Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) lajos75 válasza sutszi (#11550) üzenetére


lajos75
senior tag

újraindítottad a Nas-t?

(#11552) sutszi válasza lajos75 (#11551) üzenetére


sutszi
veterán

:R Köszi. Ez volt a gond.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11553) seger válasza sutszi (#11548) üzenetére


seger
addikt

Telepítés után indítsd újra. És nézd meg akkor elindul-e. Talán már volt erről szó, és az rémlik, hogy ujraindítás után indítható. Bár nem olvastam vissza, lehet hogy valamivel keverem....

(#11554) sutszi válasza seger (#11553) üzenetére


sutszi
veterán

Igen, pont írtam is az előbb. Ez volt a probléma. Már fut a service. Viszont torrent letöltésénél permission denied az üzenet. Láttam pár tutorialt amiben usert hoznak létre a transmission részére. Erre feltétlenül szükség van?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11555) lajos75 válasza sutszi (#11554) üzenetére


lajos75
senior tag

Nem feltétlen kell usert létre hozni hozzá.
Csak megfelelő jogosultság kell hozzá adni ahová töltesz le.

(#11556) sutszi válasza lajos75 (#11555) üzenetére


sutszi
veterán

users groupnak adtam read/write jogokat a downloads és watch mappákra és most jó lett.

Viszont érdekes, hogy transmission nevű felhasználót nem tudok létehozni mert már létezik... viszont a user listában nincs ott.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11557) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Felmerült bennem, hogy Ubuntu Serverről Xpenology-ra váltanék, és valami "szerveresebb" hardverre költöznék (pl. HP Microserver). Mennyire stabil az Xpenology, mennyire körülményes a frissítés? Eddig az utóbbi feltételezés, és a HTPC-ként való használat miatt maradtam az Ubuntunál, és magamnak konfiguráltam. A HTPC igényt viszont a továbbiakban inkább céleszközzel fogom kielégíteni.

Ha szükségem van VM-ek futtatására, azt hogy érdemes csinálni? ESXi alá telepíteni az Xpenology-t és a többi VM-et? Esetleg Xpenology alá VirtualBox-ot? Kell valamire figyelni? Verziók, stb.

Jelenleg is használatban lévő BTRFS-re particionált HDD-ket lehet használni, vagy formázni kéne őket?

[ Szerkesztve ]

(#11558) ftn87


ftn87
újonc

Sziasztok!

Segítséget kérek, nem tudom mit rontok el, 2 pen driveval is próbáltam, amikor kiválasztom a DiskImager programmal a synoboot.img-t, akkor a pen drive-n 2 meghajtót csinál, egyiken csak 4 db file van, extra.lzma, info.txt, rd.gz, zImage, a másik meghajtót viszont nem tudom olvasni, és így nem találom a grub.cfg fájlt sehol. Tudtok segíteni, hogy hol tudnom a VID és PID értékeket olvasni, hol találom meg a fájlt, mit ronthatok el ?

Elnézést az amatőr kérdésért.

ftn

(#11559) ftn87 válasza ftn87 (#11558) üzenetére


ftn87
újonc

sikerült, a windows 10 viccelt meg, elnézést. :))

(#11560) sutszi


sutszi
veterán

Jelenleg Twonky Media Server-t használok a filmek lejátszására a TV-n keresztül. Milyen alternatíva van Xpenology esetén?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11561) #56573440 válasza sutszi (#11560) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mint syno esetében. A saját dlna szerver, plex, emby, serviio, etc. Twonky is van ha googli nem hazudik.

(#11562) sutszi válasza #56573440 (#11561) üzenetére


sutszi
veterán

Twonky licenszt jelenleg a WD MyCloud adja...így azt kis eséllyel tudom tovább használni. Valószínűleg váltanom kell. Nem ismerem annyira ezeket. Plex, emby, serviio közül melyik a jobb? Stabilitás használhatóság a fő szempontok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11563) #56573440 válasza sutszi (#11562) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én plexet használok. Mondjuk van rendes lejátszóm a tv alá...ha elég a dlna akkor van sima media server gyárilag. Nem igazán van stabilitással gond egyik esetben se...

[ Szerkesztve ]

(#11564) itanczos válasza sutszi (#11562) üzenetére


itanczos
senior tag

Más platformon is használom a miniDLNA-t.
Asszem itt is elérhető közösségi forrásból.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11565) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
DSM 6.1-et szeretnék VirtualBox-ba telepíteni.
Ez alapján csináltam 3-szor is, de nem látja se a Syno Assist sem pedig a Fing.
Mindent átnéztem már 10-szer, de mindig ugyan az. :F
Hiába várok akár 15 percet is, de semmi.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11566) sutszi válasza #56573440 (#11563) üzenetére


sutszi
veterán

LG márkájú a TV és van rajta valami plex alkalmazás. Lehet érdemes lenne emiatt megpróbálkozni a Plex-el.

(#11564) itanczos : Köszi.

Transmission bár működik, nem vagyok teljesen elégedett. Ha feltelepítettem a Transmission-t, és olyan usernevet adtam meg neki aki nem szerepel a DSM userek között, akkor egy restart után szépen megy.*

Ha létrehozok egy pl 'transuser' felhasználót DSM alatt, majd Transmission telepítéskor ezt adom meg névnek akkor hiába adok írás/olvasás/ vagy akár full control jogosultságot a mappákra, továbbra is permission denied.
Léltrehoztam egy groupot és annak ugyanúgy megadtam a jogosultságokat majd felvettem a usert, de még mindig permission denied.*

*Ha az alapértelmezett users groupnak adok jogosultságokat, akkor működik mindkét eset. Ha elveszem ettől a grouptól a jogosultságot, de egyedileg vagy másik groupon keresztül megadom a jogokat akkor nem működik...

Ezzel pedig az a gond, hogy bármely létrehozott új felhasználó alapból a users mappába kerül így jogosultságot kap a downloads és a watch mappákra.

Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy csak egy konkrét DSM-ben kezelt felhasználóval működjön a Transmission?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11567) sutszi válasza #56573440 (#11563) üzenetére


sutszi
veterán

LG márkájú a TV és van rajta valami plex alkalmazás. Lehet érdemes lenne emiatt megpróbálkozni a Plex-el.

(#11564) itanczos : Köszi.

Transmission bár működik, nem vagyok teljesen elégedett. Ha feltelepítettem a Transmission-t, és olyan usernevet adtam meg neki aki nem szerepel a DSM userek között, akkor egy restart után szépen megy.*

Ha létrehozok egy pl 'transuser' felhasználót DSM alatt, majd Transmission telepítéskor ezt adom meg névnek akkor hiába adok írás/olvasás/ vagy akár full control jogosultságot a mappákra, továbbra is permission denied.
Léltrehoztam egy groupot és annak ugyanúgy megadtam a jogosultságokat majd felvettem a usert, de még mindig permission denied.*

*Ha az alapértelmezett users groupnak adok jogosultságokat, akkor működik mindkét eset. Ha elveszem ettől a grouptól a jogosultságot, de egyedileg vagy másik groupon keresztül megadom a jogokat akkor nem működik...

Ezzel pedig az a gond, hogy bármely létrehozott új felhasználó alapból a users mappába kerül így jogosultságot kap a downloads és a watch mappákra.

Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy csak egy konkrét DSM-ben kezelt felhasználóval működjön a Transmission?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11568) rento válasza sutszi (#11567) üzenetére


rento
őstag

Transmission problémára, logoutos blogból:
"Majd nyissuk meg a Putty nevü programot a számítógépen.Így lépjünk be SSH-n.Majd adjuk ki ezt a parancsot:vi /var/packages/transmission/scripts/start-stop-status
Kilistázza a szöveget,keresd meg ezt benne
start_daemon ()
{
su - ${USER} -c "PATH=${PATH} ${TRANSMISSION} -g ${INSTALL_DIR}/var/ -x ${PID_FILE}"
Javítsd ki (Insert billentyű) Így:
start_daemon ()
{
su - ${ADMIN} -c "PATH=${PATH} ${TRANSMISSION} -g ${INSTALL_DIR}/var/ -x ${PID_FILE}"
Mentés és kilépés:"save&exit" (INSERT módban "Esc", majd ":", és "x") Kiegészítve Von Alban fórumtárs észrevétele alapján.Köszönet érte!
Ha ezzel megvagyunk,akkor kikapcsolhatjuk az SSH-t a nasban.
Vissza a Csomagkezelőbe és futtassuk a Transmissiont."

Nekem így tökéletes!

(#11569) itanczos válasza rento (#11568) üzenetére


itanczos
senior tag

Nincs szükség erre! Egyszerűen újra kell indítani a nas-t!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#11570) sutszi válasza itanczos (#11569) üzenetére


sutszi
veterán

Így van. Ez valóban így működött nálam is. DE! Az a próblémám, hogy nem tudom dedikáltan egy felhasználóhoz kötni a transmission futtatását.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11571) sutszi válasza itanczos (#11569) üzenetére


sutszi
veterán

Közben kipróbáltam valamit. Szóval azért pörögtem ezen a témán annyit, mert nem akartam, hogy egy frissen létrehozott user hozzáférjen a letöltésekhez. De már látom, hogy ezt nekem direktben user szinten van lehetőségem tiltani... és kell is mert az alap az, hogy van hozzáférése, ha minden alapértelmezetten hagyok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11572) rento válasza itanczos (#11569) üzenetére


rento
őstag

Ha én ezt nem csinálom meg akkor újraindítás után fut a transmission, viszont ha elindítok egy letöltést akkor 2-3% után jogosultsági hiba miatt leáll a letöltés.

(#11573) Pubszon válasza Pubszon (#11565) üzenetére


Pubszon
veterán

Megoldva, megy szépen hibátlanul. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11574) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok! Miért va az h ha file station-ba kesztek egy megosztást mindig Ip ad meg nem a no-ip.org-s kintrol elérhető hivatkozásomat??? Köszi

(#11575) Pubszon válasza ikarus32 (#11574) üzenetére


Pubszon
veterán

Mert belső hálóból IP-vel nyitod meg és úgy csinálod a megosztást.
Belső hálón is használd a DNS címed.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11576) Mykroft válasza ikarus32 (#11574) üzenetére


Mykroft
tag

Vezérlőpult / Külső hozzáférés / Speciális fül alatt add meg a no-ip-s domaint, és utána azt fogja beírni az ip helyére, függetlenül, hogy milyen címmel nyitottad meg az oldalt.

(#11577) llacee


llacee
őstag

Sziasztok.Kezd elfogyni a xpeno vm alol a disk file.Ha novelem a meretet inditas utan tudja kezelni a dsm vagy szethullik a rendszer?

(#11578) rembrant


rembrant
tag

Sziasztok!

DSM 6.1.4-15217 Update 5. van fent. Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#11579) #39445248 válasza rembrant (#11578) üzenetére


#39445248
törölt tag

Szia,

nálam is ez csinálta frissítés után (5.2-ről) simán csak újra lett indítva és azóta minden tökéletes. Belső hálón láttam, gérpől volt net, a nas mégis azt jelezte, hogy nincs neten.

(#11580) rembrant válasza #39445248 (#11579) üzenetére


rembrant
tag

Hi!

Reboot megvolt többször, sajnos az nem segít!

(#11581) ikarus32 válasza Mykroft (#11576) üzenetére


ikarus32
tag

hálás köszönet minden oks lett

(#11582) Essejó


Essejó
Topikgazda

Sziasztok!

A következő a problémám, ami lehet nem is probléma, de mivel eddig egy buta képcsöves TV-m volt így nem is foglalkoztam vele, de karácsonyra a lányom meglepett minket egy Samu UE40J5200AW okos tv-vel. Smart, meg wifi is és van egy RJ-45 csatija is, szóval a későbbiekben majd kihúzok hozzá egy lan kábelt. Viszont addig is néha néznék rajta filmet a nas-ról.
Szóval mi kell hozzá? Próbáltam keresni itt a topikban, de olyanokba futottam mint: plex, dlna, kodi - Egyáltalán ezek kellenek nekem? Soha nem használtam egyiket se, így lövésem nincs a beállításuk mikéntjéről. Eddig a filmeket a nasról MPC-BE-vel néztem a PC-n csak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#11583) llacee válasza Essejó (#11582) üzenetére


llacee
őstag

Ugyan ezzel a felallassal dlna eleg volt nekem, de ez a minimum.Ilyenkor latszik a syno a forrasok kozt es kitallozod.Plexet fel kell mindket eszkozre tenni, allitolag jobb, lehet kategorizalni a lejatszas is minosegibb, en nem lattam igy maradt az elso.

[ Szerkesztve ]

(#11584) DJ. Ru$y válasza Essejó (#11582) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én DLNA-t használok, bár LG TV-vel.

Médiaszervert kell telepíteni, beállítani, hogy mely mappákat indexelje és melyiket mire. (Zene, kép, videó)

Aztán ahogy a kolléga írta, megjelenik a kiválasztható források között (LG-n ott, ahol a HDMI portok közt tudok választani).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11585) Proxy2 válasza Essejó (#11582) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Azért van külömbség a dlna és a Plex használat között.

Proxy5

(#11586) llacee válasza Proxy2 (#11585) üzenetére


llacee
őstag

Szakmai artalom, de nekem az also tetszik :)

(#11587) sutszi válasza llacee (#11586) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem is. 😆

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11588) tibi3650 válasza Proxy2 (#11585) üzenetére


tibi3650
tag

Hogy lehet hogy neked magyarul írja a PLEX az összes film címet? Nekem össze vissza, de többnyire az eredeti nyelven írja ki :W

(#11589) rento válasza tibi3650 (#11588) üzenetére


rento
őstag

Amikor a mappát adod hozzá a szerveren, hogy honnan szkennelje a filmeket, ott ki lehet választani a nyelvet. Ha magyarra állítod akkor magyar borítót fog leszedni és magyarul írja majd a film címeket.

(#11590) tibi3650 válasza rento (#11589) üzenetére


tibi3650
tag

Köszi! Bár így adtam hozzá még valamikor jó régen, de mégse akarta... most rányomtam a könyvtárra egy "Összes metaadat frissítése"-ét és most 98%-ban magyar címeket szedett le :C

(#11591) #56573440 válasza rento (#11589) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na jah, csak nálam -is- kb a fele ilyen a másik fele meg olyan. Pl így kereshetetlen, hogyha meg akarok valamit nézni, és telefonon szűrök.

(#11592) Essejó válasza Proxy2 (#11585) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Valami ilyesmit már én is tudok a plex-el csinálni.
Igazából az zavart össze, hogy a Tv kiírta, hogy nyissak meg a böngészőben egy oldalt és ott adjam meg azt a 4 karakteres kódot amit kiírt. Mondom mi a bánatért én nem a pc böngészőhöz akarom hozzá kötni, hanem a nas-hoz. De végül csak beírtam, erre a Tv közölte, hogy csatlakozás a szerverhez és a synón futó plex szerver elkezdte indexelni a Videó mappa tartalmát.

Viszont a Tv-n akár a dlna-t akár a plexet választom kapok egy nagy mappa szerkezetet vízszintesen két sorban 8 és fél mappa alatta a film neve, hogy nincs kép az nem zavar. Viszont mintegy 580 filmen így végig menni egy kicsit lassú és körülményes is.

Viszont ha a SmartHub-ból indítom el a Plexet, akkor ott át tudom állítani a mappa nézetet listanézetre, ami egy kicsit alkalmasabb, bár ott is egybenyitja a mappákat és a sok évfolyamos sorozatok miatt kissé zavaró míg megtalálom amit keresek. De ne panaszkodjunk végül is csak másfél napomba került eddig eljutni, majd megpróbálom tovább finomítani a beállításokat.

Most még kéne egy működő Tv távirányító App a Huawei P8 lite telefonomra a Samuhoz, sajna nincs infraport, ezért WiFin keresztül kéne elérnem a Tv-t, eddig akárhányat próbáltam ki, mind azt mondta, hogy nincs kapcsolat, pedig tuti jó IP-t adtam meg neki. Ja minden esetben azt mondta a Google, hogy az app kompatibilis a telómmal, és mégse ment. :(

Ja, a későbbi cél az lenne, hogy a képen látható mappa szerkezetet kéne beállítani látványnak a Tv-n futó Plexhez.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#11593) #56573440 válasza Essejó (#11592) üzenetére


#56573440
törölt tag

Plex miatt kell a táv? Simán a telefonos appal simán tudod vezérelni. Keresni, ha megvan rá tudod dobni, etc.

(#11594) csucsreg


csucsreg
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.
Ma beraktam egy második merevlemezt, viszont a Kötet - Kezelés menüpontban nem ad lehetőséget bővítésre. Ezt látom:

Mit felejtettem el?

Előre is köszi.

(#11595) #56573440 válasza csucsreg (#11594) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mit szeretnél bővíteni? Alap koteted van. Azt sehogy nem bovited, max konvertalod pl raid 1 re az új vinyoval.

Mi a cél? Mit szeretnél?

(#11596) csucsreg válasza #56573440 (#11595) üzenetére


csucsreg
tag

Egy kötetben szeretném kezelni a 2 merevlemezt.

(#11597) #56573440 válasza csucsreg (#11596) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jelenleg vagy 3 külön típusú kötetet tudsz létrehozni... Tudni kéne mit vársz tőle, adatbiztonság, terület téren pl...

Mivel már egy alap koteted van, egyébként, így max raid 1 vagy raid 5 re bővíthető, utóbbi 3 lemezről, előbbi nem ad extra területet, csak tükröz.

Ha az kell, akkor raid groupot kell bővíteni.

Vagy felveszed új kötetnek a második vinyot, és azon hozol létre új megosztást.

Sima basic kötetet nem lehet bővíteni ahogy te képzeld.

[ Szerkesztve ]

(#11598) csucsreg válasza #56573440 (#11597) üzenetére


csucsreg
tag

Köszi. Kívülről nem akarom elérni, csak hálózaton belül akarom egyben látni a 2 merevlemez tárterületét és tartalmát. Raid1 alatt ez kivitelezhető? (most elindítottam raid1-ben, újraszinkronizál épp. A raid5 inaktív volt)

[ Szerkesztve ]

(#11599) #56573440 válasza csucsreg (#11598) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem.

Honnan jött a távoli elérés? Valami nincs itt rendben...

No... Mivel nem értem hogy mit nem értesz, így vaktában.
Ami neked kell az jbod. A mostani új vinyot tedd új raid groupba, jbod legyen, másold át a régi vinyot rá, majd töröld a régi vinyorol a kötetet, és add a jbodhoz.

Hátrány, hogy az első vinyo törlése után a telepített progik ugranak, és a jbodban lévő vinyok BARMELYIKE csak egy picit is hibás lesz, kidobja a dsm, és minden adat a köteten kuka!

Alternatíva: új raid group, új kötetet csinálsz a második vinyobol, majd felteszed a petaspace nevű appot, abból tudsz megosztást csinálni ami mindkét vinyot lefedi.

(#11600) csucsreg válasza #56573440 (#11599) üzenetére


csucsreg
tag

Köszi szépen! Szerintem ez utóbbi lesz a megoldás.

Egyébként ezt olvastam és itt van egy leírás arról, hogy új merevlemez behelyezése esetén lehet kötetet bővíteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.