Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3049) crz


crz
csendes tag

Hello!
Remélem jó helyre írom a problémám :)
Sajnos reggel a HDD-m megunta az életet, és nem hajlandó működni.
A helyzet a következő:
Reggel szépen bekapcs, bebootol, tölti be a nod32-őt, stb. indítanám a firefoxot, nem tölt be, de veszettül tölt a HDD-m. Semmit nem hoz be, csak tölt tölt tölt. 3 perc után reseteltem. BIOSban szépen írta, hogy itt a HDD, minden ok, indulna az XP logo, de mégse. csak fekete kép. Meghallgattam a HDD hangját és egy ütemesen "zakatoló" effektet hallatott. Éreztem, hogy ez így nem lesz ok. Próbálgattam jumperelni, mindent. sehogysem bootolt, csak kerreget. Az érdekesség, hogy csak akkor kezdett el kerregni, mikor a bootolás indult volna. Mikor a bios induló képén van, akkor leadja a normális hangokat, amiket indulásnál szokott. Ekkor már sejtettem, hogy vége a dalnak, de talán még menthető a dolog. Másik hdd be masterbe, másik win belőve, win indít. Eszméletlen lassan töltött be a windows, majd scandiscelni akarta a kerregős hdd-t, amit nem hagytam. Betöltött a win, sajátgépben nyitnám meg a hdd-t, ismét a szokásos kerregés, 3-4 perc töltés, majd egy "A merevlemez nincs megformázva, akarja most formázni?" üzenettel elküldött a fenébe. TCMDben "Nincs ilyen meghajtó" ablak fogadott. Gyorsan megnéztem a kezelőben a helyzetet. Látja a hdd-t, de üresként. persze több infót nem tudott adni, a szokásos kerregés miatt.
Alapvetően a HDD vesztesége még nem a világ vége(bár ez is eléggé fájó pont), de a legfontosabb, hogy van rajta nagyon sok fontos adat, melyekre szükségem van. Van esetleg bármilyen mód, hogy ezeket az adatokat visszanyerjem? Sajnos nincs 160ezer forintom, adatvisszamentésre.

Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv. Crz

[ Szerkesztve ]

http://swtor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.