Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) HIJ válasza Rruuer (#11050) üzenetére


HIJ
őstag

Ez a xpenology ezért egy speciális helyzet. Alap esetben gond nélkül vissza kapcsolja az eszközt USB -n keresztül, gondolom a BIOS -ban engedélyezni kell ezt a funkciót...

(#11052) Rruuer válasza HIJ (#11051) üzenetére


Rruuer
senior tag

De neked van sźünetmentesed nem?

(#11053) HIJ válasza Rruuer (#11052) üzenetére


HIJ
őstag

Van, de még nem került sor olyan hosszú áramszünetre, h ez kiderüljön :) Még a régi syno NAS -om visszakapcsolt azt tudom...

(#11054) Rruuer válasza HIJ (#11053) üzenetére


Rruuer
senior tag

Akkor nagy valószínüséggel ez is... de majd ha sor kerül rá akkor majd ird meg mert kiváncsi vagyok én is rá.

Na de mivan akkor ha az ups nincs a kompaktibilitási listán? Vagyis van csak egyel nagyobb. Akkor nem is látja a nas? Mert lenne 2ö is csak az egyik túl kicsi a másik túl nagy

(#11055) HIJ válasza Rruuer (#11054) üzenetére


HIJ
őstag

Nem hiszem, h nagy újdonság van a nap alatt. Ezek szabványra épülő egyszerű eszközök, nem hiszem h ne tudná kezelni bármelyiket. Pláne hogy a sorozatból valamelyik ezek szerint rajta van a listán... Persze ha van a UPS -en csatlakozási lehetőség, mert mostanában egy legtöbb belépő szintű eszközön nincs.

[ Szerkesztve ]

(#11056) Rruuer válasza HIJ (#11055) üzenetére


Rruuer
senior tag

Mert lenne egy apc back ups pro 900 meg egy apc back-ups cs 500 de egyik sincs közte.Back-UPS CS 650 meg ez Back-UPS RS 800. Most merjem megvenni?

(#11057) #56573440 válasza #56573440 (#11048) üzenetére


#56573440
törölt tag

és de, van, mindkét lan hullapózban rúgja a végét. király

(#11058) seger


seger
addikt

Nekem apc smart ups sc620 van. Kábele az egyik vége usb, a másik olyan mint az rj10. Nem sikerült még működésre bírnom! Valaki tud segíteni? Összedugom, de semmi sem történik. Nem tudom megismertetni vel. Listába nincs benne...

(#11059) HIJ válasza Rruuer (#11056) üzenetére


HIJ
őstag

Neki is ment!

(#11060) Rruuer válasza HIJ (#11059) üzenetére


Rruuer
senior tag

Ezt néztem én is. De a másik az jobb lenne de arról nem találoksemmit.

Itt egy videó arról amit kérdeztem hogy késöbb indul el. Meg igaz hogy az az ups az de nem látszik hogy látja e a nas. De ha valaki használ upst akkor biztosan tudja a viselkedéséböl hogy felismeri e

[ Szerkesztve ]

(#11061) zso79 válasza HIJ (#11053) üzenetére


zso79
őstag

Olvasom a sok elmélkedést, köszönöm, de még mindig nem derült ki hogy működik-e, pláne működik-e pc-vel és nem Syno-val. A gép be tud kapcsolni, ha újra áramot kap, csak nem értem miér ne lenne neki folyamatosan kraft ups mögött. Pl. van egy "fél órás" ups, 15 p után lekapcsol a nas, majd rá 5 percre visszajön az áram. Ilyenkor visszakapcsol a cucc?

(#11062) Rruuer válasza zso79 (#11061) üzenetére


Rruuer
senior tag

A szünetmentes szoftveresen kapcsolja ki a gépet, ha egy meghatározott szint álá csökken a tltöttség. A táp áram alatt marad továbbra is.
Ezt a választ kaptam

(#11063) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Inkább kérdezek, nehogy baj legyen, mert nagyon sok adatom van.

6.0.2-ről hogy tudok frissíteni, és melyik verzióra jelenleg?

Mostanában elkezdett nagyon belassulni a webes felületem, és remélem ez megoldaná a gondot.

Köszi a segítséget!

(#11064) #56573440 válasza hkari (#11063) üzenetére


#56573440
törölt tag

jun loader 1.02b legfrissebb dsm amit le tudsz tölteni hivatalos oldalról megy vele. frissítések is.

Előtte azért legyen mentésed, mert ugye még mindig bármi lehet.

(#11065) #56573440


#56573440
törölt tag

Valaki használ pci-e-s lankártyát esetleg gen 8-ban? Ha igen mit? Wifin ugyanolyan beállításokkal hibátlan a ping, megy minden, lan 1 és 2 viszont halódik...

(#11066) McAdam6


McAdam6
tag

Proxmox Ve alatt próbálok 916-ost telepíteni, el is indul a DSM-telepítő, de 56%-nál elakad 13-as errorral. Neten azt írják, hogy pd VID/PID eltérés az oka. Nade virtuális gépnél ?

(#11067) RazoR válasza #56573440 (#11057) üzenetére


RazoR
veterán

Szép kilátások.... :(

(#11068) Rruuer válasza #56573440 (#11065) üzenetére


Rruuer
senior tag

Én most vettem egyet és tökéletes D-Link DGE-528T 

(#11069) hkari válasza #56573440 (#11064) üzenetére


hkari
őstag

Köszönöm! :)

Egy dolog viszont soha sem volt tiszta. Annak, hogy DS3617 vagy DS3615-öt pakolok fel, van valami szerepe?

Most 3615 van fent.

A lépések akkor így lennének?

1, Bootloader egy másik pendrive-ra
2, grub.cfg-ben VID,PID,SN,MAC beírása. satánál gondolom ami a mostaniba van az maradjon.
3, gép elindítása, és aztán böngészőből adatok megtartásával pat betallózás.

Köszi a segítséget!

(#11070) zso79 válasza hkari (#11069) üzenetére


zso79
őstag

Én is kérdeznék ezzel kapcsolatban: jelenleg micro sd-ről megy a loader, annak a telepítésekor a default vid/pid megmaradt, mivel nincs neki olyan. Ha szeretnék biztos ami biztos egy másik loadert is készíteni pendrive-ra és ott megadom az aktuális vid/pid értékeket, akkor amikor cserélek minden gond nélkül betöltődik a dsm és marad minden a régiben?

(#11071) #56573440 válasza hkari (#11069) üzenetére


#56573440
törölt tag

csak vid pid, mást ne babrálj, mert fölösleges. A mac és sn az a ddns-hez kellett amíg ment, már nem megy.
A többi korrekt. Én valamiért mindig szeretem előtte szerkeszteni a grubot egy osf mount-tal, de kinek kinek hite szerint. Win 7-el nekem utólag macerásabb sokkal megoldani.

Az két eltérő syno modell. Nem sok technikai haszna van, ha van vagy lesz szolgáltatás, amit az egyiken már nem érsz el, akkor még mindig átteheted a másikat.

zso79: Ha a mostaninál újabb loadert teszel fel, akkor kínálja fel a költöztetést. Ha azonos verzió akkor nem. Simán kicserélheted. De a költöztetéstől se kell beszarni, minden megmarad szépen. Ha nem fut le, még mindig vissza lehet tenni a régi pd-t, ezért javaslom mindig hogy frissítésnél ne a meglévőt használjuk. Azzal a régi rendszer fel kell hogy álljon. Hacsak nem áramszünet esett be és már frissítés alatt volt a móka.

(#11072) hkari válasza #56573440 (#11071) üzenetére


hkari
őstag

Köszi szépen mindent. Nem kicsit leizzadtam, de működik tökéletesen :R

(#11073) MrTwister válasza Rruuer (#11068) üzenetére


MrTwister
őstag

Xpeno felismeri és kezeli? Tehát DSM alatt is tuti? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#11074) Rruuer válasza MrTwister (#11073) üzenetére


Rruuer
senior tag

Igen. Semmi mokolással megy

(#11075) #56573440 válasza Rruuer (#11074) üzenetére


#56573440
törölt tag

Csak pcios, a gen 8 ba meg pcie kéne, csak 16x van benne :P

[ Szerkesztve ]

(#11076) Rruuer válasza #56573440 (#11075) üzenetére


Rruuer
senior tag

Bocs. Benéztem

(#11077) sd6 válasza #56573440 (#11075) üzenetére


sd6
tag

ebay stb. helyen nézz vmi intel pcie kártyát, az jó lesz pl

(#11078) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Sajnos tegnap jött egy lemezállapot jelentésem, hogy 5000 hibás szektorom van egy egyik 3 terrás vinyómon.

Most próbálom átmásolni a dolgokat egy másik vinyóra, de kb 3 megával csinálja. Szerencsére csak filmek voltak rajta, de hogy legközelebb ne járjak így, mit lehet beállítani, hogy ennél hamarabb szóljon? Az előző haviba semmi hibát sem mondott.

(#11079) #56573440


#56573440
törölt tag

No kissé átszerveztem a lemezeket a nasban, és kipróbáltam a peta space-t. Rohadt jó...

Olyasmi mint a jbod, csak nem lemez szinten. Több kötet kijelölhető neki, egész jól bővíthető később vagy csökkenthető, majd ezekre átnyúló megosztott mappát lehet létrehozni.

Automatikusan pakolássza a fileokat a lemezek között, hogy egyenletesen töltse őket, így a teljes film és sorozatok mappám 4 köteten van szétterítve, egy share-t kell így csak nyomkodnom.

Cserébe ha meghal a vinyó a rajta tárolt anyag ugrik, jelen esetben minden sorozat pár évada ;] Direktben torrentet tölteni rá se épp jó, a gen 8 prociját megeszi, mert ugye a random file szeleteket kell kitalálja hova tegye. De sok, kisebb, pótolható anyag tárolására egészen jó megoldás

(#11080) seger


seger
addikt

Valaki tudna segíteni virtual machine manager-el kapcsolatba?
Felrakom, de nem tudom elindítani!
Már mindent kipróbáltam!

A gép egy core2 cpu, 6GB ram

[ Szerkesztve ]

(#11081) seger válasza seger (#11080) üzenetére


seger
addikt

2db virtual gépet hoztam létre, de nem tudom törölni :(

(#11082) seger


seger
addikt

Raktam másik hálókártyát a gépbe, de nem látja. Pedig ez a kártya már volt xpenoba és működött. Erre valami ötlet?

(#11083) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Kamera beállításban hol érdeklődjek? Egy kínai IP kamerát szeretnék beállítani de nem megy. Egy Tp-linket simán felismer. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#11084) GoZoL válasza MADcat (#11083) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szerintem ez a lényeg: ONVIF 2.0, RTSP protocol support
Ez szerepel a kamera tulajdonságainál?

(#11085) MADcat válasza GoZoL (#11084) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Onvif prifle s.

Amúgy escam qd300 a típus.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#11086) GoZoL válasza MADcat (#11085) üzenetére


GoZoL
senior tag

Itt érdemes szétnézni, az eszközkompatibilitást ezen az oldalon találod. Ahogy láttam Qnap rendszerekkel kompatibilis ez a kamera.

(#11087) seger


seger
addikt

Aki tud kérem segítsen!

Felraktam a virtual machine managert!
Nem tudtam működésre bírni, szeretném leszedni, de nem tudom!


Leállítani nem tudom, mert csak eltávolítani lehet, lehetne, de nem lehet, mert a következő fogad...

Mit kellene csinálnom, hogy le tudjam állítani és törölni?

[ Szerkesztve ]

(#11088) Patice válasza seger (#11087) üzenetére


Patice
nagyúr

Sosem használtam még csak elmélkedem:

Nincs külön felülete az alkalmazásnak? Nem állítottál le egy VM-et...
Ne a csomagkezelőben akard leállítani. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11089) seger válasza Patice (#11088) üzenetére


seger
addikt

Sehogy sem megy... nem tudom mit csinálok roszul..

(#11090) gyugyo79 válasza seger (#11089) üzenetére


gyugyo79
addikt

A VVM Tároló részébe nincs az egyik köteted hozzá rendelve ? Meg a hálózatnál is törölheted a VM network -t. Igazából ha van virtuális gép azt se árt meg ha adtál hozzá "kép" -et akkor azokat is és utána a Tároló hozzá rendelést és a Hálózat hozzá rendelést. Utána még lehet dob egy hibát amikor törölni akarod de le törli.

(#11091) sd6 válasza seger (#11089) üzenetére


sd6
tag

Ha addig nem sikerül megoldani este írj rám és teamvieweren segítek.

(#11092) seger válasza sd6 (#11091) üzenetére


seger
addikt

Köszi, de le is irhatnád, mert sokaknak lehet még jó

(#11093) sd6 válasza seger (#11092) üzenetére


sd6
tag

Látni kéne h mi a helyzet, addig csak általánosságokat lehet mondani. Btw a vmnél van olyan h force shutdown, azt próbáltad? A sima shutdown a guest os-t próbálja leállítani, ami guest tools nélkül nem megy.

Egyébként még bétásnak se nevezném, mérföldekre van a leggyengébb desktop virtualizációtól is. Pl "érdekes" a ram kezelés, vcpu-nál nincs sharing, disket iSCSI targetként adja :(
Win10 utolsó 2 build és az utolsó ubuntu be se bootol.
Messze van ez még a vállalhatótól.

(#11094) seger


seger
addikt

Office-t használ valaki? Frissítés óta nem lehet importálni, exportálni.....

(#11095) 08meszzi


08meszzi
csendes tag

Sziasztok!

Volt egy 5.2es rendszerem szépen bele építve egy gépbe. Gondoltam nyerek egy plusz rendszert, ha megcsinálom az egészet virtualbox-ba.
Sok szenvedés után elindul, és gyönyörűen megy minden, erőforrások rendben vannak.
A problémám, hogy olyan mintha a virtuál gép egy idő után (kb 2-3 óra) elmenne aludni. Ezen csak a virtuálgép újraindítása segít. Előszőr azt hittem hogy a probléma a windows hdd energiatakarékos hibernálási folyamata szórakozik velem, de nem.
Sajnos semmilyen más alvó állapotos dolgot nem találtam a virtualbox-nál.
Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?

(#11096) itanczos válasza 08meszzi (#11095) üzenetére


itanczos
senior tag

Kicsit árnyalnád a felállást?
Nem értem mi van virtualizálva. A windows a host oprendszer és azon belül van a Xeno virtualizálva virtualbox-szal?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11097) 08meszzi válasza itanczos (#11096) üzenetére


08meszzi
csendes tag

igen, win10 a host, és az xpenology megy egy Linux 2.4 (64bit)-es rendszerről.

(#11098) itanczos válasza 08meszzi (#11097) üzenetére


itanczos
senior tag

Húúúú... :)
A legveszélyesebb megoldás! :D

Nézz it körül: XPenology ESXi Hogyan

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11099) 08meszzi válasza itanczos (#11098) üzenetére


08meszzi
csendes tag

Átolvasom, köszönöm :)
Miért ez a legveszélyesebb? Mi a gond vele?

(#11100) itanczos válasza 08meszzi (#11099) üzenetére


itanczos
senior tag

A Windows lefagyásával, megakadásával minden megakad.
Ha a hőst oprendszer egy stabil, akkor tisztább, szárazabb érzés! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.