Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) Pttypang válasza #40993792 (#19900) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a 610 előtt k550i-m volt, ott szintén a wp-s megoldás volt ^^
Akkor lehet, hogy tényleg csdak nekem nem szokatlan :DDD

Everybody lies.

(#19902) szőröscica válasza Pttypang (#19901) üzenetére


szőröscica
addikt

Én is rájöttem magamtól, az autómban is így működik, szóval nem ért meglepetésként.

(#19903) negyedes válasza Pttypang (#19901) üzenetére


negyedes
addikt

nokia 5200-nal is a szamokat lepteto gombbal lehettt belevinni :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19904) Pttypang válasza negyedes (#19903) üzenetére


Pttypang
veterán

5200 is van itthon :D

Everybody lies.

(#19905) pushalias válasza Pttypang (#19901) üzenetére


pushalias
addikt

Nekem Sony Walkman mobilom volt, nekem is az adta az ötletet végül.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#19906) legiaap


legiaap
nagyúr

Itt tényleg mindent a Nokia csinál és a Microsoft csak ül a seggén: [link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19907) pushalias válasza legiaap (#19906) üzenetére


pushalias
addikt

Miért, szerinted iOS-re az Apple csinált Instagram appot, Androidra meg az Open Handset Alliance? :W

Honor 9 / HP 8470P

(#19908) legiaap válasza pushalias (#19907) üzenetére


legiaap
nagyúr

Összességében a Microsoft nem sokat tesz ezért a platformért, gyakorlatilag erre akartam utalni. Ha már a progi fejlesztők szarnak fejleszeni a WP-re, a Nokia elébe megy a dolgoknak.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19909) mukibuci válasza legiaap (#19908) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

továbbra is többet keres egy androidos telón az ms, mint egy wp-n, ezért elemi érdeke a konkurencia felé hajtani a potenciális vásárlókat ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#19910) Rage47 válasza legiaap (#19906) üzenetére


Rage47
veterán

Mit tart ilyen sokáig egy app megírásában WP-re? Mi a folyamata vajon? Vagy mi állhat amögött, hogy népszerű appok nem jönnek erre a platfomra?

(#19912) Psychonaut válasza Rage47 (#19910) üzenetére


Psychonaut
addikt

A fejlesztők megítélése alapján nagyobb befektetést igényelne, mint amennyi a potenciális megtérülés. A "nagyobb befektetés" meg sokértelmű fogalom, lehet, hogy csak lusták, lehet, hogy kiszámolták.

(#19913) daniel909 válasza mukibuci (#19909) üzenetére


daniel909
addikt

nem is értem minek van még WP. csak szívja el a pénzt. ;]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#19914) pushalias válasza Rage47 (#19910) üzenetére


pushalias
addikt

Hosszú és komplikált dolog ez.

1. Amíg hibahatár alatt volt a részesedése, addig az volt az ok, mások is írták, minek írni rá, ha nem térül meg. Ez az ok megszűnt.
2. Az Instagram esetében maga az Instagram volt mindvégig a legfőbb akadály, az első valóban nagyjából teljes funkcionalitású appnak is igyekeztek mindenáron keresztbe tenni.
3. A legnépszerűbb appok többsége egyébként vagy már van WP-re, vagy várhatóan érkezik, vagy van pótlék. Nem egy leányálom még, de már nagy a fejlődés az egy évvel ezelőtti helyzethez képest.

Honor 9 / HP 8470P

(#19915) Alexios válasza pushalias (#19914) üzenetére


Alexios
veterán

Na azért ez az első ok annyira nem szűnt még meg, még mindig a wp-re a legkevésbé jövedelmező fejleszteni.

(#19916) pushalias válasza Alexios (#19915) üzenetére


pushalias
addikt

A legkevésbé érdemes rá fejleszteni, meg az egyáltalán nem éri meg rá fejleszteni között iszonyúan fontos határ húzódik.

Különben már írtam valahol. Amikor másfél éve megvettem a 710-et, nagyítóval kellett WP usert keresni Budapesten, most meg már nem figyelek oda, mégis rendszeresen botlok ilyenekbe. Tudom, hogy ez magyarország, ahol több Wp fogyott, mint iPhone, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#19917) mukibuci válasza legiaap (#19906) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

btw azt nem értem, hogy ha már több kis cégnek/zugprogramozónak sikerült ilyen-olyan instagram klienst faragniuk, akkor a nokia vajon mennyire keményen dolgozik az ügyön és ha ezt a tempót jelenti a keményen dolgozás, akkor mi várható itt a jövőben :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#19918) legiaap válasza pushalias (#19914) üzenetére


legiaap
nagyúr

várhatóan érkezik, vagy van pótlék. Nem egy leányálom még, de már nagy a fejlődés az egy évvel ezelőtti helyzethez képest.

Fejlődésről ennyit: [link]

Amúgy szerintem mindenért a Microsoft a felelős. Ő a főnök. Neki kéne hoznia és noszogatnia a fejlesztőket, ha szarul írják meg ráírni, hogy hé öreg szar a cuccod és javítsd ki. Ez az egész olyan, mint egy melóhely. Tök mindegy, hogy ki baszott el mit, azért is őt vonják felelősségre, perelik, csukják le, stb.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19919) pushalias válasza mukibuci (#19917) üzenetére


pushalias
addikt

BTW ég és föld a különbség a „zugprogramozó” és a Nokia Instagram megoldása között.

A sufnicég nem építette be a facebookos megosztás mellé az instagramosat, a Nokia meg igen. Sőt, mintha valami lens is tartozott volna hozzá, de mint már emíltettem, ezt most misseltem, mert a bemutató feléig internetet vadásztam a laposra, mert a **#&*#&@>@& VirtualBox volt olyan kedves és elk.rta nekem.

Szóval itt azért tényleg az van, hogy a sokkal profibb, az Instagramot a rendszerbe integráló megoldás megvalósítása az amatőrhöz képest valamivel tovább tartott.

Honor 9 / HP 8470P

(#19920) Psychonaut válasza pushalias (#19919) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mondjuk több Instagram kliens is van, ami teljes értékű, és tud nemhogy Instagram feltöltést, de még account regisztrációt is. :)

(#19921) pushalias válasza legiaap (#19918) üzenetére


pushalias
addikt

Nyilván ugyanezt elvárod az Apple-től és az Open Handset Alliance-től is, ugye? Szerinted tényleg az a dolga egy operációs rendszer fejlesztőjének, hogy a sok tízezer fejlesztővel tartsa a kapcsolatot?

Honor 9 / HP 8470P

(#19922) pushalias válasza Psychonaut (#19920) üzenetére


pushalias
addikt

Melyik az az Instance-on kívül?

Azért kérdezem, mert éppen nemrég frissült egy app, immár Instagram támogatással. Az Instance-on keresztül. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#19923) Psychonaut válasza pushalias (#19921) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nyilván nem ebben a formában, de ha egy akkora brand, mint a Microsoft, új márkát vezet be a piacra, akkor mögé is állhatna (főleg az erőforrásait tekintve), és rásegíthetne arra, hogy a többi platform népszerű alkalmazásai kivétel nélkül elérhetőek legyenek.

Szerintem egyszeri, a Microsoftnak pitinek számító pénzösszeg hatására már rég lehetne Instagram például.

SZERK: Instance, Instagraph, lehet van több is, nem néztem szét.

[ Szerkesztve ]

(#19924) Alexios válasza pushalias (#19916) üzenetére


Alexios
veterán

Hát szerintem most sem azért fejlesztenek rá, mert különösebben megérné anyagilag, hanem mert sok a hobbifejlesztő, akiknek szerintem a 3 legnépszerűbb rendszer közül itt van a legkönnyebb dolga(legalábbis én a wp-re szeretek a leginkább fejleszteni :D)

(#19925) legiaap válasza pushalias (#19921) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az Apple annak idején magához csalogatta a fejlesztőket, tett azért, hogy beinduljon a szekér. A BB ugyanezt ígérte, de ő még adós vele. Viszont a Microsoft nem sokat csinál és ez zavar, mert amúgy tetszik/ne a rendszer ha többet foglalkoznának vele. Hirdetni hirdetik rendesen, (UK-ban a csapból is a WP, Win 8 folyik) de ezek szerint az nem elég. Fejlesztőket kell idecsábítani különben nem fog menni a dolog.

adam014: Mondjuk pénzzel csábítsa ide... :)
zsírúj store konkurensek nélkül---ez még nem jelenti azt, hogy lassú ütemben kell fejlődni.
:K

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19926) no1r


no1r
őstag

Nem tudom miért várjátok el, hogy az SW részleg fejlessze a software-t ;] olyan irreális igényeitek vannak hogy csak na :D

(#19927) adam014: ha növekszik a piac, akkor az alapból csábítóbbá teszi a fejlesztők felé, hiszen szélesebb körben megmutathatja / eladhatja a termékét. persze ehhez előbb az is kellene, hogy a WP részesedése növekedjen (mondjuk én látok fejlődést, egyre többen érdeklődnek a platform iránt).
de egyelőre az biztos, hogy a fő bázis a droid és az iOS

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#19927) Alexios válasza legiaap (#19925) üzenetére


Alexios
veterán

Najó, de az Apple-nek nem is volt ilyen téren konkurenciája. Volt egy dinamikus ütemben bővülő piaca, ahol eleve sok iphone-t adtak el, egy zsírúj store konkurensek nélkül, azt azért elég nehéz összevetni a wp helyzetével.

Mondjuk ezt a fejlesztők idecsábítását sokmindenkitő lhallom, de nem teljesen értem, hogy ezt hogy képzelitek, mármint engem mint fejlesztőt most mivel tudna "idecsalogatni".

(#19928) pushalias válasza pushalias (#19922) üzenetére


pushalias
addikt

Bocsánat, közben megnéztem, és az Instance és az Instagraph, amit én valamiért összemostam. Tehát kettő. A többi vagy csak nézegetést tud, vagy az Instagraphon keresztüli feltöltést, pl. Metrogram.

De ettől még akár az Instagraph, akár az Instance megoldása a nyomába sem érhet a Nokiáénak.

Viszont találtam én is vicceset: „Microsoft has a close relationship with Facebook” ... azért vannak ilyen fasza FB megoldásaik. W8-on is pont FB kliensből az egyik legszegényeseb a kínálat. :))

(#19927) adam014 Ott a pont. Microsoft egyébként kapar, néha még kamu progik fejlesztésére is ad pénzt, és pont ma pottyanr be hozzám egy sajtközleményük arról, hogy diákfejlesztők között szétosztogattak eegymilio aamerikai dolart.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#19929) mukibuci válasza pushalias (#19919) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és egyébként el is hiszed, amit írsz? komolyan örülni kell annak, hogy a nokia keményen dolgozik és csinált egy nagyon profi instagram klienst, amit persze még senki nem látott?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#19930) szőröscica


szőröscica
addikt

Az emberek hülyék, és kész. Megveszik a fosdroidot, miközben a note2 fórumban, ami azért bőven felsőkategóriás telefon, még mindig arról van szó, hogy van, hogy nem ébreszt a telefon, mert elalszik az is. 3 évvel ezelőtt is ugyanez volt a helyzet Android fronton, emlékszem, én is késtem el melóból miatta.

De elterjedt, hogy az a jó, az a menő, a windows szar. Közben amire az átlag user használja, sokkal stabilabban/gyorsabban képes, mint bármilyen android.

Ekkora hype mellett persze, hogy minden fejlesztő arra nyomja az appokat.

[ Szerkesztve ]

(#19931) Alexios válasza legiaap (#19925) üzenetére


Alexios
veterán

És ezt hogy gondolod? Adjon 100$ minden új programfeltöltésért vagy mi?
Ottvannak a fizetős appok, wp alatt még warez sem nagyon létezik, ha valaki minőségit csinál itt a fórumban is látom, hogy megveszik, pedig ez csak mo.

(#19932) pushalias válasza mukibuci (#19929) üzenetére


pushalias
addikt

Ja, értem, oké. Nokia hazudik, a témát meg is beszéltük. Folyton meglep, milyen egyszerű valójában a világ ahhoz a bonyolult foshoz képest, aminek én látom. Biztosan csak én emlékszem azokra az időkre, amikor még nem az volt a sláger, hogy lám, egy szar Instagram klienst nem tudnak összecsapni, hanem hogy mi az, hogy nem tudnak offline navigációt, aztán amikor mégis, akkor mi az, hogy nem lehet kikerülni az autópályákat.

Honor 9 / HP 8470P

(#19933) pushalias válasza szőröscica (#19930) üzenetére


pushalias
addikt

A helyzet az, hogy a valóság ennél is bonyolultabb, ugyanis pont Androidon meg kisebb az esélyed, hogy tényleg megkapod a pénzt az appod után, mert boldog-boldogtalan warezol. Tudtommal pl. az a bizonyos magyar navis cég hiába fejleszt Androidra is, abból nem tudna megélni, mert például a magyar felhasználók is (két melldöngetés között, hogy milyen világhírű navis cégünk van) kőkeményen warezolják.

Honor 9 / HP 8470P

(#19934) no1r válasza Alexios (#19931) üzenetére


no1r
őstag

link

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#19935) mukibuci válasza pushalias (#19932) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem mondtam h hazudik, de ne nyaljuk már fényesre a seggüket azért, mert néhány hónappal a zugprogramozók elkészülte után és néhány évvel a platform indulása után bejelentik, hogy dolgoznak rajta :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#19936) szőröscica válasza pushalias (#19933) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, nagyon sok warezbéla van nálunk. :(
Mondjuk én csont nélkül megvenném az iGo-t, ha iPhone-om lenne. Ugyanúgy, ahogy kiperkáltam a pénzt a Copilotra is.

Én is a munkámért kapom a pénzem, a szoftverfejlesztő is.

Ui.: mondjuk én lökött vagyok, mert szobanövényes programot is vettem az iPademre. ;]

(#19937) Alexios válasza no1r (#19934) üzenetére


Alexios
veterán

ha meg van ilyen program akkor mi a probléma? :P

De amúgy én nem gondolnám, hogy az ilyen programokban lenne a megoldás, nő a részesedés úgy fog javulni a store is.

Vagy ha már még is így akarják motiválni, akkor nem vállalatoknak fizetném, de hát ez én vagyok :D ( mondjuk az elmúlt pár év nem győzött meg arról, hogy a ms jobban csinálná:P )

[ Szerkesztve ]

(#19938) marcusa válasza pushalias (#19933) üzenetére


marcusa
addikt

Ez így van, volt 6 saját részre vásárolt droidom, és több tucat volt nálam hetekig teszten, mégsem költöttem el 1 dollárt sem a play-en, mert mindent le tudtam tölteni "ingyen"... Mióta megvan a 820, már kb 2000Ft-ért vásároltam a marketplace-en.
Sőt, van kb 50 droid-ot használó ismerősöm, közűlük egyről sem tudok, aki vásárolt volna bármit is, van kb 10 wp-s, és mindnek van beregisztrált kártyája, és vásárolt is már legalább 1-2 dollárért... Ebből a kis mintából számomra nem egyértelmű, hogy a nagyobb felhasználótábor miatt jobban jövedelmez androidra fejleszteni.. :N

:-)

(#19939) no1r válasza Alexios (#19937) üzenetére


no1r
őstag

naja, ott a pont. én sem feltétlen a vállalatokat céloznám elsősorban... vagy ha igen, akkor több lóvéval :D
mindenesetre ha fejlesztő lennék (de jó is lenne) én tuti WP-re fejlesztenék... ne is kérdezd, biztos perverz vagyok :DDD

(#19938) marcusa: én mondjuk olyan fajta vagyok, hogy droidra is vásároltam magamnak appot. szóval ez WP-n is működni fog, csak egyelőre várat magára. jóval drágábbak mint droidra és félek! :( :P

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#19940) pushalias válasza no1r (#19939) üzenetére


pushalias
addikt

Én tervezem, hogy fogok fejleszteni, az előkészületek már meg is vannak, pszt! ;)

(#19938) marcusa Ugyanezek a tapasztalataim. Amikor két és fél éve megkaptuk a céges androidokat, első dolga volt a kollégának, hogy iGo fel warezból. Meg Navigon. Bevallom, és se fizettem semmiért, igaz, én nem is használtam tartósan fizetős cuccot, csak kipróbáltam mindent.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#19941) Halfer válasza marcusa (#19938) üzenetére


Halfer
tag

Nem feltétlen abból jön be a több pénz, hogy valaki megvásárolja-e az appot. Ha az appban reklámot helyezel el akkor pont hogy a nagy felhasználói tábor az, ami a pénzt hozza, nem tőlük, de általuk.

(#19942) marcusa válasza Halfer (#19941) üzenetére


marcusa
addikt

Ez így igaz is lenne, de a reklámokat senki sem szereti, vagy lewarezolja a teljes verziót, hogy reklámmentes legyen, vagy feltesz egy adblocker-t és máris nincs reklám. :)

:-)

(#19943) Psychonaut válasza marcusa (#19942) üzenetére


Psychonaut
addikt

Aha, a Prohardveren talán igen, de azért ennek az oldalnak a közössége messze nem reprezentatív minta... :)

(#19944) pushalias válasza Psychonaut (#19943) üzenetére


pushalias
addikt

Iszonyat könnyű feldobni egy adblockert.

Honor 9 / HP 8470P

(#19945) Psychonaut válasza pushalias (#19944) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem arről volt szó, hogy mennyire könnyű vagy mennyire nem.

[ Szerkesztve ]

(#19946) daniel909 válasza marcusa (#19938) üzenetére


daniel909
addikt

"Ez így igaz is lenne, de a reklámokat senki sem szereti, vagy lewarezolja a teljes verziót, hogy reklámmentes legyen, vagy feltesz egy adblocker-t és máris nincs reklám."
a többség nem csinálja ezt. pont ahogy a többség nem telepít böngészőre se adblockert, pedig 4 kattintás. ez abból látszik, hogy még mindig működik ez az üzleti modell droidon. ha majd nem fog, akkor jönnek oda is a fizetős játékok.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#19947) NGA válasza marcusa (#19938) üzenetére


NGA
addikt

Mig volt droidos tabletem, csak warezoltam énis

(#19948) legiaap válasza NGA (#19947) üzenetére


legiaap
nagyúr

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19949) Rage47


Rage47
veterán

Egy jó és egy rossz hír:
Újra letölthető a Nokia Drive+ és a Transit
A Snapchat letöröltette a Marketplace-ből a Swapchatet.

(#19950) negyedes


negyedes
addikt

drive ujra elerheto. :C

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.