Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) vtechun válasza GoZoL (#12147) üzenetére


vtechun
veterán

szia, hozzá tudod fűzni, de nem lesz több a tárhely egy kilobyte-tal sem, viszont bármelyik meghajtó kiesése esetén nincs adatvesztés

Tároláskezelő / Kötet / Kezelés / Meghajtó hozzáadása egy SHR kötethez.

más: SHR esetén van-e értelme egy nem 100-as winyó beillesztésének? van rajta 80 hibás szektor, de egyébként egész "jónak" tűnik, vagy meg sem csinálná vele az SHR-t a rendszer?

Csak mert sajnálom, hogy parlagon heverjen, aztán végülis, ha elhalálozik, akkor is a maradék 3 winyón megmaradnak az adatok. Vélemény? Tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#12152) Baliboy1979 válasza rento (#12149) üzenetére


Baliboy1979
csendes tag

Ez a lap 2010es. Nem tamogatja az uefi-t. Igy eselytelen akkor?

(#12153) sd6 válasza S3cu (#12128) üzenetére


sd6
tag

pcx-ben most akciós :)

(#12154) sd6 válasza Baliboy1979 (#12152) üzenetére


sd6
tag

Sajnos igen, a 6-os xpeno boot uefi-s :(

(#12155) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy a q1900 itx lapon az xpenology DSM 6.1.4-15217 Update 5
csak 100-as lant ismer fel?

A hálózat rendben. Ha ugyanarra a végpontra ráteszem a netgear readynas-t az tudja az 1 Gb-et.
Hogy mióta ilyen, nem tudom, ma vettem észre, mikor nagyobb adatmennyiséget akartam mozgatni.

Kösz előre is.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#12156) Baliboy1979 válasza sd6 (#12154) üzenetére


Baliboy1979
csendes tag

Probalkoztam kozben. Egy Dell Latitude D630-ra siman felment a dsm 6os. Ez 2007es gep es csak ahci mod van benne ami ezek szerint eleg.

(#12157) seger válasza sd6 (#12153) üzenetére


seger
addikt

Mármint a toshiba 3TB? Azt láttam. De itt helyben megkapom 1000Ft drágábban.. igaz nem néztem pcx szállítása mennyi ha egyáltalán van költsége.

(#12158) mandju válasza mandju (#12155) üzenetére


mandju
senior tag

Na, felraktam a dsm 6.1.5-öt, de nem változott a helyzett.

Gigás háló helyett 100mb/s... rettentő lassú másolás.
Olvasgatok, de nem találok rá megoldást...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#12159) zsolt501 válasza mandju (#12155) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem lehet hogy az alaplapi LAN csatlakozó gyengélkedik?
Jártam már így alaplappal aminél a vezérlő chip hibbant meg, ott egy hálókártya berakása megoldotta a gondot., az alaplapit meg letiltottam Bios-ból.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12160) seger válasza mandju (#12158) üzenetére


seger
addikt

Alaplapi csati érimtkezőit nézd meg. Nekem egyszer kicsit el volt hajolva.. megigazítottam és utána jó lett...

(#12161) Egon


Egon
nagyúr

Telepítenék, de már a 0. lépésben elakadtam.
Az osfmount nem nyitja meg az img fájlt (a megáról töltöttem le, 1.02b, ds3615), hanem az alábbi hibaüzenetet adja:

nagyobban

Mi lehet a gond? Kétszer is letöltöttem, ugyanezzel az eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12162) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Egy kis segitseget szeretnek kerni. Mint irtam egy mini ITX-re pakolnám fel a rendszert amibe nekem egy 1TB-os vinyo van. Most valami nem annyira tiszta nekem . A telepites pendriverol megy ez ok, a vegen eltavolithato ez is de lecsiphetek az 1TB-os vinyobol mondjuk 50GB-ot es telepithetem oda a rendszert ? Vagy mi a legjobb megoldas , hogy ne kelljen meg egy tarolo a gepbe ?

(#12163) rembrant válasza petir (#12162) üzenetére


rembrant
tag

Szia!

A telepítés nem penről megy, mivel az ahhoz kell, hogy elinduljon. Ha eltávolítod, akkor ha újraindul a rendszer valamikor pl. áramszünet stb. nem is fog elindulni. Az 1TB merevlemezből, kb. 300-400 mega helyet foglal.

(#12164) AiRLAC válasza petir (#12162) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi lenne ha elolvasnád az összefoglalót? :DDD

Telepítés

Bár a rendszer maga minden aktív HDD-ről lefoglal magának egy kisebb szekciót, ahová települ, a rendszerindításhoz szükségünk lesz a bootloaderre. Ennek futtatására a mérete miatt leginkább alkalmas eszköz egy pendrive, a manapság kapható pendrive-ok mindegyike megfelel a feladatnak méretét és teljesítményét tekintve, a rendszer betöltése után nincs is rá szükség, nyugodtan eltávolítható a gépből a következő indításig.

Oké, az utolsó mondat félreérthető (én nem is írnám hogy eltávolítható).

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12165) petir válasza AiRLAC (#12164) üzenetére


petir
senior tag

(#12163) rembrant

Akkor ha jól értelek ezt a pendriveot meg is kell tartanom hisz ha a NAS leáll akkor csak ezzel tudom újra elindítani ?

(#12164) AiRLAC

Elolvastam , csak ahogy írtad is nem volt egyértelmű számomra SE :) első telepítés előtt inkább kérdezek még ha hülyeséget is minthogy belefussak valamibe. Még nem igazán látom át a rendszert hisz nem használtam soha és vaciláltam is elég sokat , hogy OMV vagy XPEnology legyen de utobbi mellett tettem a voksom..

(#12166) AiRLAC válasza petir (#12165) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ok :) Ha úgy vesszük ezzel jobban jársz, mert OMV-nél nem nagyon javasolt a rendszert flash drive-ra tenni (bár van már rá flashmemória kímélő plugin) a sok írás miatt ami megöli hamar, hanem kell egy HDD amit alapbeállításban nem használhatsz másra (bár simán lehet resizeolni és az üres helyen létrehozni egy partíciót+bemountolni és onnantól kezdve nem elveszett hely).

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12167) vtechun válasza AiRLAC (#12166) üzenetére


vtechun
veterán

Mi az az OMV?

Ill. nekem itx-es, 9 éves gépre röhögve felment, nagyon pöpec, stabil, SHR is megy szélén 3 winyóval. Ahogy olvastam SHR-be esata merevlemez nem vonható be. Már csak valami olyan hack kellene, hogy a biosban belőni, hogy ne mint esata látszódjon, hanem SATA-ként. Nem vagyok a helyszínen, szokott esetleg ilyen bios beállítás lenni?

[ Szerkesztve ]

(#12168) balajti válasza vtechun (#12167) üzenetére


balajti
tag

(#12169) rembrant válasza petir (#12165) üzenetére


rembrant
tag

Igen, meg kell tartanod.

(#12170) petir válasza AiRLAC (#12166) üzenetére


petir
senior tag

És ez véletlenül nem oldható meg itt is, hogy ne legyen többet szükségem a pendrivrera. Mert nem biztos , hogy 0-24-be akarom , hogy menjen a NAS.

(#12171) Norbi.Sz válasza petir (#12170) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Pont az a lényeg, hogy induláskor rajta legyen a pendrive, mert arról bootol...
Amikor simán megy a DSM, akkor nincs is szükség a pendrivera a gépen, de amint indítani kell, szükség van rá (akár kikapcsolod, akár egy áramszünet, stb.)...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#12172) seger válasza petir (#12170) üzenetére


seger
addikt

Ez esetben főleg nem oldható meg! Minden indításhoz kelleni fog!!

[ Szerkesztve ]

(#12173) petir válasza Norbi.Sz (#12171) üzenetére


petir
senior tag

Oksa , értem ! Köszi az infot !

(#12174) Egon válasza Egon (#12161) üzenetére


Egon
nagyúr

Másik gépen (windows 8.1) sikerült. Remélem sikerült jól kiírni az image-t.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12175) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Valami működő módszer nincs Win10 alá OSFMount helyett grub.cfg módosításhoz, mert az OSFMount nagyon nem szereti a Win10-et :O

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12176) ZetorGumi válasza zsolt501 (#12175) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nekem a Win10 szereti az OSFMount-ot.
Max ha elküldöd a VID/PID értékeid PM-ben, akkor megcsinálom neked, és visszaküldöm, ha úgy ok.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12177) itanczos válasza zsolt501 (#12175) üzenetére


itanczos
senior tag

Nálam is működik rendben Win10 64b...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#12178) zsolt501 válasza ZetorGumi (#12176) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Több gépre kell csinálnom, így nem igazán járható út ez, de azért köszi, nem tudom nálam mi a baja nem is értem :(
Win7-es géppel tökéletesen megy win 10 alatt hibát dob.
Ezt a hibát dobja.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12179) zsolt501 válasza zsolt501 (#12178) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Biztos van rá megoldás hogy ezt kiiktassam belőle, de nem ugrik be hogy hol a francba is kell... :W

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12180) ZetorGumi válasza zsolt501 (#12178) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Gondolom a rendszergizdaként futtatás sem segít?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12181) lajos75 válasza zsolt501 (#12178) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam sem megy Win10 alatt.
Már írtam régebben is itt,hogy csak a frissen telepített Win10 alatt működik valamiért nálam :Y
Hogy mi okozza ezt problémát nem tudom, de jó lenne már rájönni erre :W :)

(#12182) zsolt501 válasza ZetorGumi (#12180) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezen már rég túl vagyok, a kompatibilis módokon is, és a felhasználói fiók felügyeletén is

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12183) Sefter


Sefter
veterán

Urak!

Adott egy HP microserver gen8 jelenleg 5.0 xpenoval.
Mire érdemes frissíteni?
Megoldható adatvesztés nélkül?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#12184) Irvine válasza Baliboy1979 (#12156) üzenetére


Irvine
csendes újonc

Ezt nézdmeg:
[link]

Vegyél a Hardver Aprón egy lapot 4000-ért ami passzol hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12185) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Hali!

Segítségre lenne szükségem.

Már lassan 6 hónapja üzemel(t) az Épített NAS(om), frissítés után elérhetetlenné vált.
6.1.1 futott rajta és telepítésre került (volna) a 6.1.5 verzió. Azóta elérhetetlen, boot után jön a megszokott képernyő, hogy find.synology.com (blaa, blaa). Végig szkenneltem az összes portot, stb. Pingelni se tudom.
A hálózati kártya linkel viszont.

Valami ötlet, hogyan tudnék tovább haladni ? Félek, hogy az adataim elvesznek, hogyan tudom megmenteni?

Köszi,

Dr. Student

(#12186) #56573440 válasza Dr. Student (#12185) üzenetére


#56573440
törölt tag

Milyen loadert használtál? routerbe belépve mit látsz? Ip-t kapott? a syno assistance nem lát semmit a hálón?

Első körben biztosan csinálnék egy új pd-t az összefoglalóban linkelt mega oldalról leszedve, vid-pid értékkel ahogy kell megadva.

(#12187) Dr. Student válasza #56573440 (#12186) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Sajnos 6 hónapja csináltam, nem emlékszem milyen loader.
Router nem lát semmit, sajnos.
Assistance sem találja.

Ha csinálok új pendrive(ot) akkor nem fognak elveszni az adatim ?

Dr. Student

(#12188) Sefter válasza Sefter (#12183) üzenetére


Sefter
veterán

Az működik, ha csinálok egy másik pendrivera egy 6.0 bootloadert?
Kompatibilis a 6.0 a gen8-al?

Psn ID: sefter_hun

(#12189) ZetorGumi válasza Sefter (#12188) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Elvileg el kellene rajta indulnia.
De ha a HDD-id bennehagyod, akkor mikor megnyitod a webes felületet, akkor figyelj, hogy "Költöztetés" legyen, mert külömben formáz.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12190) zsolt501 válasza lajos75 (#12181) üzenetére


zsolt501
nagyúr

[link] Elméletileg ez megoldja a problémát, még nem teszteltem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12191) #56573440 válasza Dr. Student (#12187) üzenetére


#56573440
törölt tag

Magától nem formáz sehova semmit max azt mondja hogy költöztethető. Ne a mostani pd-re csináld, hanem egy másikra, és nézd meg mi lesz.

És neked is mondom, ahogy mindenkinek, pls mentsetek már. Egy gyári synon se életbiztosítás semmi. Xpenen pláne nem az. Bármikor összefoshatja magát bármi, aztán raid ide vagy oda, szomorúság lesz. Tudom tudod. Csak mondom.

[ Szerkesztve ]

(#12192) Sefter válasza ZetorGumi (#12189) üzenetére


Sefter
veterán

ok, holnap nekifogok, köszi :)

Psn ID: sefter_hun

(#12193) seger


seger
addikt

Olyan megoldás kellene, ami PC kijelölt mappát szinkronizál. olyan, ami ahogy bekerül egy file, akkor már teszi is a nasra. Mi lenne erre a legalkalmasabb? cloud-ot már próbáltam, de nagyon fogyott a szabad hely, gondolom valami árnyékmásolat miatt... vagy ez állítható? És ha lehet csak egy irányba szinkronizáljon Pc-ről nasra.. (gondolom ez beállítható)

köszi

(#12194) #56573440 válasza seger (#12193) üzenetére


#56573440
törölt tag

Cloud station server és a kliens a pcn. Állítsd be hány példányt tartson meg a módosított filebol. És jah állítható a szinkron.

(#12195) seger válasza #56573440 (#12194) üzenetére


seger
addikt

Köszi! Holnap kipróbálom!

(#12196) seger válasza #56573440 (#12194) üzenetére


seger
addikt

Szink. Módnál csak 2 lehetőség van.
Kétirányú
Adatok letöltése csak cloud server alkalmazásból.

Nekem pont az kellene, hogy pc-ről serverre...

(#12197) #56573440 válasza seger (#12196) üzenetére


#56573440
törölt tag

Te backupot szeretnél ha jól értem.

Ha megnézed a kezdőképernyőt, szerintem rájössz, hogy melyik amelyik neked kell :)
A verziókövetés meg a settings/versioning alatt van, állítsd reális értékre mert elzabálja a gyakrabban változó file a helyet az alap beállításon. Bár ha btrfs van, akkor levben nem...

(#12198) gyugyo79 válasza #56573440 (#12197) üzenetére


gyugyo79
addikt

Na ezt is kivették a Drive rendszergazdai konzoljából. Mármint a 3 alkalmazás ugyan úgy működik vele és a funkciók ugyan azok de már csak a verzió intéző gomb meg a adatbázis méretét lehet itt megnézni, a 3 alkalmazás nem tölthető innen meg nincs a leírás link se .

[ Szerkesztve ]

(#12199) AiRLAC válasza Dr. Student (#12185) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen gép, milyen loader?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12200) seger válasza #56573440 (#12197) üzenetére


seger
addikt

Innen töltöttem le az elsőt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.