Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) exy


exy
tag

Melyiket vegyem és miért?

peterkeT:

Jelen topik szolgáljon gyűjtőhelyül azoknak, akik különböző kis méretű, súlyú, fogyasztású, netbook kategóriás gépet keresnek maguknak, mint amilyen az EEE PC, az MSI Wind, vagy a HP 2133 - no meg ami még utánuk jön majd.

Jó fórumozást,

p

_________________________________________________________________

Kapcsolódó címlapos cikkek a Logoutról (részletek):

- Asus Eee PC 1005HA Tartósteszt (Szerző:gtamate2)

Megjegyzés:
Ugyan ez az első hozzászólás adminisztrációs okokból mindig valamelyik HÁZIGAZDA vagy MODERÁTOR nevén fog megjelenni, de a szakmai tartalom összeállításáért nem ők a felelősek, nem minden esetben ők azok akik a legjobban értenek a témához, ezért nem célszerű hozzájuk intézett privát üzenetben szakmai segítségért folyamodni, hiszen erre van a topik.

[ Módosította: Kalandor ]

(#2) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Végre van ilyen topic is!

Én is gép vásárlás elött állok és egyszerűen nem tudom eldönteni melyik vegyem meg!

Durván egy árban vannak már, de az Asus mellett szól a nagyobb akksi, bár nehezebb is valamivel :)

https://vertigostore.eu

(#3) exy


exy
tag

(#4) exy


exy
tag

(#5) exy


exy
tag

Ez elég jól mutatja a külsőségek közötti különbségeket: [link]

(#6) exy válasza kelzsoca (#2) üzenetére


exy
tag

Nekem fontos lenne tudni a microfon érzékenység és a webkamera képminőségének különbségeit is. Sajnos ezt még egy tesztben sem láttam kihangsúlyozni. Aztán ott van a tapipad méretkülönbsége is. Látványában nagy a különbség. Érdemes lenne tudni, hogy a használat során is ekkor a akülönbség?

(#7) Marc71


Marc71
csendes tag

Nos. A mikrofon sajnos igen gyenge. Csak közelről érthető, messziről szvsz használhatatlan. Ha épp nincs más SOS megoldásként - esetleg - kielégítő.
Viszont tényleg nem egy nagy probléma, egy mini mic használata, a 249 forintos hama tescós mikrofonom kiváló.

A webkamera viszont nagyon jó, a bolti 3-6 ezer forintos VGA kamerákat veri minőségben, haverok közül nekem van a legjobb "képem" :) .

Nos nincs EEE 1000-esem, de ami feltűnően remek a wind-ben az eddigi notikhoz képest:

- hihetetlenül csendes
- hihetetlenül nem melegszik
- borzasztó erős a kijelző, kiválóan olvasható napfényben is (persze nem a direkt napsütéssel szemben, de kültéren ilyen olvasható-használható notit nem láttam még)

Ez azért sokat számít, mert hiába a jobb-szebb-erősebb noti, akár hosszabb akkuidővel, ha kiülsz egy teraszra és meresztgetheted a szemed, mert alig látsz valamit...

Sajnos az akku idő a nagy hátrány a 3 cellásnál. Ez max 2 óra, normális használatnál. (wifizve netezni erős kijelzővel pl.)
Esetleg még ki lehet csikarni plusz fél órát ha leveszed a fényt és nem wifizel, max olvasgatsz doksikat.

Úgyhogy akinek ez az eslő szempont, annak tényleg meggondolandó.

Viszont ezen kívűl én egyelőre semmilyen más hátrányt nem tapasztaltam!
Skype, böngésző ezer füllel, hanglejátszók, dokumentumok, háttérben víruskereső, hd-sentinel, stb. taskok is röccenésmentesen futnak, akadásmentesen váltogathatóak.

(#8) jorgi22


jorgi22
tag

Én is hasonló cipőben járok, vagyis netbook vásárlás előtt állok!
Bár nálam a kérdés már inkább az hogy eee 901 vagy 1000h!
Korábban én is néztem a wind-et, de....
- amikor megnéztem élőben akkor nem tűnt nagyon biztatónak a felépítése (bár ennek ellentmond a wind tulajok véleménye, akik a gépet masszívnak tartják), én viszont azt tapasztaltam, hogy a kijelző kinyitva nem áll stabilan az adott helyzetben, hanem lötyög..
- karcolódik
- a billentyűzettel kapcsolatban az elkeskenyített kurzor-gombok nagyon idegesítőek (van egy FuSi notebookom, azon is keskeny, és nagyon idegesítő)
- egyelőre csak 3 cellás akksival árulják (ha pedig pluszba vennél az legalább 15e lesz..)
- mint kiderült a garancia a továbbiakban 1 év lesz
- a wifi a kezdetekben nem volt egészen megbízható, de az új driverekkel jól működik
- a gépet nem lehet otthon szétszedni, bővíteni, mert ugrik a garancia

És akkor az eee:
- a felépítése sokkal masszívabb, a kijelző a helyén marad
- ugyanakkor az 1000h már majdnem 1,5 kg (persze a nagyobb akkuvval a wind is kb ennyi lesz)
- az 1000h-t még nem láttam magyar billentyűzettel, de mivel a kicsi eee-ken a kurzor gombok nagyobbak voltak többi billentyűnél gondolom, itt sem lesz elkeskenyítve (persze ez a dolog nem mindenkinek számít, de nekem igen)
- 6 cellás akku 5-6 óra üzemidővel
- 2 év garancia
- erős a wifi, még nem hallottam róla panaszt
- bővíthető a gép

Egyébként méretre is szinte megegyezik a kettő, mint ahogy a a fentebbi videón látszik. A nagyobb akksivel a tömegük is egyenlő! Az áruk, wind: 95-100e, az 1000h: 110-120e! Szerintem a 10-15e hacsak a nagyobb akksit és a + egy év garit nézzük, már akkor is megéri!

(#9) jorgi22


jorgi22
tag

És persze amiket kihagytam! :)

Az eee tapipadja nagyobb + ott a multitouch funkció!
A melegedés terén viszont tény, hogy a wind veri az eee-t, az újakat is (901, 1000h)!

(#10) exy válasza jorgi22 (#9) üzenetére


exy
tag

Köszi a reális leírást!

(#11) jorgi22 válasza exy (#6) üzenetére


jorgi22
tag

[link]

Két részlet a tesztből, ami talán választ ad a kérdésedre!

1000h: Above the 10-inch display is a 1.3-megapixel camera that serves up decent visuals. Two microphones are placed on the bottom bezel. Callers over Skype didn't have any problems hearing us but said there was a bit of echo.

Wind: The 1.3-megapixel camera above the screen served up similar visuals to the Eee PC 1000H's webcam. On the other hand, the microphone on the upper right-hand corner of the screen picked up more background noise on a Skype call.

(#12) papi77


papi77
addikt

ittleírom,h nálam miért az 1000h a nyerő.ezzel a gari üggyel nagyon elásta nálam magát az MSI :(

Az első: NOKIA 1611

(#13) exy válasza papi77 (#12) üzenetére


exy
tag

Az MSI, vagy akitől itthon vásároltad?

(#14) papi77 válasza exy (#13) üzenetére


papi77
addikt

Az MSI hivatalosan csak 1 évet vállal rá!

Az első: NOKIA 1611

(#15) exy válasza papi77 (#14) üzenetére


exy
tag

Ne mond. Szerintem sokan írták, hogy nekik 2 év a gar. Akkor szerintem már csak az lehet, hogy az MSI 2 évet vállal, de a cégeknek ez nyűgös dolog. 1 évet muszáj, mert azt előírja a törvény. A második 1 évet egyszerűen elsinkofálják. Csak így tudom elképzelni. Mert ha mondjuk fordítva lenne és az MSI mégiscsak 1 évet vállalna, nehezen hiszem, hogy maguktól fölvállalnák a cégek a plusz 1 évet.

(#16) papi77 válasza exy (#15) üzenetére


papi77
addikt

Pedig úgy van,a második évet a forgalmazó vállalja!

Az első: NOKIA 1611

(#17) spyduck


spyduck
nagyúr

Én ebbe a kontrába belevenném még a HP2133-at is.

(#18) exy válasza papi77 (#16) üzenetére


exy
tag

Bocs, de ezt nem hiszem el. Szerintem tévedsz. Ingyen nem válla egyik cég sem plusz 1 év gart. Majd bolond lenne ilyesmit csinálni. Gondold ezt át.

(#19) exy válasza spyduck (#17) üzenetére


exy
tag

Nem bánom. Vegyük. mit hozol fel "mentségére"? ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) spyduck válasza exy (#19) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jobb minőség.
Moderátort keresek topikban módosítják ha akarod, sztem ez jó kis topik, nagy veszekedések lesznek:)
Az is lehet, h bezárják mert elmegy a milyen notebookot vegyek fórumban, de az ott lévő emberek nem annyira értenek a mini csodákhoz szóval sztem jó ez így.
Én mondjuk olyan nevet adnék neki, h "Milyen mininotebook-ot vegyek?" vagy a franc se tudja mi ezeknek a pontos neve.

(#21) exy válasza spyduck (#20) üzenetére


exy
tag

"de az ott lévő emberek nem annyira értenek a mini csodákhoz szóval sztem jó ez így"

Egyetértek. A saját helyükön meg kicsit illetlenség a konkurens párjáról beszélgetni. meg hülyén is jön ki, mert ott sok a fan. Szóval szerintem jó egy ilyen "vs" topik. Persze én nem vagyok itt meghatározó. Csak kezdő fórumozó vagyok.

"Én mondjuk olyan nevet adnék neki, h "Milyen mininotebook-ot vegyek?" vagy a franc se tudja mi ezeknek a pontos neve."

Szerintem jó ez a név. Ettől még lehet beszélni itt a többi egykategóriásról is., Lehet, hiszen ez egy vs-topik. Lásuk melyik a jobb és miben! :C

(#22) parandroid válasza exy (#21) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tegyünk egy próbát ezzel a névvel, és az első hozzászólásba belevett koncepcióval.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23) exy válasza exy (#1) üzenetére


exy
tag

peterkeT! Ezt jól elcseszted. El, mert ilyen néven most pontosan kettő darab topik leledzik.

:DD

(#24) parandroid válasza exy (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem fuss neki ennek még egyszer, és próbáld el is olvasni a címet, ne csak messziről ránézni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) spyduck válasza parandroid (#24) üzenetére


spyduck
nagyúr

:DD :C
Most már tudom , hogy hívják :)

mod: először én notebookot olvastam, nem lesz ez tényleg elég megtévesztő?

Milyen (net)bookot vegyek? ez így nem jobb?
vagy így:

Milyen NETbookot vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#26) exy válasza parandroid (#24) üzenetére


exy
tag

Látom: note heyett net. Szerintem ez nem jó. ezek UMPC-k. Lehet neki magyar nevet adni, de a NOTE helyett a NET sem nem magyar, sem nem kifejező. Szerintem fuss neki te még egyszer. :K

(#27) Gergő_ válasza parandroid (#24) üzenetére


Gergő_
őstag

ezt a címet ajánlottam volna én is , mert tényleg úgyis jön acer fusi delll gigfa és a többi netbook is hamarosan

(#28) Gergő_ válasza exy (#26) üzenetére


Gergő_
őstag

ugyan nem értek hozzá de nekem umpc-t pl az everun terméke jelenti...

(#29) papi77 válasza exy (#18) üzenetére


papi77
addikt

Nekem a hivatalos szervízben mondták,albakomp,vagy mi!

Az első: NOKIA 1611

(#30) exy válasza Gergő_ (#27) üzenetére


exy
tag

Nekem aztán mindegy. Különben sem jó a modikkal kikezdeni. :B

(#31) exy válasza papi77 (#29) üzenetére


exy
tag

"Nekem a hivatalos szervízben mondták,albakomp,vagy mi!"

Önös érdekből füllentettek neked. Legalábbis én így gondolom. Persze nem tudom én sem az igazat. Kíváncsi is lennék rá.

Halló! Ha tudja valaki, hogy az MSI 1, vagy 2 évet ad a forgalmazó cégeknek, az szóljon!

(#32) parandroid válasza exy (#26) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szívesen elveszekednék veled, hogy mi a kategória neve, de eléggé hiábavaló dolog lenne. Légy szíves nézz utána, hogy mi az az UMPC (mert sem az EEE PC, sem a Wind nem az), és hogy a netbook szó mennyire magyar kifejezés - merthogy egyáltalán nem az. Persze ettől függetlenül felőlem te úgy hívod ezeket a gépeket, ahogy akarod, de ne lepődj meg, ha téged néznek helikopternek. És ez nem a moderátori rangomból adódik, ez tény.

További hasznos olvasnivalók: [link], [link].

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) Polp


Polp
csendes tag

Kegyetlen nagy harcok lesznek itt. Ráadásul a nyitómanus eee párti... :D Én egy videokari összehasonlítást olvasgatnék mondjuk egy hozzá értő emberkétől.

(#34) spyduck válasza Polp (#33) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel nem rég jöttek be a piacra ezek a gépek nem hiszem, h találsz nagyon hozzáértőt.

(#35) Polp válasza exy (#31) üzenetére


Polp
csendes tag

exy: kontroll cézz kontroll vézz a másik topikból a gari ügyében. :))

(#36) Polp válasza spyduck (#34) üzenetére


Polp
csendes tag

Azért a 950-es chip és a 945-ös vga nem mai gyerek... :U

(#37) exy válasza parandroid (#32) üzenetére


exy
tag

OK, belátom tévedtem. Meggyőztél, és nem azért mert modi vagy, hanem mert tényeket hoztál fel "mentségedül". OK, megjegyeztem: NETBOOK :R

(#38) exy válasza Polp (#33) üzenetére


exy
tag

"Ráadásul a nyitómanus eee párti."

Nem vagyok még semmi-párti. Még nem vettem meg. Majd utána. :K

(#39) exy válasza Polp (#35) üzenetére


exy
tag

Szerintem a gar kérdése még nem lezárt ügy. Én mint vidéki, hajlok a háztól-házig szervízre. Akar a fene Pestre vonatozni kétszer. De ezt már írtam.

Egyébként pedig ezekbe a notikba mindentegybe alaplap van. A mai szervízek meg már nem forrasztgatnak. Szóval ha lejár a gar, ezek a gépek elértéktelenednek. Emiatt (is) én a 2 év garira szavazok. Úgy másfél éves korában földobom majd a Vaterára és akkor még fél év gar lesz rá. Akkor azt még el lehet adni. Az árához meg hozzácsapok egy kis pénzt és veszem a következőt. De az 1 éves garis ott öregedne meg a nyakamon. Vélmény?

(#40) Polp válasza exy (#39) üzenetére


Polp
csendes tag

Én pécsi vgyok szval nekem is jobb a háztól-házig. Meg a garis terved is jónak tünik. :)

(#41) spyduck válasza Polp (#36) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jaaaaaaaaa, én azt hittem magáról a netbookról beszélsz. Azokon a VGA-kon a WARCRAFT III és CounterStrike játékok elfutnak, amúgy nem arra valók.

(#42) ngabor2 válasza exy (#38) üzenetére


ngabor2
nagyúr

viszont 4 percen belül barátod a mod gomb...

(#43) exy


exy
tag

Lesz itt még pár versenyző. Például ez is viharsebesen itt lesz: [link]

(#44) spyduck válasza exy (#43) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem is rossz ez a kis gép.

(#45) exy


exy
tag

9001 / wind [link]

(#46) exy válasza spyduck (#44) üzenetére


exy
tag

Ugye? Nagyon úgy néz ki, hogy UMPC-ből, bocsánat netbookból nehéz lesz választanunk később. Most még jóformán csak a wind, a 901 és az 1000-es van a boltokban. De fél év múlva vagy 30-40 féle lesz és az összes péláza-market ezekkel fog akciózni. Valami azt súgja nekem, hogy ez a fórum lesz itt a legpörgőseb. :C

(#47) exy


exy
tag

Azért ez a Xandros elég gyorsan bootol: [link]

(#48) Polp


Polp
csendes tag

Bocsánat a folyamatos vga kérdésről. Bnőmnek veszem, de néha elcsórom tőle, és akkor wow-ozni szeretnék rajta. Ha vki megpróbálja le tudná írni a véleményét? Köszi!

(#49) Polp


Polp
csendes tag

Kár, hogy nem annyira pörög ez a fórum. :(( Hétvége, meg nyarlás... :P

(#50) exy válasza Polp (#49) üzenetére


exy
tag

Igazán majd csak szeptemberben fog pörögni szerintem.

Egyébként én most a 901-est tartom saját részre a legjobb választásnak. Viszonylag olcsó és a legkisebb használható eddig.

Engem a gépelés nem izgat. Nem írok sokat és mivel nem tudok 10 ujjal gépelni, nem zavarnak a billenytűk méretei sem.

Viszont a képernyője nem tudom hogy elég fényes-e a kültéri olvasáshoz.

Neked melyik körvonalazódik megvásárlás gyanánt?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.