Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Pubszon


Pubszon
veterán

Munkahelyre kellene egy Xpeno szerver, főleg SMB megosztás lenne, a hálózat is csak 100Mbps.
Van egy ilyen kis Lenovo ThinkCentre M55 gép, Pentium D, 1GB RAM és egy 160-as HDD.
Erre fel tudom én rakni a DSM-et? Illetve minimum milyen nagy pendrive szükséges?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11752) itanczos válasza Pubszon (#11751) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha teszel még bele egy kis RAM-ot, szerintem feltehető. Meg persze munkahelyre kifejezetten tárolásra nem használunk 100 éves HDD-t!!!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11753) itanczos válasza Rosep (#11731) üzenetére


itanczos
senior tag

A DS3615 a leginkább támogatott külső szoftverileg! Felesleges mással próbálkozni! Ahhoz van a legtöbb kiegészítő csomag!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11754) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok

Van itt valaki aki QC5000-ITX/PH-t használ xpenology-val, és ha igen akkor melyik verzió fut nála?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11755) Pubszon válasza itanczos (#11752) üzenetére


Pubszon
veterán

Megpróbálok vetetni bele egy új HDD-t meg egy szünetmentest.
Természetesen most csak teszt jelleggel megy!
De megy szépen, elég az 1GB RAM, az én gyári Synomban (DS216+II) is 1GB van.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11756) itanczos válasza Pubszon (#11755) üzenetére


itanczos
senior tag

Azért még 1GB nagyon illene bele. A szabad ram-ot a legtöbb linux kernel IO cache-nek használja. Szóval, ajánlott!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11757) Pubszon válasza itanczos (#11756) üzenetére


Pubszon
veterán

Tudom, de gyakorlatilag nem észrevehető, főleg így, hogy 100-as a belső háló és csak SMB megosztás lesz.
Azért a sajátomba rendeltem egy 4GB-os modult. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11758) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Az mitől lehet, mit kellene megnézni, ha a következő helyzet áll fenn:

Home server -> Gép1 1GB file másolása néha 5-6000 kbyte/s, néha 60-70000 kbyte/s
Gép2 -> Gép1 1GB file másolása mindig 70-80000 kbyte/s
Home server -> Gép2 1GB fil másolása kb. ugyanaz, mint a Gép1 esetében
Gép1 vagy Gép2 -> Home server néha 5-6000 kbyte/s, néha 60-70000 kbyte/s

Ez mitől lehet??? Úgy tesztelve, hogy más nem használta a hálózatot...
10/100/1000 router + CAT 5e kábel mindenhol.

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11759) Pubszon válasza Norbi.Sz (#11758) üzenetére


Pubszon
veterán

A home szerverrel vagy annak kábelével van gond. Első körben a kábelt cserélném.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11760) Spuri2000 válasza Norbi.Sz (#11758) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Op rendszer ugyanaz mindenhol?

(#11761) Norbi.Sz válasza Spuri2000 (#11760) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Ugyanaz a Win10 mindkét gépen...
2 Patch és 1 Crosslink kábellel próbálva, eredmény ugyanaz (és mind CAT 5e).

Valami beállítás gond lehet a servernél??? Csak akkor miért gyorsabb néha? Mindig, mindenhonnan ugyanazt a filet másolnám (épp a próba miatt néztem így)...

A server felépítése:
- Asrock J3455-ITX
- az alaplappal kompatibilis (hozzá ajánlott) 4GB RAM DDR3 1600Mhz
- 1db 3,5" 1TB 7200RPM HDD
- 1db 2,5" 1TB 5400RPM HDD

Természetesen a gigabites routerre csatlakozik CAT 5e kábellel mindkét gép + server is.
A hálózatnak vannak további gépei + TV + okos eszközök, de a tesztek alkalmával csak a gépek + server volt csatlakoztatva mind kábelen, mind pedig WiFi-n (vagyis WiFi-n semmi)...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11762) Norbi.Sz válasza Norbi.Sz (#11761) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Közben néztem még FTP kapcsolattal is, ott korrekt (70-85000kbyte/s) a sebesség server -> bármely gép között... Úgy néz ki, mégsem kábel gondja van, ahogyan sejtettem is...

SMB olvasás olyan lassú valami miatt, a feltöltési sebesség itt is elég jó (45-55000kbyte/s)...
Ezzel mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11763) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kerdes a bootloaderekkel kapcsolatban.

Az elso hsz leirasban az szerepel, hogy csak update patch-ek mehetnek fol auto update-el. Viszont ha jol ertelmezem, addig, amig a bootloader kompatibilis a kovetkezo alverzioval (pl 6.1.3, 6.1.4...) addig mehet az auto update igaz?

(#11764) Rabby


Rabby
tag

Udv forumtarsak, olyan kerdesem lenne, hogy valakinek van-e tapasztalata, vagy tuti receptje arra, hogy hogyan csinaljak RAID1-bol 2 sima basic disc-et, ha nincs lehetosegem adatmentesre?!

(#11765) #56573440 válasza Rabby (#11764) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor is lehet, csak bátornak kell lenni Egyik vinyot kiveszed, pcben formazod, nasba vissza, új kötet basic. Másik vinyo atmasolod, aztán az is gyalu.
Telepített appok így torlodnek btw.

Adatmentés nélkül csak pótolható dolgok vannak gondolom rajta, úgyhogy... Más út nem nagyon van egyébként se szétszedni kötetet.

(#11766) sutszi


sutszi
veterán

Használ valaki saját vezérlős RAID1 tömböt ESXI felett Xpenohoz?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11767) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Van egy Acrock Q1900-ITX lappal szerelt, 6.1.4-s xpenologyt futtató épített nasom. Hibátlanul megy minden, 2 programot kivéve. Az audio station és a midnight commander nem hajlandó elindulni. Az audio station régebben működött, most vettem észre hogy nem fut a szolgáltatás, gondoltam elindítom, de nem indul el. Próbáltam már újratelepíteni, de az sem segített. A midnight commandernél ugyan ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy azt már az első telepítés után sem sikerült működésre bírnom. Mi lehet a gond? Az audio station-nek van valamilyen másik program függősége?

(#11768) Egon válasza #56573440 (#11765) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha egy 3 lemezes Raid5 tömböt akarok bővíteni a későbbiek folyamán plusz egy diszkkel, az ugye műkszik adatvesztés/másolgatás nélkül, XPEnology alatt?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11769) Norbi.Sz válasza Norbi.Sz (#11762) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Meg van az SMB lassúságának oka... :D

Tegnap óta szívtam azzal, hogy rájöjjek, mi lehet a probléma, de sehol nem találtam megoldást a hiba okára. Különböző lehetőségeket írtak, fórumokon, Synology ügyfélszolgálati ajánlások, stb. stb.
Semmi nem hozott javulást...

Nem tudom, hogy jutott eszembe, mi adta az ötletet, de valamiért kikapcsoltam az IPv6 címet a serveren (DSM Vezérlőpult - Hálózati interfész - LAN1 IPv6 cím).
Ezután az asztali gépekről nem tudtam elérni a servert (SMB megosztást), csak böngészőből az IP cím alapján (ugye ilyenkor IPv4 címet használja)...
SMB megosztás során valamiért IPv6 alapján érték el az asztali gépek (okostelefonok pl. IPv4 alapján) - ez akkor derült ki, mikor újraindítottam a routert, mert gondoltam, hogy még az IPv6 cím kever be, ezért nem tudom elérni SMB-n.

És láss csodát, ahogy újraindult a router, mivel már nem osztott ki IPv6 címet a servernek, azonnal elérhető lett SMB-n is újra, és az FTP-n elérhető sebességgel műxik most már így is (80-85000kbyte/s)... :D

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11770) #56573440 válasza Egon (#11768) üzenetére


#56573440
törölt tag

Természetesen. Xpen és gyári dsm nem működik semmilyen szinten másképp. Hozzácsapod a kötethez, majd kibővíted vele. Annyi, hogy mint mindig, csak azonos vagy nagyobb méretűvel lehet, és a nagyobb lemez "extra" helyét nem fogja tudni használni. De ez raid 5 globális "problémája" ezért jobb az shr. Azt is lehetett volna, csak egy kapcsolót kell áttenni egy konfigban. Itt is lett írva többször melyiket. Azzal később ha vinyót cserélsz, elég lenne 2 lemezt nagyobbra cserélni és lenne már extra hely. Itt meg az összeset kell.

(#11771) Pubszon


Pubszon
veterán

Egy kérdés.
NAT-olt interneten egy Xpenology szervert hogy tudok elérni távolról?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11772) Rruuer


Rruuer
senior tag

ha webdaval másolok fájlokat akkor mért áll meg a a másolás és indul el meg megáll és indul el? de csak exponál

(#11773) #56573440 válasza Pubszon (#11771) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szólsz hogy ne natoljanak. Nem igazán szoktak problémázni miatta. Más utat én nem tudok, nekem is próbálkoztak ilyennel, egy telefon volt. Jónapotcsókolom, ezen az előfizetésen nem érem el az eszközöket, natolva vagyok, nem szeretném, értemköszönöm. Konkrétan ennyi volt, egy óra múlva ment minden.

(#11774) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

Asrock Q1900-ITX-hez létezik olyan loader ami kernel fordítás nélkül támogatja a LAN vezérlőt? 6.1-es DSM-et szeretnék használni.

[ Szerkesztve ]

(#11775) Pubszon válasza #56573440 (#11773) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is ennyit tudok. Önkormányzati előfizetés, nem biztos hogy egyszerűen megoldható.
De megpróbálom.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11776) sd6 válasza Gre@T (#11774) üzenetére


sd6
tag

Elvileg megy alapból, ezen ugyanaz a nic van.
"Yes i'm using ASRock AM1H-ITX with Realtek RTL8111GR without problems"
http://xpenology.eu/viewtopic.php?t=20#p172

[ Szerkesztve ]

(#11777) itanczos válasza Pubszon (#11771) üzenetére


itanczos
senior tag

Amíg az adott szolgáltatónak van szabad IPV4-es címe, addig vissza kapcsolják a NAT-olás nélküli üzemmódot. Tudtommal TELEKOM már szűkös...
NAT mögött nem tudod elérni... (Persze, ha rendes szolgáltatói nat-ról beszélünk. :(

Mobil, vagy földi net-ről van szó?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11778) seger válasza GeriTheFox (#11618) üzenetére


seger
addikt

Nekem így sem csatlakozik. Bárimit állítok be connect failed!!

(#11779) Essejó válasza #56573440 (#11638) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Még csak kivenni sem kell, felrakja a GPartedLive-t egy PD-re, bebootol és törli amit csak akar.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#11780) Pubszon válasza itanczos (#11777) üzenetére


Pubszon
veterán

Helyi kábelnet. Telekomtól bérlik a vonalat meg ugye az IP tartományt is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11781) Essejó válasza Zizi123 (#11658) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Emlékeim szerint a VID\PID értéke sosem volt opciós lehetőség. Még az 5.2-es időkben sem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#11782) DJ. Ru$y válasza Essejó (#11781) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rosszul tudod. Nekem jelenleg is van olyan XPE alapú szerverem, amin látszik DSM alatt a boot pendrive, mert nincs átírva a VID\PID, mert az 5-ös DSM-eknél a loader miatt nem kellett átírni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11783) zsolt501 válasza DJ. Ru$y (#11782) üzenetére


zsolt501
nagyúr

5-ös alatt tényleg nem volt szükséges a VID/PID átírás csak akkor kellett ha el akartuk rejteni az USB-s eszközök közül, minden más esetben szükségtelen volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11784) Essejó válasza vampire17 (#11763) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem :)
Ami mehet az a: 6.1.3 Update 1, 2, 3.... de nem mehet auton a 6.1.4

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#11785) sd6 válasza Essejó (#11779) üzenetére


sd6
tag

Még az se kell, csak ssh-n belépni, root jog (sudo su, vagy sudo -i) és ezzel lehet törölni a partíciós táblát
dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1
dev/sda az 1. disk, sdb a 2. disk, stb

(#11786) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Próbálta már valaki, hogy raw diskekkel mondjuk 3 vagy 4 lemezből álló Raid5-öt a Xpeno készítse.
Milyen írás olvasás teljesítmény várható ezzel a szoftveres megoldással?
Sajnos a Hp gen8 egyetlen PCI foglalata tele van (10Gbe NIC), így raid kártyát nem tudok betenni.
Viszont a raid10, amit beállíthatnék alaplapi vezérlőről túl drága lenne....(4 lemez fele hely.)

[ Szerkesztve ]

(#11787) Essejó válasza sd6 (#11785) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Neked lehet. :) Én viszont nem vágom tán ennyire sem a linuxot, ezért nekem egyerűbb a GParted.

(#11786) llacee

Néhányszor már le lett írva, hogy a Synology Soft Raidet használ, épp ezért még az alaplap által támogatott hardweres Raid sem javasolt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#11788) llacee válasza Essejó (#11787) üzenetére


llacee
őstag

Pontosítok, ESXI vagy Hyper-V alatt lenne, nem baremetal.

De a kérdésre visszatérve nagyjából mire lehet számítani?

(#11789) itanczos válasza llacee (#11788) üzenetére


itanczos
senior tag

Akkor sem ajánlott! A mai alap pc-ken is már olyan számolási teljesítmény van a processzorban, hogy észre sem veszi a szoftver raid-et!

Semmi értelme szarakodni az alaplapi BIOS raid-del, amit szintén egy szoftver raid!

RAID-5-t nem igen ajánlott már használni, inkább RAID-6, de nem akarok hitvitát nyitni! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11790) llacee válasza itanczos (#11789) üzenetére


llacee
őstag

Értettem elsőre is, hogy ne használjam. :(
Raid6 oké, de nem 4 HDD helynél :D

(#11791) #56573440 válasza Essejó (#11779) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mert szerinted melyikkel fogja jobban elbszni? :D persze hogy lehet így is, csak egy kevésbé tapasztalt harcos egy ismeretlen hibát soha nem használt eszközzel javít, az az álmoskonyvem szerint közeli zokogast jelent ;]

(#11792) Egon válasza itanczos (#11789) üzenetére


Egon
nagyúr

RAID-5-t nem igen ajánlott már használni, inkább RAID-6, de nem akarok hitvitát nyitni!

Még egy G8-as microserver sem bírja el normálisan a Raid6-ot: beesik a sebesség másolásnál, nem hajtja ki a gigabitet.
Otthonra egyébként kb. minden raid felesleges, ez meg az én véleményem (adatbiztonságra önmagában kevés, nálam is leginkább azért van, hogy egyben lássam a tárhelyet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11793) #56573440 válasza Egon (#11792) üzenetére


#56573440
törölt tag

Home use xpen alatt az is minek? Egyszerű kötetek, felteszel egy petaspace-t aztán szeva. Pont arra van, hogy több kötetből tudj dinamikus megosztott mappát csinálni anélkül, hogy jbod féle vinyo kiesik és meghal minden, vagy shr/raid 5 fölösleges kapacitasvesztes lenne. Nem sok syno gépre érhető el a csomag egyébként, jellemzően az xs és társaira, de ugye nekünk pont van :)

[ Szerkesztve ]

(#11794) Egon válasza #56573440 (#11793) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos a 10 pont, de személy szerint beáldozom a tárkapacitás 33, hosszú távon 25%-át a némi plusz rendelkezésre állásért.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11795) llacee válasza #56573440 (#11793) üzenetére


llacee
őstag

Nekem performance kellene, mert 1 hdd, még ha wd gold is kevés.
Raid10 pedig nem ad elég tárhelyet. Ezért gondolkodtam a raid5-ön.
Nagy file-okkal dolgozom kliens szerver között 10Gbe, SSD túl drága.
A nem munkára használt gyári synomon nekem is csak egyszerű kötetek vannak, "otthonra" nem kell a raid valóban, de az otthoni munkához igen.
Gondoltam xeonnal és 16GB rammal csak lehet egy normálisabb raid5-öt összehozni. Erre irányult az első kérdésem, hogy így van-e vagy felejtős a write cache hiányában.

(#11796) #56573440 válasza llacee (#11795) üzenetére


#56573440
törölt tag

Még mindig tudsz használni ssd cace-t. Rw módban többet érsz vele szerintem mint egy raid 5-el vagy shr-el.

De ez csak egy vélemény ;)

(#11797) llacee válasza #56573440 (#11796) üzenetére


llacee
őstag

Erre gondoltam már :) , de 4HDD hely van az 5. Sata helyen csücsül egy 2,5-es vinyón a hypervisor.
Ezen felül van egy belső 2.0 USB es egy használaton kívüli usb3, amire átalakítóval tehetnék ssd-t, de egyrészt usb-n szerintem nem lenne aktív a cache lehetőség, másrészről 1db ssd csak read cache lenne.
Ill. nem tudom azt szokták m ondani az ssd-nél nem szabad teljes méretet használni ,mert hamar megadja magát.Kérdés ennél a felhasználásnál egy mezei TLC-s mennyit bírna.

[ Szerkesztve ]

(#11798) Egon válasza llacee (#11797) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezek az elvárások szerintem már egy kicsit túlmutatnak a G8-as microserver lehetőségein.
A helyedben megfontolnám egy épített szerver beszerzését, m-ATX alapokon, 6 SATA hellyel rendelkező alaplap felhasználásával.
Ha ez nem alternatíva a költségek miatt, akkor marad a Raid5 tömb.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11799) #56573440 válasza llacee (#11797) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kinőtted a vasat, van ilyen, ahogy írják építeni kell egy rendeset ;] Én is jövőre tervezem az egész szettet rackelhetővé tenni, akkor meg rendes lap + proci megy bele, szekrénybe kap egy rendes rackes szünetmentest, routert...

De a te elvárásod az jellemzően SOHO, amiről meg itt beszéltünk az home use. Azért a kettő között bizony van eltérés, nem is kicsi. Ismerős videós, otthon pakolgatja a raw anyagokat, nála 2x10 giga van aggregálva a pc és a "nas" között, 4 ssd raid 10, ennek a tartalma megy át minden este szép lassan egy raid 6-os tömbre egy másik nasra. Attól még hogy otthon van az bizony home office, és ott már attól függően mit csinálsz, lehet olyan elvárás, amihez minden sebesség is kevés ;]

(#11800) llacee válasza #56573440 (#11799) üzenetére


llacee
őstag

Volt egy ilyen gyanúm csak már annyira fel lett tuningolva a microserver és annyira megugrottak árak, hogy próbálkozom. :)
Valószínűleg egy xeonos Dell T20-asra lecserélem, mert abba belemennek a mostani ramjaim és, ha jól láttam abba azért fér HDD, ill. van bőven kártyahely.(csak az ILO fog hiányozni)

Köszönöm a segítséget, bocs a flood-ért!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.