Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) P.O.C. válasza <NewL> (#6197) üzenetére


P.O.C.
tag

Nem árt az a 4GB, hidd el :) Főleg ha tényleg kellenek zeneszerkesztő/keverő programok (Logic-ról tudok nyilatkozni), akkor áldás tud lenni az a +2GB.

(#6202) <NewL> válasza P.O.C. (#6201) üzenetére


<NewL>
addikt

kezdek mostmár afelé húzni én is:)

There's an app for that

(#6203) rii válasza mike_waster (#6190) üzenetére


rii
nagyúr

sztemitt is próbáld meg megkérdezni: http://beszeljukmac.com/index.php/forums/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6204) rii


rii
nagyúr

hello

van egy g4-es dual gépem

kicsit hangos

lehet halkítani valhogy?
látott mát valaki olyat aki hallott róla?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6205) Xero válasza rii (#6204) üzenetére


Xero
nagyúr

"Ház" ventit és a táp ventit cseréld ki valami frisebb halkabbra. Ha még mindíg hangos kapd szét a házat és az első/hátsó rácsokat vágd ki. Én csak a ventiket cseréltem, az is elég volt. :)

szerk: Ha MDD dual G4 akkor lehet, hogy ki kell vágni 1-2 helyen a házat, mert az a széria híresen hangos volt!

[ Szerkesztve ]

(#6206) rii válasza Xero (#6205) üzenetére


rii
nagyúr

akármilyet lehet bele venni ? ... mint egy sima PC-be? :)

azt hittem, hogy speckó ventik vannak a mekekbe .... csatlakozó, V, meg minden szempontból (bár gondolom a csatlakozó mindenképp más ... a vezetékről kell levágni a ventit, és másikat rákötni ....? )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6207) Xero válasza rii (#6206) üzenetére


Xero
nagyúr

Pontosan. Le kell vágni és kész. :)

(#6208) rii válasza Xero (#6207) üzenetére


rii
nagyúr

ha két venti van a G4 dualba (866 MHz) akkor van esély nagyon halk G4-esre is?

Hány W-ot ehet ez a gép megközelítőleg? (tudom .... google. :) Menek is gógölözni :) )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6209) rii


rii
nagyúr

meg tudom nézni OSX alatt, hogy egy port téllg nyitva van-e, hogy a routernek jól adtam.e be?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6210) <NewL>


<NewL>
addikt

sziasztok

találtam egy macbook 5.2-őt.
csak egy baj van vele, rossz az akksija, 1 órát bír, 42%-os
25 ezer ft-ot enged a srác ha nem kérek új akksit.
mennyi kb egy új akksi ezekhez? gyárira gondolok

vagy jobban járnék ha ő cserélteté az akksit? mivan ha utángyártottat vesz bele, gagyik azok?

There's an app for that

(#6211) Alex91 válasza <NewL> (#6210) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6212) <NewL> válasza Alex91 (#6211) üzenetére


<NewL>
addikt

köszi:)
akkor lényegtelen, ugyanott lennék ha kérek bele ha nem

vááá, már csak egy p.n.szőrszál választ el a mekktől:D

There's an app for that

(#6213) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Helló

MSI K9AGM2
X2 3600+
2Gb 800-as Kingmax
Sapphire HD 2600XT 256Mb GDDR3
Maxtor 80Gb IDE

Erre fel lehetne tenni egy Snow leopardot? Vagy nem érdemes próbálkozni vele, mert köze sincsen egyik Mac-hez sem? :) Eddig, akárhányszor kérdeztem, hogy mitől függ ez az egész sose kaptam választ.

Gondoltam most felteszem még1x.

(#6214) Nyugdíjas válasza n_gy_k (#6213) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Itt előbb kapsz segitséget :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6215) n_gy_k válasza Nyugdíjas (#6214) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Kösz. :) Írtam én be mindent, hackintoshtól kezdve, de csak erre a topikra bukkantam.

(#6216) <NewL>


<NewL>
addikt

hy

nagyon úgy néz ki, hogy hétfőn az enyém lesz egy 5.2-es MacBook.
csak érdeklődés képpen, az 5.2 és az alap MacBook Pro (2010) között van valami különbség? a firewire,sd,akksit leszámítva.
szóval az érdekelne, hogy a proci ugyanaz bennük?:) (laikusként 2.4ghz - 2.4ghz)

egyébként ha minden jól megy szerintem ezt a gépet is bemalacolom:)
4gb ram, magyar bill, az erősebb alu és baráti ár társul

az tényleg igaz, hogy valami gond van az új trackpad firemwarrel? mármint azt olvastam, hogy egyik ilyen macbook megkapta a kinetic scrolt a másik meg nem. itt a topikban esetleg használ valaki ilyen tipúsu mekket (rákeresnék a hsz-aira és olvasgatnék észrevételeket, tapasztalatokat)

valami kissebb-hosszabb irományt tudnátok ajánlani netes formában, kezdő, nagyon kezdő switchernek
a windowst sose vágtam profi szinten, edddig azaz igazság nem is érdekelt annyira:D ehhez másképp szeretnék hozzáállni. talán azért mert még egyik gépem sem volt ennyire szerethető mint ez a masina. szóval valami ebook vagy valami ilyesmire gondoltam.
a mobilarénás srácok nagyon a közepébe cuppantak bele, olyan se eleje, se vége, se közepe, max felkeltették mégjobban az érdeklődésem.

köszi

There's an app for that

(#6217) Alex91 válasza <NewL> (#6216) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos nem ugyanaz a CPU. Amugy mikori gep ez a MacBook? Mert igy , hogy 5.2 nem igazan talalom :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6218) <NewL> válasza Alex91 (#6217) üzenetére


<NewL>
addikt

MacBook

13,3" LED display
Intel Core 2 Duo 2,4 Ghz porcessor, 1067 Mhz FSB
4 GB Memory, 1067 Mhz DDR3
250 GB HD
nVidia GeForce 9400, 256 MB VRAM
802.11 a/g/N WiFi, Bluetooth, Superdrive

szóval, ugyanazok a csatlakozók vannak rajta mint az Alu Unibody MacBook-on, csak erősebb proci, nagyobb vinyó meg világitó bill

ez nem 5.2 ?:D akkor mostantól az, elneveztem:DDD

dejaz:)

wikipedia - lent, táblázat

Mid 2009
MC240*/A
MacBook5,2
2.4 GHz Intel Core 2 Duo

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#6219) <NewL> válasza <NewL> (#6218) üzenetére


<NewL>
addikt

na, lehet hülyeséget írtam, már magam sem tudom:D sőt biztos, mert ez is 5.1-es csak az erősebb. szóval az 5.* tisztázva. a többire jöhetne majd valami kis segítség :)

sőt valami mást is találtam
MacBook 5.1 2.4 GHz Intel Core 2 Duo P8600
MacBook Pro Mid 2010 2.4 GHz Intel Core 2 Duo P8600
úgy látom ugyanaz

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#6220) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hogy is lehet megcsinálni hogy tudjak bootolni pendriverol? már nem emlékszem mit hogyan kell csinálni disk utilityben :B

(#6221) doc válasza DroneZ^ (#6220) üzenetére


doc
nagyúr

bootolasnal tarsd lenyomva az Option gombot :)
vagy arra gondolsz, hogy GPT particios tablaval kell particionalni?

(#6222) DroneZ^ válasza doc (#6221) üzenetére


DroneZ^
őstag

master boot recordra leformáztam/particionáltam a pendriveot. és ezután milyen formában kell rátolni a lemezképfájlt? Van egy "snowleopard.dmg"-m. Lazán a pendrivera kell másolni, vagy a tartalmát kell felmásolni, vagy egészen máshogy kell?

(#6223) Karma válasza DroneZ^ (#6222) üzenetére


Karma
félisten

Egészen máshogy kell. File - Open-nel nyisd meg a DMG-t, aztán válaszd ki, és ott lesz a Restore parancs külön.

“All nothings are not equal.”

(#6224) doc válasza DroneZ^ (#6222) üzenetére


doc
nagyúr

ja ezt eddig nem mondtad :P
en ugy csinaltam, hogy GPT-vel particionaltam, aztan ahogy Karma irta: restore (nalam SD kartyara botranyosan sokaig (kb. 3 ora!) tartott, ha tudsz inkabb hasznalj kulso vinyot, az par perc)

(#6225) DroneZ^ válasza doc (#6224) üzenetére


DroneZ^
őstag

vettem észre, nekem 35perc.

(#6226) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na nagy nehezen lement a restore, és mégsem lehet rola bootolni.. Bootoláskor, alt lenyomás után csak a vinyó jön elö a lehetőségek közül, a pendrive nem. mit ronthattam el ?:(

szerk: Ja hogy lehet azt rontottam el hogy nem GPTvel formáztam... Na majd kiderül :))

[ Szerkesztve ]

(#6227) doc válasza DroneZ^ (#6226) üzenetére


doc
nagyúr

pedig en mondtam :U ketszer is :P

(#6228) DroneZ^ válasza doc (#6227) üzenetére


DroneZ^
őstag

GPTvel se tudok róla bootolni. mi lehet mégis a baj?! :(

(#6229) doc válasza DroneZ^ (#6228) üzenetére


doc
nagyúr

mit csinaltal pontosan?

(#6230) DroneZ^ válasza doc (#6229) üzenetére


DroneZ^
őstag

Mac extended journaledre formáztam. GPTre particionáltam. restorenál betalloztam a snowleo.dmg-t majd behuztam a pendrive frissen formázott kötetét destination-hoz.

(#6231) doc válasza DroneZ^ (#6230) üzenetére


doc
nagyúr

ne a pendrive-ot tedd destination-re, hanem annak egy particiojat
(ne kerdezd miert, tudok hogy baromira nem logikus, de nekem is csak igy mukodott)

[ Szerkesztve ]

(#6232) DroneZ^ válasza doc (#6231) üzenetére


DroneZ^
őstag

nem a pendriveot tettem. nem is engedi a pendrive-ot magát. irtam is hogy a KÖTETET huztam be. de most ujracsináltam és 35 perc helyett 3 óra alatt csinálja :D:D lehetmost jo :D de mi a fenét csinál hogy 3 óra mire 6 gigát felmásol?!

(#6233) Karma válasza DroneZ^ (#6232) üzenetére


Karma
félisten

Lehet, hogy a snowleo.dmg-d hibás :U

“All nothings are not equal.”

(#6234) rii


rii
nagyúr

download managert tudnátok faját mondani?

folx sz*r*x*k

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6235) rii válasza rii (#6234) üzenetére


rii
nagyúr

vagyis csak szimplán hülye

egy webheyről sp.hoff.hu egyzserre -asszem -csak egyet lehet letölteni.

flashegt ilynekor várakozik, és amint vége lett az elsőnek, nekiesik a következőnek
folx meg nem ..... a hülyéje lestoppolja, és én stratolgassam el egyesével :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6236) Stoto válasza <NewL> (#6218) üzenetére


Stoto
tag

Tévedsz. Amit éppen venni készülsz az egy unibody macbook 5.1. Ebből a 2 fajta létezik egy 2.0 Ghz-es és 2.4 Ghz-es. Az erősebbik nagyobb winyóval és bill háttérvilágítással is rendelkezik. Nekem is ilyen van. Nagyon jó gép, az új 13-as mpktől annyiban különbözik, hogy az akkuja kivehető és kevesebb ideig bírja, nincs rajt FW és SD kártya olvasó, valamint régebbi 9400es vga van benne.

Az 5.2-es macbook az az utolsó régi műanyag házas mb volt.
Az unibody műanyag pedig már 6.1 és 7.1 néven fut.

(#6237) doc válasza DroneZ^ (#6232) üzenetére


doc
nagyúr

jovanna, es nem ertek ilyen kenyszermagyaritott kifejezeseket, mint 'kotet' :)
a harom ora mar jobban hangzik, furcsallottam is hogy neked csak fel ora
gondolom szektoronkent masol, az meg flash-re iszonyat lassu, vinyora par perc alatt megvan

(#6238) DroneZ^ válasza doc (#6237) üzenetére


DroneZ^
őstag

3 ora alatt megcsinálta, de azzal se megy :( feladom :O

(#6239) DroneZ^


DroneZ^
őstag

felfrissitettem a leopardot. és elkezdett a külsö monitorom, amit rákötöttem, fel le egy pixelt reszketni. szörnyen idegesitö. megnéztem a beállitásoknál 59.9HZ-en megy. 60ra nem engedi csak alacsonyabb felbontásban, akkor viszont nem remeg. ilyenkor mit lehet csinálni? :))

[ Szerkesztve ]

(#6240) cigam válasza DroneZ^ (#6239) üzenetére


cigam
félisten

Alacsonyabb felbontáson használni, vagy monitort cserélni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6241) P.O.C.


P.O.C.
tag

Szasztok!

Mail-ben hogyan lehet profilképet változtatni? Az elküldött üzeneteknél egy réges-régen beállított kép jelenik meg, azóta a system pref./accounts-ban változtattam már. Az nincs hatással a dologra?
Elég nagy hiba volt berakni régen azt a képet, és most a hivatalos leveleknél elég cinkes a dolog :DDD

kössssz előre is!

(#6242) cousin333


cousin333
addikt

Üdv mindenkinek!

Némi problémám támadt, ebben kérnék segítséget. Szóval adott egy Mac Mini, rajta Xp Bootcamp-el. Namost az XP elhalálozott (ami mondjuk gyanús, de mindegy). Mivel viszont ez indul alapértelmezetten, szükség lenne a boot választó képernyőre.

A gond az, hogy a billentyűzet egy Mac kompatibilis(?) Logitech billentyűzet, tehát a sok helyütt olvasható "tartsd lenyomva az X-et induláskor" és hasonló okosságok nem működnek. Valami persze mégis lehet, mert korábban már sikerült 1-2-szer behozni a képernyőt, de valahogy sosem sikerült rájönni, hogy pontosan mi volt a kulcs.

Szóval a kérdéseim: third-party billentyűknél mivel lehet elővarázsolni a boot-képernyőt? Mikor kell pontosan megnyomni, illetve fokozatosan, vagy szakaszosan kell-e?

A másik,: mivel lehet újraindítani, hogy ne kelljen a bekapcsológombbal agyonütnöm 1-1 sikertelen próbálkozás után (amúgy már nagyon idegesít az induláskor kiadott akkord)?

Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6243) Alex91 válasza cousin333 (#6242) üzenetére


Alex91
félisten

Alt billentyut kell nyomni mondjuk folyamatosan az indulaskor...

(Ki az a perverz diszno, akinel az XP az alapertelmezett a Mac-jen :F :Y )

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6244) cousin333 válasza Alex91 (#6243) üzenetére


cousin333
addikt

Próbáltam, nem ment. Sem az Alt-alt, sem a Mac-féle Alt gombokkal. Egyikkel (bal-jobb) sem.

Alex91: A húgom, és szerintem elég szép, nem disznó... és nem is perverz :B Amúgy meg tagadja, hogy legutóbb átállította volna XP-re, én meg elvileg Mac-re raktam.

Mondjuk valószínűleg a kisebbséget képviselem, de én a Mac hardvert többre tartom a Mac OSX-nél... :U

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6245) Alex91 válasza cousin333 (#6244) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor MacOSX DVD betesz, es a c vagy a d(?) billentyut nyomni, es ha felallt a rendszer, akkor a SystemPrefs-ben atallitani a Boot-ot az OSX-re.

(Na, jo, a diszno visszavonva, a perverziot meg ki tudja... :D)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6246) DroneZ^ válasza cigam (#6240) üzenetére


DroneZ^
őstag

sz@rt, hibás volt a mac update, ujraraktam és jo.

(#6247) cousin333 válasza Alex91 (#6245) üzenetére


cousin333
addikt

No, rávettem az igazságra (a telepítőlemez + "c" kombó működöt). System Prefben a Mac volt kijelölve... Most megint újraindítottam és a Mac indult el.

Köszönöm a gyors segítséget.

"We spared no expense"

(#6248) DroneZ^


DroneZ^
őstag

nemlehet valahogy megcsinálni, hogy ha átnevezgetem iTunes-ban a számokat, azt az mp3-fájlba írja be, hogy végleg megmaradjanak a címek? Pl. mint a winamp esetében. Az iTunes csak magának mentegeti a kis mappájába..

(#6249) Kommy válasza DroneZ^ (#6248) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem amit átírok azt beleírj a a fájlokba. Állítsd át , hogy ne másolja át magának a számokat. Most nem mac-en vagyok de az útvonal nagyjából megegyezik ahol át kell állítani.
Perefences.../Advenced/ és itt vedd ki a pipát a "Copy files to iTunes Media Folder when adding to library" elől.

(#6250) Nyugdíjas válasza Kommy (#6249) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

szerintem nem egyről beszéltek :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.