Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) #54715584 válasza Jack Oneill (#43797) üzenetére


#54715584
törölt tag

AU óta vannak ilyen fura dolgok. De azt még mindig furcsának tartom, hogy egy microsoftos app tartalmaz ártalmas kódot. Legalábbis egyelőre a jelek szerint. Persze egy jó vírus tud ügyes lenne és álcázza magát. Eddig elég jól sikerült. Még nem tudom hogyan szabaduljak meg tőle.

(#43802) blattida válasza Kékes525 (#43800) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez eltávolítás, ha kellően inhomogén a minta (elvileg az), akkor jól reprezentálja az eltávolítási képességeket. Az eredmény meg tényleg a szokásos, csak az avg jobb szereplése meglepő egy kicsit, a többi nem.
A vizuális megjelenítés valóban borzalmas.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43803) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Corei3 5505U 2,0 Ghz + 8Gb Ram + McAfee IS .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#43804) lacoka007 válasza ƵøŁĭ (#43803) üzenetére


lacoka007
tag

Kipipálva. Ez jó.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#43805) daimonion válasza Jack Oneill (#43797) üzenetére


daimonion
senior tag

Gyerekek ennek semmi köze a win10-hez elmentetek a "málnásba" ahogy mondani szokták
A kollega nagy valószínűséggel / bár nem tudhatom/ egy progi telepítésénél nem figyelhetett oda mert talán esetleg nem gyári telepítővel telepített egy progit és felmehetett a Conduit search toolbarocska.
tehát ez 1.000.000 % hogy nem a Candy Crush soda meg ezekhez van köze. Kíváncsiságból az áruházból feltelepítettem ezen játékokat és futtattam az ADW cleanert és nem talált olyan bejegyzést Nálam mint Nála Viszont találtam a Malware Tips oldalon egy ilyen bejegyzést
How to remove Conduit Search (Virus Removal Guide)
Conduit Search is a browser hikacker program that has changed your browser homepage to search.conduit.com and default search engine to bing.com.

nem lehet hogy erről van szó ??

monstre
Tuti nem a MS cucc tartalmaz ártalmas kódot.Azt kipipálhatod.Rossz felke keresgélsz.De leírtam pár sorral feljebb hogyan lehet uninstalálni végérvényesen a Win 10 appokat

[ Szerkesztve ]

(#43806) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, Bitdefender esetében érdemes az Autopilot funciót bekapcsolva hagyni vagy sem? Mit takar ez tulajdonképpen? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#43808) UserX válasza ƵøŁĭ (#43803) üzenetére


UserX
őstag

Grat. az eredményhez! HDD vagy SSD?

Új 'őrületet' indítottam el? (Bocs a 'nárcizmusért'! :) ) Egyébként szerintem belefér a topic profiljába, hogy a különböző konfigokon a különböző írtók, mennyire befolyásolják a boot időt. A választásnál - ha talán nem is az elsődleges - de ez is egy szempont lehet.

Én a magam részéről kíváncsi vagyok az ilyen jellegű teszt eredményekre is.

junior11: Életemben nem használtam BD-t, ha hülyeséget írok majd kijavítanak, A korábban itt olvasottakra hagyatkozom. Ha bekapcsolod ezt a funkciót, keesebbet kérdez, ritkán igényel felhasználói beavatkozást. Dönsd el, hogy ez neked jó vagy sem.

Sz_Imre: Kösz a hírt, én ennek csak örülök mert LT licencem van! :C

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#43809) #54715584 válasza daimonion (#43805) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igenis, értettem. :D

De nincsen search bar, még ha valamit nem is vettem figyelembe és én tettem fel, a programlistámban nincsen gyanús program.
A mappákban sem találok semmit. Nem tudok mit eltávolítani. Csak a registry key-ek vannak meg.
MBAM sem talál semmit. AdwCleaner is csak azt a 3 registry sort találja, amit aztán eltávolít, majd simán visszajön néhány óra múlva. Még a vírusirtómon sem akadt fenn, ami mint kiderült, a teljes hálózatomat monitorozta, még a LAN-t is, és nem vette észre.
FF resetelve és új profillal. Edge és IE is resetelve.

Eddig semmi nem történt.

Hitman PRO-t még nem próbáltam, de ha hazaértem teszek egy próbát.

Szóval ezért toporgok még mindig itt, mert nincsen eltávolítandó file, legalábbis nem jelzi ki egyik kereső sem. :) Kellenének még további ötletek.

Ha valami usb kulcsos keresés megoldja ezt a dolgot, akkor a laptopomon tudok készíteni egy tiszta usb kulcsot keresővel. Csak az a kérdés mit tudnék használni ehhez, ami be is bootol?

(#43810) junior11 válasza UserX (#43808) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, lehetséges, én is ilyesmire gondoltam, a védelmével nagyon elégedett vagyok.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#43811) tpeter77 válasza UserX (#43789) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
otthoni gépemen ESET SS9 esetén a bootidők így változnak. Semmit nem csináltam, csak újraindítottam a gépet párszor és megnéztem a logot, mit mutat, de stopperrel mérve 40-45mp közt változik Bekapcs gombnyomástól a windows intéző és az explorer ablakok megjelenéséig eltelt idő.
Holnap megpróbálom 2 tesztgépre is feltolni az EMSI-t, és mérek ezzel a szoftverrel, hogy legyen egyforma minden.
Link a képhez

(#43812) tpeter77 válasza Pano (#43798) üzenetére


tpeter77
addikt

hogy offoljak tovább. :D
nálunk win7 van a gépeken, de a skype nem tudott kifelé kapcsolódni semmihez.
chat megy, kifelé hívás még igen, a befelé irány tiltott. Azt hittem tűzfal.
közben a 7.28 verzió hibája csak, visszatettem a 7.11-est, és onnantól minden faxa :)
megint úgy adtak ki egy szoftvert, h nem tesztelték eleget.

(#43799) blattida
szia, ez a teszt számomra meglepő, mert a teszteléseim során nálam nem ez lett a sorrend.
Az első 7-8 bajnok kicsit máshogy alakult. De biztos azért, mert más mintákkal teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#43813) SP4C3 válasza tpeter77 (#43812) üzenetére


SP4C3
veterán

Skype 3

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43814) UserX válasza tpeter77 (#43811) üzenetére


UserX
őstag

Ezek azért nem vészes eredmények. Kezdem elismerni, hogy az EMSI lényegesen lassít, a konkurenciához képest. Ezért azonban nem fogom lecserélni a kiváló detektálási képességei miatt. :K A szórás érdekes, szerintem az MS különcsége! :)

monstre: Talán a Rufus nevű progival tudsz csinálni bootolható USB-t a Kaspersky Rescue Disk-ből.

[ Szerkesztve ]

(#43815) ƵøŁĭ válasza UserX (#43808) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

SSD .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#43816) choco01


choco01
addikt

Hali.

Android 6.0-ra mi most a legérdemesebb védelem a fizetős és az ingyenes szegmensből? :U

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43817) bobalazs válasza choco01 (#43816) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én a lookout-ra esküszöm.

(#43818) choco01 válasza bobalazs (#43817) üzenetére


choco01
addikt

Nem merít nagyon, jó az adatbázisuk?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43819) VIPowER válasza ƵøŁĭ (#43803) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nálam ez 27mp, bár WinXP+ Eset, stb progik, és ezt is soknak találom. Régen gyorsabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#43820) bobalazs válasza choco01 (#43818) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Észre se veszem hogy fut a háttérbe, konkrétan semennyire nem fogja vissza. Az adatbázisáról semmit nem tudok, nem futottam még bele malwarebe. Valamelyik weboldalon cikkbe irták hogy ez a legjobb azóta ezt használom, jópár hónapja.

(#43821) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én KIS-t használok androidon is,hibátlan,telót nem fogja,akkut nem csökkenti-ha igen,nagyon kicsit.

(#43822) choco01 válasza Mikulásbá (#43821) üzenetére


choco01
addikt

Az milyen árban mozog?Vajon megéri megvenni Androidra?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43823) Mikulásbá válasza choco01 (#43822) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

3 gépes Multi-Device,abból 1 kulcs a telóé lett.

(#43824) choco01 válasza Mikulásbá (#43823) üzenetére


choco01
addikt

Jaa akkor érthető. :R

Bobalazs: régen avastot most egy éve esetet használtam , most gondolkodok váltáson, Zonert néztem(nagyon régen használtam) de akkor megnézem ezt a Lookoutot. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#43825) bobalazs válasza choco01 (#43824) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

chip magazinból ide vonatkozo részlet:

(#43826) daimonion válasza #54715584 (#43809) üzenetére


daimonion
senior tag

:P most raktam újra a Win 10-et tiszta a rendszer mindent engedtem feltelepíteni és ilye regisztrácios bejegyzés nincs mint Neked.Sztem tuti valami progival mehetett fel valami .De ha semmi nem talál semmit sem akkor meg kár vesződni vele.De ha annyira zavar telepítsd újra a win 10 et és úgy nézd meg Te is hogy megvan-e a bejegyzés

[ Szerkesztve ]

(#43827) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

ismeritek az alábbi oldalt? https://NoMoreRansom.org
itt lehet letölteni az eddig ismert titkosító fájlok visszafejtéséhez szükséges programokat.

Kérhetném, hogy az összefoglalóba kerüljön be a link?

(#43828) blattida válasza tpeter77 (#43827) üzenetére


blattida
nagyúr

Már korábban is linkelte valaki, viszont annál jóval több visszafejtő program elérhető már, mint amennyi azon az oldalon van, mivel nem csak a kaspersky és az intel/mcafee készítenek ilyeneket, csak hát, a marketing...
Majd rakunk be linkeket az összefoglalóba, jó ötlet!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43829) #54715584 válasza daimonion (#43826) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az lett volna az alap verzió, hogy újratelepítem, de megpróbáltam kicsit rendbe tenni a gépet.
Gyanítom, hogy ez terheli le folyton a gépemet és okoz problémákat meg akadásokat.

(#43830) tpeter77


tpeter77
addikt

Emsisoft bootidős teszt :-)

HP asztali gép C2D E5300 2GB RAM és normál HDD
Normál boot idő: 44 mp
Eset SS9 telepítése utáni boot idő: 44 mp
Emsisoft telepítése utáni boot idő: 44mp
A mérés előtt a vírusvédelmi szoftverek frissítve lettek és beállítva minden rajtuk. Első elemzést követően újraindítottam a gépet és látható hogyan változik a boot idő.
Az összes windows frissítés fent van a gépen.
Eset mérésekor az update automatikusra volt téve, ekkor szintén 44mp alatt indult, mint víruskereső nélkül.
Amikor felraktam az Esmsi és még be volt kapcsolva az update keresés, akkor 71mp volt a boot idő!
sajnos ezt az eredményt kitöröltem, így nem tudom megmutatni a képen.....
Aztán letiltottam a frissítés keresését és rögtön lement 41mp-re, de eztán semmit nem csináltam csak 3x újraindítottam és 41-48mp közt indult el a gép.
Utána bekapcsoltam az update funkciót, hagytam lefutni, majd 3x restart és szintén 44mp körül alakultak a szintidők.
Tehát a windows update akad össze az Emsisofttal indulásnál, legalábbis nekem ez az észrevételem, ám miután hagytam végigfutni, onnantól nem változtatott az indulás idején.

Ezek után blattida mérésére lennék kiváncsi...
Apropó, kérdezted a hibaüzenetet a múltkor, nos ma leteszteltem.
windows7 professional 64bit telepítésekor ugyanúgy riaszt, jön a hiányzó frissítőcsomagos hibaüzenet, de kamu!
Teljesen jól működik, szépen fel is települ, nem kell foglalkozni a fake hibával, át kell lépni telepítéskor.
Az ügyfélszolgálatos is írta, hogy "mi van, ha kihagynám a hibaüzenetet, és nem foglalkoznék vele? Akkor rendesen lefut az install?"
Szóval azt gondolom, hogy hivatalosan nem írhatta le, hogy tudunk róla, ez egy kamu üzenet, de körbeírta, hogy próbáljam meg feltelepíteni úgy, hogy nem veszem figyelembe a hibaüzenetet, és jó lett. Ő már tudhatott valamit....
Hátha az újabb verzióban már nem lesz benne ez az üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#43831) UserX válasza tpeter77 (#43830) üzenetére


UserX
őstag

Akkor nálam nem stimmel valami. A tiednél erősebb gépen 69 mp a boot idő a 'BootRacer' szerint. Szerintem belejátszik, hogy van még MBAM PRO és PCTools FW is... :U Ennyit kibírok, mert a bootolást követően elég gyors a gép, legalábbis nekem megfelel...

A mai történések, miután hazajöttem a melóból:

A Commodo IceDragon frissíteni akart, leokéztam, utána hibaüzenettel nem volt hajlandó elindulni. Javítás, eltávolítás és új telepítés után sem működött. -->Rendszervisszaállítás, frissítések keresése letiltása (majd később újra próbálkozom).

Az EMSI AM felfrissített a 12-es verzióra! :C Túl sok különbséget egyelőre nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#43832) riki válasza UserX (#43831) üzenetére


riki
senior tag

Szia ! Tényleg PCTools FW tűzfalat használsz ? Nem elavult egy kicsit ? Tudom régen nagyon jó volt ,tud magyarul is,de mára olyan lett mint a szita. Az általam szeretett Privatefirewall is ,a nem ajánlott kategóriába került,mert az Anniversary Update óta a Win 10 fagy vele. :U

(#43833) UserX válasza riki (#43832) üzenetére


UserX
őstag

Én hiszem, hogy a Win beépítettjénél többet ér...Mióta megszűnt az Agnitum :( , sztem. nincs önálló, normális használható tűzfal...A PCTools erős kompromiszum erednénye!

[ Szerkesztve ]

(#43834) SP4C3


SP4C3
veterán

Gyerekek valaki használja?:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43835) UserX válasza UserX (#43833) üzenetére


UserX
őstag

UI.: a Commodo nem szimpi...

[ Szerkesztve ]

(#43836) Cs1csó válasza UserX (#43833) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbálhatnád az EVIROM-tól a FREE FIREWALL-t teszteltem két problémám volt, egyik, hogy az AVAST FREE nem ismerte ezért elég nehéz volt telepíteni - ez a kisebbik - a másik, hogy nem regisztrálta magát biztonsági központban és jött az üzenet hogy - nincs bekapcsolva a tűzfal ez már zavaróbb nem sokáig teszteltem ahhoz hogy kiderüljön ezen lehet e javítani.

A másik esetleges megoldás a PADOS KÁROLY fejlesztette TINY WALL. Amennyiben mindenképpen fontos a tűzfal érdemes lenne a COMODO IS-t kipróbálni. Minden az egyben régen próbáltam de ahogy írják most sem fogja a gépet amint belakja és megismeri a programjaidat sok baj nincs vele. De bizonyos fokú hozzáértés kell.

(#43837) tpeter77 válasza SP4C3 (#43834) üzenetére


tpeter77
addikt

Eleinte igen, aztán nem, mert túlságosan nyomult, hogy még miket kell csinálni hogy gyorsabb legyen a gép.
Telepítsek ezt-azt, javítsak ki hibákat, regeditből törölt sokmindent, még olyanokat is amiket nem kellett volna.
Aztán többé nem használtam eme funkcióját.
de már lecseréltem másra. anyának épp most raktam fel anyukám gépére az Avastot, tesztelés közben jobban megtetszett, mint a Q360TS
Saját gépemen meg ESET van.

(#43838) SP4C3 válasza tpeter77 (#43837) üzenetére


SP4C3
veterán

Nekem nem okoskodik, 1x jönne hülyeséggel, hogy telepítsek ezt-azt... Amúgy a toolbox-ban tallálható "System Backup Cleaner"-je hasznosnak tűnik nekem, win10x64Pro 10240 "PiPLite" friss telepítés után ~650MB szemetet törölt.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43839) UserX válasza Cs1csó (#43836) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! :) Ezzel az EVIROM-al teszek egy próbá! (valószínű csak a hétvégén)! :K

[ Szerkesztve ]

(#43840) Cs1csó válasza UserX (#43839) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bocsi rosszul írtam pontosan EVORIM az oldaluk linkje: [link]

Az oldalon alul írják is hogy mi várható a következő verzióban:" Integration in the Windows Action Center"

Úgyhogy jó úton haladnak

KIEMELNÉM - hogy 64 bites verzió is van belőle, ez is külön jó pont.

[ Szerkesztve ]

(#43841) VIPowER válasza UserX (#43831) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nálam 27mp a boot idő, Eset, PC tools stb! De írd le milyen géped van, és meggondolom hogy cserélek e veled. Tudom, én ajánlottam a PC Tools-t, de nem hiszem hogy az lassít.

(#43842) lacoka007


lacoka007
tag

Nekem ez lett a mérés erdménye, pedig rengeteg program van telepítve a gépemre.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#43843) tpeter77 válasza SP4C3 (#43838) üzenetére


tpeter77
addikt

ezekre a CCleanert használd.

(#43844) UserX válasza VIPowER (#43841) üzenetére


UserX
őstag

:) Nem hiszem, hogy cserélnél:

Q9400, 6 GB RAM, HDD.

(#43845) VIPowER válasza UserX (#43844) üzenetére


VIPowER
senior tag

A cserét csak poénból írtam. Mellesleg dupla ramod van, és a procid is gyorsabb. Az a HDD nálad a lassító tényező. Vegyél bele egy SSD-t és örülj.

(#43846) #54715584 válasza #54715584 (#43829) üzenetére


#54715584
törölt tag

Vagy nagyon ügyesen elrejtette magát a vírus vagy tényleg sikerült leirtani, de kemény 1.5 napja nem jött vissza. :D

(#43847) GEPESZ66 válasza lacoka007 (#43842) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A magyar verziót innen töltsem le?
http://www.greatis.com/bootracer/download_hungarion.htm
Telepítés után kell-e valamit beállítani?
Ha elakarom távolítani, akkor a saját eltávolítóját kell letölteni és futtatni?

(#43848) blattida válasza tpeter77 (#43830) üzenetére


blattida
nagyúr

Majd ha lesz net a gépemen és használni fogom ismét és föl is rakom az eamot meg például ezt a boot időt mérő programot, majd akkor csinálok neked egy "mérést".

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43849) SP4C3 válasza tpeter77 (#43843) üzenetére


SP4C3
veterán

Azt is használom de az nem találta meg azt a bizonyos 650MB-ot.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43850) tpeter77


tpeter77
addikt

Halihó, felraktam egy Win10-es gépre az Avastot, azóta a Defender reklamál, hogy ellenőrizni kell a gépet, meg takarítsam le az AVAST-ot a gépről, mert Ő akarja ellenőrizni a gépet.
Hogy lehet erről a rossz szokásáról leállítani? sosem volt win10-es gépem, nem tudom merre keressem ezt az értesítés kikapcsolást.
köszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.