Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) fasyrt válasza Integra (#45) üzenetére


fasyrt
őstag

Uff, ne haragudj, de nem írtam, hogy rafinál (ez egy jó szó, a teljes nevét sose sikerül elsőre helyesen leírni :B) a menza diákcsomagról beszéltem, bocs.

(#52) GiXXXer


GiXXXer
tag

Hopp, ez meg milyen topic? :D

Én, mint pénzügyi tanácsadó, tudom melyik a legjobb folyószámla: Visa kártyával, 2800 Ft belépési díjért, ingyenes számlavezetés, ingyenes számlalevél, 5,25% kamat lekötetlenül! De ez itt nem a reklám helye...

Priviben megbeszélhetünk egy számlanyitást, ha valakit érdekel... :D

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#53) BosXx válasza GiXXXer (#52) üzenetére


BosXx
aktív tag

ahol beugrót kérnek egy mezei bankszámláért, az a hely már régen gáz.
már a számlanyitási minimumösszeg sem dívik, nemhogy pénzt kérni a nyitásért...

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#54) concret_hp válasza BosXx (#53) üzenetére


concret_hp
addikt

ezzel én is egyetértek :U
majdhogynem a bank fizet ha odamész számlát nyitni, nmehogy neked kell fizetned, majdnem 3K-t :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55) Integra válasza fasyrt (#51) üzenetére


Integra
titán

a menza diákcsomag?! az meg mi a túró?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#56) bandus


bandus
veterán

Úgytűnik otp-s junior számlám megérett a váltásra. Egyelőre az erstebankos diákszámla a nyerő nálam. Ezügyben tapasztalatok, vélemények, tanácsok? Köszi előre is!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57) fasyrt válasza Integra (#55) üzenetére


fasyrt
őstag

[link] Diákoknak 24 éves korig kínált kedvezményes számlacsomag.

bandus:
Az Ersténél van jobb is a piacon. Ugyanezeket (-->[link]) (+ még többet is) ingyen kínálja az MKB: [link]. Nézd meg a többi bankot is, aki még diák számlacsomagban nagyon jó, az a CIB.

(#58) Integra válasza fasyrt (#57) üzenetére


Integra
titán

kemény....
legközelebb milyen csomag lesz? gézengúz?:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#59) fokukac válasza Integra (#58) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak öreg vagy Te már ehhez... ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#60) GiXXXer válasza BosXx (#53) üzenetére


GiXXXer
tag

Biztos jobban látod, mint aki ezzel foglakozik...

Eddig egy ügyfelem se kérdőjelezte meg, hogy ez a piacon a legjobb... :P

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#61) BosXx válasza GiXXXer (#60) üzenetére


BosXx
aktív tag

Biztos jobban látod, mint aki ezzel foglakozik

Nem nehéz ;)

Kb első tippre sikerült megtalánom ezt a fantasztikus ajánlatot, kondíciós lista alapján van azért még itt egy-két móka:
-ha internetbankot is kérsz, az a 2800 máris 6800 :F
-számlainformáció küldése SMSben: 25Ft/alkalom :F
-kp felvét ATMből: 260Ft/alkalom, semmi havi ingyen lehetőség :F

és akkor még csak tisztán az árakat néztük, nem az ár/teljesítmény mutatót.
Próbál meg bevásárlókártyát/hitelkártyát igényelni a bankodnál, jelzáloghitelen kívűl másfajta hitelterméket (folyószámla, lombard, személyi hitel), mobilegyenleget feltölteni internetbankon keresztül
-vagy csak éppen a világon bárhol használni az internetbankot (ha jól látom, még telepíthető CDvel operálnak)
-de ha jól értelmeztem, SMSben is csak a számlaegyenlegedet tudod lekérdezni
etc.

Szóval vonzó az 5% látraszóló kamat, az ingyenes számlavezetés/átutalás, de messze nem a legjobb ajánlat...

Eddig egy ügyfelem se kérdőjelezte meg, hogy ez a piacon a legjobb...

végigpróbálták az összes bankot? max annyit állapíthatnak meg, hogy jobb mint az előző (gondolom OTP) számlavezető...

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#62) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Szeretném nagyobb kontroll alá vonni a pénzügyeimet. Junior korom óta az OTP-nél vagyok, de sok helyről hallom, hogy koránt sem nekik vannak a legjobb kondícióik.

Összefoglalom, hogy milyen szempontok szerint váltanék bankot:
- lekötött összegre a lehető legmagasabb kamat
- Internetes bank lehetőség
- Internetes kártya vagy dombornyomású kártya kedvező áron
- relatíve nagy számú bankomat (tudom, ebben az OTP felülmúlhatatlan...)

Van ötletetek, hova vigyem a pénzemet? :))
A tanácsokat előre is köszönöm!

Androidő

(#63) Flashcash válasza woodpaul (#62) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A topicban említett fiataloknak szóló mkb csomagot nézd meg 24 éves korig jó.
[link]

-ingyen netbank
-ingyen sms kártyaőr
-a visa electont ingyen kapod ehhez igényelhetsz kb. évi egy ezresért netes kártyát, de ha domborkártya kell it az is olcsóbb mint az otp-nél és számlán elhelyezendő kötelező összeg nélkül meg fogod kapni.
-bankomatjuk csak a belvárosban van sok, viszont havi két kp. felvét ingyenes bármilyen belföldi automatából így én mkb-sként ingyen veszek fel kp-t amikor otp-s voltam akkor meg fizettem érte 3-400FT-ot.
-A lekötött betéteik kamata sem rossz, az otp-nél biztosan jobb.


(#64) woodpaul válasza Flashcash (#63) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszönöm szépen, azonban - sajnálatos módon - már betöltöttem a 28-at... :(

Androidő

(#65) Ariadne válasza woodpaul (#64) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor böngészd át ezeket a táblázatokat, minden bank benne van. [link] Néha nem abszolút friss az infó, de ez alapján ki lehet választani a legszimpatikusabbakat. Pl. látszik, hogy a dombornyomott kártyánál több bank is korlátozza, hányszor használhatod egy nap, ez mondjuk folyószámlailag is kiejthet egy-két bankot.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#66) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Ella bank sem rossz. Én náluk is vagyok. Ha vki nem ragaszkodik, hogy ''meg is tudja fizikálisan fogni'' a bankot, akkor én mindenképen javaslom:
[link]

Itt pedig egy link, érdemes összehasonlítani a bankokat és szolgáltalásaikat:
[link]
Remélem hasznotokra válik.

Msot vettem észre, hogy Ariadne is pont ezt linkelte be :DDD

[Szerkesztve]

(#67) Ariadne válasza liquidmoon (#66) üzenetére


Ariadne
őstag

:D Sebaj, minél többen látják, annál jobb. Én ez alapján döntöttem el anno véglegesen, hogy ott kell hagynom a régi bankomat, mert drága, és ez alapján választottam újat is. Azért érdemes mindig lecsekkolni a költségeket a bank saját honlapján is, ha már választott az ember pár ''jelöltet'', mert lehet, hogy épp előtte változott.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#68) woodpaul válasza Ariadne (#65) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszönöm, valami ilyesmit kerestem! :C

Androidő

(#69) Flashcash válasza woodpaul (#64) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor szerintem ezt nézd meg: [link] [link]

(#70) woodpaul válasza Flashcash (#69) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszönöm, át fogom tanulmányozni!

Androidő

(#71) Integra válasza woodpaul (#62) üzenetére


Integra
titán

raiffeisen lendület csomag

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#72) Type-R válasza Integra (#50) üzenetére


Type-R
őstag

én úgy tudom, hogy a cibezznél nem kell fizetni az internet kártyáért (mastercard)

(#73) Integra válasza Type-R (#72) üzenetére


Integra
titán

nem mentem cibhez, én nem azon a pár száz forinton döntöttem.
biztos hogy van olcsóbb is mint a raffi csomagok, de a kiszolgálás, telefonon és online, teljesen jó. netes vásárláshoz is dombor mastercard, havi 650ft ktg, ingyen kétszer bármelyik automata, ingyen utalás belföldön, automata transfer számolás külföldre etc.
absz elégedett vagyok vele.
ja és nem utolsó sorban a havi egyenleg levelük is egyszerű, érthető és könnyen értelmezhető.
vannak bankok akik erre is képtelenek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#74) Type-R válasza Integra (#73) üzenetére


Type-R
őstag

nekem számít, mert még diák vagyok, és nem rendelkezek keresettel, így nekem tökéletes a cibezz csomag, ami csak 26 éves korig vehető igénybe, és nincs kártya havidíj, és ugyanúgy jó online vásárlásra

(#75) Integra válasza Type-R (#74) üzenetére


Integra
titán

de ő már nem 26:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#76) fokukac


fokukac
nagyúr

a lakáshitelemet a cib-nél vettem föl, ezért nyitnom kellett bankszámlát is.

hitelben egész jók, de számlavezetésben 1 hónap alatt több problémát csináltak nekem, mint az otp/k&h/BB/raiffeisen évek alatt összesen... :(

sok kis apróság...

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#77) Type-R válasza fokukac (#76) üzenetére


Type-R
őstag

én a kártya aktiválással szoptam kicsit,
elöször próbáltam a neten keresztül, 3 próba után letiltott. pffff :W
felhívtam a telefonos segítséget, kaptam valami kódot, és utána már egy másik emberrel kellett beszélnem, akinek megint el kellett mondanom, hogy mi a gond, az aktiválta a kártyát
akarok megint fellépni a netre, de az még mindig le van tilte :(((
megint kellett telefonálnom :(

de azóta nem volt semmi gond, rendeltem már játékot a game.co.uk-ról, az x360ba is bereggletem a kártyát, így tudok live előfizetést meg m$ pontokat venni gond nélkül, és paypalra is jó, így én is meg vagyok elégedve :)

[Szerkesztve]

(#78) csibor


csibor
őstag

Otp-és vagyok,és váltani kellene.Gyakorlati tapasztalat alapján melyiket tudnátok ajánlni?Idáig is mindent a neten intéztem,ezután is ott szeretném.

(#79) bozont


bozont
veterán

Sziasztok

Most, hogy felvettek az egyetemre, nyitnom kéne valamilyen bankszámlát, de nem ismerem egyik bankot sem. Szüleim tanácsolták, hogy az OTP-t kerüljem, sok probléma van velük.
A K&H-tól kaptam egy reklámot a Trambulin csomagjáról [link], így elsőre jónak tűnik. Melyik banknál éredemes számlát nyitni? Netes fizetésre is hasznánám, ha már lesz.

(#80) wwenigma válasza bozont (#79) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

K&H-t csak javasolni tudom több mint 6 éve náluk van folyószámlám+hitelkártyám, a Visa Electron karimat tudom a neten is hasznalni. (Paypalra legalabbis biztosan) Trambulinos voltam én is az elején.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#81) tildy


tildy
nagyúr

Úgy látom , hogy a cibnek azért elég jó az internetbankja, a raffiról ez kevésbé mondható el. Ugye korábban otps voltam, így ott is sokat használtam a netbankot (amivel nem is volt gondom, csak ugye maga a bank volt az aki egy idő után egyre többet lenyúlt a pénzecskémből), az ott is jó volt.

Hogy mi a bajom a raiffeisen netbankjával?
PL.
-az, hogy átutalásokat modósítani nem lehet rajta.
-Csop. besz. megbízást nem lehet rajta adni
-emlékeim szerint a betétfeltörés sem müxik.
Egyébként számlavezetésileg korrektek, úgy nincs bajom velük.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#82) g@bo


g@bo
nagyúr

k&h telebankban milyen? cib elég korrekt, de kamatokra kezd lazulni. :DDD

(#83) Ariadne válasza g@bo (#82) üzenetére


Ariadne
őstag

Otp-hez képest még mindig szuper a cib. ;) Megtakarítási számlájukon az a 8%-os kamat lekötés nélkül azért elég jónak tűnik nekem, igaz ez csak 50.000-től 5 milláig van, és feltéve, hogy havi min. 10k-t ráteszel (megtakarítasz). Ösztönző, kedvelem. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#84) Oliverda


Oliverda
félisten

Hitelkártya diákoknak a Citibanktól

Egész jól hangzik...kár hogy már/még nem vagyok diák... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#85) Oliverda válasza Oliverda (#84) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#86) Ariadne válasza Oliverda (#84) üzenetére


Ariadne
őstag

Minek egy diáknak hitelkártya? Szerintem ésszerűtlen, egy egyszerű debit kártyát sokkal jobban megéri használni, főleg egy diáknak. Kevés diák van szerintem, akinek jelentősebb jövedelme van, amit befektet mondjuk, vagy vállalkozóként nem rendszeresen azonos havi összegből gazdálkodik, és ezért praktikusabb neki a bank pénzét használni... Ha meg véletlenül nem fizeti vissza mind a lóvét időben, akkor jön a 40%-os kamat.
Arról nem is beszélve, hogy a kp kivételnél hitelkártyák esetében már a kivételtől kezdve magas kamatot kell fizetni, ugyanis a kamatmentesség csak a kártyás vásárlásra szokott vonatkozni.
Nem hangzik jól egyáltalán, szerintem... ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#87) nRu3


nRu3
addikt

CIB vagy Raiffe ? interntetes vásásrás ,bankártya miatt, ahogy nézem valamiért nekem most a CIB tetszik jobban

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#88) concret_hp válasza Oliverda (#84) üzenetére


concret_hp
addikt

egyetemen odajött hozzánk 2 ilyen figura h citibank hitelkártya diákoknak... nem kicsit hajtottam el őket a p*ba :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#89) lúzer válasza [w] (#10) üzenetére


lúzer
veterán

Budapest Befektetési Kártya:
Ez kb. mennyi hozamot ad?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#90) tkazmer válasza lúzer (#89) üzenetére


tkazmer
addikt

pont annyit, amennyit a budapest pénzpiaci alap teljesít :)) egyébként van a bb oldalán egy pdf file, abban le vannak írva a műltbeli hozamok.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#91) lúzer válasza tkazmer (#90) üzenetére


lúzer
veterán

Elég lett volna ennyi pl.: 7% (nem tudom mennyi)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#92) tkazmer válasza lúzer (#91) üzenetére


tkazmer
addikt

de lehet, hogy mire leírom a %-ot, már más a valós érték. Emlékeim szerint egyébként kb 1 hónapja mintha 4-5%os várható éves hozamot emlegettek volna..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#93) Oliverda


Oliverda
félisten

Ingyenes korlátlan készpénzfelvétel, számlavezetés, bankkártya és átutalás a Citibanktól

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#94) g@bo válasza Oliverda (#93) üzenetére


g@bo
nagyúr

hm..... tegnapi hir, de a citi oldalán semmi.

[link]

(#95) Oliverda válasza g@bo (#94) üzenetére


Oliverda
félisten

Én délután már a TV reklámot is láttam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#96) g@bo válasza Oliverda (#95) üzenetére


g@bo
nagyúr

A Citibank új és meglévő ügyfelei mostantól 0 forintos bankszámlákként használhatják a hitelintézet eddig is meglévő TOP és VIP díjcsomagjait, melyek együttes neve „0 Ft-os bankszámlák”.

ahha. :DD

A Citibank új és meglévő ügyfelei mostantól 0 forintos bankszámlákként használhatják a hitelintézet eddig is meglévő TOP és VIP díjcsomagjait, melyek együttes neve „0 Ft-os bankszámlák”. A fenti ingyenes tranzakciók feltétele a TOP díjcsomag esetében egyösszegű, legalább egyszeri 150 ezer forintos jóváírás havonta, melynek nem kell feltétlenül jövedelemnek lennie, lehet bármilyen jogcímű jóváírás. A beérkezett pénz aztán szabadon elkölthető, nem szükséges a számlán tartani. A VIP díjcsomagban az ingyenes tranzakciókat 3 millió forintos átlagegyenleggel lehet kiváltani, ami bármely Citibank számlán vagy befektetésben lehet.

verseny. :C

[ Szerkesztve ]

(#97) wwhy


wwhy
veterán

javasolhatom az [origo]klikkbankot, ami gakorlatilag Erste; nekem lassan 3 éve megvan, és nagyon jók a díjai.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#98) lesaux válasza g@bo (#96) üzenetére


lesaux
veterán

Az idézet honnan van? Én 150 ezerről tudok, és nem kell fizetésnek lennie, lehet akármilyen jóváírás.

Szerk.: jó, közben átírtad, így nincs értelme a hsz-emnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#99) g@bo válasza lesaux (#98) üzenetére


g@bo
nagyúr

citibank honlapjáról, de a cikkből már idéztem, szal a 150 a helyes.

szal 0 forintos számlák..... egy szűkített rétegnek. igy már nem annyira 0 az.

(#100) Oliverda válasza g@bo (#99) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz egy 150K-s fizetés nem olyan borzasztóan ritka már manapság. Ha ez nincs meg akkor pedig havonta egyszer besétálsz a fiókba, befizetsz 150K-t utána meg másnap leveszed. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.