Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) mattam


mattam
csendes tag

Hali!

Valaki tudna segíteni a gr3 felrakásában?Letöltöttem a core részét (113mb),azt cwm-ből telepítettem,de folyamat újraindul.Topogigi 1.7-re telepíteném.Mit csinálok rosszul?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#11202) Marteen4


Marteen4
tag

én Topogigi 1.8-ról váltottam Gr3-ra. Először core flashelés előtt wipeolj mindent aztán a core magában nem elég kell a Vanilia vagy a LG-s verzió (Paul ezeket le is írja) anélkül nem fog menni. wipe után flasheled core-t aztán meg valamelyik verziót is és úgy menni fog.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

(#11203) Máté94 válasza ntomka (#11188) üzenetére


Máté94
addikt

Nem, mert eddig lehetett, addig amíg le nem tiltottak. :)

(#11204) mattam válasza Marteen4 (#11202) üzenetére


mattam
csendes tag

Ahaa.....akkor megvan a hiba!
Újra megpróbálom....
Köszi a segítséget!

(#11205) cozyka83


cozyka83
tag

Na feltettem cm-re ezt a dolgot... hát mit mondjak, ez a CM7 k*rva jó. Gyors, jó memória használat, szép. Minden ami nekem kell. Már csak 1 fránya probléma ne lenne. Ha fotózni akarok, mindig azt írja, ki hogy ellenőrizzem az sd kártyát, meg a gép nem ismeri fel. Amikor telepítené az usb-t, akkor rögtön 1. lépésben megszakad. Ha ebben valaki tudna segíteni, akkor nagyon happy lennék:) Ha meg nincs megoldás, és muszáj venni egy sd kártyát, akkor meg kipróbálom a gr3-at:D

LG Optimus 2X

(#11206) Máté94 válasza Balázs1986 (#11172) üzenetére


Máté94
addikt

Probléma megoldva, WifiAid nevű programmal lehet MAC címet szerkeszteni. :DD

(#11207) Marteen4


Marteen4
tag

Hmmm ez érdekes volt végre működik a superuser, nem tudom hogy egy Samsung Fascinate fórumba betévedtem ahol volt valami superuser.zip amit recoveryböl kelett telepíteni és mindig azt írta telepítés nem sikerült, ideges lettem spammeltem 5x a telepítését és végig megszakította a frissítést aztán rebootoltam és működött:D nem vágom lényeg hogy működik, végre van root hozzá férésem.

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

(#11208) cozyka83 válasza Máté94 (#11206) üzenetére


cozyka83
tag

Well done :>

LG Optimus 2X

(#11209) assalka


assalka
csendes tag

Megtudnátok nézni légyszíves, hogy nektek működik a panorámafotó készítés? Nekem a piros keret a 3. kép után befagy és nem reagál csak több másodperc után ( így a panorámafotó a 4. képnél elcsúszik, de utána folytatódik...)Mindig a 4. kép készítése előtt fagy be..Ötlet esetleg? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11210) Szabie85 válasza suppe (#11191) üzenetére


Szabie85
tag

:DDD

Samsung Galaxy S5

(#11211) medvetalp78


medvetalp78
tag

Szép estét nektek. !! :R :R :R

"medvetalp78" felhasználónak 46 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#11212) Balázs1986 válasza dergander (#11190) üzenetére


Balázs1986
addikt

Az ügyfélszolgálat szájából nem szereti a vezetőség, ha az hangzik el az ügyfél felé, hogy "Nem tudom". Valószínűleg a "Nem mondhatunk semmit" kb. ennek a megfelelője. Azért ne gondold, hogy a magyar ügyfélszolgálatosok majd kapcsolatba tudnak miattad lépni a tervezőkkel :D Az Exynos-t egyébként biztos poénból, vagy hobbiból fejlesztik :) Ejj-ejj...na mindegy.
Meg eleve...várja meg a tegra3 megjelenését egy üzemképtelen telefonnal, úgy, hogy ráadásul az garantáltan baromi drága lesz? Ez is logikus :D

Máté94: Na, gratulálok! :) De majd jusson eszedbe, hogy -bár nem tudom, milyen szinten írja át (driver, vagy tényleg maga a szoftver "hazudik"), rom cserénél, amíg nincs újratelepítve / helyreállítva a progi, megint a gyári MAC címed lesz :)

assalka: Melyik ROM alatt kellene a teszt?

[ Szerkesztve ]

(#11213) Máté94 válasza Balázs1986 (#11212) üzenetére


Máté94
addikt

Ohhh... a nagyja még hátra van. Még ki kell próbálni működés közben. Egyébként nem tudom, hogy ha a Vezetéknélküli beállítások résznél nézem a MAC címet, ott sosem változik, ellenben a programban megmarad, tehát így lehet tényleg szoftveres hazudik. Kívánjatok sok sikert. :D

(#11214) Balázs1986 válasza Máté94 (#11213) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nem tudom akkor, tényleg. Ez azt jelentené, hogy a szoftver minden egyes csomagba, amit a hálózatra küldesz, belenyúl. Érdekes :D De tényleg sok sikert :)

(#11215) assalka válasza Balázs1986 (#11212) üzenetére


assalka
csendes tag

Nem tettem még fel más ROM ot a telefonra! Úgy van ahogy megvásároltam!

(#11216) Balázs1986 válasza assalka (#11215) üzenetére


Balázs1986
addikt

A gyárin belül is van azért 1-2, nem tudom, te melyikkel kaptad :)
De emlékeim szerint ezt azokkal nem tapasztaltam.
Elvetemült ötlet, de próbáld ki, hogy mit csinál, ha a másik memóriába mented a képet (érted...ha belső van beállítva akkor külsőre, ha külső, akkor belsőre...).

[ Szerkesztve ]

(#11217) medvetalp78


medvetalp78
tag

Na bocs előre mindenkitől.... ti azért reklamáltok mert nem hivatalos (főzött romokat ) Használtok sokan ????? (tisztelet a kivételnek ) .. Ha gagyi szar akkor mi a faszt vergődtök össze vissza......?????????????? Sok olyan embert el Basz.... Attól hogyilyen telefont vegyenek..pedig nem szer..... Ezért lehetne perelnie azlg-nek..nem tudom akkor mi lenne a ( net huszárokkal ) .... :( :( :( :( :( :(

"medvetalp78" felhasználónak 46 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#11218) Balázs1986 válasza medvetalp78 (#11217) üzenetére


Balázs1986
addikt

Vannak, akiknek tökéletes a gyári rom-mal, ezért azt használják, és elvannak vele. Ha van valami hiba, persze, megemlítik. Ez gondolom, nem baj :)
Vannak, akiknek tökéletes a gyári rom-mal, de szeretnek kísérletezni, feltesznek főzött rom-ot, megosztják a tapasztalatokat az adott rendszerrel, hogy más is kedvet kapjon hozzá, vagy épp ne fárassza magát vele (fontos: ők (mi) ilyenkor NEM a telefont nem ajánljuk!). Ez gondolom, nem baj :)
Vannak, akiknek nem megy rendesen a gyári rom, a tanácsainkat próbálják megfogadni, de nem szeretnének/tudnak/mernek főzőcskézni, ezért panaszkodnak, jogosan. Ez gondolom, nem baj :)
Vannak, akiknek nem megy rendesen a gyári rom, tesznek rá főzöttet, de az se megy rendesen, ők is panaszkodnak, jogosan. Ez gondolom, nem baj :)
...és persze vannak (illetve, régebben voltak, már nem jellemző) akiknek:
- hiába adtunk tanácsot, meg sem próbáltak frissíteni akár csak újabb gyárira, javíttatni se vitték el, viszont oldalakon át @nyáztak, mintha attól megjavulna;
- bár nem volt különösebb bajuk a telefonnal, mégis csak azért szidták akár már április-május táján csak, mert pl. még nem volt 2.3 rá, vagy mert olvasták, hogy másnak rossz, és alapján úgy érezték, nekik is lázadni kell (halvány segítő szándék nélkül), és kifejezetten szították a dolgokat.

Mindenki be tudja kb. sorolni magát valahova, és tapasztalata alapján ajánlani / nem ajánlani. Az off-os rész kivételével szerintem teljesen jogosan :)
Nem tudom, konkrétan mikre / kikre vonatkozott a kommented (az agyam úgy látszik, nem túl hatékony hibajavító kódolás terén :D ), de én így látom a helyzetet, szóval kb értetlenül nézek magam elé :)
Én ha beb@szok, már nem szoktam ph-ra írni :D

[ Szerkesztve ]

(#11219) janes74 válasza Balázs1986 (#11218) üzenetére


janes74
senior tag

+1

(#11220) cozyka83


cozyka83
tag

Srácok, pontosan el tudnátok magyarázni hogyan kellene ezt itt megcsinálni? [link]

Köszi előre is, c

LG Optimus 2X

(#11221) wolruf válasza Balázs1986 (#11218) üzenetére


wolruf
őstag

Plusz egy ember hasznosnak találta hozzászólásod: ÉN :C

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11222) Rotate


Rotate
veterán

na fiúk, lányok, ez gyorsan ment :D egy cseh fickó (a szlovák piacot a cseh LG látja el) felhívott reggel, hadart mint a fene, alig értettem, hogy megkapták a panaszomat/hibalistát, beleegyezek-e, hogy ő elküldi az imei-met a szervizbe, én elküldöm a boltnak a telefont, ők tovább a szerviznek, a szerviz pedig már az imei-mből tudni fogja, hogy nem kell javítani, hanem kiállítják a boltnak a papírt, hogy fizessék vissza a nehezen összetanult ösztöndíj pénzemet :)

hát hogy a viharba ne egyeznék bele :D

hétfőn adom postára a telefont :) reméltem, hogy happy end lesz, de hogy 2 nap alatt sikerül elintézni kb 4 email és egy telefonhívás segítségével, ne ez nem semmi, egy dolgot legalább jól csinált az LG (plusz a telefon designja, az is nagyon tetszet :( )

szóval a kérdés, hogyan tovább? sgs2 vagy vagyek valami gyengébbet, és marad egy csomó pénzem :F nem tudok dönteni...

[ Szerkesztve ]

(#11223) ntomka válasza Rotate (#11222) üzenetére


ntomka
nagyúr

A supportnak is több fajtája van. Van aki abban segít, hogy elégedett légy és maradj, van aki abban, hogy elégedetlen és minél gyorsabban tudj távozni. Az LG az utóbbit pártolja úgy látom...

ツ Headphones on - World off

(#11224) suppe válasza Rotate (#11222) üzenetére


suppe
tag

Ha ez nálunk is működne, hát... nagyon elgondolkodnék én is a cserén, abban az esetben, hogy ha azt az összeget kapnám vissza ténylegesen, mint amennyiért áprilisban megvettem a készüléket a telenortól. De az SII design-ja, az nem tetszik...
Amúgy a v10d-vel már problémamentes a készülékem, ami egyre jobban zavar, az a bevilágítás, ami nagyobb lett a vásárlás óta, na meg a support hiánya...

Várjuk a további részleteket tőled!

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#11225) Skynet258 válasza Rotate (#11222) üzenetére


Skynet258
veterán

Na, ennél jobban nem is végződhetett volna a dolog. :D Ha jó készülék kell, akkor S II, ha megelégszel gyengébbel, és el akarod verni a pénzt másra, akkor... majd valaki mond ajánlatokat, abban a kategóriában már annyira nem vagyok otthon. :D
Örülök, hogy ez lett a vége (tudom, még nem lett vége, de biztató kezdet ez). ;)

https://geekpulse.hu

(#11226) Rotate válasza Skynet258 (#11225) üzenetére


Rotate
veterán

csak még meg kell magam győzni, hogy kiadjak még 50 eurot :D

ntomka:
lehet közrejátszott az is, hogy küldtem egy A4-es oldalnyi hibajelenséget, meg a végén beleírtam, hogy "nem tudom már mit tegyek, vigyem a dolgot jogi útra, vagy mit tanácsolnak?"... ezt írtam a supportnak ugye, és azt tanácsolta, hogy akkor panaszt teszünk a minőségre, és vissza kívánom kapni a vételárat... bejött úgy néz ki :)

suppe:

szerintem az egészet kell, hogy adják, elvileg neked semmi közöd ahhoz, hogy lement a telefon ára, te annyiért vetted amennyiért, az jár vissza :) ez nem biztosítás, nincs amortizáció :D

[ Szerkesztve ]

(#11227) suppe válasza Rotate (#11226) üzenetére


suppe
tag

Az a baj, h 50 ezret kéne hozzádobnom, az SII-höz... ez így igencsak felejtős... (90 volt a 2X, az SII pedig 140 most a telenornál)

szerk.: az meg nem 50 euro... :O

[ Szerkesztve ]

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#11228) Rotate válasza suppe (#11227) üzenetére


Rotate
veterán

én 450 €-ért vettem még anno a 2x-et, ugyanabban a boltban most 497 az SGS2, szóval nálam csak ezért ilyen kevés a diffi... azt hiszem megpróbálom :) van egy érzésem, hogy nem fogom megbánni :)

(#11229) porkolabda


porkolabda
csendes tag

Sziasztok,
tegnap frissítettem v10d gyári ROM-ra.
Azóta a gyári alkalmazás kezelővel (Beállítások/Alkalmazások/Alkalmazások kezelése/ Futtatás) nem tudom kilőni az alkalmazásokat, mert a leállít gomb inaktív.
Tapasztalt valaki ilyet?
Mi lehet a megoldás?

(#11230) drpele válasza cozyka83 (#11205) üzenetére


drpele
senior tag

Cyanogenmod beállítások->Alkalmazás->Use internal storage

Így a belső SD-t mountolja SD kártyaként.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#11231) cozyka83 válasza drpele (#11230) üzenetére


cozyka83
tag

Igen ám, de amikor bemegyek a cm beállításba, akkor kilép az egész beállításokból :/

LG Optimus 2X

(#11232) janes74 válasza Rotate (#11228) üzenetére


janes74
senior tag

Én 1 percig sem gondolkodnék az S2-n.Venném.

(#11233) jooker82 válasza Rotate (#11228) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én a helyedben várnék egy 1,5 ghz-es telefonra....A 2x,sensation,S2 úgyis egy lére megy,különösebb újdonság már egyikben sem lesz,a másikhoz képest....
A 3D mennyi arrafele??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#11234) Skynet258 válasza jooker82 (#11233) üzenetére


Skynet258
veterán

A különbség, hogy mind a Sensation-nél, mind a 2X-nél van pár hiba, míg az S II-nél nincs. ;) Szóval már emiatt lehet előrelépésnek venni... 1.5 Ghz meg mi a nyavajának, az Android akadni fog még 3Ghz-en is, amilyen jól meg vagyon írva... :U

https://geekpulse.hu

(#11235) jooker82 válasza Skynet258 (#11234) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mért, a te S2-őd is megszokott akadni??
Nem feltétlen csak a 1,5ghz miatt gondoltam......Hanem,úgy általába,azok már mindenből egy kicsivel többet tudnak..Pl HD kijelzővel jönnek...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#11236) Skynet258 válasza jooker82 (#11235) üzenetére


Skynet258
veterán

Ja, HD kijelzővel, és akkor méretben, ami már egy kétmeteres ember tenyerében sem lenne kényelmes... :DDD Így kifejezetten megakadni nem szokott, de már egyébként is "kinőttem" ezekből a dolgokból. Ha egy játék FPS-e leesik 26-ra, és a telefonom se tölti be 3 ezred alatt a telefonkönyvet, attól még jól érzem magam.
De egyébként smooth meg minden, ennél stabilabb és simább rendszert nem nagyon akarok magamnak. De ez inkább csak az eltalált optimalizációnak köszönhető, és nem annak, hogy 1.2 Ghz van benne. Az Androidnak 500Mhz-en is gyönyörűen kéne futnia, ha normálisan meg lenne írva. Tudom, tudom, sokféle készülékre kell megfeleljen bla bla... de ettől még elég gány rendszer úgy összességében...

Illetve egy ideje kicsit savanyú a szám íze, mégpedig az állandó dizájn váltogatások miatt. Eleinte ugye volt a fehér android felület, egyszerű, puritán, letisztult. Aztán a Gingerbread már fekete és zöld kombóval, ez nekem bejött. Indult a tabletes vonal, a számomra már idiótán tech kinézetű felülettel, és most jön az Icecream, ami szintén ezt a vonalat hurcolja tovább.
Közben a Market is harmadszorra változott meg, a mostani egy pofátlan WinMo csempe nyúlás, és lassú mint a tetű, igen, még SII-vel is.

Nincs semmi következetesség, egy irány, amit követnének... jön egy ötlet, aztán hajráf, tök más kinézettel, mint tegnap volt.
Az egész Android valahogy olyan béta hatást sugároz, mondom úgy, hogy alapvetően szeretem, a hülyeségeivel együtt.

Mod: áttettem OFF-ba, mert nem kifejezett 2X hsz...

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#11237) drpele válasza cozyka83 (#11231) üzenetére


drpele
senior tag

Ott valami gond van, csinálj egy full wipe-ot.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#11238) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

Sziasztok!
Köszönetet szeretnék mondani minden lelkes fórumozónak. A sok hsz segítségével sikerült frissítenem a telefont topogigi 1.6 -ra. Azóta hasít a gép mint a villám ;)

(#11239) medvetalp78


medvetalp78
tag

Szép napot nektek..!! :R Remélem nem bántottam meg senkit tegnapi írásommal nem állt szándékomba... Picit begőzöltem mert mindenhol csak rosszat olvasok a telefonról... ( de csak akkor ha cserélik a romokat + ezt-azt ) Remélem ha elkészül én is jó véleményt tudok róla írni ! :R :R :R

"medvetalp78" felhasználónak 46 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#11240) ntomka válasza Skynet258 (#11236) üzenetére


ntomka
nagyúr

"ha normálisan meg lenne írva"

Megvan, a gyártók nem optimalizálnak, lsd. a telót, amiről a topic szól.

"de ettől még elég gány rendszer úgy összességében"

Tudod, a linux felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

"jön az Icecream, ami szintén ezt a vonalat hurcolja tovább"

A GB is gyönyörű a fekete-zöld kombóval (bocs, zöld a kedvenc színem :) ), és az ICS még gyönyörűbb lesz szerintem. Jól néz ki az a futurista felület na.

"Közben a Market is harmadszorra változott meg, a mostani egy pofátlan WinMo csempe nyúlás, és lassú mint a tetű, igen, még SII-vel is."

Ezzel egyetértek, egy fos az új market ahogy van.

"Az egész Android valahogy olyan béta hatást sugároz"

Lsd. első idézetre a választ.

ツ Headphones on - World off

(#11241) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

Szerintetk megérné frissíteni 1.7 sp1-re?

(#11242) cozyka83 válasza drpele (#11237) üzenetére


cozyka83
tag

Okés, mondjuk 133-as verzió volt fent egy téma miatt, de most megcsinálta a 134-es verziót, tehát ráteszem azt.

LG Optimus 2X

(#11243) Skynet258 válasza ntomka (#11240) üzenetére


Skynet258
veterán

Linux asztalin sem a barátom, így itt még puszipajtásoknak minősülünk. :D
GB nekem is tetszett, írtam is. ;) A futurista felület mig kinek bejön, kinek nem, nekem kevésbé, de élőben, előttem az asztalon lehet másképp gondolom majd. De ezzel együtt nem értem a nagy stílusbeli kilengéseket...

https://geekpulse.hu

(#11244) cozyka83 válasza Vizinyenyec (#11241) üzenetére


cozyka83
tag

1.7-re az sp1, vagy v10d-ről topogigi? Ha v10dről (vagy másik romról), akkor 1.8, de ha 1.7-ed van, akkor mehet a sp1.

LG Optimus 2X

(#11245) ntomka válasza Skynet258 (#11243) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pedig hót egyszerű: az újdonság mindig vonzza az embereket, főként a pénztárcájuk tartalmát. Ennyi. :)

ツ Headphones on - World off

(#11246) Skynet258 válasza ntomka (#11245) üzenetére


Skynet258
veterán

Én nem azt mondom, legyen újdonság, legyen csicsa, eye-candy, én sem vetem meg ezeket. De miért nem lehet egy adott vonalat csiszolgatni, tökéletesíteni... a dizájn lassan minden fő verziónál megy a kukába, és jön egy új. Személy szerint emiatt én nem fogok új készüléket venni, de szerintem sokan mások sem - és én aztán Android fanatiknak mondhatom magam.
Aztán a franc tudja, lehet tinifejjel, elsődleges célcsoportként máshogy gondolkoznék, de ezt már sosem tudom meg, max a következő életben... :DDD

https://geekpulse.hu

(#11247) Máté94 válasza Balázs1986 (#11214) üzenetére


Máté94
addikt

Egyenlőre nem működött, mert a program futtatásához root kell és egy BusyBox nevű valami. És mindig amikor megakartam változtatni a MAC-et, kiírta, hogy ez a kettő kell, miközben mind a kettőt megcsináltam. Ma párszor újraindítottam, így már nem írja ki, de már nem tudtam tesztelni, majd hétfőn kiderül. :)

(#11248) Balázs1986 válasza Máté94 (#11247) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ja, hogy nem root-oltad a telefont még... :D
Igen, az elég egyértelmű, hogy kell hozzá.
Gyári rendszert simán tudsz, 1.hsz-ben ott is van a leírása, csak egy SuperOneClick nevű progi kell hozzá a számítógépen :)

(#11249) Máté94 válasza Balázs1986 (#11248) üzenetére


Máté94
addikt

Hát épp ez az, hogy már mindezeket megcsináltam, de ennek ellenére sem működött. :DDD
Most már elvileg jó. :)

(#11250) MrChris


MrChris
nagyúr

Az LG honlapja szerint FullHD-ban 30 fps-t bír rögzíteni:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.