Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122201) Watchdog válasza Watchdog (#122200) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Nem nemzetgazdasági, hanem nemzetstratégiai - nehéz szavak ezek... :DDD

(#122202) Kicsirics77 válasza Watchdog (#122201) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szocpolitilag polgár jenő

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#122203) GoodSpeed válasza LouiS22 (#122194) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Gigaüzlet: a 4iG és a magyar állam megvásárolja a Vodafone Magyarországot | 24.hu

Hoppá!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#122204) kezo0 válasza woodworm (#122198) üzenetére


kezo0
addikt

Remélem, egy rövid informatikai átállást követően mindenki kap majd új ügyfélszámot és fizetési azonosítót! :DDD

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#122205) so_ha válasza kabelmania27 (#122193) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszi az infót!
pjen-nek is

(#122206) GoodSpeed válasza kezo0 (#122204) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

én meg azt, hogy lesz újra korlátlan VoIP, a kábelmodemeket meg lecserélik optikára ott, ahol van DIGI (optika) és Vodafone is. Mondjuk az én utcámban csak DIGI és Vodafone volt eddig is, szóval most egy szolgáltató lesz majd :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#122207) mlinus válasza GoodSpeed (#122206) üzenetére


mlinus
őstag

Nem vagy normális, ha ezt te jó dolognak tartod.
Attól hogy a 4ig megveszi amúgy nem lesz hirtelen optika kiépítve mindenhol. Megsúgom a diginek még mindig vannak olyan területei ahol csak docsis van.

(#122208) zzola válasza mlinus (#122207) üzenetére


zzola
félisten

Pontosan. Pl. Kozármislenyben.

(#122209) cocka válasza kezo0 (#122204) üzenetére


cocka
veterán

Akkor most sem lesz őszinte sokak mosolya.

(#122210) gduck válasza LouiS22 (#122194) üzenetére


gduck
addikt

Meg is van a "Digimobilhoz" a frekvencia... Először ellehetetlenítették a Digimobilt, majd felvásárolták a Digit. Most jön a Vodafone... :U

Mondjuk kábel fronton, dupla szolgáltatási területen (Digi optika - Voda DOCSIS) még jó dolog is kisülhet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#122211) Sanya válasza GoodSpeed (#122203) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nevezhetjük át megint a topikot!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#122212) lala666 válasza gduck (#122210) üzenetére


lala666
senior tag

A Diginél is azt hittük...csak rosszabb lett.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#122213) Masato válasza GoodSpeed (#122206) üzenetére


Masato
tag

Meg majd kapsz mellé ajándékba egy 4iG root certet is. 1984.

(#122214) GoodSpeed válasza mlinus (#122207) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem igazán sikerült értelmezned amit írtam. Az, hogy jó dolognak tartom vagy sem, annak fényében, hogy létrejön vagy sem, lényegtelen. A kocka el van vetve. Technológiai szempontból mondtam, hogy van egy ilyen helyzet, amiből lehet akár profitálni is, pont technológiai váltás miatt, de lehet úgy is járni - és ez valószínű szintén, sőt sok helyen lesz ez a helyzet -, hogy nem lesz technológiai előrelépés, sőt ármelkedés is lehet.

Azért, hogy értsd: Olyan területen, ahol eddig csak a DIGI szolgáltatott optikát, és a másik szolgáltató a Vodafone volt, a felvásárlást követően, észszerűen nyilván NEM fogják egymás mellett a két ISP-t futtatni, hanem az elmaradottabbat, a kábelnetest fogják levágni, hiszen ott az optika. Az EFI-nek majd szólnak, hogy lesz egy kis váltás. DIGI is csinált ilyet. Közölte az EFI-vel, hogy megszűnik a régi, jön az optika, ha nem tetszik - és kinek nem tetszik ?!- , akkor szerződésbontás lesz!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#122215) kucsia87


kucsia87
csendes tag

Eddig gondolkodtam, hogy váltsak-e szolgáltatót, ez most eldőlt!
A hét végén egyszer sem indult újra a voda modeme, már azt hittem megoldódott a problémám, erre ma már 4szer is újraindult. 😡

(#122216) kabelmania27 válasza kucsia87 (#122215) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modem jelszint értékek?

(#122217) kucsia87 válasza kabelmania27 (#122216) üzenetére


kucsia87
csendes tag

Hol tudom ezt megnézni?

(#122218) kabelmania27 válasza kucsia87 (#122217) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen. Milyen tipusú modem van nálad?

(#122219) kucsia87 válasza kabelmania27 (#122218) üzenetére


kucsia87
csendes tag

A myvodafon alkalmazás szerint D3.1 wifi modem. Most nem vagyok otthon csak a gyerekeim "tájékoztattak" az újraindulásokról. Este megnézem a jelszinteket. Saját router mögött is elérem itt, ugye?

(#122220) kabelmania27 válasza kucsia87 (#122219) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg saját router mögött is eléred a modem oldalát.

(#122221) PeL válasza GoodSpeed (#122206) üzenetére


PeL
addikt

Persze, mindent az emberekért. Még jó hogy valószínűleg a könnyebb megfigyelhetőség és lehallgathatóság miatt lépik meg ezt is :U Közben majd valszeg hagyják szétrohadni a hálózatot is, mert amihez ezek hozzányúlnak, az sz*rrá változik általában.

[ Szerkesztve ]

(#122222) GoodSpeed válasza PeL (#122221) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Most az mellékes, hogy miért vették meg. A lényeg, hogy nem életszerű az, hogy ahol már ki van építve az optika, ott fenntartaná a koaxost mellette ... ahogyan az is, hogy a kettő közül az optikát számolná fel, és a koaxot hagyná meg.

Egyébként lehallgathatóság: aki nem követ el bűncselekményt, azt miért érdekli ez? Aki meg elköveti, és gyanúba keveredik, annak az adatait a Vodafone is kiadja és ki is adta eddig is a rendőrségnek.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#122223) ztibor


ztibor
senior tag

Akkor nemsokára a digi megy a voda alá és pont ugyanolyan x@r lesz az is. Csodás, most akarok váltani...

(#122225) Dzsekó válasza GoodSpeed (#122222) üzenetére


Dzsekó
addikt

Itt az a baj, hogy közeledünk a monopol helyzethez. Ha vezetékes netet szeretnél, akkor marad a 4iG és a Telekom, amíg meg nem veszik egymást. De már most is tojni fognak a felhasználó fejére, ha panaszkodik, és rossz a netje, mert úgysem tud váltani sehova.

(#122226) PeL válasza GoodSpeed (#122222) üzenetére


PeL
addikt

Egyébként lehallgathatóság: aki nem követ el bűncselekményt, azt miért érdekli ez?

Igen, az egyszerű embert valószínűleg ez sem fogja érdekelni, mint ahogy eddig semmi sem érdekelte különösebben.

Nem szeretnék nagyon belemenni ebbe a témába itt, de kicsit gondolj bele: A Digi után a Vodafone hálózat is kormánytulajdonba kerül. Mi lehet ennek a célja szerinted?

Nem lennék meglepve ha előbb utóbb tiltani kezdenének bizonyos (főleg ellenzéki tematikájú) oldalakat a szolgáltatóknál, korlátozzák majd pl. a Telex, HVG stb. elérését. Amit másképp nem fognak tudni kinyírni, mert pl. nem tudják magukat bevásárolni oda, azt majd így fogják kivéreztetni. Nem beszélve arról hogy a tarifáktól kezdve mindent az állam fog meghatározni így, az eddigiek alapján borítékolhatóan lehet készülni az áremelésekre majd ezen a területen is (Internet különadó bevezetésének kísérlete rémlik?).

[ Szerkesztve ]

(#122227) norbertoth válasza GoodSpeed (#122222) üzenetére


norbertoth
senior tag

Miért számolná fel az optikát? Az pont hogy óriási visszalépés lenne innováció terén.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#122228) GoodSpeed válasza PeL (#122226) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Értem én amit mondasz, és a politikai oldalát valamint a gazdasági negatívot is... tudom miért akarták. A célt is tudom. Viszont Magyarország még mindig az EU tagja. Az EU-nak lenne a feladata lépni. Korábban - még amikor a DIGI felvásárlásra került sem - tartottam valószínűnek, hogy nem a Telenor - aminek utódjában a Telenorban is van részesedése az államnak - lesz a 4iG-vel együtt a kormányzati szolgáltató... erre fogták magukat és megveszik szőröstől bőröstől a DIGI-t. Addig úgy láttam, hogy kell egy állami, nemzeti szolgáltató... ahol azt feltételeztem, hogy a konkurenseknél olcsóbban kínálva a lehetőségeket, akarják elérni , hogy önként és dalolva menjenek át az emberek a Vodafone-tól és a Telekomtól. Magam például idén hagytam ott a Vodafone-t, annak tudatában, hogy a DIGI már csak nevében DIGI, és állami immáron. Nekem mérlegelésnél fontosabb volt, hogy Youtube-ra ne 22 Mbps-mal vánszorogjon felfele, hanem 15x sebességen. Egyetlen a VoIP korlátlan hívásokat sajnáltam a Vodafone-tól. A TV rendben van... de most, hogy ezt meglépték - és ebből látszik, hogy a kormányzati szándék az, hogy ahelyett, hogy lassan szipkáznák ki a vevőket, tesznek a nyugati cégeknek egy jó árajánlatot és egy tranzakcióval milliós táborokat szakítanak ki a saját bázisukhoz - lehetséges így már az is, hogy a VoIP korlátlan csomag (Nonstop L), is elérhető válik optikán. Igen, ennek van árnyoldala. Ha nem lesz verseny, annyit kérhetnek majd amennyit akarnak. Abba a blokkolásos történetbe nem mennék bele, mert még az EU-n belül van az ország nem látom járhatóútnak. Egyelőre még nem Kínában, Belaruszban vagy Oroszországban vagyunk. EU-n kívülre kerülve viszont már nem lesz ilyen gond.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#122229) GoodSpeed válasza norbertoth (#122227) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Szerintem olvasd el újra amit írtam. Az van megfogalmazva, hogy az optikát pont NEM számolja fel, helyette az ED3.0 megy a levesbe!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#122230) lala666 válasza GoodSpeed (#122228) üzenetére


lala666
senior tag

Mindent is megtudnak csinálni az EU meg kevés hozzá...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#122231) GoodSpeed válasza lala666 (#122230) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez igaz. Azért is írtam, hogy kellene, de akkor is keresztül lehet vinni az ilyesmit. Csak EU-n belül fura... amolyan hungarikum ami zajlik.

[Re:] A 4iG várhatóan megveszi a Vodafone Magyarországot - PROHARDVER! Hozzászólások

A lényeg: ezt a másik topicból szedtem:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#122232) LouiS22 válasza GoodSpeed (#122231) üzenetére


LouiS22
veterán

A rezsivédelmi alap majdnem felét teszi ki az, amit az államnak fizetnie kell.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#122233) gyemipapa válasza GoodSpeed (#122222) üzenetére


gyemipapa
senior tag

"Egyébként lehallgathatóság: aki nem követ el bűncselekményt, azt miért érdekli ez? "
Azért érdekli, mert ha felöltözve is járkálok a lakásban, és semmi titkosat nem csinálok, akkor sem örülnék, ha rejtett kamerával megfigyelnének... Ezt úgy hívják, privát szféra...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#122234) GoodSpeed válasza Dzsekó (#122225) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azt mondjuk nem tudom elképzelni jelen helyzet mellett, hogy a Telekom meg tudja venni a kormányzati szolgáltatót :D Ugyanis egyfelől a Vodafone + DIGI (ebben az invitelesek is benne vannak) + Yettel azért nagy falat lenne. Másrészt hiába akarná és tudná esetleg megvenni anyagi szempontból, ha nem eladó. Még egy állampolgár sem kötelezhető egy másik állampolgár által a saját tulajdona elidegenítésére. A magyar állam meg pláne. Arról nem beszélve, hogy a Telekom esetében a GVH is egyből ugrana, ami megint egy állami szervezet :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#122235) Sanya válasza PeL (#122226) üzenetére


Sanya
nagyúr

Pontosan, sőt, az a céljuk, hogy a felhasználókkal külön politikai teszteket töltetnek ki, és csak azok kaphatnak internetes jogosítványt, akik tutira jobbosok.

Baromság. A világ már látta a telener széthullását és teljes rombadőlését, amikor belevásároltak, az országban láthattuk a digi karmai közül menekülő hangosokat, mert engem itten most meg fognak figyelni az ádász fideszesek a diginél, és most már keresik elon musk cégét, mert már a vodafone is lehallgat!!!!

Baromság. Mindig olyantól félünk, ami nincs, de sosem félünk attól a szörnyűségtől, ami van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#122236) Sanya válasza GoodSpeed (#122231) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ez megint valami fotelharcos számolója :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#122237) LouiS22 válasza Sanya (#122235) üzenetére


LouiS22
veterán

Nézzük a jó oldalát: mostantól majd nem a Vodafone-t kell szidni, hanem az államot (Viktort, Fideszt, NER-t, megfelelő aláhúzandó) :DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#122238) PeL válasza Sanya (#122235) üzenetére


PeL
addikt

Most azt mondod baromság, pedig minden jel arra mutat, hogy totális diktatúrát fognak itt is kiépíteni előbb utóbb. Már gyakorlatilag minden fontos szektorban ott van NER, közművek, turizmus, vendéglátás, építőipar, informatika, internetszolgáltatók, élelmiszeripar, agrárszektor stb. Már az EU-ból is erősen kacsintgatunk kifelé, vagy ki fognak rakni minket előbb utóbb a kompromisszum képtelen kormány miatt, vagy mi magunk fogunk kilépni ha teljesen elzárják a pénzcsapokat, mert onnantól meg a kormánynak sem lesz érdeke bent maradni csak azért hogy folyamatosan beleszóljanak a magyar politikába. Lényegében szerintem pont az EU-n kívüli életre készül a kormány az eddigiek alapján.

Na mindegy, részemről nem folytatom ezt a témát itt tovább.

[ Szerkesztve ]

(#122239) gyemipapa válasza PeL (#122238) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Bocsánat, hogy a csapos közbeszól, de biztos, hogy ez a fórum a legalkalmasabb a politikai, hatalmi, gazdasági tendenciák megvitatására? Én is offoltam már, de legalább nem politizáltam, vannak erre más fórumok.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#122240) PeL válasza gyemipapa (#122239) üzenetére


PeL
addikt

Idéztem magam:

Na mindegy, részemről nem folytatom ezt a témát itt tovább.

Továbbiakban nem fogok ilyen jellegű hozzászólást írni, vagy ezekre reagálni :R

[ Szerkesztve ]

(#122241) gduck válasza gyemipapa (#122239) üzenetére


gduck
addikt

Ez a mai TOP hír, miről másról szóljon a topic?! Gyökeresen megváltozik megint minden... A politikát meg nem mi keverjük bele, nagyon örülnénk ha kimaradna. De sajnos a valóság mást mutat :(

(#122242) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

És vajon most lehetne jó árakat kialkudni, hiszen a Vodának akkor éppen mindegy, nekünk meg 1 évig jó lenne?? :U
(persze ha fával fűtünk és gyertyával világítunk akkor nekünk is mindegy lesz.) :(((

[ Szerkesztve ]

(#122243) Rage47 válasza gduck (#122241) üzenetére


Rage47
veterán

Egy olyan országban, ahol a párt közvetlenül beleszól az életedbe, mégis hogyan hagyd ki a politikát a beszélgetésekben? Sosem értem meg ezt itthon.
#122238 +1

[ Szerkesztve ]

(#122244) gyemipapa válasza Rage47 (#122243) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem arról van szó, hogy ne politizáljunk, hanem arról, hogy mindent a maga helyén, a maga fórumán. Beszélhetünk itt ezen az alapon a bérekről, rezsiről, katáról, üzemanyag árakról, egészségügyről stb, mert ahogy írod, minden mindennel összefügg, csak épp azért nyitottak anno tematikának megfelelő topikokat, hogy ne legyenek a posztok, kommentek áttekinthetetlenek, hanem tényleg az adott témáról follyon diskurzus. Sajnálom, ha ez így nem megy át...

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#122245) woodworm válasza gyemipapa (#122244) üzenetére


woodworm
veterán

"Talán nem kellene ennyire felfújni, most te is ezen rugózol és ugyanúgy offolgatsz...
Lépjél már túl rajta..."

Idézet tőled, amikor felhívták a figyelmed, hogy androidos topikban windowsos programról kérdezel.

[ Szerkesztve ]

(#122246) Rage47 válasza gyemipapa (#122244) üzenetére


Rage47
veterán

Sztem ennyi belefér pár napig.

(#122247) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Fehér connect box admin felületére a jó belépési jelszó ellenére nem tudok belépni.
A factory reset sem segít. Erre megoldás?

(#122248) Rage47 válasza ginola (#122247) üzenetére


Rage47
veterán

Ez érdekes. Ír valami hibaüzenetet? Helytelen jelszó vagy valami?

(#122249) ginola válasza Rage47 (#122248) üzenetére


ginola
addikt

[kép] Ezt írja.

(#122250) fant0mi válasza ginola (#122247) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha vicces akarok lenni: caps lockot kapcsold ki. :)
Ha komoly: próbáld meg a böngésző inkognitó módjában. Ugyan nem a modemnél, hanem az ügyfélkapu oldalán ez segített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.