen teljes felbontásban. Tehát valahogy benne van a képi info, csak az Illustrator nem nyitja meg valamiért. Szerintetek valahogy ki tudom nyerni a bitképet normális felbontásban valahogy?

(#655) Dexter68 válasza drstein (#654) üzenetére


Dexter68
addikt

Próbáld meg azt, hogy átnevezed *.pdf-re, ráhúzod photoshopra és amikor kérdezi, hogy pages vagy images, akkor az imagest pipáld ki. Ilyenkor külön meg lehet nyitni a pdf-ben szereplő képeket.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#656) szultanpepa


szultanpepa
csendes tag

Sziasztok! Hogy lehet kitenni lap tetejére fejlécnek a menüt? (live trace, meg ilyenek) AiCS3

(#657) drstein válasza Dexter68 (#655) üzenetére


drstein
tag

Köszi!

(#658) Cicero


Cicero
őstag

érdekelne hogy ti hogy álltok neki a gradient mesh-nek. több helyen olvastam, hogy téglalappal kezdenek, és kifaragják belőle a formát.
referencia képet hogy nézitek? template layer és váltogatás outline és preview között?

(#659) Cicero


Cicero
őstag

Több anchor pointot hogy tudok egyszerre transzformálni? Megpróbáltam őket kijelölni a direct selection tool-al, de ha több mint egyet jelölök ki a transform ablak megváltozik, anchor pointról objektre. Halp

Object>Transform>Move ... kthxbye :P

[ Szerkesztve ]

(#660) jankababa


jankababa
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám:
van egy .ai fájlom, amiből eps-t szeretnék menteni Illustratorban. De a program nem hajlandó megcsinálni, ezt írja ki:
can't save the illustration, can't print the illustration...

Minden más file-t tudok menteni eps-be, ezzel az eggyel van ez a gond. Mi lehet ez? Van valami megoldás?

Továbbá, ha így nem tudok az .ai fájlomból eps-t menteni, akkor van valami megoldás arra, hogy ezt a fájlt valaki Corelben meg tudja nyitni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#661) Met válasza jankababa (#660) üzenetére


Met
nagyúr

Tapasztalatom szerint ai-t könnyebben nyitja a Corel mint eps-t.
Hanyas Corel nem tudod? Az X5-ös a CS3-as ai-t nyitja simán.

Ha gondolod küld át az ai-t, megpróbálok belőle menteni eps-t.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#662) jankababa válasza Met (#661) üzenetére


jankababa
csendes tag

Köszi szépen a választ és a felajánlást, tegnap már elküldtem egy ismerősnek, akinek az illustratora simán írt a fájlomból eps-t. Csak az enyém nem hajlandó, fogalmam sincs miért. CS3 van, lehet hogy frissítenem kellene?

(#663) Dexter68 válasza jankababa (#660) üzenetére


Dexter68
addikt

Bocs, hogy így utólag beledumálok, de tapasztalataim szerint a Corel nyitja az .ai fájlokat is.
És minden verziónak tudnia kéne .ai-ból .eps-t menteni, emiatt nem kell frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#664) jankababa


jankababa
csendes tag

Sziasztok, ismét én!

Az lenne a kérdésem, hogy az illustratorban a Rounded Rectangle Tool-nál nem lehet beállítani, hogy mekkora legyen a corner? (ha csinálok ezzel az eszközzel egy 10*10 mm-es négyzetet, akkor szinte körnek látszik, de ha egy 100*100-asat, akkor meg alig látszik, hogy le van kerekítve a sarka.) Nincs valami olyan beállítás, mint az InDesign-ban a corner effects, ahol be tudom állítani, hogy mekkora legyen a görbület sugara?

(#665) jankababa


jankababa
csendes tag

És továbbra is az a problémám, hogy az illustrator nem hajlandó eps file-t menteni. Ez írja ki:
Can't save the illustration. Can't print the illustration. Ez meg mit lehet? :-(

(#666) Polemius válasza jankababa (#664) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ha kattintasz a rajzfelületen, akkor meg lehet adni a görbületet is.
Vagy miközben a dobozt húzod, a fel/le ill. jobbra/balra nyilakkal állíthatod.

De a sima téglalapra is alkalmazhatsz Round Corner filtert vagy effektet.

(#667) jankababa válasza Polemius (#666) üzenetére


jankababa
csendes tag

Óhhh, köszi, mindegyik módszer megy!
És esetleg az eps-es dologra valami ötlet? :-)

(fura, mert ha egy új dok.-ot rajzolok, azt tudja menteni eps-be, és az összes régi dolgomat is, amit 6 év alatt csináltam. Most egy nyomdától kapok anyagokat, és amibe az általuk küldött grafikákat teszem bele, csak abból nem bír eps-t menteni az illustrator...)

Még egyszer köszi a választ! :R

(#668) Syl válasza jankababa (#667) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ezen nyomdától kapott eps a ludas. Ha ai-ba le tudod menteni, akkor mentsd ai-ba, majd azt újra megnyitod és úgy eps-be.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#669) karikusz


karikusz
tag

Sziasztok!

Én illustratorban szerettem volna megcsinálni az AutoMotorCenter.hu logóját a lángoló kerékkel együtt. Szépen meg is rajzoltam a kereket és a lángokat is. A photoshopban ilyen szín átmenetesen csináltam anno a kereket is a lángokkal. A szín átmenet belülről kifelé megy. Nos hogy az illustratorban megcsináltam a lángokat, azok ugye külön álló részenként vannak, és azokat szeretném egyesíteni. A kerék és a lángok egy réteg legyen (így meg tudom csinálni a Ps-ben készített dizájnt). Hol tudom ezt az illustratorban megadni? Mert sehol sem találom. Csak akkor lesz egy réteg, ha raszterizálom, de akkor nem tudok majd később vele dolgozni (átméretezni).
Remélem jól tettem fel a kérdést. :)

Köszi a segítségeket... :R

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

(#670) mormota


mormota
senior tag

van olyan, hogy pathfinder menü (illetve nem is menü, hanem ablak, gyűjtő, akármi)
szóval vagy windows > pathfinder vagy Shift+Ctrl+F9
ezen belül vannak az egyesítés, meg a kivonás, darabolás, ilyesmik.
beteheted oldalmenübe, hogy mindig látható legyen, nagyon hasznos, és musthave kellékek

Illusztrálok, tehát vagyok

(#671) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van eps fájlom amiben van töb kis icon de aza abaj, hogy ha ps-ben ill ilustratorban használom akkor van fehér háttér és itt a lényeg ezt szeretném eltüntetni segítenétek meg?
Nagyon meg köszönném!
eps file: ...

(#672) Dexter68 válasza martin66 (#671) üzenetére


Dexter68
addikt

Namost az a kérdés, hogy illu-ban van-e mögötte fehér téglalap vagy csak a »virtuális papír« van? Vagy esetleg próbáld meg úgy átvinni photoshopba, hogy felmarkolod az ikonokat majd bekopipészteled egy üres photoshop képbe...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#673) martin66 válasza Dexter68 (#672) üzenetére


martin66
senior tag

Hát úgy van, hogy ha ilu-ból áthuzóm a képet akkor is fehér háttér lesz a photoshopban és ha simán az esp képet nyitom meg photoshopban akkor is fehér lesz a háttér a ps-ben. A photoshopban a léyneg,hogy ne legyen fehér a háttér mögötte!

(#674) Dexter68 válasza martin66 (#673) üzenetére


Dexter68
addikt

hát ezesetben nagy a valószínűsége, hogy van mögötte egy fehér téglalap, amit ki kell törölj. Esetleg Shift+Ctrl+D-vel nézd meg a transparency gridet illu-ban, hogy akkor is fehér-e. Ha igen, akko A (direct selection tool), rákattintasz és nyomsz 2× del-t.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#675) martin66 válasza Dexter68 (#674) üzenetére


martin66
senior tag

Okés, köszi, nagyjából jól kivágta!!

(#676) sonajdoba


sonajdoba
csendes tag

volna egy nagy problemam :( es pedig az hogy a tegnap dolgoztam egy nagy melonn elmentettem es ma amikor akarom megnyitani azt irja ki hogy "a fajl nem olvashato".
szamomra elegg nagy baj. valakinek valami otlete hogy hogy lehetne ujra rendbehozni azt az allomanyt ?

ha az segit esetleg hogy tobb lapom van, tobb layer-em van es CS5-ben dolgozok. meg tudnam oldani ugy hogy egy ujabb munkalapra beimportalom de sajna tobb lapom lathatatlan es igy nem er semmit :( pedig inkabb azokra lenne nagy szuksegem.

[ Szerkesztve ]

(#677) sonajdoba


sonajdoba
csendes tag

erdekes hogy mikor behuzom Corelbe meg a lathatatlan oldalakot is behozza kiveve a Linkeket.

igaz elegg ossze van kutyulva :(

jo lenne egy olyan megoldas ami hasznalhatobb lenne .

elore is koszi mindenkinek

(#678) sonajdoba


sonajdoba
csendes tag

sok ora kinlodas utan megtalaltam egy jarhato utat. ugy gondolom kozlom mindenkivel hatha ugyan igy jarnak mint en.

eljaras: a linkeket tartalmazo mappat atneveztem es ugy nyitotam meg a munkat mondtam neki hogy linkelje ujra megadtam az uj konytarat es ujra belinkelte es menyitotta a munkat.

remelem masnak is tudtam seggiteni aki igy jar majd egyszer mint en :)

(#679) sonajdoba


sonajdoba
csendes tag

egyszer mukodott :( elmentettem uj nev alatt de tobbet nem mukodik. az ujat sem tudja megnyitni es a regit sem :(

egyelore allok mint egy idiota.

(#680) Met válasza sonajdoba (#679) üzenetére


Met
nagyúr

elmented régebbi ai-ba?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#681) sonajdoba válasza Met (#680) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

nem az uj mentes ugyancsak CS5-be van.

egyelore ismet nem tudom megnyitani a munkat :(

a Linkekkel van baja. :(

(#682) sonajdoba


sonajdoba
csendes tag

lassan odajutok hogy eddig ujracsinaltam volna az egeszet :(

(#683) sonajdoba válasza sonajdoba (#682) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

KIRALYSAG :))

megoldottam a problemam :)

mivel tobb oldalam van esrengeteg Linkem nem tudta a rengetek Linket betolteni ezert atneveztem a Linkeket tartalmazo mapat.

mikor megnyitottam akkor kerte a Linkek helyet (nem talalata mert atneveztem) azt mondtam hogy hagya ki a kinkeket anelkul nyissa meg a melot.

utana elmentettem ugy hogy minden lapomat kulon mentse le igy lett a 7-oldalbol 7-kulonallo Illu file lett.

mikor ezt megnyitottam kerte a linkek helyet.

megmondtam hogy hol talalja szepen betett mindent a helyere.

lementettem.

lezartam

egy rovid ima

es mikor megnyitottam mukodott meg tudta nyitani.

:) orulok hogy osszejott :)

(#684) Polemius válasza sonajdoba (#683) üzenetére


Polemius
aktív tag

Kösz, hogy megosztottad velünk a megoldást. :)

(#685) sonajdoba válasza Polemius (#684) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

nagyon szivesen maskor is :)

(#686) Gapcsi


Gapcsi
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég kezdtem el ismerkedni az Illustrator-ral. Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudok egy képet úgy LiveTrace-elni, hogy általam megadott palettába kerüljön a kép? Olyanra gondolok mint Photoshop-banaz Image/Mode/Indexed Color... custom palette.

(#687) szultanpepa


szultanpepa
csendes tag

Hellosztok! Ai cs4: Ha effect, 3d-t használok, utána hogyan tudom alakíthatóvá tenni a térbe rakott elemet? (Remélem érthető volt a kérdés.)

(#688) Polemius válasza szultanpepa (#687) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ugyan cs3-at használok, de gondolom a 4-esben is az Apperance palettán találod az objektumon alkalmazott effekteket. Ott duplakatt a 3D effekt nevére.

(#689) szultanpepa válasza Polemius (#688) üzenetére


szultanpepa
csendes tag

Nem erre gondoltam, de ezt se tudtam köszi! :) Arra gondoltam, hogy magát az effektet hogy lehet görbévé alakítani.? Tehát, hogy azt is tudjam vektorpontonként mozgatni.

(#690) Polemius válasza szultanpepa (#689) üzenetére


Polemius
aktív tag

Expand Appearance, az Object menüben. De nem lesz benne sok örömöd. :)

Egyébként megmarad az eredeti objektum a 3D effekttől, mert csak effekt. Nem látszik, de tudod szerkeszteni mint a 3D rárakása előtt.

(#691) szultanpepa válasza Polemius (#690) üzenetére


szultanpepa
csendes tag

Köszi! Erre gondoltam :DD

(#692) Tendd


Tendd
tag

Sziasztok!
Sürgősen segítségre lenne szükségem egy hozzáértőtől. Egy autót befedő dekorációt kellene nyomtatható formába hoznom. A terv jelenleg photoshopban van elkészítve. Aki tudja milyen beállításokat kell használni, mire kell ügyelni ilyen esetben kérem segítsen.
Köszönöm!!

(#693) Dexter68 válasza Tendd (#692) üzenetére


Dexter68
addikt

Ennek így ebben a formában a photoshop topicban lenne a helye. Amúgy 1:1 méretnél 90-100 dpi elég az ilyen kültéri dekornyomatokhoz. De ilyeneket mindig a kivitelezőtől szoktam (és érdemes is) megkérdezni, mert ő általában tisztában van vele. De találkoztam már olyannal is, aki hülyeséget mondott :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#694) Tendd válasza Dexter68 (#693) üzenetére


Tendd
tag

Tudtommal a photoshop nem vektorgrafikus program, ezért írtam ebbe a topicba. A betűket sem lehet görbékké alakítani. Csak a terv készült ps-ben.
Olyan kérdések foglalkoztatnának, milyen a pontos színkeverési beállítás, kell e valamilyen pozicionálónak elhelyezni a nyomtatáshoz, mekkora legyen a túlnyúlás a karosszériaelemeknél, milyen kicsinyítést alkalmazzak egy 6m széles képnél stb.

(#695) Dexter68 válasza Tendd (#694) üzenetére


Dexter68
addikt

Bocs, akkor félreértettem a szitut :B Persze, hogy nem vektoros és bár vannak vektoros képességei, azokat nem mindig jó használni, mert később kiderül, hogy mégsem arra való ;)
A többit meg tényleg a kivitelezővel célszerű egyeztetni.

(szépek a tuning-cuccaid, grat!)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#696) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Van valami program amivel lehet corel fájlokat illustrator formátumúvá konvertálni?
Elvileg az illustrator megtudja nyitni, de gyakorlatban meg mégsem akarja... :(((

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#697) Met válasza Speeedfire (#696) üzenetére


Met
nagyúr

Corel, save as, ai

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#698) Syl válasza Speeedfire (#696) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nincs kéznél corel, akkor esetleg ezzel megpróbálhatod a cdr->eps konvertálást.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#699) Speeedfire válasza Met (#697) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De nekem nincs corel-em. Így kaptam cdr-ben a fájlt. :(


Syl: Megnézem. :R

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#700) Met válasza Speeedfire (#699) üzenetére


Met
nagyúr

Ha nem megy küld át vagy linkeld be elmentem ai-ba

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.