Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) ludsimon válasza Davey7 (#950) üzenetére


ludsimon
veterán

Én most az OTP-ről beszéltem. :))
Most már majd elmondja valaki más, így is túl sokat szóltam hozzá a mai nap. :B

undefined

(#952) cocka válasza ludsimon (#948) üzenetére


cocka
veterán

Egyedül az OTPdirekt-en való utalás egy kicsit húzós, de aki nem utalgat állandóan annak nagyon megéri (én havi 1x)!

Aha, mert gondolom az összes többi vagy rendszeres átutalási megbízás vagy beszedési megbízáshalom vagy valahonnan rendszeresen ömlik a zsé, mert korábban meg ezt írtad:

Nekem meg havi 20 számlás tranzakcióm van,

Mintha kis ellentmondás lenne a dologban nem? :)

115Ft az OTP-n belüli utalás, függetlenül az összegtől.
190Ft bankon kívülre való utalás.

Erre azért ne vegyél mérget.

Már csak ezért sem:

Ha esetleg nem lenne világos, akkor leírom: az utalt összeg 0.1%-a, de min. 115 Ft és max. 1150 Ft. Ómagyarra lefordítva 115000 felett már százalékban mérnek.

[ Szerkesztve ]

(#953) ludsimon válasza cocka (#952) üzenetére


ludsimon
veterán

Mintha kis ellentmondás lenne a dologban nem?

Miért, a jóváírás nem számít számlás tranzakciónak? :P
Utalni valóban nagyon keveset utalok.

undefined

(#954) Winner_hun válasza ludsimon (#948) üzenetére


Winner_hun
félisten

CIB, CIBEZZ számlacsomag
- 26 éves korig
- ingyenes utalás bárhova
- ingyenes pénzfogadás
- számlakivonatot én nem kértem mert a netbankban minden követhető, számlakivonat onnan beszerezhető
- sms értesítést se kértem mert számomra csak a pénzt vinné, haszna semmi
- havi 2 alkalommal _bármelyik_ ATM-ből ingyenes pénzfelvétel
Így az egész kerül nekem évi szinten 500 Ft-ba és semmilyen plusz költségem nincs. Még egy jó pár évig ez lesz, aztán majd kiderül hogy hova tovább, de OTP tuti nem lesz:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#955) ludsimon válasza Winner_hun (#954) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem 2010Ft lesz 1 évre (OTP), de legalább kapok értesítést mindenről tök ingyen, ami tök jó!
Igaz, hogy engem csak a jóváírások érdekelnek igazán, de ha már ingyen van, miért ne? :D

Az MKB-nál meg az a baj, hogy a számlás tranzakciókról való értesítés 10Ft/SMS, és nem igazán jó, ha mondjuk 22 feletti tranzakcióm van, mert akkor már drágább, mint az OTP éves díjával együtt! :Y

[ Szerkesztve ]

undefined

(#956) cocka válasza Winner_hun (#954) üzenetére


cocka
veterán

Ja hát azoknak az sms értesítőknek tényleg semmi értelme, ráadásul drága is. Kb. 2 havonta töröltem hatvanassával a CIB BANK-os smseket, mert folyton betelt a memória. Mondom bázzeg, és utána örültem, hogy bevezették a cib mobilbank állíthatóságát a netbankon keresztül is. Pont lemondás ügyében akartam hívni a cib24-et amikor bevezették, szal. végül nem hívtam. :) Azóta se rendeltem újra. :D

Még egy jó pár évig ez lesz

Mázlista. Nekem már csak pár hónap van hátra. :O

[ Szerkesztve ]

(#957) ludsimon válasza cocka (#956) üzenetére


ludsimon
veterán

Ettől félek én is, hogy el fog önteni az SMS áradat. :DDD

undefined

(#958) concret_hp válasza ludsimon (#949) üzenetére


concret_hp
addikt

haggyá má' otpvel

cibnél ingyen van utalás pl.
ingyen értékpapír, deviza számla amik alapból több mint 1K/év otpnél

1 kp felvétér' mennyivel húznak le? már vagy 3 éve is 100as magassága volt felvenni 20-30K-t

netbank is 1 kalap ... volt még amikor legutóbb láttam talán másfél éve.

de 1 olyan konstrukciót mutass értelmes keretek közt, hogy otp-vel jobban kijön valaki, mint bármelyik másik banknál a neki legjobb számlacsomaggal. nem hiszem, hogy a lakosság 0.1%a ebbe a kategóriába esne :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#959) ludsimon válasza concret_hp (#958) üzenetére


ludsimon
veterán

2 felvét ingyen van az OTP-nél, és én ezalatt az 1 év alatt 2x vettem összesen fel pénzt. :D

Szerk.:
Figyelj, akinek sok jóváírása van, és nem utalgat, nem vesz fel pénzt, annak tökéletes az OTP, ráadásul ingyen van a teljes értesítés, kártya-, számlakontroll is, és a heti 2 alkalommal való értesítés! Magyarán aki vásárlásra, mind paypal, mind bolti, és ezekről szeretne jóváírásokat ingyen annak a legjobb választás!

Ne próbálj rátukmálni egy másik bankra, mert úgyis az OTP marad. Nekem teljesen megfelel!
Ráadásként itt van gyalog 10 percre. Persze nem ez miatt maradok. :))
Tartaléknak meg ott van/lesz az MKB!

Ha meg az MKB-t kellene használnom akkor meg korlátoznom kellene magam, hogy 21 SMS/terhelés/jóváírás alatt maradjak, mert különben még rosszabbul járok anyagilag az MKB-val!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#960) cocka válasza ludsimon (#959) üzenetére


cocka
veterán

Erre csak annyit tudok mondani, hogy a hozzád hasonlók miatt létezik még mindig OTP. :DD

De nem is baj, a többi banknál legalább kevesebb ügyfél rontja a levegőt, gyorsabb ügyintézés is várható el, alacsonyabb díjakkal. :D Nekem pl. cibnél 1 hét alatt megjött a 2 kártyám, erre az otp soha nem lenne képes. :DDD

Otpnél a bankkártya nélküli számlavezetés ismeretlen fogalom, mert még tán a megtakarítási számlákhoz is adnak számlakártyát ügyfélazonosításra, aminek mondjuk az ég világon semmi értelme, de mindegy. :D

Majd akkor is így dicsérd az otpt, amikor köteles leszel a normál lakossági csomagok valamelyikére átszerződni. Pl. a tempó számlavezetési díja odabasz, annyiért még a cib is többet ad, a többinek a számlavezetési díja meg említésre se méltó. Az tényleg azoknak javasolt, akinek havi több tíz vagy száz tranzakciója van. Nem azt mondom, hogy a cib az ász, mert vannak dolgok amiben drágább mint az otp, de összességében jobb az összkép.

(#961) ludsimon válasza cocka (#960) üzenetére


ludsimon
veterán

Rendben, elhiszem!
Részemről a téma lezárva!

undefined

(#962) LOTR válasza cocka (#956) üzenetére


LOTR
addikt

Cibezz után jelenleg talán az Axa bank ajánlatai a legjobbak

One Ring to rule them all

(#963) cocka válasza LOTR (#962) üzenetére


cocka
veterán

Van egy kis probléma.

1. nincsenek bankjai, csak szerződéskötő irodák
2. nincsenek ATM-jei és ingyen sem vehető fel kp.
3. a számlát befizetéssel nem lehet feltölteni

Ezek miatt szerintem felejtős.

(#964) ludsimon válasza LOTR (#962) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem meg ha nem kell a számláról SMS értesítés, akkor mindenképpen az MKB diákként!

Vagyis ha nem kell a számláról értesítés, akkor teljesen ingyen van az egész!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#965) concret_hp válasza ludsimon (#964) üzenetére


concret_hp
addikt

#928 :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#966) cocka válasza ludsimon (#964) üzenetére


cocka
veterán

nekem most a cibnél évi 490. Abba nem lehet belepusztulni, majd fog ez 10-szer ennyibe kerülni évente.

(#967) LOTR válasza cocka (#963) üzenetére


LOTR
addikt

ha neked ezek ennyire fontosak, akkor lehet nem ez a legjobb megoldás számodra

One Ring to rule them all

(#968) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! Bankszámlát szeretnék nyitni. Kezd problémákat okozni, hogy máson keresztül tudok pénzt utalni. (legutóbb egy német céget zargattam angolul, hogy utaltam kérem a széria számomat)
Jelenlegi életvitelemben nem lesz szükségem arra, hogy hordjam magammal, vagy arról kivegyek pénzt, vagy azzal fizessek. Reggeltől estig meló erre nem lesz időm. :((( DE utalás terén pont fordítva van. Nagyon fontos, hogy az utalás része szuperáljon (forint). SMS értesítés alap legyen és ne kelljen vagyonokat fizetnem azért, hogy a kártya fent maradjon vagy hogy sms szolgáltatás éljen. Havi 2-3 utalás lenne róla átlagosan, és látnom kell majd ha pénz jön rá, mindezt real time-ba. Nem tanulok már, 23 éves vagyok.
Ki mit javasol? Hol mit és a többi. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#969) horvathd válasza Kolondrum (#968) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem legjobban a CIB CIBEZZ számlacsomagjával járnál. 26 éves korig vehető igénybe, csak fölötte szükséges, hogy hallgató legyél valahol, így 3 évig igénybe veheted.

Számlavezetési díj decemberig végéig nincs, SMS havidíja 25 Ft, májustól +19 Ft/SMS. Egyébként a számlára érkező átutalásokat minden bank reggel írja jóvá (hacsak nem VIBER utalás), így real time alatt nem tudom, hogy mit értesz. Bankkártya éves díja 490 Ft, első évben elengedik.

Az utalás "minőségében", a bankok között nincs nagy különbség, maximum, hogy adott napra meddig fogadják el az átutalásokat.

"The Kid just rages for a while."

(#970) concret_hp válasza horvathd (#969) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem nem mindig reggel íródnak jóvá az átutalások, úgytom napi 2-3 alkalommal küldik át a rendszeren a bankközi utalásokat.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#971) horvathd válasza concret_hp (#970) üzenetére


horvathd
aktív tag

Én eddig akárhogy utaltam a Raiffeisenes számlámról a CIB-esre, mindig csak másnap volt jóváírva.

"The Kid just rages for a while."

(#972) dabadab válasza concret_hp (#970) üzenetére


dabadab
titán

Rosszul tudod. A sima giro utalas csak masnapra er at (minden nap egyszer, estenkent futottak le a bankkozi akciok), most tervezik upgrade-elni a rendszert, hogy napi ketszer menjen, igy majd lesz ra esely, hogy egy nap alatt aterjen az utalas. (Ill. ott van meg a VIBER atutalas is, az aznap ater, cserebe viszont olyan 10000 Ft/tranzakcio koltsege van).

DRM is theft

(#973) concret_hp


concret_hp
addikt

hm nekem bankba mondták 1x hogy asszem reggel valamikor, délelőtt 11kor meg du 2kor vannak bankközi tranzakciók. aztán mivel ennyi az össz információ forrásom, simán lehet hogy nem így van :D (mondjuk aznap végrehajtódott bankközi utalással még nem találkoztam, de ilyet nem is állítottam :) )

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#974) gygabor88


gygabor88
tag

Sziasztok!

Folyszámlát szeretnék nyitni, de nem tudom melyik banknál érdemes. A fő szempont, hogy igényelhessek mellé chipes dombornyomott kártyát, és normális netbank szolgáltatás is legyen (eseti átutalás, kártya letiltás, kártyalimit beállítás minimum). Sosem volt ilyen kártyám, főleg külföldön lenne használva, illetve neten (amazon, ebay). Visszaolvastam és láttam, hogy sokan ajánlanak tanulóknak szánt számlacsomagokat a kedvezményes díjak miatt, de úgy láttam csak elektronikus és webkártyák igényelhetők hozzájuk. Egyéb lehetőségek?

[ Szerkesztve ]

(#975) cocka válasza gygabor88 (#974) üzenetére


cocka
veterán

Hát OTP-nél tényleg nem lehet juniorhoz dombort kérni.

K&H-t meg meg kell kérdezni, az FHB netbankjára meg nem mernék megesküdni, hogy teljes funkcionalitást nyújt.

A többi bank nem ad chipes bankkarit. K&H-nál meg be kell tolni 20k-t az igényléshez.

kártya díjszabás 18. oldal lap alja

(#976) Ariadne válasza gygabor88 (#974) üzenetére


Ariadne
őstag

De kérdés, mi miatt szeretnél feltétlenül chipeset, részemről eddig elég sok európai országban jól boldogultam egy szál dombor MC kártyával, chip nélkül. Ideértve a chipmániás franciákat is.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#977) gygabor88 válasza cocka (#975) üzenetére


gygabor88
tag

OTP-nél mit jelent az, hogy minimális fedezeti összeg biztosítása? Ennyit kell elhelyezni a számlán a kártya igényléséhez vagy ennyi pénzt kell tartani legalább a számlán, hogy használhassam a kártyát?

Ariadne: #729 hozzászólás miatt. Később hosszabb időt töltenék UK-ban.

(#978) cocka válasza gygabor88 (#977) üzenetére


cocka
veterán

Ennyit kell elhelyezni a számlán a kártya igényléséhez vagy ennyi pénzt kell tartani legalább a számlán, hogy használhassam a kártyát?

Az első. A másodikat óvadéknak hívják és ma már nagyon kevés bank alkalmazza ezt a ráülünk a pénzedre című eljárást.

(#979) dabadab válasza gygabor88 (#977) üzenetére


dabadab
titán

Ha sokat akarod használni külföldön, akkor mindenképpen érdemes megnézni azt is, hogy milyen árfolyamokat használnak a bankot, ebből a szempontból talán az OTP a legjobb.
Az angol helyzetet meg nem ismerem, de pl. Ausztriában a Visa/Mastercard kártyákat egy csomó helyen nem fogadják el, csak a sima Maestro kártyát, érdemes az ilyen sajátosságoknak utánajárni.

DRM is theft

(#980) cocka válasza dabadab (#979) üzenetére


cocka
veterán

ebből a szempontból talán az OTP a legjobb.

Amit az egyik kezével ad, azt a másik kezével elveszi. Lásd: számlavezetési díj

(#981) gygabor88 válasza dabadab (#979) üzenetére


gygabor88
tag

OTP-nél a számlához jár egy díjmentes Maestro szerencsére.

cocka: Junior számláról átszerződve Tempóra, ha ösztöndíjat továbbra is hozzájuk utaltatom, akkor ingyenes a számlavezetés. Inkább az ügyintézés problémás náluk, ezért is próbálok mindent netes felületről elvégezni.

(#982) cocka válasza gygabor88 (#981) üzenetére


cocka
veterán

OTP-nél a számlához jár egy díjmentes Maestro szerencsére.

Egyet felejtesz el, hogy az osztrákok csak a saját Maestroikat fogadják el. Neten is ahol ki van írva külföldi oldalon, hogy Maestrot elfogadnak, az általában angol Maestro nem magyar. Volt Switch kártya.

[link]

(#983) odrif válasza dabadab (#851) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Bank váltáson gondolkodom, OTP-ről Citi "0" forintos számlára.
Érdeklődnék, hogy még mindig annyira rossza netbankjuk?
Az SMS értesítésben történt-e valami változás az itt leírtakhoz képest?
Illetve hogy még mindig nincs nekik netes webkártyájuk?

Köszi!

20 éve a Prohardveren

(#984) dabadab válasza cocka (#982) üzenetére


dabadab
titán

"Egyet felejtesz el, hogy az osztrákok csak a saját Maestroikat fogadják el."

Hogy mi?... Simán elfogadják az OTP-s meg a citis Maestrot is, nincs olyan, hogy "csak osztrák Maestro".

DRM is theft

(#985) dabadab válasza odrif (#983) üzenetére


dabadab
titán

Nincs érdemi változás. Mondjuk ezzel együtt se mennék vissza az OTP-hez, mert lehet, hogy a Citi netbankja buta, de inkább az, mint az OTP elviselhetetlen lassúsága.

DRM is theft

(#986) cocka válasza dabadab (#984) üzenetére


cocka
veterán

Simán elfogadják az OTP-s meg a citis Maestrot is

Hát erre én nem mernék megesküdni. Asszem haver mondta, hogy csak azt fogadják el. Te honnan vagy olyan biztos benne?

(#987) dabadab válasza cocka (#986) üzenetére


dabadab
titán

"Te honnan vagy olyan biztos benne?"

Onnan, hogy Bécsben (meg Ausztria-szerte) rendszeresen használom őket én is, meg az asszony is :)

DRM is theft

(#988) cocka válasza dabadab (#987) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ez legalább fix pont. :)

(#989) ludsimon


ludsimon
veterán

Megjött az értesítés, hogy mehetek be az MKB bankba a kártyámért..

Elgondolkodtam rajta, hogy teljesen felesleges egyenlőre, mert nem utalgatok én annyit, hogy drágább lenne, mint az OTP, úgyhogy csak van.

90 napon belül átvehető, utána megsemmisítik, addig valamikor csak járok arra, aztán elhozom.. Hátha majd egyszer sokat kell utalnom interneten, de egyenlőre az OTP a 130Ft-os havi díjjal viszi a pálmát, teljesen ingyen értesülök mindenről.
Számla-, kártya, heti 2 alkalommal való értesítés egyenlegemről.
Meg persze jobb árfolyamon adja az OTP a devizát, mint az MKB..
Na de ezt már kibeszéltük. :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#990) ludsimon


ludsimon
veterán

Holnap utalnom kell, úgyhogy mindenképpen el kell mennem a kártyáért...

undefined

(#991) Ariadne válasza ludsimon (#990) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha netbankos átutalásra gondolsz, ahhoz nem kell kártya. Legalábbis az általam ismert bankoknál biztos nem. Persze kártyás fizetéshez neten kell.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#992) ludsimon válasza Ariadne (#991) üzenetére


ludsimon
veterán

Az az igazság, hogy ahhoz, hogy utaljak pénz is kell a számlának lennie. :DDD
Szóval mindenképp el kell mennem az MKB-ba betenni a pénzt, és egyben elhozni a bankkártyát.

undefined

(#993) Davey7


Davey7
senior tag

Akinek MKB Student-je van pls segítsen: Most vásároltam 1-2 dolgot neten,ugye paypal-al ami kártyás fizunak minősül,mégsincs a Netbank Számlatörténete között. Csak az átutalásokat látom ott. Ez miért lehet?

(#994) cocka válasza Davey7 (#993) üzenetére


cocka
veterán

Talán mert még nem könyvelték el a tételt.

(#995) Ariadne


Ariadne
őstag

Na rádöbbentem egy hatalmas különbségre az Erste és a CIB között, nem tudom, a többinél hogy van. Az Erste telebankjában ügyintézőt csak munkanapokon és munkaidőben lehet elérni! Megáll az ész, 2010-ben? A CIB-nél a szó legszorosabb értelmében _bármikor_ hívhatom őket, hajnalban, hétvégén, mindegy, fel is veszik hamar ráadásul, és el is intézik, amit csak lehet. Ha akarok, akár új bankkártyát is rendelhetek hajnali kettőkor, ha arra van szükségem, vagy mondjuk az elrontott netbank belépéshez új jelszót kérhetek. Na ez az Ersténél messze nem így megy.

Pl. egy limitmódosítást a fiókban 48 óra alatt vezetnek át és csak telefonon lép életbe azonnal, akkor is csak ha ideiglegenes módosítást kér az ember. Ez eddig elmegy. Viszont az automata szolgáltatások között _nincs_ a limitmódosítás, azaz ügyintéző kellene hozzá, ami viszont hétvégén meg este nincs! Ez nagyon gáz... :W

Sünt az Erstének... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#996) dabadab válasza Ariadne (#995) üzenetére


dabadab
titán

Jesszusom.
Van még az Erstén kívűl olyan bank, ahol nincs 7/24 telefonos ügyfélszolgálat?

DRM is theft

(#997) Bubee82 válasza Ariadne (#995) üzenetére


Bubee82
őstag

Jesszus :( Még jó h leléptem tőlük :U

A CIB-el pedig nagyon meg vagyok elégedve eddig :R

[ Szerkesztve ]

(#998) ludsimon


ludsimon
veterán

Egy kérdés:

Azt mondják ingyen van az SMS értesítés az MKB Student-eseknek a számlás tranzakciókról..

De ugye azt írják a kondíciós listában, hogy a bankkártya műveletekhez tartozó ingyen, egyéb esetben 10Ft/SMS.

Most akkor, hogy is van gyakorlatban?

Mert ha a számlás értesítés (terhelés, jóváírás) ingyen van akkor nem tökölök tovább, és átmegyek az OTP-ből az MKB-ba.

undefined

(#999) dew28 válasza horvathd (#969) üzenetére


dew28
aktív tag

"SMS havidíja 25 Ft, májustól +19 Ft/SMS."

ez mi? errol van hivatalos info is? mert honlapon nem talaltam.. nem erintene jol, ha minden netbankos belepesem utan levonna 20 forintot a CIB.. :F

[ Szerkesztve ]

(#1000) Ariadne válasza dew28 (#999) üzenetére


Ariadne
őstag

CIB netbank belépés ingyenes, mivel nem kell hozzá sms. :P Felhasználónév és jelszó, plusz az utalásokhoz egy másik jelszó és kész.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.