Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Zizi123 válasza ZetorGumi (#12047) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ez azert eleg specifikus kerdes. Nagyon kicsi az eselye, hogy pont ezzel az alaplappal, pont ezzel a raidkartyaval, raadasul Xpenologyval es meg pont itt a forumon valaki talalkozott :)

(#12052) ZetorGumi válasza Zizi123 (#12051) üzenetére


ZetorGumi
addikt

De előfordulhat. :D
Ha nincs, akkor holnap-holnapután írok róla tapasztalatot. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12053) anarchic válasza ZetorGumi (#12052) üzenetére


anarchic
tag

Ebben a posztomban megtalálod a raid kártyához kellő drivert.

[link]

Én a 9750-es 3ware et használok.
Alaplapcsipet nem néztem.

etc..

(#12054) sd6 válasza Norbi.Sz (#11653) üzenetére


sd6
tag

Most megint muszáj volt játszani a grub cfg-vel. Windows 10 1703-as build-nél a pendriveon látszódik az a 15MB-os partíció, amin a grub cfg van, így egyszerűen szerkeszthető. 1709-es build-nél már nem látszódik.

(#12055) ZetorGumi válasza anarchic (#12053) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Köszönöm, ez biztos kelleni fog hozzá. :)

Alaplapi cuccos szerintem menni fog vele, de majd kiderül.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12056) petir válasza #56573440 (#12041) üzenetére


petir
senior tag

Szia ,

Hát veszíteni valóm nincs csak őszinte leszek a felesleges körös sz*pásokat kihagynám.

Samsung TV-n a source gombra szépen előjön egy menü ahol ki tudom valasztani HDMI1 , HDMI2 , Scart , Composit , ScreenMirror vagy pl most asztalin vagy ez mezzmo dlna server amit ott megosztok azt latja a tv. Rendesen megjelenik egy uj forras Mezzmo neven es akkor ott a mappaban tallozva indithatom a filmet. Tulajdonkeppen ezt szeretnem megvalositani ezzel a geppel.

Amugy van az alaplapjan hdmi kimenet szoval ossze tudom kotni geppel de mint irtad nincs GUI-ja szóval felesleges - ha jól értettelek.

Lenyegeben a webes GUI nekem tokeletes . Tudjak onnan managelni ket dolgot torrentet illetve a dlna-t a fent leirt modon.

Esetleg ha lehet egy sambam az meg nem egy hatrany de ez mar tenyleg ++extra.

Szoval erre kene nekem OS egesz pontosan leszukitettem a lehetoseget mert XPEnology es OMV ami szoba johet csak nem tudom melyik amugy az en szivem az elso fele húz... de mindkettorol olvastam jot is rosszat is.

Ebben kérném a segítségetek!

(#12057) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

(I)blackrulz (/I) Innen letöltöttem a bootloader [link] üres pd-ra kiírtam, de nem tudja olvasni a windows hogyan irjam át a vid pid értéket?

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#12058) Essejó válasza #56573440 (#12041) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nekem van Samum :)
Szóval a Source gombra feljönnek a videó források HDMI 1-2 az 1-en nekem az iptv STB-van, aztán ott van a DLNA, illetve a Plex is mint forrás, és kiválasztható.
Bár a Plexet a SmartHub gombbal szoktam indítani.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#12059) Essejó válasza RicsiSuly (#12057) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azt a linket felejtsd el fent a témaindítóban ott a Megás letöltő link.
A saját hálókártyád Mac címére szükséged lehet, ugyanis annak a megadásával tudsz Statikus (fix) IP-t foglalni a nasnak a routerben.
Bár ha a Nasban állítod be, akkor nem kell hozzá.

Annyi minden le van írva a témaindítóban, köztük ez is. A varázsszó OSFMount, még a kiírás előtt megnyitod vele a synoboot.img-t és az első a 15 Megás particiót felmountolod, megnyitod a Grub mappát és szerkeszted notepad++ -al a grub.cfg-t, Vid - Pid érték, de szigorúan hagyd előtte a 0x -et illetve csak kényelmi szempont hogy átírod-e a: set timeout='1' -et 3-ra, nem kell meredt ujjal várni a gombnyomásra boot közben.
Aztán a Notepad++-al elmented, bezárod és unmount, itt valamit dumál, hogy így nem lesz elmentve, pedig de, mert mountolás előtt kivetted a pipát a Read-only drive elől.

Ja, a Windows nem tudja olvasni a megírt PD-t, mi több rádszól hogy a PD-n az egyik particiót a használat előtt formázni kell. Eszedbe ne jusson engedni neki! :W

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#12060) RicsiSuly válasza Essejó (#12059) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Köszönöm még van pár kérdésem pedig NEM szoktam ennyire értetlen lenni. Van nekem egy lefrissült xpenology teli családi képekkel. Az Asszistant azt írja, hogy költöztethető. 6.0.2-8545 van rajta.

1. Letöltöm a megás oldalról a DS3615 6.1 v0.2a bootloadet
2. OSFMount, átirom a vid pid értéket
3. Win 32 Disk Imager kiirom
3. PD be a nasba
4. Assistantba jobb telepítés ekkor kérni fogja, hogy tallózzam be a 6.1.3 PAT fájlt vagy ami rajta van a winyón azzal lefrissül és kész??

Esetleg nekem a 6.0.2 Pat fájlt kell keresnem, mert az volt a nason?
PD-ot partíciókezelővel tudom leformázni, hogy újból tudjak írni rá?

Üdv SRicsi

(#12061) Zizi123 válasza anarchic (#12053) üzenetére


Zizi123
senior tag

En pedig LSI Megaraid 9267-8i-vel hasznalom HP Microserver gen8-ban.
Isten kiraly!!!!
Kicsit mas a feeling, mint a sajat integralt B120i-vel.
Ja es raadasul ESXi alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12062) vtechun


vtechun
veterán

Nem vagyok nagyon otthon raidben, viszont felmerült vennem egy kérdés, hogy, ha berakok 3 winyót SHR-be, akkor akár még gyorsabb is lehet összeségében?

(#12063) Zizi123 válasza vtechun (#12062) üzenetére


Zizi123
senior tag

A RAID5-ot a Synologynal SHR-nek hivjak. Tehat igen elviekben 2x olvasasi, sebesseget tudsz elerni, az irasi az marad az 1 HDD sebessege.

Elviekben igy van, de nalam ez erdekesen alakult, mert mind a tesztprogik, mind a gyakorlat sokkal tobbet mutatott.
Nalam 4db 1Tb WD RED HDD van raid5-ben.

CrystalDiskMark 6 szerint:
Read: 631Mb/s
Write: 480Mb/s

Az olvasas sem igazan hiheto 3db 5400rpmes diskre, de az iras 1 diskre nem kicsit sok.

Ezutan megneztem, hogy gyakorlatban mit tud:
2 virtualizalt gep kozott masoltam 4GB ISO fileokat, osszesen 50GB-ot:
W10 SSD-rol a raid5-os WD-re folyamatosan 380MB/s folott volt a masolas sebessege, ez ala nem esett, de jellemzoen 400-450MB/s kozott ingadozott. A legelejen, amikor csak cache-be masolt, akkor 530MB/s is volt, de az csak par masodpercig.

Tehat itt is siman ki lehet jelenteni, hogy nem 1 HDD sebessegevel irt a raid5.

(#12064) Irvine válasza seger (#12050) üzenetére


Irvine
csendes újonc

Javaslom a diszk gyártója által javasolt gyári tesztprogramot és a kiterjesztett tesztet.Mind a WD, Seagate, Samsung stb. is rendelkezik ilyennel..

(#12065) llacee válasza Zizi123 (#12061) üzenetére


llacee
őstag

Az 1GB cache teszi a dolgát, valószínű azért ilyen jók az értékek.

(#12066) Irvine válasza Zizi123 (#12063) üzenetére


Irvine
csendes újonc

"A RAID5-ot a Synologynal SHR-nek hivjak"

Ez nem teljesen igaz.
RAID5 esetén azonos méretű diszkek használhatók, míg SHR esetén különböző méretűeket is össze lehet szervezni bizonos szabályok szerint.

(#12067) Zizi123 válasza Irvine (#12066) üzenetére


Zizi123
senior tag

Valoszinuleg igazad van, mert ennyire nam vagyok otthon az SHR-ben.
Viszont:
"RAID5 esetén azonos méretű diszkek használhatók, míg SHR esetén különböző méretűeket is össze lehet szervezni bizonos szabályok szerint."

De hogy 1 klasszikus idezzek: "Ez nem teljesen igaz."

RAID5-ben is osszelehet, bizonyos szabalyok szerint, megpedig az a szabaly a kulonbozo meretu diszkeknel, hogy a legkisebb merete fogja megadni a RAID tomb kapacitasat (n-1)x legkisebb hdd meret.

(#12068) Irvine válasza Zizi123 (#12067) üzenetére


Irvine
csendes újonc

Igen, az SHR-ben pedig ha jól párosítod őket, akkor kisebb vagy nem lesz elvesztett kapacitásod.
És ez már számíthat, ugye?

[link]

(#12069) vtechun


vtechun
veterán

Arra van valamilyen megoldás, hogy elérjem, valahogy a nasnál levő router konfigfelületét? Akár ezen a desktop webes felületen keresztül? Vagy egyéb módon? (Régen, amíg win volt rajta addig TeamViewer)

Szolgáltatói eszköz a router, távolról nem lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#12070) Zizi123 válasza Irvine (#12068) üzenetére


Zizi123
senior tag

Mostmar ertem.
Viszont en azert nem annyira szeretem az egyedi megoldasokat, mert barmi tortenik a Synology eszkozzel azt legjobb esetben is csak 1 masik Synology cuccal fogod tudni elerni, hogy az adataid ujra meglegyenek.
Mig 1 szabvany raid barmikor barmivel kinyerheto, ha gond van.

Pl ha most az uj szoftver frissitesnel nem all fel ujra a rendszer, mint tobb embernek is, akkor nagy izgalom lesz, hogy meglesznek-e az adatok.

(#12071) Essejó válasza RicsiSuly (#12060) üzenetére


Essejó
Topikgazda

1, Igen
2, Igen
3, Elvileg igen, bár részemről sosem használtam. Mindig a Rufus-al írom meg a PD-t.
4, Megkeresni ezzel szoktam. Ha azt írja ki, hogy költöztethető, akkor Büfé :)
És kézi telepítés betallózod az előre letöltött pat fájlt. Erről a linkről a DSM 6.1.5-öt

A 6.0.2 pat-ot csak akkor ha a hozzá való Loadert írod ki a PD-re!
Mint fentebb írtam a Rufus-t használom, az leformázza magának a PD-t.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#12072) #56573440 válasza Irvine (#12068) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ill eleve ha pl 4 lemezzel mész, azonos mértékű mind, shr esetében két lemez cserekor extra helyet kapsz. Raid 5 ilyet se tud :)

Raidtol függetlenül menteni meg kell. Tök mindegy mi van, a raid nem mentés, egyik sem. Sose volt az. Ami nem letölthető, úgyis meg kell legyen máshol is. A többi pótolható.

[ Szerkesztve ]

(#12073) Irvine válasza Zizi123 (#12070) üzenetére


Irvine
csendes újonc

Igen, igen.

De minden ajánlás és leírás azzal kezdődik, hogy készíts mentést az adatokról.
Még a Synology szupport is ezzel kezdi, független a lemezek szervezettségétől.

Amúgy találtam egy leírást, ami szerint Ubuntu Linux boot CD-vel bebootolva az SHR diszkeket felcsatolva állítólag menthető minden adat az SHR-ről is.

Viszont még nem tudtam kipróbálni, mert az Ubuntu CD-s op. nem szerette a video kártyámat.

Ha tudtam tesztelni, majd megosztom az élményeimet.

(#12074) Irvine válasza #56573440 (#12072) üzenetére


Irvine
csendes újonc

Igen, igen.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12076) Essejó válasza RicsiSuly (#12060) üzenetére


Essejó
Topikgazda

De természetesen az Assistant is jó hozzá, de akkor is az előre letöltött pat fájlt kell hozzá betallóznod.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#12077) AiRLAC válasza Zizi123 (#12070) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Viszont en azert nem annyira szeretem az egyedi megoldasokat, mert barmi tortenik a Synology eszkozzel azt legjobb esetben is csak 1 masik Synology cuccal fogod tudni elerni, hogy az adataid ujra meglegyenek.
Mig 1 szabvany raid barmikor barmivel kinyerheto, ha gond van."

Ez pont fordítva van. Egy Syno SHR tömb bármilyen linux-al olvasható, ami tud md-raid-et kezelni (mindegyik).
Két hdd-ből álló SHR tömböt tettem át pár napja egy OMV-t futtató gépben, simán mountolható volt és olvashatóak az adatok.

Egy HW RAID kártya esetén nehezebb dolgod van, javasolt lehetőleg ugyanazt a típust+modellt+firmware verziót használni, valamint a diszkeket is ugyanolyan sorrendbe betenni, ellenkező esetben nem fogja felismerni/használni. Van olyan cég ahol emiatt (is) raknak el tartalékba egy ugyanolyan HW RAID kártyát a polcra, mint ami a gépekben van, ha megdöglene és kellenének az adatok.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12078) #56573440 válasza AiRLAC (#12077) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azon túl meg home use de talán még soho környezetben se sok értelme van jelenleg egy hw raidnek.

(#12079) sd6 válasza Zizi123 (#12070) üzenetére


sd6
tag

Raid read/write performance és egyéb okosságok. Csakhogy meglegyen pontosan is, ha már szóba került (megint)

(#12080) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Az utóbbi napok történéseit átolvasva (frissítés terén) DSM alól nyugodtan ráengedhetem a 6.1.5-ös frissítést?
Jelenleg az utolsó verzió van rajta (DSM 6.1.4-15217 Update 5)...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#12081) Laslie válasza Norbi.Sz (#12080) üzenetére


Laslie
tag

Ha van mentésed, akkor simán. Nálam gond nélkül megtörtént a frissítés, de volt olyan akinél probléma volt vele.
Szóval szerintem hajrá! :)

(#12082) Norbi.Sz válasza Laslie (#12081) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

a fontos dolgokról, fényképekről van...
próba... :D

Vagy inkább kivegyem azt a HDD-t, amelyiken a dokumentumok, képek vannak?
A második HDD-n csak filmek és zenék vannak. Külön kötetként van mindkettő, így külön-külön működnek.

Ha frissítés után visszarakom, elvileg azt is csak felülírja majd a DSM, nem?

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#12083) vtechun


vtechun
veterán

hello, lemezcsoportnál létrehozással beraktam a meglévő SHR 500-as mellé a terás winyót. Azóta ezt :

a képet látom. Van valahol egy folyamatjelző, ami jelzi, hogy mikor áll készen az egész? Mert 2 merevlemez esetén gondolom "tükrözve" lesz, nem?

Az "Adatvédelem nélkül" az mit takar ebben az esetben?

(#12084) vtechun válasza vtechun (#12083) üzenetére


vtechun
veterán

Közben megtaláltam ezt Add a Drive to Expand Storage Capacity. Úgyhogy problem solved. Bocsi :)

(#12085) RicsiSuly válasza Essejó (#12076) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Megcsináltam a v1.02B botloadert letöltöttem a 6.1.5 pat filét betallózom majd azt kapom, hogy fájl telepítése sikertelen valószínűleg sérült fájl (13) :/ mi lehet a bibi

Üdv SRicsi

(#12086) seger válasza RicsiSuly (#12085) üzenetére


seger
addikt

Honnan a loader? Vid/pid rendben?

(#12087) RicsiSuly válasza seger (#12086) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

synology oldaláról vid pid elvileg igen, de megycsinálom ma újból win 10en csináltam.

Üdv SRicsi

(#12088) Irvine válasza RicsiSuly (#12087) üzenetére


Irvine
csendes újonc

A telepítő látja a diszkjeidet?
Én hasonéóképp jártam, nem látja a loader betöltése után a telepítő a diszkjeimet.

Vagy próbáld másik .pat fájlal.

(#12089) Irvine válasza Norbi.Sz (#12082) üzenetére


Irvine
csendes újonc

Készíts mentést!

(#12090) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Ismét visszatérek, egy nagy kitekintés után (Asustore, WD My Cloud EX2 Ultra, Hp Micro Server Gen8), a saját építésű Xpenology NAS-hoz.

Kérdés: Az Xpenology csak a Fizikai magokat használja, vagy a HT is ? 3 CPU között vacilálok, az Intel G3900T (2mag), Intel G4560T (2mag 4 szál) és az i3 6100T (2mag 4 szál). Vagy vegyek i5 6400T-t ?

A Nas a következőkre lesz használva:

- Otthoni File megosztás, Backup a gépekről.
- Media file-ok elérése.
- Download p2p
- Nyomatató megosztás

(#12091) Pubszon válasza XuChi (#12090) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
a HT-t is támogatja.
Amire használnád, szerintem a G3900T is bőven elég.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12092) XuChi válasza Pubszon (#12091) üzenetére


XuChi
addikt

Köszönöm a választ. A nagyobb CPU mihez kellhet egy Synology NAS-nál ? Virtualizáció, media konvertálás ?

(#12093) vtechun válasza XuChi (#12092) üzenetére


vtechun
veterán

hello, én Pubszon hatására raktam fel win10 helyett xpenologyt, erre a hardverre: AT3N7A-I. ami ugye egy harmatos lepkefing, ráadásul 9 éves.

Na, röhögve megy rajta több fullHD film plexben kiszolgálása. FTP, VPN, SHR, DownloadStation (4x gyorsabban tölt le, mint win10-el :D) 40 megával is tud letölteni torrenttel (1000MBit Telekom optika net). Egyelőre ennyire használom, majd belepattintok még egy winyót, akkor 3 lesz SHR-rel, összesen 1,5 tera hellyel, amiből bármelyik 1 db winyó kiesése esetén sincs adatvesztés.

Egy álom ez a rendszer, komolyan fizetnék is a szoftverért is önmagában, annyira letisztult, profi.

(#12094) ZetorGumi válasza anarchic (#12053) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Alaplapi cucc megy, látja a vinyót, de a raid kártyára csatolt HDD-t nem látja.
Drivert bemásoltam, a többit hová kell beilleszteni?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12095) AiRLAC válasza ZetorGumi (#12094) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen filerendszer van azon a vinyón?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12096) seger válasza RicsiSuly (#12087) üzenetére


seger
addikt

Synology oldalról a pat filet töltötted. A loader honnan van?

(#12098) ZetorGumi válasza AiRLAC (#12095) üzenetére


ZetorGumi
addikt

DSM-mel formázott HDD, igaz üres, de a DSM formázta le az alaplap natív SATA portjára dugva.
Ki akartam próbálni, hogy működik-e a vezérlő.
Hát, nem megy.

A feljebb említett Supermicro X7DBE+ alaplap, plusz 3ware 9690SA-4i RAID kártya van a konfigban.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12099) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!
Tettem fel egy új win10-et és azóta nem jelenik meg a nas a hálózati helyeknél. Megosztás be van kapcsolva. Dlna-s részt látja a pc. Csak a számítógépelnél nem jelenik meg, nem tudom hálózati meghajtóként csatlakoztani. A lányomnál is ez volt, hogy karácsonyra vettem neki egy laptopot, és nem látta, majd másnapra meg igen. Itt is vártam 2 napot de nem akarja az igazságot. Már az össze létező lehetőséget ki be kapcsoltam amit lehetett a hálózati megosztás központban, hátha beakadt valami. Van valakinek valami ötlete?

(#12100) Rengete


Rengete
aktív tag

Most kapcsoltam be az asszony laptopját win10-es. Bekapcsoltam a hálózat felderítést és egyből látja a NAS-t. :O nem értem! Az enyém is látja minden formában csak számítógépnek nem. Igazából Hálózati helyként akartam a gyorsmenübe elmenteni, mert nem egy mappán belül van minden mappa , és így nem tudom csak mappánként felcsatolni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.