Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Intruder2k5 válasza Thumas (#5800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt komoly gondok vannak! Jelentsd be UPC-nek!

(#5802) Thumas válasza Intruder2k5 (#5801) üzenetére


Thumas
tag

De ez a másik gondom hogy egyszer már bejelentettem majd másfél hét múlva felhívtak akkor pont jó volt én balga azt mondta hogy most jó és lezárták a dolgot már hülyének fognak nézni! És nem is állandóan jelentkezik fogalmam nincs hogy mi váltja ki így aztán ha még ki is jönnek és pont jó akkor mi van?

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#5803) Intruder2k5 válasza Thumas (#5802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelentsd be írásban, itt tudsz képet, vagy log-ot mellékelni a ping-ről! De ne a pingtesztes marhaságot tedd be, hanem a bix.hu pinget!

(#5804) Thumas válasza JEEMBO (#5799) üzenetére


Thumas
tag

És mik a belépő adatok?

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#5805) JEEMBO válasza Thumas (#5804) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

admin
W2402

"Jó pap is holtig butul"

(#5806) Thumas válasza JEEMBO (#5805) üzenetére


Thumas
tag

Az a gondom hogy amit linkeltél oldal az viszont nem jön be! A sima ip-s oldalra meg nem jó a belépő!

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#5807) Gubek-Einste válasza Thumas (#5806) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen modemed van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5808) Thumas válasza Gubek-Einste (#5807) üzenetére


Thumas
tag

CISCO epc3208!

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#5809) Gubek-Einste válasza Thumas (#5808) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben a típusban nincsen LOG nézési és manuális csatorna választás lehetősége,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5810) JEEMBO válasza Thumas (#5808) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Ezzel betudsz amúgy lépni a modembe?:
192.168.100.1 (User: “admin”, Password: “atlanta”)

"Jó pap is holtig butul"

(#5811) Thumas válasza JEEMBO (#5810) üzenetére


Thumas
tag

Ezzel sem! De tegnap megint bejelentettem a hibát természetesen most jó kíváncsi leszek előjön e még addig amíg megint felhívnak vagy majd megint csak utána :S :D! Fogalmam nincs mi lehet a hiba!

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#5812) Gubek-Einste válasza JEEMBO (#5810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Üres/üres a belépéshez de csak a széria szám és a telefon portok állapotát lehet megnézni pluszban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5813) JEEMBO válasza Gubek-Einste (#5812) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

:((

"Jó pap is holtig butul"

(#5814) Tommy1982 válasza Gubek-Einste (#5809) üzenetére


Tommy1982
tag

De van csak mi nem tudunk róla :U
Egyszer voltak nálam a szerelők, és mikor ők beléptek a modembe, még megjelent kb. +5 fül :(((

(#5815) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#5814) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Boot-olás közben megjelenik, amíg nincs neted... Indítsd újra, és nézz rá kapcsolódás alatt!

(#5816) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#5815) üzenetére


Tommy1982
tag

:DDD

Gondolom, ha kihúzom a koaxot, akkor hosszabb ideig is enged böngészni benne, bár nem szerencsés piszkálni :)

(#5817) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#5816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez valószínűleg így van! :)

(#5818) Tommy1982


Tommy1982
tag

Észre sem vettem csak most, hogy van Filmbox csomagom, pedig nem rendeltem meg :U
Valami karácsonyi akció van, vagy mi?
Köszi

(#5819) Gubek-Einste válasza Tommy1982 (#5818) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dec 24-26. között ingyenes a FilmBox csomag, az SPI karácsonyi ajándéka.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5820) king.mp


king.mp
aktív tag

Ez a 300gb/hó maximális adatforgalom mennyire valós ?

Kérdem azért, mert nekem a havi átlag 400 gb körül szokott lenni.

(#5821) Intruder2k5 válasza king.mp (#5820) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állítólag nem nagyon foglalkoznak már vele... Nekem 5-600GB is előfordul, most is 415-nél tartok!

(#5822) TheHardOne válasza king.mp (#5820) üzenetére


TheHardOne
tag

Valósnak valós, de következménye nem szokott lenni a túllépésnek, ha arra gondolsz. Nálam dec. 1. óta NAS is üzemel, lassan 1,7 TB a havi adatforgalom.

(#5823) Gubek-Einste válasza king.mp (#5820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak akkor veszik figyelembe ha az adott hálózat szakasz nagyon terhelt, addig csak mint elvi lehetőség van tartalékba. A számítás 3 havai átlagban történik vagy is 900 GB forgalom lehet 3 hónap alatt. Amit észre lehet venni az egészből az az, hogy mind hónapban kapsz 2 e-mail-t automatikusan amikor eléred a határ 80 és 100%-t de az utóbbi időben én valamilyért nem kaptam meg, hiány érzetem van :O
Én 2010 nyara óta havi szinte 1,5-2 TB forgalmat generálok és még semmilyen retorzió nem ért emiatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5824) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#5823) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én csak kevesebb mint egy éve vagyok UPC-s, de még nem kaptam ilyen levelet... Mondjuk nem is hiányzik!

(#5825) king.mp


king.mp
aktív tag

Köszönöm az infókat :) a mult hónapban 550gb volt, most ebben a hónapban 380gb örnyékén járok.
levél még ezügyben nem jött tőlük :D

(#5826) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#5824) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #5825

Az- e-mail-ek az elsődleges UPC-s címre érkeznek és csak akkor ha meg van a tárgyhó + kettő előzőben a 900 GB.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5827) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#5826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, gondolom... A UPC-s címem is be van állítva az Outlook Express-ben, bár nem automatikusan, de hetente egyszer kétszer ott is rányomok a küldés fogadásra, viszont egy-két hírlevélen túl oda mást még nem kaptam! A forgalom minden hónapban jócskán meghaladja a 300GB-t, mert többnyire 500 körül alakul!

(#5828) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#5827) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Te sajnos kimaradsz a jóból :DD de az utóbbi időben nem nekem sem jut mindig.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5829) Csabee. válasza Intruder2k5 (#5827) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mivel generálsz ilyen hatalmas forgalmat? :DDD

Üdv: Csabee.

(#5830) Intruder2k5 válasza Csabee. (#5829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linux ISO-kat töltök és seed-elek! Na jó, viccet félretéve, torrentezek is, de nem hardcore módon, nekem tényleg erősen limitálva van a sebesség, többnyire 100K/sec-re! Viszont fiam nagyon sokat youtube-ozik, természetesen HD-ben, ahogy manapság divat, és hát egy-egy ilyen videó sem 60MB! De amint azt Te is láthatod, az én forgalmam még nem is sok, vannak akik az enyémnek a többszörösét teljesítik!

[ Szerkesztve ]

(#5831) Csabee. válasza Intruder2k5 (#5830) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én ebben az évbe a fel-letöltésem együtt 3x lépte át a 200GB-os határt :)

Üdv: Csabee.

(#5832) Gubek-Einste válasza Csabee. (#5829) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A mai világban nem nehéz ekkora és még nagyobb forgalmat generálni, elég némi torrent + Youtube és már hipp-hopp össze is jött 100-200-300 GB. De ott vannak még a divatos cloud tárhelyek (SkyDrive, DropBox, Google Drive) is, az ide történő mentés/szinkronizálás is összehozni némi forgalmat. Sok családban van 2-3-4 számítógép és akkor még nem is említettük a különböző okostelefonokat/tablet-eket sem amelyekkel is előszeretettel csinálunk ezt-az és már ott is van jelentősebb forgalom.
Ezen egyszerű példák okán is könnyen túl lehet lépni a havi 300 GB-t és nem kell feltétlenül illegális cselekményre gondolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5833) Csabee. válasza Gubek-Einste (#5832) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Persze, én tisztában vagyok vele. Pláne most hogy saját felhőt kreáltam NAS-al, ez is növelni fogja a forgalmat ;)

Üdv: Csabee.

(#5834) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Áldott Békés Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

(#5835) Csabee. válasza kabelmania27 (#5834) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Boldog Karácsonyt ;) Jók a linkek!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#5836) wiERHcSc


wiERHcSc
tag

Hali!
Van 1 ilyen epc3208 upc-s modem a családban, érdeklődnék jól sejtem-e, de nem wifi-s ez a modem ugye?

(#5837) Intruder2k5 válasza wiERHcSc (#5836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem, mivel ebben nincs router, csak modem! Az EPC3925 a WiFi-s!

(#5838) peti_s


peti_s
addikt

Üdv, Édesapám részére kiszámláztak egy modem kártérítést miután sikeresen átváltott a Digihez, holott, a modemet, az adaptert, és még a hozzá tartozó kábelt is leadta. Ez bevett szokás a UPC-nél?

[ Szerkesztve ]

(#5839) Intruder2k5 válasza peti_s (#5838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kért átvételi elismervényt a leadott eszközökről?

(#5840) peti_s válasza Intruder2k5 (#5839) üzenetére


peti_s
addikt

De, van átvételi elismervényünk. Ezzel szándékozunk ma bemenni.

(#5841) Intruder2k5 válasza peti_s (#5840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hát akkor semmi gond! Vagy bementek, vagy nem, innentől mindegy! Nem kell befizetni, és ennyi! Majd ha akarnak valamit, jöjjenek ők! Én legalábbis tuti nem rohangálnék, de persze ez már a Ti dolgotok, a Ti döntésetek! Csak hát ugye sorban állás, meg minden... Én egyszer mentem UPC ügyfélszolgálatra, Gödöllőre, de háttal jöttem el onnan... Az utcán álltak sorba, és tetű lassú volt az ügyintézés! Aztán végül telefonon intéztem el amit akartam!

(#5842) peti_s válasza Intruder2k5 (#5841) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, apám mindenképp elakarja intézni, nem szereti függőben hagyni a dolgait.

Ám, azért igen poén h milyen szöveggel akartak anno minket megtartani, h mennyivel jobb az ő netjük, a digi meg milyen szar. [link] Hozzáteszem, a ping pl. érdekességképp Pozsonnyal csak 10 ms, csak a bratyi szöveg bántotta a szemem.

(#5843) Intruder2k5 válasza peti_s (#5842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Emiatt ne aggódj, engem az Invitel ügynök azzal akart visszadumálni ADSL-re, hogy biztos úgysem használom ki az 50Mbps-t!

(#5844) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Ha olvassa a UPC a fórumot, akkor kérném szépen, hogy valamit csináljanak az ügyfélszolgálatukkal, mert eddig 50 percet, fél órát, ill. több, mint 1 órát kellett vonalban legyek (fél óra alatt nem úsztam meg sosem), hogy megtegyem a hibabejelentésemet és ez így nem Európa. Ha bejelentettem a hibát, akkor ugyanazon vonali mért értékekre az egyik ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy jó, a másik, hogy nem jó, a harmadik megint, hogy jó. Személyesen az egyik szerelő ugyanarra, hogy jó, a másik, hogy nem jó. Amikor pedig e-mailt írtam, akkor jellemzően nem a kérdésemre kaptam választ, hanem sablon szövegek érkeztek, ill. volt, hogy teljesen belekavarodtak a válaszadásukba, amit jeleztem is az akkori válaszomban. Nem tudom mennyire lehetnek túlterheltek vagy alulképzettek az ott ülő emberek, de szerintem mindkét esetre van megoldás. Köszönöm!

"Jó pap is holtig butul"

(#5845) villamos


villamos
őstag

Pár hete lemondtuk ezt a csodát, vagyis az analóg kábeltv -t (átmentünk a cseberből a vederbe -> T-home). Az ügyfélszolgálatos vérig volt sértve, hogy gondoljuk mi ezt, hogy lemondjuk az ő világszínvonalú szolgáltatásukat, de végül is sikerült. Kaptuk egy papírt is, hogy le van mondva a szolgáltatás, és hogy 28 -án fogják kikötni. Nos, ez utóbbi nem történt meg. Most akkor tovább fognak számlázni nekünk egy papíron már nem létező szolgáltatásért, amit nem is veszünk igénybe?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#5846) Intruder2k5 válasza villamos (#5845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Emiatt ne aggódj, ha papírod van a 28-ai megszűnésről, akkor azt számlázhatnak, amit akarnak!

(#5847) Criton válasza JEEMBO (#5844) üzenetére


Criton
veterán

Nálam is hol azt mondják, hogy jó, a másik szerint meg nagyon nem jó. Sajnos szerintem nincs mit tenni mint elfogadni ami van és később ha teheti az ember cserél. Én 3 hónapig ezt csináltam, vagy 20x voltak kint nálam stb... jobb nem foglalkozni vele mert csak belehülyül az ember.

(#5848) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Megjelent az 56-os program helyen az RTL2, végre ez is eljött hozzánk így szilveszterre.
Budapesten a 602 MHz-n van.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5849) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Sziasztok!

WebStar modemem van. 2 problémám van, amiben szeretném tanácsotokat kérni.
1. Mostanában fordult elő többször is (például most is ez van), hogy nem jönnek be weboldalak, pingeléskor látszik, hogy a packet loss az egekben van. (25-60%) Később varázsütésre megjavul. Néha fél órán belül, néha órák múlva. (Nagyjából most helyrejött.)
2. Látszólag teljesen véletlenszerűen a modem "tetszhalott" állapotba kerül. Megfigyelésem szerint talán van köze ahhoz, hogy mennyi adatot forgalmazok, de előfordul, hogy egyszerű online játék közben hal meg az internet. A tünet az, hogy megszakad az internet kapcsolat, 0 byte ki és be, a modem ledjein nem látható semmi, teljesen úgy tűnik, mintha normálisan működne. Néha újraindul magától a modem, de gyakran nem, csak kézi áramtalanítás segít. Ezután újracsatlakozik, és normálisan működik minden továbbra is.

A problémákat eddig nem jelentettem be, mert teljesen véletlenszerűek, nem reprodukálhatóak biztosan.

Modem webes diagnosztikai oldalán ezek az értékek olvashatók:
Receive Power Level: 8.2 dBmV
Transmit Power Level: 43.4 dBmV

Köszönöm!

Boldog új évet!

[ Szerkesztve ]

(#5850) kabelmania27 válasza Watercolour (#5849) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://192.168.100.1/_aslvl.asp admin W2402 ok, utána ugyanez, acces level maxérték, ok utána 192.168.100.1 signal fül. Koax kábel milyen osztóval van elosztva?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.