Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) BBéci válasza ada19 (#70850) üzenetére


BBéci
titán

Nekem tetszett, amit a Micro Dimming művelt a képpel, de csak hetes és nyolcas szériában vizsgáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70852) whatnot válasza ada19 (#70850) üzenetére


whatnot
őstag

Úgy tűnik, hogy a 48H6400 edge lit, akkor valószínűleg a H6670/H6700 is az.
Így felmerül a kérdés, hogy a micro dimming mennyire hatásos.
Mondjuk tényleg egy vélemény, esetleg egy határozottabb teszt lenne jó. Sajnos egyelőre nem találtam olyan oldalt, ahol a 6400-at és a 6700-at is tesztelték.

(#70853) whatnot válasza BBéci (#70851) üzenetére


whatnot
őstag

Még várok 1-1,5 hetet a döntéssel (hátha jön még info, ill. ki tudja, hova indulnak el az árak a karácsony közeledtével), aztán lehet, benevezek a 6670-re és akkor legalább lesz egy valaki, aki tud majd véleményt formálni :)

(#70854) Flashget


Flashget
félisten

6400-ig 1+1 év a gari
6500-tól 1+2 év a gari viszonteladónál vett tévére.
ez is okozza a drágább árat nem csak maga a készülék.

Realme GT Master Edition

(#70855) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok!

A H6400 beépített médialejátszója lejátszik full HD felbontású m2ts és ts file-okat?

(#70856) PuMbA válasza YxVs (#70855) üzenetére


PuMbA
titán

Mindent lejátszik, kérdés, hogy hogy :)

(#70857) YxVs válasza PuMbA (#70856) üzenetére


YxVs
senior tag

Hogy érted?

Nekem HD kamerával és HD műholdvevővel készített 1080i anyagokat kellene lejátszani akadásmentesen.
Ez azért menni fog?

(#70858) devil-k válasza YxVs (#70857) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem biztos.

- mozi bolondéria -

(#70859) PuMbA válasza YxVs (#70857) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval akkor 50i vagy 60i formátumú lesz, akkor azt lejátssza helyesen, mert nekem is lenyomta simán az F sorozat, másrészt meg a digitális TV adásokat is így kapja a TV, szóval elég érdekes lenne, ha nem játszaná le :) devil-k írása szerint is, azonban mindig előfordulhatnak meglepetések :)

[ Szerkesztve ]

(#70860) devil-k válasza PuMbA (#70859) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, nem lehet 100%-ig kijelenteni, hogy egy adott formátumot vagy fájlt helyesen fog lejátszani a TV. Legyen szó akár saját felvételről. Akit ez komolyabban foglalkoztat, az szerezzen be egy külső médialejátszót.

- mozi bolondéria -

(#70861) BBéci válasza devil-k (#70860) üzenetére


BBéci
titán

A fényképezőgépek és kamerák által készített felvételekkel gyakran a médialejátszóknak is meggyűlik a baja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70862) devil-k válasza BBéci (#70861) üzenetére


devil-k
nagyúr

Amit én eddig próbáltam (lekopogom), az eddig rendben volt.

- mozi bolondéria -

(#70863) Vhiktor válasza whatnot (#70852) üzenetére


Vhiktor
veterán

6400 direct ledes 55 colig biztosan.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70864) whatnot válasza Vhiktor (#70863) üzenetére


whatnot
őstag

Szóval 6400 direct led, az eggyel nagyobb 6700 meg edge led? Wtf?

(#70865) Vhiktor válasza whatnot (#70864) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pontosan. Sőt a 6650 is edge, de lényegében az megegyezik a 6700-al.
Magasabb árkategória és ott az a lényeg hogy vékonyabb legyen a TV, úgy adható jobban el.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70866) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy szoftver frissítést csináltam és azóta hiba üzenetet irki mikor meg akarom nyitni a Web Browsert még pedig:Nem lehet kapcsolódni a szerverhez ERROR_EXE_001 Mit lehetne csinálni? Köszönöm

(#70867) whatnot válasza Vhiktor (#70865) üzenetére


whatnot
őstag

Így meg agyoncsapják a micro dimming-et (ami a 66xx/6700 lényege a 6400hoz képest), aminek direct leddel lenne értelme.
Marketing osztályt felkötni...

[ Szerkesztve ]

(#70868) ada19 válasza Vhiktor (#70863) üzenetére


ada19
senior tag

Már talán írtam hogy sajnos ezt nem lehet így kijelenteni egyértelműen. Pl. pár fórumon láttam hőkamerás képet talán pont H6400-ról hogy egyértelműen edge-lit, és alul vannak sorban a LED-ek. Szóval, gondolom attól is függ hol gyártják..

Mégsenem

(#70869) whatnot válasza ada19 (#70868) üzenetére


whatnot
őstag

Mivel ez befolyásolja a TV működését, nem kéne ezt feltüntetnie a gyártónak/eladónak, hogy adott modell most milyen technológiával rendelkezik?

(#70870) blakey válasza whatnot (#70869) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem befolyásolja a működést, a led előtt lévő diffuzor befolyásolja a megfelelő fényerő eloszlást, tehát egy jó edge-led-es simán jobb lehet, mint egy direct led-es. Nem kell ennyire félre értelmezni a dolgokat, nem véletlen, hogy a felsőkategóriás tv-k edge led-esek.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70871) whatnot válasza blakey (#70870) üzenetére


whatnot
őstag

Aha. Oké, azt hiszem, kezdem feladni, túl laikus vagyok én ehhez :DDD

(#70872) blakey válasza whatnot (#70871) üzenetére


blakey
titán

Nem kell feladni, azzal ne foglakozz, hogy edge- vagy direct ledes, egyszerűen jó legyen neked, senki nem fogja megkérdezni, hogy milyen háttérvilágítású ha egyszerűen jó. :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70873) whatnot válasza blakey (#70872) üzenetére


whatnot
őstag

Most akciózzák a Sony 50W829B-t (-15%), ami tesztek szerint ebben az árkategóriában kb. mindent ver, képminőségben legalábbis. Így eldőlni látszik a dolog.

(#70874) medica


medica
senior tag

f6400-nál van lehetőség a külső merevlemez leválasztásra? Vagy csak húzzam ki az usb-ből?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#70875) Tegla80 válasza medica (#70874) üzenetére


Tegla80
addikt

Probald .....
source gomb majd usb bemeneten tools gomb es ott a felugro lehetosegek kozt az usb eszkoz biztonsagos eltavolitasa. "E" nel igy van,de sztem nalad is.

Sony® & PlayStation®

(#70876) medica válasza Tegla80 (#70875) üzenetére


medica
senior tag

Jessz!!! Köszönöm!

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#70877) BBéci válasza whatnot (#70867) üzenetére


BBéci
titán

Tévedés! A Micro Dimming a Local Dimming EDGE LED-re kifejlesztett változata.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70878) whatnot válasza BBéci (#70877) üzenetére


whatnot
őstag

Forrás? Mert hogy igyekeztem a micro dimmingről olvasni, de ilyen állítással nem találkoztam.

(#70879) BBéci válasza whatnot (#70878) üzenetére


BBéci
titán

Ne viccelj! Én keresgéljek valami forrást? :N
A Local Dimming a kezdeti, direkt LED háttérvilágításos tévékben jelent meg. Amikor kitalálták az EDGE elhelyezést, akkor azokban lehetett találkozni Micro Dimming trükközéssel. Talán a D7 és 8 sorozatban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70880) VGYke válasza ada19 (#70772) üzenetére


VGYke
addikt

Tényleg érdekes! Nekem meg most megette a kb. 5 éves Corsair FlashVoyager 32GB-os USB2-es pendrive cuccot :F
Mondjuk tanulni kellene a felvételt, hogyan működik, őszintén: nem olvastam utána és sok időm sem volt még kísérletezni:
* Ha átváltok másik csatornára, attól még a felvétel megy tovább?
* Ha kikapcsolom a TV-t, mi történik?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#70881) whatnot válasza BBéci (#70879) üzenetére


whatnot
őstag

A te állításodnak hadd ne én keressem már meg a forrását.
Amit leírtál, az így ebben a formában csak korreláció.

(#70882) ada19 válasza VGYke (#70880) üzenetére


ada19
senior tag

Nem használom, így nem nagyon tudok nyilatkozni, de. Ha nem dual tuneres akkor gondolom vagy leáll ha átváltasz, vagy azt veszi ahová váltasz, vagy nem enged csatornát váltani amíg veszed.

Mégsenem

(#70883) BBéci válasza whatnot (#70881) üzenetére


BBéci
titán

Samsung termékbemutató sajtótájékoztatón is elmondták ugyanezt, amikor megjelent a Micro Dimming, az első ezt tartalmazó tévékben demó is volt, ami mutatta a hatékonyságát. De ha akarod, gyorsan írok róla egy cikket és felteszem az AVO-ra. ;)
Hoppá, már írtam róla valamelyik TV kapcsán. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70884) whatnot válasza BBéci (#70883) üzenetére


whatnot
őstag

Na, olyan nehéz volt ezt leírni? Megspórolhattuk volna a közjátékot, ha ezt így leírod elsőre.

(#70885) BBéci válasza whatnot (#70884) üzenetére


BBéci
titán

Baromira utálom, sőt, személyes sértésnek veszem, amikor valamilyen állításomra forrást követelnek. 11 éve foglalkozok tévék (és egyéb szórakoztató elektronikai készülékek) tesztelésével, az a munkám, napi 8-10 órában. Nem emlékezhetek minden információ forrására, ami ez alatt begyűjtöttem. Aki cáfolni akarja, az álljon elő forrásokkal.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70886) Flashget válasza BBéci (#70879) üzenetére


Flashget
félisten

D6500-ban is volt micro dimming.
És biza igaz a Motion Plus menűben ahol van az állítási lehetőség a gyári és egyéni mellett ott van az a bizonyos demo egy osztott kép milyen a valós 100Hz és az 50Hz közötti különbség.
F6640-be nincs már ilyen demo de ebben is van micro dimming.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#70887) whatnot válasza BBéci (#70885) üzenetére


whatnot
őstag

Bocs, de nem vagy egy Hawking, nem ismerlek, számomra csak az állításod létezik.
(Bár gyanúm szerint Hawking pont nem várná el senkitől, hogy az állítását forrás/bizonyítás nélkül elhiggyék, hírnév ide vagy oda.)
Az utóbbi napokban igyekeztem cikkeket találni a micro dimmingről, arról egyetlen cikk sem tett említést, hogy ez local dimming edge led verziója.
Bocsánat, korrigálom magam, cnet-en most találtam rá utalást.

(#70888) BBéci válasza whatnot (#70887) üzenetére


BBéci
titán

A cnet-től is kérsz forrást? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70889) VGYke


VGYke
addikt

Bocsánatot kérek a Láma kérdésért. Most van először 3D-s TV-m (kb.15 éve volt ilyenem PC-n Asus nVidia VGA + 200Hz CRT monitorral, de az rég volt).
Vettem hozzá egy Med8er midialejátszót is, hogy az "eredeti" tömörítés nélküli 3D BR lemez iso képfájlokat is le tudjam játszani.
3D kérdésem: mi a hiba olyankor, amikor működik a 3D, de a "tér" a képernyő síkjától befelé látszik, tehát semmi nem ugrik ki a képernyő síkból a néző felé?
Bizonyos BR iso filmeknél meg (pl. Hable űrteleszkóp felvételei) csak úgy jönnek felém a csillagok...
Mit kellene a TV-n állítani ahoz, hogy teljesen jó legyen a 3D. Vagy ez a beállítás film függő?
Utba tudnátok igazítani?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#70890) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

UE39F5300AW-hez használja valaki ezt a wifi adaptert vagy nem úszom meg az eredetit? [link]

(#70891) Headless válasza vadászcsiga (#70890) üzenetére


Headless
őstag

én egy mini routert használok kliens módban tápot a tv usb-jéről kapja és ethernet megy a tv-be...
Én tenda A6-ot használok de sokan preferálják a TP-Link valamely kis csodáját...
például ezt és akkor nem kell heteket várni. Én ajánlok egy openwrt-t de elvieg a gyári firmware is képes cliens módban csatlakozni... a tenda A6 gyárija biztos de a tp link é is a hivatalos oldal szerint.
[link]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70892) vadászcsiga válasza Headless (#70891) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hmm ez konkrét segítség volt, köszönöm. Egy ilyen Tendat megpróbálok beszerezni holnap. Openwrt-vel miért jobb?

(#70893) Headless válasza vadászcsiga (#70892) üzenetére


Headless
őstag

Inkább nézd a TP-Linket több hozzá a segítség openWRT nem muszáj, csak szabadabb vagy vele, meg még az is lehet hogy gyorsabb, de eddig rossz tapasztalatom nem volt a tenda-val se. Nem egy sebesség bajnok, szóval ha az kell, akkor óvatosan ezzel... nekem kb 7-8 m-ről 1 vastag fal és sok zavaró jel panelban van és kb 15 mbps-et mértem speedtest.net-en vele onnan ahol most a tévébe van bedugva szóval a tv-nek is kb ezt tudja, nyujtani.
ha meg nagyobb tempó kell, akkor nézz 300mbps elméleti sebességű routert de az már gyárilag biztos nem támogatja a kliens módot oda muszáj a 3rd party firmware (openWRT, Tomato, stb) és hát ügye az nagyobb alapból... drágábbnak nem drágább az is kb ennyiért kapható.
például ([link])

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70894) airdei


airdei
csendes tag

Sziasztok!
Valaki rendelkezik már HU6900 modellel?
Mik a tapasztalatok?
Ma láttam egy áruházban, ahol tv /M1/ ment rajta. Meg kell mondjam egyből szoba is jött ujra. Olyan csoda képe volt, amit szerintem sokan nem gondoltunk volna.
Tehát, ha valakinek van az kérem írjon ide, vagy privátbankár nekem. Köszi

(#70895) dethroner válasza VGYke (#70889) üzenetére


dethroner
veterán

A tv képbeállítás menüjében van a 3D menü, ott a perspektívát állítgatva tudod beállítani hogy befelé, vagy kifelé legyen a térhatás. De azt tapasztaltam hogy hiába vonzó a maximális kifelé térhatás, sokszor a tárgyaknak erős szellemkép lesz látható. Szóval csak fincsin, jobb a 0, középső állásban hagyni.

Más. Ma véletlenül :B megcsináltam egy firmware frissítést és amit eddig tapasztaltam belőle, az nagyon pozitív. Böngészőben youtube alatt ki lehet már a full HD beállítást is választani, vége a nyomasztó 720p világnak :C

Kiigazítás: A facebook/youtube alatt lehet 1080p, simán böngészőn keresztüli youtube továbbra is csak 720p. F@sz se érti ezt. :(

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#70896) PuMbA válasza VGYke (#70889) üzenetére


PuMbA
titán

"Mit kellene a TV-n állítani ahoz, hogy teljesen jó legyen a 3D. Vagy ez a beállítás film függő?
Utba tudnátok igazítani?"

Semmit, ilyen a film. Másrészt meg nem tudom, hogy voltál-e már moziban 3D filmet nézni, de a 3D nem arról szól, hogy kijön eléd minden, hanem arról, hogy hátrafele van tér. Az én Samsung TV-m is néha eléggé küszködik a kifelé jövő dolgokkal és szellemképes lesz, nem is szokták annyira használni filmekben a kijövő teret és én személyesen egyetértek vele, mert elég zavaró néha.

[ Szerkesztve ]

(#70897) BBéci válasza airdei (#70894) üzenetére


BBéci
titán

Írd be a keresőbe, sokszor volt szó arról a tévéről. Annyit elárulok, nem tartozik az ajánlottak közé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70898) Bambula5


Bambula5
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40F6640 készülékem. Valamiért nem olvassa be az összes műsorhoz tartozó információt, csak néhányhoz. Kb 5 egymást követő műsor információja érhető el, de az sem feltétlen friss adatokkal. Ha frissítem az információ kérést akkor működik, de megint csak az aktuális műsorra illetve az azt követő néhány adóra.

Ez normális jelenség vagy valamivel áthidalható a problémám? A készülék frissítve van és CAM modult használok.

(#70899) ada19 válasza Bambula5 (#70898) üzenetére


ada19
senior tag

Nem DIGI a szolgáltatód véletlen? Valamint csak a csatornaváltáskor nem friss az infó, de Guide-ot előrántva igen. Ugye?

Mégsenem

(#70900) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Bocsássatok meg, ha erről már volt szó, két kérdésem lenne:
1. A számítógép egy megosztott mappáját a tv-n (ue32h6200) látom. Azzal nincs gond. De ! Láthatom-e valahogy a tv-re dugott winyó tartalmát a számítógépről??
2. Ha a tv-vel felvételt készítek winyóra az raw formátumú lesz, amit a pc-n nem látok. Hogy tudom ezeket a felvételeket láthatóvá tenni a pc-n?
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.