Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) cocka válasza dabadab (#499) üzenetére


cocka
veterán

Pl. ha nem teljesíted a 0 Ft-os számlavezetéshez tartozó feltételeiket akár csak egyetlen hónapban is, akkor 3500 Ft-ra emelik a havi díjat. Én úgy vagyok vele, hogy akkor inkább fizetek valami minimálist, amivel együtt a költségeim éves szinten max. ennyi de max. egy ezressel több. Szóval ez kicsit odab...

Az OTP-nél is úgy van, hogy ha nincs x.y. jövedelem átutalásod vagy x összegű jóváírásod havonta, akkor több a havi díj. Holott nem biztos, hogy a magasabb havi díj kategóriájába eső ügyfelekről illik azt feltételezni, hogy lopnak, csalnak, hazudnak, adót csalnak stb..

Tehát ha van jövedelmed, amit a számlájukra kérsz, akkor kevesebb a havi díj és ha nincs vagy fekete melóból, akkor több.

(#502) dabadab válasza cocka (#501) üzenetére


dabadab
titán

Igen, azt lattam, de ertelemszeruen azert valasztottam pont ezt a csomagot, mert van rendes jovedelmem, amit rendesen a szamlamra kapok.

"Holott nem biztos, hogy a magasabb havi díj kategóriájába eső ügyfelekről illik azt feltételezni, hogy lopnak, csalnak, hazudnak, adót csalnak stb.."

Oszinten szolva ezt nem ertem. Nem felteteleznek semmi ilyesmit, csak eppen nem szivjosagbol vittek le az arakat, hanem azert, mert igy akarjak a betetallomanyukat novelni, uzlet az egesz.

DRM is theft

(#503) cocka válasza dabadab (#502) üzenetére


cocka
veterán

Na akkor másképp kérdezem. Aki rendszeres jövedelmet kap, attól miért vonnak kevesebb számlavezetési díjat, mint attól aki mondjuk pl. nem kap semmit vagy nagyon minimális mennyiségű pénzt? Hmmm? (mondjuk tudom Mo. csak az okokra kíváncsi lennék :) )

(#504) dabadab válasza cocka (#503) üzenetére


dabadab
titán

Ezt mondom: azert, mert az elobbi betetet (kozponti banki penzt) hoz a bankba, amire a kereskedelmi bankoknak nagy szukseguk van, mert ez szukseges ahhoz, hogy hiteleket adhassanak (a profit meg ugye elsosorban abbol jon, nem a szamlavezetesi dijakbol, igy erdemesebb az utobbi elengedesevel a penzesebb ugyfeleket a bankba csabitani). Azzal viszont, aki nem hoz penzt, csak a baj van, outana nem kapkodnak a bankok es ez megjelenik a szamlavezetesi dijban is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#505) cocka válasza dabadab (#504) üzenetére


cocka
veterán

Régebben azt hallottam, hogy állítólag a jövő a számlavezetési díj nélküli csomagok bevezetése. (feltételek nélkül) Ebből egyet találtam: Raiffeisen bank bázis számla

Viszont minden más díj borzalmas. :D

(#506) Ariadne válasza cocka (#505) üzenetére


Ariadne
őstag

Ebben az egészben az a furcsa, hogy szerintem külföldön ez nem így meg. Ösztöndíjasként éltem Párizsban fél évet, kötelező volt bankszámlát nyitnom, namármost az nem spec diák bankszámla volt, hanem rendes, BNP Paribas-nál (ott lakosságiak is, elég nagyok). Se számlavezetési, se kpfelvételi díj nem volt, sőt emlékeim szerint kártyadíj sem. :U A bankfiók ugyan kb. OTP szintű volt (ügyintézők tempója és hozzáértése included :D), de gyakorlatilag nem volt költsége az egész számladolognak, pedig hát minden fillért (izé eurót) meg kellett fognom, mert drágaszág van ott, figyeltem árgus szemekkel, mit vonnak le. Igaz nem böngésztem az ottani kondíciós listát a többi díjról.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#507) tkazmer válasza dabadab (#504) üzenetére


tkazmer
addikt

azért pl. az otp private banking szolgáltatás csomag ára azért annyira nem kedvező (asszem talán 8e/hó), igaz, hogy ebben benne van nagyjából minden lehetséges költség (majdnem minden ingyen van) illetve a kiemelt kiszolgálás díja is, de azért 8e csak 8e:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#508) capafog23


capafog23
őstag

Valahol bankszámlát szeretnék nyitni, jelige hogy minél olcsóbb minél kevesebb költség.
Gyakorlatilag évente lenne 1-2 forgalom. (nem lenne gond ha lenne netes hozzáférés)
Valaki javasoljon valamit.

(#509) cocka válasza capafog23 (#508) üzenetére


cocka
veterán

A cibezzt tudom javasolni, ha még nem múltál el 26. Ha igen, akkor cib classic. A másik ami még viszonylag olcsó szerintem az erste szorgos. Úgy értem feltételek nélkül olcsó. Hogy nem kell az ég egy adta világon semmilyen idiótaságot teljesíteni: jövedelemátutalás, nyitóösszeg, havi 2 átutalás vagy beszedési megbízás, lélegzetvételi díj stb.. stb..

Pont most néztem van-e normálisabb bank a cibnél, talán még az erste vetekedhet vele olcsóság terén, a többi drága és sokszor elhúzzák előtted a mézesmadzagot. Lásd pl. Citibank. Szinte valamennyi számlacsomagjuknál ott van a HA feltétel és ha a HA utáni feltétel(ek)nek nem teszel eleget, akkor ilyen havi díjak: 3500 Ft vagy 350 Ft díjcsomagtól függően, azt már meg se említem, hogy toronymagasan szar devizaárfolyamokkal dolgoznak. :D

Amit nem ajánlok semmi szín alatt: OTP és K&H. Mindkettő pofátlanul drága. MKB-t szintén nem, mert pl. a netbankért díjat számolnak fel. Amelyik bank a netbankért havidíjat követel, az nálam nem bank.

A legszűkebb keresztmetszet talán a havi számlavezetési díj és ez tudomásom szerint az Ersténél és a CIB-nél a legolcsóbb. Ezeken kívül is vannak még bankok ahol olcsóbb ez a díj lásd: Allianz, Axa, FHB, de azért az is számít, hogy ha elmégy máshova ne 20 km-t kelljen gyalogolni a legközelebbi bankfiókba és ne fémdetektorral kelljen keresni az ATM-jüket (ha egyáltalán van). Pl. ezeknél igen szar a felvét díja: 250-260-300 Ft
A Raiffeisenes 0 Ft-os számlával meg az a baj, hogy egy-egy tranzakció egy számlavezetési díjnyi pénzmennyiségbe kerül.
Azonkívül nem hátrány, ha viszonylag normális a netbank és ingyenes.

(#510) fokukac válasza capafog23 (#508) üzenetére


fokukac
nagyúr

az előbbieken túl még az axa-t lehet érdemes megnézni. bár az igazából csak egy virtuális bank (nincsenek fiókjai), de a nyitáskori pénzösszegen kívül majdnem minden ingyen van, és magas a látra szóló kamat.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#511) Flashcash válasza cocka (#509) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"Mindkettő pofátlanul drága. MKB-t szintén nem, mert pl. a netbankért díjat számolnak fel. Amelyik bank a netbankért havidíjat követel, az nálam nem bank."

Ez már nem igaz.

MKB-nál tanulói jogviszonnyal rendelkező fiataloknak 28 éves korig van Karrier számlacsomag, ami szerintem jobb mint a cibezz. 95FT/hó
-ingyen netbank, ingyen utalások
-ingyen bankkártya
-ingyen mobilbank és sms kártyaőr, nincs sms díj sem míg ugye több bank már 10FT-okat kér minden SMS-ért.
-havi két ingyen kp felvét idegen ATM-ből is

Felnőtteknek van elektronikus szolgáltatáscsomag 400FT-ért:
-ingyen netbank
-ingyen bankkártya
-ingyen mobilbank és sms kártyaőr, nincs sms díj

Nekem van MKB és CIB is, a CIB-nél sokkal jobban bejön az MKB minden szinten.

(#512) tkazmer válasza Flashcash (#511) üzenetére


tkazmer
addikt

évi "1-2 forgalom" esetében nem biztos, hogy megéri kifizetni az éves szinten közel 1200Ft-nyi számlavezetési díjat; a cibnél a cibezz meg ingyen van.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#513) Flashcash válasza tkazmer (#512) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Arra írtam a hozzászólást, hogy az MKB-nál nincs ingyen netbank.

A cibezznél meg kifizetsz 500FT bankkártya díjat, emellett
Biztonsági SMS üzenetek a CIB bankkártyával végzett tranzakciókról 25 Ft
SMS üzenetek a bankszámlán történő terhelésekről és jóváírásokról (számlafigyelő szolgáltatás) 200 Ft/hó

Nálam az SMS kártyőr pl. ugyanolyan alap dolog mint a netbank, persze lehet hogy valakinek nincs erre szüksége és akkor tényleg akár spórolhat 700Ft-ot évente.

Emelett 24 éves korig van az MKB-nál Student számlacsomag 24 éves korig annk még havi számlavezetési díja sincs és ingyen van a bankkártya, tehát olcsóbb mint a cibezz, ahol fizetheted a bankkártya éves díját.

[ Szerkesztve ]

(#514) cocka válasza Flashcash (#511) üzenetére


cocka
veterán

Tudod én olyan bankhoz elvből nem megyek, amely bármely számlacsomagjában havi díjat számít fel a netbank használatáért. Ez az én heppem ok.

De én azt is figyelembe vettem, hogy ha majd átkerülök (pár hónap múlva esedékes lesz a téma) a classic csomagba, akkor melyik lesz az olcsóbb. Az MKB-nál nem ezt tapasztalom. Eleve ott kezdődik, hogy MKB-nál 290 Ft a számlavezetési díj. CIB-nél 249 Ft.

MKB-nál az értelmesebb netbank 180 Ft/hó. Az info esetén pl. nem tudsz átutalni.

Az is tetszett, hogy CIB-nél az életkor elég volt ahhoz, hogy cibezzre szerződjek.

Most nézzük miket is hoztál fel:
MKB Karrier: számlavezetés: 95 Ft/hó
CIB cibezz: számlavezetés 0 Ft/hó (és majd jövő dec. 31-től 50 Ft, de az már úgy se érdekel)
ingyen netbank, ingyen utalások: stimmel mindkettőnél
ingyen bankkártya: Ott a pont, viszont engem sokkal inkább meghatnak, ha 0 a számlavezetési díj viszonylag alacsony tranzakciós díjakkal, mintha ingyen van a bankkártya, amit ráadásul csak évente kell kifizetni, tehát kevésbé megterhelő. (Egyébként cibnél 490 Ft.)
-ingyen mobilbank és sms kártyaőr, nincs sms díj sem míg ugye több bank már 10FT-okat kér minden SMS-ért.
Hát igen. Csak idő kérdése, hogy mikor lesz havi díj vagy sms díj. A havi 25 Ft-ba eddig nem rokkantam bele, de miután 19 Ft lesz smsenként az új díj + úgy gondolom, hogy azonkívül, hogy teleszemeteli az sms memóriádat az ég világon semmire se jó, mivel még a rendelkezésre álló egyenlegedet se tudod meg belőle, lemondtam.
havi két ingyen kp felvét idegen ATM-ből is: ez stimmel, de ilyen atm hálózati viszonyok mellett gyakorlatilag égő is lenne, ha csak sajátból lenne ingyenes. Az OTP, az Erste meg a K&H esetleg megteheti.

forint eseti és állandó átutalási megbízásokat 50%-os tranzakciós díjkedvezménnyel (interneten keresztül),

400 Ft-ért csak 50%? Máshol ingyenes. 549-ért pl. a kivonatot kivéve szinte minden az. :D
Az ingyen bankkártya hat meg a legkevésbé. :)
Amúgy a kártyadíjakat is érdemes megnézni: 1490 vs. 1800 vagy 3500 vs. 4000
Vagy pl. domborhoz be kell tolni 100 ropit. Na jó netkártyánál fordítva van: 800 vs. 600. Itt is náluk a pont.
De úgy mit tudom én, nekem a logójuk se tetszik. Mondjuk tény, hogy nekem a cibes se tetszik, a régi logó sokkal jobb volt.

Biztonsági SMS üzenetek a CIB bankkártyával végzett tranzakciókról 25 Ft
SMS üzenetek a bankszámlán történő terhelésekről és jóváírásokról (számlafigyelő szolgáltatás) 200 Ft/hó

Igen, ezeket mondtam le. :D Azt írták, hogy a kártyaforgalmi smseket kötelező megrendelni a netkártya igénylésekor. Élt a szolgáltatás kb. másfél évig, aztán lemondtam. Minek? Ha már nincs nálam a kártya az nem fogja visszajuttatni hozzám, ha tudom, hogy hol használgatják. Ráadásul 45 ezer Ft-ig én vagyok a felelős az eltűnt pénzért, tehát ha ellopják a kártyát, az azonnali letiltáson kívül túl sok esélyem nincs, de mi van ha telefonnal együtt lopják? Még rosszabb. :D

[ Szerkesztve ]

(#515) Flashcash válasza cocka (#514) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Már válaszoltam részben arra amit írtál.

Nem olcsóbb a cibezz mert az MKB student ingyenes, nincs bankkártyadíj amit a cibnél kifizettetnek veled és több szolgáltatást is tartalmaz ingyen mint a cibezz (mobilbank). A karrier csomag meg valóban drágább évi kemény 700FT-al viszont 2 évvel tovább használható mint a cibezz.

"De én azt is figyelembe vettem, hogy ha majd átkerülök (pár hónap múlva esedékes lesz a téma) a classic csomagba, akkor melyik lesz az olcsóbb."
Az általad emlegetett CIB classic csomagban nem ingyenes az utalás ahogy írod.
A cib-nél a kondíciók alatt találod a részletes díjszabást.

Bankközi átutalás GIRO-n keresztül
CIB Internet Bank, CIB Házibank, CIB
WAP Bank/mobilCIB
0,10%, min. 60 Ft,
max. 5000 Ft
Elutalsz 5000FT-ot és fizetsz 60FT-ot ezért? Ez az MKB-nál harmadannyiba kerül. Máshol garasoskodsz pár forinton de az éves 1500FT kártyadíj ami havi 125FT pluszban már nem zavar a CIB-nél, az MKB-nál meg ingyen kapod.

Na ezek a bújtatott költségek. :)) (sms díj, utalás díj nem fix összegért hanem %-al, bankkártya éves díjak stb.)

[ Szerkesztve ]

(#516) cocka válasza Flashcash (#515) üzenetére


cocka
veterán

Nem olcsóbb a cibezz mert az MKB student ingyenes,

De várjál, most a Karriert vagy a Studentet hasonlítjuk a cibezzhez? Mert az előbb még a Karriert hasonlítottad. Egyébként abban teljesen igazad van, hogy a Student olcsóbb, de pl. én már elmúltam 24 és ha jól gondolom te se vagy már 24. :)

Az általad emlegetett CIB classic csomagban nem ingyenes az utalás ahogy írod.

Hát akkor valamit félreolvastál, vagy nem voltam elég egyértelmű. Tudom: min. 60 Ft netbankban. Az még úgy tűrhető, mert nem indítok annyi átutalást, hogy az online megérje. De itt már szokásokról beszélünk. :)

Ez az MKB-nál harmadannyiba kerül.

Voltál OTP-s? Ha igen, akkor nincs több kérdésem. :D

díj nem fix összegért hanem %-al,

Az sms díjjal nem foglalkozok, annyira meg nem megy jól, hogy min. 60 ezer Ft-okat utalgassak ide-oda. 60 Ft-ot meg csak kibírok, rendszeresen nem utalok sehova. Rendszertelenül meg van hogy egy hónap is eltelik utalás nélkül.

De most ez csak egy ideiglenes állapot, hogy 2 évvel több ideig nyújtják a kedvezményeket. A Budapest bank is ezt csinálja, de ha majd azt kell mérlegre tenni, hogy az mkb sima lakossági vagy a cib classic a jobb, akkor egyértelműen a cibre szavazok.

[ Szerkesztve ]

(#517) Flashcash válasza cocka (#516) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"Mert az előbb még a Karriert hasonlítottad. "

Az #513as első hozzászólásomban mindkét csomagról írtam. A student olcsóbb a karrier pedig tovább használható ennyi.

A lakosságiban nekem meg már számítanak a szolgáltatások is. Az MKB elsőre mindig drágának tűnik nekem van pár éve CIB-es számlám befektetések miatt, rokon miatt kezelek Erste-t is mindegyiknek vannak előnyei, és egyáltalán nem nevezném rossznak az MKB-t a másik kettőhöz képest ennyi. Mindenki nézze meg a kondíciós listákat * meg apróbetűs részt és az alapján döntsön.

[ Szerkesztve ]

(#518) cocka válasza Flashcash (#517) üzenetére


cocka
veterán

Hát figyelj. Lehet, hogy igazad van. Végül is mindent megad, amit a cib is, de na :D nem azért jöttem el az otptől és mentem át a cibhez, hogy most továbbvándoroljak az mkbhez. Idővel nyilván változni fognak a tarifák stb.. majd meglátjuk, nyilván nincs akkora ügyfélköre, mint a cibnek, de ha pont emiatt drága az nálam nem nyerő. Fő, hogy van miből válogatni.

(#519) leviske


leviske
veterán

Üdv. Mindenkinek!

Most utálni fogtok, hogy nem olvastam vissza. :DDD

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek hol érdemes diák számlát nyitni? Természetesen olyan kéne, ami "kezelési költség" szó alatt nem szipkáz le egy csomó pénzt a számlámról a semmire. Az nem zavar, ha többet levonnak, ha készpénzt veszek fel (nem valószínű, hogy gyakran fogom tenni), bár nem hátrány, ha biztosítanak havi 1-2 ingyenes alkalmat.

Nem tudom hogy megy ez, de mondjuk, ha én Forintban berakok pénzt és mondjuk euróban szeretnék vásárolni külföldön, vagy a neten, akkor ők gondolom maguktól átváltják, ugye? (Ez pillanatnyilag a Steam miatt lenne érdekes :)), de ez a későbbiekben változhat.)

Egyelőre aki ki van zárva százszázalékosan, az az OTP. Az egész család csak rossz tapasztalatokat szerzett vele kapcsolatban. Jelenleg leginkább a K&H tűnik érdekesnek, az egész család azt használja, az ügyfélszolgálat is segítőkész, normális emberekből áll jelen tapasztalataink alapján, de gondoltam megkérdezlek Titeket, hátha van a K&H-val is rossz tapasztalat, vagy esetleg tudtok-e jobb alternatívát. :)

Előre is köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#520) Ariadne válasza leviske (#519) üzenetére


Ariadne
őstag

Cib. :C Netkártyával.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#521) cocka válasza leviske (#519) üzenetére


cocka
veterán

Ha a későbbiekben esetleg szerencsejátékra használnád a bankkártyádat, akkor a K&H beint. A CIB nem. Szóval szerintem is CIB.

A dombornyomotthoz be kell tolni 20 ezret mindenképp, számlanyitásnál mindig van nyitóösszeg. (5 ezer Ft, ha épp nincs lé ez is sok tud lenni).
CIB-nél nincsenek ilyen baromságok. Mondjuk nekem a K&H soha nem volt szimpi. Ja és már internetkártya sincs náluk.

[ Szerkesztve ]

(#522) Ariadne válasza cocka (#521) üzenetére


Ariadne
őstag

Na mondjuk a folyószámla hitelük évi 2500 forintos díját viszont egyszer biztos felnyomom a pszáfnál, mert egy folyamatosan rendelkezésre álló, használatkor magasabb kamatot levonó szolgáltatásnál ugyan mire kér évi összeget? Ráadásul valami olyan szöveggel, hogy ez az elbírálásának a díja, holott nem bírálja el évente újra... Ez az egy dolog van, ami idegesít, meg a bankkártyás külföldi szállodai zárolás, de az minden banknál ilyen.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#523) leviske válasza cocka (#521) üzenetére


leviske
veterán

Hmm... Mindent ingyen? És akkor esetükben mi a keserű pirula? Vagy a CIB egyszerűen csak jobb, mint a K&H?

Amúgy nem vagyok szerencsés típus, tehát a szerencsejáték nem szempont, de azért 25k-t tudnék mire költeni... (Főként, hogy most jön a játék szezon. :P )

(#520) Ariadne: :R

(#522): Ha ez az egyetlen negatívum, akkor még bőven bevállalható.

A netkártya ingyenes, vagy azért már fizetni kell?

[ Szerkesztve ]

(#524) cocka válasza leviske (#523) üzenetére


cocka
veterán

Hát a kondíciós lista mindent elárul, de egyébként classicban évi 800 Ft, onlineban 0 Ft az éves díj.

Keserű pirula nincs: a classic havi díja: 239 Ft
Az online-é pedig feltételek teljesülésétől függően: 549 Ft vagy 149 Ft

Ha a cibnél nyitsz számlát vajon Ariadne (és Oliver is? :D) és én, kapunk prémiumot a cibtől? :D Szerintem így lenne korrekt, ez a topic amúgy is szinte arról szól, hogy legyél cibes. :D

(#525) tildy


tildy
nagyúr

külföldi átutalás díjairól tudja valaki hol lehet infót szerezni, mennyibe kerül? (Raiffeisen lendület csomagom van, de nem találtam rá sehol semmi infót)
Leviskének jó a cibezz számla is. Ott nincs havi számlavezetési díj emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#526) R válasza tildy (#525) üzenetére


R
aktív tag

olyan 1000-1500 Ft

(#527) cocka válasza tildy (#525) üzenetére


cocka
veterán

Ott nincs havi számlavezetési díj emlékeim szerint.

Majd lesz. De a röhej az, hogy engem az már nem érint, mert lejár a kedvezményekre való jogosultságom. :D

(#528) Ariadne válasza tildy (#525) üzenetére


Ariadne
őstag

Itt a kondíciós lista, minden költség és kamat megvan benne. ;)

cocka: Na itt jöhetne a Cib valami kedvezménnyel... :DDD

Na jó, a deviza árfolyamaik magasabbak, mint a legtöbb banké, ez tény. Ettől függetlenül náluk vettem fel lakáshitelt, mert cserébe semmilyen extra költség nem volt, semmit nem kellett előre fizetni, egyetlen fillért sem, és utólag sem derült ki semmi olyan, amiről nem szóltak előre. Lekopogom, de eddig elégedett vagyok velük.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#529) tildy válasza R (#526) üzenetére


tildy
nagyúr

Lendületnél ingyenesek a bankon kívüli forint átutalások, kérdés , hogy külföldre is azok-e ... Én nem tudtam kideríteni.
a deviza átutalás díja 0,4%, min. EUR 5, max. EUR 500

Ez Ariadnénak is szól. Néztem a pdf-t, de nem tudtam kideríteni mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#530) Ariadne válasza tildy (#529) üzenetére


Ariadne
őstag

5. oldal alja, "Eseti átutalás devizában forint számláról bankon kívülre", második oszlop.
ha két napos utalás: az utalt összeg 0,4%-a, min. EUR 5, max. EUR 500
egynapos: 0,7%, min. EUR 10, max. EUR 500
aznapi: 0,9%, min. EUR 10, max. EUR 500
meg van ez az euróövezetbe utalt eurós, ez értelemszerű szerintem.

Plusz az apróbetű: A felsorolt díjtételeken felül az ügyfelet terhelhetik a megbízás végrehajtásában közreműködő partnerbankok által felszámított jutalékok és költségek. (Ezt ilyen biztosítékként írják, Európában nem hiszem, de ha valami messzi helyre utalsz, lehet plusz költség, ezt nem tudják megmondani előre sosem...)
Deviza utalásként megadott és feldolgozott bankon kívülre irányuló HUF átutalás esetében a Bank a deviza eseti utalás díján felül 5 EUR plusz díjat is felszámít. (ez meg valami szimpla banki mocsokság...)

Csodálkoztam is, hogy létezik, hogy nem találtad meg, de ezek szerint megtaláltad te is.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#531) tildy válasza Ariadne (#530) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazándiból azt nem értem, hogy külföldre mindenképp csak devizában utalhatok?:F Emiatt nem találtam meg , hogy külföldi utalás, de forintban.
ide lenne majd, bár filózok melyik az olcsóbb: utalni, vagy kinn kp-t felvenni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#532) Ariadne válasza tildy (#531) üzenetére


Ariadne
őstag

Külföldre nem tudsz forintot utalni, mivel ott nincs forint. Ehhez a bankhoz fontban fog megérkezni az összeg. A forintösszeg után kiszámolod az utalandót a képlet szerint, plusz átváltási különbözet jön erre, az lesz a végeredmény, amit forintban levonnak a számládról, de pontosan nem nagyon lehet kiszámolni a változó árfolyamok miatt.

Ott kp felvenni automatából olcsóbb mindenképp szerintem.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#533) tildy válasza Ariadne (#532) üzenetére


tildy
nagyúr

Várj várj. És akkor nekem hogy tudnak az itteni forint számlámra euróban utalni? Volt már rá példa, és működött. Euróban utaltak, a számlán forintban jelent meg.
Simán a bankom csinálta a konverziót.
Netbankban megadható, forintban vagy devizában akarok utalni , akár külföldre is.

Összeg a számla devizanemében: , HUF
Összeg az utalás devizanemében

Igaz mintkettő a devizaátutalás címszó alatt megy.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#534) cocka válasza tildy (#529) üzenetére


cocka
veterán

Na de figyeld csak meg mi a 3. oldalon a 7. pont címe?

Raiffeisen forint bankszámla díjai és jutalékai

És mit ír itt?

Eseti átutalás devizában forint számláról bankon belülre/kívülre

Deviza utalásként megadott és feldolgozott bankon kívülre irányuló HUF átutalás esetében a Bank a deviza eseti utalás díján felül 5 EUR plusz díjat is felszámít.

Érzitek mekkora észveszejtő nagy baromság?

Tehát forintszámládról utalsz. Na de könyörgöm forintszámláról csak forintot lehet utalni. Vagy megadhatod a netbankban, hogy 5 dollárt akarsz utalni és olyan baromi rendesek, hogy mindezt devizaeladási árfolyamon átváltják és már az ennek megfelelő forintösszeget terhelik be? Hát nehogy már. :D Szerintem úgy lenne a korrekt, ha te kiszámolod, hogy mondjuk 5 dollárnak megfelelő forintösszeget átutalsz és majd a fogadó fél bankja konvertálja a forintot, amire akarja. Gondolom itt játszik be az idegen banki költségek átvállalása vagy áthárítása a fogadó félre.

De az utolsó lábjegyzetbe írt rész tetszik a legjobban. Tehát abból az derül ki ugyebár, hogy forintszámláról devizaátutalásként indítasz egy külföldre irányuló forintátutalást. LOL Meg mi az, hogy 5 euró plusz díjat számol fel? Ha forintban vezeted a számlát milyen alapon terheli euróban az erre vonatkozó jutalékait? És mi van ha dollárban vagy fontban vezetem a számlát? Akkor is euróban terhel és majd keresztárfolyamon vált? Hát ez kéész. :DDD

(#535) Ariadne válasza tildy (#533) üzenetére


Ariadne
őstag

Az itteni forint számládra eurót utalnak, vagyis euróban indítják az utalást, de te a forint ellenértékét kapod meg.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#536) cocka válasza Ariadne (#535) üzenetére


cocka
veterán

Azt mondja, hogy eurót kapott és azt konvertálták. Tehát ezek szerint amit fentebb is pedzegettem az létező probléma. Vagyis az a kérdés, hogy melyik bank vállalja a konverziót az utalást indító vagy az utalást fogadó? Mert ezek szerint mindkettő járható út.

(#537) tildy válasza Ariadne (#535) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó de ez alapján külföldi számlára is utalhatok forintot ( le is van írva, miben kívánom utalni), és konvertálhatják ők, nem? Mert amit te írsz az alapján nem így tűnik.
Bocs ha hülyeségeket kérdezek.

Hát lehet a végén itthoni kp felvét lesz, de nem szeretek sok pénzzel mászkálni....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#538) concret_hp válasza cocka (#536) üzenetére


concret_hp
addikt

attól függ mit állítasz be. ha ft-ként utalsz és azt állítud be, hogy xft akkor a fogadó bank váltja. ha azt állítod be, hogy y dodi vagy evra vagy bármi akkor a küldő

vagy fullba vagy sehogy :D

(#539) leviske


leviske
veterán

(#524) cocka: Most kicsit meglestem a dolgokat a CIB honlapján. Én is arra a következtetésre jutottam, hogy talán a Cibezz lenne a legmegfelelőbb számomra, de több kérdés felmerült bennem...

Amúgy a prémiumon én is elgondolkoztam, ha már ennyire masszívan ajánljátok. :DDD

(#525) tildy: :R

(#527) cocka: Lesz? :F Mikortól? És ezt honnan tudod?

Mindenkinek: Miután nem nagyon látom át globálisan a dolgot és eléggé megzavar, hogy külön, a CIBEZZ-hez igényelhető szolgáltatások ellent mondanak egymásnak számomra, ezért a következőket kérdezném:

Feltételezve, hogy CIBEZZ számlát nyitok, Visa Electron kártyával és Internetkártyával:
- Az első év után mennyi is lesz a bankkártya díja?
- Tudok akkor végül is külföldről vásárolni (Úgy, hogy nekem csak HUF van a számlámon és EUR/USD-ban fizetek online)? És, ha igen, akkor rátesznek-e ők is némi hasznot, mivel külföld és devizaátváltás, vagy ingyen dolgoznak, mint a pénztárcám?
- Mi az a beszedési megbízás és miért volt eddig kérdés, hogy az díjmentes-e?
- Összességében, ha nem nyúlok a számlámhoz, akkor nem kezd el róla szivárogni a pénz a CIB felé különböző szolgáltatásokra hivatkozva? Vagy ilyen csak az említett évi 2500Ft lesz?

Előre is kösz a segítséget és bocs a sok hülye kérdésért.

(#540) cocka válasza tildy (#537) üzenetére


cocka
veterán

Na nézd meg a cib bank demojában, hogy mi mindent lehet állítgatni. Küldendő deviza, fogadáskori deviza, cib költségek átvállalása, idegen bankköltség átvállalása. Vannak opciók, mit üzensz a kedvezményezettnek, illetve a cibnek stb.. Kiváló demo.

(#541) concret_hp válasza leviske (#539) üzenetére


concret_hp
addikt

- Az első év után mennyi is lesz a bankkártya díja?

a sima kártya 490 a netkártya free

- Tudok akkor végül is külföldről vásárolni (Úgy, hogy nekem csak HUF van a számlámon és EUR/USD-ban fizetek online)? És, ha igen, akkor rátesznek-e ők is némi hasznot, mivel külföld és devizaátváltás, vagy ingyen dolgoznak, mint a pénztárcám?

tudsz. annyi a szívás, hogy szarok a deviza árfolyamok és 2-3ft-al szarabbul vált, mint más bankok, de ezen nincs költséged.

- Mi az a beszedési megbízás és miért volt eddig kérdés, hogy az díjmentes-e?

amit csekken fizetnél, de automatikusan levonják az a beszedési megbízás

- Összességében, ha nem nyúlok a számlámhoz, akkor nem kezd el róla szivárogni a pénz a CIB felé különböző szolgáltatásokra hivatkozva? Vagy ilyen csak az említett évi 2500Ft lesz?

nem kezd el szivárogni :) az sms értesítőt érdemes kérni a számlához az 25 kredit/hó + a kártyadíj (1. évben nincs) és ennyi a fix költséged :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#542) Ariadne válasza concret_hp (#541) üzenetére


Ariadne
őstag

És az évi 2500 az csak a folyószámla hitel, azt külön kell kérni, hogy egyáltalán legyen, szóval alapvetően ez az összeg nem megy le, csak ha "mínuszba" akar menni az ember és külön kéri és meg is kapja (hitelbírálat).

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#543) concret_hp válasza Ariadne (#542) üzenetére


concret_hp
addikt

ilyenről nem tudok, nekem nincs ilyen :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#544) Flashcash válasza leviske (#539) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha 24-nél fiatalabb vagy akkor az MKB studentet is érdemes megnézni: [link]

Ez olcsóbb mint a cibezz:
-ingyen bankkártya éves díj nélkül
-2db ingyen kp felvét bármilyen belföldi automatából
-ingyen netbank
-ingyen sms kártyaőr, illetve minden vásárlás után egyenlegértesítőt is küldenek sms-ben sms díj nélkül
-nincs havidíj sem

(#545) cocka válasza Flashcash (#544) üzenetére


cocka
veterán

A múltkor még elfelejtettem írni, hogy az se tetszik, hogy ellenőrízgetik a kort meg hogy nappalira jársz-e valamelyik felsőoktatási intézménybe. Cibnél megelégednek a korral is. Az meg kicsit gáz, ha semmilyen költség nincs, mert akkor nem tudatosul, hogy ezek a szolgáltatások alapvetően senkinek sem ingyenesek. Mer ugye ahol ingyenes a számlavezetési díj ott is vagy brutálisan drágák az egyes tranzakciók vagy legyen jövedelemátutalás.

(#546) Flashcash válasza cocka (#545) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Múltkor még az nem tetszett az MKB-ban, hogy éves szinten valami párszáz FT-al drágább volt a 28 évig bárki által használható MKB Karrier amibe bármikor tovább tudsz lépni a Studentből ha már megszűnik a hallgatói jogviszonyod. Szóval ha probléma az ingyenesség :) akkor ez a csomag fix 95FT-ért mindent nyújt és nem jönnek elő az alábbiak.

A Cibezznél meg lassan azért jönnek a járulékos költségek, hiszen ez is havidíjas lesz, sőt az SMS szolgáltatásnál még a kártyaőr SMS-ekért is fizetni kell majd, emelett az SMS szolgáltatásnak is havidíja van, már most fizetős a bankkártya, és azt hiszem pont te írtad korábban, hogy az sms még egyenleginfót sem tartalmaz gyakorlatilag használhatatlan. "teleszemeteli az sms memóriádat az ég világon semmire se jó, mivel még a rendelkezésre álló egyenlegedet se tudod meg belőle" Az MKB-nál alap az SMS egyenleginfó, és szabadon konfigurálható az sms tartalma meg az hogy miről kérsz értesítést.
Néztem, hogy egy egyszerű betétlekötésért is külön pénzt fognak kérni a Cibezzben ami igazán vicces.

Múltkor volt szerencsém kp-t befizetni a CIB-es számlámra. kb. 20 percet kellett várnom mert egy körúti fiókban összesen 1db ember volt hajlandó pénztárt kezelni, emelett a szokásos külön adatlapjukat is kitölthettem a malmozó banki ügyintéző helyett. Mindig ilyen fapadosbank érzésem van amikor náluk járok. :)

De egyébként nem neked ajánlottam az MKB-t, most már tudom az is baj ha túl olcsó egy banki szolgáltatás :) , azért ajánlom mert nekem van mindkettő, és a másik szerintem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#547) cocka válasza Flashcash (#546) üzenetére


cocka
veterán

az sms még egyenleginfót sem tartalmaz gyakorlatilag használhatatlan.

Igen, igazad van. Ez a kártyás tranzakciókról küldött smsekre vonatkozik. A számlamozgásosban már benne van, csak a lófasz se akar rá 200 illetve most már "csak" 100 Ft-ot havonta fizetni. Bár mondjuk a nem várt terhelésekről (pl. bank levont valami díjat) jobb lenne hamarabb értesülni, de hát így hogy még sms díj is lesz nemcsak havi így már tényleg nem éri meg.

Néztem, hogy egy egyszerű betétlekötésért is külön pénzt fognak kérni a Cibezzben ami igazán vicces.

Akkor még az a szerencse, hogy időben lekötöttem. :DD Ez mondjuk fel se tűnt ez egy újabb kondíciós lista vagy az amit még július végén kiraktak a nagy "hajrá" előtt?

a szokásos külön adatlapjukat is kitölthettem a malmozó banki ügyintéző helyett.

Igen, én először OTP-s voltam ,aztán váltottam és átmentem a CIB-hez, de az OTP-nél azelőtt soha nem használtam a kp. befizetés bankfiókban című szolgáltatást, aztán először fizettem be a CIB-ben és kioktattak, hogy ja hát ki kellett volna tölteni a lapot. Mondom aha bocs nem tudtam. Utána már rutinosan töltöttem ki a lapot és amikor egyszer az OTP-ben akartam befizetni kerestem a lapot és nincs sehol. Mivel az itteni új központi hodályban dolgozik jó pár ügyintéző azonnal hívtak. Mondtam hogy befizetni szeretnék stb.. és arra számítottam, hogy majd az ügyintéző ad kitöltenivaló lapot, de aztán csak annyi történt, hogy köszöni és kezembe nyomta az igazoló cetlit. Mondom jaaa, ez itt így megy? :Y

De amúgy neked Student van? Mert igazából csak az rúghat labdába a cibezz mellett, a karrier nem teljesen klappol. De legalább nincs az a faszság mint a K&H-nál, hogy na csak az veheti igénybe a kb. szintén 3 évig igénybevehető pályakezdőknek szóló csomagot, akinek már azelőtt is volt trambulinos szerződése. LOL

most már tudom az is baj ha túl olcsó egy banki szolgáltatás

Jajj, dehogy baj. :)

(#548) leviske


leviske
veterán

(#541) concret_hp: Így már értem! Köszönöm. :R

(#542) Ariadne: Jah? Akkor félreértettem, elnézést.

(#544) Flashcash: Köszi, meglesem majd Őket is. :R

(#549) Flashcash válasza cocka (#547) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Karrier csomag is teljesen versenyképes szerintem.
Az összes költsége éves szinten 12*95FT=1140FT ebben minden bennevan és 28 éves korig kihúzhatod vele.

CIBezz: -490FT/év a bankkártya
-én az SMS egyenleginfót mindeképp használnám mert ebay vásárlások után szeretem azonnal tudni mennyi pénz maradt még a számlán ez a CIB-nél havi 100-150FT? lenne. Havidíj, lekötés költségek? Simán kijöhet még többre is.

Az a lényeg, hogy mindenki nézzen körül és válasszon olyan számlacsomagot ami megfelel neki. Az Erstenek is van egy fiataloknak szóló csomagja, ez se tűnik rossznak. [link]

(#550) cocka válasza Flashcash (#549) üzenetére


cocka
veterán

Ugyan már. Azt megtudhatod a netbankból is. :) Ráadásul az ingyenes.

Aha igen, megmondom őszintén a másik jelöltem nekem is az Erste lett volna. Mármint engem most momentán a "felnőtt" csomagok közül érdekel az, amelyik minél olcsóbb. De ott meg van egy olyan bibi, hogy ugyan 219 a havi díj, de 1800 Ft a bankkari. Tehát ha ezt a durván 300 Ft többletet elosztogatom havi leosztásba, akkor kijön, hogy kb. 244 lesz a havi díj. Tehát sima lakosságiban tudom hogy van olcsóbb a cibtől is. És nekem az is számít valamelyest, hogy ne hol mi axa bank legyen, aminek még fiókja sincs csak irodái, befizetni se lehet a számládra, nincs automatája meg ilyen baromságok. Akkor inkább fizetek csak cserébe legyenek meg ezek az alapdolgok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.