Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15101) mocsanisi válasza nepszter1 (#15100) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Annyi hát. Havi 32500 forint, sajnos ennyit akkor is ki kéne fizetni ha pesten kívül vennének fel államira, mert ott ugye fizetni kellene a szállásért, hazautazásért egy hónapban 1-2x. Sehogy se jó, de szerencsére meg tudtam beszélni anyámmal hogy ennyi belefér, persze kell valamennyit dolgoznom egyetem mellett, de ez így korrekt. :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#15102) Tomics válasza mocsanisi (#15101) üzenetére


Tomics
addikt

Csak ne emeljék meg drasztikusan a tandíjakat, ahogy azt a hírekben lehet hallani.
Bár úgy néz ki (legalábbis szeptembertől) marad annyi mint most kb.

PH! addikt since 2004

(#15103) Ijk válasza Gery15 (#15086) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem érzem azt hogy minden betévedőnek segíteni kellene. Legtöbb esetben olyanok írnak akikben fellobbant valamiféle elhatározás, de már ahhoz is lusták hogy olvassanak. Le merném fogadni hogy 1% olvassa el az alapelveket. Valószínűleg nincs itt a topikban olyan ember aki előírás szerint kezdte űzni ezt a sportot, de aki belefekteti az energiát és rendszerességet visz bele, arra úgyis fokozatosan ragad a tudás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15104) mocsanisi válasza Tomics (#15102) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ezen már nem változtatnak, jan.31.-éig írosgathatták át a dolgokat. Mellesleg inkább nem kommentálom az egészet amit most csináltak, mert ez minden volt csak nem fair. Nem a jelentkezési határidő előtt 1 hónappal kell megreformálni ez az egész rendszert. Pl. én már nem számíttathatom be a tesi jegyemet ha átlag szerint kapnám a pontok felét, mert más CSAK természettudományit lehet beszámoltatni. Hiába kérik a tesit valahol, a jegyet nem lehet beszámoltatni...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#15105) ForexGuru válasza mocsanisi (#15104) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ha csak érettségi pontokból számíttatod a pontokat(+ alkalmassági vizsga) akkor nem kell a természetes cucccokal foglalkozni...
pl testnevelő edző
motoros alkalmassági vizsga (Alk) és
testnevelés és
biológia v. történelem

tesi töri érettségi pontok + alk v :K

(#15106) mocsanisi válasza ForexGuru (#15105) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Utánanéztem, jól tudtam, alk. vizsga KELL, tesi KELL, és biosz vagy töri közül lehet választani de abból is KELL egy. Na de szerintem hagyjuk abba, mert ez megint elment a topic témájától. :U

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#15107) ForexGuru válasza mocsanisi (#15106) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

foglamam sincsen hogy van az alk vizsga iagzából
nekem angol töri nyelvizsga BME-re
csak érettségi pontokból

csak azt tudom hogy nem kell foglalkozni a természetest tárgyal..
persze ez szopás annak akinek a középsulis jegyei jobbak az érettséginél

ennek már mindegy
de erre van topik hogy segítsünk az igazi topiklakókat
többiek meg húzzanak ;]

[ Szerkesztve ]

(#15108) BÁ Nutrition válasza mocsanisi (#15099) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én 200 g rizst eszek oszt cső...
ha eszek hozzá még 2-3 banánt akkormár megyek felfelé.. így meg erő nincs :((

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#15109) mocsanisi válasza BÁ Nutrition (#15108) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Legalább neked nem nehéz a tömegelés... Mindennek megvan az előnye :D Tavaly képes voltam 4g/tskg-nál FOGYNI. Anyám már rámszólt hogy kieszem a vagyonából :D

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#15110) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, valaki tudna írni egy egynapos minta étrendet, egy 94 kilós embernek, ha a cél, a testzsír% minimalizálása, illetve tömeget nem vesztve az izomnövekedés elérése?

Amim van, csak nem tudom, hogy kéne használni: rizs, zab, csirkemell/csirkecomb, hal, mirelitzöldség, zöldség, gyümölcs, tojás. Jelenleg ezekből tevődik össze az étrendem, de mivel annyira mélyen nem értek hozzá, szerintem rendszertelenül :/ köszi

megj: durum tésztám is van, de jelenleg bontatlanul, nem tudom, hogy mihhez, és hogy kéne elkészíteni.. plusz van fehérjém, edzésnapokon 3x30g-ot eszek.

[ Szerkesztve ]

(#15111) SzlobiG válasza Jim-Y (#15110) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vagy is akkor diétázni, fogyókúrázni akarsz? Csak mert olyat nem lehet hogy tzs-t csökkentünk és izmosodunk is.:) Itt nézz szét van csomó.

(#15112) macikos válasza Jim-Y (#15110) üzenetére


macikos
addikt

Két dolog számít:

1. Mit eszel
2. Mennyit

Te már jó úton vagy, mivel a kaja minőségével nincs baj. A mennyiséget viszont neked kell kikísérletezned. Ehhez az kell, hogy minden nap ugyanazt edd és ugyanannyit, mert csak így tudsz rendszert vinni az egészbe és ez kell ahhoz, hogy pontosan be tudd lőni a kaja mennyiségét.
Tehát megvan, hogy mennyit eszel, ezt csinálod egy ideig, napok, hetek és figyeled a tested jelzéseit. Ha nő a súlyod, zsírosodsz, akkor visszább veszel a szénhidrátból, ha csökken, akkor növeled a mennyiségét. A lényeg persze a tükör. Mert ugye van az is, amikor nő a súlyod, de jobban nézel ki (izmosodsz), meg van amikor csökken a súlyod, de szarabbul nézel ki (izmot veszítesz). Szóval ezt neked kell megcsinálnod. Mi hiába írunk étrendet, nem élünk veled, nem tudjunk méricskélni minden nap, hogy jó-e amit csinálsz.

(#15113) Ijk válasza BÁ Nutrition (#15108) üzenetére


Ijk
nagyúr

120g rizst és 80g zabot eszem, ha bemegyek ez alá, akkor elnegy az erőm. Úgyhogy kénytelen leszek ismét aerobozni, ha szálkásítani akarok.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15114) mocsanisi válasza Jim-Y (#15110) üzenetére


mocsanisi
senior tag

úgy kéne szerintem hogy.

1. zab+fehérje(+vitaminok)
2. husi köret
3. husi köret
edzés
4. 2adag fehérje
5. husi köret
6. rántotta vagy zsírszegény túró

A lényeg hogy napi 190g fehérjét vigyél be, és ahogy macikos írta a szénhidráttal játsz, a szerint mit mutat a tükör. Gyümölcsöt én hanyagolnám, zöldségek mehetnek a husi-köret kombó mellé. Én olyan 3-3,5g ch/tskg-ról indítanék, és onnan vagy növelni, vagy csökkenteni.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#15115) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsokat, ilyen sűrűn enni, és általában ugyan abban az időpontban nehéz lesz, rá kell szokni erősen, de ez van :)

(#15116) Zomb€€ válasza Zomb€€ (#15077) üzenetére


Zomb€€
őstag

Ja és rohadjon meg a tetőről a 25°-os lejtésű járdára csöpögő, majd fagyó csapadék, amire egy kiadós lábazás után lépve olyat brékeltem, hogy öröm volt nézni... :W :D

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#15117) Sotho


Sotho
őstag

Egyetek tejzsírt az is adgya.

(#15118) Kassadin


Kassadin
addikt

Mell-bicó adta. :K

(#15119) megint én


megint én
őstag

Először is köszönet mocsanisi-nak, hogy visszaterelte a topicot.

Dilemma: Én Tegnap vitatkoztam egy sráccal aki úgy edz, hogy:
Mell-váll
Bic-tricepsz
Hát-alkar
Has-láb

Míg Én így edzek:
Mell-tricepsz
Bicepsz-Alkar
Hát-váll
Has-láb
Ami a dilemma lényege. Én mindig úgy edzek, hogy nagyobb izomcsoport, plusz az a kis izom, ami még leginkább dolgozott mellette, mint például: Ha megdolgozom a mellizmom, akkor dolgozott a tricepsz, és ha Bicepszezek, akkor már alkart is nyomok.
Míg ő azzal példálózik, hogy amíg megdolgozza a nagy izmot annyira kifárad a kicsi, hogy hagyja pihenni, és másnap külön megedzi.
Melyik a jobb? Én úgy tudom, hogy ha megdolgoztatok valamit, akkor azt hagyni kell regenerálódni, de így van, hogy 2x dolgozza megy ugyan azt.

Ja mellesleg Ő már ha jól tudom több mint egy éve eddz, én meg csak 2 hónapja, és amikor lementem először, kicsivel alatta voltam testalkatilag, most meg már sokkal kidolgozottabb vagyok. Szóval a mellékelt ábra mellettem szól. De az "elméletre" is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#15120) Zomb€€ válasza megint én (#15119) üzenetére


Zomb€€
őstag

Ha logikusan belegondolsz, egy melledzés alatt eléggé igénybe van véve a tricepsz, és mikor konkrétan azt edzenéd, már nem bírsz akkor terhelést adni neki ami a kellő stimulációt fejtené ki.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#15121) ForexGuru válasza megint én (#15119) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

"alatta voltam testalkatilag, most meg már sokkal kidolgozottabb vagyok"
képet majd mi eldöntjük ;]

(#15122) megint én válasza Zomb€€ (#15120) üzenetére


megint én
őstag

Eleinte én is úgy csináltam. De egy ideje ráálltam, hogy inkább visszaveszek egy pici súlyt, de 100%ban pontosan csinálom a gyakorlatokat, és marad annyi erő, hogy PL.: egy 90%os bicepszet lenyomjak egy mell után. És az a maradék 10% az meg bőven megvan a mell alatt.
(#15121) ForexGuru
Képekhez még satnya vagyok, csak hozzá képest vagyok előrrébb

[ Szerkesztve ]

(#15123) spammer válasza megint én (#15119) üzenetére


spammer
veterán

Ha már valamit igazán megdolgozol, akkor azt pihentetni kell igen. Akár 1 hét is lehet a teljes regenerációs idő, akkor is, ha nincs izomláz/fájdalom. Viszont teljesen soha nem tudsz kizárni izmokat, mert kisebb nagyobb mértékben mindig dolgozni fognak.

Hát-Alkar edzés mondjuk nekem elég furcsa :U

Egyébként mi a véleményetek külön alkar edzésről? Mert egyes nézetek szerint felesleges, hiszen úgyis dolgozik, mások szerint kell. Olvastam már azt is, hogy hosszú távon a könyököt eléggé szét tudja cseszni a direkt alkarra való edzés. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15124) megint én válasza spammer (#15123) üzenetére


megint én
őstag

Szerintem pont ezért kell egy kis alkar, de precízen. Mert ha gyenge az alkarod, akkor amikor más nagy izmot dolgoztatsz, akkor ahelyett, hogy simán menne, kifárad az alkarod, és akkor talán még nagyobb az esélye az ízület-sérülésnek.

(#15125) macikos válasza spammer (#15123) üzenetére


macikos
addikt

1. Ki szerint felesleges alkarra edzeni? Jah, hogy Bunny szerint? No komment...
2. A könyököt? Nem inkább a csuklót?

(#15126) spammer válasza megint én (#15124) üzenetére


spammer
veterán

Az az érdekes, hogy nekem az alkarom nehezen fejlődik, viszont nem fárad el. Felkar, bic-tric-váll már hulla, de az alkaromban nem érzem a fáradtságot. Lehet, hogy nekiállok alkarozni, mert egy ideje abbahagytam, gondoltam majd a többi gyakorlat során kap eleget, de nem... Szar genetika :O

(#15125) macikos : Megmondom őszintén nem emlékszem már hol olvastam vagy hallottam, de valószínű hogy a builder vagy bunny cikk volt. És ja csuklót is, de a könyököt is terheli pl. a kétkezessel való csuklóhajlító edzés. Ha megtalálom, belinkelem majd. Bár nem kell hozzá leírás, érezni lehet simán, akár súly nélkül is..

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15127) megint én


megint én
őstag

Ja, meg ha a bicepszel teszed egybe, az pont jó, mert nagyon együtt dolgoznak.
Bicepsz
Állva 2kezes
Váltott karral
Váltott kalapács
Scott-pad francia
Scott-pad jobb kar
Scott-pad bal kar
Csigás jobb kéz
Csigás bal kéz
Csigás 2kezes
Húzódzkodás szűken
Alkar
Csuklóbehúzás
Csuklófelhúzás
Fordított 2kezes bic.
Fordított két 1kezes bic.

Ráadásul ezt alkar edzésnek nem is nagyon lehet nevezni, épphogy 4 gyakorlat
Ebbő, van, hogy a fordított bicepszeket ki is hagyom, így marad 2...

[ Szerkesztve ]

(#15128) Jim-Y válasza spammer (#15126) üzenetére


Jim-Y
veterán

Menj el 2 órát Boulderezni/hét, garantálom hogy fogni nem fogsz tudni vele...

(#15129) spammer


spammer
veterán

Nem tudom ez volt-e, ami olvastam, de ebben is van szó a teniszkönyök kialakulásáról. [link]

Részlet a cikkből a csuklóbehúzásos gyakorlattal kapcsolatban:

"Talán sokan tudják, de biztosan nem mindenki, hogy nincsenek csukló mozgató izmaink. Vannak olyan izmok a felső végtagon melyek csak a vállízületet mozgatják, vannak melyek csak a könyököt, vannak melyek mindkettőt. Ezzel szemben olyanok nincsenek, melyek feladata kizárólag a csukló mozgatása lenne: csuklómozgásokat indirekt módon az ujjakat hajlító- és nyújtó izmok hoznak létre, melyek közben a könyökre is hatással vannak. (Ezért nem hiszek én abban hogy a csuklóbehúzástól vastag lesz az alkarja azoknak, akiknek genetikailag vékony - a szerk.)"

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15130) Kassadin válasza megint én (#15119) üzenetére


Kassadin
addikt

"Ja mellesleg Ő már ha jól tudom több mint egy éve eddz, én meg csak 2 hónapja, és amikor lementem először, kicsivel alatta voltam testalkatilag, most meg már sokkal kidolgozottabb vagyok."

Ezt valahogy nehezen tudom elhinni, maximum az állhat fent, hogy a srác sz*rt se csinált 1 év alatt... :D
Vagy te hazudsz. Valamelyik a kettő közül.

(#15131) megint én válasza Kassadin (#15130) üzenetére


megint én
őstag

Még egy pár hónapot eddzek, és küldöl előtte-utána képeket.
Amúgy kicsit az is igaz, hogy szarul csinálja a srác. Olyan szinten pontatlanok a gyakorlatai, hogy fáj ránézni.

(#15132) ForexGuru válasza megint én (#15131) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ne hozzá nézd magadat mert akkor csak jót látsz... :U
hasonlítsd magadat a terem legizmosabb koxevőjéhez :DDD és akkor azt fogod látni hogy kb kisbaba vagy :DDD

(#15133) Fred23


Fred23
nagyúr

Alkar méretének növelésére szerintem ez az egyik legjobb lehetőség.

Tegnap rájöttem, mivel gyorsítható nálam a háromszorosára a regeneráció: púpozott tányér sültkrumpli, majd 15dkg sajt ráolvasztása 250g négytojásos tésztára. A hatás elképesztő volt, tényleg órák alatt jöttek helyre az izmaim a "normális" több nap helyett. Kár, hogy ezt nem rendszeresíthetem, mert nem akarok megint elhízni.

Tricepszre pedig ajánlom az egykezes fekvőtámaszt mindenkinek; aki még nem próbálta, nem is tudja tán, milyen tricepszet edzeni. :)

(#15134) Kassadin válasza Fred23 (#15133) üzenetére


Kassadin
addikt

(#15135) Fred23 válasza Kassadin (#15134) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elkapkodtad, várjuk meg ljk-t. ;]

(#15136) tween


tween
őstag

mivel a leggyengébb láncszem nálam a láb, arra gondoltam heti 2szer edzek rá...lehetséges, vagy sok lenne?

(#15137) Kassadin válasza Fred23 (#15135) üzenetére


Kassadin
addikt

Jogos, te vagy a kedvence. :K

(#15138) spammer válasza tween (#15136) üzenetére


spammer
veterán

Lehetséges, az ember sok mindenre képes ;]

Amúgy nem sok, a láb bírja a terhelést.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15139) Boxer001


Boxer001
veterán

Gondolom nem érdemes visszaolvasni azt a sok dögunalmas xart, amit írtatok. :N ;]
Meg ha már itt van borsós fred...ennyi elég is. ;]
Viszlát.

(#15140) ForexGuru válasza Boxer001 (#15139) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

borsós :DDD :O

(#15141) mocsanisi válasza tween (#15136) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Meg kell próbálni, és figyeled a tested reakcióját. Máshogy nem megy... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#15142) Ijk válasza Boxer001 (#15139) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát nem is, mert amennyi f*szságot összehordtak itt fél nap alatt az már fájdalmas. ;]
Hálistennek Fred is felbukkant, a szokásos értelmi színvonallal. :DDD
A csigát meg vigye már el valaki egy normálisat lábazni, mert akkor garantálom hogy eszébe se jutna a heti két edzés lábra.

megint én-ről pedig megnéznék egy képet, milyen "kidolgozottságot" hozott össze két hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15143) Zomb€€ válasza Ijk (#15142) üzenetére


Zomb€€
őstag

Minimum egy ilyet: [link] ;]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#15144) Eagl3 válasza Zomb€€ (#15143) üzenetére


Eagl3
veterán

Fel kelltt vennem suliba a tesit... elfogadják a kondit ha igazolom, hogy jártam oda (nyomtam a tanárnőnek egy hattyút gyorsan, el is hitte ;] :DDD no nem ám...) ami érdekesebb, hogy félév végén csinálni kell ilyen kondi tesztet, helyből távol ugrás :F , 60 kiló fekvenyomás (hallottam ilyenről, hogy 25x, ezt nem tudom mennyi mérnökinformatikus tudja teljesíteni...)
amin teljesen kiakadtam idézem: bicepsz két kezes rúddal + 5kg -al 3 percig.
Ezen kívül van még ilyen, hogy felülés\hasprés, függeszkedés...

Látszik, hogy alaposan átgondolt kondicionáló tesztel állok szemben. :)

MOD:

Zomb€€: ez nem csak neked, mellényomtam.

[ Szerkesztve ]

(#15145) Zomb€€ válasza Eagl3 (#15144) üzenetére


Zomb€€
őstag

Nem csak engem, de szerintem mást sem érdekel...

;]

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#15146) dnelb válasza Eagl3 (#15144) üzenetére


dnelb
veterán

Nálunk úgy működik hogy 3 havi bérletet le kell adni 1 tanárnak, és aláírja. Persze ez sulifüggő, de szerintem ha íratsz 1 igazolást a teremben akkor elfogadják.

[ Szerkesztve ]

(#15147) kovsol válasza Eagl3 (#15144) üzenetére


kovsol
titán

nálunk suliban szintén elfogadták a kondizást, de félév végén volt fekvenyomás felmérés
6x kellett kinyomni a súlyt és az osztályzatok így alakultak:
testsúlyod 90+% 5, 80% 4, 70% 3. 60%2 ez alatt bukta. Természetesen én ötöst kaptam :D

May the Force be with you!

(#15148) Eagl3 válasza Zomb€€ (#15145) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez mondjuk sejtettem.

(#15149) Eagl3 válasza dnelb (#15146) üzenetére


Eagl3
veterán

Ja, így kell elfogadtatni, de kell az a teszt is...

(#15150) spammer válasza kovsol (#15147) üzenetére


spammer
veterán

Ne basszatok fel, hogy ilyenek vannak :D Ez egyetem/főiskola? Mert anno nálunk semmi felmérés nem volt, csak el kellett menni valahova valamit sportolni, és csókolom. Majd még bizonygatom, hogy mennyit tudok nyomni fekve, nem? :DDD Vagy ti testnevelői szakra jártok? Mert ott oké, hogy van ilyen ,de más szakokon mi a pöcs közük van hozzá, hogy ki mennyit nyom fekve? :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.