Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Már megoldottam,köszi :D

[Szerkesztve]

(#2) Vikthor válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

asszem itt:

show-> custom...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) Vikthor válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

bakker. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) erdoke válasza Vikthor (#2) üzenetére


erdoke
titán

WC/TC tud magyarul is...:D

A legjobb aláírás a héten

(#5) Vikthor válasza erdoke (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jaja, de én jobb szeretem a softwarekat eredeti nyelvben használni. Csak a hibalehetőség nő, ha lefordítják, ékezetes betűk... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) _thomas_ válasza Vikthor (#5) üzenetére


_thomas_
tag

maximálisan egyetértek! nálam minden angol. különben is, hogy nézne ki ha magyarul programoznék? mondjuk:

csináld{
írd_ki(''Helló világ!'');
}amíg (igaz);

húú, de hülyén néz ki!

www.ironic-software.com

(#7) erdoke válasza _thomas_ (#6) üzenetére


erdoke
titán

Ez csak megszokás kérdése (már nem a programozásra gondolok). Mindig is angol Win és Office volt a gépemen, illetve egy rakás progi nincs is magyarítva. A WC/TC-t először magyarul telepítette az első céges gépemre a rendszergizda, azóta úgy megy minden gépemen.

A legjobb aláírás a héten

(#8) Bazsesz válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Bazsesz
őstag

Mi köszönjük, hogy segíthettünk! ;] Kaktuszok? :)

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#9) domedee


domedee
senior tag

Nekem is lenne egy kérdésem, miért nem akarja a a TC a space-re megmondani egy könyvtár méretét? Pedig a beállításoknál be van pipálva, hogy mutassa!

thx előre is

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#10) domedee válasza domedee (#9) üzenetére


domedee
senior tag

Én ezt nem értem, most meg csinálja, pedig nem csináltam semmit vele, csak két percig nem más progival dolgoztam. Ki érti ezt? :F

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#11) Blackmate


Blackmate
senior tag

A kinom a következö:

Hogyan lehet beallitani azt, hogy a TC ne az alapertelmezett Winroot directoriba tegye, es mentse el az ini fajlait. Konkretan a wincmd.ini-t es a wcx_ftp.ini-t. Ugyanis win2000 alatt egy vendeg felhasznalo nem tudja elmenteni a TC belalitasait, ugyanis az a WINNT mappaban van, ami ugye nem irhato a usernek.

(#12) sequator válasza Blackmate (#11) üzenetére


sequator
senior tag

installkor kérdezi hogy hova tegye

Sautia

sequator

(#13) Szaki@Pécs válasza Blackmate (#11) üzenetére


Szaki@Pécs
tag

telepítés közben rákérdez, és ott akkor olyan útvonalatadsz meg amilyet csak szeretnél

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#14) Blackmate válasza Szaki@Pécs (#13) üzenetére


Blackmate
senior tag

Igen igen. Ez eddig rendben, csakhogy ez egy ''feltelepitett'' verzio, ami ceges. Igy csak azt lehet masolni ide-oda. Nincs vmi config fajl, amibe ez a default utvonal mondjuk modosithato?

(#15) Szaki@Pécs válasza Blackmate (#14) üzenetére


Szaki@Pécs
tag

nem tudok róla, de ha létezik is, szvsz. akkor az is a winrootban van, és ugyancsak nem férsz hozzá :(

de nem kizárt hogy tévedek

[Szerkesztve]

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#16) moonman


moonman
titán

HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander

''IniFileName'' = %USERPROFILE%\wincmd.ini

írd át.

(#17) Blackmate válasza moonman (#16) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ez mar tetszik :) Egy gond: nincs ilyen bejegyzes a registrybe :Y Rakerestem minden lehetseges modon: total, IniFileName, wincmd.ini, de semmi :(

(#18) moonman válasza Blackmate (#17) üzenetére


moonman
titán

akkor arra a gépre nem telepítve lett, csak másolva.

(#19) khalox válasza Blackmate (#17) üzenetére


khalox
őstag

Command line parameters:

/i=name.ini Use a different INI file name.ini instead of wincmd.ini to save settings (see also: INI file description).
/F=ftpname.ini Use a different INI file name.ini instead of wcx_ftp.ini to save settings for built-in FTP client.

F1 - Súgó.

(#20) khalox válasza khalox (#19) üzenetére


khalox
őstag

Akár minden júzerlen lehet saját beállítása... csak a parancsfájlt kell módosítani, hogy benne legyen a kapcsoló a megfelelő elérési úttal.

(#21) moonman válasza khalox (#20) üzenetére


moonman
titán

vagy egyszerűbb ha user profilba teszi, így is userfüggő lesz és nem kell 80 féle parancsikon hozzá. csak ugye ehhez írni kell tudni a registryt :)

[Szerkesztve]

(#22) khalox válasza moonman (#21) üzenetére


khalox
őstag

Ez tényleg eccerűbb' lenne. De az a bajom vele, hogy itt telepítve volt rendesen és még sincs ilyen registry bejegyzés... ha kreálok egyet, akkor megeszi? (v6.03)

(#23) Blackmate válasza khalox (#19) üzenetére


Blackmate
senior tag

Igen igen! Ez nagyon igeretesen hangzik. Neha müxik is. Ezalatt azt ertem, hogy szvsz ezt a command line-t minden inditaskor eszközölni kell, ugyanis elfelejtödik. Vagy valamit rosszul csinalnek? :F

(#24) moonman válasza khalox (#22) üzenetére


moonman
titán

meg kell ennie, különben miért hozná létre :)

(#25) khalox válasza Blackmate (#23) üzenetére


khalox
őstag

A parancsikonjában a parancssorban be kell írni az exe mellé a parancssori kapcsolót is.

(#26) khalox válasza moonman (#24) üzenetére


khalox
őstag

De hát nem hozza létre... ez a bajom. :) Pedig úgy tényleg jobb lenne.

(#27) moonman válasza khalox (#26) üzenetére


moonman
titán

nem, de Te kézzel beírhatod és akkor azt figyeli.

(#28) khalox válasza moonman (#27) üzenetére


khalox
őstag

I see,
Akkor inkább azt fogom használni...

(#29) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

Már nagyon régóta használom a TC-t, azon belül is a 6.03-s verziót. Ma elkezdett meghülyülni. Megpróbáltam megnézni két könyvtár összeadott méretét (space mindkettőn, aztán Alt+Enter), erre elkezdett a homokóra forogni, TC meg nem reagált semmire, mintha saját kék halála lenne, csak forgatta a homokórát. (Windows XP) Megnéztem Feladatakezelőben, ott azt írta, hogy Fut, tehát elvileg nem fagyott ki. Mindegy, kilőttem vele. Utána újra elindítottam, és egy 6 KB-os file-on nyomtam jobb klikket, erre ugyanúgy homokóra lett, megint semmi reagálás, csak a kilövés maradt. Mit jelenthet ez? Tegnap kisebb problémám volt az egérrel, ugyanis Rendszerhibáknál kiírta, hogy betelt az egérpuffer, ezért azt nagyobbra állítottam. Nem tudom, hogy ez esetleg közrejátszhat-e. Légyszi segítsetek. Köszi!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#30) VladimirR válasza andriscs (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha jol tudom, akkor jobklikk tulajdonsagok (ugyanaz, mint az alt+enter) eseten a tc a windoze-tol kerdezni az infot
nezd meg, hogy intezoben mit csinal, ha ott akarod lekerdezni, mert ez szerintem nem a tc hibaja

(#31) andriscs válasza VladimirR (#30) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Igazad van, ott is behal. Ez mitől lehet? Miért nem éri el Windows az infót?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#32) robekri


robekri
addikt

Tök jó a TC, csak azt nem tudom, hogy hogyan frissűljön automatikusan a filestruktúra! (Mindíg ki/be alkönyvtár)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#33) moonman válasza andriscs (#29) üzenetére


moonman
titán

minek előtte szóközzel lemérni? insert insert alt+enter. ha nagyon sok fájl van bennük eltarthat egy darabig, nem fagyott az le, csak számol.

(#34) VladimirR válasza robekri (#32) üzenetére


VladimirR
nagyúr

elvileg frissitenie kene magatol is (lagalabbis mikor ujra megkapja a fokuszt, tehat ujra akticv lesz az ablak, akkor ujraolvassa a panelokat), de kenyszeriteni ctrl+r-el lehet

andriscs: passz
minden file-nal csinalja?
vagy csak konyvtaraknal?
vagy csak konkret konvtarnal? - ha ez utobbi, akkor nezd sorba annak alkonyvtarait, meg azok alkonyvtarait...

|moonman| viszont szamolas kozben folyamatosan frissiti a meretet (marmint amit eddig beolvasott) - gondolom ez esetben andriscs nem velne ugy, hogy megfagyott
mellesleg ha elozoleg mar space-szel lekerte a meretet, akkor a win nem porgeti ujra az egesz szamolast a hdd-rol, hanem cache-bol par masodperc alatt kiirja az eredmenyt (megha sokezer apro file is van benne, amiknek meretet osszeszamloni akar fel percig is tarthat)

[Szerkesztve]

(#35) andriscs válasza moonman (#33) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

De olyannál is kifagy, amiben 4 file van, és a mérete 5 mega. Mit lehet itt tenni?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#36) moonman válasza robekri (#32) üzenetére


moonman
titán

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Update
''UpdateMode'' = 1
?

(#37) andriscs válasza andriscs (#35) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Megnéztem a hibanaplóban, ilyesmiket írt:
A rendszerhéj váratlanul leállt, és a következő újra lett indítva: Explorer.exe.
meg előtte:
Nem válaszoló alkalmazás: explorer.exe, verzió: 6.0.2900.2180, nem válaszoló modul: hungapp, verzió: 0.0.0.0, memóriacím: 0x00000000.

Na ilyennel találkozott már valaki?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#38) andriscs válasza VladimirR (#34) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Mindennél csinálja, a legkisebb file-nál is meghal. Eddig ilyesmit nem csinált.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#39) moonman válasza andriscs (#37) üzenetére


moonman
titán

explorer belefagyik a keresésbe. egy chkdsk /F és egy SP2, de legalább Windows Update javasolt.

(#40) L3zl13 válasza robekri (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Automatikusat nem tudok, de van olyan, hogy CTRL+R illetve forrás újraolvasása gomb a menü alatt.

Szerk:
Látom kicsit elkéstem... :U

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#41) andriscs válasza moonman (#39) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

SP2 van. Majd check-olom, de ahhoz újra kellene indítani, amit nem szeretnék :).

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#42) robekri válasza moonman (#36) üzenetére


robekri
addikt

Nem az intézőről beszélek! :O

CTR-R ismerem, de nekem nem ez kell!
Köszönöm, hogy próbálkoztatok a segítségnyújtással!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#43) moonman válasza robekri (#42) üzenetére


moonman
titán

hol látsz ott explorer nevet? nem intézőről van szó, rendszerszintű beállítás.

(#44) robekri válasza moonman (#43) üzenetére


robekri
addikt

Csak azért gondoltam, mert ''1''-érték!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#45) andriscs válasza andriscs (#41) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Még csak sima chkdsk-et futattam, de mér olyan hibákat talált, hogy a szabad helyet foglalatnak tekinti, szóval használjam a /f kapcsolót. Ha újraindítom, akkor már így ellenőrzöm. Köszi a help-et, remélem, hogy segít.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#46) andriscs válasza andriscs (#45) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Újraindítás és chkdsk /f után most lehet jobb klikket használni. Köszi a tanácsot!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#47) vicces


vicces
addikt

hogy lehet elérni, hogy másoláskor mutassa a sebességet? 6.01-es verzio.
tenx!


[Szerkesztve]

:)

(#48) twollah válasza vicces (#47) üzenetére


twollah
nagyúr

Alapbol mutatja, vagy nem?

(#49) vicces válasza twollah (#48) üzenetére


vicces
addikt

nekem nem

:)

(#50) shev7 válasza vicces (#49) üzenetére


shev7
veterán

akkor csak azt tudom mondani, hogy tegyél fel 6.03-at az alpból mutatja.

Ha jól tudom, amelyik nem mutatja alaból az nem is tudja :( Szerintem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.