Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) #56573440 válasza tibi3650 (#12500) üzenetére


#56573440
törölt tag

Beállítások között lesz. Arra a kötetre mutasson, amelyiken a letöltés megy.

Nálam úgy megy, hogy pl kötet 1 kapott film/ sorozatok mappát. Ideiglenes hely kotet 1, és plex megkapta hogy ott hol, mi. Megtelt a kötet, ideiglenes mappa kötet 2, plexen hozzaadtam a filmekhez az új mappát, és mehet a buli.

Tmet se atomfizika, csak ezért ne szedd le:) de a dst feltenni egyszerűbb, nincs gond jogosultsagokkal pl.

[ Szerkesztve ]

(#12502) tibi3650 válasza #56573440 (#12501) üzenetére


tibi3650
tag

Leszedni semmiképp, mellette próbálom majd ki! Ha tetszik váltok, ha nem mehet tovább a TM :K

(#12503) supercharley


supercharley
tag

Tud valaki segíteni? 5 db kamera van beállítva az SS-ban. Az idővonalon lévő visszajátszáskor miért lehet az, hogy csak két kamera idősáv csíkját mutatja? Ez valamiért így normális, vagy csak az SS okosítás miatt van, vagy valami más?

(#12504) supercharley


supercharley
tag

Internetes rádió streamet kellene egy transmitterrel sugároznom.
Szerintetek van rá valamilyen mód hogy a DSM a saját alaplapi hangkártyájára toljon ki egy streamet?
Gondolom nincs, de hátha mégis!

(#12505) DJ. Ru$y válasza supercharley (#12504) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs, mivel a gyári eszközökben sincs hangkártya., ahogy videojelet sem tudsz kinyerni úgy, mint az egyes Qnap eszközökkel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12506) Casoli


Casoli
őstag

Van egy NAS-om, amit távolról el tudok érni. Belemegyek a fájlkezelőbe, és próbálnék videót elindítani böngészőből, azt írja nem elindítható, mert nincsen VLC telepítve a gépre. Na most én telepítettem Chrome alatt, meg raktam már fel Firefoxot is, de továbbra is hiányolja a lejátszóprogramot.

Mit csinálok rosszul?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12507) zsolt501 válasza Casoli (#12506) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A megoldás engem is érdekelne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12508) Mykroft válasza supercharley (#12504) üzenetére


Mykroft
tag

Nem tudom, hogy dsmben futó virtualbox, vagy docker számára át tudnád-e adni a hangkártyát. Ha igen, akkor meg van oldva a dolog, gép a gépben megoldással.

(#12509) sd6 válasza Mykroft (#12508) üzenetére


sd6
tag

Nem lehet ilyet.

(#12510) DJ. Ru$y válasza Mykroft (#12508) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudod átadni, mivel a DSM nem kezeli a hangkártyát és a videokártyát, pont erről írtam. Ezért nyilván a docker sem fogja megoldani ami a DSM-en működik. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12511) zsolt501 válasza DJ. Ru$y (#12510) üzenetére


zsolt501
nagyúr

USB-s hangkártyát kezel úgy tudom, alaplapit tuti nem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12512) #56573440 válasza Mykroft (#12508) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor meg már egy virtual dsm, és mellé akármi más os:)

(#12513) Mykroft válasza #56573440 (#12512) üzenetére


Mykroft
tag

Csak egy ötlet volt. :)

De most megnéztem, az Audio Station csomag leírásában szerepel, hogy USB illetve BT hangrendszerrel működhet. Bővebbet nem tudok nyilatkozni róla.
Valószínű van olyan hangkártya és BT modul amit felismer a rendszer, és tudja is kezelni.

(#12514) Baliboy1979


Baliboy1979
csendes tag

Tud valaki ajanlani egy olyan syncronizalo programot amivel a nas 2 mappaja kozott tudok filokat automatan syncronizalni lehetoleg egy iranyban. Nem backupra kell.

(#12515) supercharley válasza Mykroft (#12513) üzenetére


supercharley
tag

Köszönöm a válaszokat, sejtettem hogy nem lehet egyszerűen megoldani!
Ennek az USB hangkártya dolognak még utána nézek!
Ha ez nem megy, akkor fogok egy régi, használaton kívüli, de működő Androidos telefont, és azzal fogom megoldani. Vagy esetleg egy RPI-vel.

[ Szerkesztve ]

(#12516) itanczos válasza supercharley (#12515) üzenetére


itanczos
senior tag

Kernel modult kell fordítani hozzá. Az usb-s kütyük is úgy működnek, hogy az adott modulokat tartalmazzák.
De cselesek, mert mondjuk az usb-s TV tuner modul is akkor töltődik be, ha a videstation-t elindítod. Amint leállítod, el is távolítja a rendszerből.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#12517) tibi3650


tibi3650
tag




Ilyenkor mi a teendő? :Y Milyen lépés mit követ?

Kiveszem a 4 terrást akkor a maradék háromról elindul a rendszer? Vagy a hármat vegyem ki és hozzam helyre a 4 terrást? De hogy?

[ Szerkesztve ]

(#12518) #56573440 válasza tibi3650 (#12517) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az első lemez hibás. Az kuka. Mivel egyszerű kötet, ezért a javítás az a mented az adatokat, kiveszed a hibás vinyot, veszel egy újat, beteszed, visszamásolod az adatokat, ennyi. A meglévő kötetről fut tovább a dsm. A telepített programok viszont ahogy látom ugrottak.

Azokat újra kell rakni.

(#12519) tibi3650 válasza #56573440 (#12518) üzenetére


tibi3650
tag

Hogy tudok róla adatot menteni? File Station mutatja a mappákat, de nincs bennük semmi. Vagy szedjem ki és külső házba dugjam vissza?

(#12520) #56573440 válasza tibi3650 (#12519) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az király. Haaat... Egy live linux alól lehet érdemes még ránézni, de nem tűnik esélyesnek.

(#12521) tibi3650 válasza #56573440 (#12520) üzenetére


tibi3650
tag

Pff... remek... Nah pont ezért akartam 3 disk-kel SHR-t a fontosabb adatoknak :K pont tegnap előtt másoltam le erről a fontosabbakat :C akkor kiszedem, elindítom a rendszert, visszatelepítek mindent és majd utána játszom az első lemezzel, hátha menthető még valami. Aztán megnézem hogy garancia van e még rá, mert szerintem nincs egy éves :F

(#12522) tibi3650 válasza tibi3650 (#12521) üzenetére


tibi3650
tag

Leállítottam a gépet, kihúztam-visszadugtam az első diszket, újraindítottam és ez fogadott:


Az összes csomag fut hibátlanul, megvan az összes adat :C rá merjek nyomni a javításra? :F

[ Szerkesztve ]

(#12523) #56573440 válasza tibi3650 (#12522) üzenetére


#56573440
törölt tag

Simán sérült a rendszer particio. Nem volt helytelen leállítás, áramszünet akármi?

Most látszik rajta az adat?

(#12524) tibi3650 válasza #56573440 (#12523) üzenetére


tibi3650
tag

Elvileg nem, ráadásul szünetmentesen van.

Igen most látszik minden adat. A csomagok is elindultak. Csak ezt írja: a rendszer partíció hibás / nem elérhető :F

Illetve az értesítésekhez bedobott 2 db ilyet: Tired to re-identify disk[1]

[ Szerkesztve ]

(#12525) #56573440 válasza tibi3650 (#12524) üzenetére


#56573440
törölt tag

Futtas bővített keresési smartot. Hátha látszik bármi. Egyébként az shr kozetedrol is legyen mentesed... A raid soha nem ad adatbiztonsagot, csak rendelkezésre állást. Mindig legyen mentesed:)

(#12526) tibi3650 válasza #56573440 (#12525) üzenetére


tibi3650
tag

Mentésem az van két helyre is :K
A javításra rányomjak? Vagy előtte futtassam a smart-ot?
Illetve gyors vagy bővített tesztet indítsak?

[ Szerkesztve ]

(#12527) #56573440 válasza tibi3650 (#12526) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nyomj a javításra ha lefutott nézz rá a bővítettel

[ Szerkesztve ]

(#12528) tibi3650 válasza #56573440 (#12527) üzenetére


tibi3650
tag

Oki, javítás előtte-utána:


viszont ezt megint benyomta 3x: Tired to re-identify disk[1]

Elindítottam a bővített tesztet, de 1 perc után megszakadt:

Akkor gondolom mentsek amit még tudok aztán vinyó ki... azzán formáz és új próba... vagy esetleg ráengedem a hdd sentinelt...

(#12529) #56573440 válasza tibi3650 (#12528) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor gyors. De ez nem hangzik továbbra se jól. :(

(#12530) tibi3650 válasza #56573440 (#12529) üzenetére


tibi3650
tag

Lehet ez kábel hiba? Most megint kikapcsoltam megpiszkáltam a kábeleket, bekapcsoltam és mintha semmi sem történt volna, mindent rendben talál :F Most a bővített teszt is megy már egy ideje... megvárom míg végez és kicserélem a sata kábelt, hátha megoldja :K

(#12531) johnny111 válasza tibi3650 (#12530) üzenetére


johnny111
csendes tag

Volt nálam is hasonló, cseréltem SATA kábelt, 1-2 hét után újra hiba. disk format, új kötet létrehoz, másik SATA porton azóta is működik. Bár én próbáltam másik diskkel is nálam valamilyen alaplapi, vagy sata port /vezérlő nyűg van. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy a winyón kívül más hiba is okozhat ilyet.

(#12532) Egon válasza tibi3650 (#12530) üzenetére


Egon
nagyúr

Általában mindig úgy érdemes a hibakeresést csinálni, hogy a legegyszerűbbtől haladsz a legbonyolultabb felé. Leggyakrabban az egyszerű hibák fordulnak elő. Simán lehet, hogy a kábel volt a ludas. Persze ahogy fentebb is írják, a vinyón kívül simán lehet rossz az alaplapi vezérlő, sőt akár a tápegység is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12533) DJ. Ru$y válasza Egon (#12532) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sőt akik egy-két ágas Pico PSU-t és hasonlókat használnak azok abba sem gondolnak bele, hogy minden ágnak megvan a maximális terhelése, nem tudsz végtelen merevlemezt rákötni egy ágra, mert nem lesz elég delej, és vagy ledobálja random a lemezeket használattól függően vagy el sem indulnak a lemezek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12534) tibi3650 válasza DJ. Ru$y (#12533) üzenetére


tibi3650
tag

(#12529) blackrulz, (#12531) johnny111, (#12532) Egon, (#12533) DJ. Ru$y

Köszönöm a hozzászólásokat :R
Nekiállok tesztelgetni, mert mire a smart tesztel végzett megint összeomlott a kötet. Kipróbálóm a sata kábelt is, bár most hogy mondod akkor lehet inkább a tápkábellel játszom el előbb :K Én is egy ágra kötöttem a 4 disket egy molex -> 4xsata átalakítóval, nem is gondoltam erre, ha így lehet kapni :W

(#12535) hun005a


hun005a
tag

Valami okosság kellene.Ezt Surveillance cuccot nem tudom rendesen beállítani.
Akármillyen mozgásérzékelést beállítok állandóan folyamatosan akar rögzíteni.
Csak akkor áll le ha bepipálom a rögzítés és forgatás tiltása gombot.

(#12536) rento válasza hun005a (#12535) üzenetére


rento
őstag

Így én is jártam. Próbáld meg a mozgás érzékenységét állíani. Nekem az megoldotta a problémát.

(#12537) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

A jelenlegi hálózatomban agya egy Asus RT-N66U (Tomato Shibby).
Fő funkciója médiaszerver (DLNA), két TV-re LAN-on használjuk, egy Samsung USB2-es 5400-as HDD van rákötve.
Ezen kívül fájlszerver, FTP, minimális torrent, WoL fut rajta. A másolási sebességek sosem voltak jónak nevezhetőek, viszont a média szerver részével nem voltak problémák korábban, párhuzamosan is lehetett 2 FHD filmet játszani (kettő együtt 20GB<), viszont az utóbbi időben 2 film párhuzamos futtatása reprodukálhatóan összeomlasztja a rendszert (bár sokáig tudnak futni, szóval nem 1-2 perc után jelentkezik), illetve random akadások is előfordultak, így idejét látom a fejlesztésnek. Fontos, hogy a TV-khez nincs és nem is lesz külön-külön médialejátszó. Eredeti ötletem egy Synology RT2600 router beszerzése és USB3-as 7200-as HDD lett volna az Asus és a Samsung helyett, eközben gondolkodtam el azon, hogy talán egy NAS jobb választás lenne számomra. Gyorsabb file server (későbbiekben több párhuzamos 4K streaming akár), FTP, több torrent, VPN, IP kamera kezelés, biztonsági mentések automatikusan a kliensekről, (webszerver) stb. szóval jelentős funkcióbővítést tudnék így eszközölni. Kiszemeltem a Synology DS418-at a célra. Ezen az úton elindulva aztán ott találtam magam, hogy lehetséges, hogy egy HP microserver G10 még jobb választás lenne XPEnology-val. Innentől viszont az időtállóság (nem 4-5 évben gondolkodom a konfigban, szóval ha most még overkill is lenne, 4 év múlva már nem biztos...), bővíthetőség merült fel igényként, illetve az egyik itteni hsz. tántorít el az AMD-s alap és az XPEnology házasításával kapcsolatban. Szóval most ott tartok, hogy az alábbi konfiguráció összeállításán gondolkodom:

Alaplap: Asrock H270M-ITX/ac
Memória: Crucial CT4G4DFS8213
Ház: BitFenix Prodigy ITX
Processzor: INTEL PENTIUM DUAL-CORE G4400
Táp: X -> ezt egyelőre nem tudom milyen lenne ideális.

Kíváncsi lennétek a véleményetekre, hogy melyik irányt válasszam? A NAS esetében kezdetben "kukázott" 500GB-os HDD-ket használnék amik rendelkezésre állnak, így mondjuk azt, hogy árban nagyjából hasonló lenne mind a 4 megoldás.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#12538) rento válasza Pacee87 (#12537) üzenetére


rento
őstag

Szia!

Szerintem jó az elgondolás, én egyedül a prociból nem ezt venném. 54w a tdp-je. Inkább akkor már egy i3 7100t vagy valami hasonló 35w tdps megoldásban gondolkodnék. Plussz az jóval időtállóbb is, mivel erősebb is.

(#12539) zeotróp


zeotróp
csendes tag

Sziasztok,

Sikerült már valakinek Win 10 x64-et (vagy x86-ot) telepíteni Virtual Machine Managerre?
Nekem az istennek sem sikerül, pedig próbáltam a neten elérhető leírások alapján megoldani :O
A vicc az, hogy Win 7 és XP(!) is sikeresen települt, de a 10 kifog rajtam :W
Ezzel a hibával már a boot elején megáll, és újra indul:
[kép]

Ötlet?

(#12540) zeotróp válasza Pacee87 (#12537) üzenetére


zeotróp
csendes tag

Szia,

Ha segítség, nálam:
Asus H110I-Plus + 2 portos PCIE kártya
Intel Core i3-7100
8GB 2400MHz Kingmax DDR4 RAM
Chieftec 350W
A ház Node 304
5 merevlemez: 1 db 500 GB, 1 db 1 TB, 1 db 1,5 TB, 2 db 3 TB
Jelenlegi fogyasztás 53 - 56 W között mozog terheléstől függően.

Előtte Pentium G4400 volt 4 GB DDR3 RAM-mal, csak 4 lemezzel, ekkor a fogyasztás 50-53 W között ingadozott.

[ Szerkesztve ]

(#12541) sd6 válasza Pacee87 (#12537) üzenetére


sd6
tag

Szia,

Én is így indultam, szinte ezekkel, itt vannak a tapasztalatok:
-amd-s konfigot ne csinálj
- a bitfenix ház nem szellőzik jól, és átveszi a diszkek rezgését, el is adtam
- az alaplap jó, de a venti csatlakozók közül csak egy tud 3pines ventit szabályozni, a többi csak 4pinest
-én végül Pentium G4560 procit választottam, kb azt tudja, mint az I3-7100 fele áron
-ha fontos a (kis) méret, akkor node 304 ház
-ha nem fontos a méret, akkor egy (m)atx ház, abba jóval olcsóbb a lap

Nekem most egy ASRock H270M Pro4 alaplap lap van egy coolermaster n300 házban, a diszkeket (6db 3TB raid6-ban) 2db 12cm venti hűti kb 2/3 sebességen. 8-10 fokkal hűvösebbek, mint a bitfenixben, pedig abban 20cm venti volt.

Ha nem akarod telerakni plusz kártyákkal, akkor valami b250-es lap is jó, ez kb 15k-ból megvan, de az olcsóbbak itt is csak 4pinest ventit tudnak szabályozni. Lehetőleg olyat válassz, amin intel lan van.

(#12542) #56573440 válasza Pacee87 (#12537) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nas mellett is van külső lejatszom... Majd nézd meg a plex-et ;]

(#12543) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ.
Rengeteg kérdésem lesz/lenne még, de nem szeretném teljesen szét offolni a topikot.
Alaplapból azért ezt a típust linkeltem, mert ezen 2 LAN csati van, ahogy a Synology DS418-on is. Az általatok említett lapokon viszont egy van. Felesleges a dual LAN, vagy máshogy oldottátok meg? Elnézést, ha hülye kérdés, de nagyon új még nekem ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#12544) Egon válasza Pacee87 (#12543) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha az a kérdés, hogy a routert (is) akarod kiváltani a házi szerverrel, akkor valóban szükség van két LAN csatira, de ezt egy gigabites PCI-Express-es kártyával is meg tudod oldani, ninc szükség arra, hogy az alaplapra integrálva legyen. Ebben az esetben szerintem csak virtualizálva tudsz XPEnology-t futtatni, és kell egy routolást megvalósító oprendszer is. Ebben az esetben szerintem nem jó választás az XPEnology.
Egyébként meg a két LAN portos NAS-on nem azért van két LAN csati, hogy kiváltsa a routert...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12545) Pacee87 válasza Egon (#12544) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Nem, nem szeretném kiváltani vele a routert.
A Synology oldalán fellelhető információk alapján a DS218 és 418 hardveresen annyiban különbözik a befogadható HDD-ken túl, hogy előbbin 1, utóbbin 2 LAN csatlakozó van, írás/olvasási sebességben viszont utóbbi közel kétszer gyorsabb. Ebből sikerült arra a következtetésre jutnom, hogy a dual LAN lenne az ideális. Tévednék?

(#12546) Egon válasza Pacee87 (#12545) üzenetére


Egon
nagyúr

Link aggregation-nek hívják a technológiát, és értelemszerűen az kell hozzá, hogy ne legyen szűk keresztmetszet a rendszerben. Kell hozzá megfelelő switch, illetve gyors vinyók (vagy gyors raid) a NAS-ba.
Túl sok értelme szerintem otthonra nincs, illetve lassan (még némi árcsökkenés után) esetleg el lehet gondolkodni a 10g-s eszközök beszerzésén, az stabilabbnak és egyszerűbben kihasználhatónak tűnik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12547) sd6 válasza Pacee87 (#12545) üzenetére


sd6
tag

2 lan port akkor kell, ha több nasból HA cluster akarsz csinálni, vagy használni akarod a virtual machine managert. Én használom, de volt itthon elfekvő 4 portos gigás intel lan kártyám.

(#12548) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném elsőnek megkérdezni, hogy 16 kamerás rendszernél mekkora gép kell hozzá, hogy normálisan tudjam nézni a kamerák képeit? A kamerákat csak 1280x720-ra és 15fps-re tudtam beállítani, Így egy i3-7100-as procival és 8Gb rammal rendelkező gép 60%-os proci használattal tudja normálisan kezelni. Ha feljebb állítom akkor már 100%-ra kifut a proci és használhatatlan. Otthon i7-es procival, 8gb ram, és gtx1080-krátyával kipróbáltam a full hd-és beállítást, és az is 100%-ra futott. Ez normális?

A másik kérésem, hogy csak és kizárólag a saját mobilos alkalmazásával lehet megnézni hálózaton kívülről?

Ami érdekes, hogy Ha otthoni 1000 megás vagy bármilyen más wifin akarom megnézni, akkor nem tudom kitenni nagy képre a mobilon mert csak tölt. Kis képekben bejön. Mobil netre váltok és akkor kirakja. ÉRTHETETLEN!

Ui.: Telephelyemen 10 megás feltöltés van. Most vátottam erre a rendszerre mert a régi rögzítőm nem tetszett. Viszont annál a saját mobios alkalmazásával távolról hibátlanul tudtam nézni. Nem tudom, hogy volt e benne olyan, hogy hálózaton kívüli mobilos megtekintésnél alacsonyabb beállítással küldte a képet, de ennél most szaggat a kép ha kívölről nézem.

(#12549) itanczos válasza Rengete (#12548) üzenetére


itanczos
senior tag

Nagyban függ attól, hogy csak tárol a syno, vagy fel is dolgozza a képet!
Be lehet állítani, hogy a mozgás tényét maga a kamera jelezze (a legtöbb IP kamera olyan), vagy a syno figyelje a mozgást a bejövő video stream-ben. Ilyenkor bizony viszi az erőforrást!
Egyébként én 16 kamerára inkább a dedikált rögzítőt javaslom!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#12550) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Ismét köszönöm a segítséget mindenkinek!
A javaslatok alapján az alábbiakra módosult a tervezett konfig:

Alaplap: ASRock B150M-ITX (végig bogarásztam, de 30e alatt nem volt olyan amin több 3 pin-es venti csatlakozó lenne. Ezen pl. az összes 4 pines, de ahogy olvastam rádugható a 3 pines venti)
Processzor: Intel Pentium Dual-Core G4560T
Táp: be quiet! System Power B8 300W (BN256)

ITX méret marad, sajnos a nagyobb nem játszik. A házat tekintve nagy a kísértés a Bitfenix felé, fele annyiba kerül, mint a másik. Illetve a processzornál is erősen kérdőjeles, hogy a T megéri-e a 10e felárat + ahhoz még hűtő is kell. Szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.