Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) #41635072 válasza cocka (#600) üzenetére


#41635072
törölt tag

Egyébként oylat nem lehet, hogy csak az egyik szülőm megy el az is nélkülem?
Mert a fiókok csak 3-ig vannak nyitva akkor meg még bőven iskolában vagyok. :W

(#602) cocka válasza #41635072 (#601) üzenetére


cocka
veterán

Ejha. Ha du. van tanítás, akkor egyértelmű, hogy de. mégy, ha meg mindig de. van az általában 2 körül véget ér, ami utána van arról valószínűleg lehet hiányozni, szerintem meg lehet oldani valahogy.
A számlatulaj mindképp jelen kell legyen a számlanyitásnál vagy max. valami meghatalmazott. Vagy nem is ezt kérdezted? :D

(#603) #41635072 válasza cocka (#602) üzenetére


#41635072
törölt tag

7 órám van. :) És vidéki vagyok, szóval fél 5-re érek haza, azaz 5-re tudnék beállítani egy bankba.
Nem ártana, ha le lehetne tölteni valami kis formanyomtatványt, és azt csak be kéne vinnie egy "gondviselő"-nek.
OTP-nél lehet neten kártyát rendelni, csako ott drága minden + netes kártya sincs. :F

(#604) tkazmer válasza #41635072 (#603) üzenetére


tkazmer
addikt

nem tudom, mennyire vagy vidéki, Bp-n pl. (ha a bp-i suburban régióban laksz) vannak a cibnek este 6-ig nyitva tartó fiókjai is; ha 1 évvel korábban kapcsolsz, a válság előtt még a legtöbb fiók 6-ig nyitva volt, sőt voltak 8-ig nyitva tartók is, de mostanra már sajnos ez változott...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#605) #41635072 válasza tkazmer (#604) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ercsi... :DDD
Érden is mindegyik bezár már korán.
Viszont találtam Dunaújvárosban egy Erste fiókot, ami elvielg szombaton is nyitva van. :U
Erről a bankról vélemény?
Mondjuk oda megint nem tudnék eljutni csak egy hónap mulva, mert szombatonként is elfoglalt vagyok pont most. :W

[ Szerkesztve ]

(#606) tkazmer válasza #41635072 (#605) üzenetére


tkazmer
addikt

érden is vannak este 6ig nyitvatartó cibek (2 van összesen, mindegyiknek van olyan napja, amikor 6ig nyitva van)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#607) cocka válasza #41635072 (#603) üzenetére


cocka
veterán

Én is vidéki vagyok, de én általában 3-ra értem haza, mikor középsulis voltam. Egyetemen meg fősulin meg mikor hogy.

OTP-nél lehet neten kártyát rendelni, csako ott drága minden + netes kártya sincs.

Az első kettő igaz, az utolsó nem. Van netes kártya, csak webkártya álnéven és ráadásul csak egy papírfecni az egész és most már végre eljutottak oda (vagy ha még nem akkor el fognak), hogy minden forintszámla típushoz rendelhető webkártya is, a hozzátartozó külön számlával.

(#608) cocka válasza tkazmer (#606) üzenetére


cocka
veterán

Hát Érd elbújhat, mert itt a legtöbb cib fiók csak 5-ig van nyitva pedig itt több mint 2.5-szer annyian laknak, mint Érden. Bár a népsűrűség nem sokkal kevesebb Érdhez képest.

8-ig meg max. Bp.-en van nyitva bank. A szombati nyitvatartás meg ritka mint a fehér holló.

(#609) tkazmer válasza cocka (#608) üzenetére


tkazmer
addikt

gondolom, mivel érd valamilyen szinten a bp-i agglomeráció része, sokan járnak be onnan bp-re dolgozni, ezért csak így volt értelme fiókot nyitni, mert azért a legtöbb ember nem teheti meg, hogy bankolni megy munka helyett...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#610) g@bo


g@bo
nagyúr

van tippetek, külföldön hol lehet/érdemes számlát nyitni? eur.... és nem a szlovák "otp".

osztrák, vagy egyéb normálisabb rész. :R

(#611) #41635072 válasza cocka (#607) üzenetére


#41635072
törölt tag

Gondolom te nem 40km-re laksz BP-től. Én sajnos igen,
Mindenesetre ma megoldottam, és elmentem.
Cibezz számlacsomag + MC Unembossed kari. Netkártyát akkor nemkértem, felesleges.
Kíváncsi vagyok, hogy steam is engedi-e majd, mert akkor viszont rosszul jártam. Mondjuk ott a PayPal csak a netkártya sokkal kényelmesebb lenne. No mindegy.

Egy megtakarítási számlát is kénytelen voltam nyitni, mert semmi értelmes lekötés nincs náluk. Oda havi 2K-t be kell battintani és akkor 7%-os a kamat. Amúgy ebből is lerójják a kamatadót?

(#612) tkazmer válasza #41635072 (#611) üzenetére


tkazmer
addikt

Amúgy ebből is lerójják a kamatadót?
az szerintem mindenből vonódik teljesen automatikusan, legalábbis nekem a betéteimnél így van. sőt, ha csinálsz ebrokert, akkor ott is automatán vonják majd az árfolyamnyereség adót..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#613) cocka válasza #41635072 (#611) üzenetére


cocka
veterán

Nem 40-re, hanem 180-ra. :D

MC Unembossed kari.

Ma kaptam meg az újított verziót, mert a régi tönkrement. A régebbi jobb volt, mert ott narancs alapon voltak fehér karakterek, amit még el is lehetett olvasni.

Most fehér alap van, de a közepén van egy igénytelen kosárlabda, körülötte kék hullámok vagy mi ez (nonfiguratív díszítés) és feketével vannak írva a karakterek, tehát max. a nevedből fog látszani valami, mert a többi beleolvad a kosárlabdába. :D

Egy fehér nyíl is rákerült végre a kártyára, hogy az amatőrök is tudják hogy hogyan kell behelyezni a kártyanyílásba, de a régit is lehetett tudni: logónál fogva tolod be.

Chip továbbra sincs.

Kamatadó mindent terhel gyanítom, csak a hitelek kamatait nem meg a késedelmi kamatokat sem. Nehogy már véletlenül egyszer neked legyen jó.

(#614) tkazmer válasza cocka (#613) üzenetére


tkazmer
addikt

csak a hitelek kamatait nem meg a késedelmi kamatokat sem. Nehogy már véletlenül egyszer neked legyen jó.
gondolod, hogy azt a bank nagy kegyesen magára vállalná?:) egyébként azután meg társasági adót, banki nyereségadót, stb anyámkínját kell fizetni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#615) Khaal


Khaal
őstag

Jelenleg OTP-nél van NET számlacsomagom (500ft/hó, ingyen netbank) eddig nem akartam váltani, de jövő évtől fizetni kell a netes átutalásokért is :(((
Ezen kívül K&H-nál van lekötve euró és angol font, de a lekötött betétek kamatai nevetségesen alacsonyak lettek az utóbbi időben (0.14% :W ).
Jó lenne a három számlát egy tető alá hozni, bár gondolom forint folyószámlához sehol nem lehet deviza lekötést kapcsolni.

Szóval amik fontosak lennének:
-használható netbank, minimális havidíjjal (OTP-sel meg vagyok elégedve, valami hasonló szintű elég)
-netbankon keresztül ingyenes az utalás
-csoportos beszedési megbízások ingyenesek, vagy 5db összesen nem több mint 1000.- ft
-sms értesítők terhelés/jóváírásokról, beállítható összeghatárral, havidíj nélkül és normális áron (kb 10ft / sms még elfogadható)
-legalább havi 1 ingyenes kp felvétel ATM-ből
-folyószámla havi díja ne nagyon legyen több egy ezresnél
-értelmes kamat lekötött devizára (EUR és GBP)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#616) g@bo válasza Khaal (#615) üzenetére


g@bo
nagyúr

" euró és angol font, de a lekötött betétek kamatai "

röhej, mert ilyen kamat mellett a hazai bankok nem jutnak devizához, csak a balek lakosságtól.

nézd meg a cib bankot, eur 3%, de fontot én sem kötök le ott xaros 0,1% ért, mikor a kp felvét dija több, mint az egy évre adott kamatuk. :W

(#617) Shy válasza Khaal (#615) üzenetére


Shy
tag

Ezt ki mondta neked hogy jövőre fizetni kell a netes átutalásokért?

Kell, vagy rakom el?!

(#618) Fecogame válasza Khaal (#615) üzenetére


Fecogame
veterán

Erste Szemeszer ( ha 26 alatt vagy )

A deviza lekötésen kívül minden stimmel vele. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#619) cocka válasza Shy (#617) üzenetére


cocka
veterán

Nem kell azt mondani, utána kell olvasni. Ennyi.

Benne van a november 1-jei díjszabásban.

2010.02.28-ig ingyenes, aztán 0.1% de min. 115 max. 1150 Ft bankon belül forintban

bankon kívülre ugyanez érvényes csak ott a min. 190 Ft max. pedig 3150 Ft. A juniorosoknak is ugyanez van. Évekkel ezelőtt azért váltottam bankot, mert az otp átutalásoknál mindenkit egyformán sarcol, ha nem most, majd 2010-től. :D

Na most vagy valami gagyi opciós díjat fognak bevezetni vagy azért vezetik be ezeket hogy mindenki a majd újonnan bevezetésre kerülő számlacsomagokat válassza, amik bizonyára ettől a konstrukciótól jobbak lesznek. Ha egyik feltételezésem sem jön be, akkor az otp hű maradt magához. :D

(#620) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Utólag lehet internetkártyát igényelni CIB banknál?
Ha igen, akkor ennek mi a költsége, és a módja?
:R

Közben látom hogy a netbankon keresztül lehet. Csak az érdekelne, hogy ennek van-e valami plusz díja, és hogy ismét be kell-e menni a bankba vele? A másik, hogy a bankkártyám még nem érkezett meg, ilyenkor van értelme megrendelni, vagy egyenlőre ne bonyolítsam?

[ Szerkesztve ]

(#621) Ariadne válasza #41635072 (#620) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze, lásd kondíciós lista a honlapon. ;) De neten vagy telefonon is tudsz rendelni, hamar küldik.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#622) #41635072 válasza Ariadne (#621) üzenetére


#41635072
törölt tag

És ez kerül valamibe? Mert kondícióknál sem nagyon látom, de rémlik régről, hogy mintha 2K lenne.

Még egy kérdés: Cibezz Megtakarítási számlánal, ugyebár csak akkor kapom meg a magasabb kamatot, ha az adott hónapban utalok rá min 2000Ft-ot. Nah, ha én most a megtakarítási számláról valamennyit átviszek a folyószámlámra, akkor az már olyan, mintha nem is utaltam volna, és a kisebb kamatot kapom?

(#623) Shy válasza cocka (#619) üzenetére


Shy
tag

Nekem van az OTPnél netkártyám nem tudom melyik csomagba hirtelen de ennek az a lényege ha neten csinálom az átutalást az 0 ft tök mindegy milyen irányba. beszéltem ma a telefonos ügyfélszolgákkal, azt mondták nem tudnak arról jövőre ez pénzbe fog kerülni. De ha nem megoldható hogy ingyen menjen, sarcot vezetnek be akkor bankot váltok mert sokat utalok át.

Kell, vagy rakom el?!

(#624) Shy válasza cocka (#619) üzenetére


Shy
tag

"Benne van a november 1-jei díjszabásban."

Erre tudnál adni egy linket sehol nem találom.

Köszi! :R

szerk: Közben megtaláltam a honlapon oda az van írva ha ügyinzézővel vagy személyesen kéred az átutalást akkor fog pénzbe kerülni, azt sehol nem látom hogy a netbankos átutalásoknak díjja lenne, de lehet én tévedek..
Érdemes átnyálazni ezt az egésszet.

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#625) Shy válasza cocka (#619) üzenetére


Shy
tag

Hopp megtaláltam, igazad van februárig díjmentes csak kapják be. 0,1% max 1150ft, ezzel értelmét veszíti az egész nem értem mire jó ez. :O

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#626) Shy válasza cocka (#619) üzenetére


Shy
tag

Nem akarok floodolni, felhívtam őket újra ezuttal az a infó jött hogy sokan keresik ezzel őket, idézem az ügyfélszolgát: majd biztosss meghosszabításra kerül az akcijjó.
Ez nekem nem volt túl kerek ezért írtam emailt is nekik hogy lesz megoldás vagy bankot kell váltani? Várom a választ..

Kell, vagy rakom el?!

(#627) Khaal válasza Fecogame (#618) üzenetére


Khaal
őstag

Sajnos már nem vagyok fősulis és decemberben betöltöm a 26-ot, így kiesek a kedvezményes tanuló / fiatal számlacsomagokból. K&H-nál van egy "pályakezdő" számlacsomag, ami 28 éves korig igényelhető, de ugyebár náluk vannak a nevetségesen alacsony deviza kamatok.

Az hogy az OTP ügyfélszolgálatos szerint biztosan meg fogják hosszabbítani az akciót, szerintem nem valami túl biztató dolog. Egyébként azért vezetett be a legtöbb bank csomóféle új díjat, mert egy új törvény miatt változnak a szerződésmódosítás feltételei.

CIB és Erste netbankjairól mi a vélemény? Mennyire használhatóak?

(#628) cocka válasza Shy (#626) üzenetére


cocka
veterán

Hát hóógyne persze. Sok ügyintéző el sem olvassa a díjszabást és anélkül osztja az észt. Ja vagy egyszer elolvassák amikor módosítva lesz aztán emlékezetből mekegnek valamit, ami általában faszságok tömkelege és ezért sikerül magukra haragítani az ügyfeleket, hogy hát kérem nem erről volt szó. :D

Megtakarítási számlához pedig:

[link]

2. oldal 2., 3. és 4. lábjegyzet

(#629) #41635072 válasza cocka (#628) üzenetére


#41635072
törölt tag

Itt az a vicc, hogy cibezz számlán 100K alatt nem lehet lekötni semmit, és kincstári jegyeket sem lehet vásárolni. :( Megtakarítási számla meg semmit sem ér annak, akinek nincs valamiféle jövedelme.

(#630) cocka


cocka
veterán

És ez kerül valamibe? Mert kondícióknál sem nagyon látom, de rémlik régről, hogy mintha 2K lenne.

Rosszul rémlik. Első körben díjszabás, második körben ez a díj csak arra az esetre vonatkozik, ha a kártyát bankban veszed át. Postán kiküldve ingyenes, csomagtól függően vagy 800 Ft vagy 0 az éves díja.

Nekem van az OTPnél netkártyám nem tudom melyik csomagba hirtelen de ennek az a lényege ha neten csinálom az átutalást az 0 ft tök mindegy milyen irányba.

Aha és az internetkártya meglétének mi köze van a netes átutalások ingyenességéhez?

Az internetkártyáról pedig annyit, hogy OTP-ék még mindig ott tartanak, hogy számlák közötti átvezetés nem sűrűn létezik, hanem ez a 7*24 órás kártyák közötti azonnali átvezetés, amihez ugye teljesen illogikus módon nem a számlaszámokat használják fel, hanem a kártyaszámot kell megadni.

Cibnél ez úgy működik, hogy: át akarsz vezetni saját számláid között? Ok, akkor van erre egy menüpont kiválasztod listákból (tehát nem te adod meg) hogy honnan utána hogy hová és kész. Esetleg beírsz egy kis közleményt. De az átvezetés szinte minden banknál ingyenes. Neten meg főleg, de a saját számlák közti átvezetés nem tudom hogy jön a neten kiadott normál banki átutaláshoz.

Ja igen: megtakarítási programhoz még:

min. 1% kamat az maradt, de régebben az alap és a prémium így nézett ki: 5% és 9%, most 2%-al csökkentették mindkettőt + a kamatadó.

[ Szerkesztve ]

(#631) cocka válasza Khaal (#627) üzenetére


cocka
veterán

CIB kiváló, Erste állítólag nyomába sem ér. :D

Mellesleg nézd meg a CIB demo netbankját.

(#632) Shy válasza cocka (#631) üzenetére


Shy
tag

FHB bankról valami tapasztalat vagy vélemény? Mennyire megbizhatóak?

Kell, vagy rakom el?!

(#633) cocka válasza Shy (#632) üzenetére


cocka
veterán

Nyilván csak azokról a bankokról lehet tapasztalatom, amelyeknek ügyfele voltam eddig. Az pedig az otp és a cib.

(#634) tkazmer válasza cocka (#630) üzenetére


tkazmer
addikt

át akarsz vezetni saját számláid között? Ok, akkor van erre egy menüpont kiválasztod listákból (tehát nem te adod meg) hogy honnan utána hogy hová és kész.
mondjuk úgy, hogy többnyire, ha devizaszámláról szeretnél deviza értékpapírszámlára átvezetni, az már nem ilyen egyszerű, devizaátutalást kell indítanod a számlák között, ami csak annyiban különbözik a "hagyományos" deivzaátutalástól, hogy nem számláznak érte semmit.

(#627) Khaal
K&H-ról jut eszembe: mi a céges számlánkat ott vezetjük, és anno amikor nyitni voltunk a fiókban, ajánlgatták, hogy milyen jó kis munkavállalói számlacsomagot adnak. ha esetleg megbecsült munkatárs vagy egy cégnél, akkor szerintem kérdezd meg a főnököd, hogy nem kaphatnál-e egy ilyet mint karácsonyi bónusz, ugyanis ez egyrészt ha jól emlékszem, adómentes jutattás (nálunk van arra lehetőség, hogy mi fizessük a munkavállaló banki költségeit, pl. az éves kártyadíjat vagy számlavezetési díjat), másrészt neked is kifejezetten előnyös, ugyanis ha pl. hitelt veszel fel, akkor együtt vizsgálják a teljes céget, tehát neked hiába van mondjuk többhónapos csúszásod egy hitelkártyatartozással, lehet, hogy megkapod a lakáshitelt, mert látják, hogy a cégnek jól megy és a jövőben is tud majd neked fizetést adni.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#635) cocka válasza tkazmer (#634) üzenetére


cocka
veterán

Ja hát kérem átlagembernek nem valószínű, hogy devizaértékpapírszámlája van. :D

Igazából nem is nagyon látom értelmét a devizaszámláknak, főleg akkor nem ha az illető nem tud konverziómentesen devizához jutni.

De most tényleg, ha nem vagy gyakori vendég külföldön és mondjuk devizában neten vásárolsz csak akkor minek?

Hiszen még az is egyszerűbb, ha netes vásárlásnál forintszámlát terhelsz külföldi devizával, mert a bank megcsinálja a konverziót, ha viszont devizaszámlád van azt ugye először fel kell tölteni devizával és itthon max. pénzváltókon vagy bankokon keresztül jutsz dollárhoz, fonthoz, euróhoz vagy amit akarsz éppen.

Szóval csak akkor van értelme devizaszámlát fenntartani, ha fel tudod tölteni konverziómentes devizával (ennek a mikéntjéről azért majd esetleg mesélhetnél, kíváncsi vagyok a tippjeidre) vagy találsz egy olyan helyet, ahol jóval olcsóbban vehetsz valutát mint amennyi a bank devizaeladási árfolyama. A fekete piac biztos e téren is virágzik meg a hamisítás stb..

(#636) #41635072 válasza cocka (#635) üzenetére


#41635072
törölt tag

Lehet devizában kapja a fizetést.

(#637) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
18 éves múltam.

Most OTP Junior Max-om van, de ugye nekem se mindegy mennyi bőrt húznak le rólam..

Érdekelne, hogy létezik e nála olcsóbb bank?

Ezek a szolgáltatások elengedhetetlenek lennének:
- Internetes használhatóság - Paypal (Vista Electron-os a Juniorom, és elfogadja!)
- Internetes utalás, számlatörténet, meg ilyenek (OTP-ben ezt OTP Direkt-nek hívják)
- SMS értesítés jóváírásokról!

Ezek kellenének.
Melyik a legolcsóbb bank amit ajánlotok, vagy maradjak az OTP-bél?

undefined

(#638) Flashcash válasza ludsimon (#637) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#639) ludsimon válasza Flashcash (#638) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen ám, ezt én is néztem, de akkor mi ez a kondíciós listában a havi 290 Ft/bankszámla? :F

Nem értem.

undefined

(#640) ludsimon válasza ludsimon (#637) üzenetére


ludsimon
veterán

Segítsetek rajtam, légyszi!!

Szerk.:
Annyit még elfelejtettem írni, hogy nem sima internetes kell, hanem megfogható, kártyás kell, amivel esetenként ATM-ből fel tudok venni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#641) ludsimon


ludsimon
veterán

Pdf-ek!!
CIB Bank CIBEZZ
MKB Bank Student
K&H-t nem tudtam megnyitni
OTP Bank Junior Max Ez van most.

Havi +99Ft még az OTP Direkt internetes elérés, havi zárás 100Ft, ez az első évem, 0Ft még, jövőre kell majd 450Ft-os éves díjat fizetnem.

SMS értesítés 150Ft, + 23Ft/SMS.

Havi szinten most 349Ft-ot fizetek, + SMS kiküldési díj. (23Ft)

Szerintetek jó?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#642) Ariadne válasza ludsimon (#641) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem CIB. Ahogy nézem, 50 Ft a számlavezetés, netbankért egyébként sem szoktak plusz számolni, azt hiszem itt sincs, két kpfelvét ingyenes ATM-ből. Sms is van, tapasztalataim szerint azonnal érkezik. Van kártyahasználatos és számla tranzakciós, érdemes csak az egyiket, amelyik inkább érdekel. A kártyahasználatos azonnal jön, ha használod a kártyát, a tranzakciós meg általában éjjel, amikor ténylegesen beterhelik a dolgokat a számlán. Sokak szerint ez utóbbi felesleges, mert ténylegesen már a fizetésnél, utalásnál zárolják azt az adott összeget, és olyan mindegy, hogy utána ténylegesen mikor megy át az az összeg.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#643) ludsimon válasza Ariadne (#642) üzenetére


ludsimon
veterán

:R

Az érdekelne még, hogy interneten lehet használni igaz?
Paypal-ra gondolok.

Visa Electronos?

undefined

(#644) Ariadne válasza ludsimon (#643) üzenetére


Ariadne
őstag

Netes használatra a tuti használható az csak a dombornyomott kártya, sokezres éves díjjal. Az elektronikus kártyák, amiket ehhez adnak, legtöbb helyen gondolom jól használhatóak, valszeg Paypal is elfogadja, de ezt majd a többiek tudják megmondani.

Viszont feltételezem netkártyát lehet hozzá rendelni, azzal pedig biztos működik minden, kérdés, hogy szükséges-e egyáltalán az elektronikus kártya mellé. Ezt nem tudom megmondani, dombornyomott meg netes kártyám van csak, sima elektronikusat még nem próbáltam neten használni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#645) ludsimon válasza Ariadne (#644) üzenetére


ludsimon
veterán

Rendben!
Ma bemegyek a CIB Bank-ba, és nyitok akkor egy ilyet:

CIB Bank CIBEZZ (CIBEZZ Visa Electron)
Hozzá, CIB Mobilbank Számlafigyelőt, CIB Internet Bank meg ha jól olvastam automatikusan jár hozzá.

Ha működik vele a Paypal, akkor kell valami költséget fizetni az OTP Junior megszüntetéséért?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#646) cocka válasza ludsimon (#645) üzenetére


cocka
veterán

Na hát van itt egy-két dolog, ami szerintem nem tiszta neked.

Először is a pdfben tudni kell megkeresni azokat a részeket amik rád vonatkoznak. Példának okáért az otpnél az sms csak akkor 23 ha junior extra csomagot igényeltél, aminek van egy minimális havi díja, ám cserében egyik kontroll üzenetnek sincs díja. A 23 Ft-os sms arra vonatkozik, ha pl. te küldesz egy interaktív üzenetet az erre fenntartott számukra, ahonnan különböző infókat kapsz válaszul. Ez esetben egyrészt fizetsz a mobilszolgáltatódnak, másrészt az otpnek és olyan nagylelkűek, hogy csak hónap végén vonják le az smsek árát egy összegben.

A kontroll üzenetek gyakorlatilag számla illetve kártyatranzakciókról érkező smsek.

Na most egy esetben van értelme a számlakontroll üzeneteknek, ha csupán a jóváírásokról kérsz smst, hiszen azt nem lehet előre tudni, hogy mikor érkezik (nem köthető bankkártyához) és vannak akik szeretik előre tudni, hogy mi van.

OTP direktnet havi díjat juniorosoknak nem számolnak fel. Szóval látom nagyon figyelmesen olvasol kondíciós listákat. :DD

CIB Bank CIBEZZ (CIBEZZ Visa Electron)
Hozzá, CIB Mobilbank Számlafigyelőt, CIB Internet Bank meg ha jól olvastam automatikusan jár hozzá.

A cibezz visa electron nem használható internetes fizetésre! Csak az MC unembossed.

Számlafigyelő? Az 100 Ft havonta. Nem jár automatikusan, kérni kell.

A megszüntetés ingyenes, ha viszed a bankkártyád.

[ Szerkesztve ]

(#647) ludsimon válasza cocka (#646) üzenetére


ludsimon
veterán

Már teljesen összekevertél. :))

Szóval akkor nem tudom használni a Visa Electronos CIBEZZ-t, de a Visa Electronos Junior Max-al meg lehet.

A Junior extra 24 év felett jár ha jól tudom, én pedig 18. vagyok.

Nekem csak a jóváírásokról kell üzenet.

Akkor Te mit mondasz, legyen CIBEZZ MC unembossed, olcsóbb, mint a Junior Max?

Én valahogy úgy hallottam, hogy a Master Card butább, mint a Visa Electron, félek tőle, nem tudom...

Ahogy számolgatom akkor nem túl sokkal járok jobban..

[ Szerkesztve ]

undefined

(#648) Ariadne válasza ludsimon (#647) üzenetére


Ariadne
őstag

A kártyák dolgát meg én mondom el, illetve inkább linekelek egy profi cikket azzal kapcsolatban, mit jelent a dombornyomott, elektronikus, illetve unembossed kártya klikk.

Itt meg egy másik arról, hogy netes vásárlásra milyen kártyák jók és melyek nem klikk.

mod: A ténylegesen ajánlott kártyák már meg összegek a cikkben nem mindig aktuálisak már, maga a cikk elég régi, de az általános ismeretek most is jók benne. Az MC unembossed jó lesz elvileg.

A Mastercard - Visa pedig két külön kártyatársaság, mindkettőnek van mindenféle kártyája. A Visa Electronnak az MC Electronic a megfelelője, az MC unembossednak most nem tudom hirtelen, de biztos van olyan Visás is. A két társaság közti különbség, ami számít, az egyedül a konverzió klikk. A lényeg kb. ez:
A Cirrus/Maestro, illetve MasterCard márkákat forgalmazó MasterCard International kártyatársaság a külföldi országtól függően euróban vagy dollárban számol el a magyar bankkal (Európában az eurózónában euróban, a többi országban dollárban), míg a Visa International kártyatársaság minden esetben egy devizanemben, a legtöbb esetben dollárban számol el a magyar bankkal.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#649) cocka válasza ludsimon (#647) üzenetére


cocka
veterán

Szóval akkor nem tudom használni a Visa Electronos CIBEZZ-t, de a Visa Electronos Junior Max-al meg lehet.

Bankfüggő, hogy engedélyezi a visa electronos fizetést vagy sem. Régebben az otp se engedte, 2006 óta engedi.

A Junior extra 24 év felett jár ha jól tudom, én pedig 18. vagyok.

Junior extra = sms szolgáltatás és része a junior szolgáltatásoknak.

Junior extra havi díjas és benne van a heti 2 reggeli egyenlegértesítő + nincs díja a kontrollüzeneteknek
Junior light = minden kontrollüzenetnek díja van, havi díj és egyenlegértesítő nincs.

A junior max 18 év felett igényelhető, de az a teljes szolgáltatáscsomag neve!

Nekem csak a jóváírásokról kell üzenet.

Az 100 Ft havonta.

Akkor Te mit mondasz, legyen CIBEZZ MC unembossed, olcsóbb, mint a Junior Max?

Szolgáltatáscsomagot hogy lehet egy bankkártyával összehasonlítani?

Én valahogy úgy hallottam, hogy a Master Card butább, mint a Visa Electron, félek tőle, nem tudom...

Baromság. A Maestro és Mastercard Electronic az a két kártyatípus, amit biztosan nem lehet netes fizetésre használni, a visa electron meg bankfüggő. Az MC unembossedot mindig lehet, a netkártyákat is meg a domborokat is.

(#650) ludsimon válasza Ariadne (#648) üzenetére


ludsimon
veterán

A legfontosabb meg mindig nem derült ki.
Melyik az olcsóbb és mennyivel? :U

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.