Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Djroberto válasza P.O.C. (#6700) üzenetére


Djroberto
tag

hm es akkor hogyan lehet elohozni a magyar ekezetes betuket a billen?

nekem nem sikerult

:-)

(#6702) Djroberto válasza P.O.C. (#6700) üzenetére


Djroberto
tag

jujjuj sorry láma kérdés volt,ok mostmár meg is van... hm köszi

:-)

(#6703) rii válasza Djroberto (#6699) üzenetére


rii
nagyúr

a mighty mouse-al egy gond van, a görgő használat során elkoszóldhat, és a tapasztalatok azt mutaják, hogy a lefele görgetés ami megszünhet. (amikor magad felé görgetsz)

csavar híjján ügynesen szét kell pattintani, végülis feltörni
lehet még enyhén mososózeres erősebb anyagú textilen görgetve is megtisztítani.
de szerintem jobb steril kézzél nyúkászni hozzá, munka közbe' nem zabálni :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6704) rii


rii
nagyúr

elméletileg egy adobe termék se fut

a console mégis tele van ezzel:

2010.09.29. 12:37:06 osascript[2844] Error loading /Library/ScriptingAdditions/Adobe Unit Types.osax/Contents/MacOS/Adobe Unit Types: dlopen(/Library/ScriptingAdditions/Adobe Unit Types.osax/Contents/MacOS/Adobe Unit Types, 262): no suitable image found. Did find:
/Library/ScriptingAdditions/Adobe Unit Types.osax/Contents/MacOS/Adobe Unit Types: no matching architecture in universal wrapper

5-10 mp-ként

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6705) Karma válasza rii (#6703) üzenetére


Karma
félisten

Nekem jobban bevált az a módszer, hogy a görgőt izomból nyomva mikroszálas kendővel kéthetente átmasszíroztam. Így is lejött róla a zsír, és nem is kellett széttörni.

“All nothings are not equal.”

(#6706) <NewL> válasza P.O.C. (#6700) üzenetére


<NewL>
addikt

neked Magic Trackpaded van? nem csúszik az asztalon? múltkor bementem az iStyeleba, ahogy csináltam rajta a jólmegszokott 3-4 újjas gesztusokat úgy csuszott ide-oda az egész trackpad. mondjuk az a fehér asztallap ami ott van, amúgyis ilyen csúszós ratyi...
esetleg rögzitetted?

There's an app for that

(#6707) P.O.C. válasza <NewL> (#6706) üzenetére


P.O.C.
tag

Az van; egyáltalán nem csúszkál, pedig egy hétköznapi íróasztalon van. Gondolom állva próbáltad és ha nincs lent a csuklód, akkor könnyen rátámaszkodsz. De ülve, felemelt csuklóval kevés embert láttam "egerezni" :DDD

(#6708) rii


rii
nagyúr

win7-re mi az a prog, ami látja a OSX-es file-rendszert?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6709) aeroxr válasza rii (#6708) üzenetére


aeroxr
tag

Szia!

Macdrive, de nem tudom h minden tipust támogat-e, néhányat biztosan én ezt használom és sztem tökéletes.

The truth is out there.

(#6710) rii válasza aeroxr (#6709) üzenetére


rii
nagyúr

jaja .. köszönöm .... közbe nekem is beugrott végre ez a név, pedig már használtam is ....

ez most working perfectly

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6711) varsam


varsam
őstag

Hogyan tudok rejtett mappákat és azok tartalmát Finder számára is láthatóvá tenni? Nem akarom az összeset, ilyen megoldást tudok, hanem csak pár mappát.

(#6712) rii


rii
nagyúr

bocsánat a következendőekben megjelneő jelzőkért, de bosszant a dolog ...

szóval a 10.6.4 -ben a keyboard kiosztáoks közt lehet váltogatni az ALMA-SPACE hosszan való lemomásával is ... ez fasza .. mert ID-ben (meg mindenhol már a textedit ben is ez a zoom-eszköz gyors.bill.-je.)

és hiába van kikapcsolva, akkor is bejön a képernőy közelpre ez a kis szürke menü ... hol kapcsoljak még ki -be valamit? Oo

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6713) rii


rii
nagyúr

düóhöm tárgya )))-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6714) rii válasza rii (#6713) üzenetére


rii
nagyúr

ezt a tippet kaptam BM-en:

" .....
System pref- Keybord - keybord shortcut.
itt a keybord& text input-nal csereld le a bill. kombinaciot.
A ketto kuzul valamelyik:
select the pervious input scoure
select next source in input menu
...."

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6715) csuki00


csuki00
tag

hol tudnám beállítani, hogy egy fájlt melyik programmal nyisson meg állandóan?

Valamint a quicktime mire jó eggyáltalán? kb semmit nem tudok vele lejátszani.

(#6716) rii válasza csuki00 (#6715) üzenetére


rii
nagyúr

GET INFO

jobb klikk az adott kiterjesztésű file-on, ls GET INFO
vagy ALMA-I (szintén az adott kiterjesztésű file-on)

itt pedig OPEN WITH
kiválasztod
és CHANGE ALL ...
(asszem)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6717) Nyugdíjas válasza csuki00 (#6715) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Felteszel egy perian-t, és jó lesz mindenre :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6718) rii


rii
nagyúr

az előző rendszerbe' a NEXT WINDOW-ra élt egy bil.comb.

az asszem valami CTRL-TAB volt.
és áttettük az ALMA-Í -re.

de most ezt sehol nem találom .... 10.6 -ban hol van ez? :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6719) csuki00 válasza rii (#6718) üzenetére


csuki00
tag

Köszönöm!

Nyugdíjas: VLC-t használok mindenhol nekem az bejött.

[ Szerkesztve ]

(#6720) Nyugdíjas válasza csuki00 (#6719) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Japersze, az egy más kérdés, én se nagyon használom a quicktime-ot amugy... Én mondjuk maradtam a Movistnál, amennyiét én ezekkel bármit nézek szinte ugyis mindegy. (Ha filmet nézek akkor Plex ugyis.)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6721) rii válasza Nyugdíjas (#6720) üzenetére


rii
nagyúr

kviktájm icon on the dock before install
drag and drop: up
quicktime says: brwrrrsssHHH

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6722) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Miért van az, hogy egy kb. 12 GB-os, darabolt RAR archívum kicsomagolása már majdnem másfél órája megy külső USB-s HDD-ről, és kb. 40-45% MÉG MINDIG hátravan?! The Unarchiver-t használok, eddig - kisebb cuccokkal - nem volt bajom.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6723) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Még mindig tart a kicsomagolás, majdnem 7. órája. :F

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6724) rii válasza bLaCkDoGoNe (#6723) üzenetére


rii
nagyúr

nekem asszem utp-s eszközzel volt olyan, hogy gyorsabb volt lemásolni róla a rar-t, kicsom., majd vissza ... sztem a sokkal read-write byte-ok tekintetében, mint amennyit ki kell csomagolni, és amennyi lesz

voltaképp leolvasol róla 12 gigát és visszaírsz mondjuk 15-20-at (persze 90 giga is negvan 3 óra alatt hdd-ről usb2-re)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6725) Nyugdíjas válasza bLaCkDoGoNe (#6722) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem mondom, hogy sietni szokott az ilyesmivel,de ez azért extrém. Ott valami galiba lesz,de hogy mi :F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6726) <NewL> válasza bLaCkDoGoNe (#6722) üzenetére


<NewL>
addikt

próbáld ki az UnRarX-et, hátha. kipróbáltam 5-6 ilyen progit, nekem ez adja a legjobban, eddig még nem volt vele gondom

a desktopra kirakott ikonokat (Music,Movies lenne) meglehet változtatni az ikonját?
ja és azt szeretném ha iTunes-ba megváltoztatom az Artworkot meg kitöltögetem a dolgokat akkor a Music mappában lévő zenék adatai is megváltozzanak. mit kell és hol az itunesba beállítani?
csak most néztem rá, hogy baszik lenne albumborító meg egyéb:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#6727) DroneZ^


DroneZ^
őstag

miért van az hogy ha berakok egy dvd-t v cd-t elkezd iyen ismétlödö halk szirénázó hang szerűséget csinálni 3x majd kiadja a lemezt és nem olvassa be? korábban is csinálta de abbahagyta.. most viszont nem. tipp?

(#6728) Nyugdíjas válasza DroneZ^ (#6727) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez is egy jel, hogy az optikai adathordozók kora lejárt ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6729) DroneZ^ válasza Nyugdíjas (#6728) üzenetére


DroneZ^
őstag

nagyon vicces :) mit lehet vele csinálni?!

(#6730) bLaCkDoGoNe válasza Nyugdíjas (#6725) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Végül kb. 7 óra alatt izzadta át a cuccot magán a Mac.
A külső vinyó egy 1.5TB-os Samsung Story Station, 3 db NTFS partícióval. NTFS-3G fel van telepítve, nem tudom, hogy nem az kavart-e be (bár a kicsomagolást a Mac HDD-jére csináltam, így nem lenne szabad neki szerintem).
A Mac saját HDD-jén belüli kicsomagolás sokkal gyorsabb, de ezzel a konkrét archívummal még nem teszteltem. Holnap - ha nem felejtem el - megnézem, hogy mennyi idő alatt végez, ha feltolom a HDD-re és úgy csomagolom ki.

Nekem a HDD gyanús egy picit... Ez egy olyan cucc, ami elvileg "extrazöld", azaz viszonylag kevés üresjárati idő után elszunyál a HDD (a merevlemez ház csinálja ezt, független az energiagazdálkodási beállításoktól - bár nem tudom, hogy az egyáltalán hatással lenne-e USB-s külső HDD-kre). Már többször csinált olyat, hogy elaludt mert egy darabig nem nyúlt hozzá a gép, majd amikor eject-elni szerettem volna, az OSX nem tudta leválasztani, kaptam egy strandlabdát és onnan a Finder meghalt, nem lehetett újraindítani sem, aztán szépen lassan az egész OSX-et magával rántotta. Ha leválasztás előtt végzek valami műveletet a HDD-n (akár csak egy mappa megnyitását) hogy az felébredjen, ez a probléma elkerülhető.

Hallottatok már ilyenről?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6731) Nyugdíjas válasza bLaCkDoGoNe (#6730) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hallani még nem hallottam,de amiket mondasz minden logikus, tényleg bármelyik lehet ok. Amugy nekem is baromi lassú szokott lenni egy ilyen process, de azért ez szerintem extrém. Ki kell próbálni amit mondtál, aztán utána lehet elkezdeni gyanakodni a külső hdd-re :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6732) DroneZ^


DroneZ^
őstag

nem tudtok egy korrekt apple szervízről pesten? szerintem ezt nemtudom itthon megcsinálni :))

(#6733) <NewL> válasza DroneZ^ (#6732) üzenetére


<NewL>
addikt

csak ezen a fórumon kérdeztél utána?
a beszéljükmac fórumán azért az itteni 5 usertől több véleményt, tapasztalatot, tanácsot kaphatsz.
ott vannak magánszemélyek akik szerintem csinálnak ilyeneket (régebben láttam iPod-hoz, de inkább magam csináltam meg:d)

egyébként http://www.i-doki.com/
érdemes egy mailt dobni neki. az appleblogon elég pozitív tapasztalatokat olvastam róla.

amúgy mire jutottál? hibás a superdrive? én tuti nem cserélném már ki:d egy ssd a helyére és heloszia:)

There's an app for that

(#6734) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Win7 64bitre, honnan tudom leszedni a bootcamp-et? Mert lehet én vagyok a láma, de nem találom. :(

(#6735) Lacc88


Lacc88
senior tag

Üdv. Az uraknak !

Nagy az esély , hogy én is tag leszek egy iMac-el ! :R :B :K

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#6736) DroneZ^ válasza <NewL> (#6733) üzenetére


DroneZ^
őstag

és akkor mivel fogok dvdt írni? :D

(#6737) <NewL> válasza DroneZ^ (#6736) üzenetére


<NewL>
addikt

akkor csereld:)

volt mar nektek olyan, hogy az emailertesitesek a gyari mail app-al? ejfelkor valaszoltam mar a privatokra, es csak most reggel jelent meg a mailben az ertesites.
esetleg azzal lehet gond, hogy freemail-rol van atiranyitva gmailre? (eddig egyebkent nem volt gond vele)

There's an app for that

(#6738) Nyugdíjas válasza <NewL> (#6737) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha a freemail bármilyen formában benne van a történetben akkor semmin nem volna szabad meglepődnöd :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6739) <NewL> válasza Nyugdíjas (#6738) üzenetére


<NewL>
addikt

:D
ezért is csináltam gmail-t, eddig simán jó volt az átirányítás.
itt valahol a ph-n meglehet oldani, hogy az adatlapomon szereplő freemail-t lecserélják gmail-re?

There's an app for that

(#6740) sztupi válasza Lacc88 (#6735) üzenetére


sztupi
csendes tag

Zefír:

Jajj, bocs Zefírnek akartam válaszolni csak férre ment. Mit akarsz? nem a win7re rakod fel a bootcampet! :d osx - aplication - utilities - bootcamp assistant. ott megadod mekkora méretet szakítson le a win particiónak, majd kiválasztod a kívánt win fajtát, (xp, win7, vista stb..), win telepítő be, majd restart.

[ Szerkesztve ]

csak a mac

(#6741) sztupi válasza bLaCkDoGoNe (#6722) üzenetére


sztupi
csendes tag

nem tudom mit használsz de a stuffit szokott nálam baszzkódni. most a legújabb van fent és az vmivel gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

csak a mac

(#6742) varsam válasza <NewL> (#6739) üzenetére


varsam
őstag

jobb felül - adataim

(#6743) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

No csináltam egy tesztet tegnap, a 12 gigányi RAR-t felmásoltam a Mac HDD-jére és ott csomagoltam ki TheUnarchiverrel, mindennel együtt 20 perc alatt végzett, így továbbra is értetlenül állok a hétvégi jelenség előtt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6744) sztupi válasza bLaCkDoGoNe (#6743) üzenetére


sztupi
csendes tag

azért az usb-s adatátvitel lassítja de nem ennyire. egy órás csomagolás még csak-csak de 7? milyen maced van?

csak a mac

(#6745) Zefír válasza sztupi (#6740) üzenetére


Zefír
őstag

Szia!
Akkor lehet hogy keverek valamit, de még régebben , valakitől kaptam egy programot , ebből a topikból valaki küldte PÜ-ben, már nem emlékszem, nincs is meg a PŰ.
Lényeg, hogy ott Boot Camp volt a progi, Egy Iso file volt, és abból szedtem ki a klaviatúra driverét, mert csak az kellett nekem. Csakhogy, az 32bites volt, és a 64es rendszerre nem tudom feltenni.

De lényegében egy drivert szeretnék a klaviatúrámhoz win7 alá 64bitre :D

(#6746) Karma válasza Zefír (#6745) üzenetére


Karma
félisten

Én voltam az, nekem megvan a PÜ, úgyhogy mindjárt újraküldöm.

“All nothings are not equal.”

(#6747) Zefír válasza Karma (#6746) üzenetére


Zefír
őstag

:R :R Köszönöm!

(#6748) sztupi válasza Zefír (#6747) üzenetére


sztupi
csendes tag

asszem értem. viszont a maces driverek win alá az osx telepítőn van. Leo vagy SnowLeo. Vagy ezen csak xp-s driverek vannak?

csak a mac

(#6749) rii


rii
nagyúr

van olyan prog, ami packageget másolgat jobbra-balra, és megnézi, mennyi érkezik meg hibáasn vagy hibátlanul?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6750) bLaCkDoGoNe válasza sztupi (#6744) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A "nagyobbik" 21.5"-ös iMac (a legfrissebb, most nyári szériából).

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.