Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) Bagoly81 válasza -NOKIA- (#11486) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

én 32gb set cl 10 samsungot vettem 13 ért postával

(#11502) tome.jr válasza MrChris (#11484) üzenetére


tome.jr
addikt

Nekem pár hete csinálta ezt rendszeresen, többféle rommal is.

Szerintetek jön valaha 2X-re hivatalos Ice Cream Sandwich? :DDD

(#11503) MrChris válasza MrChris (#11498) üzenetére


MrChris
nagyúr

"...problémálya..." hát ezt jól elírtam :(

(#11504) cjvt3o válasza cseppelcs (#11494) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Igen, elég sokan ismerik ezt a Telenoros problémát (ha visszaolvassátok a fórumot, itt is van jó pár hozzászólás erről) - kivéve a Telenort.

A cégtől eddig 3-an jelentettük be az elmúlt félévben, legutoljára jó magam (1 hónap alatt 2x), mind2 alkalommal azt a választ kaptam, hogy még senki nem jelentett ilyen problémát, valószínűleg csak nálunk tapasztalható, és egyébként is, úgy fest nem tudnak intézkedni: ezzel a hibabejelentéssel nem tudnak mit kezdeni. A 2. bejelentés kb. 1 hete történt, akkor 2 napig hívogattak a telenortól, újra és újra elmondtam, hogy mi és hogy van, azóta csend, lehet, hogy dolgoznak az ügyön, de lehet, hogy ennyiben maradtunk. Egyébként a többieknek volt SIM-kártya frissítés (nekem mind2 alkalommal csak ígérve lett), volt készülékcsere, de mit sem változott a dolog. (Nem csak 2x-eken jelentkezik, LG Optimus One-on és ZTE Blade-n is tapasztaltuk, viszont pl. Motorola V3-on soha.)

Nem tartom lehetetlennek egyébként, hogy összefügg az utóbbi félévben megindult hálózatátépítéssel, az "okostelefonra" korlátozott észlelés ezt erősíti (viszont sima GSM kapcsolaton (is) jelentkezik).

Amennyiben valaki tapasztalja a problémát, akkor érdemes 24 órán belül bejelenteni, minél pontosabb időpont és helyszín megadással, a diszpécser szerint ugyanis csak 3 napig őrzik meg a hívásadatokat (log). (Ezutóbbi egyébként nem igaz, viszont az lehet, hogy a policy szerint a karbantartók tényleg csak 3 napig férnek az adatokhoz.)

(#11505) tome.jr válasza cjvt3o (#11504) üzenetére


tome.jr
addikt

Mikor jelentkezett nálam ez a hiba én egy másik telefonról felhívtam őket. Az ember ránézett a rendszerre, de nem látott semmi szokatlant. Szerinte az én készülékemmel volt a gond. Viszont az, hogy többen írjátok nálatok is előjön ugyanez, biztos vagyok benne, hogy a Telenor hálózatfejlesztése a ludas.

(#11506) -SamS-


-SamS-
tag

ha én a játékbeállításaimat meg mentéseimet akarom lementeni titaniummal akkor mire menjek ? felhasználói alkalmazásokról ?

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#11507) exelsior1


exelsior1
senior tag

Hali
Azt szeretném kérdezni, hogy kijött-e már a 2.3-as android az O2X-re? Már augusztusra ígérték, de semmit sem olvastam azóta arról, hogy megjelent volna.

Galaxy S10

(#11508) Rotate válasza exelsior1 (#11507) üzenetére


Rotate
veterán

nincs, valszeg novemberig nem is lesz, de szerintem karácsony esélyesebb...

(#11509) Feci40 válasza -NOKIA- (#11486) üzenetére


Feci40
tag

Szerintem ezt kingston 32 gigás microSDHC class 10-es jó az ára
többihez nem írta milyen márka

(#11510) -SamS-


-SamS-
tag

na felraktam énis a miui-t.
eszméletlen szép, és gyors is. magyarul meg még élvezetesebb :)
a kamera modot is rávarázsoltam cwm-el szóval normális fényképet is tudok vele készíteni nem az a beépített szar van :D

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#11511) enekes19sve válasza -SamS- (#11510) üzenetére


enekes19sve
csendes tag

Esetleg tudnál, tudnátok linkelni miui-hoz magyar nyelvet meg camera modot? Köszi

(#11512) derrik válasza Rotate (#11508) üzenetére


derrik
őstag

Ha 2013 karácsonyra gondoltál.........akkor osztom az elképzelésedet !!!

(#11513) cozyka83 válasza enekes19sve (#11511) üzenetére


cozyka83
tag

[link]
[link]

LG Optimus 2X

(#11514) ntomka válasza -SamS- (#11510) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én le is szedtem miután úgy döntött, hogy nem olvassa be a média tartalmakat az sd kártyáról. :D Számomra ez nem megengedhető.

ツ Headphones on - World off

(#11515) Magnat válasza Rotate (#11508) üzenetére


Magnat
veterán

Tuti addig kevernek, h már kint lesz a 2.4/4.0 addigra, tehát sikeresen fognak egy elavult verzióra frissíteni. Abban pedig szinte biztos vagyok, h ez lesz az utolsó frissítés 2X-re... ha kijön egyáltalán valamikor.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11516) wolruf válasza Magnat (#11515) üzenetére


wolruf
őstag

Igen, én is úgy gondolom már, hogy valós 2 mag támogatás a VilágElsőGuinessEzaztánahűhaVeddmegNyertünkJókvagyunkkorea telefonban nem lesz. De a NagyKönyvbe bekerültek, jippí.
Csinálok egy 8 motoros autót. 1 hajtja, 8 másik meg a csomagtartóban lesz. 1 évvel az eladás után bekábelezem őket, de benzint és kihajtást nem kapnak. Sorozatgyártásba nyomom és megyek a Rekordok Könyvébe. Aztán gyártok elektromos kerti porszívót. Remek lesz. Jó az analógiám? :(

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11517) VBenc válasza wolruf (#11516) üzenetére


VBenc
tag

http://www.jovo_technikaja.abbcenter.com/?cim=1&id=90767#
Beelőztek a japánok a 8 motorral :/ :C xDD

Mondom de mondom!!

(#11518) Rotate válasza wolruf (#11516) üzenetére


Rotate
veterán

arra hajtanak, hogy még többször bekerüljön a könyvbe, ilyesmi címek alatt, hogy:

"a világ egyetlen olyan 2magos telefonja, ami sosem fogja kihasználni mindkét magot"
"a világ legtovább fejlesztett frissítésű telefonja"
"a világ legnagyobb hazugságai"
"a világ legtöbb hazugsága 1 termékkel kapcsolatban"
"a világ legtöbbször beígért, majd elhalasztott frissítése"
"a világ leglassabb programozói"
"a világ egyetlen készüléke, mely bármely rom alatt képes bsod-ra vagy spontán restartra"
"a világ legtöbb elégedetle, dühös felhasználót eredményező terméke"

és még sorolhatnám :D és akkor még a végén ez bónusznak:
"a világ legtöbb guinness rekorddal rendelkező terméke"

:)) :D :DD :DDD :C

(#11519) cjvt3o válasza Magnat (#11515) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Ugyanakkor valószínűleg lesz 2.4/4.x is 2x-re, igaz, nem hivatalos, de mivel úgyis Androidról beszélünk, jobbára ez a dolgok rendje. Ha egy zárt rendszerről lenne szó, akkor tényleg felháborító volna, hogy a kibocsátással gyakorlatilag megszűnik a támogatás (még ha nem is példa nélküli), de egy nyílt rendszer esetében a "gyári" frissítés kérdése nem igazán nyom sokat a latba.

Más kérdés, hogy a szolgáltatók által a jogszabályi kiskapuk használatával a tulajdonosokra kényszerített garanciális feltételek egyáltalán nincsenek összhangban az értékesített termék képességeivel, tulajdonságaival és céljaival, de szerencsére a tulajdonosok számára nyitva van a technikai ellen-kiskapu (a készülék visszaállítása a "gyári" rendszerre), emiatt a garanciális feltételeknek gyakorlati kényszerítő erejük nincs, csak egy pár perces fölösleges plusz munkát adnak a tulajdonosnak.

Magyarországon az ilyesmivel rutinból él együtt az ember, aki meg külföldön fut bele esetleg hasonlóba, az majd megszokja - mi is megszoktuk az elmúlt ezer évben. :)

Ezzel együtt nem elképzelhetetlen, hogy a desktopokon zárt rendszerekhez (pl.: OSX, Windows) szokott felhasználóknak szokatlan a nyílt rendszerekkel kapcsolatos (ízlés szerint választhatóan szabadnak/hányavetinek minősülő) támogatási-fejlesztési "szokásjog", de ez megszokás és választás kérdése (számtalan egyenértékű, zárt rendszerű termék is kapható), maga a modell amúgy erősen működőképes (különben igazából internetezni se nagyon tudnánk), legfeljebb a telefonpiacon új (ekkora méretben).

(#11520) Rotate válasza cjvt3o (#11519) üzenetére


Rotate
veterán

csak tudod az a baj, hogy a Tegra2 nem annyira támogatott/ismert SoC, és egy csomó forráskódot nem hajlandó kiadni az nvidia... így azért elég nehéz fejleszteni rá egy külsősnek, mivel rengeteg cuccot nulláról kell megírnia, ami esetenként mondjuk nem is sikerül, vagy pedig sikerül, csak úgy ahogy, vagy pedig sikerül, de aztán úgy is mindig van olyan funkció, amivel nem jutnak egyről a kettőre...

és pont ez a gond a 2x-re való MIUI/CM7-el is, hogy bár jó meg minden, de ha mondjuk egy Qualcomm SoC lenne benne, sokkal optimálisabban működne, mert azt már ismerik a fejlesztők...

nagyon vártuk ezt a Tegrát, aztán sajna pont ez lett a vesztünk, hogy lett egy nem annyira támogatott chip a telefonunkban, és most meg szívhatjuk a fogunkat :W

(#11521) ntomka válasza Rotate (#11520) üzenetére


ntomka
nagyúr

"és most meg szívhatjuk a fogunkat"

Te már nem.

ツ Headphones on - World off

(#11522) Rotate válasza ntomka (#11521) üzenetére


Rotate
veterán

még nincs a számlámon a pénz, és amióta a bolt továbbküldte a telefont a szerviznek, nem jött semmi hír... nem vagyok még nyugodt...

(#11523) wolruf válasza Rotate (#11518) üzenetére


wolruf
őstag

Valótlant állítasz...

"a világ legtovább fejlesztett frissítésű telefonja" - Ez a Milestone 1 Froyo frissítése egyértelműen :D
"a világ legnagyobb hazugságai" - Milestone 1 Flash és társai :)
"a világ legtöbb elégedetle, dühös felhasználót eredményező terméke" - Pláne Milestone 1 :)

A többi jó :D :D :D

VBenc: nem, nem előztek be (győzedelmimámoros-szmájli), én benzinmotort raknék bele, püfügős, zabálós, gazdaságtalantot :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11524) Rotate válasza wolruf (#11523) üzenetére


Rotate
veterán

lehet, hogy még a Milestone-é a pálma ezekben a kategóriákban, de hol van még az O2x sztori vége :D simán beelőzhet :D

(#11525) derrik válasza Rotate (#11524) üzenetére


derrik
őstag

......lehet itt SOC, de ez akkor sem soc! Meg Tegra is akár! Ez eccerüen szánalmas az Erzsi részéről, aki a vesztességei csökkentését, és a felső kategóriába történő vissza kapaszkodást várta a 2x segítségével. Szerintem pont a fordítottját érte el. Lásd USA per.
Samut nem veszek megfogadtam.......
Erzsit ezek után nem.........
a választék !......Miezu, Xiaomi, Ájfon
majd eldöntöm !!!!!! :))))

(#11526) Rotate válasza derrik (#11525) üzenetére


Rotate
veterán

nem biztos, hogy ugyanazt értjük SoC alatt :U

(#11527) cjvt3o válasza Rotate (#11520) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Valójában desktop platformon messze a zárt forrású videodrv-k az uralkodóak (nvidia és ati), épp ezért vannak nyitott vagy félig nyitott közvetítő rendszerek (opengl, directx, stb), amelyek támogatását viszont a zárt drv-ek gyártói biztosítják (és bizony biztosítják is). Esetünkben feltételezhetően az opengl kernel, disztribúció ill. java vm általi támogatása a lényeg, ez pedig kívül esik az adott telefongyártó hatáskörén. A video-hw gyártójának viszont értelemszerűen húsbavágó a támogatás és fejlesztés hosszútávú biztosítása.

A natív hw támogatás felett desktopon is elszállt az idő vasfoga ;), az utóbbi években kialakult telefon sw trend pedig szintén elfordul ettől vonaltól. Ebből következően pl. egy Tegra vagy bármilyen más cpu/gpu-rendszer támogatottsága a google és a gyártó (pl. nvidia) közös fejlesztési projektjének függvénye. (Ez viszont kicsit experimentális terület számomra, ugyan Linuxszal dolgozom tizenX éve, de desktopon és szerveren, nem telefonon.)

(#11528) -SamS- válasza ntomka (#11514) üzenetére


-SamS-
tag

én most jelent állás szerint megtűröm :) friss rendszer backupok nélkül szóval most újra belakom :D

nekem sokkal zavaróbb volt a v10dnél, hogy 24 óra elteltével nem voltam képes bekapcsolni a wifi-t mert egyszerűen nem találta a jelet. plusz a memória is volt hogy lement 40mb köré, és belassult a telefon. Launcher pro-ról nem is beszélve :S

lényegében most van egy új rendszerem, "8" gb-al :) frissen gyorsan, és magyarul :)

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#11529) VBenc


VBenc
tag

Esetleg valaki nem tudja hol tudok venni új töltő adaptert? történt egy kis baleset :W
Esetleg garanciával cserélik (telenoros)
kép

Mondom de mondom!!

(#11530) suppe válasza VBenc (#11529) üzenetére


suppe
tag

Ezt jól hazavágtad :) Szerintem garival nem cserélik, de biztos tudsz venni, meg elvileg bármelyik más (neves) gyártó töltője jó hozzá, csak legyen 1 Ah-s, mint ez.

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#11531) ntomka válasza VBenc (#11529) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én ilyet vettem napi hurcolászáshoz. Olcsó és baromi praktikus. :)) Egyetlen hátránya van csak, hogy rövid.

ツ Headphones on - World off

(#11532) VBenc válasza suppe (#11530) üzenetére


VBenc
tag

jaja azt tudom hogy jó hozzá de én LG-set szeretnék :) (későbbi eladás esetén jobb lenne) de még az oldalukon sincs ilyen :S

Mondom de mondom!!

(#11533) wolruf


wolruf
őstag

Hopsz, most olvastam ezt:
GTA3 pl. Optimus 2X-re is :)

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11534) dergander válasza MrChris (#11484) üzenetére


dergander
addikt

Nálam is volt hiba,amit azt hittem a telefon v10c szoftvere áraszt,ám nem valami telenoros fejlesztés áll mögötte,ma pl. haver küldött egy sms-t délbe és 3 óra mulva kaptam meg,ja és a telefon szerviz egy k750i a cserekészülékem

Tehát a GTA csak 2 magosra jön,nekem anno ez a gamma a kedvencem volt igaz akkoriba semmilyen gép nem vitte tökéletesen,Szóval remélem nem lesz ilyen gond mobilon

[ Szerkesztve ]

(#11535) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok!

Idepofátlankodok, hátha valakit érdekel 300-ért fólia. :R Amíg a készlet tart. :D

https://geekpulse.hu

(#11536) killer2


killer2
tag

Sziasztok!
Biztos tudjátok, de azért beírom, hátha valaki nem. Pár napja kijött végre az első véglegesnek mondható cyanogen 7.1 Optimus 2Xre. Meglepő módon végül kapott A2DP támogatást is, ami tök véletlenül kilométerekkel jobban szól, mint az összes gyári alapokból építkező ROM. A rendszer alapja 2.3.7, szóval elég naprakész. Néhány apró, nehezen megtalálható hibától eltekintve az elmúlt két nap alapján tökéletesnek tűnik, csak ajánlani tudom! Stabil, jól néz ki, van benne egy rakás új funkció és elég gyors is. Végre úgy tűnik, hogy megszeretem ezt a telefont, mert most már tényleg nincs semmi LG szoftver benne.

(#11537) Máté94 válasza killer2 (#11536) üzenetére


Máté94
addikt

Lehet megpróbálkoznék vele. Kaphatok egy linket hozzá?

(#11538) kun0203 válasza Máté94 (#11537) üzenetére


kun0203
tag

Tessék:
[link]

(#11539) killer2


killer2
tag

Eddig hibát mindössze kettőt tapasztaltam.
Az egyik annyi, hogy a kameránál ha a videófelvételnél beteszek egy effektet, akkor villog, amikor vált, de amúgy működik, szóval nem is feltétlen tekinthető hibának.
A másik az az, hogy úgy vettem észre, hogy ha BT füles van rajta, de amikor hívnak, akkor ha átkapcsolom, hogy ne a headset szóljon, akkor nem aktiválja a telefon hangszóróját.
Esetleg még annyi hozzávehető, hogy az Angry Birds nem akar elindulni, de ez szerintem más miatt lesz.
Szóval amint látjátok, elég speciális helyzetekben lehet problémákat tapasztalni és azok se lényegesek. Ezt leszámítva marha jó az egész és ezt még fejlesztik tovább. Szóval mindenkinek tudom legalább kipróbálásra javasolni.
Azt nem árt tudni, hogy alapból nincsenek benne a google programok (market, youtube, maps, stb), ezeket külön kell feltenni. A market a cyanogen oldalán fent van egy CWM-es zipben, a többi meg már lejön onnan.

(#11540) Máté94 válasza kun0203 (#11538) üzenetére


Máté94
addikt

Köszi!

(#11541) cozyka83 válasza killer2 (#11539) üzenetére


cozyka83
tag

Amikor nem akar elindulni az angry birds, akkor mit ír ki? Alkalmazás leállt, vagy valami ilyesmit? Csak mert nekem is ez a bajom a CM-el, hogy szó szerint bebugosodik 2-3 nap múlva.

LG Optimus 2X

(#11542) -SamS- válasza killer2 (#11536) üzenetére


-SamS-
tag

a CM7.1 tartalmaz magyar nyelvet vagy van hozzá ? :)

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#11543) Máté94 válasza -SamS- (#11542) üzenetére


Máté94
addikt

Nálam van. De nem teljes.

CWM felment, de ne mountolja a belső SD kártyát... :F

(#11544) Rotate


Rotate
veterán

nah, mint ígértem megjött az első ingyenes Gameloft játék, este 7ig ingyenes a Let's Golf 2:

Let’s Golf! 2 is now #free on Android HD for the next two hours, visit our store via your mobile: http://j.mp/and-store

Telefonon érdemes megnyitni, Angliát megadni országnak, és elvileg tölthető is :)

(#11545) Máté94 válasza Máté94 (#11543) üzenetére


Máté94
addikt

És még hiányzik a Naptár, ugyanis nem tud csatlakozni a szerverhez hibát ír ki folyamatosan...

(#11546) -SamS- válasza Máté94 (#11543) üzenetére


-SamS-
tag

a belsőt mountolja, az external-t nem "találja" :S

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#11547) Máté94 válasza -SamS- (#11546) üzenetére


Máté94
addikt

Igaz, az én hibám. Közben rájöttem, hogy nincsenek fent a Google Apps-ek... Na de hogyan rakjam fel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11548) Máté94 válasza Máté94 (#11547) üzenetére


Máté94
addikt

Megoldva, bocsánat a hülye kérdésért. :)

(#11549) Máté94 válasza Máté94 (#11548) üzenetére


Máté94
addikt

De a Naptár még mindig nem működik. Amikor eseményt akarok megadni "Nem rendelkezik naptárakkal" üzenetet kapok. Mi a gond?

(#11550) -SamS-


-SamS-
tag

nincs amúgy valami megoldás arra hogy az external-t is lássa ? igaz csak 4 gb-os kártyám van de az is jól jönne :)

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.