Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) nyunyu


nyunyu
félisten

Iyen nincs.

Beallok VK2801-gyel Campinovka vedokent fas dombocskara a parton, hogy passziv scoutkent szemmel tartsam a terkep jobb szelen felvonulokat.
Erre beall a seggembe egy E75, es elsokent nyit tuzet rajuk. :W

Nyilvan engem vagott ki az idiotat celzo arty.

Plane: battle time expireddel napi dupla lett belole. :(

Ugy latszik, elobujtak a nagyonpiros hetvegi luzerek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42402) scyllarus válasza nyunyu (#42401) üzenetére


scyllarus
veterán

Azt én is szeretem, amikor elbújok egy hálós TD-vel, és beáll mellém egy világítós heavy...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#42403) Bobyjack válasza diegho (#42276) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Elég jól összeszeded a gondolataidat és a videók minősége is remek.

Jó szándékú kiritika:
Ha még tudsz erre is figyelmet fordítani, akkor próbáld meg levinni a hangsúlyt a mondataid végén.

(#42404) emre válasza Cseri0058 (#42400) üzenetére


emre
veterán

Igen, 68565 kredit ami prem nélkül 45710 lenne. 27db lőszer 27*1070= 28890
A javítás sajnos nem tudom mennyi, mivel ma nem tudom megnézni számomra az sem derül ki, hogy mennyi hp-val élte túl, de van rá 19820 xp hogy ne legyen veszteséges prémium nélkül.

Lehet tévedek, majd holnap pontosan utánanézek, de szerintem ennyi sebzéssel prémium nélkül is fenntartható.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#42405) Cseri0058 válasza emre (#42404) üzenetére


Cseri0058
őstag

De ott van a képen h prém nélkül -11k!! Szerintem nem ugyan arrol a képről beszélünk...

[ Szerkesztve ]

(#42406) virkir válasza emre (#42404) üzenetére


virkir
veterán

Ecsém eriggy aludni mert úgy látszik sokat kivett belőled a hét :D

Ottan van feketén-fehéren, najó pirossal, hogy -11720 a profit prémium nélkül.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#42407) Moleman válasza scyllarus (#42394) üzenetére


Moleman
addikt

A Lee tényleg nagyon jó tank, ahhoz képest, hogy régen bottal se piszkáltam volna, 52 meccsből 60 kill, tank ász (1374 xp).

(#42408) vhw válasza Cseri0058 (#42405) üzenetére


vhw
addikt

Az 5k sebzés 27 lövéssel jött össze (24 találat volt, 3 lövés helyből ment a levesbe).
A lőszer átlag dmg-je ~490, tehát az 5k sebzés ~10 jó kövér lövésből meglett volna, ehelyett majdnem 3szor annyiból lett meg - sok volt a kis sebzéses kegyelemdöfés, ami ilyen szempontból nem gazdaságos. (a lőszer ára 1070 darabonként és kitudja nem repült-e 1-2 prem lőszer is)

Ha a tank még ennek tetejébe kb 5-10% HP-val, netán több modul sérüléssel élte túl a csatát, akkor elég vaskos volt a javítási költség is.

Szóval egyáltalán nem lehetetlen... a magas sebzés csak egy dolog, van több tényező is ami veszteségessé teheti a meccset.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#42409) Atlantis válasza vhw (#42408) üzenetére


Atlantis
veterán

KT-ágyúja van még rajta, 320-as sebzéssel, az 5700 sebzés így jó esetben is 18 sebző lövés... De ellőtt 4-5 aranyat is, alig maradt benne élet, ezért negatív az egyenleg. Arra nem emlékszem, hogy használt-e javítót, gyógyítást.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#42410) emre válasza virkir (#42406) üzenetére


emre
veterán

No ezért nem játszok ilyenkor.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#42411) sith7


sith7
nagyúr

Mit díjaz jobban a program ?

damage ? kill ? foglalás ?

sorrend ? :F

(#42412) Fel válasza vhw (#42408) üzenetére


Fel
addikt

"KT ágyúja van még csak rajta" Ezért a sok lövés, és valószínű ezért is lett volna mínuszos prémium nélkül.

Na látom megelőztek.. Akkor dobok egy videót a közösbe: Tanktoon: A sárkány visszatér (Előzmény)

[ Szerkesztve ]

(#42413) Atlantis válasza sith7 (#42411) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez a sorrend így helyes is.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#42414) vhw válasza Atlantis (#42409) üzenetére


vhw
addikt

Jaaa, hát akkor hatványozottan igaz.
A 10,5esnek csak ~320as átlag sebzése van, míg lőszerárban majdnem ugyanott van a 128asnál (1030 vs 1070, a prem lőszer meg ugyanannyiba kerül mindkettőnél)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#42415) sith7 válasza Atlantis (#42413) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi

(#42416) nepszter1


nepszter1
addikt

(#42417) forras2 válasza scyllarus (#42386) üzenetére


forras2
őstag

Igen, el lehet menni az M4 fele is.
De abban az irányban sokkal több XP a T29, illetve akkor a T29-en kell szopnom a löveg kifejlesztéssel, mert nem lesz meg az M6-ról a használható ágyú.

(#42418) Simulacrum válasza BaLee (#42388) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Pár oldallal előbb írtam, hogy nálam a GW Panther a csúcs arty, igaz csak a franciákhoz tudom hasonlítani, nekem azokkal kínszevedés. S-51-et akkor érdemes venni, ha azt szeretnéd, hogy egyből kilőj egy tankot, de én személy szerint biztos a GW-t választanám.

(#42419) memphis221


memphis221
tag

sziasztok!

lehet hülye kérdés de hogyan veszek fel videóra pl egy csatát vagy részleteket?

köszönöm

" memphis22 "

(#42420) scyllarus válasza forras2 (#42417) üzenetére


scyllarus
veterán

Ez teljesen igaz. Csak úgy írtad, szenvedsz a T1HT-vel, azért mondtam a másik ágat. Én is az M6 felé megyek. Arra készülj fel, ha a T1 nem jön be, az M6 kínszenvedés lesz a T1 ágyúival. Viszont az emlegetett 90mm-essel már ige jó kis tank az.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#42421) Sunsetjoy válasza memphis221 (#42419) üzenetére


Sunsetjoy
tag

A játékbeállításokban van egy kapcsoló, ami replay fájlokat készít játék közben. Alapértelmezésben nem tudom, hogy be van-e kapcsolva.
Azokat később vissza lehet játszani (mondjuk ha ugyanolyan verziószámú). Ha ezt a visszajátszást felveszed videófelvevő programmal (pl. Fraps), akkor már meg is oldottad a helyzetet.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#42422) Fel válasza memphis221 (#42419) üzenetére


Fel
addikt

FRAPS helyett szerintem jobb az ingyenes MSI Afterburner (nem csak MSI vga-hoz, nem csak tuningra jó).
Az így felvett videó tömörítéséhez pedig jó a Handbrake nevű program.

(#42423) memphis221 válasza Fel (#42422) üzenetére


memphis221
tag

köszönöm szépen !

további szép napot

" memphis22 "

(#42424) forras2 válasza scyllarus (#42420) üzenetére


forras2
őstag

Az régebben volt :))
Meg van rá a normálisabb löveg, így már tetszik a dolog :K
Bár hozzá teszem, mérete miatt golyómágnesnek hívom még mindig, mert csak az nem látja aki nem akarja :D

(#42425) Scheffer


Scheffer
tag

Ahol a 14 csapattársam összesen nem tud 4K sebzést összehozni. :)

Repaly link.

[ Szerkesztve ]

(#42426) vbbb


vbbb
őstag

PzKpfw IV Schmalturm

Pros:
-Strong turret armor
-Excellent Penetration
-Good Credit Maker
-Excellent accuracy
-Great tank to train Med. Crews

Cons:
-Slow turret traverse
-Low Alpha damage
-Weak Hull Armor
-Somewhat Slow

Hmm...pont lenne erre e talicskára pénzem....i don't know...very tanácstalan vagyok. Valakinek van ilyen gép a garázsban?

(#42427) myckey válasza Scheffer (#42425) üzenetére


myckey
veterán

Szép.
De nekem is volt szerencsém hasonlóban ma hajnalban.
TR6 ütközet,én a T-150 géppel valami 1600 sebzést osztottam ki,a többi meg összesen nem lőtt ennyit.
Az egyértelmű,hogy bukta.
El is dobtam magam rögtön :(((

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#42428) Spenike válasza vbbb (#42426) üzenetére


Spenike
tag

Nekem van meg én szeretem...
Pontos igaz kicsiket sebez de elég jó az átütése is sőt néha még pattan is róla, kicsit lassú....

(#42429) memphis221 válasza Fel (#42422) üzenetére


memphis221
tag

még lehet egy kérdésem feltettem amit irtál!

De hogyan müködik? hogy használjam ! mit kell nyomni hogy felvegye? És hova menti el?

" memphis22 "

(#42430) vbbb válasza Spenike (#42428) üzenetére


vbbb
őstag

Győzelem!
Csata: Murovanka 2013. március 2. 9:46:46
Jármű: Churchill III
Szerzett tapasztalat: 2 050 (2x szorzó a nap első győztes csatájáért)
Szerzett kredit: 22 407
Csatában elért Achievement: Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló soför jelvény: "II. osztály"

Inkább vettem egy Churchill III-at...első menet prémium nélkül. :)

(#42431) myckey


myckey
veterán

No asszem bevásárolok pár gépből.
M6,KV-2 örökös lesz
ARL44 meg kell az 50 100 miatt
VK3601h meg a Tiger miatt. (jaja,kell a Tigrincs,tesztszerón nagyon bejött,és még be se vagyok lőve) :D

Viszont lenne kérdésem is.
A VK-t mivel érdemes haszánlni?
Könisch löveggel?
Ez egész jónak tűnik,de valami orbitálisan keveset sebez (mondjuk tesztszerveren egyből fasza csatát hoztam le vele)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#42432) forras2 válasza myckey (#42431) üzenetére


forras2
őstag

Ott van neki L/56-os 88-as, azzal :K

(#42433) stoppos76


stoppos76
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem volna. Tegnap Malinovka assaulton voltunk platoonban két type-pal. A wiki azt írja, hogy ha mutatsz, az fél xp, és teljes credit. Én mutattam 3961-et és sebeztem 773-at, öszesen 4734. Haver sebzett 2708-at és mutatott 1760-at, ami 4468. Kaptam 1263 xpt, ő 1668-at, ami rendben is van. Viszont lóvéban én 88k-t kaptam, ő pedig 106k-t.
A kérdésem az lenne, hogy rossz a wiki, vagy mutatásért járó összeget nem szorozza fel a prémtank szorzójával? Vagy van valami amit nem jól tudok/nem tudok?

Köszönöm.

Itt a két kép a csata végéről:
Kép1
Kép2

(#42434) myckey válasza forras2 (#42432) üzenetére


myckey
veterán

már rádobtam
valószínű ez lesz,nagyon kicsi az alfasebzése a Kön-nek

Kris
Nem csak neked.
A T1HT nagyon jó farmolós tank.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#42435) krisss93 válasza scyllarus (#42420) üzenetére


krisss93
aktív tag

A T1 csak nekem a kedvenc 5-ös tankom?
A KV-kal jóízűen elfogyasztom vele reggelire :D
Azt használom pénznyomdának :D

(#42436) Fel válasza memphis221 (#42429) üzenetére


Fel
addikt

Be kell állítani.

Alul Settings, majd a felugró ablakban kicsit jobbra kell lapozni, és ott lesz az opció. A mentés helyét valami olyan meghajtón jelöld ki, ahol bőven van hely, mert még mjpeg tömörítés mellett is sok helyet foglal a felvétel.

---------------------------------------------------------------------------------

Más...

Az új XVM tovább bővült pár hasznos dologgal:

A "Service Record" ablakba is bekerült pár minősítés, tier átlag, stb.

[ Szerkesztve ]

(#42437) forras2 válasza Fel (#42436) üzenetére


forras2
őstag

Tudod linkelni az új xvm-et? :B

(#42438) Bingisz válasza Fel (#42436) üzenetére


Bingisz
addikt

Kezd egy kicsit kaotikussá válni, de jó lesz. Végre nem kell kilépni, ahhoz hogy megnézzem mennyire caphuszár az adott illető.

Amúgy az új XVM is a WN6-ot mutatja?
Mert nekem a Wn6-os béta van fent, és nem akarok visszaváltani az Effisre.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#42439) myckey válasza forras2 (#42437) üzenetére


myckey
veterán

https://code.google.com/p/wot-xvm/downloads/list

az első hozzászólásban vannak a hasznos oldalak
ott van ilyen is:új xvm vagy hasonló
;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#42440) forras2 válasza myckey (#42439) üzenetére


forras2
őstag

Köszönöm :R

(#42441) Fel válasza Bingisz (#42438) üzenetére


Fel
addikt

Ebben benne van még a Statistic Pack is, azért ez a sok infó. Majd megnézem anélkül hogyan néz ki.

A korábbi xvm.config fájlodat használhatod továbbra is.

(#42442) Bingisz válasza Fel (#42441) üzenetére


Bingisz
addikt

A Stat. packot is használom, úgyhogy nálam is így fog kinézni.
Az XVM meg csata kezdésnél valamiért a te nevedet emlegeti, de azon kívül tökéletes. :P
Szóval egy ideig még ez a config marad.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#42443) vhw válasza stoppos76 (#42433) üzenetére


vhw
addikt

A wiki azt írja, hogy a spot az fél xp és ugyanannyi credit, mint amennyit a sebzést okozó tank kap (osztva a kérdéses célpontot spotoló tankok számával)

Ha olyan tankot sebzel, amit te nem spotolsz, hanem valamelyik csapattárs, akkor: 50% kreditet kapsz.

Ebből a kettőből jön, hogy a spotoló tank annyi kreditet kap, mint amennyit a sebzést osztó. (osztva spotoló tankok számával)

Haver a sebzéséért kapta rendesen a kreditet, mert ez a dolga, a spot dmg a gratis.

Te viszont jóval kevesebbet sebeztél, több volt ugyan a spotod, de te csak azt kapod érte, ami a többiektől " befolyik". És hát a többi tank kreditszorzója mind változó. Változó, hogy mennyi kreditet kapnának a sebzésükért (még az is beleszól, hogy hozzájuk képest milyen volt a célpont - kisebb? nagyobb?) ennek ugye csak a felét kapják meg, és végül te is ezt az összeget kapod meg.
Tehát egy lényegesen csökkentett kredit mennyiség folyik be - főleg ha te egy 8as prem tankban ültél, aminek magas a kredit szorzója ugye - ahhoz képest, ha te magad szemtől-szemben sebeztél volna másokat.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#42444) jahrn válasza myckey (#42431) üzenetére


jahrn
senior tag

Csakis 8,8cm L56. A sajat tieredben eleg a pen akar meg frontbol is (OFC nem esz nelkul es auto aim), a magasabbszintueket meg nem szembe kell tamadni amugy sem :)

(#42445) vJokka válasza BaLee (#42388) üzenetére


vJokka
aktív tag

Én a GWP-t ajánlanám. Nagyon jó ágyúja van, egyedül ha vastag páncéllal találkozik, akkor szokot nagyon alacsony sebzéseket dobálni, de ha penetrál akkor simán vihet T8 tankot Full HP-ről. Mozgékony is, ami randomban különösen jól jön (általában szeretik les***ni az artyk védelmét, csak sikítoznak hogy ezt lődd - azt lődd).
S51 ellenben lassú, pontatlanabb, viszont nagyobb a sebzés és a "splash". Platoonban jó móka, viszont egyedül sokszor hajtépős.
Kis kedvcsináló a GWP-hez: [link]

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#42446) stoppos76 válasza vhw (#42443) üzenetére


stoppos76
csendes tag

Értem. Nem így értelmeztem a mondatot. Viszont ebből az következik akkor, hogy ha mondjuk type-nak mutatok nem prémmel, akkor dőlnie kellene a lének. Magyarul, ha keresni akarok spotterrel, akkor járok a legjobban, ha megyek a nyolcas prémeknek mutatni.

(#42447) vhw válasza stoppos76 (#42446) üzenetére


vhw
addikt

Hát ilyen tekintetben igen... dehát a spotolás már önmagában is elég rizikós, nemhogy az, hogy külön "célközönségnek" csináld ezt. :))
Másrészt a T8 prem tankok "teljesítménye" elég hullámzó tud lenni, ha csak a pénztárca vastagsága a szempont megszerzésükhöz. :U

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#42448) forras2 válasza Fel (#42441) üzenetére


forras2
őstag

Vajon azért nem műkcik nekem ez az "új" xvm úgy mint Neked, mert felül írtam a magyar statpackal, vagy azért, mert valamit be kell állítani? :U

(#42449) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Skacok!

Mi kellene a századozáshoz?

Így hétvégente összelökhetnénk, h ne az mm- rendeljen össze minket a "noobokkal" :K

(#42450) myckey válasza jahrn (#42444) üzenetére


myckey
veterán

be is baszna,ha szemből mennék neki egy T29-nek vagy egy KV-4 gépnek ;)
Az lesz rajta.
Köszönöm a segítséget

Bevásárlás megvolt.
Grillsütő,KV-2,B1,PZ3

első csatámban mondom megnézem,mekkora király vagyok,és bementem a Grillevel 50% os legénységgel :D
7 ből 1 találat.
asszem veszek bele rendes Crewet,nem játszom az eszem tovább :C

Remélem kedd reggelre sikerül kifarnolnom TR4 től az ARL44 VK3601H pársot.
egyiket mindenképp fél áron szeretném megvenni.meg persze másikat is :DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.