Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) bigrob válasza Tommyka21 (#23395) üzenetére


bigrob
őstag

Ahogy BluEyes kolléga mondja probáld ki más programmal, ha nem jó akkor vissza kell vinni. Fejhallgató kimenetnek sztereóban kellene szólnia.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23402) Moleman válasza Moleman (#23399) üzenetére


Moleman
addikt

Na, kifotóztam, ezek szerint nem kell semmi ördögi mágia, minden alapértelmezésnek tűnik, mégis jól szól (Rig és Amplitube - jól látszik a kettő közti UI különbség, utóbbiban ráfért egyetlen kis négyzetre minden fontos infó, míg a Rignek 3 kell :D).

Akkor ha más alkalmazással sem szól a jobb oldal, a kártya hibás.

(#23403) BluEyes válasza Moleman (#23399) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja, meg olyan is van, hogy ugyan jól működik, de utálom, mert én gitározni akarok, nem hangmérnökösset játszani. Kezdőknek főleg nem lenne való ez a fajta technika, mert aki még nem látott közelről élő, lélegző gitárcuccot, aki nem rakott még össze pedálokból kisvasutat, aki még csak most készül élete első Cdúr akkordjára, az mán bocsánat, de miatökömet keres egy ennyire profi szoftverben? Mér akarja a világ legnagyobb zenészeinek a hangzását kikeverni (mer úgyis ez lesz, jajj segíccsetek mer megőrülök, a satrianit akarom de nekem nem akar úgy szólni), mikor először valami pentaton skálát kéne megismerni? A szoftver buzizásával fölöslegesen eltöltött idő egyszer nagyon fog majd hiányozni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23404) Ragnar_ válasza Humbucker (#23400) üzenetére


Ragnar_
addikt

Odabasz az is valóban. Asszem Orange,az erősítő azt használ a Slipknot, Dream Theateres Petrucci meg Mesa-t. Ez is egy jellegzetes hangzás modern metalban. Meshuggahnak volt talán ilyesmi hangzása először.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#23405) Moleman válasza BluEyes (#23403) üzenetére


Moleman
addikt

Ez teljesen igaz, én is csak 6 év után kezdtem Rigezni. Viszont nagyon nagy lendületet adott, hogy végre jól szólok. :D
Én a pedálokat csak ezekből ismertem meg igazán, és most a saját, kedvenc preseteim alapján vásároltam az igazi pedálokat a kisvasutamba, eddig tökéletesen bevált (nyilván mindenből jóárasított verziókat vettem, mert eredeti Tubescreamerre és társaira a világ összes pénze se lenne elég :D ).

Nyilván vérmérséklet kérdése, hogy ki mennyire mélyed bele a mókolásba, és ki akar csak játszani, én pl teljesen jól elvagyok 5-6 saját presettel, tiszta Fender, mindenes Mesa Boogie, zúzni meg 5150 vagy Orange, egyszer megtaláltam/kitekertem őket, azóta nem kellett piszkálni. :)
Persze én is töltöttem nem is olyan rég órákat koncertfotók kinagyításával és tekergetéssel, hogy meglegyen Tátrai hangzása, de nem érzem elvesztegetettnek.

[ Szerkesztve ]

(#23406) kemotox válasza BluEyes (#23403) üzenetére


kemotox
addikt

Erre még mindig csak a fétis szavamat tudom írni: Presetek. Egyáltalán nem szükséges piszkálgatni meg állítgatni meg elmerülni benne.

(#23407) Moleman válasza #20655360 (#23327) üzenetére


Moleman
addikt

Nocsaknocsak, nem is kellett sokáig várnod! :)

(#23408) Plazmacucci válasza Moleman (#23407) üzenetére


Plazmacucci
félisten

eredeti másolat ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23409) Humbucker


Humbucker
senior tag

(#23410) brickm válasza BluEyes (#23403) üzenetére


brickm
őstag

a szoftvertől nem lesz f sza gitárhangja, ahhoz kell alá az anyag is, preset ide, vagy oda.
Ha menne nélküle mindenki 50ezres fadarabokon játszana meg gitár riggel.

(#23411) Moleman válasza brickm (#23410) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem épp ebben rejlik a titka, hogy ha akarod, a sok modellezés annyira belenyúl a gitár hangjába, hogy kevésbé tűnik fel.
Egy fullcsöves igazi erősítő sokkal jobban megérzi, ha drága gitár van rádugva, az jobban "él", azt a hidegrázós hangot valóban nem lehet gépen hozni (bár egy nagy hangcuccon lehet). Egy Marshall 6100 fejen volt egy ilyen pillanatom, mikor a Classic Vibe Tele után bedugtam a Les Pault, és eljött a világbéke. :D

Rossz gitárom nincs, de olcsók vannak, és mind nagyon jól szól Amplitube-ban, mindegy, hogy 40, 100 vagy 200+ ezres. :) Pedig a transzparensebb hangzások híve vagyok, az ismerőseim ki szokták találni, hogy melyik gitárral készült egy-egy felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#23412) bigrob válasza Humbucker (#23400) üzenetére


bigrob
őstag

Jó Jim Root signature Orange fejecske megbúsztolva és B-re avagy drop-A-ra hangolva :DDD

Más: meghaltam ma a röhögéstől ettől a csodától :))

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23413) Moleman válasza Moleman (#23411) üzenetére


Moleman
addikt

Csináltam egy gyors hangmintát minden gitárral (bridge pu tökig, utolsó kakukktojás), a bemenő jelszintet a pickupokhoz állítottam nagyjából a hangkártyán, máshoz nem nyúltam. Amplitube Orange OR120, 4x12 láda, kompresszor. Nekem is újdonság így egymás mellett hallani őket, van meglepetés és csalódás is. Legyen először vakteszt.

(#23414) Enton válasza Humbucker (#23409) üzenetére


Enton
addikt

Akkor már ez tőlük:
Whole Lotta Love vs. Beethoven 5th Symphony

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23415) haxiboy válasza Humbucker (#23400) üzenetére


haxiboy
veterán

Srácok, októberben gitár vásárlás , most már tuti, 180k körül lesz a keret, de ez még kitolódhat illetve szűkülhet, de nem vészesen.

Elkezdtem érdeklődni a Super ST-k felé is, bár még mindig a Les Paulok vonzanak igazából, de amit most találtam... EZ bár a hang minősége nem a legjobb, de szerintem vagány :D :C :C :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23416) Moleman válasza Enton (#23414) üzenetére


Moleman
addikt

Hogy letolja hangról hangra a szólót! :D

(#23415) haxiboy
Ennyiért superstratból már bőven lehet válogatni, nagyon sok jó van, próbálgass végig amennyit csak tudsz (kell-e sima tremoló, floyd, vagy fix híd?). A PRS-re is érdemes vetni egy pillantást, koreaiak már vannak ennyiért. Les Paulból nehezebb a helyzet, ennyiért top Epiphone-ok vannak, vagy a belépő Gibsonok. Én az utóbbit választottam, nem bántam meg. :)

(#23417) brickm válasza Moleman (#23413) üzenetére


brickm
őstag

valami bluesosat mutass az LP-vel, kiváncsi vagyok.

(#23418) haxiboy válasza Moleman (#23416) üzenetére


haxiboy
veterán

Gibson felé is kacsintgattam, de hazai piacon nem nagyon találtam még használtan sem.
Illetve zenész ismerősöm gyakran hangoztatja hogy a Gibsonokkal csak a baj van, több problémás darabbal is volt dolga. Epik viszont sokkal egyformábbak.

Epi LP Standardeket nézegettem, illetve ebből a Plustop Pro-t, muzikernél most 5k val olcsóbban lehet kapni kemény tokos szettben mintha csak a gitárt venném, ami mondjuk nem utolsó szempont.
Sajnos a kinézett Quilt Top Pro változatokat teljesen kifuttatták, 1-2 hete még 100-110k környékén voltak.

Az a gond hogy kipróbálni nem sokat tudok, annyira nem értek a gitárokhoz hogy valaki kölcsön merje adni, illetve az említett ismerősön kívül nincs más akinél ki tudnám próbálni a komolyabb gitárokat.

Beszélek vele hogy a hétvégén ráér-e. Akkor kipróbálgatom a Fender Stratját, meg van nála LP-től kezdve SG, Super ST stb. Talán rá tudom venni hogy adjon kölcsön egyet :B Én ilyen huzamosabb ideig próbálgatós vagyok, 1-2 óra alatt még nem biztos hogy megmondom hogy kell-e vagy sem.

Pengetőkkel is így vagyok, azokkal is csak ismerkedek melyik milyen szituációban használható jobban, milyen stílushoz milyen keménység/vastagság jó. Van kb 20 féle, ebből 2-t használok. (Fender Medium, illetve egy Dunlop átlátszó Heavy).
Így is nézek nagyokat hogy ~3 hónap alatt hova fejlődtem, néha felveszem videóra, látom hol rontok, tudom mit kéne csinálni, de ezek az ujjak eléggé rakoncátlanok, én a kisujjamat használom túl sokat, a gyűrűs ujjamat pedíg elhagyagolom, de próbálkozok :)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23419) brickm


brickm
őstag

jh közbe ez van, akit érdekel.
[link]
[link]
[link]
[link]

3réteg politura van rá fellabdázva, felpolírozom, majd megy rá fujva még vagy 6-8réteg.
A fények kicsit csalókák, barnának néz ki a top, de nem az, legszélén fekete tigrisminta, befelé vörösödik, majd narancssárgásodik a top pedig erős méz színű (lesz mire megkapja az összes réteget.)

(#23420) bigrob válasza haxiboy (#23415) üzenetére


bigrob
őstag

Én is LP buzi voltam aztán lett egy Ibanez Rga32-m emgkkel :DDD
Azért floyd ebbe se kell ;]

(#23419) brickm
Hinnye, mindig meglepődök milyen *hosszúsípolás* szép munkákat csinálsz :Y :C :R

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23421) Moleman válasza brickm (#23417) üzenetére


Moleman
addikt

Nem tudtam, milyen blues-ra gondolsz, úgyhogy kétfélével próbálkoztam. :) Mindkettő Mesa crunch csatorna, a loop is ezzel a gitárral készült még régebben, azt hiszem tiszta Fenderen. Sajnos a képességeim még elég szerények, nem lennék jó demonstrátor. :D

(#23419) brickm
Konkrétan kirázott a hideg. Gyönyörű lesz. :R

[ Szerkesztve ]

(#23422) haxiboy válasza bigrob (#23420) üzenetére


haxiboy
veterán

(#23419) brickm : Brutálisan jól néz ki.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23423) Tommyka21 válasza Moleman (#23402) üzenetére


Tommyka21
tag

Köszi!
kipróbálom a dolgot.

(#23424) Eastman válasza brickm (#23419) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon csibész!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23425) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Én is beszállok ebbe a menő gitárhangzás témába. :)
Ugyan nem vagyok híva a 6nál több húrnak és a hangoljuk le basszusgitár szintjére dolognak, de elég pöpec ez a 9 húros cucc...

(#23426) Humbucker


Humbucker
senior tag

Szakadok ezek állatok :C :C :C

(#23427) #20655360


#20655360
törölt tag

No1. szomszédidegesítő zene a világon:
[link]

Nem kell megköszönni.

szerk: Bocs, erre gondoltam:
[link]
Ez még gyilkosabb.

[ Szerkesztve ]

(#23428) Plazmacucci válasza #20655360 (#23427) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez csak simán fos. Mint ez: [link] Csak ez máshogy. A szomszédaim ettől jobban kivannak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23429) brickm


brickm
őstag

Kösz mindenkinek, igyekeztem... remélhetőleg nem lesz f stos a hangja. :D

más:
Végig azt vártam hogy a történelem megismételje önmagát és lehulljon a vörös csillag, de gondolom az a vágatlan rendezőiben felejtették. Kár...1:10

(#23421) Moleman
Zsír, adja, majd valamelyik nap fellököm én is az amplitube-ot, meg hazahozom a nagy digiteket azt csinálok egy összehasonlítást 2egyforma berendezésű presetből.

[ Szerkesztve ]

(#23430) #20655360 válasza Plazmacucci (#23428) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nah, ez túl egyszerű. Olyan mint vmi gép zaj. Mondjuk szarrá röhögtem magam. :DDDD

(#23431) kemotox válasza Plazmacucci (#23428) üzenetére


kemotox
addikt

Baszod az a fazék-dob nagyon inspiráló. Holnap össze is rakom a saját dob szerkómat, csak előbb sütök rántottát, attól jobb hangja lesz a serpenyőnek, aszongyák :D

(#23432) haxiboy válasza #20655360 (#23430) üzenetére


haxiboy
veterán

[link] Ezzel is ki lehet kergetni pár embert a világból :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23433) Eastman válasza brickm (#23429) üzenetére


Eastman
őstag

Óóó, gitározásban is szépségverseny van már?! Szegény csúnyácska gitarinák. Meg is szívták.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23434) Moleman


Moleman
addikt

Röhögjetek rajtam/velem, mert már kihullott az összes hajam ma estére. :W :DDD
Subscribe - Bitter boundary-ról akarok teljes covert csinálni, nulláról, ez ilyen időszakos perverzió nálam. Felteszem az eredetit, és addig pakolom alá a midit meg a gitársávokat, amíg nem szólok ugyanúgy (egyszer még egy torzítós-recsegős saját bandás próbatermi felvételből is csináltam egy stúdióbb minőségű verziót itthon, egyedül).
Na most már a dobnál elakadtam, kiderült, hogy a szerencsétlenek nem tartották a tempót, és ilyen ingadozó tempo tracket kellett szerkeszteni, hogy egyáltalán be tudjam írni a dobot:

Innen is küldök nekik egy metronómot. ;]

(#23429) brickm
Milyen szép ergonomikus ez a basszusgitár... :P

[ Szerkesztve ]

(#23435) Eastman válasza brickm (#23419) üzenetére


Eastman
őstag

Fenyő. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23436) brickm válasza Eastman (#23435) üzenetére


brickm
őstag

juuj :D de legalább tuti nem okoz gerincsérvet :D

(#23437) #20655360 válasza Moleman (#23434) üzenetére


#20655360
törölt tag

Humanize option?

Mondjuk ha 100%-ra leakarod koppintani, akk ja, csak így lehet.

(#23438) Moleman válasza #20655360 (#23437) üzenetére


Moleman
addikt

Két féle utat látok, vagy a teljes 5 percet végigírom tempo trackkel, vagy kiveszem az eredetit, és "mankó" nélkül írok be mindent fix 185 bpm mellett. Mindkettő a parttalan szopás szinonímája, lehet addig kéne felhagyni vele, amíg csak pár órát pazaroltam rá. :D
Sajnos dobolni nem tudok, se igazin, se billentyűn, így csak hangról hangra, egérrel tudom beírni.

(#23439) nap
Kicsit még én is gépiesen zenélek, ezért szeretem a gépiesen pontos dobosokat. :D Ha egyszer felnövök, lehet, hogy rajtam is lesz humanize gomb. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23439) nap válasza Moleman (#23434) üzenetére


nap
addikt

Annó Slash is panaszkodott az új dobos Sorumra, hogy túl egyenletesen üt. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23440) Eastman válasza Moleman (#23438) üzenetére


Eastman
őstag

Meglásd, ha be-Jägerezik a dobosod, megy majd utánad... :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23441) #20655360 válasza Moleman (#23438) üzenetére


#20655360
törölt tag

Audio to midi? pl. MIDIGuitar
Ellehet vele marhulni. Persze ilyen Batio tempójú dolgokhoz alkalmatlan, de lassabb cuccokhoz okés.
Én dob trackeket is írtam már gitárral. XDDDDD Nem szarozok.

21. század kérem, belefingassz a mikrofonba aztán lekottázza. (nem próbáltam :U )

Ja, am én elektronikus zenével (is) foglalkozok. Jóféle, retro tamtamos, oktáv basszusos cucc. :DD
Kéne már egy midi bill, csak nem tok játszani rajta.

[ Szerkesztve ]

(#23442) bigrob válasza Plazmacucci (#23428) üzenetére


bigrob
őstag

Gyenge próbálkozások :DDD
Ultimate Szomszéd Idegfukker

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23443) csadi0011


csadi0011
őstag

Nektek régen nem volt meg a szomszéd idegesítős cd? Most látom, ahogy keresgéltem, itt PH-n is volt róla cikk: [link]
Mifelénk terjedt ez a poén cd. Jót röhögtünk rajtuk, de sosem használtuk.

(#23444) Plazmacucci válasza bigrob (#23442) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23445) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#23428) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem lenne ez rossz, csak lassú :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#23446) jettison válasza kemotox (#23392) üzenetére


jettison
tag

Ne haragudj, de másodjára írod le ugyanazt a butaságot. Attól, hogy a gitár és a gitárkábel mono, azt ha bedugod egy stereo inputba, annak mindkét oldalán lesz jel. A mono csatlakozó konstrukciójából adódóan a stereo aljzat mindhárom érintkezési pontjára fog jelet küldeni. Az első pont a dugó tüskéje lesz, ez a közös pont, ez mono és stereo esetében is ugyanolyan. A másik két jel a dugó "törzséről" érkezik. Mono csatakozó esetében ez a két jel meg fog egyezni, mivel ugyanarról a felületről veszed mindkét jelet, stereo esetében ez a két pont szigetelve van egymástól, vagyis különböző jel is futhat rajtuk.

A kollégánál valamiféle beállítási probléma van továbbra is. Guitar riget nem ismerem, de Amplitube 3-ban, ha ugyanazt a jelet választod ki az output mindkét oldalára, akkor lesz egy mono hangod mindkét oldalra kiküldve. De mivel vannak a programban sztereo effektek is, ezért ez nem épp a korrekt megoldás. A program alapból sztereo outputra modellez.

(#23447) haxiboy válasza jettison (#23446) üzenetére


haxiboy
veterán

Nálam is stereo a line in/mikrofon bemenet mégis mono hangot kapok. Ellenben Guitar Rig szépen megoldja hogy stereoban szóljon. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23448) jettison válasza haxiboy (#23447) üzenetére


jettison
tag

Pontosan, mono hangot kapsz, mivel mono a jel. Viszont ez a mono jel, ott kell hogy legyen a bal és a jobb oldalon is. Kösd be a gitárt simán line-in-be, bármi program nélkül, csak kapcsold be, hogy halljad a Windows-ban az eszköz hangját. Mindkét oldalon fogod hallani...

Ettől függetlenül természetesen ezek a programok, ahogy írtam is, sztereoba fognak modellezni, ha megfelelően vannak beállítva a ki és bemenetek.

(#23449) Plazmacucci válasza jettison (#23448) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én sosem tapasztaltam olyat hogy gépbe dugva akár hol is sztereo lett volna a kimenet beavatkozás nélkül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23450) jettison válasza Plazmacucci (#23449) üzenetére


jettison
tag

Mármint gitáros programmal, vagy anélkül?

Szerk.: Most látom, hogy akárhova érted... Bár azt én sem állítottam, hogy stereo lesz, csak azt, hogy mindkét oldalt ugyanaz a mono jel fog szólni. Vagy azt mondod, ha bedugsz egy mono mikrofont, az (maradjunk csak simán a Windowsnál) csak az egyik oldalon fog szólni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.