Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) maross


maross
veterán

ss3-bol maradt egy folosbe, 3.15euro = 930ft-ra jon ki/fo.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#24952) Gaborka30 válasza sagem (#24945) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Mindenkinek sikerült bejelntkeznie a steam acc-jával? Már másodszor változtatom meg a jelszavamt, de böngészőn keresztül nem tudok bejelnkezni. Természetesen kliensen keresztül benn vagyok.

(#24953) sagem válasza Gaborka30 (#24952) üzenetére


sagem
addikt

Legyen publikus a profilod, ha az és nem megy, akkor várj egy kicsit, valószínűleg túlterhelt az oldal, nekem is csak nehezen ment.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24954) bijesz


bijesz
aktív tag

Amazonon lévő steames walking dead-ről tudja valaki, hogy régiózáras -e?

(#24955) Gaborka30 válasza sagem (#24953) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszi :)

(#24956) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Ennyit a gamersgate-ről és a borderlands2-ről... Refund lesz belőle.

Facebook oldalukon írogatják, hogy ilyen email-t kapnak a felhasználók:

We´re very sorry but due to technical difficulties we are not able to deliver the product you purchased and have provided a full refund of your purchase. We are currently looking into the possibility of additional compensation for this inconvenience.

(#24957) dgabor80


dgabor80
tag

Borderlands 2 esetleg maradt vkinek? Amivel semmit sem tudtok kezdeni? :-)

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#24958) Vasinger! válasza scorpy02 (#24956) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akárki akármit is mond, ez nem fair hozzáállás. Amíg nincs kifizetve és átadva az áru, addig megértem, ha visszalépnek, mert joguk van. De miután meg lett véve és ki lett fizetve, ez már így nem oké.
Talán még jogszabályba is ütközhet, bár gondolom ennek utánajártak.

stevve:

+1

Ez meg a másik. Így biztos elvesztették a hitelességüket sok emberben.

Nem hinném, hogy megéri nekik most elveszíteni ennyi vevőt, mintsem egy kis veszteséget most elviselni ami meg se érződne a karácsonyi hajrá miatt...

1000%, hogy ha STEAM csinált már ilyen bakit, akkor sem ez volt rá a megoldás. Látszik azért, hogy ki a nagyhal a vízben....

Amúgy azokkal mi lesz, akik már beaktiválták a kulcsokat? El fog tűnni a STEAM accukról? :F

[ Szerkesztve ]

(#24959) stevve válasza scorpy02 (#24956) üzenetére


stevve
nagyúr

Ennyit róluk... hiteltelen bolttá váltak ezzel és megbízhatatlanná is egyben. Nem csodálnám, ha ezrek hagynák ott őket, akármennyire viszik is le legközelebb az árakat. Azokban az árakban már nem nagyon fognak hinni a népek. :(

Vasinger!:
Nem biztos, hogy utánajártak, inkább csak hoztak egy döntést - az egyik legrosszabbat.

[ Szerkesztve ]

(#24960) nepszter1


nepszter1
addikt

[link] Meddig tart ez az akció amzonon ?

(#24961) DeFranco válasza stevve (#24959) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez nem igaz, ez nyilvánvaló tévedés volt. Erre még a PTK is ad lehetőséget, igaz nem a kiskereskedelem esetében, de a szabály szelleme szerint egy ilyen nyilvánvaló tévedést semmissé lehet tenni.

(#24962) Rent


Rent
senior tag

és mi lesz azzal aki már aktiválta az egyiket a 4 ből? Azt végképp nem tehetik meg, hogy nem utalják vissza és nem adják oda a +3 gift kódját sem, mert a 4packért fizettem annyit amennyi az oldalon volt és a számlán. Tehát az én gondom az az most, hogy a 3 giftelhetőnek legyen kódja. :)

(#24963) Vasinger! válasza DeFranco (#24961) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Miért lenne nyilvánvaló? Amazon is csinál 90%-os leárazásokat, mégsem tévedésből. Szubjektív, hogy mi irreális és mi nem.

Úgy utálom az ilyen előre nem rögzített szabályokat....

[ Szerkesztve ]

(#24964) DeFranco válasza Vasinger! (#24963) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Itt is mindenki tudta hogy elcseszték. Ennyire volt nyilvánvaló.

(#24965) stevve válasza DeFranco (#24961) üzenetére


stevve
nagyúr

Vásárlás után kétlem, hogy a PTK vagy más törvény, állásfoglalás ezt így kezelné, de érdekelne, ha van erről írás is valahol. Ha megvetted és ők azt mondták rá, hogy oké a dolog, onnantól mi a tévedés és visszatérítés alapja?

[ Szerkesztve ]

(#24966) Crytek


Crytek
veterán

Ez a gamersgate-es ügy lerendezödhetne már mert Ghost Recon FS Digital Deluxot tolnám már nagyon :D De ott sincs serial :(

Nagy genyók ha visszaadják a pénzt és a gameket meg elveszik!

Next PC Upgrade: 2022

(#24967) Rent válasza stevve (#24965) üzenetére


Rent
senior tag

Sztem sincs arra vonatkozó ha már kifizetted, max ha a számlád van meg róla, felhívhatják a figyelmedet hogy elbasztuk sorry, visszavonjuk, de ha már kifizetted a számlán lévő linken és berakta my games-be, na onnantól szerintem, mondom csak szerintem, nem utalhatják vissza. Bár felőlem visszautalhatják, max visszautalom az én két vásárlómnak is az árát, viszont az enyém bereggelve marad steamen.

(#24968) Zsolty001 válasza DeFranco (#24961) üzenetére


Zsolty001
tag

Én csak azt nem értem, hogy egy ilyen baki után (Bethesda pack) ami után 5 napig ültek, hogyan tudták ezt még egyszer elkövetni (Borderlands 2). Nem csodálkoznék, ha ezek után csoportos pert indítanának ellenük, hacsak nem kompenzálják a vevőket.

(#24969) warcat válasza Vasinger! (#24958) üzenetére


warcat
veterán

KIS veszteség? :) 300 rendelésszámot ugrott nekem kb 15 perc alatt míg próbálkoztam dél körül.
Van aki azzal kérkedett,hogy 10-20 4packot vett,de legyen 2 játék /rendelés és csak 2 óra míg elfogadták (hosszabb volt) Ez nagy-nagyon alulbecsülve 4800 játék,ebből minimum 10 euró per darab járna a kiadónak
=48000 euró, Ez mintegy 14 millió forint veszteség, és nagyon-nagyon alábecsültem a számokat.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#24970) stevve válasza Rent (#24967) üzenetére


stevve
nagyúr

Nagyjából az lesz, igen. Ők visszautalják és ennyi, részükről jó nagy arcvesztés és ráadásul nem is épp szabályszerű, mert opciót kellene kínálniuk, nem pedig egyoldalúan eldönteni. Ha a Tescoban veszek kenyeret, de rájönnek, hogy 200 helyett két forintért adták, visszavehetik-e, ha már kifizettem?

(#24971) DeFranco válasza Zsolty001 (#24968) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, hát lehet ezen berzenkedni, de ez már tényleg a szarrágás csúcsa.

Az még OK, ha valaki megveszi, ezt írtam is anno, de ha ezt a hibát korrigálják - mert ő is tudta, hogy csak egy hibát használt ki - akkor elkezdi itt verni magát a földhöz, hogy milyen eljárás ez... undorító.

A személyes véleményem, (és most nyers leszek - parential advisory needed) hogy rohadjon rá az ilyenre a steam acca, mert egy rosszindulatú bunkó.

Lehet kövezni.

@Asbee: jó. Kerülj egyszer a farok másik végére, aztán majd megtudod miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#24972) mrhitoshi válasza stevve (#24970) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Főleg ha már bezabáltam. (Steam-be beregeltem.) ;]

PS4

(#24973) Asbee válasza DeFranco (#24964) üzenetére


Asbee
veterán

Engem miért kell hogy érdekeljen, hogy elcseszés vagy nem? Ennyi volt az ára megvettem, kifizettem úgy érzem ez így már nem olyan fair húzás, vállalják a következményét és adjanak kódot.

(#24974) Rent válasza warcat (#24969) üzenetére


Rent
senior tag

Le kell tudniuk nyelni, mert törvény sztem erre nem ad lehetőséget, hogy miután kifizettél egy számlát ne kapd meg a terméket, hanem visszautalják a pénzt és nem olyan indokkal, hogy nincs kulcs, mert nem árulják többet, hanem hogy elárazták. Főleg ha a packból már felhasználtál egy kódot. Na onnantól nem tudom mit fognak tenni. Ráadásul én már nyitottam náluk egy ticketet, amiben leírtam a gondomat, hogy feleségemnek elküldtem az egyik giftet ajándékba az email címére, ahova megérkezett a gift, majd rákattintva a linkre, bejött a GG oldala a saját bejelentkezett akkommal (LOL) majd kiírta hogy itt az ajándék, majd berakta a többi közé, csak most már 2 giftelhető marad a 3-ból, illetve nem a 4. hez írja a kódomat (amit már bereggeltem steamen), hanem a 3.-hoz, és a 4.-hez nem ír kódot. (gondolom nincs most jelenleg kulcs). De írtam erről ticketet, hogy ne vesszen már el az az 1 gift.

(#24975) xavix13


xavix13
senior tag

Valaki leírná röviden hogy mi volt ez a Borderlands 2-ös eset? Nincs kedvem visszaolvasni 700 hsz-t.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#24976) sagem válasza scorpy02 (#24956) üzenetére


sagem
addikt

Mondjuk ez a levél szerintem azoknak ment ki, akik kulcsot sem kaptak, és ez így teljesen rendben van, máshol is volt már olyan, hogy elfogyott menet közben a darabszám, aztán utólag sajnálkoztak, pénz vissza megy és sajnos IJ a vásárló.

A kérdés inkább az, hogy lesz e második kör, azaz vissza veszik e a már beaktivált kulcsokat is?

Egyébként meg nem néztem meg, de simán lehet, hogy van az oldalnak egy szabályzata valahol amit a regisztrációval, vásárlással automatikusan tudomásul vesz a vásárló, s ha abban rögzítették, hogy technikai hiba miatt léphetnek ilyet, akkor az szabályos. Sok boltnak van hasonló szabályzata, csak épp nem kerül előtérbe, mert ritkán hoznak össze ennyire durva hibát (nem is értem, hogy nem vették észre -és állították meg- 15 percen belül..)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24977) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

köv-köv

:D

(#24978) Vertigo18 válasza xavix13 (#24975) üzenetére


Vertigo18
addikt

keveseb, mint 5 euróért kitettek Borderland 2 - 4 packot... Mindenki rárongyolt, befos0tt a szerver, aztán persze annyi kulcs meg nincs, amennyit kifizettek már a vásárlók... Itt is volt, aki 10et próbált venni (10x4 Borderland 2), nem tudom mennyit sikerült a végén...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24979) AkosAkos válasza xavix13 (#24975) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Néhány euróért árultak GamersGate-en Borderlands 2 four pack-et. Most rájöttek,hogy ez hülyeség volt,veszik vissza a kulcsokat.

(#24980) Crytek


Crytek
veterán

Ezért minimum székházat kéne ostromolni vagy gyújtogatni aztán átjönnének a néppel nem lehet szórakozni :DDD

Pedig de örültem miután a future soldiers és a borderlands 2 ára levonódott a számlámról,erre tessék a legrosszabb rémálom valósult meg,hogy elveszik őket :(

Next PC Upgrade: 2022

(#24981) Rent


Rent
senior tag

Pontosabban 9,37 euróért lehetett 4packest venni. Nekem ennyiért sikerült (eszembe nem jutott hogy nem igaz, mert lehetett volna 90% akció is :C amazonon nem két ilyen akció volt), egyet sikerült reggelni a 3 ajándékozhatóból 1 et ajándékoztam asszonynak de vmiért hozzám rakta be (valszeg mert nem jelentkeztem ki GG-ből és az emailéből hozzám routeolta) viszont ahhoz nem írt még ki kódot. Szóval jelenleg még csak 1 kódom van 4 helyett, de az az 1 működött Steamen. Abban bízok én is, hogy aki legalább 1 kódot már kapott, az megkapja mind a 4-et, ha már kifizette a weben kiírt, és emailben visszaigazolt többször is feltüntetett árért, amit nem 1x kellett közben megerősíteni...

[ Szerkesztve ]

(#24982) Vertigo18 válasza Rent (#24981) üzenetére


Vertigo18
addikt

(OFF)(OFF)Bocsánat, tévedtem az összeget illetően! :R (/OFF)(/OFF)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24983) bul07 válasza Rent (#24974) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy a felhasznált kulcsokat beválalják bukóba és visszatérítik a vételárat, ami részekrül kisseb veszteség minthogy kiküldeni a maradék kulcsokat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24984) Rent válasza bul07 (#24983) üzenetére


Rent
senior tag

Lehet persze az is, meg az is, hogy az törvénybeütköző cselekedet lenne. Esetleg nincs köztetek egy jogász, aki ért is a jogi részéhez a dolognak? :)

(#24985) Vasinger! válasza bul07 (#24983) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, ha lenne egy kis üzleti érzékük nem így tennének. Az üzletnél nem csak a jelent kell nézni, hanem a jövőt is.

Tehát oké, hogy most pluszba lesznek, de hogy egy jó ideig eléggé nagy veszteségeik lesznek, az is biztos....

Rent:

Egy biztos, eléggé álmatlan éjszakák várnak rájuk....

Egyik FB kommenetet idézném:

This is definitely against EU laws, because in EU, when the price is wrong, and you bought it, they need to give it to you with the advertised price. And the bunch of guys who traded the giftable copies? The paypal fees? GG will refund those too? I think many lawsuits coming your way guys!

[ Szerkesztve ]

(#24986) stevve válasza DeFranco (#24971) üzenetére


stevve
nagyúr

Csak akkor a szarrágás csúcsa, ha nem fizettél érte. Hány és hány bolt cseszett már el árakat és mire észrevették, a nép vásárolt. Ilyen esetben (azt USA is szabályozza) nem lehet és főleg nem illendő úgymond elállni a már megkötött szerzősétől. Ezen is lehet rugózni, nem vagyok jogász, de ez a legrosszabb, amit választhattak szerintem marketing és minden szempontból. Persze az ő pénzük és az ő döntésük, de nem csodálkoznék, ha bóvli kategóriába mennének át.

[ Szerkesztve ]

(#24987) Vertigo18 válasza Rent (#24984) üzenetére


Vertigo18
addikt

Reggel Én már megkaptam az osztást, hasonló szituban a Fallout 3-mal kapcsolatban...

Érdekes, hogy most többen "buktak", így többen vannak azon az oldalon, amin Én voltam reggel...

Amit kifizettem, az jár...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24988) sagem válasza Rent (#24984) üzenetére


sagem
addikt

Az oldal felhasználási szabályzata, amit elfogadtál a vásárlással, eszerint ha jól értem, teljesen szabályosan járnak el, ha visszatérítik a vásárlás árát. Meg még egy csomó bal bla pont van, szóval mint általában az ilyen oldalak ők is eléggé jól be vannak biztosítva.

"7. Prices
GamersGate reserves the right to change the price and availability of any products at any time without notice; provided, however, such price change will not affect your purchase price for orders that GamersGate has already received from you and processed.

8. Delivery of Products
GamersGate shall endeavor to deliver properly ordered products to you within a reasonable amount of time. However, on occasion, technical problems may delay or prevent delivery of the ordered product. Your sole remedy with respect to a product that is not delivered within a reasonable amount of time is to either receive a replacement of such product, or a refund of the purchase price paid for such product, as determined by GamersGate in its sole discretion."

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24989) xavix13


xavix13
senior tag

Köszönöm. Hát én szokás szerint lemaradtam erről az akcióról, de ezek szerint mégsem.
Viszont azt elég unfairnek tartom, hogy visszaveszik a kulcsokat miután már kifizették az emberek. (még ha nyilvánvaló tévedésből is lehetett ennyiért megvenni)
Egyáltalán ad erre lehetőséget a törvény?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#24990) djculture válasza stevve (#24986) üzenetére


djculture
félisten

Benne van az összes netes bolt szabályzatában, hogy ha hibás /anomálisan olcsó vagy túl drága/ áron van meghirdetve valami nem kötelesek eladni. Sőt a felhasználók jelezni is kötelesek ha ilyet észlelnek.

[ Szerkesztve ]

(#24991) bul07 válasza Vasinger! (#24985) üzenetére


bul07
nagyúr

Most azt hiszitek hogy ez őket érdekli, egy két hét és híre hamva se lesz az egésznek, jön a következő kedvező akciójuk és ugyanúgy vásárol mindenki náluk

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24992) Vasinger! válasza bul07 (#24991) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Általában a sík hülye emberek gondolkodnak így, mint amit írtál.

Akinek van egy kis esze, nem akar még egyszer hasonló helyzetbe kerülni. Tehát az állításod nem helytálló.

(#24993) stevve válasza sagem (#24988) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt azért kiemelném:

"however, such price change will not affect your purchase price for orders that GamersGate has already received from you and processed."

Itt most kifizetett és "processed" vásárlásokról is beszélünk.

(#24994) Balazs_ válasza djculture (#24990) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Az lehet, hogy ezt írják, de az EU szabályait nem másíthatják meg. Ha le van írva valahol, hogy köteles eladni, akkor bármit írhat az EULA-ba vagy bármilyen szabályzatba, a központi szabály felülírja ezt.

(#24995) warcat válasza Vertigo18 (#24982) üzenetére


warcat
veterán

Nem tévedtél,mert az angol (UK) oldalon 3,28 font (LOL) volt a 4 pack,amit nekem a paypal 4,17 Euróval váltott, és terhelt.
Amúgy szerintem csak az extra kulcsok mögül hátrálnak ki,amit megnéztek azzal nem lehet mit tenni.Legrosszabb esetben aa megnézett kulcsos packoktól elveszik az ajándékokat - egyszerűen nem látom,miért járulna hozzá a Steam,hogy elvegyék az aktivált játékokat,nincs szó lopásról,csalásról aminél persze azonnal jár az ejnyebejnye.

EA: It's in the crate!

(#24996) Rent


Rent
senior tag

Mondom legrosszabb esetben úgy járok, hogy visszautalják a pénzt, de hogy steamnek írjanak, hogy töröljék már a kulcsomat, na azt nem hiszem, hogy meglépnék. Meg hogy steam reagáljon rá, akkor majd lobogtatom a visszaigazolt számlámat a steamnek, hogy én ugyan kifizettem azt.

(#24997) BigBlue69


BigBlue69
őstag

Humble Bundle Extrák Hozzáadva..

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#24998) sagem válasza stevve (#24993) üzenetére


sagem
addikt

Több szabálypontjuk is van, biztos vagyok benne, hogy ha akarják ezek kombinációjából össze tudják azt hozni, hogy jogilag támadhatatlanok legyenek.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24999) Vertigo18 válasza Vasinger! (#24992) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem ebben nincs igazad, legközelebb is sokan fognak vásárolni, ha lesz következő akció...

Ráadásul nem tartom magam sík hülye embernek... :/

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25000) Vasinger! válasza Rent (#24996) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem itt csak 2 féle eset van:

- Vagy mindent visszavesznek
- Vagy semmit sem.

Az, hogy 4-ből 1 maradhat nálad, az nem hinném, hogy játszik. Ez nem feltétlen vallnak bölcs üzletpolitikára, mert akkor felmerülne a kérdés, hogy miért csak 1, miért nem 4?

Vertigo18:

Szokták mondani:

A okos ember más kárán tanul, a hülye sajátján. A nagyon hülyét meg egyik sem érdekli. Én ezt így látom.

Tegyük fel: Megy egy ember az utcán és egymást követő 2 este összeverik és kirabolják, akkor ha az az ember harmadjára is arra fog, akkor joggal nevezem az ilyen embert nem normálisnak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.