Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Rotate válasza Skynet258 (#14998) üzenetére


Rotate
veterán

külföldi oldalak is írták, ez egy valós dolog szerintem :)

(#15002) dergander válasza -SamS- (#15000) üzenetére


dergander
addikt

a GPS tényeg úgy jó hogy ki-be kapcsolással,de elviselhető...de azért fejlődik a fejlesztés a softverek terén gyorsul-gyorsul a telefon,mivel rákényszerültem a telefonra és nemtudom eladni igy bizok a 4droidba.

Bár még jönni fog egy folt ha igaz az LG elmondása...

[ Szerkesztve ]

(#15003) Skynet258 válasza Rotate (#15001) üzenetére


Skynet258
veterán

Ok, szerintem is, de érdekel, hogy a gyakorlatban működik-e.

https://geekpulse.hu

(#15004) mattam válasza -SamS- (#15000) üzenetére


mattam
csendes tag

Pont ma próbáltam a hdmi-t és tökéletes volt.

(#15005) -SamS- válasza dergander (#15002) üzenetére


-SamS-
tag

ezt biztos h nekem akartad címezni ? :)

köszönöm az infót, akkor lehet beruházok egy HDMI kábelre :)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#15006) kmisi99


kmisi99
addikt

Hát nem igaz én kivágom a fenébe ezt a szutykot. Megcsináltam az ég világon minden szart. Fényerőt levettem gombok fényerejét levettem csak 2g hálózatok vannak beállítva és a mobilnet tiltva van. 20 perce vettem le a töltőről kb 3 perc wifi meg 5 perc angry birds volt és 3% ot esett az akku. Azt hittem a zte blade től nincsen szarabb akkuidős teló holott az az olcsó "kínai" "vacak" kibír még akár 2 napot is ez a szar erzsí meg használat nélkül is szívja le az akksit. Még szerencse hogy a bladet nem tudtam eladni az lg megy el ha ez ilyen szar marad. Na meg a lassúság az a másik.

update pár perc alatt már 96% :O

[ Szerkesztve ]

(#15007) Voda2 válasza janes74 (#14979) üzenetére


Voda2
tag

:DDD

ASUS-PC P5KPL-AM E5200 Wolfdale 2GB Kingmax 1066MHz Chieftec 500W SATA II 500GB Gigabyte HD4550 GDDR3 HDMI Fujitsu X19 TFT Samsung SH-S182M LS DVD-RW 5MBit xDSL Win 7 Ultimate

(#15008) kmisi99 válasza kmisi99 (#15006) üzenetére


kmisi99
addikt

Á már 95% Na melyik cyanogen modot ajánljátok amiben nem nagyon van nagy hiba? A 204 es nem volt jó ott jelentéktelen programocskák szívták le az akksit.

(#15009) noname626 válasza kmisi99 (#15008) üzenetére


noname626
csendes tag

A RIL/BB cserével és aksi Wipe-al próbálkoztál már?

[ Szerkesztve ]

(#15010) kmisi99 válasza noname626 (#15009) üzenetére


kmisi99
addikt

Egyiket se tudom hogy mi és hogy hol találom.

(#15011) noname626 válasza kmisi99 (#15010) üzenetére


noname626
csendes tag

Market - GetRIL megmondja, hogy milyen az éppen aktuális verzió. Ott tudsz RIL-t módosítan a BB-hez.
Továbbá az aksi wipe az lenullázza a készülék "emlékeit" az eddigi használatról. Ezt Recovery módban éred el.
(mivel használtan vetted, az is benne van a pakliban, hogy gatya az aksi)

(#15012) ntomka válasza kmisi99 (#15008) üzenetére


ntomka
nagyúr

Custom kernelt ne tegyél fel, csak ami a rommal jön, különben a szívás van csak vele (tapasztalat). :)

ツ Headphones on - World off

(#15013) Naras


Naras
őstag

Üdv!

Valaki, aki CM7 Nightly - t használ, és tökéletes a hang/wifi/gps stb írja meg milyen BB/RIL van feltéve, kérem... ha esetleg aksi időt is sikerül kordában tartani, esetleg kernel is érdekelne. Egyébként lekopogom, de ma mindtha valahogy kicsit jobban bírná... :U

Más: A box.net - es 50 GB valóban nem kamu, felteszed az appot a Marketről, regisztrálsz, és már írja is, hogy kaptál 50 Gb - ot az LG telefonodhoz...

Custom Kernel valóban gáz? Pedig vannak itt ilyen nagyon szép nevű darabok :DDD

POWERSAVING-HOC-20112011
PowerSaving-SwiftExtreme-1.5Ghz
POWERSAVING-LOC-20112011
PowerSaving-SwiftExtreme-1.2Ghz

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15014) simi12345 válasza horseface77 (#14985) üzenetére


simi12345
tag

annyira nem vartam, nekem fasza volt v10c-vel is. biztos kifogtam egy jo pld-t. de azert felraktam a Gb-t. ugyanolyan fasza :))
vagy meg faszabb

(#15015) kmisi99 válasza noname626 (#15011) üzenetére


kmisi99
addikt

ő aha. És mit takar a ril meg a BB nekem ez kínai. (egyébként kb 2 hónapos a teló a használtság ellenére)

ntomka igen ő és akkor most mit is csináljak?

Most egy cm202 őt raktam fel. Fogalmam sincs mire jók a különböző kernelek illetvbe BB meg ril meg mit tudom én ezekhez nem értek.

(#15016) spawn21


spawn21
veterán

Had kérdezzek tőletek valamit. Tudom, hogy minden relatíve, de a cserén agyalok egy ideje.
Kaptam egy ajánlatot, hogy a Desire S-em cseréljem el egy ilyenre. De.
Olvastam, hogy a frissítés után akadtak, gondok, ezek a problémák fixek vagy csak pár embernél fordultak elő?

iPhone 13p

(#15017) Naras válasza spawn21 (#15016) üzenetére


Naras
őstag

Nagyon jó kis teló ez, csak agyon hackeli mindenki, aztán meg megy a kitárgyalása a dolgoknak... :DDD

Ráadásul pár hónapon belül jön rá a 4es Android, s alázni fog minden egymagost. Havernak Desire HD - ja van, de ez sztem sokkal jobb... hacsak nem vagy HTC fan... :U

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15018) deakferenc75


deakferenc75
tag

Ilyen telót szeretne az öcsém karácsonyra, gondoltam vétel előtt rámegyek erre a fórumra tájékozódni. Hááát, én szeretem a tesóm és mivel nem szeretném, hogy ideg összeroppanás miatt kezeljék a 2x miatt, így erősen megfontolandó a vásárlás.
Egyáltalán van, ami hibátlanul működik eme csúcs készüléken?Személy szerint nekem is bejön külsőre a telcsi, de hát a szoftos része???!!! :(
Meg tudtok cáfolni?

(#15019) Balázs1986 válasza kmisi99 (#15015) üzenetére


Balázs1986
addikt

Akkor tegyél fel egy gyárit, az lesz a legegyszerűbb megoldás.
Hozzáteszem, ha repülő módban is zabálja az akkumulátorodat, akkor a ril/bb páros hibája szvsz ki is esett.
Akár egy régebbit (v10d). Arra tökéletes lesz, hogy megnézd, azzal is gyorsan merül-e az akksid.

(#15020) Skynet258 válasza deakferenc75 (#15018) üzenetére


Skynet258
veterán

Minden rosszindulat nélkül mondom, karácsonyra inkább ne ezt vedd. ;)

https://geekpulse.hu

(#15021) -SamS- válasza deakferenc75 (#15018) üzenetére


-SamS-
tag

ha gyári szoftver fontos neki, akkor 2.2vel is vígan el lesz, ha fontos mondjuk a video hívás akkor meg felrak mondjuk egy CM7-et vagy egy MIUI-t :)

egyik sem egy nagy ördöngősség.

életembe most van először androidos telóm, és jó pár rom cserén túl vagyok énis. de a miui eddig a legjobb meg legszebb nekem :)

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#15022) Marteen4


Marteen4
tag

Emberek, jó hír!

NVidia végre észre vette magát és az ICS-hez kiadd minden szükséges kelléket hogy rendes hibátlan Custom ROM-ot lehessen kiadni rá, a drivereket és a többit 2012 elején fogják kiadni.

Forrás: Armcee Google+-ja illetve a NVidia Tegra Fórum. [link]

Ezzel LG-nek is könnyebb munkája lesz kiadni a 4.0.1-et, de a még jobb hogy egy jól működő CM9-ünk lesz! :)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

(#15023) tommjee válasza Marteen4 (#15022) üzenetére


tommjee
senior tag

Helyes jó hír kösszi hogy megosztottad :R

@deakferenc75

A gyári 2.2 ami alapból rajta van az nagyon gatya CM7-et vagy MIUi-t szerintem rakni kell mindenképpen rá ha beruházol egy ilyenkre A gyári 2.3 nem tudom milyen nézz utána youtube-on !

[ Szerkesztve ]

(#15024) spawn21


spawn21
veterán

köszi a segítséget, jó ketyere de inkább nem adom oda a DS-em.

iPhone 13p

(#15025) kmisi99 válasza Balázs1986 (#15019) üzenetére


kmisi99
addikt

V10d már pár napja fenn amikor írtam azokat a szitkozódó sorokat az aksiról. Most ment fel egy cm.

Valaki meg tudja mondani akár csak röviden 1-2 sorban hogy mi ez a ril/bb? és mire jó?
És azt hogy mire jó egy kernel csere meg hogy ezt mikor kell eszközölni?

#15022 Marteen4

Ehhez csak ezt tudom mondani EZZZZZAAZZ :D
Most hogy az nvidia végre kiadta a forráskódot akkor már valószínű hogy ez a telefon olyan sebességet fog hozni amit alapból kellett volna?

(#15026) Balázs1986 válasza kmisi99 (#15025) üzenetére


Balázs1986
addikt

rom: a telefon szoftvere, ezt látod magad előtt.
bb (baseband): a kommunikációs részért (rádiós dolgok) felel, a rom-tól külön van.
ril (radio interface layer): a rom része, ez tartja a kapcsolatot a rom és a bb között.
kernel: a szoftver "rendszermagja". akkor cseréld, ha tuningolni akarsz.

Ellenben akkor neked akksi hibád van. Ha tiszta gyári telepítés után is ezt csinálta, nincs miről beszélni.

(#15027) Naras válasza kmisi99 (#15025) üzenetére


Naras
őstag

A BB (baseband) felelős a telefon kommunikációs részéért, ez vezérli többek között a GSMet, WIfit, GPSt. Mivel ez egy különálló cucc, valahogy kommunikálnia kell magával a rendszerrel, és erre szolgál a RIL (Radia Interface Layer), mely megteremti a kapcsolatot. Azonban ezeknek több verziója létezik, így előfordulhat, hogy nem kompatibilisek egymással, mely helyzet problémákat okozhat, így érdemes összehangolni őket.

A Kernel az egész rendszer magja, tulajdonképpen maga az operációs rendszer, mely a vezérlésért felelős, a ROM többi része csak erre ráhúzott réteg, szolgáltatás, appok, stb.
Vannak pl. tuningkernelek, ahol a proci órajelét 1,5 Ghz - ig húzhatod, de többmindent is implementálhatnak beléjük, amik befolyással vannak a telefonod működésére, lévén a kernel vezérli azt. (gondolok itt a memóriakezeléstől elkezdve erőforráskiosztáson keresztül, a processzor sebességének, használatának módjára, minden. Olvass utána esetleg mit is csinál egy operációs rendszer alap szinten.)

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15028) kmisi99 válasza Balázs1986 (#15026) üzenetére


kmisi99
addikt

Értem már azt hittem ilyen gagyi az akksi hogy kis használat után máris merül. Csak nehogy az legyen gariztatásnál hogy hát ez tölthető és semmi baja aztán visszaküldik.

(#15029) tommjee válasza kmisi99 (#15006) üzenetére


tommjee
senior tag

Nekem is ilyen volt a Galaxy S-em de nállam egy ROM csere megoldta a gondot !

(#15030) kmisi99 válasza tommjee (#15029) üzenetére


kmisi99
addikt

Csakhogy nálam nem ez a probléma. Gyárival is ugyan úgy merül mint a szar mint pl cyanogen moddal.

(#15031) deakferenc75


deakferenc75
tag

Köszönöm gyors válaszotokat.A teló nem lesz tuningolva, nem akar(unk) semmi szoftos, rom-os dolgokkal szórakozni.Nekem egy új Xperia mini van, olyan stabil és gyors a 2.3.4-el, hogy csak na, öröm használni - szó szerint.Elvileg a 2x-et is ilyennek, sőt jobbnak gondoltam volna :U
Na, még úgyis van időm ezen gondolkodni, de azért szorgosan olvasgatlak majd benneteket :)

(#15032) tommjee válasza deakferenc75 (#15031) üzenetére


tommjee
senior tag

Inkább úgy írom le hogy az alap rommal jó !
custom rommal nagyon jó :) !

kmisi99

Hát engem is nagyon dühített amikor lemerült fél óra alatt a Galaxy S ! Azt próbáltad már hogy géppel töltöd fel nem a hálozati töltővel ?(csak tipp)

(#15033) kmisi99 válasza tommjee (#15032) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak usb-n töltöttem majd próbálom hálózaton is.

(#15034) derrik válasza Rotate (#15001) üzenetére


derrik
őstag

.......igaz! A regisztráció befejeztével, 50GB tárhelyet ír !
...Baró! így már fér lom!

(#15035) ice9


ice9
tag

hát srácok, ilyen telefon vételén gondokodom de elbizonytalanított ez a káosz ami itt megy. :D nem nagyon foglalkoztam még custom romokkal. egyáltalán van olyan ami stabil, gyors és minden funkciója működik normálisan?

(#15036) Naras


Naras
őstag

Találtam valamit az energiaspórolásra: Toggle2G

Egyelőre kinyírta a telómat (félig), nincs hálózat, és az aksi kijelzés helyén is egy kérdőjel díszeleg, most igyexem valamit csinálni. Bár az sem biztos, hogy jól tettem fel, install zip from SD card - ot használtam Recovery - ben... persze beckup - ot nem csináltam előtte :DDD

Ráadásul a Recovery - vel is csinált valamit, akármelyik menüpontot nyomom, csak egy üres képernyő jön be a háttérben a kis ikonnal, és nem csinál semmit... meg mostmár megint nem akar betölteni a rendszer... :U

Asszem ebből a végén SmartFlash lesz...

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15037) Naras válasza Naras (#15036) üzenetére


Naras
őstag

Oh, megvan mi a baj... ez a Toggle2G felment a telóra, de közben meg valahogy törlődött a Baseband... hát lol...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15038) Land


Land
veterán

Energiaspóroló app nekem sosem vált be. Inkább jobban szívta az aksit:D Rá kell jönni sok melóval, hogy mely 20-30+ program tökéletes mindenki számára és aztán minden ROM-cserénél/telefoncserénél azokat feltenni. Aztán serényen nézegetni a futó alkalmazások részt...

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#15039) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem akarom elkiabálni de már több mint 40 perce 73% on van az akkum cm 202 vel. Míg pl gyári v10d vel szabályos ütemben 20 percenként egy százalékot merült ha nem volt használva. Tudo mert van egy statisztikázó progim

(#15040) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok
a marketről letöltöttem a Köpönyeg alkalmazást.
Egyszerű a problémám: ha hozzá akarom adni a vmelyik képernyőhöz (alkalmazás indítása)
nincs meg az app. Nem tudom a listából kiválasztani mert nincs ott.
Ha bemegyek a beállítások, alkalmazások, alk. kezelése menübe akkor ott megvan, simán el tudom távolítani.
ilyenkor wtf????
köszi

Galaxy S23 Ultra

(#15041) Naras válasza Land (#15038) üzenetére


Naras
őstag

Nos, biztos sokféle energiaspórolós cucc létezik, amik kavarják a szrt... ez mindösszesen annyit csinál elvileg, hogy amikor a telefonod alvó állapotban van, kikapcsolja a 3G - t és átvált 2Gre. Ilyenkor úgysincs szükséged rá, hogy eszméletlen sebességen pörögjön a net. persze akinek nincs mobilnete, annak ez nem fog sokat érni...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15042) Land válasza Naras (#15041) üzenetére


Land
veterán

Tudom miről beszélsz. Ha a progi nem keveri a sz...rt, akkor még jó is lehet.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#15043) Naras válasza Land (#15042) üzenetére


Naras
őstag

Hát, egyelőre úgy tűnik, jó beleturkált a dolgokba. Volt valami apk verziója is (már ha az ugyanez volt), de arra meg azt írta, hogy nem ment fel... majd megpróbálok valamit mókolni, aztán kiderül mi lesz... :U

Nah, a Recovery legalább megy, az előbb még az sem működött ... :DDD
Mondjuk, ha onnan indítom újra a telót, vagy akár onnan kapcsolom ki, akkor nem akar felállni a rendszer... illetve mostmár aksi kivét után sem nagyon...

Hogy lehet Recovery módban indítani a telót?

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15044) -SamS- válasza kmisi99 (#15039) üzenetére


-SamS-
tag

tehát 40 perc standby-ban maradt a százalék annyin amennyin 40 percel előtte.

nekem miui-val most 2 óra alatt nem esett semmit az aksi. igaz nem is volt nyomkodva :D

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#15045) kmisi99 válasza -SamS- (#15044) üzenetére


kmisi99
addikt

Jelenleg 20:33 perc óta 73% on vagyok. Szóval az a cseszett LG gyári V10D volt a szar. Ez a cyanogen 202 nagyon jól muzsikál.

(#15046) noname626 válasza kmisi99 (#15045) üzenetére


noname626
csendes tag

Milyen RIL-el muzsikál így?

(#15047) fuzzyka


fuzzyka
tag

Üdv!

Ha az app bacup and restore nevű programmal kimentettem a telefonon lévő alkalmazásokat akkor visszapakolhatom azokat egy romcsere után vagy nem túl szerencsés mert mindent összezavar?

Köszi

(#15048) lbalog01 válasza ice9 (#15035) üzenetére


lbalog01
tag

topogigi 2.0 sp3+neoblaze kernel:
minden műxik, max 10sec alatt van gps jel és meg is tartja, hasít mint a szél (1,4ghz-ig húzható), skype video hívás is megy, akadozva bár de még a killa sample is lefut
nekem ez bevált, így maximálisan elégedett vagyok a telóval :K :K
az aksi idős nyávogás meg nem érdekel: /van 220 a falban és 12V a kocsiban :DD /, aki túrázni megy a vadonba az vigyen N 3100-át az bírja 10napig is, vagy postagalambot az 5-6 évet is kihúz, csak a beszélgetési idő rövid és nem játszik divx-et :O ;]

[ Szerkesztve ]

***ROGER***

(#15049) kmisi99 válasza noname626 (#15046) üzenetére


kmisi99
addikt

a getril azt írja hogy 0218 v10b europe de alul olyat is ír hogy your ril and baseband doesnt match

(#15050) -SamS-


-SamS-
tag

amúgy én sem értem, ezt az aksi lemerül egy nap alatt úristen dolgot.
ha otthon vagy, otthon a töltő, ha mész valahova akkor meg úgyis viszed magaddal. nem tudom ki az aki mondjuk napi 5-6 órát utazik és mérgelődik h lemerült a telefon útközben, de könyörgöm tényleg nem mindegy h mennyit bír ? túlságosan felvan fújva szerintem ez az egész.

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.