Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) sutszi válasza Egon (#12350) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem nagyon jó a dockeres konténeres megoldás. Pont, hogy nincs benne limitáció, mert ugyanúgy működik mint a natív app... Ha működne a bridge rész a hálózattal akkor lennének más portok, de így full gyári az élmény.
Ráadásul én nem terveztem dockert használni, de látva a repository-t hogy milyen cuccok vannak benne...Hát nagyon megjött a kedvem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#12352) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!

Van 3 lemez a szerveremben. Ezek közül az egyiket bővíteni szeretném. Mindhárom lemezen más-más fájlok találhatóak (nincsenek RAID-ben, mindegyiknél a RAID típus ALAP (Adatvédelem nélkül)).

Hogyan tudom legegyszerűbben megoldani, hogy a régi merevlemez tartalmát az újra átmásoljam (leklónozzam), és a megosztott mappák is az új HDD-re mutassanak?

Köszönöm!
ZEX

(#12353) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Hozzáadod az új lemezt, létrehozod rajta a Basic volume-ot, majd a megosztás beállításainál átállítod VolumeX-ről VolumeY-ra a helyét, ekkor megkérdezi hogy tényleg át akarod-e helyezni, elfogadod, vársz amíg végez.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12354) zex válasza AiRLAC (#12353) üzenetére


zex
aktív tag

Jaaj! Hát valóban! :) Kicsit túlgondoltam a dolgot! Köszönöm a segítséged! :R

(#12355) petir válasza Laslie (#12292) üzenetére


petir
senior tag

És a T610es hardvere ki tudja szolgálni maximálisan az XPEnologyt ?? :F

(#12356) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok!

Kérlek valaki ossza meg az épp legújabb működő bootloadert ill.Pat fájlt, köszönöm

(#12357) #56573440 válasza ikarus32 (#12356) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hali.

Összefoglaló 6-os bootloader lap alján a pendrivera a kép, értelem szerűen a magasabb számú a firssebb, jelenleg 1.02b. syno oldalán a loadernek megfelelő friss pat mehet. A loaderbe töltsd ki a vid pid értéket, és mehet a móka

[ Szerkesztve ]

(#12358) Laslie válasza petir (#12355) üzenetére


Laslie
tag

Mit értesz az alatt, hogy maximálisan ki tudja-e szolgálni?
Nálam jól fut a hw-en a DSM 3615xs verziója. A gépben lévő 16GB-os SSD-t beállítottam HDD cache-nek, így még a HDD-t sem nyaggatja annyit.
Azóta meg több RAM is a rendelkezésére áll, amióta módosítottam a kernel beállításon. [link]
Egyébként nálam nem fut sok minden (egyenlőre): PhotoStation, VideoStation, Download Station, víruskereső.
Szóval én maximálisan meg vagyok elégedve vele. Ja és nem utolsó sorban sokkal olcsóbb is, mint egy hasonló tudású Synology NAS.

(#12359) #56573440 válasza Laslie (#12358) üzenetére


#56573440
törölt tag

Főleg, hogy nem egy gyári syno arm+1 giga ramot kap. A dsmnek tök mindegy.

A futó programoknál számít, az meg felhasználás függő. Sok szálas torrent, vírusirtó, több kamera, több aktív kliens nyektetése már tud meglepetést okozni. És hol van még a vm futtatása, docker konténerek, etc.

A bármi vas is elég, meg a semmi se elég között ezek döntenek

[ Szerkesztve ]

(#12360) sutszi válasza #56573440 (#12359) üzenetére


sutszi
veterán

DSM-re milyen vírusírtó van? Ajánlott használni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#12361) Essejó


Essejó
Topikgazda

A Téma Összefoglalóban módosítottam az ajánlott házak linkjeit, az előbb vettem észre, hogy a linkek egy nem elérhető boltra mutattak. Illetve bekerült az ajánlott házak közé a Bitfenix Prodigy mini ITX is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#12362) #56573440 válasza sutszi (#12360) üzenetére


#56573440
törölt tag

A dsm-ben letölthető app. Antivirus essential néven fut. Értelme lehet, de magában, mint bármilyen védelemnek csak korlátozottan.

Ugye egy nasnál ami kilát a netre alap -kéne- legyen, hogy a fontos adatok duplikáltak, verziókövetéssel, nincs gyári értékkel kiengedve semmilyen port, hogy eleve minden fontosról van offsite ésvagy offline mentésed. Ezek mellé egy másik védelmi vonal lehet az antivirus essential.

(#12363) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Egyik HDD-mel baj van.
Még valamikor pár hónapja összeomlott ,de nem foglalkoztam vele,mert nagyon nem használtam,le is választottam. WD RED 3TB

Most pár hete újra üzembe állítottam, és tegnap megint letérdelt. Hol tudom megnézni,hogy konkrétan mi a baja? Dobjam PC-re és HD sentinel?

másik: Transmissionel megy a torrent,jelen esetben 1 HDD-n,de mivel az kezd betellni, egy részét átdobnám másik HDD-re ,hogy onnan seedeljen. Ez viszont nem jön össze, valamiért az oda átmásolt file-t újra letölti,nem pedig visszaellenőrzi.

Hol rontom el?
Jogosultság mindegyik lemezen ugyan az, megosztott mappa szintén,de mégsem akarja.
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12364) #56573440 válasza Möhe (#12363) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tudsz rajta futtatni egy bővített tesztet is synon belül, az eltart egy darabig. A tippem szerint a raw read error fáj neki, azért dobálja ki. A seagate-eknél nálam 200 millió fölött jár ez az érték, hiba nélkül, de azok ilyenek jellemzően. A 2-es redek 0-án vannak, a 4tb-s is.

Tedd vissza, futtas bővítettet, és azt a sort figyeld, hogy változik e ha megint kidobja. A syno meg minden rendes nas os a vinyó hibákra igen agresszíven lép fel, ez teljesen normális. Itt nem fér bele, hogy akkor vágja ki, amikor már fel se pörög, mert akkor minden adatod lecsóba megy róla... Ha elkezd sz@rakodni kicsit, simán szól, lementheted az adatokat és nincs fájdalom. Home use meg gariztatás esetében ez nem túl ideális, de hát na. Valamit valamiért.

ds-t használok, tm-el passzolom mi van.

[ Szerkesztve ]

(#12365) makro


makro
aktív tag

Sziasztok,

pár nap hajtépkedés után megkérdezlek benneteket is.

Konfigom: Gen8 + Esxi + Xpeno
DS3615xs
DSM 6.1.5-15254 Update 1
2018/02/26

VPN-t szeretnék építeni, de valamiért nem hajlandó authentikálni :\
VPN szerver a leírások alapján telepítve, konfigolva ( L2TP / IPSec ).
Külön user létrehozva, jogosultságok beállítva, portok nyitva ( lokál hálózaton sem sikerült kapcsolatot építeni )

Iphone 5S-el próbálkozom, de mindig ez a hibaüzenet fogad: VPN-kapcsolat ( Hitelesítés sikertelen )
Android-al szintén nem jön össze.

Próbáltam már egy rakat jelszót, titkos kérdést, kis és nagybetűs felhasználónevet, de a helyzet változatlan.
Lehet itt még valami csavar?

A vicc az egészben, hogy kb 1 éve ezt lazán megcsináltam az akkori Xpeno-n, most meg nem megy :W

(#12366) petir válasza Laslie (#12358) üzenetére


petir
senior tag

Szia ,

Letoltes, FTP, VPN, media server DLNA TV-n neznem a filmeket. Ez a resze amugy tok jol mukodik az itxen csakhát ugye a hangosság
Kamerat , fotokat nem hasznalnek rajta.
Amiket irtam arra elég lehet?

Aminek örülnék a syno alatt az egy kodi lenne amugy . :D
Anno azert dontottem az ITX mellette mert mas OS futottattam rajta.

Ami a t610bol hianyzik az a HDMI bár ahogy láttam van rá lehetoseg , mondjuk xpenology alatt nem de ha mas OS van akkor meg kellhet - tudom...kompromisszum.

(#12367) sd6 válasza Essejó (#12361) üzenetére


sd6
tag

Nekem bitfenix phenom házam volt először, a belseje ugyanaz, mint a prodigy, de 6 diskkel elég hangos volt, nem túl minőségi a rögzítés, rezgették a diskek az egész házat, illetve a szellőzése se volt a legjobb, 20cm-es ventivel is 38 fokosak voltak a diskek :((

(#12368) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy a Syno-t futtató házi szerverem file-jait elérjem az interneten nem FTP-n keresztül? Akár böngészőből, akár más módon...

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#12369) makro válasza Norbi.Sz (#12368) üzenetére


makro
aktív tag

Desktop?

(#12370) #56573440 válasza Norbi.Sz (#12368) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kívülről a webguit is elered. Onnantól le és fel is megy.

(#12371) Norbi.Sz válasza #56573440 (#12370) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Az ok, de csak a fileokat, filemanagert nem lehet elérni webfelületen?
Tehát nem adminként, ezért nem jó a web gui...

Ha jól emlékszem, Zyxel NAS is tudott ilyet:
Web Filemanager

FTP elérés le van tiltva munkából, de néha kellene 1-2 file (ha eszembe van, mailbe/pendriveon megoldom, de többször előfordult már, hogy napközben kellet volna valami).

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#12372) #56573440 válasza Norbi.Sz (#12371) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ilyet tud.

(#12373) Norbi.Sz válasza #56573440 (#12372) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Ilyenre gondoltam, de nekem nem működött így... Lehet, valamit nem jól állítottam be, átnézem újra.

Köszönöm!

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#12374) Pubszon


Pubszon
veterán

Valaki használja a szerverét 2 hálókártyával routerként?

Most egy hálókártyával DHCP szerverként be van állítva, tökéletesen megy.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12375) savariastudo


savariastudo
újonc

Sziasztok!

Van regota egy Xpeno rendszerem, perpill legujabb DSM6.1 amiben elszallt egy lemez (SSD).
A baj az, hogy ezen voltak kizarolag a csomagkezelobol telepitett programok. Igy egy reboot utan azt mondja nem tud a DSM teljesen betoltodni. A programokat sikerult ujratelepitenem a meglevo driveokra, viszont nehany szolgaltatas meg nem mukodik. Tobbek kozott a https ment el es a PhotoStation nem indul. A tobbi ugy nez ki mukodik.
A kerdesem ujra lehet telepitni vhogy a rendszert ugy, hogy az adatok megmaradjanak?
Vagy ujra lehet teljes egeszeben huzni terminalbol a csomagokat?
Ha bootnal a grub-ban a reinstallt valasztom akkor szuz telepitest akar nem ajanlja fel a migrationt.

Koszonom!

(#12376) zeotróp


zeotróp
csendes tag

Sziasztok!
Problémám van a download station-nel. Először több torrentnél írta azt, hogy:
"A(z) BT letöltési feladat sikertelen volt.
Fájl: xxxxxxxxxx
Hiba: Duplicate torrent file"
Leállítottam, újra elindítottam, semmi hatás.
Majd eltűnt a főmenüből, holott a telepített csomagoknál megtalálható volt, és futott is (seedelt).
Letöröltem, újra telepítettem, ugyanitt tartok, azaz: nincs a főmenüben, de a telepített csomagoknál megvan, és fut is).
Mindkét kötetemre próbáltam a telepítést, de semmi eredmény :O
Mit rontottam el? :W

[ Szerkesztve ]

(#12377) zeotróp válasza zeotróp (#12376) üzenetére


zeotróp
csendes tag

Egyelőre tárgytalan.
Néhány újraindítás megoldotta....

(#12378) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok!

Mi a bibi hogy a nast távoli eléréssel telo interneten keresztül nem tudom elinditani, leállítani igen, ha wifin keresztul telon tavoli eléréssel pedig mindig el tudom? Kérek segítséget, köszönöm

(#12379) Geby válasza Rengete (#12320) üzenetére


Geby
tag

Látom nem az első gépet rakod össze. Esetleg van tapasztalatod Asrock J4205-ITX lappal ? Jól látom, hogy annyi a különbség, hogy nem külső tápos hanem kell neki egy rendes táp a házba ? Valamint kicsit újabb és erősebb a gép ?

(#12380) Avicularia


Avicularia
veterán

Frissítettem a transmission-t a nas-on 2.93-13-ra. Azóta az összes torrentre azt mondja, hogy No data found! és nem futnak. Viszont ott vannak a helyükön, az elérési útban be van állítva a path és dupla klikkre meg is nyílik az adott fálj vagy könyvtár a transmission GUI-ból.
Valami ötlet, hogy mi baja lehet?
Természetesen nas újraindítása és csomag leállítása és újbóli elindítása megvolt, nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#12381) itanczos válasza Avicularia (#12380) üzenetére


itanczos
senior tag

Ellenőrizd a jogosultságokat!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#12382) Avicularia válasza itanczos (#12381) üzenetére


Avicularia
veterán

Közben elbaltáztam, mert leszedtem a csomagot és újraraktam. Persze mindent elfelejtett, és újra be kellett állítani a jogosultságokat, de most jó. Azon kívül minden bent lévő torrent eltűnt, de ez nem is baj, mert 2K felett volt a seedelt torrentek száma, most legalább alig van valami a listában :)

(#12383) supercharley


supercharley
tag

Sziasztok!
Tervezem egy ilyen rendszer telepítését fizikai vasra. Szükségem lesz majd 4K transzkódolásra is, de most nincs arra pénzem hogy ahhoz megfelelő processzort is vásároljak.
Ezért az a kérdésem hogy az telepített Xpenology elviseli-e a későbbi processzor és memória upgradet?
Elképzelésem szerint indulnék innen: Intel Pentium G4400 3300MHz 3MB LGA1151 Box, és ide jutnék el: Intel Core i5-7400 3000MHz 6MB LGA1151 Box. Alaplapként a következő áll rendelkezésre: ASROCK H270M-ITX/AC.
Memória upgradeként csak annyira gondolok hogy 4GB-ról felmegyek 8GB-ra amennyiben szükséges lesz a későbbiekben.
Szóval egyszerűen meg lehet ezt tenni, vagy esetleg borzasztó macera bizonytalan végkifejlettel és próbáljam meg inkább azonnal a végleges verziót kiépíteni?

(#12384) lajos75 válasza supercharley (#12383) üzenetére


lajos75
senior tag

Én többször cseréltem Procit és alaplapot is, és gond nélkül ment tovább.

(#12385) Avicularia válasza supercharley (#12383) üzenetére


Avicularia
veterán

Ahogy az előttem hozzászóló is mondja, tökéletesen megy tovább másik hardverrel is. Amire figyelni kell, a wincsiket ugyanolyan sorrendben kell az új alaplapra kötni, mint a régin volt. Mondjuk, te nem akarsz lapot cserélni, szóval ez mindegy is.

[ Szerkesztve ]

(#12386) Essejó válasza supercharley (#12383) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Miután alapból úgy is egy INTEL Core i3-4130-t hazudik be a DSM-nek, így szerintem nem lehet probléma.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#12387) Essejó válasza Avicularia (#12385) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ez a sorrend fizikai költöztetés esetén fontos, de SzVSz csak Raid illetve SHR lemez esetén.
Ugyanis nekem volt hogy a bent lévő Basic lemezemet elrontotta a frissítés. Kivettem és beraktam a helyére egy 1 TB-s lemezt, feltelepítettem a DSM-et, mögé raktam az elrontott lemezt. Boot után közölte, hogy a 2-es lemezen hibás a DSM, de ki tudja javítani. Javítsd! Sajna a beállításokat buktam a dologgal, de az óta mentem a beállításokat. Perhaps ennek akár Raid vagy SHR esetében is működnie kellene, hiszen a DSM minden fizikai lemez elejére felpakolja magát külön particióra, sajna ez mindaddig elmélet marad míg nem lesz legalább 3 felesleges lemezem ami minimum mennyiség a fenti dolog kipróbálásához.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#12388) Sefter


Sefter
veterán

Urak!

Eddig 4 vinyó volt a gépemben, mind alap kötet.
2 vinyó elhullott, vettem helyettük 2 újat.
Az működhet:
minden vinyó kiszed - 2 új bele - shr - régi vinyókról adatot ment az shr tömbbre - régi jó vinyókat egyesével hozzá adni az shr tömbhöz?

Psn ID: sefter_hun

(#12389) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ide is belinkelem a hozzászólásom. Konkrétan a nulláról portolok egy ZyXEL NSA320S-re DSM-et. Sajnos XPEnology csak x86-ra van, így nincs könnyű dolgom, meg nem is nagyon ismerem a Syno rendszerét. Ezért keresek egy helyet, ahol tudnék kérdezősködni, illetve vannak a témában tapasztaltak is. Ha nem probléma, meg is ragadnám az alkalmat.

Viszont mielőtt nagyon belemennék a témába, érdeklődnék, hogy mennyire szürke zóna a kernel módosítása, illetve a forrás patchelése? Bár a GPL miatt, illetve a nyílt forrás miatt én nem látom problémásnak, nem szeretnék belőle gondot... :U

Köszönöm! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12390) supercharley


supercharley
tag

Köszönöm az előző válaszokat!

Napokon belül összepakolom az XPEnology NAS-omat, szeretnék kicsit előkészülni! Jelenleg egy Windows 10-es gépet használok NAS helyett, azon vannak most a megosztott tartalmak. Sok-sok anyagot kellene majd átraknom erről az új NAS-ra. Csak hálózaton keresztül fogom tudni átmásolni, vagy esetleg van valami gyorsabb megoldás? Van esetleg olyan partíció amit képes meglátni a DSM(NTFS, EXT3,EXT3), amiről HDD to HDD tudnám rámásolni az anyagokat?

(#12391) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha HDD-t cserélek, akkor tudom probléma nélkül migrálni a tartalmat, hogy a program beállíátsokkal ne kelljen szöszölni? A rendszert tartalmazó HDD maradna, de lehet, hogy a többit cserélném.

Véleményem szubjektív...

(#12392) #56573440 válasza Mr Dini (#12389) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem jöhet, de ilyen szinten senki nem nagyon matat a gépekben... Sok helpet nem hiszem hogy erre kapsz:)

(#12393) Essejó válasza Mr Dini (#12389) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szia. Valamit kavarsz! A Xpenő nem kizárólag x86-ra van, mi több most már inkább csak x64-re.
Viszont az 5.0 környéki DSM a Xpenónál 214play-re volt és az alábbi oldalon van hozzá xpeno loader és syno dsm is. Link

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#12394) Mr Dini válasza #56573440 (#12392) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szuper! :)

Nos, az első probléma, hogy NAS-ban lévő RTL8168-as gigabit NIC-et nem "ismeri" a DS-111 kernele, azaz hiányzik a modul hozzá. A bootot követően ezeket a hibákat látom soros konzolból:

[ 10.950000] ERROR: sflash_probe - Failed to initialize the SFlash.Loading Marvell Ethernet Driver:
[ 10.960000] o Cached descriptors in DRAM
[ 10.960000] o DRAM SW cache-coherency
[ 10.970000] o 2 Giga ports supported
[ 10.970000] o Single RX Queue support - ETH_DEF_RXQ=0
[ 10.970000] o Single TX Queue support - ETH_DEF_TXQ=0
[ 10.980000] o TCP segmentation offload (TSO) supported
[ 10.980000] o Receive checksum offload supported
[ 10.990000] o Transmit checksum offload supported
[ 10.990000] o SKB Recycle supported - (Enabled)
[ 11.000000] o Rx descripors: q0=128
[ 11.000000] o Tx descripors: q0=532
[ 11.010000] o Loading network interface(s):
[ 11.010000] o register under mv88fx_eth platform
[ 11.020000] o eth0, ifindex = 2, GbE port = 0
[ 11.020000] o eth0, phy chipid = fffffff0, Support WOL = 0
[ 11.030000]
[ 11.030000] Warning: Giga 1 is Powered Off

cat: can't open '/proc/sys/kernel/syno_skip_vender_mac_interfaces': No such file or directory
[ 21.930000] eth0: started
udhcpc (v1.16.1) started
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr <titkos>
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:532
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)
Interrupt:11

lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)

Illetve szeretném beszerezni a lehető legfrissebb GPL forrást beszerezni, s abból dolgoznék. A Syno ezt a tool-t ajánlja. Na most, ez feldob egy adag elérhető platformot. Viszont arról semmi, de tényleg semmi infót nem találtam, hogy a DS-111-hez melyik csodás platform kell nekem. Belenéztem a forráskódba, s mintha ez lenne az én platformom. Az ARMv5-ből, ezáltal a VFP hiányából, az uClibc-ből, az armle-ből, illetve a Marvell-ből gondolom. Csak mondjuk nem tudom, hogy aki nincs otthon az ARM architektúrákban, az honnan tudja leírás nélkül, hogy melyik kell neki. Én már szerencsére nem először szívok ezzel... :D

A GPL letöltés pedig egész délután nem ment a linkelt programmal, de most mintha megjavult volna az oldaluk. Remélem lejön. Egyébként minden x.y. verzió esetén frissül a kernel is? Mivel nekem most 6.1.5-ös dev tree-m van, de csak a 6.1-es forrást látom itt. Ezért feltételezem, hogy vagy később adják ki, vagy ugyanaz a kernel...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12395) Mr Dini válasza Essejó (#12393) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az általad említett x64 tulajdonképpen az x86 arch 64 bites verziója. Tehát az x86 lefedi a 32 és 64 bites x86 architektúrát. Amivel viszont én rendelkezem, az egy 32 bites utasításkészlettel rendelkező ARMv5 NAS. No, erre semmilyen formában nem készült még XPEnology port, de bármilyen más, működőképes DSM sem, tudtommal...

Egyébként sok helyen olvastam, hogy a legacy 5.x-et teszik fel az emberek nem dedikált Syno vasra. Ennek mi az oka? Valami szoftveres korlátozás? :F

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12396) Essejó válasza Mr Dini (#12395) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha itt megkérdezed a népet, akkor 99,99% a legutolsó 6.1.x-et fogja megnevezni amit feltett.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#12397) Egon válasza Mr Dini (#12389) üzenetére


Egon
nagyúr

Az NAS320S-ben mindössze 256 MB RAM van, ha jól tévedek. Biztos megéri a portolással szenvedni, amikor valószínűsíthetően eléggé lassú vas lesz a végeredmény?
Nem tudom hogy egyéb szempontból hogyan teljesítene, és hogy egyáltalán lehetséges-e, de ennél még az én régi NSA-320-as NAS-om is jobb választás lenne egy ilyen projectre (RAM szempontjából legalábbis).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12398) Mr Dini válasza Egon (#12397) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Jogos, de mivel a DS-111-nek is ennyi RAMja van, szerintem működhet a dolog.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12399) #56573440 válasza Mr Dini (#12398) üzenetére


#56573440
törölt tag

A működik azért egészen véleményes :D 115j nálam az offsite backup, az irodába a rack szekrénybe került be, és az otthoni cuccokat szinkronizálja értelem szerűen.

Abban is 256 mega ram van, meg egymagos arm. Az "élmény" azért biztosan nem ér meg ennyit :D Arra elég, hogy mentést csinálgasson a háttérben, de csak a webgui megnyitása is fájdalmasan lassú, a procit konkrétan ez, vagy bármilyen program megnyitása kiakasztja, egy torrent hozzáadása súlyos perceket eszik meg az életemből...

Mondjuk pont memóriával egész jól gazdálkodik, jelenleg a fele szinte szabad, viszont ettől még tetves lassú...

[ Szerkesztve ]

(#12400) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!
Megint lenne pár kérdésem.
Nas paraméterek: Asrock Q1900 4gb ram

1, GoPro Hero 6-tal felvett 4k-s videóval elboldogul a nas, mint lejátszás?

2, Lett bele rakva a nasba még egy lan kártya, mert 2 házat szolgál ki. Kérdés arra irányulna valahogy be lehet e állítani úgy a torrentet, hogy ha szomszéd állít be torrentet azt az ő netjét használja amit meg én állítok be ott meg én internetemet használja.
Ez azért fontos mert Vodafonos 50GB Homnetet használtunk nincs rendes internet bevezetve az utcába.

Köszi SRicsi

Üdv SRicsi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.