Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Ariadne válasza #41635072 (#444) üzenetére


Ariadne
őstag

A netbank meg a netkártya az két külön dolog. Netkártyával fizetsz a neten bárhol, ahogy a normál kártyával is, netbankban meg (szinte) bármit el tudsz intézni, amit egy bankban, kifizeted a rezsi számlákat, átutalsz, lekötsz, egyenleget ellenőrzöl, meg minden más (sőt még sárga csekket is be lehet fizetni).

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#452) #41635072


#41635072
törölt tag

Okok.
Szóval az MC UN kártyával mind meg tudom csiálni, amit a netkártyával?
#450-re a válasz engem is érdekelne.
:R

(#453) horvathd válasza Ariadne (#451) üzenetére


horvathd
aktív tag

@Ariadne:
Szerintem arra gondolt, hogy nem minden online kaszinó fogadja el a MasterCard kártyát. Ez olyan mint Magyarországon az Amex kártyákat csak az OTP fogadja el.

@Tel Elek:
Igen, mindent olyan meg tudsz csinálni vele, mint az InternetKártyával.

"The Kid just rages for a while."

(#454) concret_hp válasza Ariadne (#450) üzenetére


concret_hp
addikt

mastercard tiltja a szerencsejátékot és így semmilyen póker kaszinó sportfogadás stb. oldalra nem lehet be ill. ki fizetni vele.

a netkártya körül meg látom nagy a pörgés, az egyetlen értelme, hogy van hozzá egy külön alszámla, amire elég akkor pénzt tenni, ha neten akarunk fizetni. így ha ellopják az adatait valahogyan, akkor se tudnak lehúzni, mert nincs pénz a mögötte levő számlán :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#455) Ariadne válasza concret_hp (#454) üzenetére


Ariadne
őstag

Na ezt nem tudtam, ez akkor tényleg számíthat annak, aki erre akarja használni. De egyebekben minden más helyen bármelyik használható.

Arra is kíváncsi lennék még, hogy megvan-e még az, hogy az MC-vel euró alapon számolnak el a bankok, a Visával meg dollár alapon. Évekkel ezelőtt OTP-nél lett MC kártyám, és akkor mondták, hogy tök egyforma a kettő, berendelték nekem a Visát (európai használatra kellett), majd megtaláltam a saját prospektusukban, hogy a Visával dollárban számolnak el, MC-vel euróban - törölték is a rendelést és MC lett belőle.

Valami csavar még van a dologban, kutatok az emlékeim között, de itt a topikban is szerepelt. :F

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#456) horvathd válasza Ariadne (#455) üzenetére


horvathd
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a MasterCard az euróban történő fizetéseket euróban számolja el a bankoknak, a többi deviza esetén dollárban, a VISA pedig mindig dollárban számol el.

"The Kid just rages for a while."

(#457) Ariadne válasza horvathd (#456) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez lesz az, köszönöm. :K :R

Emiatt ha nem tervez az ember a tengerentúlra menni, vagy úgy általában, jórészt Európában marad és rendelni is euróban rendel főleg, akkor jobb az MC, mert kevesebb konverzióval megúszható a fizetés (akár neten, akár ténylegesen külföldön).

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#458) #41635072 válasza concret_hp (#454) üzenetére


#41635072
törölt tag

És lottót enged az MC? ;]

(#459) #41635072 válasza #41635072 (#458) üzenetére


#41635072
törölt tag

Egyébként kb mennyi időn belül kapom meg a cibezz bankkártyámat az igényléstől számítva?

(#460) horvathd válasza #41635072 (#459) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha jól emlékszem, én egy hét alatt kaptam meg.

"The Kid just rages for a while."

(#461) #41635072 válasza horvathd (#460) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az szép! :C
Nővérem az OTP-s kariját 1 hónap alatt szokta.

(#462) Ariadne válasza #41635072 (#459) üzenetére


Ariadne
őstag

Szintén kb. egy hét, de volt már kevesebb is. Ha meg más fajta kártya kell, vagy valamiért új kártyára van szükség, egyszerűen telefonon is be lehet jelenteni és igényelni, ennek nem kicsit örültem már. OTP-hez képest ugyebár ez ég és föld, hogy még csak be se kell mennem a fiókba. Nem értem, ők miért nem látják, hogy mindenkinek az a legjobb, ha az ügyfél nem is látja a bankfiókot...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#463) cocka válasza Ariadne (#462) üzenetére


cocka
veterán

Nekem is 1 hét volt, a netkártya meg 3 nap.

mindenkinek az a legjobb, ha az ügyfél nem is látja a bankfiókot...

Ha van tipped, hogy a kp. befizetést számlára jelenlét nélkül hogy lehet megoldani anélkül, hogy kimozdulnék. :D

(#464) Ariadne válasza cocka (#463) üzenetére


Ariadne
őstag

Na jó, ez az egy. De azért ez a legtöbb embernél nem túl gyakori... Nálam pl. kb. soha nem történik meg. És legalább a többi millió ok miatt ne kelljen bemenni...

Hmm, egyébként lehet, hogy csekkel megoldható, talán lehet kérni saját számládra szólót, persze pénzér'. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#465) #41635072 válasza cocka (#463) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezt én úgy oldom meg, hogy nővéremnek adok készpénzt, ő pedig utal a számlájáról. :D

(#466) #41635072


#41635072
törölt tag

Az ATM az itt is mindig kér pin kódot?
Amúgy ha Visa el-os kártyát kérek, akkor ahhoz Vidsas vagy MC-s netkártya jár?

(#467) cocka válasza #41635072 (#466) üzenetére


cocka
veterán

ATM mindig kér pint.

Nincs választási lehetőséged mivel CIB-nél csak MC internetkártya van.

(#468) #41635072


#41635072
törölt tag

Ma voltam CIB bank közelében, de nem akartam ezt megkérdezni, ezért inkább itt teszem fel: 18 év alatt iszemélynek milyen okmányok kellenek bankszámla igényléshez? Csak személyi volt nálam, aztán ott villant az agyamba, hogy lehet kell születési anyakönyvi kivonat, mindkét szülő, stb? :F

(#469) cocka válasza #41635072 (#468) üzenetére


cocka
veterán

Anyakönyvi kivonat nem hiszem, hogy kell. De szülő az kellhet.

(#470) #41635072 válasza cocka (#469) üzenetére


#41635072
törölt tag

A kondíciókból annyit sikerült leszűrni, hogy elég egy szülő + a másiktól meghatalmazás.
Nah mindegy, legközelebb viszek magammal mindent...

Egyébként ezek a 0Ft-os éves/havi díjak, 50Ft-os számlavezetési díj, stb meddig élnek?
Mert gondolom egy idő után drágábbak lesznek. :U

[ Szerkesztve ]

(#471) #41635072 válasza #41635072 (#470) üzenetére


#41635072
törölt tag

A meghatalmazáshoz még két tanu is kell, szóval még nagymuterékat is be kell vonni az ügybe. :DDD Azé' ez már sok. :D

(#472) horvathd válasza #41635072 (#471) üzenetére


horvathd
aktív tag

Esetleg még az adókártyát is kérhetik, de lehet hogy az csak az értékpapírszámlához kell.

A tanúnak nem kell rokonnak lennie, ha vagytok olyan viszonyban a szomszédokkal, akkor ők is aláírhatják.

Most július végén az eddigi nulla Forint helyett 50 Ft lesz a havi díj, amit 2010.12.31-ig elengednek. (Akkor minek vezetik be?) Az éves kártyadíj csak az első évben 0 Ft, utána fizetni kell, de jóval kevesebbet mint a rendes számláknál. A többi 0 Ft-os kedvezmény meg addig marad, amíg meg nem változtatják.

"The Kid just rages for a while."

(#473) #41635072 válasza horvathd (#472) üzenetére


#41635072
törölt tag

Adókártyám sajna nincs.
Azt elhet tudni, hogy mekkora éves díjra számíthatok a bankkártya illetve az internetkártya esetében? :R

(#474) pohár


pohár
félisten

K&H Junior kártyához lehet csináltatni netkártyát?
Mert eléggé unom hogy a Maestro-t nem fogadják el neten :(((

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#475) concret_hp válasza pohár (#474) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem mindenhez lehet :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#476) pohár válasza concret_hp (#475) üzenetére


pohár
félisten

És mennyibe kerül saccperkb?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#477) horvathd válasza #41635072 (#473) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha nincs, akkor valószínűleg nem kell.
Az CIBEZZ bankkártya éves díja most ha jól emlékszem 450 Ft, az internetkártyáé 0 Ft.

"The Kid just rages for a while."

(#478) cocka válasza horvathd (#477) üzenetére


cocka
veterán

Én 490-re emlékszem, az OTP-é 450.

(#479) cocka válasza pohár (#476) üzenetére


cocka
veterán

A K&H-nál rég megszünt az internetkártya.

Ez a "kiváltság", csak OTP-seknek (persze ott se minden csomagban), CIB-eseknek, Erstéseknek és MKB-soknak adatik meg.

A többi banknál ha mákod van kapsz Mastercard unembossed kártyát vagy olyan Visa Electront, amit elfogadnak neten. Ha a fentiek közül a K&H egyikkel sem tud szolgálni, akkor dombornyomott kártyát vagy kénytelen igényelni.

[link]

Szívesen. Egyet nem értek. Ezt miért csak én tudom megkeresni?

(#480) horvathd válasza cocka (#478) üzenetére


horvathd
aktív tag

Lehet, nem néztem meg a kondíciós listát, aminek a tanulmányozása nagyon ajánlott számlanyitás előtt, és persze időnként utána is.

"The Kid just rages for a while."

(#481) macikos


macikos
addikt

Üdv!

Hol érdemes és milyen kártyát csináltatni, ami:

-minél olcsóbb, ha ingyenes a havi/éves díja, az a legjobb
-lehet vele neten fizetni

?

Nekem igazság szerint nem is kellene hosszú időre, mindössze egy vásárlást akarok paypallel, ehhez kellene megcsinálni. De ha van olyan, aminél nincs havi és éves díj, akkor persze megtartanám a későbbiekre.

[ Szerkesztve ]

(#482) Ariadne válasza macikos (#481) üzenetére


Ariadne
őstag

A kártyához számla is kell, aminek szintén van havidíja. Egyetlen tranzakcióért tuti nem éri meg, érdemesebb keresni ismerőst, aki bevállalná, vagy ahol egyébként vagy banknál váltani egy netkártyát, legtöbb helyen van már.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#483) macikos válasza Ariadne (#482) üzenetére


macikos
addikt

OTP-nél van bankszámlám és egy semmire nem jó Maestro kártyám.

Nekem az lenne a lényeg, hogy minél olcsóbban kijöjjek. Ismerősök kizárva, jobb az ilyet saját módon intézni... gondolom megérted... :D

És ez a netkártya is számlafüggő, nem? Tehát akkor vagy OTP-nél csináltatok egyet, ami ahogy néztem nem lehetséges az én sima Maestro kártyámmal vagy egy másik banknál? De akkor kell számla is, nem?

(#484) dabadab válasza macikos (#481) üzenetére


dabadab
titán

OTP-nel kerjel netkartyat, aztan el van intezve az ugy, ez kb koltseg nelkul megvan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#485) dabadab


dabadab
titán

A multkor nagy lelkesen otthagytam az OTP-t es atvonultam a CIB-hez. Most eppen a CIB-et hagyom ott es vonulok tovabb a Citihez, igy aztan megosztanam a tapasztalatokat:

Nincs Maestro kartyajuk. Ez eloszor nem tunt tul lenyeges dolognak, viszont kenytelen voltam radobbenni, hogy Ausztriaban egy csomo helyen csak es kizarolag azt fogadjak el, Visa es MasterCard nem jatszik. Hoppa. (Alapvetoen ez az a pont, ami miatt otthagyom oket.)

Az SMS ertesites eleg vicces. Eleve ket SMS-ertesito szolgaltatasuk van, egy a kartyara, egy a szamlara (es persze mindegyikert kulon fizetni kell), aminek az az eredmenye, hogy ha vhol kartyaval fizetek, akkor vasarlaskor (a kartyas ertesites kereteben) kapok egy SMS-t a vasarlasrol, de ebben nincs benne az uj szamlaegyenleg, aztan kb ket nap mulva, altalaban az ejszaka kozepen (anyjukat) kuldenek egy masik SMS-t (ez mar a szamlas), amiben benne van az uj egyenleg is.

A kulfoldi vasarlasokat devizaeladasi arfolyamon szamoljak el (OTP-nel kozeparfolyamon).

A netbankjuk egesz jo, Java alapu, gyors, userfriendly, a kedvenc feature-om, hogy tobb tab is nyitva lehet, vagy fix jelszoval (ez milyen dilettans baromsag mar?) vagy tokennel mukodik, ami jo moka, viszont plusz egy kutyu, amit hurcolaszni kell (meg el lehet vesziteni meg nem tudom, hogy hosszutavon mennyire maceras (mert ha lemerul az eleme vagy tulzottan elmaszik a belso oraja, akkor vissza kell menni a bankba, hogy ujraszinkronizaljak)).

Majd meselek a Citirol is, ha gyulik nemi tapasztalat :)

DRM is theft

(#486) Bubee82 válasza dabadab (#485) üzenetére


Bubee82
őstag

Az OTP-t miért hagytad ott?

(#487) fokukac válasza dabadab (#485) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezzel én is párszor szembesültem már Ausztiában...

De tapasztalatom szerint csak a spar-jellegű szupermarketekben nem fogadják el, a sielős helyeken, városokban igen. Alapvetően azért nem értem, mert a MAestro a legegyszerűbb kártyák egyike, és a világ civilizáltabb felében meg azt nem fogadják el (anno Londonban semmit nem tudtam kezdeni vele)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#488) Ariadne válasza dabadab (#485) üzenetére


Ariadne
őstag

Érdekes, mert én pont kedvelem az sms dolgukat. Amikor vásárolok, azonnal jön, látom, h jó összeget vontak-e le, aztán amikor ténylegesen kifizetik (mert ekkor jön a második sms), akkor látom, h levonták, addig csak zárolva volt. Ez jobb, mintha semmit nem kapnék fizetéskor, mert ez a valós menete a dolgoknak, tényleg nem akkor terhelik be a számlámat, amikor fizetek, hanem éjjel cserélik az infót a bankok, és akkor meg is kapom.

Tokenen szerintem nem praktikus, mert pont az vész el, h bárhol bármikor hozzáférhetsz, és ha nincs nálad a token, nem férsz hozzá. :) Róka fogta csuka esete.

Hmm, a külföldi vásárlások elszámolását megnézem, ez nekem sem tetszik, ha így van... :(((

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#489) fokukac válasza dabadab (#485) üzenetére


fokukac
nagyúr

most olvasom, hogy az otp-nél középárfolyamon?

kizárt. ott is eladásin számolják, csak nagyon kicsi a marzs a vételi és az eladási között. Nagyjából ez az otp egyetlen előnye. A Cib-nél sajna jóval nagyobb a marzs.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#490) Ariadne válasza fokukac (#489) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, a CIB-nek ez a hátránya mindenképp megvan, hogy nem csak fizetésnél külföldön, de sima lakáshitelnél is szépen felette számolnak, mint mások. Bár én úgy vagyok vele, hogy inkább ez, de legyenek a többi dologban normálisak. Eddig egy kivétellel (külföldi zárolások feloldására képtelenek, bár nem csak ők) mindent megoldottak, ami gondom volt velük. Ezt a feloldásos dolgot viszont úgy tudom, egyik sem tudja, de szóljatok, ha valamelyik mégis, és repülök! :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#491) concret_hp válasza dabadab (#485) üzenetére


concret_hp
addikt

ez hogy osztrákiában ne fogadnának el visa meg mc kártyákat ez mi?? mer akkor ebből kb. az következne, hogy náluk akkor senki nem kérne ilyet... :U

a számlás sms cuccnak sztem semmi értelme, én nem is kértem olyat, a másik meg havi 25ft (nem cibezz csomagba 50). úgy vágom jópár banknál db-ra megy, ahhoz képest asszem egész jó... :U

az egyetlen sux a cibnél tényleg az, hogy aránylag nagy a különbség a devizaárfolyamoknál a középhez képest.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#492) dabadab válasza Ariadne (#488) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem meg az igazan jo az, amit az OTP csinalt (jesszusom, itt a vegen meg peldakepnek allitom be az OTP-t ;) ): vasarlas utan azonnal kuldott egy SMS-t, amiben benne volt a vasarlas meg az uj egyenleg is (az, hogy nem vonjak le, hanem csak zaroljak, olyan technikai reszlet, ami az egyszeri ugyfelet (pl engem) egyaltalan nem erdekli, a lenyeg az, hogy mennyi elkoltheto penze van) es maguktol egeszen veletlenul sem kuldtek ejszaka SMS-t (a telefonom az ebresztooram, ott van az ejjeliszekrenyen, a fenenek se hianyzik, hogy ejjel ott csilingeljen).

fokukac: igen, a Spar/Merkur/Billa helyeken kivul meg a Saturn/MMarkt ilyen meg, de tekintve, hogy eleg gyakran jarok ilyen helyekre, azert zavaro ez. Egyebkent ennek valami olyan oka lehet, hogy az osztrakoknal a Visat meg a MC-t csak hitelkartyakent ismerik, legalabbis a penztarosnok az Unembossed MC-met a maguk kis Kreditkarte/Bankomatkarte felosztasaban hatarozottan a "Kreditkarte" oldalra helyeztek, a fent emlitett helyeken meg valoszinuleg irtoznak a hitelkartyas fizetes (gondolom) lassabb atfutasatol. Mondjuk az is igaz, hogy pl. a vonaton a kalauz viszont csak hitelkartyat tudott elfogadni, szoval nehez okosnak lenni.

Bubee82: azert hagytam oket ott, mert tul sok idegesito marhasaguk volt: pl. a netbankjuk onmagaban: hihetetlenul idegesito: eszmeletlenul lassu es nehezkes - mar amikor mukodik, mert ho elejen rendszeresen elerhetetlen, meg ez a "szamlavezeto bank" c. marhasag, meg altalaban a tokolos ugyintezesuk meg az elszabott informatikai rendszeruk (csak a legszebb epizodok: kuldtek olyan bankkartyat, ami a sajat rendszeruk szerint nem is letezik - aztan reklamacio utan megint; mikor bementem masolatot kerni regi kivonatokrol, mondtak, hogy menjek vissza ket nap mulva, mert majd Bp-rol postan(!) elkuldik, aztan amikor visszamentem, mondtak, hogy megint menjek majd vissza ket nap utan, mert par honap adatait nem talaljak(!)) (es mindezek utan a kert honapokbol parrol nem kaptam kivonatot), ja, meg eleg dragak is voltak (bar lehet, hogy azon meg lehetett volna optimalizalni, de ahhoz mar nem volt kedvem).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#493) Flashcash válasza dabadab (#485) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Elég versenyképtelen devizaárfolyamokkal dolgoznak a Citi-nél. Szerintem ha sokat vásárolsz devizában ez is számít.

[ Szerkesztve ]

(#494) concret_hp válasza Flashcash (#493) üzenetére


concret_hp
addikt

:Y ez sokkal durvább a cibesnél, pedig azt hittem szinte náluk a legrosszabb

vagy fullba vagy sehogy :D

(#495) Flashcash válasza concret_hp (#494) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen, múlt heti árfolyamot néztem, a sarki valutaváltó kb. 7FT-al adta kp.-ben olcsóbban az eur-t, mint ez a bank számlakonverziós devizaárfolyamként, ami azért vicces.

(#496) fokukac válasza Flashcash (#493) üzenetére


fokukac
nagyúr

de hát meg kell fizetni azt, hogy the citi never sleeps ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#497) cocka


cocka
veterán

Azért azt ne tessenek elfelejteni, hogy az OTP-nél hiába olcsóbb a devizaeladási, mint a CIB-nél, az OTP havi díjban is többet nyerészkedik, mint a CIB.

A Citi iszonyat gáz minden téren. Nekem elég volt olvasni egy kondilistát. :D

Különben én azon csodálkozok, hogy léteznek még bankok, melyek (akár online számlacsomag, akár nem) még mernek havidíjat felszámítani a netbank használatáért. Hát na... jól megsarcolják azokat akik esetleg valami oknál fogva mégis bankban intézik az ügyeiket ezzel ösztönözvén a usereket a netbank használatára, de én úgy vagyok vele, hogy fizet érte a hóhér. Fizetsz egy csomó szarságért (csoda, hogy a levegővételért közvetlenül nem, csak közvetve) és még ez is egy plusz teher.

Kacsintgatok más bankok felé is, de azok pl. szóba se jöhetnek amik akár egyetlen számlatípusuknál is képesek a netbankért díjat felszámítani.

Pl. sosem volt szimpi a K&H de miután elolvastam a bankkartya.hu-n hogy hányféle új díjat vezetnek be, milyen mértékben emelik a számlavezetési díjakat, azt mondtam, hogy na kösz. :D OTP-től meg nem azért jöttem el, hogy visszamenjek. :D

Eddig sajna csak egy bankot találtam, ami viszonylag olcsó és a netbankja sem egy rakás szar: CIB. A mobilbankot meg lemondtam (most már neten is lemondható), mert kb. csak arra volt jó, hogy teleszemetelje az sms memóriát, az új egyenleget nem tudom meg az smsből. Ha pedig nincs nálam a kártya, mert ellopták vagy elveszett, akkor meg már édesmindegy, hogy hol használják mert letiltatom amíg nem késő.

(#498) Ariadne válasza cocka (#497) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért érdekes, h ennyien ennyire hasonlóakat tapasztaltunk. Pedig nem szponzorálja a CIB a topikot (bár megtehetné, ezúton jelzem, h pár % lakáshitel kedvezményért biztos tudnék még sokkal jobbakat is mondani ;] ), de a rossz dolgaik ellenére is legalább relatíve korrektek.

Múltkor küldtek egy levelet, hogy ászf módosítás, de semmi különös. Megnéztem, és dobtam egy hátast: kamatmódosítás feltételeit kötelesek lennének ugye felsorolni ászf-ben, na most ebbe beletették azt, ha a reklámköltségeik megnőnek, meg hogyha többe kerül fenntartani az ügyfélszolgálatot. Bedurvultam, levél közvetlen pszáfnak ment, pontos idézetekkel, és azzal, h ez az ő üzleti kockázatuk, na nehogy már ilyen közvetlenül áthárítsák rám, ez mégiscsak pofátlanság. Nem mondom, h az én levelem miatt, de egy hét sem telt el, és látom a híradóban, h a bankok tárgyalnak arról a kódexről, meg minden bank még most gyorsan emeli a díjakat - CIB embere viszont nyilatkozta, h ők nem emelnek semmit, amíg nincs meg a kódex. Szóval lehet, h a látható díjaik magasak helyenként, de legalább láthatóak. :U Pszáf válaszolt is azóta szép részletesen, h felfüggesztették azt a módosítást, most tárgyalnak.

Ja és lakáshitelnél legalább háromszor jártam/tunk bent a hitelpontjukban, ami este nyolcig nyitva volt (csak akkor tudtam eljutni), és az ügyintéző szó nélkül egy órán át számolta, mutatta mindig a lehetőségeket nekem, kinyomtatta, elvittük, gondolkodtunk, visszamentünk. És sikerült úgy felvennünk pénzt, h nem kellett előre fizetni semmilyen jutalékot meg díjat, minden a kamatban, kezelési ktgben van, sőt (nekünk még) előtörlesztési díj is fix 30.000 ft, bármikor, bármennyire. Változott náluk azóta ez, de visszamenőleg nem, külön rákérdeztem! Azóta sem merült fel olyan költség, amiről ne tudtunk volna előre. Szóval alapvetően elégedett vagyok, remélem maradok is.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#499) dabadab válasza cocka (#497) üzenetére


dabadab
titán

"A Citi iszonyat gáz minden téren. Nekem elég volt olvasni egy kondilistát."

Konkretan mi volt vele a gond? (En a 0 Ft-os szamlajukra neveztem be, nekem nem tunt fel semmi kulonos (de igen: havonta ketszer kulfoldon is ingyen van a kp felvetel), bar lehet, hogy csak nem vagyok eleg tapasztalt kondicios lista-olvaso).

A netbankjuk konkretan eleg gagyi (csoportos beszedesi megbizasokat pl. egyaltalan nem kezel, jesszusom), de azt most penteken lecserelik, meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#500) Integra válasza dabadab (#499) üzenetére


Integra
titán

citinél a ft-os számla rendben van, asszem az a vip-es amit mondasz.

de pl euro alapú agyrém, most beszéltem citis góré cimborával. de megnyugtatott, hogy mo-n egyetlen bank sincsen aki épeszű, korrekt euros számlát kínál.. ezt külföldön kell csinálni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.