Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89501) birozoli7800 válasza #70516736 (#89442) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Köszönöm a válaszod!

Megéri az 5 ezer forintos felárat a redmi note2?

(#89502) Lune válasza ADAM1337 (#89500) üzenetére


Lune
tag

Köszönöm. a G3 kicsit drágább, de akkor időtállóbb.

(#89503) Mauzes válasza BenHans (#89491) üzenetére


Mauzes
őstag

Mindenben jó lenne, de ettől nincs valami combosabb akksis? Apám tényleg sokat beszél. :) Azt találtam, hogy ennek viszonylag gyenge, és a töltés is sokáig tart.

Mondjuk azt nem tudom, hogy a telefonálás vagy egyéb kijelzőigényes dolgok merítik-e jobban a telefonokat.

(#89504) galaxys80 válasza ADAM1337 (#89500) üzenetére


galaxys80
veterán

samsung van ismerősömnek és hát eléggé utálja, elfogy a ram és akadozgatós,

Az "A" sorozatra ez pont nem jellemző.

(#89505) woryz válasza galaxys80 (#89504) üzenetére


woryz
senior tag

Hát samsungot én sem vennék / fogok venni többet, az biztos... :(((

(#89506) ADAM1337 válasza woryz (#89505) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

+1, note 3 elég volt egyszer

(#89507) galaxys80 válasza woryz (#89505) üzenetére


galaxys80
veterán

Te döntésed, nincs ezzel gond.
Ettől még tény amit fentebb irtam.
Most jött meg asszony A3-a.
Villámgyorsan működik és a Rammal is nsgyon jól bánik.
Emelett bàr ez szubjektív, de gyönyörű készülék.

(#89508) #70516736 válasza birozoli7800 (#89501) üzenetére


#70516736
törölt tag

Ezt neked kell eldönteni
Erösebb soc
Ha dual simmel használod akkor tudod bőviteni is
Nekem jobban bejön a meizu szoftvere a xiaominál elégge változó a heti frissités minősége

(#89509) woryz válasza galaxys80 (#89507) üzenetére


woryz
senior tag

Az elején nagyon bejött az S4, viszont az elmúlt 1 év az maga a szenvedés... Naponta újra kell indítani, ha azt szeretném, hogy ébresszen / csörögjön, valamint melegszik, mint a rohadás... Viszont szépnek szép, és az A3 is jól néz ki. :) Bár lehet, hogy sokat várok el egy (samsung) telefontól, hogy pl bírjon már ki kicsivel többet, mint egy év... :(((

Szerk.:
Vagy csak nem szabadott volna karácsonyi akcióban vennem készüléket... :F

[ Szerkesztve ]

(#89511) pavicevic válasza BenHans (#89489) üzenetére


pavicevic
tag

szia!

532-ről nem írnak valami jókat a topikjában (valamilyen visszatérő képernyőhibája van), szóval azt nem tudom mennyire lenne érdemes megvenni

(#89512) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

Xiaomi Redmi Note 2 vagy Meizu M2 Note, ha az ár nem számít?

Vagy csak én nem találtam egy jó összehasonlító tesztet?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#89513) liquidgold válasza pavicevic (#89511) üzenetére


liquidgold
tag

Páromnak az van nála semmi baja (ezek szerint szerencse) pedig ő nem kíméletes, fogyó eszköz nála a mobil :D

(#89514) bendzzz


bendzzz
újonc

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt állok és a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy milyen készüléket ajánlotok a következő kondíciók alapján:

Elsősorban új telefont vennék, használt esetén iPhone 5S jöhetne szóba
Hosszútávra (2-4 év) tervezek
Telekomos lévén inkább kártyafüggetlen ajánlatot keresek, főként belföldről
Kijelzőméret és -felbontás szempontjából 5,5"-ig belefér bármi, HD vagy FHD felbontás
A telefont alap funkciókra használnám: telefonálás, üzenetküldés (e-mail,viber), internet, GPS, fényképezés (ezeket a funkciókat stabilan hozza)
Operációs rendszer tekintetében az android vagy az ios jöhet számításba
Nem olyan fontos szempont de jó lehet: cserélhető akksi, bővíthető memória
Árkeret: 60-90ezer

Az eddig általam kinézett típusok:

Xiaomi Redmi Note 2
Meizu M2 Note
Meizu M2
Samsung Galaxy s4
iPhone 5S (használt)

De szívesen várok egyéb felvetéseket is.
Kicsit széles a spektrum, éppen ezért írok ide, hátha kapok egy-két használható ötletet! :)

Köszi előre is a segítséget!

(#89515) BenHans válasza Kbali (#89496) üzenetére


BenHans
addikt

Nagyon jó a Honor 7, de összességében jobb készülék a G4. Hát de...

(#89509) woryz: Hát igen, az M7-em még mindig köszöni jól van. Ennyit számít a SW.

(#89503) Mauzes: Xiaomi Mi4 vagy Mi4i jó lenne ha nem zárkózol el előle. Előbbiről MA teszt.

(#89511) pavicevic: 30e + max 4 col + WP igény esetén 435 és 532 a választék. Valamiről le kell mondani hogy jobbat tudjak mondani.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#89516) csaba1203 válasza bendzzz (#89514) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha fontos az LTE 800,akkor egyértelmű S4 vagy 5S.Véleményem szerint hosszútávon frissítések terén és minőségben is 5S.

(#89517) draco31


draco31
veterán

Hello!

Haver a Lumia 925-ösét akarja cserélni, első droidját készül megvenni. 70e körül adna ki rá. A Sony M4 Aqua-t nézegeti, de szerintem az nem lenne megfelelő a tárhely gondok miatt. Fontos neki a jó kamera is, ami szintén nem az erőssége ennek, ha jól tudom. Mit tudtok ajánlani? Független vagy voda.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#89518) Lokids


Lokids
addikt

Nos úgy döntöttem LEteszek a Honor7-ről, ennyit egyszerűen nem adok ki telefonért, a 6-ost meg kivárás miatt nem vettem meg mikor lehetett 80-ért.
Úgyhogy amit most kinéztem az a Redmi 2 Note Prime (ha megéri a prime, ha nem akkor a sima is elég)

Kicsit lehet nagy, de jókat írnak róla a tesztek. Viszont nem tudom honnan érdemes rendelni. Árukeresőben csak 1 olyan boltot láttam ahol talán meg is venném, az pedig az Aqua computer. Eustockot is néztem, mert mintha az itt ajánlott bolt lenne, viszont ott nincs raktáron és nem is írnak semmi konkrétat arról, hogy lesz-e...

Szóval honnan érdemes megvenni a telefont? (És ugye jobb, erősebb, mint egy S3 mini?)

+ Ha jól tudom már van Note 3-is fém házzal. arra viszont nem láttam hazai eladót.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#89519) monti0222w válasza BenHans (#89478) üzenetére


monti0222w
addikt

Hát, erre meg azt tudom mondani vannak, akiknek a + 17000ft is sokat számít! Annyival nem jobb a G4, hogy feltétlen azt vegye az ember. Számomra amúgy sem ő az álom telo! :)
Persze, ezt nem vitaképp írtam.

Lokids. Igen megéri, erősebb, jó választás még a Meizu Metál is, ha szóba jöhet. :)

[ Szerkesztve ]

(#89520) Mauzes válasza BenHans (#89515) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi! Ezzel azért lehet gond, mert fórum szerint a Voda nem a legjobb hálózat neki sajnos. Nekem amúgy nagyon bejönne, bár apám szerintem életében nem hallott még a Xiaomi-ról... :U

(#89521) Keil Walker válasza Lokids (#89518) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Az egyik kollégám is eustock.hu-n akar note 2 prime-ot venni. Megkérdeztük és a hét közepén újra lesz

[ Szerkesztve ]

(#89522) monti0222w válasza draco31 (#89517) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, neked is Redmi Note 2 vagy a 3, illetve Meizu Metál, ha annyira nem sürgős a vétel, persze. :)

(#89523) Soybex válasza monti0222w (#89522) üzenetére


Soybex
őstag

Note 3-ról lehet tudni valamit hogy Eu-s forgalomba mikor kerül ? :))

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#89524) Lokids


Lokids
addikt

Meizu Metalról még nem hallottam. Szóba jöhet, ha jó.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#89525) Kbali válasza draco31 (#89517) üzenetére


Kbali
nagyúr

Visszalépés lesz szinte mindenben, arra készüljön fel.

(#89526) monti0222w válasza Soybex (#89523) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem az eustock-ban rálehet kérdezni, személy szerint nem tudom, de jó kis telonak ígérkezik! :K

Lokids: Hasonló lesz mint a Redmi Note 3, fém ház, ujjlenyomat olvasó, jó socc, stb. és mindezt elég olcsón. :)

[ Szerkesztve ]

(#89527) Ithuriell


Ithuriell
csendes újonc

Üdv!
Hosszú távra szeretnék telefont venni, eddig egy huawei ascend y330-om volt, de be került a maró gép alá és csúnyán megsérült. :W Amivel most szemezek az egy huawei ascend p6, de nem merek még dönteni.
Használtan vennék, 40e körül
Ami fontos nekem:
jól nézzen ki, legyen sarkas, legalább 4,7 col, a kamerája ne türemkedjen ki, ha lehet legyen fém borítása
az első kamera minősége nagyon fontos nekem, készítsen korrekt képeket, akár rossz fényviszonyok közt is
ne legyenek akadások átlag használat mellett, a játékok nem érdekelnek.
aksi bírja legalább egy napig, nagyon intenzív használat mellett legalább 8 órát
hangos, szépen szóló hangszórója legyen.
nagyjából ezek lennének a követelmények, kérlek titeket segítsetek dönteni. Köszönöm

(#89528) monti0222w válasza Ithuriell (#89527) üzenetére


monti0222w
addikt

[Egy ilyen jobban megérné], van belőle jó pár az aprón. :)

(#89529) Ithuriell válasza monti0222w (#89528) üzenetére


Ithuriell
csendes újonc

Szemeztem vele, de az a helyzet hogy nem tetszik a külseje. Ez lehet elég csajosnak, vagy csúnyának hangzik de elég külsőséges vagyok

(#89530) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Sziasztok!
Milyen okostelefont ajánlotok?
újonnan/használtan(jó állapotban), 70e Ft-ig (esetleg kicsit több ha új) , fussanak rajta a játékok, bírja az akksija, és csináljon jó képeket. Kijelzője 5-6 col legyen és szép felbontású.

[ Szerkesztve ]

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#89531) s3nsitivity válasza Ithuriell (#89529) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nem vagy ember. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#89532) Lokids válasza monti0222w (#89526) üzenetére


Lokids
addikt

És mikor jelenik meg?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#89533) Ájvé válasza Ithuriell (#89527) üzenetére


Ájvé
veterán

Miért veszel használtan, ha újonnan is kapsz jó ennyiért? Meizu M2, jobb is a P6-nál nem mellesleg.
HTC One M7 egyébként nem rossz választás (ez már jobb az M2-nél is), viszont erre azt mondani, hogy nőies telefon, furcsa az ízlésed.

v1kt0hr:
Xiaomi Redmi Note 2 esetleg külföldről Note 3. Képek terén mondjuk inkább átlagos, illetve a Note 2 üzemideje sem túl acélos, de Note 3 4000-es akkuval már jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#89534) tixem


tixem
addikt

Sziasztok!

60-70 ezer körül melyik telefont érdemes most megvenni?
WP sajna kilőve, a 640 és a 640xl hiába jó telefon, nem veszek 2015 végén 2 éves hardverrel szerelt telefont. Így marad a droid, vagy használt 930.

Driod fronton viszont nem tudok eligazodni. Mi lenne a fontos?

- 2 gb ram minimum
- microsd bővíthetőség ha kicsi lenne a gyári tárhely (M4 aqua szindróma, bár annál megoldás lehet a 16 gigás dual sim kivitel)
- 4g támogatás
- 5 col körüli, vagy nagyobb kijelző, de max 5.5 col
- minimum hd, de nem baj ha FHD
- értékelhető kamera (kategória versenytársakhoz képest)
- viszonylag normális akku

Eddig ami piszkálja a csőröm az a Meizu M1 note (itt nincs microsd támogatás) és M2 note (itt meg gyengébb a gpu, ami nem tudom mennyire szerencsés fullhd-n), valamint a Redmi Note 2. De ezek közül nem tudom melyik lenne a jobb választás. Xiaomi jobb hardverileg, de nem tudom a MIUI mennyire jó, én úgy olvastam, hogy meizu FlyME OS-e kevesebbet zabál.
4G mindkettőnél kérdéses, nem találtam eddig egyértelmű utalást arra, hogy melyik tud rendes 4g-t.
Kicsit drágábban még az Honor 6 játszik
Néztem még M4 Aqua Dual sim-et is. De ott a sérülékeny üveg burkolattól félek.

Köszi a segítséget!
szerk.: 60-ért van emagon 2 év garival M2 Note, nem tudom megvegyem e.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89535) szabz


szabz
tag

hajnalban kérdeztem 1et.. lehet lap alján volt.. és hát na kellene a segítség :)

Mobilvásárlás előtt állok mert a szeretett mi2 -ömet elhasználtam.... (kb 2 1/2 év alatt)
Aminek meg kellene felelnie az utódnak:
-porálló
-erősebb mint a mi2 (hardveresen)
-max 5,1"
-cserélhető aksi és dual sim előnyt jelent....

ha Kínából venném akkor 90k környéke max, ha itthon kapnék számlával magyar garival akkor 120-140k körül szánnék rá

tanácsaitokat előre is thx :R

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#89536) Ithuriell válasza Ájvé (#89533) üzenetére


Ithuriell
csendes újonc

meizu m2 első kamerájáról valakinek van valami véleménye? :)

(#89537) Ájvé válasza tixem (#89534) üzenetére


Ájvé
veterán

Relatív sok memóriát igényel a MIUI, de ha bejön akkor nagyon jó, alapba megvan benne minden, nem kell sok programot telepíteni. Sok beállítási lehetőség, folyamatos fejlesztés és ami még fontosabb hazai támogatás áll mögötte (Flyme OS nem mondhatja el az utóbbit).
Mindkettő tudja az LTE 4G-t, csak B20-es 800 Mhz-es sáv hiányzik, így vidéken nem nagyon lehet kihasználni idehaza (nagyvárosokban nincs probléma).
M4 Aqua csak 16GB ROM mellett vállalható, főleg ha játszol is.
60-ért edigitalon is van M2 Note, akkor inkább onnan, de ha megelégszel 1 év garanciával is akkor eustockon csak 50-be kerül.

(#89538) tixem válasza Ájvé (#89537) üzenetére


tixem
addikt

Igen m4 aquaból csak a dual sim verzió ad ennyit, az meg hivatalosan itthon nincsen. Szegedi vagyok, nem tudom a városban a 4g mit használ, de ha éppen nem működik az se gond, megvagyok hspda-n is.

Közben nézelődök Meizu Metal-t is, de eddig csak spemall-on láttam EU Warehouse darabot belőle, de drágább, mint egy 3 gigás Redmi note 3.

Máshol nincs esetleg olcsóban?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89539) monti0222w válasza tixem (#89534) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem tudom lehet-e kapni M1 Note-t a páromnak az van és boldogan használja, semmi probléma vele, Redmi 1s volt előtte neki ahhoz kellett neki idő, hogy megszokja, az M1-t meg rögtön birtokolta. :K
Okés a Redmi Note 2 is, erősebb valamivel mint az M1, vagy, mint írtam már a Meizu Metál ami fém házas, sd-vel bővíthető stb.

Ithuriell: Hozza a M2 Note kameráját, nem rossz, közepes, M1-nek sikerült a kamerája legjobban a három közül.

Lokids: Már megjelent, Kínában kapható! :)

[ Szerkesztve ]

(#89540) monti0222w válasza szabz (#89535) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, minden igényed nem fedi le, de a Xiaomi Mi 4c-vel jól járnál, a socc ugyanaz mint a G4-ben.

(#89541) ObiWan13


ObiWan13
tag

Redmi Note2 Prime vs. Redmi Note3?

(#89542) Ájvé válasza ObiWan13 (#89541) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha belefér akku miatt Note 3 (3/32).

[ Szerkesztve ]

(#89543) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok!
3 telefonból kéne választanom:
Sony Xperia Z3
Honor 7
Huawei P8

Melyik lenne jobb megoldás 2 évig? Eddig Sony Xperia Z-t nyúztam - elégedett maradtam, cél: Youtube és Wot Blitz.
Sonynal 4 mag, többinél 8 - annyival nö a teljesítmény vagy az parasztvakitás?
Köszike!

(#89544) monti0222w válasza ObiWan13 (#89541) üzenetére


monti0222w
addikt

Én a fém ház miatt a Redmi Note 3, de a Prime-al sem jársz rosszul! :)

ObiWan13. Nem ugyanaz, ha jól tudom.

Misua: Honor 7 vagy a P8 között választanék. :)

[ Szerkesztve ]

(#89545) ObiWan13 válasza Ájvé (#89542) üzenetére


ObiWan13
tag

Kb. 5 eFt a különbség a kettő között, de nem könnyű dönteni.
A metál ház mindenképpen a Note3 mellett szól.
Hardveresen ill. szoftveresen nagy a különbség?

(#89546) tixem válasza monti0222w (#89539) üzenetére


tixem
addikt

Metal-t honnan lehet a legolcsóbban megúszni, a 16 gigásat? Persze úgy, hogy azért ne ilyen nudli oldalról jöjjön.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#89547) monti0222w válasza tixem (#89546) üzenetére


monti0222w
addikt

[Mondjuk ez] nem gagyi oldal! :K

(#89548) lezuvius válasza Misua (#89543) üzenetére


lezuvius
őstag

Parasztvakítás :) Szerintem Z3a legjobb ezek közül, H7/P8 hardvere gyengécske játékhoz+ akksiban is nagyon erős a Z3.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89549) monti0222w válasza lezuvius (#89548) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez a játék amit írt a H6-on is megy akkor mi a probléma?

(#89550) tixem válasza monti0222w (#89547) üzenetére


tixem
addikt

Azt elfelejtettem, hogy eu warehouse vagy eu stock beszerezhetőséggel lenne az igazi, nem szeretnék vámoltatni ekkora áru cumót, ugyanott leszek vele mire ideér, mintha vennék itthon egy Honor 6-ot.

(#89551) monti0222w

ebben bízom én is, nem tudom meddig várnak még vele. Mellesleg látom az aláírásod :) Jól szuperál? Rendszerfrissítésekkel mi a helyzet? 77-ért van partnero-nál L02 verzió, elgondolkodtam ezen is.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.