Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117651) Ktr20 8


Ktr20 8
csendes tag

Urak. Használ valamelyikőtök nordvpn-t? Nálam korábban is bizonytalanul működött (sokszor csak sokadik próbálkozásra csatlakozott), de most már sem kábelen, sem wifin nem hajlandó egy szerverhez sem csatlakozni. Előre is köszi, ha van ötletetek.

(#117652) Toth_Jani válasza Ktr20 8 (#117651) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A háború és az azt követő cenzúra miatt ugrásszerűen megnőtt a VPN szerverek terhelése, és párat be is zártak. :(((

(#117653) kabelmania27 válasza DanielK (#117630) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket, ezek az osztók és a csatlakozók jófajták és jól vannak bekötve, modemértékek is rendben vannak, bejövő jel is megfelelő.

(#117654) DanielK válasza kabelmania27 (#117653) üzenetére


DanielK
addikt

Erre jutott minden technikus. :D
Hibajegy került felvételre a hardwareseknek, mivel bridge módban indul újra. Router módban nem. Egyelőre dupla nattal használom, ami a routeremen volt port forward, azt beállítottam a voda modemjén is. Noip-m van, azzal meg a dyndnst. Várom, mit mondanak.

(#117655) gduck válasza bpmcwap (#117619) üzenetére


gduck
addikt

Ok, de akkor ilyenkor ne egy sebességmérő oldallal tesztelj, mert lehet hogy csak a youtube szervereket éred el lassabban!
Hibakeresés első lépése meg az, hogy akkor egy másik eszköz dugsz rá és azzal is megnézed, nem a "hibás" laptopot ;) Utána jön a másik kábel, csak utána a laptop birizgálása!

Amúgy 250-300 simán elképzelhető minden probléma nélkül is egy régebbi laptopnál! Lehet simán csak ennyit bír.

[ Szerkesztve ]

(#117656) bpmcwap válasza kabelmania27 (#117629) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Mindenen ilyen rossz eredményt kapok, nem csak ezen az egy laptopon, nem csak lanon, wifin is, mobilon is, másik lapoton is...
A bekötésen én nem látok csillapítót. Ilyen az elosztó, a bal felső megy a nappaliba és azon van a modem. A falit már kiszedtem, újrakötöttem, az teljesen jó. Még esetleg az lehet, hogy ebbe a szervízhelyiségbe teszem be a modemet valahogy és onnan jövök ki a routerre egy lan kábelen, hogy legyen wifi a házba - mert ez a szervízhelyiség a pincében van.

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#117657) unicumnext


unicumnext
aktív tag

HBO3 másnál sincs?

(#117658) balazs1956 válasza unicumnext (#117657) üzenetére


balazs1956
senior tag

Újpest, rendben

(#117659) kabelmania27 válasza bpmcwap (#117656) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztónak 11-12dB a csillapítása, fali aljzat 4dB körül csillapít ha végaljzat van bekötve.
Osztó másik három kimenetén van tévé?
Azért kérdezem mert az üres kimenet problémát okozhat
Olyan helyre tedd a modemet ahol könnyen hozzáférsz amikor újra kell indítani.
Ha egyik gépen sem jó a letöltési sebesség jelentsd be a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#117660) pinnacle válasza pinnacle (#117452) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már megint nem jó az 5GHz. :( Lehetséges olyan, hogy a laptop adapterének elromlik az 5GHz-s része? Képen lehet látni, hogy 5GHz-n megindul nagy sebességgel, majd valami "leszabályozza". 2,4GHz, LAN-on viszont stabil. Mi a fene lehet a probléma? Telefonon semmi gond, stabilan tartja a 300Mbp/s-t, 5GHz-n nincs senki. Tudtok valami ConnectBox, Acer wifi adapter problémáról?

(#117661) ztsoft válasza vargalex (#117643) üzenetére


ztsoft
őstag

Azért különbözik, mert képtelenek egy normális weboldalt megcsinálni, az adatokat biztos, hogy nem a számlázási rendszerből szedi. Sokszor a fizetendő összeg sem egyezik, elég hozzá egy jóváírás vagy módosítás.

#117650 kezo0

Az egységes fejlesztés jegyében.

Nem, rosszul tudod, ez a "közvetlenebb ügyfélkapcsolat kialakítása" megvalósítása. Jelentsen is ez bármit a fejükben. :D

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#117662) gduck válasza bpmcwap (#117656) üzenetére


gduck
addikt

Nem kötekedek, félre ne érts, de milyen eszközeid vannak?! Wifin, mobilon sose lesz gigabited! Kivéve, ha hiperszuper Wifi-s router és eszközöd van... 250-300Mbit/s szerintem simán jó az ilyen eszközöknél. Sőt mint írtam még a laptopnál se lehet hogy ez hiba...

(#117663) cocka válasza kezo0 (#117650) üzenetére


cocka
veterán

Lehet az iOS-en még régi verzió van. Azt nem próbáltad, hogy más TV2 csoporthoz tartozó csatornáról tudsz-e venni iOS-en? Mittomén mondjuk Jocky TV.

(#117664) cocka válasza gduck (#117662) üzenetére


cocka
veterán

Félig költői kérdés, de mi az ami 1 gigabites letöltési sebességet igényel egy okostelefon esetén?

(#117665) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Internet sebesség gondjaim vannak.
500-as netem van Vodafone-s routerrel.
Egy pár éves Dell laptoppal 1 méteres cat 5-ös kábellel max 140 Mbit/sec-et, egy asztali géppel 10 méteres cat 6 kábellel maximum 120 Mbit/sec-et tudok mérni.
Ugyanakkor androidos telefonnal pár méter távolságból rendszeresen 495-500 Mbit/sec-et jelez.
Körbekérdeztem a szomszédokat, ahol 1000-es net mellett 900 körül mérnek többen is.
Kérdéseim a következők:
1 normális-e ez a lassúság a vezetékes neten?
2 Jelent-e valamit a telefonon mért tökéletes sebesség, vagy ez nem viszonyítási alap?
3 Merre keressem a hibát, mit kell leellenőriznem?
Hozzáteszem, nagyon láma vagyok a témában, de a szomszéd fűje miért zöldebb??
A vodás hibabejelentő azt mondta, hogy minden rendben a jellel, és ha akarom készítenek egy 24 órás mérést 15 ezer forintért. Ha azt állapítják meg , hogy teljesíti a minimum sebességet, ami nálam 75 Mbit/sec, akkor nincs mit tenni.
Ezzel szemben én szeretném rendbehozni a hálózatot, csak nem tudom merre induljak.

A segítségeteket előre is köszönöm szépen!

(#117666) gregory91 válasza bpmcwap (#117598) üzenetére


gregory91
senior tag

Ebben mi a katasztrofális? :D Jó páran ráznák az öklüket miattad(mert nekik ennyi sincs ugyanezzel a csomaggal).....

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#117667) balazs1956 válasza gregory91 (#117666) üzenetére


balazs1956
senior tag

Téves választól, hogyan lehet szabadulni??

[ Szerkesztve ]

(#117668) gregory91 válasza bpmcwap (#117656) üzenetére


gregory91
senior tag

Egy próba elejéig tényleg megkellene nézni, hogy a modemet összekellene kötni a házba bejövő kábellel. Utána tesztelni lannal/wlannal egyaránt.Lehet hogy a kábel túlkoros/sérült valahol vagy a modem/elosztó a lúdas.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#117669) bpmcwap válasza gregory91 (#117668) üzenetére


bpmcwap
senior tag

"Ebben mi a katasztrofális? :D Jó páran ráznák az öklüket miattad(mert nekik ennyi sincs ugyanezzel a csomaggal)....."

Ugye most csak szórakozol velem???

Az elmúlt órákban egyépként pont ez történt, lementem a pincébe, szétszedtem az elosztót, direktbe kötöttem a modemet a bejövővel és ugyanolyan fos... mértem lanon, wifin, laptoppal, telefonnal.

(Én elismerem, hogy nem értek a lovakhoz, de akkor az miért van, hogy belső hálózaton, ugyanezen a wifin fájlt 630mb/seccel tudok másolni? Az teljesen más tészta?)
Én azt hittem, hogy azért gigás a net, mert az az 1 giga ki is jön a routerből, legalább akkor amikor csak egy eszköz csatlakozik és ha wifin nem is, akkor lanon mindenképpen - laptop tudja természetesen a gigát lanon. A router egyébként ASUS AX86S
Jut eszembe, ezeken a vodás modemeken hol lehet bekapcsolni a bridge módot? Még kíváncsi lennék rá, hogy esetleg mit tud a AX86 magában. (Mielőtt félreértés lenne, természetesen a mérések nem az AX-en keresztül voltak, hanem a gyári routeren, viszont ha nem mókolok a nettel, akkor a modemből szórom a wifit, a vodás routerbe csak a telefon van bedugva)

Túrista vagyok

(#117670) bpmcwap válasza gduck (#117662) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ha stabilan meg lenne a 250-300, akkor nagyon boldog lennék - egyébként a router és a laptop is tudja amin kellene - nem csak ennyit, többet is. Az a baj ezzel a nettel így, hogy ha a gyerekek elkezdenek youtube-ozni vagy netflixezni, akkor nekik a homokóra pörög mi meg az asszonnyal nem tudunk rendesen homeofficban lenni - ráadásul a telefonhívásokat is laptopon kersztül kezeljük...

Túrista vagyok

(#117671) ates2 válasza bpmcwap (#117669) üzenetére


ates2
senior tag

bridget voda állítja neked ha kéred,új configot kap a modem és ipv4-ed lesz wifi nélkül,legalábbis nekem így van a modemjük használva.

(#117672) Toth_Jani válasza balazs1956 (#117665) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mivel mobilon jó a sebesség ezért a hálózat rendben van, ott a számítógépekkel lesz valami gond.
Feltételezem hogy a gépekben ezres hálókártya van különben nem tudna 100-nál gyorsabban menni.
Próbáld ki a laptopot WIFI-n is, és mindkét gépnél nézd meg hogy friss driverek legyenek rajta a Dellnek jó a támogatása oda mindenképpen ajánlanám a gyári drivert, a gyártó oldalán megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#117673) bpmcwap válasza ates2 (#117671) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Köszönöm,
és olyankor is van telefon?

Túrista vagyok

(#117674) ates2 válasza bpmcwap (#117673) üzenetére


ates2
senior tag

hát azt nem tudom.

(#117675) gduck válasza bpmcwap (#117670) üzenetére


gduck
addikt

Ha van saját router (ASUS AX86S), akkor nálad most dupla NAT van? Akkor mindenképpen modem módba legyen a Voda eszköz! ;)

(#117676) kabelmania27 válasza balazs1956 (#117665) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Modem áramtalanítás után sem javul a helyzet?
Modem oldaláról másold be a jelszint értékeket a következő hsz-ba.
Első kőrben a böngészőből törölni kellene az előzményeket és a sütiket, indítsál el karbantartó programot (pl wiserregistry, ccleaner, spyboot) hátha fogja valami a gépet. Windowsban a hálózati kapcsolat beállításnál prioritás & vlan beállításnál a letiltva-t válaszd ki hátha javul a sebesség, ha nem javul telepítsd újra a lan drivert.

[ Szerkesztve ]

(#117677) Syd69 válasza gduck (#117675) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem így van, semmi különbség érzésre

Alma

(#117678) bpmcwap válasza gregory91 (#117668) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Ezt nem hiszem el!!!! Kíváncsiságból kikapcsoltam a routeren a QOS-t.... (Mint írtam eddig is úgy mértem, hogy nem 20+ eszköz lóg hanem max 1-2 a modemen. Ráadásul most a routeren vagyok!)A router most 750et mér, az összes eszköz fullon pörög a hálón(saját lehetőségeihez képest) és mindegyik full közelében a neten - pedig a kölykök 4k-s filmet néznek a nappaliban a netflixen. A céges laptopok mondjuk wifin 1200 helyett "csak" 630/50el pörögnek a neten de ez már kétszer annyi amit ki akartam sajtolni... Nem tudom mi történt, minden ugyan az mint 4-5 órával ezelőtt volt, egyedül a qos-t kapcsoltam ki a routeren - ennek nem kellene ennyire bekavarnia szvsz - pláne, hogy eddig a modemen mértem mindig, most meg a modem mögé kötött routeren...

Mindenkinek köszönöm a segítségét és építő jellegű hozzászólását! Ha a fent írt infóval tudtok valamit kezdeni, akkor örülök ha hozzájárulhattam az utánam érkezők problémáinak megoldásához [bár ezt erősen kétlem, de nem értek hozzá. számomra teljesen logikátlan a tapasztaltak...]

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#117679) gregory91 válasza bpmcwap (#117678) üzenetére


gregory91
senior tag

"Kíváncsiságból kikapcsoltam a routeren a QOS-t.... ...A router most 750et mér, az összes eszköz fullon pörög a hálón(saját lehetőségeihez képest) és mindegyik full közelében a neten - pedig a kölykök 4k-s filmet néznek a nappaliban a netflixen.... Nem tudom mi történt....."
A QOS a hálózati sebesség elosztásáért felel.Bizonyos címekre x kbit/mbit adatot enged át maximálisan a csatlakoztatott eszközökre.Gyanús hogy itt valami szándékosan mégis megtörtént. XD
Nézd meg hogy a qos-ban szerepel-e ipcím vagy netán ismerős mac-cím.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#117680) jety91


jety91
őstag

Sziasztok!

Kinek a "tulajdona" a lakásba bejövő kábel osztó utáni része? Úgy néz ki meg van törve a splitter utáni kábel ami a tvbe megy és néhány adás képe szétesik sajnos.

Ha bejelentem hibaként vajon megcsinálják?

[ Szerkesztve ]

(#117681) vargalex válasza gregory91 (#117679) üzenetére


vargalex
félisten

Ráadásul a QOS bekapcsolásával kikapcsol a Hardware NAT funkció, azaz CPU erőből fog NAT-olni az eszköz.

Alex

(#117682) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

én ezt mind értem is, de a router megkerülésével - értsd rá sincs dugva, közvetlenül a gyári modemen lóg lanon és wifin az eszköz(laptop/telefon) elég érdekes lenne ha ez szerepet játszana.... (ha csak az eszköz magáénak nem tudja a qos beállításokat, de ez hülyeség, pláne hogy többször is újra le tt inditva, ki-be kapcsolva az eszközök...) Mindegy, lényeg, hogy most működik... remélem hétfőn 8 és délután 5 között is ugyan ez lesz... (Mert ha még sem akkor legalább tudom, hogy a szolgáltatót nyüstöljem. azért ez kemény menet volt...)

üdv vargalex! itt is köszönök mindent sokadjára is, piszok sokat segtettél mindig és bitang jó volt éveken keresztül a routerre írt okosségod!!!! :R )

Túrista vagyok

(#117683) balazs1956 válasza kabelmania27 (#117676) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Bocsánat de tudatlan létemre eddig tartott míg mindent kigugliztam, hogy hol/mit kell letiltani/kikapcsolni/tisztítani, és hogy milyen adatokat kértél.
Szóval kikapcsolva a prioritás&vlan-t, kipucolva a sütiket, registryt, újraindítva mindent, a helyzet nem javult, nem gyorsult a netem.
Most betallózom a kinyert adatokat, hátha a szakembereknek ez mond valamit, számomra csak egy adathalmaz.
Várom a további ötleteket, amiket ismételten előre is köszönök

(#117684) pinnacle válasza pinnacle (#117660) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek? Esetleg tudtok Qualcomm Atheros QCA9377 adapter, ConnectBox "összeférhetetlenségről"? Mondjuk fura, hogy múltkor meg miért volt jó.

(#117685) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sziasztok!

Vodafone net és TV lesz kiépítve nálunk. Egy 3-as osztó lenne betéve 1.háló TV - 2.konyha TV - 3.nappali TV és net-re. Azt szeretném, ha a nappali TV és net ágon lenne a legerősebb jel, illetve, hogy a 3-as osztón minél kevesebb veszteség legyen (legjobb minőségű elosztót szeretném). Eltérő dB értékű osztókat találtam, sőt olyan is van, aminél a 3. ágon kevesebb dB van feltüntetve. Az alábbi osztókat néztem. Meg tudná valaki mondani, hogy itt a kisebb vagy nagyobb dB a jobb (gondolom a kisebb, mert ez a csillapítás értéke lehet), illetve, hogy a 3. ágon miért olyan pici a dB érték.
egyenlő 3x6dB
2x8,5dB és 1x3,5dB
2x13dB és 1x1,5dB
2x16,5dB és 1x1,5dB
2x20dB és 1x1,5dB
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#117686) cocka


cocka
veterán

Ezek most tényleg TV csatornákat kreáltak abból a 3 rádióadóból? Ennek így mi értelme? :Y

Az ukrán mizéria csatornák meg nem kódolatlanok? Fizessenek elő a kedves menekültek rá, hogy legyen mit nézni. Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#117687) pjen válasza Dzsekó (#117685) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem hagyod az elosztókat a voda szerelőre.3 Tv re és modemre megcsinálják. Olyat tesznek ami jó. Amig nem jó, ne engedd el.

(#117688) kabelmania27 válasza Dzsekó (#117685) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Technikusok használnak olyan hármast, amelynek egyik kimenete kevesebbet csillapít, erre kellene kötni a nappali kábelét, a modemes szobába pedig mehet egy kettes osztó.
Ha te szeretnéd megcsinálni akkor a felülről a második link a jobb, mert a kisebb szám jelenti az alacsonyabb csillapítást, ennél hasonlóan alakulnak a csillapítások. Ennél a hármasnál hasonló hatást érsz el mintha két (bejövőre első osztó, egyik kimenete nappali másik kimenet összekötő és a másik osztó és a két tévé) kettest használnál. Amennyiben a boltban nincs készleten a linkelt hármas megoldhatod három kettes osztóval is.

(#117689) gregory91 válasza cocka (#117686) üzenetére


gregory91
senior tag

Milyen tv csatornát, milyen rádióból? Az a 3 rádió most is "üzemel" DVB-C-n.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#117690) Toth_Jani válasza cocka (#117686) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azok még mindig videojel nélküli rádiócsatornák! :N

(#117691) cocka válasza Toth_Jani (#117690) üzenetére


cocka
veterán

Hát tartalmi értelemben igen, de technikai értelemben nem. A régi boxon külön rádiós rovat volt nekik és nem a TV csatornák közt jelent meg (már a rádió gomb sem működik a távon), a Technisaton szintén és a letárolt rádiócsatornáknál azt írta, hogy "csatorna nem elérhető", a TV csatornáknál meg listázza, mint kép nélküli TV csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#117692) DanielK válasza DanielK (#117654) üzenetére


DanielK
addikt

Úgy tűnik, vége a kálváriámnak!
Az utánunk bekötésre kerültek miatt a mi koax kábelünket szétcseszték a technikusok. 4 fémszál kilógott és ráhajolt a kábelre. Pici műanyag még maradt, de így is rövidzárlatot okozott és bridgeben újraindult. A router módban valószínűleg toleránsabb az eszköz a csomagvesztésekre, többet újracsomagol és újraküldi. Több millió javított csomagot láttak a központban.
Érdekes, hogy a mai technikus volt az első, aki benézett a kis dobozukba. Azonnal látta a problémát és mondta is, hogy 99.99% hogy ez a hiba oka és tényleg.
Az átjáró címet már megkapom modem újraindulás után, az újraindulásokat pedig elkezdem nézni. :C

Leírtam, ha másnál is előjönne hasonló. :K

(#117693) Rage47 válasza DanielK (#117692) üzenetére


Rage47
veterán

:C :R

(#117694) Dzsekó válasza kabelmania27 (#117688) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszönöm a választ. A kettesek fizikailag sem oldhatók meg, mert a hálóba rejtetten vezetném be a koaxot, és 8cm-es dobozba nem fér be a kettes osztó. Úgyhogy a villanyszerelő ajtón kívül osztaná 3 felé és kívülről fúrja be a 3 ágat, utána egyesével falban megy végig a 3 ág. A másik amiért nem két kettest használnék, az az, hogy a nappali-net modem van leghátul. És a logikám azt mondja, hogy úgy erősebb a jel leghátul, ha egyszer osztom hármas osztóval, mint ha osztom kétfelé és azt osztom megint kétfelé, és ezt kötném a modembe. És miért nem Vodafone-al csináltatom?
1. Új szabály náluk, hogy nem fúrhat a technikus falat
2. Másik helyen szakadozott a net, és pont egy ilyen made in china osztót kellett cserélni. Szóval szeretnék minőségi cuccot, nem valami vackot. Egyébként Voda 3x7,5dB-es osztót adott. Na most ha az egyik ág 3,5dB, ami menne netre, akkor inkább azt választanám, de a Vodásnál még a 3x6dB is jobb.
3. Úgyis jön a villanyszerelő, akiben jobban bízom személyes okok miatt, mint a Vodafone-os ismeretlen technikusban. Sajnos rossz tapasztalataim vannak Voda-val, ez már nem UPC.

[ Szerkesztve ]

(#117695) kabelmania27 válasza Dzsekó (#117694) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Két kettes után kb 7dB csillapítást kapna a modem ami még elfogadható.
Azért célszerű aszimetrikus hármast használni, mert a kettes osztó 3,5dB körül csillapít, egyforma csillapítású hármas után az már 9-10dB amitől a feltöltési érték 50 felett lehet és úgy már akadhat a netkapcsolat, viszont a hármas alacsony csillapítású kimenete is kb annyit csillapít mint egy kettes splitter tehát hasonlóak lesznek a modemértékek.

(#117696) kabelmania27 válasza balazs1956 (#117683) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Valamelyik modemre csatlakoztatott eszköz 100Mbites kapcsolatot használ.
Letöltési értékek elfogadhatók, feltöltési közel van az 50-hez ezért nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#117697) Dzsekó válasza kabelmania27 (#117695) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kettes leosztás a hálóba problémás, mint írtam, a dobozba nem fér el az osztó. Ráadásul a modemig így három kettes osztás lenne, 1. Konyha, 2. Háló, 3. Nappali TV, és utána modem. Ismerősöm kettes iránycsatolókat mondott még, ami a fő ágon keveset csillapit ~1dB, leágazásra többet, és akkor a modemig nem veszne el sok jel. De a dobozba sajnos az sem fér be. :) Jó lesz szerintem ez a 3-as iránycsatolt osztó, amit írtál. Akkor ezt a Kathrein 3,5-8,5-8,5dB-eset vegyem? Jelenleg két Vodás kettes osztóval használták, és úgy jó volt. Az egyik kettes megmaradna (vagy oda is iránycsatoltat teszek), a másik helyére menne az általad ajánlott iránycsatolt 3-as. Hasonló jelszintet remélek majd a modemnél, mint ami most van.

[ Szerkesztve ]

(#117698) villifog válasza Dzsekó (#117685) üzenetére


villifog
tag

Az első linken egy szimmetrikus 3-as osztó van.
A másodikon egy aszimmetrikus 3-as osztó van.
A 3. 4. 5. linken pedig egy két iránycsatolós elosztó (egy főkimenet, és két iránycsatolt kimenet) van. Ilyenre Neked nincs szükséged.
Én tuti nem adnék 4 eFt-ot ilyen leágazókért.
Szerintem úgy old meg ahogy kabelmania27 leírta Neked. A legegyszerűbb megoldások:
1: 3db. kettesosztó
2: 1db. aszimmetrikus 3-as osztó és a modem+TV-nél 1db. kettesosztó.
Amennyiben jól van megszerelve a lakáson belüli hálózat, mindegyik megoldás teljesen jó.
80-as dobozba valóban nem fér el egy kettesosztó, de egy 100x100-as dobozban elfér, ha olyan aminek egy irányba állnak a kivezetései.
Természetesen minél kisebb a csillapítás annál jobb, én átlagosan 4dB-vel számolok egy szimmetrikus kettesosztónál. Szerintem teljesen lényegtelen, hogy 1GHz-es elosztót, vagy 1.25GHz-es elosztót használsz.
Az előbbi elosztó sem vág nyílegyenesen 1GHz-nél.
Ezeket az elosztó cseréket (1 ről 1.25 GHz-es osztó csere) inkább alibi megoldásnak tartom, és ezért teljesen értelmetlennek is.
Az viszont nagyon fontos, hogy nem csak a lakásban, de az elosztó szekrényben is jól legyen megszerelve minden. Itt DanielK problémájára is utalnék, ha rá van tekerve az árnyékolás a meleg-pontra, akkor úgy érzékeli a modem a jelet, mintha nem lenne jó (a rövidzár lehet időszakos is, hol hozzáér a meleg-pontra, hol nem), és ilyenkor újraindul a modem. Ezt akkor lehet kimérni, ha fenn áll a hiba, hacsak időszakosan áll fenn, akkor nehéz a hiba megjavítása. ilyenkor át lehet egy másik elosztóba tekerni a kábelt, illetve mindenképpen célszerű szemrevételezni a dobozból elinduló kábelt is

Szerintem csináld meg a kábelezést, elosztót meg kérj a technikustól, még az is olcsóbb mint az általad linkelt árak. Pár méter plusz kábel nem okoz nagyon sok jelveszteséget, ezért nyugodtan lehet a két megoldást alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#117699) Dzsekó válasza villifog (#117698) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszönöm!
A 2-es megoldást választom a fizika miatt is. Nem vésnék 100-as dobozt a falba emiatt, hogy kettes osztót tegyek be. Mindketen aszimmetrikus 3-as osztót javasoltok (én is ezt látom jónak). Vodafone szimmetrikusat hoz. Ezért nem az általuk hozott elosztóval oldanám meg a dolgot. Ismerősnél is 3x7,5dB-eset hozott Vodafone. És ha továbbra is szakadozik a jel nála, akkor lehet, hogy magam fogok betenni egy aszimmetrikus osztót.
Akkor a 2. Link lesz a nyerő. Nekem 4000-et megér, hogy ne szívjak utána. Egy vacak műanyag fali konnektor ennyibe kerül. Persze megnézem, hogy máshol ez a Kathrein van-e olcsóbban.
Azt mond meg légyszi, hogy miből látod, hogy a 3. 4. 5. iránycsatolós elosztó a 2. pedig aszimmetrikus elosztó? Én csak annyit látok, hogy két ágon egyforma nagyobb csillapítás és egy ágon kisebb csillapítás van mindegyik esetben. Mi a különbség a kettő között? Az iránycsatolós elosztó miért nem jó nekem? Ott is egy főág van (net) és két egyforma iránycsatolt ág (konyha TV, háló TV). Köszönöm a segítséged!

(#117700) kabelmania27 válasza DanielK (#117692) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper.
Javítás után milyenek lettek a modemértékek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.