Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) seger válasza Patice (#11150) üzenetére


seger
addikt

8GB

(#11152) Patice válasza seger (#11151) üzenetére


Patice
nagyúr

És az XPeno ugye nem virtuálisan fut?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11153) rembrant


rembrant
tag

Sziasztok!

6.1.4-15217-re frissítettem, azt vettem észre, hogy letöltéskor (download station) (I3) 35% a processzor terhelés.
6.1.3-15152-vel 15-20% között volt. Esetleg valaki tapasztalt hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#11154) seger válasza Patice (#11152) üzenetére


seger
addikt

Nem virtualis. Egy külön gép!

(#11155) Patice válasza seger (#11154) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor még nagyon béta a DSM-ben a VM kezelés.
Más ötletem sajnos nincs.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11156) seger válasza Patice (#11155) üzenetére


seger
addikt

xatos3 fórumtárs azt írta neki sikerült

(#11157) madoxx válasza rembrant (#11153) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nekem úgy tűnik ezt a frissítést visszavonták.
Nem találom a letöltések között sem, illetve jött egy notification a dsm-ben hogy elavult a rendszer, de a control panel szerint uptodate.

(#11158) xatos3 válasza seger (#11147) üzenetére


xatos3
senior tag

ez a válasz így hiányos, 8 giga fizikai ram van a synologyba ha jól értünk téged, illetve ez egy önálló külön gépen fut loader pendriveal

a vrituális szolgáltalást bioson kapcsold be a prociban ha nincs
ha pl a torrent gyorsítótára nagy méretűre van állítva az is elveheti a ramot

-egy feladatkezelőt a synorol printscreenelhetnél
-illetve hogy mekkora ramot lőttél be a gépnek, értelemszerűen kisebb kell legyen mint 8gb
meg ugye ott van a kb 300 mega plusz magának a vm környezetnek

ha pl egy i3 + 8 gb konfiggal csinálod akkor szerintem ajánlatos 4gb és 2 procimag megadása

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#11159) seger válasza xatos3 (#11158) üzenetére


seger
addikt

Ha lesz időm, ráállok megint. Ez egy core2duo 8GB ram. Igazából ezt a gépet most csak azért csináltam, hogy ezen próbáljam ki a virtual windowst, hogy egyáltalán tudom-e így az én elképzelésemmel használnim nincs semmi torrent vagy ilyesmi rajta. Csak a virtual progi.
Biost megnézem, az eszembe sem jutott!
Köszi az ötletet

(#11160) balajti


balajti
tag

Egy kis helyzet jelentés:

Ugye volt egy kis problémám a 6.0.2 alatt a szünetmentes tápegység fel nem ismerésével, mivel kimaradt az AMD driver az 1.01-es loaderből.
A mostani 1.0.2b-t használtam. Ebben már benne van. Sikeresen updateltem (Assistant => Költöztetés) 6.0.2-ről 6.1.3-ra mindenféle mókolás nélkül. Nekem egy N40L HP Gen7 van AMD procival. Annyit kellett csak csinálni, hogy a BIOSban a C1E opciót letiltani, majd minden ugyan az volt mint a topic összefolalóban olvasható. Tehát a pendriveot elkészítettem a 1.0.2b Jun loaderrel => bebootoltam => Assistant írta, hogy költöztethető => 6.1.3 pat fájl betallózás, majd telepítés után kész is.Utána feldobtam az update 8-at és működik minden mint eddig. Már a szünetmentest is látja és csatlakoztatva van.

[ Szerkesztve ]

(#11161) Patice válasza seger (#11159) üzenetére


Patice
nagyúr

Core2Duo tud hardveresen virtualizálni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11162) seger válasza Patice (#11161) üzenetére


seger
addikt

Sejtesem sincs. Megfogom nézni! Ez egy dell 960-as gép

Ez kellene?

[ Szerkesztve ]

(#11163) Patice válasza seger (#11162) üzenetére


Patice
nagyúr

:K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11164) seger válasza Patice (#11163) üzenetére


seger
addikt

Így is ugyan azt a hibát kapom. Na majd hétfőn neki esek megint...

(#11165) ssarosi


ssarosi
tag

Fogyasztási adat - ha érdekel valakit.

A "régi" GA-H97-HD3 alaplapom I3-4170 processzorral és 4 db 3 TB HDD-vel írás közben (raid5) 56-60W, készenléti állapotban 30W.

Kényszerből alaplapot cseréltem, kellett máshova.

Az új lap GA-B250-D3H I3-7100 processzorral és ugyanazzal a 4 HDD-vel írás közben 45-50W, készenléti állapotban 21W. :)

Szerintem ez nagyon jó érték. A gyári nasok fogyasztása sem kedvezőbb.

[ Szerkesztve ]

(#11166) zsolt501 válasza ssarosi (#11165) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Engem érdekel.
Nem rossz érték, milyen táppal hajtod, mert ehhez nem kell egy bivaly táp, mert azzal még többet fogyaszthat ha nem egy energia takarékos verzió.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11167) ssarosi válasza zsolt501 (#11166) üzenetére


ssarosi
tag

FSP Hexa+ 400 táp van a gépben.

Bár nem lehet jelentős a fogyasztásuk, de tettem egy 12 cm-es ventilátort a HDD-k elé - ez befújja - rá a HHD-kre - a levegőt, és egyet a táp-proc mellé. ami kifújja.
Ezek fogyasztása is benne van.
Lényegében csináltam egy "kereszthuzatot".
Most letöltés közben a 21 fokos szobában 36-39-42-40 fokosak a HDD-k.

[ Szerkesztve ]

(#11168) Imco


Imco
őstag

Sziasztok!

Lehet kissé off leszek.
Dyndns előfizetéssel nem működik 2 címem, másik 2 megy.
Egyik napról a másikra ment el. Változtatva nem lett semmi.
Nem vagyok mellette, nem tudom megnézni. Localba elérhető.
A másik régebben nem megy. ue. a tűnet. Nvr van rajta.
Belső hálón látszik, külsőn nem.
Változtatott valamit a dyn? Esetleg más hasznos infó?

Mindennek tudok örülni!
Köszi!

Üdv! Imco

(#11169) zsolt501 válasza ssarosi (#11167) üzenetére


zsolt501
nagyúr

40-42 fokos HDD 21 fokos szoba hőmérséklet mellett hát hogy is mondjam nem túl ideális, pláne ha jön a nyár akkor már nem fogják ezt a hőmérsékletet szeretni a HDD-k.
Ha ilyen hőmérsékletű a HDD az azt jelenti hogy a légmozgás iránya nem túl ideális, pláne hogy van benne plusz ventilátor.
Nálam most 23 fokos szoba mellett 30-32 fokosak a HDD-k pedig csak 1db 12-es venti van a gépben, és észrevehetetlen a hangja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11170) ssarosi válasza zsolt501 (#11169) üzenetére


ssarosi
tag

Lehet hogy én rontottam el a beállítást, az alaplap biosában minimális fordulatra tettem mindkét ventilátort.
Megnéztem és silent módban 290 fordulat/perc volt, áttettem normál módba, így 670 lett.
És most nem az alaplapi system hőmérséklete vezérli, hanem a cpu, amely használat közben ha melegszik azzal automatikusan növeli még ezt a fordulatszámot is.
Kíváncsi leszek a változás mértékére.

[ Szerkesztve ]

(#11171) DJ. Ru$y válasza Imco (#11168) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha NAT-ol az internet szolgáltató, akkor nem működnek a DDNS-ek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11172) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
Van egy Xpenology rendszerem, amely ESXI-n keresztül fut. A DSM a meghajtót virtuális meghajtóként kezeli. Amivel sajnos történt pénteken valami. Egyenlőre az adatok elérhetők, elvileg sikerült is róla minden lementeni, de a következő hibaüzenetet kapom: Nem lehet ezt a kötetet használni, Lehet hogy a kötetben lévő adatok sérültek ...
Lehet valahogy javítási kísérletet tenni a kötet eltávolítása nélkül?

(#11173) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Egy régebbi típusú NAS-t szeretnék itthon kiváltani, mert nem tud pár dolgot, amire szükségem lenne (egy elég régi típus), így találtam ide...

Amire itthon szükségem lenne:
- hálózati adattárolás (filmek, zenék, fotók, játék ISO-k, dokumentumok tárolása)
- nyomtató szerverként való üzemelés
- 1 db számítógép + 1 db laptop + 2db SmartTV kiszolgálása (persze ezek általában nem egyszerre használnák)
- FTP-ről való letöltés néha

Szóval az erőforrásigény nem túl nagy... Szeretném itthon megépíteni a szervert, amihez jelenleg is rendelkezésemre áll itthon:
- 2-3db számítógépház
- 2x2GB DDR3 notebook RAM és 2x2GB normál DDR3 RAM
- Chieftec 400W iArena (GPA-400S8) silent táp (vagy van egy 90W-os Lenovo R61i tápegységem is, ha ez jobb a célra)

Ezeket a lapokat néztem ki:
- [ASRock J3455M]
- [ASRock Q1900M]

A kütyübe egyenlőre 1db 1TB-os HDD kerülne, ami idővel kap majd +1db 3TB-os HDD-t is, de ez a csatikat figyelembe véve nem gond.

A fogyasztása megfelelő ennek a rendszernek (nem túl nagy) HDD-k nélkül?

Esetleg más, amit ajánlotok?

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11174) sd6 válasza Norbi.Sz (#11173) üzenetére


sd6
tag

Szia,

akkor már ez az alaplap, ebbe belemegy a ramod és 4 sata3 port van rajta. Amúgy jó a másik 2 lap is. Fogyasztása jó lesz, kisebb táp is elég hozzá.

(#11175) Norbi.Sz válasza sd6 (#11174) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Mekkora kellene kb. egy ilyen géphez? 160-180W elég neki, vagy még a 120W is elviszi?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11176) sd6 válasza Norbi.Sz (#11175) üzenetére


sd6
tag

Keress rá a fórumban, lajos75 panel vagy pico tápot használ, ami 1xx wattos

(#11177) lajos75 válasza Norbi.Sz (#11175) üzenetére


lajos75
senior tag

Menyi HDD-t akarsz rákötni és milyent (2,5" - 3,5") , mert leginkább attól függ a táp mérete?

[ Szerkesztve ]

(#11178) Norbi.Sz válasza lajos75 (#11177) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Egyenlőre 1db 1TB-os 3,5" 7200RPM-es HDD kerül bele a jelenlegi NAS-ból, és talán jövőre megy majd bele még 1db 2-3TB 3,5" 7200RPM-es HDD...

Addig lehet belerakom a 2,5"-os 1TB 5400RPM-es laptopvinyóm, mert abba most egy SSD került (laptopba)...

Valami jó ház is kellene, milyet ajánlasz?
Lapból miniITX vagy inkább microATX? Vagy mindegy, helyigény függvénye?

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11179) lajos75 válasza Norbi.Sz (#11178) üzenetére


lajos75
senior tag

Akkor elég a 160W-os Pico-Psu + 75W-100W külső táp.
A külső táp az lehet Ipari led tápegység is, ha értesz a bekötéséhez :)

A Házzal mindig bajban voltam én is :W
Csak mert mini-itx ház normális kis méretben amibe 4db. HDD belefér egyszerűen nincsen.
Amibe belefér 4db HDD az már közel akkora mint egy micro atx ház :Y

(#11180) Norbi.Sz válasza lajos75 (#11179) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Mivel nekem elvileg nem lesz látható helyen (elvileg, mert ez még változhat majd, ha mégis kikerül a nappaliba valami oknál fogva)... Igazából egy halk ventilátoros tápegység sem okoz gondot...

Ilyesmiket nézegettem háznak:
- [Chieftec CI-01B-OP]
- [Cooler Master Elite 110 Advanced Black]
- [Thermaltake Core V1 CA-1B8-00S1WN-00 ]
- [Cooler Master Elite 130 RC-130-KKN1 fekete]

Hasonló designra gondoltam, ha jók ezek a házak, nem áll meg bennük a levegő, nem melegszik benne nagyon a cucc...
Leginkább az utolsót nézegettem, mert abba 3db HDD fér elvileg.

Vagy van más típus, amit inkább ajánlanátok ezek helyett?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11181) lajos75 válasza Norbi.Sz (#11180) üzenetére


lajos75
senior tag

Részemről ezek mind nagyon nagy házak :)

Talán a legkisebb ezek közül a Cooler Master Elite 110, ebbe egy kis barkácsolással megoldható hogy 4db. 3,5" HDD és a led tápegység is beleférjen :)

(#11182) Norbi.Sz válasza lajos75 (#11181) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Nekem ez nem okoz ekkora gondot...

Akkor mutatna jól nekem, ha szélességbe kb. 250-300mm-be beleférne, magassága olyan 300-350mm, mélysége pedig elvileg mindegy, de olyan 3-400mm...

Ezen belül nekem bőven ok lenne a dolog, ha jól szellőzik, és elfér benne normálisan a cucc.

A tápegység is szerintem egy 200-220W körüli gyári táp lesz, kis ventivel, mint ha láttam volna ilyesmiket a nagy keresgetésbe valamelyik shopban...

Igazából még csak ma kerültem bele ebbe a dologba, eddig nem is igazán foglalkoztam ilyesmi géppel, inkább NAS-t kerestem, de ahogy olvasgattam, ami NAS-ba megfelelne, az 100k fölött van... Ebből azért olcsóbban, komolyabb teljesítménnyel is kijön a dolog.

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11183) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Egyébként ezek üzemeltethetők monitor/billentyűzet nélkül, ha már rajta van a NAS szoftvere???
Azt gondolom, ugyanúgy web felületen lehet állítani, mint az eredeti Syno NAS-okon...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11184) seger válasza Norbi.Sz (#11183) üzenetére


seger
addikt

Használható! Nállam is csak egy táp és egy lan kábel van benne!

[ Szerkesztve ]

(#11185) #56573440 válasza Norbi.Sz (#11183) üzenetére


#56573440
törölt tag

Vga kimeneten konkrétan nem látsz jóformán semmit eleve. Indulás után max pár sor hogy ok minden és terminált, de annak se sok jelentősége van.

(#11186) rembrant


rembrant
tag

6.1.4-15217 Update 1 rendben, még újraindítás sem kell.

(#11187) itanczos válasza Norbi.Sz (#11182) üzenetére


itanczos
senior tag

Kis venti, nagy zaj, nagy venti kis zaj!!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11188) balajti


balajti
tag

PHP memcache / memcached extension lehet valahogy telepíteni? Nem tudja valaki?

(#11189) DewiL válasza Norbi.Sz (#11182) üzenetére


DewiL
senior tag

Ajánlom figyelmedbe ezt : Fractal Design Node 304

Case dimensions (W x H x D): 250 x 210 x 374 mm
6 – supports either 3.5" or 2.5" HDD / SSD
ATX PSUs, up to 160mm in length

Én ilyet használtam elég sokáig, de nem rég váltottam egy olyanra amibe már 8 disk is elfér :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#11190) sd6 válasza DewiL (#11189) üzenetére


sd6
tag

Szia,

Melyik az a 8 diszkes?

(#11191) itanczos válasza sd6 (#11190) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem ez: Fractal Design Node 804

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11192) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Egyenlőre itt tartok:

- ASRock J3455-ITX lap (miniITX, Intel Quad-Core J3455 proci, 4x SATAIII)
- táp és ház még függőben, hogy melyik legyen

Itthoni szerver lesz, nem fog túl komoly terhelést kapni...
Elég lesz a 4GB RAM bele, vagy inkább 8GB??? Ahogy olvasgattam, szerintem itthon elég lesz a 4GB bele, nem???

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11193) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Egyébként mekkora táp kell a rendszernek???

- ASRock J3455-ITX
- 1db 3,5" 7200RPM SATA HDD
- 1db 2,5" 5400RPM SATA HDD
- 1db DDR3 SO-DIMM modul (4GB vagy 8GB)

PicoPSU-t olvastam, de ebből 120W, vagy 160W-ost? És ennek 12V-ot kell adni, tehát kell egy külső tápegység is... Gondolom abból is ekkora W-os kell, nem?

Vagy van egy 90W-os 20V-os Lenovo laptop tápegységem, esetleg ahhoz nem találok valahol átalakítót/adaptert? Vagy annak már kevés a teljesítménye ehhez?

Esetleg még szóba jöhetne valami nagyon csendes Seasonic/Be Quite! tápegység (abból egy 200-300W-os bőven elég lenne)...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11194) kabar válasza Norbi.Sz (#11193) üzenetére


kabar
senior tag

Ennyinek a 120W-os PicoPSU is elég lesz. Amihez viszont kell majd egy 12V-os 120W-os táp. A 20v viszont szerintem nem lesz jó. A picoPSU-nak ha minden igaz 12V kell. De Lajos75-túől én is szereztem LED-tápot gombokért, és kiválóan megy. Legalábbis a próba alatt ment. De ha meg nem akarsz ilyen LED tápot venni, akkor vegyél olyan paneltápot, amelynek a tápja mehet 19 vagy 20V-ról is. Olyat meg az ebayról lőttem egyet. Nagyon baba az is.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#11195) kabar


kabar
senior tag

Én is kérdeznék egyet! Van valami gyökeresen nagy különbség az 5.2 5565 és az 5.2 5644 boot között. Mivel azt figyeltem meg, hogy a D945GCLF alaplap az 5565-os PD-t még látja de a 5644-esre megírt PD-nél már boot error-t ír. Van valakinek valami ötlete?

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#11196) DewiL válasza sd6 (#11190) üzenetére


DewiL
senior tag

Ilyenre: Define R5 Blackout Edition váltotottam, amibe 8 disk is fér, igaz más méret kategória, de nekem bevált.

A lentebb(fentebb) említett Node 804-et is néztem, de végül nem az lett.

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#11197) DewiL válasza Norbi.Sz (#11193) üzenetére


DewiL
senior tag

Tápegységből nálam egy ilyen kiválóan teljesített: HDPLEX 160W AC-DC + 160W DC ATX

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#11198) MrTwister válasza rembrant (#11186) üzenetére


MrTwister
őstag

Nálam is minden ok, simán ment a frissítés 6.1.4-re. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#11199) Essejó válasza Norbi.Sz (#11193) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Illetve ha mégsem akarsz annyira építkezni, akkor el lehet gondolkodni egy HP Gen7 Gen8 Mikroserverben, jön a Black Friday, elképzelhető, hogy lesz valahol jó áron egy Gen8. Alapból 4 HDD csendes táp, alaplapi USB port a Boot Pd-nek, és kb az általad felsorolt méretbe is belefér.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#11200) itanczos válasza Essejó (#11199) üzenetére


itanczos
senior tag

Sajnos kifutott már a Gen8! :(
Ha eseteg mégis találtok, szóljatok! Én is vennék egyet.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.