Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) biker válasza <NewL> (#7250) üzenetére


biker
nagyúr

nem leszek pont 15:00-kor gépközelben, és 15:02-re ki is ürül majd a raktár szerintem.
de egy árlistát majd dobhatnál nekem :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7252) <NewL> válasza biker (#7251) üzenetére


<NewL>
addikt

lassan csorgatják a cuccokat :
első pdf
[link]

nagyjából képbenvagyok az árakkal ez egy muhaha árlista
hmm másodjára nem is olyan rosszak ezek az árak, valamelyiknél szinte semmi kedvezmény valaminé meg
Harman/Kardon GLA-55 Crystal 2.0 speakers új - 100,000 Ft ez már nem rossz ár, az eredetihez képest

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7253) <NewL> válasza <NewL> (#7252) üzenetére


<NewL>
addikt

Mac-ek
iPod-ok
az előző meg Akg-Jbl termékek

hát nemnagy szám. ami maradt a múltkori garázsvásárból azt rakták fel.

Demo MacBook Pro 15" 2.4GHz/2GB/250GB/GeForce 9600M GT/SD/MG
1 hónap gari
280,000 Ft

ezt azért bevállaltam volna :))

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7254) csdm válasza <NewL> (#7252) üzenetére


csdm
senior tag

Én az iBoo-ra csaptam le, az xms-be 17,5k itt 7,5k :)

[ Szerkesztve ]

(#7255) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Magic Mouset hol lehet jó áron kapni? mintha valahol láttam volna 16-7 körül is, ha lehet nem 20ért vennék.

(#7256) <NewL> válasza whitezo88 (#7255) üzenetére


<NewL>
addikt

a macbook-hoz akarod? - nagy csalódás lesz trackpad után :F

csdm : hmm, nem rossz vétel :D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7257) Nyugdíjas válasza whitezo88 (#7255) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én lehet egy Magic Trackpad-et tesztelnék be a helyedben, ha meg jó egér kell akkor Logitech valami komolyabb...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7258) whitezo88


whitezo88
nagyúr

az addig ok, hogy trackpad jó, de játszani elég nehéz :D azért gondoltam erre mert könnyű és nem kell dugdosni.

(#7259) <NewL> válasza whitezo88 (#7258) üzenetére


<NewL>
addikt

na pont ezért vettem én is :D csak a zsebed akarom kímélni. ezzel játszani lehetetlen! kényelmetlen! trackpad után egy rakás szerencsétlenkedés! de szép, jóáron vettem, meg kitudja mit hoz a jövő elfér az asztalon alapon marad :D

There's an app for that

(#7260) biker válasza <NewL> (#7253) üzenetére


biker
nagyúr

Ja, láttam
1ho Garival nem olyan jó mar

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7261) bLaCkDoGoNe válasza <NewL> (#7259) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azért ez nem teljesen igaz. Én pl. Left 4 Dead 2-ben nagyon jól elvagyok vele (miután kikapcsoltam a scrollról a fegyverváltást, mert az konkrétan megőrjített, hogy minden mozdulatra váltott. :D). (Ja, PC-n egy Razer Diamondbacket használtam.)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7262) <NewL> válasza bLaCkDoGoNe (#7261) üzenetére


<NewL>
addikt

azt meghonnan szedted le ? :)
bár már az egy is tépett nekem

There's an app for that

(#7263) bLaCkDoGoNe válasza <NewL> (#7262) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Steam-en vettem, amikor 3.5 EUR-ért árulták.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7264) csuki00 válasza whitezo88 (#7258) üzenetére


csuki00
tag

Ezt nézd meg! Razer Orochi. Én ezzel szemezgetek. Használhatod usb-n, vagy bluetooth-on játékra szerintem kiválló és olcsóbb mint a magic mouse. Pár hete néztem akkor 17körül belehetett szerezni most 2-3 rugóval drágább.

(#7265) doc


doc
nagyúr

a Safari egyszeruen nem hajlando latni az RSS-eket az oldalakon (nem jelenik meg a cimsav vegen az RSS felirat), ezzel mit lehet csinalni? kezd baromira zavarni, mert ha az oldalon magan nincs link az RSS-re, akkor nyithatok masik browsert csak emiatt :(

(#7266) rii


rii
nagyúr

aki használ firefox-ot, az nem tapasztal 50-100%-os cpu teheltséget 40-45 tab esetén?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7267) rii válasza csuki00 (#7264) üzenetére


rii
nagyúr

én is gondolkodom majd egérben, de a migty mouse után kva megszokja az ember, h bármerre görgethet ))))-: ezért alternatíva a magic mouse

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7268) biker válasza rii (#7266) üzenetére


biker
nagyúr

Windowson 15 tabnal mar akadt nekem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7269) <NewL>


<NewL>
addikt

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket minden almatulajnak! :)

There's an app for that

(#7270) Stoto válasza <NewL> (#7256) üzenetére


Stoto
tag

Én is magic mouse-t használok és nekem trackpad után egyáltalán nem volt csalódás. Az tény, hogy nem tud annyit mint a trackpad, max 1 és 2 ujjas mozdulatokat tud.

Ugyan van egy MagicPrefs nevű app ahol még 4 ujjas mozdulatot is be tudsz állítani, de 3 ujjal már nem tudok rajta mozdulatot csinálni, mert eltolom :)

Sokat programozok és hatalmas segítség az egy ujjas görgetés minden irányban. A gravity scroll hihetetlenül jól használható egy ujjal, egy kis gyakorlással nagyon jól lehet használni.

(#7271) Nyugdíjas válasza rii (#7266) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindigsi érdekelt, hogy mit csinálhatnak azok az emberek akik ilyen 30-50 tabokkal böngésznek. Most itt az alkalom, hogy megtudjam... Elárulod nekem? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7272) doc válasza Nyugdíjas (#7271) üzenetére


doc
nagyúr

en pl. nem konyvjelzozok, ha valami erdekesnek tunik, megnyitom uj tabon, aztan ha nagyon raerek majd elolvasom :)

(#7273) <NewL> válasza doc (#7272) üzenetére


<NewL>
addikt

pont erre jó a Bookmarks bar :D

There's an app for that

(#7274) whitezo88


whitezo88
nagyúr

hol van valami guide (vagy ti is leírhatjátok :) ) hogy tudok kis otthon hálózatot csinálni a win xp sp3 és a macos közt, mert teljesen mások a beállítási dolgok. hogy osztok megott mappát vagy az egész HD-t, hogy PC-ről elérjem. (ill fordítva)

azért inkább ide tettem fel nem a hálózati topikba mert ott nem tudom van-e aki tudná ezt a cross-hálózati cuccot :U (bár biztos)

(#7275) whitezo88 válasza whitezo88 (#7274) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mod: sztornó, csak pár katt volt, sharinget kellett kipipálni getinfonál :)

(#7276) norbx


norbx
aktív tag

sziasztok
valamilyen uton modon az imacem uveglapja ala bement a kosz,por stb.levettem es megprobaltam eltakaritnai belulrol is de nem igazan sikerult maszat mentesre.valakinek esetleg valami otlete van ra hogy hogy tudnam ezt kiviteleni rendessen? :)

(#7277) Nyugdíjas válasza whitezo88 (#7275) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Naggyából Macen igy működnek a dolgok amugy :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7278) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez a Magic Trackpad egy remek cucc!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7279) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy mi a szitu olyankor, hogy tegnap még ment a gépem akksiról be is kapcsolt akksiról, de most mikor hazaértem bekapcsoltam vagyis csak akartam és nem indult el pedig biztos volt benne még kakaó az aksiban. Ez már szerintem 3. eset kb. Idáig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget de mostmár kicsit lever a víz. Ez szimplán ilyen hogy ha gyenge a feszkó akkor nem is kapcsol be?
MacBook 2010 T-mobilban vásároltam kb két hónapja.
A másik hogy most akksiról nem kapcsolt be rádugtam a töltőt bekapcsolt, kikapcsoltam és elindult akksiról, de megy valami sáv a monitor alsó részén és valamit tölt, de hogy mit azt nem tudom. Ez valami rendszerbetöltés, mert ez is volt már szerintem 3 szor, mert amúgy oikk pakk beröffenti magát a rendszer. :R

Mindenkinek békés Karácsonyt kívánok!

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7280) biker válasza Mr.Grincs (#7279) üzenetére


biker
nagyúr

software update utáni EFI frissítéskor ment nekem a csík anno (tegnap)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7281) biker válasza biker (#7280) üzenetére


biker
nagyúr

mondjuk rám is a fárszt hozta, kurvára leírhatták volna appleék, hogy "ne szarjá' be, hülyén néz ki a frissítés"

Szóval látom, sw update, van új EFI update, megoldja a bíbor színű képet a minidisplayport>hdmi kapcsolaton.

hajrá, restart

restartol, dudál egyet (mint egy lada, nem a bimbam), azt hittem beszarok, aztán elkezd kb 5Hz-el vibrálni 2mp-ig a LED az elején, levert a víz, mondom ez kész, mit csinál
aztán alma logo, jön a csík, nem a margaréta, mondom anyád, mivanmá?
aztán restart, bimbam, és margaréta, és betölt.

huhh, most már tudom, ilyenkor nem kell betojni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7282) P.O.C. válasza Mr.Grincs (#7279) üzenetére


P.O.C.
tag

hmm,

nekem akkor szokott ilyen csík megjelenni, mikor otthagyom, felnyitom és már nem tér magához mert csontra lemerült.
töltőre rádugom és bekapcsolom és jön a csík, kvázi ilyenkor visszatölti a lemerülés előtti "pillanatképet". bár ez nem pont ugyanaz amit leírtál... de biztos, hogy jól emlékszel? :DDD

(#7283) talamasca válasza norbx (#7276) üzenetére


talamasca
senior tag

Nálam is ez a helyzet, megpróbáltam lefotózni...

Nem nagyon állnék neki szétszedni itthon. :F

A gép: iMac (Intel, 21,5").

Remélem ez nem a kijelző hibája, csak belső kosz. :(((

Valaki szakértő megnyugtathatna... :R

[ Szerkesztve ]

“Black as midnight on a moonless night.”

(#7284) norbx válasza talamasca (#7283) üzenetére


norbx
aktív tag

ugyan ez a gondom de en szetszedtem nem nagy ordongoseg mert csak ket tapado korong kell a ket felso sarkara es lecupantod vele mivel csak magnes fogja ra a 2 felso sarkat mint a szekreny ajto otthon.alul meg beakasztos.ne aggodj nem kijelzo hiba hanem kosz en letakaritottam csak maszatos maradt belulrol az a bajom ezert kerdeztem hatha valakinek van valami jo receptje hogy kell uveget pucolni maszat mentessen :DD

(#7285) norbx válasza talamasca (#7283) üzenetére


norbx
aktív tag

(#7286) Nyugdíjas válasza bLaCkDoGoNe (#7278) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Naggyából ahogy nézem aki vett eddig (köztük énis) annak annyira tetszett, hogy csak ezért külön idejött megirni :D Tudaz valamit...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7287) whitezo88 válasza Nyugdíjas (#7277) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a poén az hogy xp alatt szenvedtem vele egy csomót és nem bírtam megcsinálni. miért kell nekik minden túlbonyolítani, Mac meg "csinál magából" egy ftp szervert ...

(#7288) <NewL> válasza Nyugdíjas (#7286) üzenetére


<NewL>
addikt

no, ezért adom el a magic mouset :D veszek én is egyet és láttam egy nagyon tuti dolgot :)
[link] whoooo :DD
http://www.bullettrain.com/express.html

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#7289) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Most nézegettek a Sys infót, hátha meglelem, hogy dátum szerint mikor kapcsoltam be utoljára a gépet, de sajnos csak az uptimeot találtam meg, viszont arra lettem figyelmes, hogy nem 64 bites a 10.6.5-öm. Miújság ilyenkor a 4GB memóval? Teljes mértékben kihasználja a felhasználható 3840MB-ot?

Mod.: Log szerint:

* Domain: sleep
- Message: Sleep: Success - AC - Software Sleep
- Time: 11/20/10 9:18:54 AM GMT+01:00

[ Szerkesztve ]

(#7290) Nyugdíjas válasza dni (#7289) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hogyne használná. Ez nem windows :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7291) Nyugdíjas válasza <NewL> (#7288) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

basszus ez egy jó cucc. Tényleg jobb, h a középen van a Trackpad.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7292) talamasca válasza norbx (#7285) üzenetére


talamasca
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R
Közben rájöttem én is, hogy nem egy ördöngösség. :)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#7293) biker válasza dni (#7289) üzenetére


biker
nagyúr

ez érdekes: 64-bit Kernel and Extensions: No
MIÉRT?
MBP 13"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7294) biker


biker
nagyúr

utána olvastam, semmi gond :)
a kernel 32bites, de minden 64bites app 64 biten fut, Activity monitor, be kell kapcsolni a KIND oszlopot, és láss csodát.

HA egy program nem jó 64biten, akkor get info: run in 32 bit mode és kész :)

64bitre szükség nincs, legalábbis 32GB ramig nem sokat érsz el, állítólag, de bottoláskor fekete képtől alma logóig lenyomva tartod a 6 és 4 gombokat, és 64 biten tölt majd be :)
de ez azt hiszem kernel-nek is több ramot foglal le egyből

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7295) Mr.Grincs válasza biker (#7280) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Gép felfrissítve. Azóta minden fainul megy hála az égnek.
Külső dvd írót használ valaki?
ISO filét hogy tuok írni? Esetleg van kompatibilis verzió az img burnől macre?
A Windowsos felületet hogyan tudom előhozni vagy ilyen nincs? :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7296) dni válasza biker (#7294) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm a kimerítő választ.

(#7297) dni válasza Mr.Grincs (#7295) üzenetére


dni
őstag

DiskUtility tud írni Lemezt képfájlból. Link

[ Szerkesztve ]

(#7298) Mr.Grincs válasza dni (#7297) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszi.
Újabb problem. Megnyomtam a bekapcsológombot bekapcsol a gép vagyis szól a nóta a de a végét mintha elvágták volna. Aztán kép sincs majd kb fél perc múlva elindul az egész.
A kis lámpa azért égett rendesen a gép job sarkán. :F :F :F :F
Go szervíz vagy újra kéne húzni a gépet?
Meg pl a használtauto.h-t nagyon nem szereti. Állandóan beakad vagy pörög az a szines nyalóka.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7299) <NewL> válasza Mr.Grincs (#7298) üzenetére


<NewL>
addikt

nyalóka :DDD
a flash-el van gondja:) meg a sok nyomott reklámmal. adblock-ot rakd fel.

There's an app for that

(#7300) Mr.Grincs válasza <NewL> (#7299) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nah nyalóka probléma orvosolva. Tényleg érezhetően gyorsabb a masina. :C :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.