Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) thefreeman válasza atosan (#61250) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nem csak a csomagok euróban vannak. Én sem igazán tudom mi értelme :F .

(#61252) papesz5


papesz5
tag

Nehéz a döntés,melyik telefon legyen.Hardverileg melyik a legerősebb ezek közül?Hosszabb távra kellene.Frissítések melyikre lesznek legtovább szerintetek?
Huawei Ascend G6
LG Optimus F6
Samsung Galaxy Core LTE
Alcatel One Touch Idol 2S
LG G2 Mini
Sony Xperia M2

:F

Most Lumia 520 van ,ezt kéne lecserélnem.

Köszönöm!

Bazinga!!

(#61253) mark! válasza pengwin (#61229) üzenetére


mark!
őstag

Hát, olyan csomagban vagyok, amiben most 30% a Z2, szóval azért mondtam azt. Amúgy Samsung-ot semmiképpen nem veszek már, jópárszor megjártuk vele. A SONY meg elég jó, szóval mindenképpen SONY-t veszek.

>

(#61258) Klepti válasza pengwin (#61237) üzenetére


Klepti
tag

Köszi az ajánlásokat, de sajnos a Moto G kereten felül van ahogy látom :/
Leskelődtem kicsit az aprón, Xperia L is beleesik még, erről esetleg vélemény?

(#61259) norbert1998 válasza Klepti (#61258) üzenetére


norbert1998
veterán

ha van más ajánlat, akkor inkább ne. fakó és randa képernyő, állítólag bugzó szoft jellemzi. egy m-el viszont szemezhetsz, ha még az optimus f6 se mfér bele

(#61261) zileut


zileut
tag

Expansys mindig kéri vásárláskor lefényképezve a bankkártya mindkét oldalát, 3 hónapnál nem régebbi közüzemi számlát, személyi iratokat?
Ha webkártya adatait adtam meg, akkor mi a teendő?
Előre is köszönöm!

(#61262) Stauffenberg válasza zileut (#61261) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én még nem rendeltem tőlük, de nem te vagy az első aki ezt kérdezi (ezért is kerülöm őket messzire, ha kell megrendelek külföldről bármit saját magam, még ha kicsit drágább is).

Aki ezeket az adatokat kiadja bárkinek, az esetleg mellékelje hozzá a bankkártya PIN kódját meg egy másolatot a lakásának a kulcsáról is egy táblázattal, hogy mikor nincs otthon.

Biztos most rögtön nekem fognak esni az Expansys fanok, de ami tény az tény: A közüzemi számládon különösen érzékeny személyes adatok vannak, míg a bankkártyád mindkét oldalának másolata egyenlő azzal, hogy onnantól levásárolhatják a tartalmát, hiszen a kártyaszámot, lejárati dátumot, tulajdonos nevét és a hátoldalon lévő biztonsági kódot is megszerzik... pont csak ezekre van szükség internetes vásárláshoz.

Ezekhez senkinek semmi köze. Még a saját bankod is csak nagyon indokolt esetben kérhet ezeknek az adatoknak a kiszolgáltatására (pl: hitelfelvétel) és akkor is komoly szerződést kötnek a felek a szigorú titoktartásról. És nem kell bedőlni az ezernyi "én is megadtam, de nem loptak tőlem" bullshitnek.

[ Szerkesztve ]

(#61263) norbert1998 válasza Stauffenberg (#61262) üzenetére


norbert1998
veterán

Könnyen lehet, hogy nem loptak. De ki tudja mit hoz a jövő. Én nem bíznék ilyenben, az is biztos. Sőt, a PayPal-ba is alig mentem bele, miután eBay-en kívül más lehetőségem nem volt.

(#61265) Stauffenberg válasza norbert1998 (#61263) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A PayPal egészen más, egyrészt kiállta az idő próbáját, másrészt nem egy olyan komolytalan cég, mint az Expansys. Nem kérnek több adatot tőled, mint ami indokolt, az adatbekérés hitelesített biztonsági protokollon keresztül történik, ráadásul ott van extra garanciának a saját pénzintézeted védelme. Nehéz biztonságosabb internetes fizetési módot elképzelni, mint a PayPal (főleg ha helyesen használod).

Na most az Expansys esetében számomra teljesen ostoba érv, hogy "úgysem lopnak". Amit kérnek az pontosan olyan, mintha vásárlás előtt kérnének egy másolatot a lakáskulcsodról, hogy majd ők bemennek és kiveszik a malacperselyből a megrendelt cuccok értékét. Na ebben az esetben nekem édeskevés, hogy kiscserkész eskü alatt állítják, hogy nem vesznek majd ki többet.

De aki nem hisz nekem, az kérdezze meg a saját bankját, hogy egy tízes skálán mekkora ostobaság a bankkártyád mindkét oldaláról másolatot adni bárkinek.

(#61264) Zsolt_72: Oké. Én a részemről elmondtam amit akartam. Ez így adatvédelmi szempontból minimum vörös fokozatú veszély. Azt sem igazán értem, hogy mi szüksége van erre az Expansysnak, hiszen ha a vásárlás komolyságáról győződnének meg, arra ugye bőven elég az, hogy amúgy is előre utalással fizetsz, nagyobb tételek esetére meg ott van az előleg számla, ami szintén egy bevett gyakorlat.

Nekem rejtély ez. Meg az is, hogy emberek miért bíznak bennük.

[ Szerkesztve ]

(#61266) zileut


zileut
tag

OTP webkártyám van direkt netes vásárlásra,ami ugyebár egy virtuális kártya, erről hogy fognak fényképet kérni?

(#61267) Stauffenberg válasza zileut (#61266) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sehogy, de ne sajnáld. Ha nem kell nekik a pénzed a kényes adatok kiszolgáltatása nélkül, akkor ints be nekik és keress egy korrekt kereskedőt.

(#61269) zileut válasza #40993792 (#61268) üzenetére


zileut
tag

Nem akartam offolni, csak épp náluk van a mai napon elég jó árban Moto G.

(#61270) lorcsi válasza gooool (#61240) üzenetére


lorcsi
veterán

nem lehet ra opera app-ot tenni a nokias szoft-boltbol?

(#61272) pengwin válasza Stauffenberg (#61262) üzenetére


pengwin
addikt

1. Nem élnek vissza az adatokkal.
2. a kártyaszámodnak igazából csak a vége az érzékeny adat, azt letakarhatod.
3. csak első vásárlásnál kérik be ezeket az adatokat.

Nekem sem szimpatikus, de ez van. bezzeg más multiknak sokkal több adatot megadunk gondolkodás nélkül... (kkhhhmmm... google...)

(#61269) zileut
Netes vásárlásnál vagy lehet paypal-al fizetni, vagy egyáltalán nem szabad.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#61273) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Azt már lehet tudni vagy sejteni hogy milyen árban érkezik a Lumia 730, 735, 830?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#61274) norbert1998 válasza dewil666 (#61273) üzenetére


norbert1998
veterán

Tudni nem, sejteni igen. Max 1-2 hónap.

stauffenberg: Pontosan, es igy se nagyon mertem hasonloba kezdeni..

(#61280) hroberto válasza norbert1998 (#61274) üzenetére


hroberto
veterán

Nem azt kérdezte, hogy mikor jönnek, hanem, hogy milyen áron?! :P
A 730-as 199 EUR-on kezd, a 735-ös 219-en. A 830-nak pedig 330 EUR a nyitó ára.Persze ezek itthon szvsz drágábban lesznek kaphatóak. (Adók stb...)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#61281) batai15 válasza galaxys80 (#61279) üzenetére


batai15
félisten

Attól függ mi a jó ár. 25ezerért használtan esetleg. Minden más esetben nem javasolt.

(#61282) norbert1998 válasza hroberto (#61280) üzenetére


norbert1998
veterán

Basszsus!!:B :W
Meg reggel volt! :D

(#61283) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Üdv ! F70 vásárláson vacilálok. Erre a telóra elérhető már az új LG UX felület?
Másik készülék ami számításba jönne a nálunk még meg nem jelent L Fino, csak nem találtam infót, hogy mikor kerül forgalomba, bár gyanítom drágább lesz mint az F70.
MI a véleményetek érdemes várni?

(#61284) Dorian válasza Dorian (#61244) üzenetére


Dorian
félisten

Eldőlni látszik a dolog: úgy tűnik, most sem lesz Huawei telefonom: A G6-ot 38-ért kapnám meg, az LG F6 viszont most csak 26 a T-nél online.
Így számotokra is egyértelmű a döntés, vagy szól még valami érv a Huawei G6 mellett?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61285) norbert1998 válasza Dorian (#61284) üzenetére


norbert1998
veterán

Igy f6

(#61286) mark!


mark!
őstag

Sziasztok! Lehet hogy hülyeség, de valaki tudna olyan Carbon Skint-t, aminek az oldala is Ultra Color? Vagyis az oldalai is színesek (pl: ezitt! [link] ) mert én már vagy 2 hete ezt keresem, de kb. 1 helyen láttam, ott meg 7k volt,szóval inkább otthagytam :DD

>

(#61287) musculus válasza mark! (#61286) üzenetére


musculus
tag

7k használtan?? :Y

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#61288) Lacpas


Lacpas
csendes tag

Sziasztok!

Elhangzott, hogy újonnan nem éri meg s3 minit venni. A nővérem pedig pont ezen is gondolkozott, úgyhogy érdekelne: ti mit vennétek helyette ebben az árkategóriában?

Köszi, Lacpas

(#61289) Devas válasza Lacpas (#61288) üzenetére


Devas
őstag

Hali! Melyik szolgáltatónál? Milyen felhasználásra?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#61290) Dorian válasza Dorian (#61284) üzenetére


Dorian
félisten

Megvettem az LG F6-ot, köszönöm a döntésbeli segítségeteket!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61291) Lacpas válasza Devas (#61289) üzenetére


Lacpas
csendes tag

Még néhány plusz infó:
- Függetlenül újonnan gyártói garanciával venné meg.
- Mire használnád? Normál felhasználás, fényképezgetés, wapozgatás.
- Hosszú távra tervez. Jó lenne, ha az alkalmazásokat és/vagy ezek frissítését még később is tudná használni.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Ezt pontosan nem értem mit jelent, de valszeg nem ragaszkodik.
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) Mindegy.

(#61292) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Sziasztok.
Tervezem hogy mostanában veszek egy új okostelefont. Új előfizetèssel venném meg T-nél. Max 100k értékben ( egyben fizetném, max havidij 10k ). 2-3 évig biztosan használnám. Amire használnám: Fényképezés, netezés, játszás. Lehetőleg android legyen. LG G3 A tetszett meg nagyon csak itthon nem lehet kapni. Elképzelés: 2gb ram minimum, 4 magos proci, erős kamera optikai képstab., lehetőleg 32gb tárhely, ha bővíthető annál jobb, levehető hátlap. Lehet ilyen nem létezik, de a remény hal meg utoljára :)
Előre is köszönöm a válaszokat!

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#61293) artiny


artiny
őstag

Nokia Lumia 630 vs LG L70? szerintetek melyik a jobb

(#61294) Devas válasza Lacpas (#61291) üzenetére


Devas
őstag

Operációs rendszerek például: Android, Windows Phone, iOS, Blackberry.

Navigációs, komolyabb 3D játékok mennyire érintenék a felhasználási szokásait?

Magyar nyelvhez mennyire ragaszkodik? Angol nyelvű készüléket is szívesen használna? Minőségi kínai cuccok szóba jöhetnek?

Ha ezekre választ adsz a többiek biztosan segítenek. Én már csak éjjel tudok válaszolni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#61295) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Korábban már kérdeztem az LG G3S-ről, de nem kaptam rá választ.

Most három telefon között gondolkozom, ezek nem igazán vannak egy árkategóriában, sőt ebből kettő még nem is kapható rendesen.

LG G2 mini
LG G3S
Nokia Lumia 730/735

A G2 minit ismerem, ilyet vettünk pár napja barátnőmnek, nem rossz, egy erős közepes. Ezen legalább spórolnék is. A G3S sokkal jobban tetszik, de aggódom amiatt, hogy csak 1 GB RAM van benne, kamerában valószínűleg ugyan az, mint a G2 mini, csak kiegészítve a lézeres AF rendszerrel, kijelző meg gondolom jobb (nagyobb felbontású, PPI-ben is jobb). De ez a telefon lényegében csak egy újracsomagolt G2 mini, jobb kijelzővel, nagyon jó kérdés, hogy ér-e annyival többet.

Viszont felmerült, hogy nyitnék a WP irányába és a Lumia 730-ra (vagy 735-re, attól függ melyiket veszi fel kínálatba a Telekom) szemet vetettem. Erről sincsenek még tesztek, de elvileg a kijelzője fasza, kamerában már a jobbak közé tartozik (elvileg, de a teszteket megvárnám). Ha jól értem ez lesz a legolcsóbb Lumia amiben már 1 GB RAM van.

Mi a vélemény? Érdemes ezekre várni és tényleg érnek annyival többet, mint egy G2 mini vagy inkább hagyjam a francba?

(#61296) lumosnina


lumosnina
tag

Sziasztok!

Xiaomi mi4 vs Xperia Z3. Mindketto most jott ki. Ar-ertek aranyban melyik a jobb? A kinai teloknal mindig maceras az, hogy teljeserteku hasznalatot biztositson? Gondolok a play aruhazra vagy a magyar nyelvre.

Illetve a Z2 vagy Z1 compakt jo valasztas lehet hosszutavra? A Z1c kijelzoje eleg nagy? Kinek van es mit tud mondani rola?

Koszonom!

Tegnap olcsobb telokat kerdeztem es neztem, de nem kinlodok ugy dontottem, szeretnek olyat venni ami kiszolgal 2-3 evig. :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#61297) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!

Xiaomi Redmi Note készüléknél van jobb gép ár/érték arányban?
fontos: 5" körüli kijelző, gyors, szép kijelző, jo fotó, sok ram, jó gps.
30-40 körül lenne lg f6 meg 70-80 körül huawei p7 stb de ez megérné?

http://www.xiaomishop.hu/shop/xiaomi-hongmi-note-wcdma-feher/

70.000 huf

Várjam meg g3s-t?

[ Szerkesztve ]

(#61298) FR33 válasza FR33 (#61297) üzenetére


FR33
aktív tag

Redmi 1s vállalható kütyü? az is nagyon tetszik.
Lg g3s vs Redmi 1s filózás közepette akadtam note-ra :)

(#61299) maggi1886076 válasza FR33 (#61298) üzenetére


maggi1886076
addikt

Hogy sikerült ezt a párosítást össze hozni? :DDD

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#61300) Lacpas válasza Devas (#61294) üzenetére


Lacpas
csendes tag

Ja értem. Operációs rendszerek terén nincs elvárás.
Nem fog játszani komolyabb 3D játékokkal rajta.
Inkább angol nyelvűt használna mint magyart. :D
Szóba jöhetnek minőségi kínai cuccok is, ha megbízhatónak tartjátok én elhiszem. :D

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.