Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
A Zemana AntiMalware Premium-ről mi a vélemény? Zemana vagy Mbam free?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#42902) SP4C3 válasza okay (#42900) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerintem csak a telemetria, vagy valami hasonló nagggyon hasznos feature.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42903) okay


okay
aktív tag

Ez csak tegnap kezdődött, és régen nem volt hasonlóm, az azonosító változik, neten kutakodva lenne a BITS ami nem is fut, win update nincs bekapcsolva. Tegnap óta, ha megy a gép, tölt. Netpeeker szerint valami Internet Assigned Numbers Authority-hez kapcsolodok.

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#42904) freeapro válasza kidnou (#42884) üzenetére


freeapro
senior tag

Passz. Kaspersky leszedte a nodot, most 30 napig ez fog futni nálam.
De komoly hibát nem talált a kaspersky sem.

(#42905) t72killer válasza SP4C3 (#42902) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez akkor elég tápos formája annak, azért a rendszer körmére néznék vmi telepítést nem igénylő alkalmatossággal (EEK, rescue disc)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42906) okay válasza t72killer (#42905) üzenetére


okay
aktív tag

Lefuttattam a KRD10-et, nem talált semmit, megadhatok még valamit adatot amivel segíthetek?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#42907) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

A „Vocosehersp”- illetően szeretnék segítséget kérni. Azt olvasom a neten, hogy ez egy potenciálisan nem kívánatos program (Win32:pup). Itt pl. van leírás róla, és hogy el kell távolítani, meg le is van írva hogyan. Nekem ez valahogy nem sikerült a leírás szerint: Vezérlőpultnál ez nem szerepel a programok között, hogy el tudjam így távolítani.
Ez a Vocosehersp könyvtárom tartalma:

Örülnék kis segítségnek ezzel kapcsolatosan.
Egyszerűen töröljem ki könyvtárostúl?

Előre is köszönöm!

(#42908) Kékes525 válasza sajog159 (#42907) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha csak simán törlöd, akkor a regisztryben változatlanul ott lesz. Próbáld meg a HitmanPro-t, vagy Malwarebytes Anti-Malware, vagy a SUPERAntiSpyware-t esetleg az adwcleaner-t.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42909) t72killer válasza okay (#42906) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt kéne esetleg kinyomozni, milyen IP-vel kommunikál a gazfickó. Körülnézhetsz még Hitman Pro-val és Malwarebyte's Antimalware-rel is, hátha fognak valamit.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42910) okay válasza t72killer (#42909) üzenetére


okay
aktív tag

Az a RemoteIP? A win tűzfalba hogy veszem fel, mert csak alkalmazást vehetek fel, IP-t nem?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#42911) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Erre senki?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#42912) Kékes525 válasza Winnie The P (#42911) üzenetére


Kékes525
félisten

A Zemana AntiMalware Premium-ot nem ismerem, a Mbam free az rezidens módon nem használható, mert azért fizetni kell, tehát nem ad teljes védelmet, másrészt az nem való alapvédelemhez. Az kiegészítő védelemre jó az alapvédelem mellé.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42913) t72killer válasza okay (#42910) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A remote lesz az, de wintűzfalból nemigen fog kiderülni, hogy hova megy a kapcsolat. A Comodo asszem megmondja.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42914) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Az utóbbi hozzászólásokban többen javasolták ezt a HitmanPro.Alert nevű progit, gondoltam kipróbálom. Nos, akiknek 2016. aug.3 utáni tiszta telepítésű Win 10-e van(1607-es verzió), mint pl. nálam is, ott nem fog működni, ugyanis nem felel meg az MS új szabályának, azaz csak olyan driverek, programok telepíthetők, amelyek WHQL aláírással bírnak, ez pedig nem ilyen.[link]

Elvileg települ, látszik is a programok között, de nem működik, semmire nem reagál, "failed" üzenettel.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#42915) netpeti98 válasza pendre54 (#42914) üzenetére


netpeti98
addikt

Meg kell várni amíg frissítik a programot.

(#42916) t72killer válasza pendre54 (#42914) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekemis ez van, küldtek egy bétaverziós linket emailben, de továbbra is jön a hibaüzi. Felment, ránézésre működik, de hogy valójában használ-e, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42917) medica


medica
senior tag

Hi! Keresnék valami ingyenes (vagy olcsó) vírusirtó, ami nem fogja vissza a gépet relatíve - jelenleg AVG van fenn. Win10prof., i76700/16g ram ssd hdd - új gép.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#42918) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Az előttem szólóhoz hasonlóan én is egy megbízható vírusírtó programot keresek, Win10 64 bit alá. Nagyon fontos, hogy minél kevésbé terhelje a gépet, ugyanis egy HDD-s laptopról van szó. :) Illetve fontos, hogy ingyenes legyen.
Az Avira lenne a legjobb döntés?
Köszönöm a választ!

(#42919) Cs1csó válasza pete_21 (#42918) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv ajánlott ingyenes alacsony rendszerterhelésű kergetők:
AVAST FREE, QIHOO 360 TSE mindkettő - a legfrissebb verziókra értendő - alacsony rendszerterheléssel bír. AVIRA FREE-re már nem emlékszem de sokkal agresszívebben reklámozta a fizetős verziót mint az AVAST. A 360 TSE-nél nincs semmilyen reklám.

Mindkettőnél van beállítani való:
AVAST FREE - megerősített üzemmód - legalább közepes - ezel automatikusan bekapcsolja a pup védelmet, másik HIPS érzékenységét közepesre lehet állítani. - össztevők - érzékenység

360 TSE - Telepítésnél vagy utána Bitdefender motor bekapcsolva hagyni vagy bekapcsolni
PUP védelem bekapcsolása, USB védelem bekapcs, automatikus lejátszás letiltása stb.

[ Szerkesztve ]

(#42920) medica válasza pete_21 (#42918) üzenetére


medica
senior tag

Nekem Avira volt az előző gépemen kb 5 évig. Egyszer sem jött be komoly vírus (mbam és superantispyware hetente lefutott). Nem vettem észre komolyabb lassulást, ellentétben más ingyenesekkel. Viszont most olyasmit hallottam hogy nem elég hatékony az újabbakhoz.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#42921) medica válasza medica (#42920) üzenetére


medica
senior tag

Nem tudom mennyire releváns de itt van két tesztoldal legutóbbi eredménye: [link] és [link] . Nekem az Avast belassította a gépem, a Panda meg levette a sávszélt(felhőből frissít). Annyi új vírus jelenik meg hogy képtelenség kivédeni (hiába futtatod linux alatt a Win-t, stb "okosságok"), azért is kérdeztem hátha valaki aki jobban vágja majd ötletel valamit...

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#42922) Winnie The P válasza Kékes525 (#42912) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi de ezzel nem vagyok előrébb egy kicsit sem. Igaz nem írtam de az Mbam free-t évek óta használom plusz védelemnek. Most volna lehetőség letölteni egy éves egy gépes zemana-t, azért kérdeztem róla.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#42923) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,

újra kipróbálnám az Emsisoft víruskeresőt, adtam neki még egy esélyt - mert augusztus elején nagyon leterhelte a gépet és 1 perccel megnőtt a boot időm. Igaz, előtte volt fent egy másik víruskereső, és azt mondtátok, tiszta rendszeren teszteljem, mert lehet a másik bekavart...
Jó, ok, most megcsináltam a szűz Win7 telepítést, minden frissítés lejött a gépre erre elment 1 napom.
Augusztus elején már fent volt a gépemen az Emsisoft víruskergető, több mint 30 nap telt el, amióta felraktam a próbaverziót a gépemre.
Most a szűz Windows7 rendszerre tenném fel, de 2 gondom van vele:
1) nem tudom feltenni mert a KB2958399 javítócsomagot hiányolja, amit hiába töltök le, a javítócsomag telepítésekor azt közli velem a rendszer, hogy:
"A frissítés nem érvényes erre a számítógépre"
akkor meg nem értem az Emsisoft mi az istenért ugat miatta....

2) tovább lehet lépni a javítócsomag telepítése nélkül is, de a szoftver indításakor hibaüzenetet küld:
"Ennek a terméknek az ingyenes próbaidőszaka már használatban volt ezen a gépen. Szeretné átváltani az ingyenes, csak a vizsgálatot biztosító (valós idejű védelem nélküli) üzemmódra?" Igen/Nem
és itt csak az igen opcióval tudok továbbmenni...

Van lehetőség rá, hogy újra a teljes értékű 30 napos próbaverziót használhassam ismét a gépemen?
Marhára felhúztam magam, hogy nem engedi feltenni, akárhogy próbálnám.
Ezek után szoktam Shift+Delete gombpárossal letörölni az ilyen makacs szoftvereket...

(#42924) Kékes525 válasza Winnie The P (#42922) üzenetére


Kékes525
félisten

A kérdés feltevésed rossz volt, mert nem hasonlíthatod össze az almát a körtével. Egyik rezidens védelmű, a másik nem. Az egyik fővédelemre használható, a másik kiegészítő védelemre. Mivel a Zemana AntiMalware Premiumnak van realtime védelme, így jobb az állandó védelemre a használata, de időnként futtatnod kell, ha biztosabbra akarsz menni, a Mbam-t.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42925) UserX válasza tpeter77 (#42923) üzenetére


UserX
őstag

Win7-nél a teljesen új, friss telepítést választottad??? Mert, ha csak a javítást, akkor érthető a dolog. Ezek a virnyakergetők és sok más program is szeretik mindenhová beírni magukat.
Lehet próbálkozni tisztító progikkal (pl.: CCleaner), de ezek a te esetedben szerintem nem hoznak eredményt :( Vannak Uninstaller programok is (pl.: Your Uninstaller, Revo Uninstaller), amik elvileg mindent maradványt kitörölnek. Egyes vírusírtók külön eltávolítóval rendelkeznek, ami nagyon helyes.
Megoldás: valami rendszermentő progi használata, ami 100%-ban az adott állapotot állítja visza (mondjuk a vírusírtó telepítése előttit). Én az Acronis True Image-t ismerem, nem tudom, hogy van-e ingyenes alternatíva. Ezzel leghet boot lemezt is készíteni, Ha másik meghajtóra mented a kép fájlt, kb. 30 perc alatt vissza lehet állítani (nyilván ez attól is függ, hogy mennyi adat van a 'C'-n). Több rendszerkép mentést is csinálhatsz, ha van elég tárhelyed.

Az MS frissítési problémáddal sajnos nem tudok mit kezdeni, legalább két éve használok EMSI-t, de ebbe még nem futottam bele hál' Istennek.

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#42926) UserX válasza UserX (#42925) üzenetére


UserX
őstag

UI.:

Ha 14 vírusírtóval akarsz kísérletezni, használj virtuális gépet: pl.: Oracle VirtualBox (free).

Üdv:

UserX

(#42927) AtHoS válasza UserX (#42925) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Macrium Reflect-nek van ingyenes és mellette igencsak használható verziója

Szerk.

Jut is eszembe. Ma kaptam egy erős Heimdal Pro promól hírt adó levelet. 4PC 5year license vásárolható 93% kedvezménnyel 48 euro-s áron szeptember 28-ig

Itt a promóról szóló híroldal: [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#42928) tpeter77 válasza UserX (#42925) üzenetére


tpeter77
addikt

Mindig nulláról telepítem újra a gépet. semmi image fájl vagy hasonló.
Pendrive bedug, C meghajtó leformáz, az kiválaszt, oda a 64 bites win7 felmegy = ez kb 14 perc alatt megvan,
INF, usb3.0 driver, hálókártya és VGA driver felrakás, aztán jön 7 frissítés manuális feltelepítése, hogy az update simán lemenjen, aztán 2 óra szüttyögés után 215 frissítést leszed a windows, majd újraindul párszor.
Ezután jön a bármilyen szoftver telepítése,
és itt elakad az Emsisoft. Először a KB2984981 frissítést hiányolta, azt felraktam, akkor meg a KB2958399 miatt rítt a szája, de az nem hajlandó felmászni a gépre, lásd a korábbi hibaüzenetet.
Fogalmam nincs mi van! múlt hónapban is így csináltam, és akkor meg nem volt gondja.

mindegy, most a Comodo IS 8.4-et tesztelem, de az igen tetszik, leszámítva a néhány reklámablakot marha jó, még irtás közben is használható a gép.

Apropó, van egy Filmek mappám megosztva amire a médialejátszóval lépek be. Hogy lehet beállítani, hogy a Comodo engedje a forgalmat?
Légyszi, aki használ Comodot leírná mit s hol kell ehhez beállítanom? Még nem látom át a menürendszerét...
köszi.

(#42929) tpeter77 válasza UserX (#42926) üzenetére


tpeter77
addikt

számomra egyszerűbb ez a megoldás :) és már csak 2x kell újratenni a win-t, mert csak 2 vírusirtó maradt hátra, ebből az egyik az Emsi a másikat használtam korábbi gépemen sokat, az a 360TS
Most ebbe az Emsibe beletört a bicska....

(#42930) Jack Oneill válasza tpeter77 (#42928) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Javaslom, akkor szedd le az integrált SP1 win 7-et. Ez gyakorlatilag az összes eddigi frissítést tartalmazza és nem kell 200 frissítéssel bajlódnod.

[ Szerkesztve ]

(#42931) tpeter77 válasza Jack Oneill (#42930) üzenetére


tpeter77
addikt

Win7_Pro_SP1_Hungarian_x64.iso
ezt töltöttem le a microsoft oldaláról a Windows iso downloader programmal.
és ennek ellenére hidd el, felmegy rá egészen pontosan 257 frissítés. Más ötlet?
De holnap újra felteszem a win-t, meglátom mi lesz...ha akkor sem, akkor ez a program így járt :)

(#42932) Jack Oneill válasza tpeter77 (#42931) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Bocsanat. SP2-re gondoltam.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42933) tpeter77 válasza Jack Oneill (#42932) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi!
akkor a szűz sp1-es Win7-re csak ezt a két javítócsomagot kell felrakni, rendben!
Holnap jelentkezek, hogy mi történt.

(#42934) tpeter77 válasza tpeter77 (#42933) üzenetére


tpeter77
addikt

A leírt módszeremmel (wu.krelay oldalán lévő frissítéseket felrakva) simán feltettem az SP2-őt,
és gyorsan, s hatékonyan működik a frissítés! pikk-pakk leszedett 2 alkalommal valami 80 frissítést, most már nincs több csomag, amit talált volna.

de az Emsisoft továbbra sem települ! ugyanazt a KB2958399 csomagot hiányolja, de annak telepítésekor a windows azt mondja:
" A frissítés nem érvényes erre a számítógépre. "

feladom, ezt a szoftvert akkor nem tesztelem le, viszont a Comodo IS 8.4 nagyon szimpatikus!
igaz, hogy nagyon lassan elemez, de a proci terhelést annak függvényében változtatja hogy épp csinálok-e vmit a géppel.
Ha netezek, programot nyitok meg, akkor visszavesz, ha épp tétlen a gép akkor meg jobban leterheli a cpu-t.
ügyes!

ui.
az Emsisoft telepítési problémáit hova jelentsem be?

(#42935) dqdb válasza tpeter77 (#42934) üzenetére


dqdb
nagyúr

az Emsisoft telepítési problémáit hova jelentsem be?
Ide, pár óra belül reagálni fognak rá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42936) tpeter77 válasza dqdb (#42935) üzenetére


tpeter77
addikt

:))
Megpróbáltam beregisztrálni, erre ezt a választ írja a fórummotor:
"Oops! Something went srong! Yout IP or Email address is listed as a known spammer."

nincs egy email címük ahová leírhatnám a kálváriámat?

(#42937) UserX válasza tpeter77 (#42936) üzenetére


UserX
őstag

(#42938) AtHoS


AtHoS
nagyúr

WinAntiRansom progiban kellene egy kis segítség.

Blokkolja a Sticky Password Opera beépülőjét, ami rákattintva azt dobja, hogy nincs telepítve a főprogram vagy nincs elindítva, pedig telepítve és indítva is van.

Kilépve az Opera-ból egy Opera processz bennragad a memóriában és kézzel kell kilőni, nem lép ki magától. A WAR-t kikapcsolva és így indítva az Opera-t szépen működik a SP kiegészítője. Innentől már nyugodtan vissza lehet kapcsolni, már nem szól bele a kiegészítő és a főprogram közötti kommunikációba.

Hol lehet - ha egyáltalán lehet - ehhez megfelelő beállítást eszközölni a WAR-ban, hogy ne kelljen szórakozni ilyenekkel?

read-only mode on the forum

(#42939) Kékes525 válasza AtHoS (#42938) üzenetére


Kékes525
félisten

A programok között kell hogy engedélyezve legyen (whitelisted), ha nincs ott, akkor add hozzá. Programs

A teljes leírása: WinAntiRansom Documentation – WinPatrol Itt minden egyes fülről részletes leírást kapsz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42940) tpeter77 válasza UserX (#42937) üzenetére


tpeter77
addikt

Gondolkoztam, mi történhetett, hogy a múltkor pikk-pakk felment a win7-re ez a szoftver.
Rájöttem, akkor Home Pro volt fent, ez meg Professional. Bááhhh! :(
időközben írt este a support egy emailt, én meg most válaszoltam nekik. Kezdetben hülyének néznek, hogy van-e legalább SP1 a gépen (már SP2 van) és hogy biztos a x64 bites verziót töltöttem-e le...
Én meg szájbarágósan megválaszoltam, mit s hogy telepítettem, a MS milyen linket küldött a javítócsomaghoz, stb.
Kiváncsi leszek, lesz-e ötletük, nekem elfogyott, illetve tovább nem szeretnék vacakolni ezzel. Ha 1 javítással megoldható, ám legyen, ha nem akkor SHIFT+DELETE.

(#42941) dqdb válasza AtHoS (#42938) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem néztem meg a konkrét bővítményt, de Chrome/Opera és egyéb Blink alapú böngészők esetében az ilyen natív kódot igénylő beépülők úgy működnek, hogy a böngésző a háttérben elindít egy dedikált parancssori alkalmazást, és azzal kommunikál pipe-okon keresztül (és vagy ez az alkalmazás végzi a lényeget, vagy továbbszól az azt végző alkalmazásnak).

A linken található leírásban szerepel az a registry kulcs, ahol az ilyen bővítmények engedélyezhetik a natív wrapper felüket. Itt keresd meg a Sticky Passwordshöz tartozót, engedélyezd, valamint ha van rá lehetőség, akkor az Opera-natív wrapper-Stick Password vonalon is az egymással történő interakciót.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42942) tpeter77


tpeter77
addikt

.zepto kiterjesztésű fájlokat visszakódoló program létezik már?
Még nem jártam utána, de most történt egy ilyen....

(#42943) UserX válasza tpeter77 (#42942) üzenetére


UserX
őstag

Bakker, a sok kísérletezés közben beszoptál egy ransomware-t? :U Sajnálom! :(

(#42944) tpeter77 válasza UserX (#42943) üzenetére


tpeter77
addikt

neeem! tévedsz... Ezt nem a tesztgépen csináltam.
Egyik munkatársam nyitott meg egy ismeretlen emailt, próbálta megnyitni a zip fájlt de nem sikerült, valamit kiirt a gép neki, de nem történt semmi.
Aztán az asztal átalakult, a mappák eltűntek, használhatatlan fájlokat talált mindenhol, és szépen felmászott a hálózatra a vírus...
Sajna az ő gépe odalett :(

(#42945) AtHoS válasza Kékes525 (#42939) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi a segítséget, de egyelőre ott a probléma, hogy mi az amit fehér listára kellene tenni?

Az egész Sticky Password mappát beraktam kézzel, de ugye a probléma ugyanúgy fennáll. Amúgy a dqdb által leírt működéshez szükséges spNMHost.exe már alapból fehér listán szerepelt

dqdb
Végigolvastam a működési elvet és értem is hogyan zajlik a kommunikáció, de mint az előbb is írtam nincs mit betenni. WAR-ban nincs blokkolt jelzés, SP cuccai fehér listán vannak.

Valami felett elsiklok? :F

Annyi biztos, hogy a WAR fogja meg a kommunikációt, de hogy ezt én, mint egyszerű felhasználó jelenleg tudom-e babrálni valahogy nem látom :B de lehet hibajelentést kellene küldeni a fejlesztő felé, mert a WAR felületén nem jelez sehol, hogy blokkolt volna valamit is.

Most hozzádobtam kézzel SP-höz tartozó kommunikációs registry kulcsot, hátha bejelez rá a következő indításnál

read-only mode on the forum

(#42946) dqdb válasza AtHoS (#42945) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ebben az esetben nincsen több ötletem, marad a gyártói support.

Azt tippelem, hogy valamelyik védelmi vonal blokkolja ezt a pipe alapú kommunikációt valamiért. De közben minden pipe alapú IPC-t mégsem blokkol, mert sok rendszerkomponens is így kommunikál egymással. Mindenesetre könnyen reprodukálható a hiba, ezt illene a gyártónak megoldania.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42947) AtHoS válasza dqdb (#42946) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Küldtem is nekik egy levelet az ügyben a tapasztaltak leírásával. Meglátjuk mire jutunk. Addig marad az, hogy Opera indítása előtt leállítom a WAR-t, majd indulás után visszakapcsolom :(

read-only mode on the forum

(#42948) tpeter77 válasza UserX (#42943) üzenetére


tpeter77
addikt

Ja, talán még nem mondtam, de megvan a levélből kimentett vírus, amit feltettem a Googledrive-ba. Ha vkinek kell szívesen elküldöm neki a linket.
Nyugi, jelszavas zip-be csomagoltam, úgyhogy magától nem indítható el a progi...

(#42949) UserX válasza tpeter77 (#42948) üzenetére


UserX
őstag

Ok. jöhet a kíváncsiság kedvéért. Milyen írtó volt az ami beengedte? McAfee (írtad többször, hogy a melóhelyeden az van...)?

(#42950) Kékes525 válasza AtHoS (#42945) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos, van amivel nem kompatibilis. Például az ESET Netbank- és tranzakcióvédelemével. Csak az uninstallálás használt. Eddig úgy találtam, hogy kompatibilitás szempontjából a Malwarebytes Anti-Ransomware a legjobb a "nagy" hármas közül. Ezzel megy az ESET Netbank- és tranzakcióvédelme.

Azt nem értem, hogy ha kilépek a (HPA vagy a WAR)-ból, a szervizeiket leállítom, letiltom, tehát nincs semmi belőlük a memóriában, akkor sem lehet használni a ESET Netbank- és tranzakcióvédelemét, mert akkor sem indul el. Mindkettőt lekellet szednem a ESET Netbank- és tranzakcióvédeleméhez. :F

(#42948) rokafiu77: Milyen védelem mellett "fogtad ki" a ransomware-t?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.