Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) concret_hp válasza cocka (#150) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk gondolom nem mostanába állapították meg a 15$-t 2 éve az még simán volt 3000 pénz, de valszeg még előbb számolták :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#152) chop


chop
őstag

Nem talaltam megfelelo topikot, ugyhogy ide irom: van egy fazon, aki log nekem bizonyos mennyisegu penzzel. Azt mondta, hogy tegnap reggel befizette a penzt a Budapest Bank valamelyik fiokjaban. Letezik, hogy az meg mindig nem jott meg az OTP-s szamlamra es a bank ul rajta?..

(#153) cocka válasza chop (#152) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem az ilyesmi max. 3 munkanap. Mintha OTP bankfiók nem lenne minden utcasarkon. :D Budapest bank meg azért khm..

Ha nekem fizetnek, ilyenkor szoktam kérni a delikvenset, hogy lehetőleg abban a bankban fizesse be, ahol a számlámat vezetem, hogy azonnal jóváírják.

(#154) stangli válasza chop (#152) üzenetére


stangli
senior tag

az átutalás Otp-be kb 2-3nap, ha pénteken lett átutalva, akkor hétfő kedd magasságában számíthatsz az összegre...

(#155) cocka válasza stangli (#154) üzenetére


cocka
veterán

Ha OTP-snek kell a pénz, akkor bemegyek a legközelebbi OTP-be és ott befizetem. Ennyi.

Azonnal a számlán van a pénz, nem kell várogatni.

(#156) kew


kew
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék átmenni az otp-től egy másik bankhoz, mert már unom, hogy állandóan vonogatják a pénzem és sosem tudom, hogy mire :)

Első körben a CIB szimpatikus, erről lenne pár kérdésem azoktól, akik náluk vannak:

- Vacilálok az 'Online számlacsomag' és a 'Classic magánszámla' között. Pár dolog amit nem találtam meg az oldalukon:
- classicnál is ingyenes a netbankban történő tranzakciók bonyolítása?
- classichoz is lehet ingyen kérni internetkártyát (netes vásárlásokhoz)?
- Olyan kártyát szeretnék, mellyel tudok külföldön is fizetni, ehhez muszáj dombornyomott, vagy jó erre a Visa electron is?
- ha nem jó az electron, milyen költségei vannak a Visa Classic és Mastercard Standard kártyáknak? Ezek között mia legfőbb különbség, melyiket érdemes kérni?

- Mennyibe kerül az a szolgáltatásuk, hogy küldözgetik sms-ben, ha pénzmozgás van a számlán?

Hirtelen ennyi, ami fúrja az oldalam :) Köszi előre is, ha valaki felvilágosít ezekben :K

(#157) Ariadne válasza kew (#156) üzenetére


Ariadne
őstag

A legtöbb kérdésedre itt a válasz kondíciós lista
Netkártyát bármelyikhez lehet kérni Netkártya kondíciók

Bankkártyák
Elvileg a Visa Electron is használható legtöbbször, de a tuti egy dombornyomott kártya, Európában célszerűbben Mastercard. Elszámolásilag mindegy, sajnos a CIB a Mastercarddal és a Visával is dollárban számol el.

mod: Én is OTP-től származtam el a CIB-hez, és elégedett vagyok velük már vagy négy éve. Most lakáshitelt is náluk vettünk fel, szóval remélem a következő négy évben sem romlik meg eddig harmonikus viszonyunk. :DDD Kedvelem, hogy bár a netbank elsőre kicsit nehezen áttekinthető, de működésben nincs vele gondom, és nagyon jól megy a "telefonos segítség" is, gyakorlatilag soha nem kellett bemennem a fiókba semmiért.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#158) fokukac válasza Ariadne (#157) üzenetére


fokukac
nagyúr

képzeld, már jártam olyan helyen ausztriában, ahol nem fogadták el se a mastercardot, se a visa electront, csak és kizárólag maestro-t fogadtak volna el.

ja, ,és ez egy Spar volt egy közepes méretű városban. a csaj egyre csak azt mondogatta nekem, hogy bankomatkort, bitte. Azt hittem, eldurran az agyam.

Anno Londonban meg a maestro-t nem fogadták el sehol.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#159) Ariadne válasza fokukac (#158) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, a Maestro ha jól rémlik ott helyileg kedvelt dolog. De Európa túlnyomó részén azért jobban jársz egy Visával vagy Mastercarddal. Elvileg a Visa dollárban számol ugye, a Mastercard euróban, így a kétszeres konverzió elkerülésére jobb az MC, ha Európában használod és jobb a Visa, ha Ámerikában. A CIB viszont kivételesen dollárban számol el a Mastercarddal is, sajnos. Vagyis ha euróban vásárolsz, azt először dollárra váltják, aztán forintra. Legalábbis amikor nyitottam a számlámat, így volt. Viszont a CIB azon kevesek egyike, ahol nincs napi kártyahasználati limit, mármint használat darabszámára. Nehogy már megmondja nekem a bank, hányszor fizethetek egy nap a kártyámmal... :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#160) Ariadne válasza Ariadne (#159) üzenetére


Ariadne
őstag

Most nézem én is részletesen az elektronikus csomagot, át fogok állni arra. Ahogy nézem, netes utalás sokkal olcsóbb vagy ingyenes, viszont a telefonos és minden más az drágább. De ha egyszer neten lehet, akkor úgysem kell telefonos. Hmm...

mod: Úgy tűnik az előző hszemhez képest változott, most már normális az elszámolás a kártyatársaságokkal, a tájékoztatóban már ez van:
A kártyafedezeti számlától eltérı devizanemben végrehajtott tranzakciókat a nemzetközi kártyatársaságok az adott napon érvényes árfolyamukon átszámítják a kártyatársaság és a Bank között lévı elszámolás devizanemére (USD vagy EUR), és a díjszámítási szabályzatukban rögzített díjakkal növelt összeget elszámolják a Bank elszámolási számlájának terhére, amely összeget a Bank az elszámolás napján érvényes Kondíciós Listában meghatározott árfolyamán vált át a kártyához tartozó számla pénznemére, és számol el a számla terhére.
Szóval Mastercarddal euróban, Visával dollárban. Ez jó hír.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#161) kew válasza Ariadne (#157) üzenetére


kew
senior tag

ahham köszi :) A bankártya kondíciós listát nem leletem eddig. Ahogy elnézem, a legjobban az Online számlacsomag lenne ideális, egy mastercarddal. Esetleg mellé még egy internetkártya.

De igazából ez sem sokkal olcsóbb az otp-nél.
- A mobilbank kártya és számlafizetéssel együtt 450 Ft / hó
- Az online számlacsomag havidíja 549 Ft / hó (esetleg kedvezménnyel 149 Ft)
- Egy darab pénzfelvételt ad ingyen, amúgy 100 Ft ha CIB ATM-et használsz. Ez miért nem ingyenes vajon? :) Idegen ATM 250 Ft, mondjuk ez jobb mint az OTP 500Ft-ja...
- A netbankos utalás viszont ingyenes, ez OTP-nél 100 Ft...

Hát meggondolandó. OTP-nél engem az idegesít nagyon, hogy heti többször jön sms, hogy levontak 23 meg 45 Ft-ot, néha 400 akárhány Ft-ot, megnevezésként meg "egyéb költségek", "eseti megbízási" stb-t irkálnak, amikről nemtudom, mi micsoda... :)

Így a CIB lenne havi 999 Ft, + az ATM-es pénzfelvétek, mert azért azt is szoktam.
Igaz, az otp-s levonásokat még sose számoltam ki, hogy mennyit szívnak le havonta, de ha hazamegyek előkapok egy kivonatot, és utánanézek. Köszönöm még1x a linkeket :)

[ Szerkesztve ]

(#162) fokukac válasza Ariadne (#160) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem ilyen eletronikus csomagom van a cib-nél, tökkirály.
149 ft-ért a hülyének is megéri ingyen utalgatni...
nagyjából ennyi a havi bankköltségem.

a kártyám visa electron, usd-elsázmolású.

a cib átváltási árfolyamai nem a legjobbak, sokkal nagyobb marzzsal dolgoznak, mint az otp vagy a rafi, szóval külföldön nem a cibbel fizetek.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#163) Ariadne válasza kew (#161) üzenetére


Ariadne
őstag

Az ATM használatnál azért számold ki, ha nem 1000 forintokat veszel ki, hanem nagyobb összegeket, akkor olcsóbb a CIB. Nem emlékszem már, hogy jött ki, mennyitől, ki kell számolni.

Az OTP-nél engem a hozznemértésük bosszantott fel. Akkor szakítottam velük, amikor háromszor kellett bemennem bankfiókba, hogy új telefonos kódot adjanak, mert egyszerűen nem értette meg az ügyintéző, hogy mit kérek (pedig jogász vagyok, tehát tudok nehezebb értelmű emberekkel egyszerű szavakkal kommunikálni...). Érdekes módon az édesapám számlájához kapcsolódó kóddal felhívott telefonos ügyintéző értette a dolgot, szó szerint lediktálta, mit mondjak annak az analfabéta ügyintézőnek a fiókban... Eszem megáll... No meg a lakáskasszáról ne is beszéljünk, 5 telefonhívásból mind mást mondott, fiókban meg ilyeneket, hogy "nem tudom, hogy lesz, nem én leszek akkor itt" meg "inkább ne adja ide azt az igazolást, rengeteg a munkánk, nehogy elkeveredjen". Ilyen amatőröket rég kirúgtam volna nagy ívben...

Az átváltási árfolyamaik viszont tényleg nem a legjobbak. De az OTP után én már a gördülékeny ügyintézésért is hálás vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#164) kew válasza Ariadne (#163) üzenetére


kew
senior tag

Közben ki is számoltam, ebben a hónapban 1270 Ft-ot vontak le, pedig ez még Junior számla :)
De nem is értem, ez a számla és hozzá a kártya elvileg díjmentes, mégis vonogatnak olyat pl. hogy "Bankkártyával kapcsolatos Díj" - 450 Ft... mi a franc lehet ez?

Na nem tökölök szerintem, egyik nap hazafele bemegyek egy cib fiókba és nyitok egy számlát :)

(#165) cocka válasza Ariadne (#157) üzenetére


cocka
veterán

Elszámolásilag mindegy, sajnos a CIB a Mastercarddal és a Visával is dollárban számol el.

Ez nem igaz. Eddig így volt, de változtattak. Azóta Visa csak dollár elszámolású, az MC pedig dollár és euró elszámolású.

képzeld, már jártam olyan helyen ausztriában, ahol nem fogadták el se a mastercardot, se a visa electront, csak és kizárólag maestro-t fogadtak volna el.

Ausztria ilyen szempontból rugalmatlan. Más országra még nem hallottam panaszt.

Anno Londonban meg a maestro-t nem fogadták el sehol.

Ez a kevésbé meglepő.

Ez jó hír.

Látod? Erről írtam. Egyszer euróban fizettem és euróból konvertálták forintra egyből.

(#166) Ariadne válasza cocka (#165) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha továbbolvastál, utána írtam, hogy tényleg megváltozott, most már rendesen számolják, eurós fizetésnél MC-vel csak egy konverzió van... :U

kew: Van nekik is Junior, az a neve, hogy Cibezz. ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#167) cocka


cocka
veterán

mondjuk ez jobb mint az OTP 500Ft-ja...

Halkan mondom, hogy már 750 Ft.

ez OTP-nél 100 Ft...

Volt régebben. Bankon belül most 110, kívül pedig 180 Ft és most szigorúan csak a netbankban leadott megbízásokról írok.

"eseti megbízási"

Ez egyszeri banki átutalás.

+ az ATM-es pénzfelvétek, mert azért azt is szoktam.

Ha nem OTP-s vagy, akkor a kp.felvéteket jobb, ha elfelejted. Illetve inkább nagyobb összegeket vegyél fel. Ahol lehet, fizess kártyával.

149 ft-ért a hülyének is megéri ingyen utalgatni...

Hajlamos vagy elhallgatni a feltételeket. Ha x összegű jövedelemátutalás érkezik rá, ami még nem is elég, mert még kell 2 netbankban leadott vagy csoportos beszedési vagy állandó vagy eseti átutalási megbízás.

Az átváltási árfolyamaik viszont tényleg nem a legjobbak.

Hát erről csak annyit, hogy amit a CIB átváltási árfolyamok címén rabol tőled, azt az OTP belecsempészi a havi díjakba. Meg netbankért is felszámolnak havi díjat? Hát bekaphatják. CIB-nél senki nem fizet a netbankért.

Közben ki is számoltam, ebben a hónapban 1270 Ft-ot vontak le, pedig ez még Junior számla

Nem elektronikus számlacsomagod van véletlenül? Ott van ilyen magas havi díj, bár ezt egyelőre sehova se tudom tenni, mert az új NET csomag havi díjai vagy 600 vagy 1299 Ft, a régi elektronikusé pedig 1300 vagy 1390 Ft. A Junior számlának meg nincs számlavezetési díja. Régebbi ügyrelekkel fizettetik a 450 Ft-os éves kártyadíjat.

(#168) kew válasza cocka (#167) üzenetére


kew
senior tag

Őszintén szólva, nem tudom, milyen számlacsomagom van... :) Még annó lett junior, aztán junior max (legalább is a kártya). De akkor ez a 450Ft az, amit írtál, gondolom én régebbi ügyfélnek számítok, jópár éve náluk van a számlám. (Nemhogy ezért inkabb kedvezményt adnának... :(( ) Ezen felül beleszámoltam a kp felvétekért, netes utalásokért és direct sms díjakért levont összegeket is. Így jött ki kb ennyi az említett összeg.

Ariadne: néztem a Cibezz-t is, de ahhoz meg nem adnak dombornyomott karit, ha jól láttam. Augusztustól viszont úgy néz ki, gyakran fogok járni svédországba, így mindeképp olyan kártya kell, amivel tudok ott is fizetni. (hálistennek ott még akár az utcai hotdogárusnál is lehetséges a kártyás fizetés:D)

[ Szerkesztve ]

(#169) cocka válasza kew (#168) üzenetére


cocka
veterán

de ahhoz meg nem adnak dombornyomott karit, ha jól láttam.

Képzeld olyan aranyosak, hogy adnak. Ráadásul 3 hónap után nincs igénylési feltétel. Ha csak az nem, hogy meg kell fizesd a 3500 Ft-os éves díjat. Diákként még devizaszámlád is lehet. A Mastercarddal tudsz fizetni. Azonkívül ha lopnak és teszel feljelentést a 10 ezer Ft-os letiltási díjat elengedik. Bár lehet jobban járnál egy euró alapú devizaszámlával, amihez kérhetsz euró alapú MC-t.

Viszont nem tudom mennyire lesz probléma, hogy a CIB-es kártyákon még mindig nincs chip. Bár amíg forgalomban vannak mágneskártyák Európában vagy egyáltalán, addig a külföldi elfogadóhelyeknek is toleránsabbaknak kéne lenni, nem mindjárt az első kanyarban áttérni csak chipkártyát elfogadó pos-ekre.

(#170) kew válasza cocka (#169) üzenetére


kew
senior tag

Hm tényleg jó ez a Cibezz csomag, ebben majdnnem minden ingyen van :)) És még 3 évig használhatnám is, úgyhogy szerintem e mellett döntök.
A kártyákról csak ezeket írják:

Kártya típusa:
Visa Electron,
CIBEZZ Visa Electron,
CIBEZZ MasterCard Unembossed

Viszont mindkét (cibezz visa, cibezz mc) kártyánál ezt az infót látom:
"használható Magyarországon és külföldön egyaránt"

Ezek szerint nem feltétel a dombornyomott kártya külföldre? Kezdek már összezavarodni... :)

(#171) cocka válasza kew (#170) üzenetére


cocka
veterán

a 10 ezer Ft-os letiltási díjat elengedik

Illetve a felét engedik el. :D

a CIBEZZ Számlacsomaghoz kapcsolódó Visa Electron, CIBEZZ Visa Electron, vagy CIBEZZ MasterCard Unembossed főkártyával kártyánként havonta kettő saját vagy belföldi ATM-ből történő készpénzfelvétel díjmentes. CIBEZZ Számlacsomaghoz kapcsolódó dombornyomott főkártyával havonta egy saját, vagy belföldi ATM-ből történő készpénzfelvét díjmentes.

Ebből következik, hogy cibezzhez is rendelhető dombornyomott kártya, de csak 1 ingyen felvét van, ellentétben az elektronikus kártyáknál adottal.

"és külföldön egyaránt"

Ahol van POS terminál illetve online kapcsolat a bank és az elfogadó hely között. Imprinteres elfogadó helyen nem fogsz tudni fizetni. A dombornyomásmentes Mastercarddal nem lehet imprinteres helyen fizetni. Internetes és telefonos vásárlásoknál viszont elfogadják.

Imprinteres: értsd: Nincs közvetlen kapcsolat a bankkal a tranzakciókor vagyis limitektől és rendelkezésre álló egyenlegtől függetlenül a terhelés sikeresnek minősül. Maga a tranzakció úgy néz ki, hogy odaadod pl. a taxisnak a kártyád, lehúzza az imprinteren, a kártyaszámod rákerül egy önátírós bizonylatra, amiből egy példány a tiéd, egy pedig az eladóé, ezt viszi a bankba.

(#172) kew válasza cocka (#171) üzenetére


kew
senior tag

köszi a leírást, így legalább tudom, mi a különbség :R Így már az is érthető, miért kell x ezer ft-nak lennie a számlán a dombornyomott kari igényléséhez.

Viszont én nem hiszem, hogy sok helyen lenne manapság olyan terminal, ami nincs online kapcsolatban a bankokkal, vagy tévedek :F Legalább is itthon még sehol nem volt ilyen gondom a visa electron kártyámmal (még taxiban sem), gondolom akkor ez külföldön főként nem lesz probléma :) Vagy biztos ami biztos alapon érdemes a domborúra beáldozni?

Ha már így bennevagyok, még egy kérdés: Visa és MasterCard közül melyiket érdemes kérni? Jelenleg úgy gondolom teljesen mindegy, de biztos van olyan körülmény, amiről nem tudok :)

(#173) cocka válasza kew (#172) üzenetére


cocka
veterán

Így már az is érthető, miért kell x ezer ft-nak lennie a számlán a dombornyomott kari igényléséhez.

Nem ez az oka, hanem az, hogy a dombornyomott kártyás vásárlásoknál nagyobb a kockázati tényező. Ezért a bank egyfajta biztosítékként vagy egy nagyobb nyitóösszeget vagy jövedelemátutalást vagy óvadékot kérhet. Ez igazolja, hogy egy esetleges offline tranzakciónál is lesz az ügyfélnek kellő fedezete a számlán.

sok helyen lenne manapság olyan terminal, ami nincs online kapcsolatban a bankokkal, vagy tévedek

Van szép számmal. Amerikában meg főleg. Vagy olyan helyeken, ahol túl költséges lenne beruházni egy POS-re pl. sarki vegyes bolt, fodrászat stb..

Visa és MasterCard közül melyiket érdemes kérni?

Ha forintszámlád van, akkor a Visa konverziója minden esetben: idegen deviza -> USD -> HUF
A Mastercardé eurozónában: EUR -> HUF Eurozónán kívül: idegen deviza -> USD -> HUF

(#174) kew válasza cocka (#173) üzenetére


kew
senior tag

Ez igazolja, hogy egy esetleges offline tranzakciónál is lesz az ügyfélnek kellő fedezete a számlán.

Igen, én is erre gondoltam ;)

Hát nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, most belelkesedtem, úgyhogy a héten szerintem be is ballagok egy CIB fiókba :)
Valószínű akkor jobban járok a mastercarddal, olyanom még úgysem volt :)

(#175) cocka válasza kew (#174) üzenetére


cocka
veterán

én annyira nem lelkesednék az 53500 Ft-os befizetésért. Új ügyfélnek 50 ezer + az éves díj. :D
Bár kölcsönkérheted, ha van kitől. ;)

(#176) kew válasza kew (#174) üzenetére


kew
senior tag

azt persze nem aláhúzni akartam, de már fáradt vagyok :B

hja azt az 50 ezret rögtön az igényléskor kell befizetni? Akkor lehet várok, míg megjön a fizum, aztán csak az után nyitom a cib-es számlát, és rögtön áttolom oda az egészet, had örüljenek :)
váh de igy akkor még várnom kell 10-ig, pedig már nagyon belelkesedtem :K

[ Szerkesztve ]

(#177) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

A raiffensen bankról van valami tapasztalatotok?

(#178) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv!

Euro számlát hol érdemes nyitni?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#179) vagamo válasza Satan_Claus (#178) üzenetére


vagamo
őstag

OTP! kivételesen ott adták nekem a legtöbb kamatot= 4% fölötti!
Míg a CIB csak 3,6%-ot ad!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#180) Dufresne válasza agent_k (#177) üzenetére


Dufresne
addikt

Most mentem oda, mint diák, és szép bankkártyát csináltak a küldött kép alapján. Tesóm ott melózik, jó a munka, kellemes a fizetés. Ezenkívül sokat nem tudok róla, de a cég ahol nyári melózom is náluk vezeti a számláját.
Sztem megbízható egy jószág. Szolgáltatásokban nem tudom mennyire a legjobb, de nekem jónak tűnt.

(#181) g@bo válasza Dufresne (#180) üzenetére


g@bo
nagyúr

" jó a munka, kellemes a fizetés " :DDD

nekem is melózik ott haver, ő nem ezt mondja. nem mindegy hol ülsz...

(#182) vagamo válasza vagamo (#179) üzenetére


vagamo
őstag

Későn találtam meg!
CIB 3,6% akciósan /zacskó ke :DDD ?/
[link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#183) Dufresne válasza g@bo (#181) üzenetére


Dufresne
addikt

Az sehol sem mind1, de akkor úgy fogalmazok, hogy nincs elképesztő mennyiségű meló és ehhez elfogadható mennyiségű pénz jár:)

(#184) Satan_Claus válasza vagamo (#182) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Köszi :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#185) lorcsi


lorcsi
veterán

(#186) cocka válasza lorcsi (#185) üzenetére


cocka
veterán

Na én pontosan az átutalási díjak miatt váltottam. 110 és 180? Nem buli.

Azonkívül, ahol a felnőtt csomagok bármelyikében nem ingyenes a netbank szolgáltatás igénybevétele, az nálam felejtős.

Nálam ezek jöttek számításba: számlavezetés, bankkártya, netbanki átutalás, kp. felvét, sms és netbank.

Ha ezek közül a számlavezetés és az átutalás meg a netbank ingyenes, már jó helyre kerültem. A bankkártya egyszeri éves díja szerintem kibírható. A kp.felvétről kezdek leszokni. Sms meg csak a kártyás dolgokról jön, ami elég olcsó.

Szóval mikor bereklámozzák, hogy ingyenes bankkártya háát.. Inkább kifizetem azt az évi 1500 Ft-ot, mint folyamatosan vonják a számlavezetési díjat a semmire.

(#187) szeva000


szeva000
addikt

hali!

fingom nincs a bankkártyákhoz:Dnameg nincs is,mert minek...de most kellene,mert jó lenne neten keresztül utalgatni,vásárolni is.
Szeretnék kérni tőletek pár megoldást,hogy nekem mi lenne a jobb,miért és melyik banknál.
A lényeg az,hogy átutalás menjen neten keresztül és tudjak vásárolni vele a neten,de külföldről is,bár az ritka lenne.
Pénzt nem is nagyon hagynék rajta csak ha éppen kellene..max a fizetésem ráutaltatnám,amit úgyis azonnal levennék:)

Erre felénk gyakorlatilag a K&H,Erste,OTP,Raiffeisen,CIB és nyilván MKB bankok találhatók,uh ezek közül kellene inkább.
Találtam egy origo klikkbank valamit...esetleg ez jó lenne erre a célra?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#188) cocka válasza szeva000 (#187) üzenetére


cocka
veterán

A CIB-et javaslom, de mindenki maga tudja.

Ha leveszed róla a teljes fizetésed, akkor hogy vásárolsz neten? Most akkor külföldön személyesen akarsz vásárolni vagy külföldi webshopokból akarsz vásárolni itthonról? Nem mindegy.

A neten keresztüli átutaláshoz netbank kell, na meg egy átutalásnak nem sok köze szokott lenni a bankkártyához.

Most akkor ugorj neki még egyszer a hsz. írásnak és mérlegeld a kártyaválasztáskor a következőket:

1. Hajlandó vagy-e magas éves díjat fizetni a kártyáért és vállalod-e az esetleges letiltáskor a magas letiltási díjat?
2. Jársz-e külföldre és hajlandó vagy-e ott is használni a kártyádat? Ha jársz hová jársz? Eurozóna országaiba vagy azon kívülre?
3. A netes elfogadóhelyek kb. 97%-a nem magyar, tehát akkor egy netes fizetésre is használható kártya kell neked, ami nem feltétlenül kell, hogy dombornyomott legyen. Az 1. miatt.

[ Szerkesztve ]

(#189) szeva000 válasza cocka (#188) üzenetére


szeva000
addikt

no azért nem veszem le mindig a pénzt,hanem lesz olyan,hogy ha kell minden pénzem,akkor tuti nem lesz csak pár ezer ft rajta.Ha meg éppen fizetni akarok,akkor majd rakok a számlára annyit,hogy tudjak utalni:)
Minden attól függ,hogy éppen mennyi pénzem áll valamiben és mikor jön vissza:)
A külföldi vásárlás nem lenne lényeg,mert az évi max 1-2alkalom,de a lényeg,hogy a külföldi webshopokból való rendelés jólenne,ha menne:)
Az éves díj???na ez jó kérdés...elvégre annyira magas összeget nem igazán akarnék fizetni...max párezer ft:)
nem is mondom,hogy dombornyomott legyen,de fogadják el külföldi wbshopokban,az a lényeg:)
de mondommmm,én hülye vagyok ezekhez:D.

[ Szerkesztve ]

(#190) szeva000 válasza cocka (#188) üzenetére


szeva000
addikt

nekem az a gond,hogy van mikor 3hónapig is kell minden pénz a számláról,de van mikor 3hónapig hozzá se kellene nyúlnom:).olyan nincs,hogy tudjak előre tervezni,hogy kb ennyi+annyi ft legyen rajta,ha kellene is éppen.

(#191) cocka válasza szeva000 (#190) üzenetére


cocka
veterán

Akkor szerintem kérj CIB internetkártyát. Egy sima elektronikus kártyával, külföldre meg vigyél casht. :D

De mindenki maga tudja, én nem szólok bele, csak leírtam, hogy én ezt tenném.

(#192) szeva000 válasza cocka (#191) üzenetére


szeva000
addikt

én meg azt tenném amit mond valaki:D
külföldre max viszek pénzt,ez nem is érdekel igazán,de viszont a külföldi webshopok viszont letudják húzni a pénzt,ha fizetnék:)
de van olyan köztük ami csak visa és mastercardot fogad el...az nem gond ilyenkor????:S
nekem ez a lényeg leginkább:)

[ Szerkesztve ]

(#193) cocka válasza szeva000 (#192) üzenetére


cocka
veterán

de van olyan köztük ami csak visa és mastercardot fogad el...az nem gond ilyenkor????:S

Erre találták ki az internetkártyát. Az Mastercardnak felel meg a neten. Nekem eddig még nem volt vele gondom. De elfogadják a dombornyomásmentes Mastercardot is.

De vigyázni kell, mert cnps (card not present) tranzakciókból is van online meg offline. A netes elfogadó helyek többsége online módon terheli a számlád. Az offline azt jelenti, hogy nincs fedezetellenőrzés és a beállított limiteket is túllépheted, sőt negatívba is mehet az egyenleged. Még sose fizettem ilyen site-on, de el tudom képzelni, hogy a telefonos megadás helyett a cég egy weboldalon kéri a kártyaadatokat, talán még SSL titkosítás sincs, csak a nyilvántartás miatt kell a szám. Ebből következik, hogy egy offline tranzakció sokkal kockázatosabb.

De ha részletesen érdekel olvasd el ezt: [link]

Na lényeg az, hogy az internetkártyával még eddig mindenhol tudtam fizetni a neten.

[ Szerkesztve ]

(#194) lorcsi válasza cocka (#186) üzenetére


lorcsi
veterán

ezért lett a CIB ?

(#195) szeva000 válasza cocka (#193) üzenetére


szeva000
addikt

nah:D
akkor csak menni fog ez:D:D
Nah most utánalestem ennek az origo klikkbankos dolognak,itt az erste bank intéz mindent.elvileg havi 200ft számlavezetési díj ellenében+ ingyen igényelhető a netes virtuális kártya....ha igaz:D
A CIB-hez még bekell mennem valamikor ezt megtudni,mert Makón sajna nincs:( csak Hódmezővásárhelyen:(

(#196) cocka válasza szeva000 (#195) üzenetére


cocka
veterán

Ott is ezt fogják mondani.

Íme az ominózus mondat, amit fentebb próbáltam ecsetelni:

Additionally, some merchants do not use electronic authorization at all, in which case the transaction cannot be completed as well. For these two reasons the card is unusable with a small minority of Internet, telephone and postal stores.

Magyarul az internetkártya kizárólag online cnps tranzakcióknál megy.

Az offline tranzakciókhoz minden esetben dombornyomott kártya kell. De mivel külföldre úgy sem viszel bankkártyát, ezért erre nem lesz szükséged. Az interneten, meg mint a fenti mondat is írja nagyon kevés az offline netes elfogadóhely. És nem győzöm hangsúlyozni, hogy az offline terhelés az nem olyan hú de biztonságos. Jobb az, ha minden tranzakció elektronikus engedélyeztetéshez kötött és azonnal látod a zárolt tételt és max. az egyenleged erejéig költhetsz, nem csak napok múlva látod.. esetleg mínuszba szívva az egyenleged.

Mondjuk az a kereskedő, aki ma a weboldalán offline módon terheli a kártyát szvsz elbújhat. Ha azzal szembesülsz, hogy minden jó beállítás, limit és egyéb dolog ellenére nem működik az internetkártya az adott weboldalon, akkor azok 100, hogy ily módon terhelnek. Vagy csak szimplán ignorálják a magyar kártyaszámokat, ezen valószínűleg a dombornyomott kártya sem segít.

Külföldi szállásfoglalásnál meg repülőjegy rendelésnél előfordulhatnak offline terhelő oldalak.

(#197) gaben


gaben
aktív tag

Raiffeisen bank esetén a Menza diákszámla esetén mennyibe kerül a pénzfelvét az ATM-ből?

(#198) gaben


gaben
aktív tag

CIB-nél a CIBEZZ (diákoknak való) Számlacsomag esetén mennyi a kénzpénzfelvét díja ATM-ből?Elolvastam a kondíciót,de nem világos számomra...
Bankközi átutalás GIRO-n keresztül díjmentes.Mi az a GIRO?Ez a bankon belül és bankon kívülre is vonatkozik?Vagy hogy?

(#199) cocka válasza gaben (#197) üzenetére


cocka
veterán

Mi lenne, ha elolvasnád a díjszabást? :DD

Benne van. Július 28-tól fog 190 Ft-ról 220 Ft-ra változni. Az első bármely belföldi ATM-ből 0.

(#200) cocka válasza gaben (#198) üzenetére


cocka
veterán

Benne van a díjszabásban, hogy mennyi a CIB-nél a felvét.

Ami azt illeti nemrég változtathattak logót, mert gyanúsan nem így nézett ki a korábbi. Valami Intensa Paolo vagy mi a görcs az anyabank.

[link]

Egyébként 100 Ft sajátból, és 250 Ft idegenből.

GIRO: [link]

Ez a bankon belül és bankon kívülre is vonatkozik?

Bankközi átutalás Szerinted? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.