Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) dabadab válasza Flashcash (#848) üzenetére


dabadab
titán

Miben jobb?
150k helyett 180k a minimum (bár az két részletben is jöhet, nem kell egy részletben jönnie), nincs ingyenes külföldi KP-felvét, a kártya csak az első évben ingyenes, az SMS értesítő is olcsóbbnak tűnik a Citinél (első év ingyenes, utána 400 Ft/hó, FHB-nél áprilisig 150 Ft/hó, utána 50 Ft/hó + 18 Ft/db), az EUR árfolyamuk pedig rosszabnak tűnik, mint a Citié.

DRM is theft

(#852) ludsimon


ludsimon
veterán

Jut eszembe...

Ha paypal al vásárolok, akkor a bankkártyámról forintban megy át, és a paypal konvertálja át USD-be, EUR-ba?

Vagy pedig a bank által megadott árfolyamok alapján váltja át a megfelelő pénznem be? Az nem túl jó...

undefined

(#853) horvathd válasza ludsimon (#852) üzenetére


horvathd
aktív tag

Mindkettő lehetséges, a PayPal beállításodtól függ. Általában jobban jársz, ha a bank vált.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#854) ludsimon válasza horvathd (#853) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt is be lehet állítani? :Y

Én még nem találkoztam ilyennel, de mondjuk nem is kerestem. :B

Hol lehet ezt beállítani?

undefined

(#855) horvathd válasza ludsimon (#854) üzenetére


horvathd
aktív tag

A következő módon tudod megváltoztatni:
Profile -> Recurring Payments -> Edit Funding Options -> Conversion Options -> Bill me... hogy a bank váltson. a másik esetben a PayPal fog váltani.

De amikor a PayPallal fizetsz, akkor is meg lehet változtatni.

"The Kid just rages for a while."

(#856) ludsimon válasza horvathd (#853) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerk.: Nézem! :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#857) ludsimon válasza horvathd (#855) üzenetére


ludsimon
veterán

Thx! Nagyon köszönöm a nagy segítséget!!!! :R

Régebben is észre vettem, hogy nem a bank oldalán írt árfolyamon számolt, mindig +10, 15 forint volt az eltérés. :Y

Végül is a tranzakció amúgy mennyibe kerül? Szóval ha paypal-al vásárolok, és a bank konvertálja az árfolyamot, milyen költség van még mellette?
Az érdekelne, hogy ez külföldi, vagy belföldi átutalásnak számít?

Ne nézzétek hülyének, totál nem értem ezt a bankból paypalba dolgot. :U

undefined

(#858) dabadab válasza ludsimon (#857) üzenetére


dabadab
titán

"Az érdekelne, hogy ez külföldi, vagy belföldi átutalásnak számít?"

Egyiknek se, bankkártyás vásárlásnak, az meg ingyenes.

DRM is theft

(#859) ludsimon válasza dabadab (#858) üzenetére


ludsimon
veterán

Nagyon köszönöm a válaszod!
:R

Akkor végül is most már csak a bank által megadott árfolyamokat kell figyelmem.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

Kellemes Ünnepeket, és sikerekben gazdag boldog Új évet kívánok mindenkinek!

undefined

(#860) cocka


cocka
veterán

Már csak ezért sem értem, hogy miért ajánlgatnak mindig egyesek nemzetközi árfolyam konvertálókat, ha úgy is a bank devizaeladásija számít, az meg mindenkinél bankfüggő.

(#861) dabadab válasza cocka (#860) üzenetére


dabadab
titán

"Már csak ezért sem értem, hogy miért ajánlgatnak mindig egyesek nemzetközi árfolyam konvertálókat"

Azért, mert egyszerűbb és gyorsabb beírni a Google keresőboxába azt, hogy "137.46 EUR in HUF", mint a bankok honlapjáról előbányászni a megfelelő infót, az a pár százalék eltérés meg a legtöbb esetben nem oszt, nem szoroz.

DRM is theft

(#862) cocka válasza dabadab (#861) üzenetére


cocka
veterán

az a pár százalék eltérés meg a legtöbb esetben nem oszt, nem szoroz.

Neked. Van akinek ez is fontos.

(#863) ludsimon


ludsimon
veterán

Hoppá!!

Ezt most véltem felfedezni!
Az OTP jobb árfolyamon adja az USD-t, mint az MKB.

Tudom, hogy nem olyan sok, csak most véltem felfedezni.

undefined

(#864) dabadab válasza ludsimon (#863) üzenetére


dabadab
titán

A magyar bankok közül talán az OTP-nek vannak a legjobb devizaárfolyamai.

DRM is theft

(#865) dabadab válasza cocka (#862) üzenetére


dabadab
titán

"Neked. Van akinek ez is fontos."

Általában az ilyen árfolyamszámolósdi arra kell, hogy az ember eldöntse, hogy érdemes-e külföldről beszerezni a cuccokat meg kb milyen árra számíthat. Ráadásul az árfolyam folyton változik, lehet, hogy amíg az ember számolgat, addig a bank frissíti az árfolyamot, vagy akár az is megtörténhet, hogy nem abban a pillanatban számolja el a dolgot a bank, amikor az ember rányom a "buy" gombra, hanem másnap, a másnapi árfolyammal.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#866) ludsimon válasza dabadab (#864) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen ám, de diákoktól havi 180 Forintot vonnak le az OTPDirekt használatáért (megnéztem, tőlem ennyit :K ), plusz éves díj, 450Ft.

Ezek szerint Junior Extra csomag van hozzá megrendelve!
Vagyis akkor a kontroll üzenetek (ez szerintem a terhelések, jóváírásokat jelenti) ingyen vannak! :Y

Utánanézek később az MKB-nál is, mert lehet ott is ingyen van az üzenet, az pedig nagyon jó lenne, mert havi díj az MKB-nál nincs. :R

Szerk.: Közben témát váltottam. :B

[ Szerkesztve ]

undefined

(#867) ludsimon


ludsimon
veterán

Ezt segítsetek értelmezni, mert sehol nem találok rá értelmezést. :F

MKB kondíciós lista (pdf)

"-MobilBANKár szolgáltatás havidíj-mentesen: a bankkártya műveletekhez kapcsolódó
üzenetek díjmentesek, egyéb esetben 10 Ft/SMS
"

A bankkártya műveletekhez mondható a jóváírások, terhelések is?
Mit jelent az "egyéb esetben"?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#868) cocka válasza ludsimon (#867) üzenetére


cocka
veterán

jóváírás és terhelés nem. Jóváírás meg főleg nem, mert én olyan bankkártyával még nem találkoztam, ami használatkor pénzt írt volna jóvá a számládon. :D

Terhelés meg azért nem, mert lehet átutalás is, ami terhelés mégsem bankkártya tranzakció.

Ráadásul az árfolyam folyton változik, lehet, hogy amíg az ember számolgat, addig a bank frissíti az árfolyamot, vagy akár az is megtörténhet, hogy nem abban a pillanatban számolja el a dolgot a bank, amikor az ember rányom a "buy" gombra, hanem másnap, a másnapi árfolyammal.

Nos az lehet, hogy változik, de amikor te neten vásárolsz akkor inkább egy nemzetközi árfolyamlistának hiszel, mint a bankodénak?

Külföldi honlapon vásárlásoknál soha nem terhelnek azonnal, ezt csak az nem tudja, aki még sosem vásárolt külföldi online fizetőhelyen.

[ Szerkesztve ]

(#869) dabadab válasza ludsimon (#867) üzenetére


dabadab
titán

"a bankkártya műveletekhez kapcsolódó üzenetek"

Ez minden bizonnyal a kártyás fizetést/kp felvételt jelenti.

DRM is theft

(#870) ludsimon válasza dabadab (#869) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha valaki utal nekem pénzt, az értesítés akkor ingyen van, jól értelmeztem?

Szerk.: Akkor mégse törlöm. :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#871) horvathd válasza ludsimon (#867) üzenetére


horvathd
aktív tag

Külön vannak a bankkártyához és bankszámlához tartozó műveletek.

Bankkártyához tartozik a vásárlást követő zárolásról szóló sms.
Bankszámlához pedig minden jóváírás, terhelés (a vásárlás könyvelése is).
Egyéb üzenetek lehetnek pl. a különféle egyenlegértesítők stb.

Ha valaki utal nekem pénzt, az értesítés akkor ingyen van, jól értelmeztem?

Nincs ingyen, ez a számlához tartó művelet.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#872) dabadab válasza ludsimon (#870) üzenetére


dabadab
titán

Nem, rosszul. Ha valaki neked pénzt utal, annak semmi köze a kártyádhoz, az sima számlaművelet. Kártyás tranzakció az, amihez szükség van a kártyára, vagy magára a konkrét műanyagdarabra (boltban fizetés, kp felvét ATM-ből), vagy pedig a kártya számára (online fizetés). Amikor valaki pénzt utal neked, akkor egyikre sincs szüksége, csak a számlaszámodra.

DRM is theft

(#873) ludsimon válasza horvathd (#871) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm, így már teljes mértékben érthető volt!! :R

Szóval akkor az az egyéb esetben az összes többit jelenti, úgy gondolom.

Akkor minden bankszámlához tartozó művelet 10Ft/SMS díjat számolnak fel értesítésenként.

Akkor biztos lemondom a terhelésekről való értesítést.

(#872) dabadab:

Köszönöm a segítséget, most már teljesen világos! :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#874) Ariadne válasza ludsimon (#873) üzenetére


Ariadne
őstag

A kártyahasználati értesítőnek annyi előnye van, hogy ha ellopnák az ember kártyáját úgy, hogy nem veszi észre, akkor ha használják vásárlásra pl., azt azonnal észreveszi az ember. CIB legalábbis azonnal küldi az sms-t, még nem tudtam úgy aláírni vásárlásnál cetlit, hogy ne érkezett volna meg az sms.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#875) ludsimon


ludsimon
veterán

Most már így tisztán látok.
Akkor végül is ha 21 jóváírás alatt van (csak a jóváírásról kérek értesítést) akkor jobban járok az MKB-val, ha nem, akkor még éves díjjal is jobb az OTP, mert ott éves díjjal, OTPDirekt Extra csomaggal is havi 217,5 Ft (450Ft/év, 180Ft/hó), cserébe ingyen van az SMS értesítés.

Viszont ha nem használom az MKB-s kártyámat teljesen ingyen van!

Csak előre nehéz megjósolni, hogy minden hónapban 21 alatt, vagy felett van, szóval, arra akarok kilyukadni, hogy érdemes e, vagy sem az OTP Junior Max-ot megszüntetnem. :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#876) horvathd válasza ludsimon (#875) üzenetére


horvathd
aktív tag

Esetleg úgy is tudsz spórolni az SMS-eken, hogy megadsz egy összeget a jóváírások esetén, ami alatt nem kéred ez értesítést.

"The Kid just rages for a while."

(#877) ludsimon válasza horvathd (#876) üzenetére


ludsimon
veterán

Annyi biztos, hogy OTP fiókból minden sarokra jut, amíg MKB-ba utaznom kell fél órát, amíg OTP fiók itt van tőlem gyalog 10 percre. :U

Igazából akkor éri meg, ha jó sok jóváírásom van, és akkor is ugyan ennyit fizetek. (OTP)
Majd figyelek, hogy az OTP-s számlám ne unatkozzon. :B

Az MKB-s pedig amolyan másodkártyának jó lesz. :))
Ha nem használom amúgy is ingyen van.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#878) ludsimon válasza Ariadne (#874) üzenetére


ludsimon
veterán

Jaj, bocsi, hogy még csak most válaszolok. :B :W

Én eszembe tartom a kártya PIN kódját, nem pedig a kártya mellett. :DDD
PIN nélkül meg nem megy a vásárlás. :P

undefined

(#879) horvathd válasza ludsimon (#878) üzenetére


horvathd
aktív tag

Attól még lemásolhatják a kártyát egy buherált ATM-nél.

"The Kid just rages for a while."

(#880) ludsimon válasza horvathd (#879) üzenetére


ludsimon
veterán

Ilyen is megtörténhet? :Y
Hogyan tudják a beolvasott, elmentett kártyaadatokat "kiírni" egy másik kártyára?

Na mindegy, ez már törvénybe ütköző, és ezt az alapelvek is tiltják, és nem is érdekel, de azért jó, hogy elmondtad! :R

undefined

(#881) ludsimon


ludsimon
veterán

Még valamit szeretnék kérdezni.

Régebben mondtam, hogy én a Magyar Postán keresztül szoktam betenni(befizetni) a pénzemet. (Ugyan úgy, mint a bankban lehúzza a kártyámat, beírom a pin kódot, és aláírom.)
Nézegetem a számlatörténetem, de én semmiféle mínusz költséget nem látok!
Rajta van a +XYFt amennyit befizettem, de semmi levonás!

Most akkor hogy is van ez?
Mégis csak ingyen van a befizetés?

undefined

(#882) ludsimon válasza ludsimon (#881) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem szóltam egy szót se. :U
Most nézem a papír alapú számlakivonatot, és bizony levon a szemétje érte pénzt, nem is keveset. :(
Többet biztos nem ott fogok befizetni...

[ Szerkesztve ]

undefined

(#883) ludsimon


ludsimon
veterán

Sorry, hogy ennyit hozzászólok, de érdekel a téma. :B

Most nézem a papíron, hogy ha otpdirekt-en keresztül utalok otp-n belül, akkor felszámol érte -115Ft-ot, tök mindegy mennyi pénzt utalok, még ha 30Ft-ot is, akkor is ennyit. :Y
Ez normális dolog, Junior Extra felhasználóként? Ez most lefagyasztott. :(((
Én úgy gondoltam ingyen van interneten keresztüli utalás.

Akkor nem is tudok sehogy se ingyen utalni? :Y
MKB-ban bezzeg ingyen van, vagyis azt írják, majd kiderül.

undefined

(#884) ludsimon


ludsimon
veterán

Dupla.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#885) cocka válasza ludsimon (#877) üzenetére


cocka
veterán

Annyi biztos, hogy OTP fiókból minden sarokra jut, amíg MKB-ba utaznom kell fél órát, amíg OTP fiók itt van tőlem gyalog 10 percre.

Hajj de kényelmesek vagyunk. :D Nekem is kb. 10 perc gyalog az OTP, viszont a K&H csak 2 percre van mégis cibes vagyok. CIB-nél gyakorlatilag 3 esetben voltam bankban:
1. számlanyitás
2. kp.befizetés számlámra
3. hibás bankkártya
Minden másra ott a netbank meg a cib24.

PIN nélkül meg nem megy a vásárlás.

Cibes kártyák sehol nem kérnek pin kódot (gondolom kivétel azért akad, de elvétve). Csak az OTP gyárt ha kell, ha nem pinköteles kártyákat.

akkor felszámol érte -115Ft-ot, tök mindegy mennyi pénzt utalok, még ha 30Ft-ot is, akkor is ennyit.

Örülök, hogy fel tetszett ébredni. :DDD Én ezért jöttem el az OTP-től, mert az átutalásra Juniorosoknak semmilyen kedvezmény nem jár. Sőt baromi drága, és nemcsak hogy 115 Ft, hanem összegtől függően ezrelékes arányban emelkedik asszem max. 5000 Ft-ig. Bankon kívülre (én jellemzően bankon kívülre utaltam) meg 190 Ft és jövőre emeléseket terveznek a drágák. :DD

Mióta cibes vagyok azóta több volt a bankon belüli átutalásom mint OTP-nél a bankon belüli, de általában kívülre megy, lásd Magyar Államkincstárnak tejelni meg stb..

(#886) ludsimon válasza cocka (#885) üzenetére


ludsimon
veterán

Figyelj, én eddig 4x utaltam direkten keresztül.

Döntöttem!
Megmarad mind a kettő kártya!
Azzal a különbséggel, hogy az mkb-t átállítom teljesen ingyen módra!
Kikapcsolom az értesítéseket, ha nem lehet akkor meg beállítok mondjuk 100k feletti értesítési összeget, és akkor már nem is fog értesíteni alatta. :))

Így még jobban járok mint Te! :P Mivel paypal-ra a legjobb árfolyamon adja a valutát az otp. :P

Az Mkb-t csak átutalásokra tartom meg, összes többi művelet marad az otp re.

Szerk.: Milyen emelések?
Dehát én még a régi szerződést írtam alá, ez nem úgy van, hogy a régi ügyfeleknek megmarad a régi díjak?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#887) cocka válasza ludsimon (#886) üzenetére


cocka
veterán

Így még jobban járok mint Te!

Nagyon vicces, a cibezzt használom sms értesítők nélkül. Na most akkor számold ki, hogy ki jár jobban.

(#888) ludsimon válasza cocka (#887) üzenetére


ludsimon
veterán

Jól van, csak hecc volt. ;]

Amúgy elég elképesztőnek hangzik, hogy ingyen lesz az mkb. :U

undefined

(#889) cocka válasza ludsimon (#888) üzenetére


cocka
veterán

Ez a beetetés. Nézd meg hogy mennyibe kerül egy sima lakossági, egyből szabadulni akarsz majd. :DDD

(#890) ludsimon válasza cocka (#889) üzenetére


ludsimon
veterán

Hol érdekel engem a sima lakossági?

24 éves koromig még biztonságban vagyok ezen a téren. :))
Addig még jó pár év van. ;)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#891) ludsimon


ludsimon
veterán

Most volt időm megnézni ezt az értesítéses dolgot.


Hogy lehet, hogy én nem tudom módosítani a beállításokat?? :Y
Kellene valamit aktiválnom?
Nem kaptam semmi SMS-t.

Esetleg kellene valami pénz a számlámon?
Mert most 0Ft az egyenlegem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#892) ludsimon válasza ludsimon (#891) üzenetére


ludsimon
veterán

Írtam egy E-mail-t az ügyfélszolgálatnak...

undefined

(#893) Davey7 válasza cocka (#834) üzenetére


Davey7
senior tag

Utánajártam a dolgoknak:

havernak otp juniorja van (visa electron) és az USA-ban is tudott vele fizetni,és elég volt a digitális aláírás,még pin-t sem kértek. Akkor csak nem kell dombornyomott.

Ugye nekem trambulin van most,de ahogy olvastam az MKB csomagja kenterbeveri és ott visa electron-t adnak kártyának. Akkor az lenne nekem a legmegfelelőbb,nem?

Mert akkor ünnepek után átviszem.

(#894) cocka válasza Davey7 (#893) üzenetére


cocka
veterán

az USA-ban is tudott vele fizetni,és elég volt a digitális aláírás,még pin-t sem kértek.

Milyen vásárláshoz? Netes vagy hagyományos? Gondolom mivel van rajta chip, netes fizetéshez meg soha nem kellett pin.

Ugye nekem trambulin van most,de ahogy olvastam az MKB csomagja kenterbeveri és ott visa electron-t adnak kártyának. Akkor az lenne nekem a legmegfelelőbb,nem?

Jobb bankoknál olyan kártyát adnak, amilyet kérsz. Mindenesetre erősen kétlem, hogy USA-ban a sarki vegyesnél nem dombornyomott kártyát is elfogadnak. Sok kis üzletben még az imprinteres megoldásnál tartanak.

(#895) Davey7 válasza cocka (#894) üzenetére


Davey7
senior tag

Direkt megkérdeztem a srácot és otp junioros sima visa electron-ja van. Pl. egy bestbuy üzletben a notiját vette és meg is mutatta az sms-t amit az otp küldött. És mesilte is,hogy elég volt a digit aláírás a "sarki vegyesnél".

Azért írom le,mert engem is meglepett :Y

(#896) cocka válasza Davey7 (#895) üzenetére


cocka
veterán

Hm.. lehet hogy nem fogalmaztam világosan, de a lényeg az lett volna, hogy ahol csak imprinter van ott tuti nem fogadják el a dombornyomásmentes kártyákat.

Az hogy fizetni tudott vele gondolom annak a következménye, hogy már minden otps kártyán van chip, gondolom a digitális aláírás is azon tárolódik.

De ha kimész egy csak mágnescsíkos, dombornyomás nélküli kártyával, tuti hogy nem fogsz tudni fizetni sehol vagy legalább is csak kevés helyen.

(#897) horvathd válasza cocka (#896) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem nincs digitális aláírás tárolva a chipben, csak papírcetli helyett digitálisan kellett aláírni.

"The Kid just rages for a while."

(#898) Ariadne válasza Davey7 (#895) üzenetére


Ariadne
őstag

Egészen pontosan mire gondolsz, amikor azt írod, hogy digitális aláírás? Feltételezem nem az elektronikus aláírást, vagyis ezt, mert nem hinném, hogy alkalmaznának ilyet bankkártyákkal kapcsolatban. De persze csak alap módon ismerem az elektronikus aláírás dolgát, mesélték, mi az és kaptam is már pár így aláírt e-mailt, de sosem hallottam, hogy bankkártyáknál alkalmaznák valamilyen módon.

horvathd: Na éppen erre gondoltam én is, a kártyán nem lenne értelme elektronikus aláírást tárolnik, mivel ha ellopják, egyúttal az aláírást is megszerzik...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#899) ludsimon válasza Ariadne (#898) üzenetére


ludsimon
veterán

Én meg még nem is láttam digitális aláírást. Nekem új. :U

undefined

(#900) Ariadne válasza ludsimon (#899) üzenetére


Ariadne
őstag

Tkp nem is igazán van mit nézni rajta, annyit látsz, hogy az e-mailen van egy kis pecsét jel, és ha belemész, mutatja, kitől jött, és azt, hogy rendben van-e a mail tartalma, tehát a küldőtől hozzád érkeztében nem nyúltak hozzá. Ennyi a lényege, hogy tanúsítja azt, hogy a "pecsétben" megjelölt személy küldte és azzal a tartalommal, amit látsz, ha megnézed.

mod: Az így aláírt dokumentumok olyannak minősülnek, mintha tényleg kézzel aláírta volna az ember. Ügyvédeknek muszáj használniuk, cégbejegyzések ma már kizárólag úgy mennek, hogy elektronikusan összeállítják a beadandó dokumentumokat, összecsomagolják, elektronikusan aláírják, majd beküldik a cégbíróságra, ahol egy óra múlva már be is van jegyezve a cég.

mod: Hát még nincs késő, sőőőt korán van. :D Mostanában muszáj volt fenn lennem hajnalig több napja, ezért kicsit átálltam. De épp tervezem, hogy megyek is aludni, mert holnap akarok menni legalább egy aszfaltos Janihegyet. ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.