Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) Plazmacucci válasza Kobe (#23549) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A csöves kombó és kis vasút is olyan baromság szintjén van említve mint a hangkártyás jópofizás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23552) Moleman válasza Plazmacucci (#23551) üzenetére


Moleman
addikt

Én belekóstoltam minden világba, pont a baromságok váltak be. :) A modellezős kombó mondjuk kimaradt, próbáltam többször, az abszolút nem az én világom. A multieffektet is lehet, hogy többre tartanám, ha Zoom 707II helyett GT10-em lenne, de pillanatnyilag csak egy szuper - és feleslegesen nagy - hangológépet látok benne. :P

[ Szerkesztve ]

(#23553) #20655360 válasza Kobe (#23549) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ja am vegyél egy occó ukulelét, akusztikust vagy ilyesmi.
Ha megy akk jöhetnek mellé a drága holmik, ha nem, akk lesz egy zsír fali díszed vagy eladod.

(#23554) Plazmacucci válasza Moleman (#23552) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is, pont ezért próbálom tanácsolni multieffektet, a véleményem szerint lakásba az az ideális. Jelenleg is azt használok.
Első gitáromat még az Unitra lemezjátszó erősítőjére kötöttem, na ott megvolt a fuzz hangzás :DDD Aztán komolyabb Marshall erősítőt és kispedálokat vásároltam. Nem jöttek be, mindig hiányzott valami, zseton meg korlátozott volt. Aztán olcsó multieffekteket vásároltam, de nem találtam meg a hangot amit kerestem. Áttértem a modellezős kombóra, az bejött, de lakásba aztán sok volt, miután lecsengett a bandázás. Volt pici kjúbom is , de azért fosúl szólt, meg kell hagyni. Most drága modellezős cuccot használok, soha ilyen jó soundom nem volt. Egy multiban van kb 30 féle hangzásom a blues-tól a death metálig, csak érteni kell hozzá. Pod HD rulez.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23555) #20655360 válasza Plazmacucci (#23554) üzenetére


#20655360
törölt tag

Guitar Rigben van (ill volt, még egyelőre a hangkarim sincs nálam lol) kb. végtelen féle hangzás. Bedobod a dawba, megtámogatod minden szarral, akk meg még annál is több.

Egyszerre nyomtam egy midi átalakítóval a gitárral synth bassline-t+dobot. Elbújhat a multi a picsába. ;]

Am találtam egy kua jó cuccot.
Van ez a miku pedál, itt egy szoftver verzió:
[link]

Igen, igen, imádnak a szomszédok, mondják is néha. :K

(#23556) Eastman válasza Plazmacucci (#23554) üzenetére


Eastman
őstag

...és megszületett A Plazmacucci hozzászólás! Évek óta várom. ;]

Jó! 5*! Komolyan.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23557) Plazmacucci válasza Eastman (#23556) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja az kimaradt, hogy a szoftveres pályafutásom kimerült a Guitar FX BOX nevű csoda használatában, mely csoda kb 7 napig tartott ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23558) InHell


InHell
senior tag

Valakinek nincs véletlenül elfekvőben EMG aktív hangszedőhöz való gyorscsatis hangerő poti? Szívesen megvenném. Illetve ha tud valaki adni egy linket, hol lehet ilyet kapni M.o-on azt is megköszönném. Egyelőre nem találok. :)

< béna duma helye >

(#23559) Eastman válasza Plazmacucci (#23557) üzenetére


Eastman
őstag

Így kerek. :)

All:

Aki ismer, tudja, hogy Roland Cube fan vagyok. A hétvégén olyan történt amin nagyon meglepődtem. Kerestem rajta megint a legjobb hangzást, amikor is 10-ig tekertem a BASS, MIDDLE, TREBLE potikat, mindhármat. Bszott jól szól így. :D (Jó, mondjuk hozzá tesz a G. Les Paul.)

Most a gitáron keverem a Tone értékeket. Működik.

Felezve az erősítőt (POWER SQUEEZER) is jön belőle a dög rendesen. Szobametál mappa.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23560) Plazmacucci válasza Eastman (#23559) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem mikró volt évekig. Elemes :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23561) Eastman


Eastman
őstag

Metallica: Moth Into Flame

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23562) Plazmacucci válasza Eastman (#23561) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát a keverés (is) még mindig szar. Nem megy ez már nekik :N Nembaj ettől még kedves kis családi vállalkozás marad ez nekik, mi meg hallgatjuk a régi nótákat. Jelzem, az én szememben fekete album óta halottak. Egy jó kis pszichológiai elemzést lehetne írni róluk, hogy lesz az egyik leg brutálisabb thrash zenekarból az ami... :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23563) Eastman válasza Plazmacucci (#23562) üzenetére


Eastman
őstag

Öregszenek már, ne feledd. Ami pl. a Stonesban egy év, a Trashban kettő. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23564) #20655360 válasza Eastman (#23561) üzenetére


#20655360
törölt tag

vat da fak.
Nem igaz, h mindenki elfelejt zenélni. :N

Gyorsan kell vmi ellenszer:
[link]
Az uccsó jó albumuk. :D Az első nóta az örök kedvencem tőlük.

(#23565) csadi0011


csadi0011
őstag

Gidnim'Rém - Pingvin @ Szimpla Kert

Ez minek az át/feldolgozása? (1:35-től) Vagy ha nem az, akkor mire hasonlít? Amúgy jól szólnak.

Ez tetszik tőlük nagyon:
A Gidnim'Rém "Kisállatos"

(#23566) kemotox válasza csadi0011 (#23565) üzenetére


kemotox
addikt

Hirtelen egy Sweet home Alabama ugrott be, de másodjára már nagyon nem az.

(#23567) #20655360 válasza csadi0011 (#23565) üzenetére


#20655360
törölt tag

Lenny Kravitz - fly away

Am nagyon durva, h mik voltak már 30 évvel ezelőtt is:
Bathory - Under The Sign of The Black Mark - 1986 (Full Album)
Most ismerkedek a műfajjal. Eddig kimaradt totál. Nagyon durván csodálkozok magamon h bejön.
Végül is keményebb thrash, ill felpörgetett punk, össze-vissza károgással. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23568) Moleman válasza csadi0011 (#23565) üzenetére


Moleman
addikt

Lenny Kravizt - Fly Away?

Lekéstem. :D

[ Szerkesztve ]

(#23569) #20655360 válasza Moleman (#23568) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem gond, jó kis nóta az, elfér a link 2x is. :)

[ Szerkesztve ]

(#23570) csadi0011


csadi0011
őstag

Aa igen, köszönöm :R tényleg, azt is énekli a srác. Rég hallottam már. :B

Még egy számot berakok tőlük, ez jobban illik a topicba.
Gidnim Rém "Bogárszáguldó"

Amúgy mivel nem gitározom rég óta, mindig félek, hogy a véleményem még gyerekcipőben jár és olyat mutatok/mondok, amik egy gitáros számára érdektelen, aztán majd nekem is az lesz.

(#23571) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Akkor beállok a sorba: CAPTIVITY & DEVOURMENT

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23572) Kobe


Kobe
veterán

Nah, kerulgetem ezt a cort kx5ot egy ideje....a kerdesem annyi volna, hogy hasonlo arszinvonalon van esetleg hasonlokepp ajanlott LP formaju darab, nem strato ? (Mint pl a cort z42 vagy z44)

(#23573) Moleman válasza Kobe (#23572) üzenetére


Moleman
addikt

LP formából én Vintage V100 alá nem adnám, azok 60 körül kezdődnek használtan, a ragasztott nyakú Epiphone-ok pedig még 10-20 ezerrel drágábbak. Neked kell tudnod, mit szeretnél, egy LP nagyon más világ, mint egy KX5-féle superstrat.

(#23574) jettison válasza Kobe (#23572) üzenetére


jettison
tag

Ár-érték arányban szerintem jók a Cort gitárok, ha új gitárban gondolkozol. Ha használt is szóba jöhet, akkor nyilván a használt gitárok jobb aránnyal rendelkezhetnek.

Egyébként a Cort Zenox-ok nem LP formájúak, csak épp ez is single cutaway, mint az LP. Ha mindenképp Les Paul felé mozdulnál, akkor vagy a már említett opciók, vagy a Cortnak is ott a CR szériája.

(#23575) #20655360 válasza Kobe (#23572) üzenetére


#20655360
törölt tag

Biztos, h jobban kell?
Az LP cool de:
-dögnehéz
-fejnehéz
-vastag
-nem ergonomikus test
-szólózni nehezebb rajta
-628mm-s menzúra (egyeseknek előny, másoknak hátrány)

(#23576) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Sziasztok!

Lehet hogy volt erről szó már a topikban, de több évnyi fórumozás kommentjeit sajnos nincs időm elolvasni, így felteszem a kérdésemet. :)

A lakásunkban úgy tűnik hogy van valami gond a földeléssel, mert ha a gitár bármely fém pontjához hozzáérek, halk "pattanó" hangot ad ki. Elvittem más lakásba a hangszeremet és az erősítőmet, ott nem létezett ez a probléma! Szóval itthon van a gond. Kipróbáltam másik szobában, másik konnektorban, és MINDENHOL ilyen.
A kérdésem, hogy mit lehet ezzel tenni? Létezik olyan hosszabbító ami orvosolja a problémát? Vagy valami mással kellene próbálkozni?

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#23577) brickm válasza kazuma921 (#23576) üzenetére


brickm
őstag

Ha nincs földelés, akkor nincs földelés, erre nincs orvosság.
1:1-es balanced driverek léteznek, amik a di box olcsóbb változatai, természetesen ezek nem tartalmaznak transzformátort.
Illetve DIboxok.

(#23578) NeoPampalini válasza kazuma921 (#23576) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Panel és/vagy nagyon régi kábelezés? Lehet, hogy nincs is bekötve a föld a lakásba, vagy csak a fürdőszobában van (tipikusan panel). Ha ez a gond, egy földelt hosszabbító nem oldja meg.

(#23579) BluEyes válasza kazuma921 (#23576) üzenetére


BluEyes
őstag

Először is egy villanyszerelőt keríts, aki kiméri a lakást. Lehet hogy a mosógépetek is életveszélyes.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23580) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Panel, és valószínűleg a földelés is régi. Szóval az egész lakás a "ludas" ezek szerint. Okozhat a későbbiekben valami problémát, az idegesítő pattanó hangon kívül?
Köszönöm a válaszokat. :)

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#23581) Kobe válasza #20655360 (#23575) üzenetére


Kobe
veterán

Pontosítok. Nem a klasszikus LP formára vagyok rámoccanva, hanem inkább a single cutaways, LP-re hajazó formára. (Na jó, egy Cort CR250 fekete kivitelben nem lenne megvetendő :) )

Hasonló árban, mint a KX5, a Z42-t és a CR100at találtam, bár nekem a klasszik műanyag panelos LP forma helyett inkább a single cut jön be, mint írtam. ezek szerintem valamivel könynebbek is mint a hagyományos LP.

A menzúrát nem tudom, nekem alapból nincsenek pók ujjaim, rövidebbek, és nem is vékonyak, így pl anno az Ibanez RG320amnál szenvedtem eléggé, hogy annyira nyíljon a kézfejem, hogy rendesen le tudjak fogni.
Bár nem tudom a kb 2 cm távolság 24 fele osztva gyakroaltban mennyire jelent "megváltást"

(#23582) #20655360 válasza Kobe (#23581) üzenetére


#20655360
törölt tag

Cort CR250 nagyon faszán néz ki az tuti.
Annyi jobbkezes gitár van, h vicc (irigy vagyok kicsit balosként :P ), neked kell választani.
Tudom, nehéz.

A Gibson menzúrás gitárokon könnyebb nyújtani, kisebb a húrfeszesség. Pl. 10-es készlet, standard tuning kezdőknek is ideális.
Fender stílusú nyakon uaz a készlet feszesebb. Ott 9-es az alap, standard tuningnál.

(#23583) Gyick válasza Kobe (#23572) üzenetére


Gyick
őstag

Én is hasonló dilemmában vagyok.Cort Aero 11 ami nagyon tetszik alapból.Vagy legyen kicsit drágábban az x-11..(Floyd Rose-szerű tremoló,24 bund nem csak 22,Emg pick-up) bár ez az echte superstrat kevésbé jön be bár ez a legsokoldalúbb kétségtelen,vagy nyüljak kicsit jobban a zsebbe és legyen M600(a tremolós féle) a PRS forma ami megint nagyon bejön.De a Vintage VRS100 TGN is esélyes.Még abban sem vagyok biztos hogy egyáltalán kell-e tremoló mert eddig a Bigson Les Paul kópiámmal is jól elvoltam tulajdonképpen :D Vagy vegyek fixhúrlábast és a különbözetet költsem inkább multieffektre/pedálra.Szerencsére találtam üzletet akik szállitanak külföldre így jóval olcsobban kijövök.Szar mert minél többet nézelödök annál több gitár kerül a képbe és annál nehezebb dönteni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23584) Moleman válasza Gyick (#23583) üzenetére


Moleman
addikt

Próbálj meg kipróbálni mindent, ami csak szóba jöhet, elég jól le tudja szűkíteni a listát, hogy mit érzel kényelmesnek. :) Jövő hétvégén lesz a Music Expo (leánykori nevén Hangfoglalás), ott sokmindent végig lehet simogatni.

(#23585) ayy_lmao
Az M600-at én is nagyon ajánlom, majdnem olyat vettem 1 éve.

[ Szerkesztve ]

(#23585) #20655360 válasza Gyick (#23583) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az M600 kua jó hangszer, ha nem lenne lakkozott a nyaka, simán elmenne shredder gitárnak is.
A felezhető EMG-vel szerelt változatot ajánlom. (EMG SRO)
C nyak, Gibson menzúra, jumbo bundok (amiket spec én utálok, de a többség szereti. :) ). Vicc súlyú, nem fejnehéz. Made in Indonesia.
Ill. használtan okés ára van. (Újonnan 120k, eléggé felment az utóbbi időben, ennyit sztem már nem ér)

(#23586) Kobe válasza Gyick (#23583) üzenetére


Kobe
veterán

Floyd rose t nem igazan ertem mire kellhet az egyszeri embernek, nekem meg steve vai zenejeben is bantsa a fulemet pedig o meg ert is hozza es hasznalni is tuggya ;]

Sztem 170-200k alatt nem nagyon lehet ertelmes FR el szerelt peldanyt talalni...mas kerdes hogy sokan ki sem hasznaljak viszont macera beallitani, hangolni, hurt cserelni rajta

[ Szerkesztve ]

(#23587) jettison válasza Kobe (#23581) üzenetére


jettison
tag

Hasonló árú fix húrlábas Cort-ok hasonló minőségűek lesznek, így itt tényleg az a döntő, hogy melyik tetszik jobban. A Zenox-ok teste nagyobb, mint az Les Paul-oké, és van belőle vastagabb és vékonyabb kivitel is. Nem teljesen egyértelmű melyik vastag vagy vékony, de én azt láttam, hogy a régebbi modellek vastagabbak az újabb modelleknél.

Például Z42 vékony:
http://www.cortguitars.com/au/product/z42-1
Z42 vastag:
http://www.cortguitars.com/au/product/z42-ft

Z-Custom vékony:
http://www.cortguitars.com/uk/product/z-custom-1
Z-Custom vastag:
http://www.cortguitars.com/au/product/z-custom-3

A vastagabbak egyébként igen tekintélyes tömeggel bírnak. Ha még eddig nem tetted volna, érdemes kézben fogni őket...:)

[ Szerkesztve ]

(#23588) Moleman válasza Kobe (#23586) üzenetére


Moleman
addikt

Ez egy nagyon jó kérdés, nálam pl van egy belső kényszer, hogy kell a háztartásba egy floydos gitár. Ritkán játszom olyan zenét, amihez kéne, de olyankor jó lenne.
A probléma ott kezdődik, hogy van is egy, de az fix hidasra lett alakítva, mert a mindennapi használhatóságot egyértelműen akadályozta a floyd, viszont túl jó hangja volt, hogy csak 2 havonta játsszak rajta. Ezért vágyom egy másikra, ami floydos maradhatna... Ördögi kör. Végül mindig oda jutok vissza, hogy 30 perc visszaalakítani a meglévőt lebegőre, emiatt nem veszek újat. :)

(#23589) Plazmacucci válasza #20655360 (#23575) üzenetére


Plazmacucci
félisten

-dögnehéz puhatestű akinek 4 kiló nehéz
-fejnehéz nem igaz
-vastag különben honnan jönne a hagja?
-nem ergonomikus test sorry, wat?
-szólózni nehezebb rajta nehezebb mint egy superstraton, azért a többségnek így is megy
-628mm-s menzúra (egyeseknek előny, másoknak hátrány) igaz

just sayin' ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23590) #20655360 válasza Plazmacucci (#23589) üzenetére


#20655360
törölt tag

Akk puhatestű vagyok. :DD

Am a hangja a húrból, pickupokból és a pengetőből/ujjakból jön. ;]

(#23591) Moleman válasza Plazmacucci (#23589) üzenetére


Moleman
addikt

Az ergonomikus test ellen én is vitába szállnék, ha ülve játszom, nagyon kényelmetlen helyen nyomja a mellkasom, ellentétben bármelyik másik gitárommal. Állva már tökmindegy. A többi ponttal egyetértek, főleg, mivel az enyém csak 3.4 kiló, a rajta lógó 6 centi széles bocihéjjal együtt. :D

(#23592) #20655360 válasza Moleman (#23591) üzenetére


#20655360
törölt tag

Rendre rám jött a WC-zhetnék, amikor az LP-men játszottam. :DD Pont úgy nyomta a hasamat/oldalamat vagy nem tom. (ülve játszok többnyire)

Az én kínai copy-m viszont tényleg nagyon fejnehéz. Ok copy, de uaz a forma, rögzítők uazon a helyen stb.
Próbálnom kéne egy igazit egyszer.

(#23593) brickm


brickm
őstag

Volt gitáros, nincs gitáros...:D

Érdemes kb 4.perctől nézni...valami borzalom lehetett a keverés, mert elég mérges fejeket vág...a dobos is integet... :D

(#23594) brickm válasza #20655360 (#23590) üzenetére


brickm
őstag

az enyémek egy-két kivétellel 5kg felett vannak.
Az állítás meg csak részben igaz, egy faroslemez lapba hiába teszel jó hangszedőt, nem fogod győzni kompresszálni.
Most jöhet a lapátgitár metál hang miegymás, de jelzem, kompresszált hangot fogsz ott is hallani, azzal sose fogsz mélyenbúgó éneklő dallamot játszani.

(#23595) #20655360 válasza brickm (#23594) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az tényleg igaz, h egy solid metal gitárból nem igazán lehet hollow body jazz tónusokat kihozni alapból.
Egyszerűen nem rezonál be eléggé, mert nincs anyag.

Én meg közben erősen gondolkozik, h betegye-e az emg 60-at híd pozícióba. :DD
Vágjon a rohadék, mint a beretva.
Ez a másik véglet. Búgásnak nálam nincs helye. :)

(#23596) Kobe


Kobe
veterán

hülye kérdés következik....van, létezik esetleg valami összefoglaló táblázat hiteles forrás által készítve (mondjuk valami ismertebb gitáros, vagy gitármagazin által, szóval nem a blikkben jelent meg hétvégén :D ) ami relative megbízhatóan összefoglalja, hogy milyen méretű ujjakhoz általában milyen nyakméret, nyakprofil passzol (és neadjisten ezek milyen gitártesteknél vannak pl)

El akarok menni kézbefogni párat, de nem tudom pesten hol van nagyobb cort kínálat, neadjisten vintage v100 kirakva.

Az ujjaim nem túl rövidek, de nem is vékonyak, és félek kicsit, hogy egy 24 bundos stratonál már problem lehet. Amik miatt hezitálok pl egy strato vagy LP között:

- A KX5 sima csiszolt nyakú, szerintem előnyösebb mint egy LP féle lakkozott
- 24 bund - technikailag hasznos, de ujjmretben lehet macerás
- anno az ibanezem egy elég erős D shapel volt megáldva, ami szószerint törte is a kezem néha, ezért lehet az LP kerekebb profilja bejövősebb

Persze ezeknek magamnak utána kell járnom, megfogdosni, de létezik (pl a táblázat) ami ezekhez jó támpontot ad?

(#23597) nagyArc válasza Kobe (#23596) üzenetére


nagyArc
tag

Szerintem ezt csak egy személyes próba döntheti el. Pl. a Yamaháknak híresen vékony nyakuk van, de sokan pont ezt szeretik, pedig lapátkezük van. Erről a "vastag ujjak problémájáról" van itt egy jó írás.

(#23598) BluEyes válasza Kobe (#23596) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezekné kisebb-é a kezed?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23599) impalaman


impalaman
aktív tag

Nekem viszonylag nagy kezem van, mégis a Fender Mustang jött be legjobban az eddig próbált gitárok közül, pedig annál csak 610 mm-es a menzúra. Embere válogatja az ilyesmit szerintem. :)

(#23600) jettison


jettison
tag

[link]

Zseniális ahogy nyomja...:D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.