Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Laslie válasza kekegsm (#11450) üzenetére


Laslie
tag

Szia!

A DS3615 ment rá. Eddig hiba nélkül teszi a dolgát. Meg vagyok vele elégedve. :)

Egyetlen egy kis apróság zavar. Beállítom a BIOS óráját, de másnapra 1 órát késik. Már két napja ezt tapasztalom. (Mielőtt mondanátok már kicseréltem benne az elemet.)
A pontos idő azért (volt) lényeges számomra, mert beállítottam a Power-On-ban, hogy reggelente kapcsoljon be, mivel eredetileg úgy akartam, hogy ne menjen állandóan a gép. Ezért késő este kikapcsoltatom a DSM-ből, majd reggel meg be BIOS-ból a megadott időpontban. Viszont így vagy azt tudom csinálni, hogy korábbra teszem a bekapcsolás időpontját, vagy folyamatosan működtetem a gépet, vagy én kapcsolgatom be reggelente. Azt hiszem marad a folyamatos üzem. :)

[ Szerkesztve ]

(#11452) #56573440 válasza Rengete (#11447) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem hiszem. Nem is szabadna, mert a gyári rendszert használod, tehát nincs benne mókolás... Ha nem hw hiba, amit jelez egyébként is, akkor törölve lettek max. Ha nem te, más.

(#11453) Proxy2 válasza Laslie (#11451) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Ugye a DSM-ben az időzónát be állítottad?

Proxy5

(#11454) Laslie válasza Proxy2 (#11453) üzenetére


Laslie
tag

Igen.
Ráadásul az időt NTP szerverrel szinkronizáltatom.

Az idővel nem a DSM-ben van bajom, hanem a gép BIOS-ában.

[ Szerkesztve ]

(#11455) sutszi


sutszi
veterán

DS3615xs és a DS3617xs loaderek között mi a különbség?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11456) seger válasza Laslie (#11454) üzenetére


seger
addikt

Dsm-ben jó az idő, de bios-ban nem? Ezt nem értem...

(#11457) Laslie válasza seger (#11456) üzenetére


Laslie
tag

Pedig egyszerű a válasz. A DSM szinkronizálja magát az NTP szerverhez, ezért ott mindig a pontos idő fog látszani. A BIOS viszont ilyet nem csinál, az csak a beépített óráját tudja használni. Ennek a pontossága viszont csak a HW-től függ, illetve akkor szokott még késni, ha csökken az elem kapacitása. Mivel ami elemet betettem az teljesen új volt, rá is mértem a feszültségére, így az már nem tudja befolyásolni a beépített óra pontosságát.

(#11458) wjoe


wjoe
tag

DSM 6.1.4-15217 Update 5 (HP Microserver Gen8 G1610T 4GB, ESXi 6.5.0 Update 1 (Build 5969303) 2GB alatt) sikeres frissítés.

(#11459) seger válasza Laslie (#11457) üzenetére


seger
addikt

Ezt értem! Azt nem értem miért baj ez? Sose nézem a biosba az órát. Dsm alatt legyen jó...
Windows is szinkronizál ha nem jó..

(#11460) MrTwister válasza wjoe (#11458) üzenetére


MrTwister
őstag

4 lemezes(4*3TB WD RED) gen8 SHR synologym most frissítettem én is, minden rendben ment aztán újraindítás után ez fogadott:

Syno_New gazdagép 3 merevlemezén I/O hiba történt
11 perccel ezelőtt
Rendszer esemény
Bad sector was found on disk[3].
11 perccel ezelőtt
Rendszer esemény
Bad sector was found on disk[3].
Akkor most annyi a 3-as vinyómnak? Cseréljem egy újra(még alig pár hónapos, nem tudom, hogy ezt hogyan garanciáztatom...)?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#11461) MrTwister


MrTwister
őstag

SMART ezt írja: [kép] [kép] Aggódjak?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#11462) Laslie válasza seger (#11459) üzenetére


Laslie
tag

Itt írtam, hogy miért baj ez számomra.

(#11463) sd6 válasza Laslie (#11462) üzenetére


sd6
tag

Nekem a biosban a poweron os-re van állítva, dsm-ben beállítottam, hogy minden reggel 7kor kapcsoljon be, működik rendben.

(#11464) Stefanie


Stefanie
tag

Sziasztok!

Nem rég raktam össze és helyeztem üzembe a kis NAS-om és minden flottul működik, kivéve a távoli elérést. Egy ismerősöm azt tanácsolta, hogy DDNS-t állítsak be, de nekem ez nem akar működni :/ Regisztráltam egy domain-t a no-ip.com-on, engedélyeztem az 5000-es portot a routerben, mégis, a valami.zapto.org nem tölt be pedig azt írj a státusznál, hogy "normal". Hol rontom el? A routerben az DDNS extrenal IP-jét adtam meg. Ez kell?

(#11465) fsdb válasza Stefanie (#11464) üzenetére


fsdb
aktív tag

valami.zapto.org:5000 ?

(#11466) Stefanie válasza fsdb (#11465) üzenetére


Stefanie
tag

"Site cannot be reached." :(

(#11467) Laslie válasza sd6 (#11463) üzenetére


Laslie
tag

Köszi, de ilyen beállítást nem találtam a BIOS-ban. Merre keressem?

(#11468) fsdb válasza Stefanie (#11466) üzenetére


fsdb
aktív tag

NASon --> vezérlőpult --> külső hozzáférésnél --> DDNS-nél hozzáadtad??

(#11469) Stefanie válasza fsdb (#11468) üzenetére


Stefanie
tag

Erre gondolsz?

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#11470) fsdb válasza Stefanie (#11469) üzenetére


fsdb
aktív tag

Igen.
Parancssorból ki tudod pingeli a címet?
ping valami.zapto.org
Visszadja az IP-t?

[ Szerkesztve ]

(#11471) fsdb


fsdb
aktív tag

A routerben meg kell adnod port forwardnál a helyi local IP-t. Ez a nas IP címe a belső hálón 192.168.x.x .
A helyi local port az 5000
Az external külső port ahonnan be akarsz lépni akár ez is lehet 5000
(Ha tudja a router megadhatod neki a külső ip-t is ahonnan csatlakozni akarsz.)

[ Szerkesztve ]

(#11472) Stefanie válasza fsdb (#11470) üzenetére


Stefanie
tag

Tudom pingelni, szóval ezért se értem hogy miért nem érem el pl mobilról.
Ha hozzáadom a local ip-t is, semmi sem történik ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

(#11473) fsdb válasza Stefanie (#11472) üzenetére


fsdb
aktív tag

portchecker
5000-es port?
Szolgáltató? upc digi stb..

(#11474) Stefanie válasza fsdb (#11473) üzenetére


Stefanie
tag

UPC és a saját modemje/routerje.
Azt írja hogy a port zárva. Ezek szerint a UPC blokkol? :(

(#11475) fsdb válasza Stefanie (#11474) üzenetére


fsdb
aktív tag

A UPC-nek nem szokása NATolni, legalább is felénk.
Nállam a connect boxban így néz ki.

A DHCP-nél MAC address-hez fix IP address-t rendeltem

Connected devices:
Device name: DiskStation
MAC address: 00:11:32....
IP address: 192.168.0.xx/24
Speed(Mbps): 1000
Connected to: Ethernet 2

Port forwarding:
Local;
IP address: 192.168.0.xx
Port range: 5000
External;
Port range: 5000
Protocol: Both
Enabled: Tick

Persze nálam nem ezek a portok.

[ Szerkesztve ]

(#11476) Stefanie válasza fsdb (#11475) üzenetére


Stefanie
tag

Nálam nem így néz ki, pl a DHCP-hez semmit sem tudok hozzáadni. Feladom, 1,5 napja szenvedek ezzel és semmi :(

(#11477) sd6 válasza Laslie (#11467) üzenetére


sd6
tag


RTC Alarm Power On
Allow the system to be waked up by the real time clock alarm. Set it to By OS to let
it be handled by your operating system.

(#11478) fsdb válasza Stefanie (#11476) üzenetére


fsdb
aktív tag

(Ha találsz a routerben upnp beállítást és ki van kapcsolva kapcsold-be.)
NASon --> vezérlőpult --> külső hozzáférésnél --> Router beállítása
Elég érthető próbáld azzal hátha felismeri és megcsinálja.

Nálam menne, ha hagynám neki.
Néztem valami youtubos videót. Portnyitás UPC, ott a srác még a tűzfalat is kikapcsolt bár én nem tenném.

Csak másfél nap? Pár ilyen és mosolyogni fogsz rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11479) Stefanie válasza fsdb (#11478) üzenetére


Stefanie
tag

Baszki, az UPnP nem volt engedélyezve! :W :DDD A routert se tudtam neki beállítani és ezt sem értettem, hogy miért.

Ezer hála és köszönet érte :)

(#11480) fsdb válasza Stefanie (#11479) üzenetére


fsdb
aktív tag

Örülök, hogy sikerült.
(Ha beállította, és nincs szükség rá másnál, kikapcsolnám az UPnP-t . Universal Plug and Play. Sok program tudja használni, de sebezhetőséget is jelent.)

(#11481) itanczos válasza Stefanie (#11479) üzenetére


itanczos
senior tag

Azért ne örülj annyira! A routeren az upnp nem ajánlott! Mert onnantól nem tudod kontrollálni a dolgokat!
Sokkal biztonságosabb, ha csak adott portot adott belső gép felé nyitod ki.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11482) #56573440 válasza itanczos (#11481) üzenetére


#56573440
törölt tag

Másfél napban nem olvasod el a router manualt, az bonyi. Meg kit érdekel a hálózat, ha csak egy nast uzemeltetsz. Annak semmi köze hozzá. Jó az upnp, a default port, a https meg a gyengék világa...

(#11483) sutszi


sutszi
veterán

ESXI-re telepítetnék Xpenologyt. Mindkét rendszer új még nekem, szóval nagyon ismerkedős fázisban vagyok. Tegnap próbaképp feltettem 6.1.4-et és szépen települt is, viszont a használata közben a tárhely kezelésbe kicsit belekavarodtam.
Tehát ESXI alatt 2 meghajtót kell adni neki (tutorialok szerint). Az egyik a meglévő vmdk fájl (synoboot.vmdk). Ezen kívül hozzáadnak egy új meghajtót kb 10-15GB mérettel.
Miután települt az Xpenology akkor fel akartam tenni az open-vm-tools-t, de feldobta, hogy nincs tárterület ahová lehetne telepíteni. Storage Managerben azt mutatta, hogy nincs használható meghajtó/tárterület. Hozzáadtam azt a 10GB-os meghajtót amit korábban ESXI alatt adtam neki majd ebből ő a telepítés után maradt ~5.2GB-ra már engedett telepíteni.
Az a kérdésem, hogy mekkora helyre van szüksége az Xpenology-nak azon a részen ahová telepítette magát. Lehet abból probléma később, hogy én a 10GB-ból megmaradt helyet elhasználtam? (Pl nem tud később frissülni emiatt...stb?

Ha már a fenti rész kész, akkor lenne egy 2TB-os külön lemez, amire menne a letöltés. Ezt úgy szeretném bevonni az XPenology alá, hogy szeretném elérni hálózatról fájlmegosztásként más gépekről illetve majd DLNA-val TV-ről lejátszni innen a filmeket. Itt az a kérdés, hogyan érdemes ESXI alá felvenni hogy a virtualizáció miatt a lehet legkisebb legyen a sebesség veszteség?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11484) Laslie válasza sd6 (#11477) üzenetére


Laslie
tag

Köszi, de ilyen beállítás a HP T610-es BIOS-ában sajnos nincs.

(#11485) Sajthy válasza sutszi (#11483) üzenetére


Sajthy
csendes tag

Szia,

A DSM minden hozzáadott HDD elejére felrakja magát, az open-vm-tools-t én a diskek hozzáadása után raktam fel.

RDM -ként használva adja a legjobb teljesítményt Proxy2 leírása

(#11486) sutszi válasza Sajthy (#11485) üzenetére


sutszi
veterán

Helló,

Köszi. Az RDM részt megnéztem a Proxy2 leírásában linkelt vmware oldalon is. Ez a folyamat rendben van. Ha jól láttam akkor előbb létre kell hoznom az Xpenology vm-et, hogy ezt megtudjam csinálni...Viszont itt van még egy nyitott kérdés. Jelenleg egy 320GB-os HDD-m van datastore1 néven. Erre hozom létre a VM-eket. Ide létre is hoztam az alap konfigurációt. Viszont amire a rendszer települni fog a pat fájl megadása után annak a méretét nem tudom belőni. Mi az ajánlott? Elég ez a 10GB? Ráadásul ebből lecsíphetek az Xpenology-n belül egy adott tárterületet, ahová telepíthetem a programokat? Vagy inkább külön virtuális lemezt hozzak létre erre a célra mert a rendszernek kelleni fog az a 10GB-os lemez?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11487) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy a régi 5.2-es renszeremet lecserélem 6.1-re, teljes újra telepítéssel. A boot fájl kiírása után szeretném módosítani a pid,vid értékeket, de nekem nincs semilyen mappa a megírt pedrivon! A második pendrivon vagyok túl és ha újra akarnék telepíteni rá, mind a kettőnél valami korruptedet ír ki és nem írja meg. Ötlet?

(#11488) Rengete


Rengete
aktív tag

(#11489) fsdb válasza Rengete (#11488) üzenetére


fsdb
aktív tag

Ezt szedd le: Ext2 Volume Manager
Pendrive bent. win10 startmenünél elkezded gépelni, hogy diskpart, jobb egérgomb rajta, futtatás rendszergazdaként.
list disk
Látni fogod a lemezeket.
Méretből vagy valahogy kitalálod melyik a pendive.
Kijelölöd:
select disk szám ami a penhez tartozik
disk x is now the selected disk kiírás
Ezután
clean
Diskpart succeeded cleaning the disk. kiírás
Ezután
exit

Nem kell formázni a disk imager ráír így is. (Ha kell én formázni már sajátgépen jobb gomb kezelés lemezkezeléssel szoktam.)

Ext2 Volume Managerrel betűjelet adsz neki. (Jobb egérgomb, a kék 14MB-on, Assign Drive Letter)

Látni fogod innentől és tudod szerkeszteni.
Ha végeztél. Ugyanott a Ext2 Volume Managerrel change drive letternél tudod törölni, remove a betűjelet.
Win miatt szoktam ne zavarodjon bele.
Remélem működik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11490) Rengete válasza fsdb (#11489) üzenetére


Rengete
aktív tag

Köszönöm szépen!

Sikerült visszaállítani és újra írni is és betüjelet is adni. Viszont nem tudok belépni a pendriveba mert azt mondja, hogy nincs hozzá jogosultságom :(

(#11491) #56573440 válasza Rengete (#11490) üzenetére


#56573440
törölt tag

Előtte is tudod szerkeszteni.pl osfmount.

(#11492) Rruuer


Rruuer
senior tag

Hogyha van egy pci 8x raidkártya és van hozzá egy usb3.0 riser ami 1x a másik vége és a deszkán is csak 1 1x es port van az pl raid5ben mekkora sebesség változást jelent?

(#11493) fsdb válasza Rengete (#11490) üzenetére


fsdb
aktív tag

És valóban, én total commanderrel néztem rendszergazdaként, ha a start menübe begépeled a Notepad++ ha van ha nincs ezt szedd le és telepítsd, jobb egérgomb futtatás rendszergazdaként megnyitja. (A jegyzettömb is, bár az nem ajánlott.)

[ Szerkesztve ]

(#11494) Rengete válasza fsdb (#11493) üzenetére


Rengete
aktív tag

Ezer hála !!! Na akkor most felrakom a dsm-et! :)

(#11495) Rengete


Rengete
aktív tag

Elkezdi telepíteni de megáll, hogy valószínűleg sérült a fájl!! (vazz egyszer ha fent lesz valahogy nagy nehezen, pezsgőt bontok. Ami furcsa, hogy a bootolásnál nem kell entert nyomnom mert felvillan aválasztási lehetőség és már magától ugrik is tovább.

(#11496) Rengete


Rengete
aktív tag

A 6.1.4-et akartam elsőre telpíteni. Most megpróbáltam az oldalon linkelt 6.1.3-at és azt sem telpíti fel mert kb 58%-nál azt írja ki, hogy nem sikerült a telepítés, valószínűleg sérült afájl. :(

(#11497) seger válasza Rengete (#11496) üzenetére


seger
addikt

Vid, pid biztos rendben van? Nincs elírás? Olyankor szokott ez lenni

(#11498) Rengete válasza seger (#11497) üzenetére


Rengete
aktív tag

Próbáltam számomra értelemszerűen csinálni. A két sort amire meg az volt írva, hogy nincs rá szükség, kitöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#11499) lajos75 válasza Rengete (#11498) üzenetére


lajos75
senior tag

Kihagytad a 0x

set vid=0x0951
set pid=0x1607

Szerintem így kellene lennie :K

[ Szerkesztve ]

(#11500) Rengete válasza lajos75 (#11499) üzenetére


Rengete
aktív tag

Beírtam mindegyik elé, és így sem jó

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.