Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) -Jackson-


-Jackson-
őstag

lehet nemvolt ilyen kérdés, de azért leírom :D

jómagam otp-s elektronikus számlacsomagot használok, ami áll egy maestro kártyából, és egy netes fizetésre való mastercard-ból (ez gyakorlatilag csak egy kártyaszám és egy cvc2 kód hozzá. mindenféle (leveszek pénzt, utalnak, stb) sms értesítéssel 1200 v 1300ft-a havidíja, ami elsőre lehet hogy sok, de gyakorlatilag mindenre jó a kártya.
neten tudok magamnak utalni a normális számlámról a webkártyához tartozó számlára (pl wow havidíjat azzal fizettem, mindig csak annyit raktam rá amennyi kellett), ennek egyetlen hátránya van, hogy péntek du legkésőbb át kell rakni a pénzt, mivel hétvégén nemlehet utalgatni). mint mondtam lehet vele utalgatni ide-oda, neten fizetni, telefont feltölteni.
összességében én teljesen meg vagyok vele elégedve

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#252) concret_hp válasza -Jackson- (#251) üzenetére


concret_hp
addikt

én ugyanezt havi 25ft-ból hozom ki :D
deviza és értékpapír számlákkal megtűzdelve :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#253) cocka válasza concret_hp (#252) üzenetére


cocka
veterán

egyetlen hátránya van, hogy péntek du legkésőbb át kell rakni a pénzt, mivel hétvégén nemlehet utalgatni

Ha jól tudom a cibnél hétvégén is át lehet vezetni egyik számláról a másikra. :U

(#254) concret_hp válasza cocka (#253) üzenetére


concret_hp
addikt

hö? :U

ja nemtom, mert a netkártyát nem használom :D (de egyébként emg tökmindegy mert 7végén ugyse csinál senki semmit nem?)

egyébként attól, hoyg hétvégén elutalsz mondjuk pénzt ugyanúgy csak hétfőn nyitáskor fog indulni a tranzakció.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#255) cocka válasza concret_hp (#254) üzenetére


cocka
veterán

Ő azt írta, hogy hétvégén nem tud a netes számlájára átvezetni.

Cibesek át tudnak. Tehát ő hétvégén nem tud a neten kifizetni semmit, hacsak nem maradt pénz a netes számláján.

A tranzakció akkor indul, amikor pl. paypalban kattintasz a pay gombon vagy pl. vasárnap lehúzzák a kártyádat a Tescoban vagy akárhol.

Az más kérdés, hogy mikor könyvelik az összeget.

(#256) concret_hp válasza cocka (#255) üzenetére


concret_hp
addikt

a netkártyádat nem nagyon húzogatják le sehol :D
egyébként átutalás esetéről írtam, hogy mikor indul.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#257) cocka válasza concret_hp (#256) üzenetére


cocka
veterán

én meg átvezetésről írtam. Kis különbség.

(#258) kew


kew
senior tag

hali,

Az mitől van, hogy most itt külföldön bárhol fizetek a MC kártyámmal, mindenütt kér pin kódot, otthon meg sehol...? Azt hittem eddig, hogy otthon pl csak CIB-es terminálon tudna kérni, de ezekszerint ez nem így van.
Viszont kicsit biztonságosabb így, pin-el, MO-n ez miért nem így van?:) A régi otp-s visa electronom otthon mindenhol kért pint, de ezt csak lehúzzák és már vonja is a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#259) Ariadne válasza kew (#258) üzenetére


Ariadne
őstag

A PIN kód nélküli kártya biztonságosabb... ;) Ugyanis ha kóddal szednek le a kártyádról pénzt vagy vásárolnak vele, akkor egy az egyben viseled ezt a kárt, hiszen tilos kiadni a kódodat bárkinek is, a bank csak neked mondja meg, te vagy a hunyó. De ha vásárláskor PIN kódot nem kérő kártyáddal él vissza valaki, pl. ellopja és fizet vele, akkor a bank viseli ezt a kárt. :D
A szabály alapvetően az, hogy a bank viseli a bankkártyáddal való visszaélés folytán bekövetkezett kár 50.000 Ft-on felüli részét kivéve, ha bizonyítja, hogy súlyosan gondatlanul jártál el, és ezzel közejátszottál a károkozásban. És az a tény, hogy a PIN kódot rajtad kívül más ismerte és felhasználta, eleve súlyosan gondtlan eljárást jelent részedről. De hát ugye ha nem kell, akkor ilyen veszély nem fenyeget. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#260) Ariadne válasza kew (#258) üzenetére


Ariadne
őstag

Mellesleg itt a válasz a kérdésedre, itt is le van írva az is, amit én írkáltam az előző hszben. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#261) kew válasza Ariadne (#260) üzenetére


kew
senior tag

thx :R

(#262) Gergello


Gergello
addikt

Nem 100% ide tartozik, de hirtelen jobbat nem találtam.

Egyetemi regisztrációnál ösztöndíjhoz bankszámlaszámot kérnek, 3x8 karakter hosszúságút (azt írják, hogy rövidebbet nem tudnak kezelni). Az én folyószámlaszámom csak 16 karakter hosszú. Ilyenkor fel kell tölteni 0-ákkal a végét?

(#263) Ariadne válasza Gergello (#262) üzenetére


Ariadne
őstag

OTP-s vagy nyilván, azok csak 16 számjegyűek, az összes többi banké 24. Legegyszerűbb semmit nem írni az utolsó 8 kockába, vagy ha muszáj, akkor nullákat.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#264) Gergello válasza Ariadne (#263) üzenetére


Gergello
addikt

Ezt eddig nem is tudtam, köszönöm.

(#265) Gazala


Gazala
aktív tag

CIB-esektol kerdeznem, ha van internet banki hozzaferesem, akkor a papir alapu szamlakivonatot vissza lehet mondani?

(#266) cocka válasza Gazala (#265) üzenetére


cocka
veterán

Vissza. Kivéve: internetkártyához tartozó számláról (de az úgy is ingyenes)

(#267) Gazala válasza cocka (#266) üzenetére


Gazala
aktív tag

koszonom.

(#268) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

dollár alapú bankszámlát internetes (USA) vásárlási lehetőséggel (Playstation Store) kinél és milyen konstrukcióban?

(#269) cocka válasza Alvin_ti4200 (#268) üzenetére


cocka
veterán

Mi a fenének ehhez dollár alapú számla?

Ha konverzió nélkül nem tudsz itthon dollárhoz jutni, akkor semmi értelme dollár alapú számlát nyitni, mert különben vagy a pénzváltó vált forintot dollárra, vagy a bank dollárt forintra (forintszámla esetén).

(#270) Alvin_ti4200 válasza cocka (#269) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

akkor mi a legjobb megoldás? Az a baj, hogy a forint alapú számláknál 10 dollár körüli összeget számítanak fel pluszban az utalásért, ami buzi sok (tekintve, hogy nem ezer dollárokat akarok elkölteni).

(#271) cocka válasza Alvin_ti4200 (#270) üzenetére


cocka
veterán

forintszámla + paypal

(#272) Alvin_ti4200 válasza cocka (#271) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Playstation Store-on nincs Paypal.

(#273) fokukac válasza Alvin_ti4200 (#270) üzenetére


fokukac
nagyúr

kevered a dolgokat.
a netes vásárlásnál nincsen semmilyen utalási díj, sőt, egyáltalán nem kell dollárszámla sem.
ahol van bankkártyás fizetés, ott beütöd a bankártyaszámod, meg a hátsó oldalon levő kódot, és beterhelik a számládat, és kész. olyan az egész, mint egy síma bankkártyás fizetés küldföldön: a kártyatársaság és a bank konvertálja a terhelést a számlád pénznemére.

én sosem vennék semmit a neten rendes banki átutalással.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#274) cocka válasza Alvin_ti4200 (#272) üzenetére


cocka
veterán

Ha nincs paypal, akkor, ahogy említették is bármilyen bankkártyás megoldás szóba jöhet.

De ha nincs kártyaelfogadás és pénzküldő rendszereket sem csipáznak, akkor jobb, ha elfelejted. Egy valamirevaló webshopnak ugyanis ezeket biztosítania kéne.

(#275) fokukac válasza Gergello (#262) üzenetére


fokukac
nagyúr

minden magyar bankszámlának kell, hogy legyen egy GIRO - formátumú számlaszáma. a GIRO - formátumú számlaszám 24 jegyű; ennek ellenére egy-két bank csak 16 jegyet ad meg, ott az utolsó 8 szám nulla.

a giro-számlaszám amúgy egy jó dolog, az első 3 számjegy azonosítja a bankot (pl. 104=K&H, 107=CIB, 117=OTP, 120 = Raiffeisen), az első 8 karakter együtt pedig nem csak a bankot, hanem a konkrét bankfiókot is azonosítja. a maradék számjegyek azonosítják az ügyfelet. egyéb turpisságok is vannak, minden 8 számból egy egy ellenőrző szám, tehát, ha elírod a számlaszámot, akkor hibaüzenetet ad.
jaj, késő van már... pá

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#276) Zozzant


Zozzant
addikt

Sziasztok! Milyen megoldást javasoltok a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldásként amivel az internetes vásárlási lehetőség és otp direkt internet megvalósulna:

- Adott OTP-s számlaszám ide megy a fizetés ebből vonnak kölcsönt stb.
- Maestro kártya van ami ilyesmire nem jó.

NET csomag és kártya havidíját sokallom, mert arra nem menne fizu és akkor húzós havonta. Mastercard évi 4000 szimpatikusabb, ezt lehet-e meglévő számlaszámhoz rendelni. Szóval ilyesmiben vagyok összekeveredve.
Köszi!

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#277) cocka válasza Zozzant (#276) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem jobban jársz egy cib internetkártyával, de te tudod.

(#278) Zozzant válasza cocka (#277) üzenetére


Zozzant
addikt

Arra gondolsz hogy a cib-nél csak az internetkártya? Akkor az otp-ben kössek otp direkt-et és utalgassak két bank között ha a cib számlához akarok nyúlni? Otp-től eljönni nem tudok pár évre magukhoz láncoltak, de ez most csak adalék, de ennek tudatában kellene megoldás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#279) cocka válasza Zozzant (#278) üzenetére


cocka
veterán

Igen. Lehet olyat. Egyszerűbb és talán olcsóbb is bizonyos összegig, ha kiveszed kp.-ben és befizeted a cibes számládra.

Eljönni az otptől nem kell.

(#280) Zozzant válasza cocka (#279) üzenetére


Zozzant
addikt

De én nem akarok kivenni, mindent elektronikusan kellene intézni. Pláne nem a cib-be rohangálni meg az otp-be.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#281) cocka válasza Zozzant (#280) üzenetére


cocka
veterán

Akkor nyugodtan kiköhögheted azt az évi 4000-et a dombornyomott kártyára.

(#282) Zozzant


Zozzant
addikt

Tehát meglévő számlaszámomhoz Mastercard Betéti kártya + Otp direkt. Van valakinek még ötlete esetleg?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#283) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok!

Szeretnék külföldi weboldalról rendelni és nem tudom, hogy most a kártyám jó-e hozzá egyáltalán vagy sem. Erste-s MasterCard, nem dombornyomott és rajta van ez is: Electronic use only. A topikban olvastam, hogy a MasterCard Electronic nem alkalmas erre, csak nem tudom, hogy ez a kártya most az vagy sem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#284) cocka válasza G@ben (#283) üzenetére


cocka
veterán

Nagyon egyszerű.

A logon mi a felirat? Mastercard Electronic vagy Mastercard? Mellesleg a Mastercard Electronic jellemzően hitelkártyákon szokott lenni. Azonkívül ha jól látom az Erste bank nem bocsát ki Mastercard Electronicot.

Ha csak simán Mastercard és nem dombornyomott, akkor az használható netes fizetésre.

Nekem is ilyen van, csak CIB-es.

(#285) G@ben válasza cocka (#284) üzenetére


G@ben
addikt

Sima Mastercard a felirat és nem dombornyomott. Kösz a választ!
Abban nem tudsz segíteni, hogy hogyan működik egy ilyen netes rendelés? Még soha nem csináltam ilyet és ami leírást eddig olvastam, az kicsit zavaros volt. Leginkább az érdekelne, hogy csak annyi pénzt tudjanak leszedni a számláról, amennyibe kerül a cucc, többet semmiképpen. Illetve nem tudom, hogy kell megadni azt a határt, hogy az aznapi árfolyamon számolom át a forintot dollárra vagy hogy?
Olvastam az internetkártyáról, de hosszú ideig ez lenne az egyetlen rendelésem, szóval nem tudom, hogy érdemes-e ilyet csináltatni vagy mi, meg azt sem tudom, hogy az ingyenes-e vagy sem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#286) lesaux válasza G@ben (#283) üzenetére


lesaux
veterán

(#287) G@ben válasza lesaux (#286) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, ilyenem van.
De találtam az internetes vásárlásról is infót: [link]
Akkor lényegében megrendelem a cuccokat és nincs is más dolgom?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#288) lesaux válasza G@ben (#287) üzenetére


lesaux
veterán

Honnan rendelsz, ha nem titok?
Általában meg kell adni a kártyabirtokos nevét, ahogy a kártyán szerepel, a kártyaszámot, egy ellenőrző kódot a hátoldalról meg egy lejárati időt.
Ha dollárban vagy euróban van megadva az összeg, azzal nem kell foglalkozni. Megterhelik a számládat x dollárra/euróra, a bankod meg majd konvertál.

(#289) G@ben válasza lesaux (#288) üzenetére


G@ben
addikt

[link]
Tudom, hogy nagyon hülye kérdés, de mi van, ha többet terhelnek a valós összegnél? Hogy tudom ezt megakadályozni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#290) cocka válasza G@ben (#289) üzenetére


cocka
veterán

Ez baromság. Amennyi írva van, annyit terhelnek. Illetve a bankod árfolyamával számold át. Tudjad, hogy az erste árfolyamai ritka szarok, úgyhogy a zárolt és levont összeg közt akár jelentős különbségek is lehetnek: több ezer Ft.

(#291) G@ben válasza cocka (#290) üzenetére


G@ben
addikt

Azért kérdezem, mert totál nem értek hozzá. :)
Nem tudom az Erste árfolyamait, de összesen olyan 35000 Ft körüli összegről lenne szó. Ha mondjuk 10 Ft-tal többet számolunk egy dollárra, akkor is csak olyan 2000 Ft plusz lesz, ami a magyar árakhoz képest még mindig sokkal jobb.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#292) cocka válasza G@ben (#291) üzenetére


cocka
veterán

Válaszd azt, hogy számlakonverziós deviza árfolyam az árfolyamok résznél. Természetesen az eladás oszlop a mérvadó. Szóval összeg pl. USD-ben szorozva a fent említett értékkel és megkapod, hogy mennyit fognak jó eséllyel levonni. Az árfolyamváltozás miatt ezen összegen felül max. 100 Ft-tal többet célszerű elkülöníteni, mivel olyan jelentősen úgy sem változik az árfolyam egyik napról a másikra. Jól behatárolható az ár az előző napi eladási árfolyamot alapul véve. Ha viszont kevésnek bizonyulna a 100 Ft többlet, akkor (egyéb fedezet híján) max. mínuszba megy a számlád, amit utólag rendezel.

(#293) G@ben válasza cocka (#292) üzenetére


G@ben
addikt

Azt megtaláltam, de mai érték még nem jeleníthető meg.
Elkülöníteni? Hogyan, hova? Ez még sötét folt.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#294) lesaux válasza G@ben (#293) üzenetére


lesaux
veterán

Semmit, sehova. Ez nem internetkártya, hanem főszámlához tartozó. Csak rendeld meg.

(#295) G@ben válasza lesaux (#294) üzenetére


G@ben
addikt

Értem, köszönöm mindkettőtöknek! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#296) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Most mentem át a Cib-hez az OTP-től s az tűnt fel, hogy mikor kártyával vásárolok nem kér PIN kódot, egyszerűen csak leemelik a pénzt.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy ezen lehet-e változtatni, amire azt válaszolták, hogy nem, ez majdnem minden kártyájuknál így van beállítva, méghozzá azért, mert csak ekkor tudják biztosítani az illetéktelen visszaélés miatti kártérítést, ugyanis ha PIN kódot kérne, akkor azt nekem meg kellene adnom ahhoz, hogy valaki használhassa vagy ha ellopnák akkor meg miért nem vigyáztam rá eléggé, így azonban jelentem a visszaélést, kivizsgálják és ha jogosnak találják akkor visszakapom a pénzem.

Mégis hogyan vizsgálják ki, hogy jogos volt-e a használat?
Ez nekem elég furcsának tűnik elsőre, a PIN kód kiadásának/ellopásának még mindig kevesebb esélyét látom, így viszont ha elhagyom a kártyát vagy ellopják könnyedén visszaélhetnek vele.
Ti mit gondoltok erről?

(#297) cocka válasza birno (#296) üzenetére


cocka
veterán

Ez teljesen rendben van. Nézzük a két esetet:

1. Ha valaki megszerzi a kártyádat és kifigyeli a pin kódodat, majd pin kóddal vásárol, akkor a bank mossa kezeit, hiszen a pin kód egyértelműen téged azonosít. Az OTP felhívta a figyelmedet a kiküldött pin kódos levélben, hogy senki tudomására ne hozd a kódot. Ha ezt mégis megtudta más is és a pin kódod felhasználásával vásárol, akkor az olyan a bank szemében, mintha te vásároltál volna. Bizonyítsd be, hogy nem te voltál. :)

Egy bankkártyát ugyebár tulajdonosának neve és aláírása azonosít, esetleg fénykép. Ha van fénykép a kártyán, akkor azzal igen érdekes lehet vásárolni, hacsak nem maszkban vagy gumiálarcban vásárol az illető, egyértelműen lelepleződik. :DD

Nagyobb összegű vásárlásoknál meg eleve aláírástól vagy pin kódtól függetlenül személyit is kérnek. Ha valódi a személyi, akkor gyanús lehet hogy más a kártyán ill. a személyin szereplő név. Nyilván ennyire a bűnözők sem hülyék. :D Ha pedig hamis, akkor a kereskedő jogosult összehasonlítani a 2 aláírásmintát: Ha nem egyezik, akkor ott valami gyanús, ha egyezőnek véli, akkor ha PIN kóddal történt a vásárlás szinte esélytelen bebizonyítani, hogy nem te voltál a vevő.

A neved és az aláírásod szerepel a személyi igazolvány előlapján, tehát ha vki egy hamis személyivel és a fénykép nélküli bankkártyáddal illetve a hozzátartozó pin kóddal (amit kifigyelt vagy vhogy megszerezte) szinte kizárt, hogy bizonyítható legyen, hogy a kártyával nem te vásároltál.
Talán bizonyító erejű lehet, ha a biztonsági kamera felvételén jól látszik, hogy egy kigyúrt 120 kg-os bőrfejű vásárolt, te meg egy vékony testalkatú 60-70 kg-s valaki vagy. :DDD
De mint tudjuk vannak helyek ahol nincs biztonsági kamera vagy csak kevés van vagy erősen kifogásolható a felvétel minősége.

Az sem mellékes, hogy a pin kód ismeretében pénzt is felvehet a tolvaj.

2. Amikor csak aláírást kérnek az azért jobb, mert a banké a felelősség. Magyarul, ha kártyareklamációd adódik nagy valószínűséggel a javadra fognak dönteni és talán a pénzed is visszakapod. A kereskedő elvileg köteles a kártyán szereplő aláírásmintát a bizonylaton szereplő aláírással összehasonlítani és gondolom ha valami gyanús azt jelenteni kell. Az más kérdés, hogy sokan nem teszik meg ezeket, így akár egy vadidegen is vásárolhat a kártyáddal, max. kártyareklamáció esetén majd az írásszakértő megállapítja, hogy a kérdéses aláírás valóban a tiéd volt-e vagy sem. Három aláírásminta meg már bizonyító erejű lehet: A bankkártyán szereplő stimmel, a hamis személyin szereplő stimmelhet, de a bizonylaton szereplő aláírással le lehet bukni.

Mondjuk ami mindkét esetben a legneccesebb azok a CNP-s tranzakciók (pl. internetes vásárlás). Ehhez csak a 3 jegyű cvc2 kód kell az egyéb kártyaadatokon kívül, ami elolvasható a kártyáról, tehát ha valaki megszerzi a kártyádat, akkor ember legyen a talpán , aki bebizonyítja, hogy nem te vásároltál vele. Ilyen esetben nem tudom milyen biztosítékot ad a bank, de szerintem semmilyet ugyanúgy mossa kezeit, ahogy a pin kódnál is.

(#298) birno válasza cocka (#297) üzenetére


birno
addikt

Köszi, így már érthető a dolog.
Bár az én aláírásom az mindig más vagy egyáltalán nem lehet elolvasni vagy olyan mintha 8 évesen írtam volna, de akkor olvasható. :D

Az internetes utalásról meg az jutott eszembe, hogy arra van netkártyám, de attől függetlenül a bankkártyával is lehet fizetni neten, ez vajon letiltható?
S akkor ez a lehetőség is kizárva. :)

(#299) Ariadne válasza birno (#298) üzenetére


Ariadne
őstag

Bólogatok én is arra, amit cocka írt, én is hasonló banki utat jártam be és a Cib emiatt jobb, mint az Otp. Ha jól rémlik, valami 40.000 Ft önrész van, ha visszaélnek a kártyával, ezen felüli kárt a bank fedezi, kivéve ha rád tudja bizonyítani, hogy súlyosan gondatlanul jártál el. Namármost amíg van pin kód, addig bárki azzal vesz le pénzt, egyértelműen a te súlyos gondatlanságod okozza a kárt, mivel vállaltad, hogy nem adhatod ki senkinek. De hát ha nem kell pin kód, akkor alapból fizet a bank, és szinte lehetetlen, hogy a súlyos gondatlanságot rád tudná bizonyítani.

Azért nagy ritkán egyes helyeken kéri a kódot, tudtommal az üzletek mondhatják azt, hogy ők mégiscsak kérnek, de 99,9%-ban nem kell.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#300) cocka válasza birno (#298) üzenetére


cocka
veterán

Ha valaki más lenyúlja akár a netkártyádat, akár a bankkártyádat és a rajta szereplő CVC2 kód használatával fizet, akkor 100%, hogy bukod a lóvédat, mivel képtelenség bizonyítani, hogy a kártyát nem te használtad és ezt még csak kifigyelni se kell, elég ha ellopják a kártyát. Ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.