Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) zoszt válasza Fel (#30988) üzenetére


zoszt
tag

Akkor most álljak neki az összes 8-as artynak, 10-est kapok helyette? Ez még a hülyének is megérné, hát még nekem... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#31002) ollie válasza zoszt (#31001) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

10-esként is valszeg tök ugyanolyanok maradnak az artyk, mint most 8-asként.

***

(#31003) krisss93 válasza gzbotii (#30994) üzenetére


krisss93
aktív tag

Megint mentem egy 4300 sebzéses kört, igaz ez bukta lett....
Utolsónak maradtam, 4 kill :S

Tarczay’s Medal - Awarded to players who destroy at least five enemy vehicles and survive the battle to victory despite receiving at least five different critical hits and 80% or more loss of hit points.
Ervin Tarczay was a Hungarian tank ace. He fought with the Hungarian 2nd Armored Division and destroyed at least ten enemy vehicles.

nem is tudtam, hogy van magyar medál is, itt a kitüntetések közt olvasgatva :D

[ Szerkesztve ]

(#31004) Stigma.HC válasza gzbotii (#30994) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Hehe, már egy ideje vadásztam arra a medálra de mikor a közelébe kerültem akkor általában elhappolták előlem az utolsó darab artyt, egyik ilyen az volt mikor már alig volt pár hp az utolsó hummelnek, maximum ha két másodpercen múlott, egy hős kis med tank meg a semmiből előtörve bedaráltam előttem. Örültem is :DDD

Végül véletlenül lett meg, 13 75-el keringtem az ellenséges heavyk mögött zaklatva őket mikor előttem felbukkant 3 zsíros célpont és sehol egy társ aki elkapja előlem vagy arty, mert halottak voltak ;] volt is gyors kivégzés részükre

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#31005) Patrick76496 válasza Dobi 562 (#30895) üzenetére


Patrick76496
őstag

Szerintem igaza van, néha több a hülye magyar, mint a lengyel.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#31006) myckey


myckey
veterán

nem hangzik túl jól,hogy kisebb tr-ben (gondolom tr8 tól le) több arty is lehet :W
na majd lészen valahogy :C

Patrik:
ne is mond!
2 napja belefutottam TR6-ban egy olyanba :W

kérdi van-e magyar.
én tr4 Matildával voltam(ezért gondoltam majd segíthet top tankként,/T-150 géppel volt)
köszönök...
mondom neki segítsen már!
erre hogy,aha :DDD

Erlenberg mapon voltunk,a kastély nélküli részen.
elkezdem neki magyarázni,hogy a dombnak a sarkához kellene odamenni,de teljesen korreltük.
azt mondja:OK
megyek-megyek,ez a brm meg a dombnak a tetején sasszézik :D
mondom esetleg le kellene onnan jönni,ide az útra,mert talán szétkapják,mint foxi a lábtörlőt ;]
azt mondja,hogy én őt ne oktassam,mert neki már 4 éve megvan ez a játék :DD illetve hogy tizen akárhány ezer csatát ment már
mondom jól van,de ugye tudsz róla,hogy 2 éve jelent meg kb.
azt mondja rosszul tudom,mert már 6 éve
húúúú,ekkor már sírtam a röhögéstől :))

mondom,ha te mondod,biztos úgy van :))

persze utána alig csinált valamit.

csata vége.nézem a lapját.....volt valami 400 akárhány menete :DDD
megnézem hogy mennyi

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#31007) homeless09


homeless09
őstag

Istenem, hogy miért kell ennyi böszmével együtt játszani....

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#31008) scyllarus válasza myckey (#31006) üzenetére


scyllarus
veterán

Én már sokszor nem is válaszolok a van-e magyar kérdésre. Jobb a békesség. Ma végre visszatért a Matilda a helyes útra, megvettem, imádtam, de aztán egy hétig bármit csináltam, kikaptam. Ma végre 1000+ sebzés és nyertünk :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#31009) myckey válasza scyllarus (#31008) üzenetére


myckey
veterán

én nagyon szeretem tr4-ben ezt az angol gépet :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#31010) nyunyu válasza Bobyjack (#30987) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindenkinél a játékban elérhető, hogy tankonként mennyi csatát ment és az is, hogy mennyit sebzett összesen. Innen egyszerűen előáll a tankonkénti átlagsebzés.

Plane, hogy a nemreg parszor linkelt stat pack nem csak a meccs vegi riportokat boviti sebzes adatokkal, hanem a user details adatokat is feltupirozza.

Epp ma neztem egy T8-as meccsen szobanoveny szinten teljesito top heavy ingame adatait, 4200 meccsen 180 atlag sebzes. :Y
Nezem tankonkenti bontasban, ebbol ~2000 meccs T1 Cunninghammel.
A kis mazochista. Persze azzal megvolt neki az ace tanker. :DDD

Sajnos a játék weboldalán nincs ilyen részletes statisztika a játékosokról, így egy ilyenfajta wxm létrehozása itt akadályba ütközik.

PlanetWOT megis lehuzza valahogy ezeket az adatokat, aztan ra tudsz keresni tetszoleges, naluk regisztralt juzerre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31011) Bobyjack válasza nyunyu (#31010) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Sajnos a PlanetWOT is csak a győzelmi arányt tudja leszedni tankonként. :(

(#31012) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Azt már többen is mondtátok, hogy a SU-122-44 egy jópofa tank, de farmolós prémiumként is megállja a helyét? Ennél többet nem adnék prémium tankért és kéne egy ezen az áron elérhető jó pénznyomda.

Prémium fiókkal a most farmolásra tartott tankjaimmal is sűrűn megyek 20-40 ezres profitot jelentő köröket (ennyi marad javítás, lőszer utánpótlás után). Ehhez mérten kéne valami ami sokkal többet hoz.

[ Szerkesztve ]

(#31013) krisss93 válasza nyunyu (#31010) üzenetére


krisss93
aktív tag

Bunkó lennék, ha esetleg arra kérném a népet, hogy belinkelje újra azt a riportbővítő pakkot?
Az utolsó 5 oldalon nem találkoztam vele :S

(#31014) Fel válasza myckey (#31009) üzenetére


Fel
addikt

Piszok jó! Az lehet, hogy a 10,5-ös, HEAT ammós Hetzer a Király tier 4-ben, de tutira a Matilda a Királynő! :)
Ezt most gurítottam:

Victory! Map: Murovanka 2012. december 27. 21:34:13
Vehicle: Matilda
Exp: 2 639 + Credits: 23 313
Achievements: : Steel Wall, Top Gun

Már dörzsöltem a tenyerem, hogy meglesz az első Radley-Walters-em, aztán rá kellett jönnöm, hogy az ilyen alacsony tierben nem jár, csak a Top Gun.

Nagyon jó a két fontos toldott csövű golyószóró :) Nagyon jó páncélátütés, pontos, gyors. Igaz az alfa kicsi, de a nagy RoF miatt magas a DpM (1571..).

Viszont arra nem tudok rájönni, hogy a Valentine miért ennyire rossz.. Nem értem miért van ennyire lebutítva a két top lövege. Míg a Matilda über, addig a kis Valentine low.. :(((

(#31015) Arpee78 válasza Stauffenberg (#31012) üzenetére


Arpee78
senior tag

Ebből mazsolázva szvsz a superpershing éri meg a pénzét, ha a kredit farmolás a cél. Most akciósan 6120 gold, jobban megéri mint az Su-122-44. Ez a TD alig termel jobban mint a T-25, ami most 750 gold.

Ha adnád még feljebb, akkor JT88. 8500gold és picivel jobban hozza mint az SP.

[ Szerkesztve ]

(#31016) nyunyu válasza krisss93 (#31013) üzenetére


nyunyu
félisten

Stat Pack 0.8.2

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31017) Stauffenberg válasza Arpee78 (#31015) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az csak háromezer forinttal drágább.... Most töltenék 20 EUR értékben 5500 goldot, abba beleférne a SU-122-44 és egy hónap prémium (van még annyi goldom). De ez még így is több, mint amennyit egy hülye in-game tárgy ér a szememben.

A Super-Pershing forintosítva verdesi a 8 ezret még így akciósan is. Nekem ennyit nem ér. Ebből 10 másik játékot vásárolok Steam-en.

(#31018) myckey válasza Fel (#31014) üzenetére


myckey
veterán

na azért mondom!
engem 1-2 oldallal ezelőtt meg akartak győzni(vagyis nem meggyőzni,de mind1) hogy nem OP ez a tank
mondom nem létezik.
páncélja majdnem olyan,mint a KV-1 gépé :Y
marha jól fordul...olyan limbó hintót lerendezek vele,hogy ember legyen a talpán,aki ott belő engem :DDD
(Persze nem ám a KV1S-T150 és hasonló vadállatokról beszélek,bár ugye pontosság híján,még azok is képesek mellé lőni)
sebessége nudli,de nézzük a dolog jó oldalát!Ez után még a kv széria és az amcsi TD gépek se vágnak hanyat)

marha jó a löveg.nem is ismétlem ami leírtál..... :)

tr4-ben,olyan gyilokot lehet vele rendezni...tr5-6 ban pedig nagyon jó támogató gép.
viszi a nagyobb gépeket,mint kés a vajat :K

viszont a valentájnt nem ösmerem,de így inkább már ki se próbálom :DDD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#31019) kisokos96


kisokos96
csendes tag

ma jönnek a jobbnál jobb körök :)

(#31020) krisss93 válasza nyunyu (#31016) üzenetére


krisss93
aktív tag

Danke schön :R

(#31021) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Hát ez a kv-4 városi harcban piszkosul jó. Beforgatva sorra pattintottam a Jagdtiger és löwe lövéseit, még az isu-152 lövedéke is pattant. Viszont lassan jó lenne rá a top löveg mert ez a D-25T az átütésével elég sovány már itt.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#31022) vhw válasza myckey (#31018) üzenetére


vhw
addikt

Én voltam a "tettes".
Azóta újra összefutattom vele, és úgy látom, hogy az új patchel javítottak a páncélon.
Anno a T-15el simán lőttem át az oldalát 40 pene AP-val, most már inkább csak benyeli a lövéseket.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#31023) KaLeun


KaLeun
senior tag


Felfigyeltem, hogy egy ideje megy az anyázás, hát felfedtem kilétem és kicsit tettem a tűzre.... Amúgy 2 szakaszban voltak, ott volt még SAnci85 és Balu is. Egy másik Bat 155 lőtte ki őket és végig szabadon álltak. Elég szar lett a csata, de volt ami feldobta. :))

Cila

(#31024) Stauffenberg válasza Stigma.HC (#31021) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem a D-25T teljesen jól elmegy még a KV-4-re. Annyi a trükk, hogy jó helyen kell vele megcélozni az ellenséges tankokat. Persze idegesítő, hogy nem tudod akárhol átlőni őket, de tier 8-ban már elvárható, hogy gyenge pontokat lőjünk. Városban meg aztán főleg, mivel a rövidebb lőtávolságok miatt könnyebb a szórással együtt is erre játszani.

Persze majd amikor meglesz a ZiS-24 akkor azzal meg tök jó lesz, hogy mindent átvisz, viszont cserébe nem is durran akkorát. Mondjuk én is azt az ágyút használom rajta, de nekem a D-25T-vel való játék is jól ment. Főleg mivel a KV-3-mat is sokszor ugyan ilyen ellenfelek közé sorsolta az MM, ami meg jelenleg a fő farmolós tankom, ezért már eléggé érzem ennek az ágyúnak a karakterét.

(#31025) myckey válasza vhw (#31022) üzenetére


myckey
veterán

tudom
Patrik meg szimplán kiröhögött,fene a pofádat,ha ezt olvasod :D

nem írtam nevedet,meg célozgatni se akartam,ezért fogalmaztam rendesen.

az rendben van,hogy a 2 darab tr5 prémium,az nem annyira kóser abban a tr-ben.aláírom,nem is kellenének :N

de ez tr4-ben,marhára bejön.

én azt sem tudom,hogy mit javíthattak rajta,mert ugye ez az angol ággal jött.
és amikor bejöttek az angolok,jött is a hétvégi event,ugye tr4 től kezdődött a dupla kredit hozam.
na akkor vettem meg.
amire elsőre felfigyeltem,az a páncélja....mondom ez papíron nagyon jónak tűnik.
a löveg,az már csak hab volt a tortán.

KaLeun:
ezen,besírtam :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#31026) Fel válasza myckey (#31018) üzenetére


Fel
addikt

Ajnározzuk még kicsit :))
Következő csata:

Victory! Map: Arctic Region 2012. december 27. 22:19:00
Vehicle: Matilda
Exp: 1 584 (Fine: 6) + Credits: 19 193 (Fine: 780)
Achievements: : Steel Wall, Cool-Headed, Spartan

A páncélzata igen jó. Egyedüli negatívum tényleg csak az alacsony végsebesség. Ezt a csatát 10 (tíz) hp-vel éltem túl. Egyedül csak egy Hetzer tudott sebezni, HEAT-tel, egyszer. Pedig volt, hogy 3-4-en rontottak rám, leszakadt lánccal rostokolva :)

A Valentine-nal az a bajom, hogy még semmi pozitív dolgot nem találtam benne.. Lassú az is, de a páncélzat nem hatékony. A lövegek lassan céloznak, nem túl pontosak és nagyon! gyenge a RoF. Mind a 6 fontosra, mind a 75 mm-esre igaz ez. Egyszerűen nem érsz oda vele sehova, úgyhogy marad elsődleges taktikaként a védekezés.. Amiben sajna szintén nem jó, mert DpM-ből bármi megesz, esélytelen vele pozíciót tartani.. Szóval egyáltalán nem tudom mire lenne jó, hogy lehet jól használni. Ha van valakinek tippje meghallgatom, bár szerintem tényleg csak egy kis buff segítene rajta. Javított tűzgyorsasággal én már kiegyeznék.

Az előző csatához a replay itt: Matilda - Murovanka - 9 kill - Win

[ Szerkesztve ]

(#31027) gzbotii válasza myckey (#31025) üzenetére


gzbotii
veterán

En is irtam, h nem valami tank. De a 8.2 ota masabb. Tegnap Hetzrel 2 loves is 0 demaget csinalt kozvetlen kozelrol :Y

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31028) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Hú gyerekek nagyon begurultam, áll az isten barma a KV1-S -el és végignézi hogy egy Panzer III/IV elfoglalja a bázist közben forgolódik mintha nem tudná hogy odamerjen e menni majd 100 méterről jól mellélő, elvesztettük a csatát pedig jobban álltunk, na azt hiszem mára elég volt ennyi. :W :W

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31029) myckey válasza Fel (#31026) üzenetére


myckey
veterán

nekem most tart 60% nál a win (még egy győzelem és 61)
522 az átlag sebzés
248 a kilőtt tank
145 csata után

ha majd szeretnél "bohóckodni" mehetnénk tr4 szakaszba :C

egyébként utso csatámban pont egy KV-1+Hetzert szedtem ki.pedig igencsak beszorítottak egy kis sarokba
viszont mákom volt,mert sikerült úgy leláncolnom a kv-1 gépet,hogy nem tudott rám lőni,be tudtam forgatni.
szépen leszedtem a komplett életét,kishíján :DDD
Hetzert meg gyorsan kivetem a játékból,ő meg pattogott rólam
nyertünk is

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#31030) KaLeun válasza atti_2010 (#31028) üzenetére


KaLeun
senior tag

Hát igen most az ünnepi időszakban sokkal több a fail(játékos). Az előbb pl. nehezek otthagyták bázist és elmentek fel a domboldalba, hogy ők nem csinálnak semmit ezen a Serene Coaston, pedig nem is volt sok arty. Aztán Articon a medek pár perc után betámadták az ellen védelmét, megállva előttük... Az másik csapat nehezei pont tökéletes pozícióban álltak, simán megdöntöttem volna a sebzés rekordomat. Így meg levakarhattam magamról 2 AMX 13 90-et és egy Batchatot... Ja, a végén (2 voltunk és épp körülvettek) a full hp-s T95-ünk nem mert megtámadni egy 150 hp-s E-100-at.

Cila

(#31031) Stigma.HC válasza Stauffenberg (#31024) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

widepark volt ez a map ahol előbb voltam, a híd alatt jöttem át mert ott sehol nem volt ellenfél, ők meg az út végén valahol a templom környékén táboroztak, jagdtiger és a löwe, eleinte ott volt az isu is, így nem mentem nagyon közel hanem a híd után a falnál szépen forgattam rajta kicsit és csak a lánctalpat tudták lőni. Tulajdonképpen még egy kávét is megtudtam volna inni annyiszor leláncoltak de sebezni nem tudtak, Így csak ritkán tudtam kitolatni, hogy rájuk tudjak lőni de még így is sikerült a legtöbb sebzést összelapátolnom valahogy.
De akármennyire is szeretem a városi mapokat, naponta alig dob be egyszer vagy kétszer rájuk.
Az ágyúval meg persze, hogy jó helyre kell célozni. Nem is azzal van a gond, hogy a gyenge pontokat nem ismerem és csak a lövegpajzsot lövöldözöm :DDD De mikor bedobál 9 és 10-es tankok közé akkor azért gyenge pontok ide vagy oda, ezt az ágyút akkor is kinevetik :DD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#31032) ollie válasza Fel (#31026) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a nem prémium Matilda, ugye?

***

(#31033) myckey válasza ollie (#31032) üzenetére


myckey
veterán

nem
azok tr5-be nem rendelkeznek ilyen átütéssel

nem ő vagyok,de ez tuti

emlékszel biztos.neked is mutattam....be is jöttél velem egy csatára

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#31034) homeless09


homeless09
őstag

Na lassan meglesz az IS-re a jobb torony, hatalmas szenvedés ezt a stock gun.

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#31035) homeless09


homeless09
őstag

Az előbb valaki azt írta a Tigerre, hogy "Tiger is so OP". Majdnem könnybe lábadt a szemem.....:DDD

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#31036) Patrick76496 válasza myckey (#31006) üzenetére


Patrick76496
őstag

Ja igen ez olyan, mint a kisgyerek "ugyan az mint a kántör sztrájk csak tankokkal" videójára kommentelt valaki, hogy már 5 éve játszik ezzel a játékkal. :D Bunkó vagyok vagy nem, de nem köszönök vissza nekik, sőt még a szakasztársaimnak is megtiltom. :) Troll kedvemben amikor írják, hogy van-e magyar, akkor mindig egy határozott nincs-el válaszolok. ;]

Fel: Nekem valahogy a valentin jobban bejött, de a matildát is szerettem. De abban szerintem mindannyian egyet értünk, hogy ami lassú, nehéz, jól páncélozott és angol, az csak jó lehet. :)

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#31037) #48613632 válasza Patrick76496 (#31036) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem viszont minden fő tankomon rajta van a magyar zászló, és válaszolok is, de van úgy, hogy beköszönök a játék elején. Nem tudom, miért kellene ezt letagadni!? Attól hogy van egy-két tapló? De az minden nemzetnél előfordul.
Sajnos ez valami generációs átok, hogy a mai tizenévesek egyszerűen parasztok, de ez nemzetközileg így van, engem a múltkor épp egy német csávó lökött a mélybe a 2-vel nagyobb tierű tankjával.
Szal fel a fejjel, nem a bunkók határozzák meg a nemzeti identitásod, meg különben is! Azzal csak tovább romlik a helyzet, hogy a tahója felvállalja, a normálisabb meg letagadja a hovatartozását.

(#31038) Patrick76496 válasza #48613632 (#31037) üzenetére


Patrick76496
őstag

Volt egy idő, amikor én is mindig köszöntem, de azután elmaradt valahogy, mivel nem mindig válaszoltak, és rájöttem miért. Igazából 16 éves fejjel nem tudom szeretni ezt az országot, mert egyre magasabbak az adók + most már ki sem mehetek külföldre majd dolgozni, ha az állami tanítást választom. Ez az ország a török megszállás óta ül szvsz a szarban, mert utánuk meg a habsburgok jöttek, stb. Inkább rakok szovjet/orosz zászlót a tankomra (de azt is csak tesztszerveren), az az ország jobban bejön valahogy. Voltak jó tankjaik, van szép himnuszuk (nem olyan lehangoló, mint a mienk) és a nyelvük is tetszik (a mienk sem rossz). Nem hiába van a legtöbb kifejlesztett gép itt is a szovjet ágon.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#31039) #48613632 válasza Patrick76496 (#31038) üzenetére


#48613632
törölt tag

Amit írsz, abban tulajdonképp igazad van, egy-két formai hibától eltekintve.
Történelmileg úgy van, ahogyan mondod. Ám azt ne felejtsd el, hogy a II. VH-ban az orosz tankok létszámbeli és nem technikai fölényben voltak. Ha ezt a standardod a készítők tartották volna, akkor itt elsősorban a német tankok vinnék a prímet, mivel a létszám kiegyensúlyozott. Másfelől ugye a játék orosz programozók műve.
(Egyébként ez is nemzetiségtudat elsősorban, a szovjet megszálló hadsereg mocskairól órákig lehetne itt beszélgetni, sose jöjjön vissza az a kor!)

Másfelől himnusz. Talán a világon egyedül a magyar himnusz valódi, az összes többi műanyag harci induló, ami amúgy jó, csak épp köze nincs a himnuszhoz.
A himnusz lényege:

"A himnusz (a görög hümnosz 'ének' jelentésű szóból a latin hymnus átvételével) első jelentése vallásos jellegű, istent vagy az isteni hatalmakat dicsőítő, hozzájuk segítségért fohászkodó, imaszerű ének."

Bővebben ITT

A nyelvünk, meg ha igaz, a világ egyik legrégebbi, ám mindenképpen Európa ősnyelve, van saját írásunk (rovás) ami csak egy-két, a történelem során valóban kiemelkedő kultúrára jellemző. Talán azért is van oly méltatlanul elfeledve, mert egy ország jövője nagyban függ az ott élők nemzeti identitásától.

(#31040) bullseye válasza #48613632 (#31039) üzenetére


bullseye
addikt

Ha a készítők korhűek volnának abban, ami nekem tetszik, és abban nem, ami nem, akkor tök jó lenne a játék nekem. De mivel nem én készítem a játékot, így marad amilyennek a fehérorosz készítők kitalálták. Lehet, hogy némelyikük Oroszországot preferálja, de jó eséllyel néhányan nem kedvelik onnan sem, ellenben a játékosbázis miatt alájuk tehetnek – bár egyes profik szerint az USA tankok a legjobbak, és a kínai T59 is milyen OP, mint az közismert.

A többi ország himnusza tényleg nem elég könyörgős, de sok helyen ezt nem is himnusznak hívják (ami maradt vallási ének), hanem nemzeti himnusznak, aminek már más a lényege, inkább induló, ahogy az oldalon is írják.

A rovásírás valóban nagyon komoly kulturális fejlődésre utal, de azért Európa ősnyelvében annyira nem vagyok biztos, voltak itt előttünk is, nem kevesen.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#31041) Diarmand válasza #48613632 (#31039) üzenetére


Diarmand
senior tag

Már ne haragudj, de nem igaz amit írsz.

Az orosz tankok igenis fejlettek voltak technikailag, a méltán híres T-34-esük hatására kezdtek el gyorsan a németek fejleszteni. Az orosz tank sebessége, ágyúja és döntött páncélzata eleinte megoldhatatlan feladat elé állította a német panzer 4-eseket.
De említhetném a KV 2-es tankokat is - igaz, ezek nem voltak túlzottan hatékonyak - amit a németek még közelről is csak behorpasztani bírtak, nem hitték el amit látnak :)

Elterjedt nézet, hogy az oroszok a számbeli fölényüknek köszönhetik a második világháborút, csak ez nem igaz. Igen, kaptak segítséget innen-onnan. De mondom, ott volt a T34-esük, vagy a Katyusa is, meg a háború vége felé bevetett új IS tankok a 122-es lövegekkel.

Szóval nem voltak annyira elveszve ;)

(#31042) Arpee78 válasza Stauffenberg (#31017) üzenetére


Arpee78
senior tag

Te tudod. Ezek a 6-7-es járművek inkább prém acc mellet jók kredit farmolásra. A kredit bevétel és az ár mellett még szempont lehet a legénységképzés, vagy esetedben nem? Ennek megfelelően német/orosz/amerikai prém tankot célszerű venni.

Javasolt tesztszerveren kipróbálni őket. Kiábrándítóak ezek a prém tankok, van aki megunja velük a kezdeti szenvedést és eladja...

Alább a becsült kredit bevétel(nettó, lőszer és javítás levonva) csatánként standard majd prém acc-al, utána a tank ára, végül egy átlag xp és legénység létszám. Mint látható az SU-122-44 alig termel jobban standard acc-on, mint a T-25, drága hozzá a lőszer és a javítása is kb a háromszorosa. Ki van ez találva...

Tier5
T1 heavy 9,7k 16,7k free 479xp/6
Matlida IV 9,5k 16,8k 750gold 520/4
Churchill III 10k 18k 750gold 605xp/5
T-25 12,7k 21,1k 750gold 478xp/5

Tier6
Dmax 11,7k 22,7k 2240gold 433xp/5
PZ4s 14k 23,7k 2625gold 500xp/5

Tier7
Panther-M10 14,6k 27k 4025gold 519xp/5
Su-122-44 14,1k 29,3k 4725gold 509xp/4

Tier8
T26 SP 21k 38,4k 6120gold 558xp/5
JT88 24k 42,6k 8500gold 528xp/6

IS-6 19,5k 38,7k 10030gold 594xp/4
FCM 50t 22,4k 40k 11900gold 619xp/5
Löwe 21,2k 40,3k 10625gold 575xp/5
T34 23,2k 42,6k 10200gold 577xp/6

[ Szerkesztve ]

(#31043) #48613632 válasza bullseye (#31040) üzenetére


#48613632
törölt tag

A rovásírás, mint bizonyíték Európa ősnyelvére számomra a boszniai piramisokból előkerült leletek alapján tűnik megalapozottnak, és bár teljesen én sem vagyok biztos benne, mivel túl sok a hoax internet-szerte, de azért elég stabil álláspontnak tűnik.
Visszatérve a game-ra, igazából minden vonalon vannak OP járgányok. Én a német vonalat választottam indulóra, csak utólag, elég későn fejlesztettem az orosz heavy ágat, de most a KV-1 kedvencem, és erre is akarok tovább menni.
Mondjuk a 3601 sem kutya ;) De a Tigertől félek egy kicsit, lehet valahogy kijátszom majd némi befektetéssel a gyors továbblépést.

Diarmand
Elég öreg vagyok már, 40+, de a II. VH-ról én is csak a fellelhető irodalom alapján tudok nyilatkozni. :B ITT az általad említett T-34 létszámbeli fölényéről beszélnek (és még sok helyen másutt) a technikai gyengeségeivel szemben.

szerk: Na megyek tolom még egy kicsit az ívet. Valaki éjszaka akar egyet szakaszozni? ;)

[ Szerkesztve ]

(#31044) ollie válasza #48613632 (#31039) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, a játékot nem oroszok készítették, a német tankok meg igenis jobbak a többinél, mint a valóságban. Vagy szerinted a játékban egy Tigris nem győzne le simán egy Shermant vagy egy T-34-et, mint a valóságban?

***

(#31045) Stauffenberg válasza Arpee78 (#31042) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A legénység képzés számomra nem releváns, mert TD-vel csak USA és Német ágon rendelkezem.

Amúgy lenne mellé prémium előfizetés is. De lehet nem veszem meg a SU-122-44-et, mert ezek szerint nem hozna annyival többet, hogy csak farmolásra érdemes legyen megvenni.

Egyébként mik ezek az értékek? Linkeltél egy oldalt korábban, igaz nem ástam bele magam, de ezek a kredit értékek mire vannak megadva? Csak nem tudom miként kell ezt értelmezni.

(#31046) #48613632 válasza ollie (#31044) üzenetére


#48613632
törölt tag

A játékot egy szovjet utódállam programozói készítették, ebből a szempontból most tökmindegy, hogy orosz, fehérorosz, vagy akármi más.
A Sherman egy Tier6 medium, a Tiger pedig egy ugyanolyan osztályú heavy. Azonos tierben, azonos tudású játokosokkal a heavy osztály ebben a játékban mindig előnyben van a többi kategóriával szemben.

szerk: Bocs, a Tiger már tier7, nem is 6!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#31047) KaLeun válasza Diarmand (#31041) üzenetére


KaLeun
senior tag

Nagyapám mesélte, hogy ők és a németek is lőtték mindennel a ruszkikat amivel csak lőni lehetett, de azok csak jöttek, ha meg megálltak akkor hátulról lőtték őket. Pedig ez már nem is a Donnál volt, szóval az a létszámbeli főlény nem is olyan mese.

Cila

(#31048) Mcray válasza Stauffenberg (#31045) üzenetére


Mcray
senior tag

Elsősorban élvezet miatt vettem meg a Su-122-t. Ez pipálva. Kva jóóóóó

Másodsorban farmolni vagyis nem volt szempont. Így eléggé örülök, hogy prémmel 40-50 ezreket hoz tisztán miután elköltöttem 20-30 ezret javításra és lőszerre.

Szinte mindig az első vonalban harcolok, sőt néha mögöttem jönnek a nagy dögök. Egy Jagdpantherrel ezt hol csinálod meg? Egyforma gyors vagyok egy Type-pal, így közepes tankokkal is tudok szakaszozni.

Jelenleg klán társammal aki szintén megvette rágyúrtunk arra, hogy a várható közepes úton megyünk és megöljük az ellenséges 7-es közepeseket. Esélyük sincs, ha egyszerre megyünk rá ketten egyre :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#31049) Stauffenberg válasza #48613632 (#31039) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A hadviselés komplex tudomány és nem lehet a gépek szintjén vizsgálni valaminek a harctéri erejét. Az orosz technika igenis fejlett volt, gondolj bele, hogy a T-34 még könnyű szerrel felvette a versenyt a Panzer II Panzer III és Panzer IV típusokkal, pedig a németek ezekkel támadtak először kelet felé. A Tigris pedig jóval később állt hadrendbe és a háború végéig állandó hiány volt belőle. Kétségtelen, hogy a Tigris a megjelenésekor uralta a csatateret ha a létszámok kiegyenlítettek voltak, de ezt nem lehet így vizsgálni és mellesleg súlyos hülyeség is volna. A hadtörténelem nem arról szól, hogy "mi lett volna ha". Nincs olyan, hogy mi lett volna ha egy T-34 és egy Tigris kerül egymással szembe egy kietlen pusztán, ahol a játékhoz hasonlóan nincsenek egyéb haderő nemek.

Ezernyi változóval kell kalkulálni, ezek között fontos a gyártási kapacitás, rendelkezésre állás, logisztika (üzemanyag, lőszer, technikai személyzet, műszaki stabilitás, karbantartási igény, stb). A Tigris fejlett volt, de rendkívül sebezhető motorikusan és nem az ellenség, hanem az időjárás vagy a hanyag karbantartás által. Márpedig a Tigris nagyon kényes volt és nem lehet egy harckocsi mögött egy műszaki egységet vontatni, hogy ragyogóra nyalja az utolsó csavarig minden harctéri érintkezés előtt. Hiába összetett valami mint egy óramű, ha ez a hátrányára válik.

Arról nem is beszélve, hogy az egyre fejlettebb gyalogsági tankelhárító eszközök és a fokozatosan felmorzsolódó német légifölény is fontos tényező. Ha egy T-34 vagy Sherman inkább kikerüli, jelenti a pozícióját és légicsapást kér ellene, akkor mégis mi a különbség aközött, hogy a földről vagy a levegőből szedték le? A végeredmény mindenhogyan egy égő roncs.

"A játékot egy szovjet utódállam programozói készítették, ebből a szempontból most tökmindegy, hogy orosz, fehérorosz, vagy akármi más."

Ez épp olyan faék egyszerűségű általánosítás, mintha azt mondanád, hogy minden német a nácikkal szimpatizál, minden orosz Sztálinnal szimpatizál, minden magyar Szálasival szimpatizál. Belorusszia nem véletlenül vált ki a Szovjetunióból és biztosan vannak orosz/szovjet szimpatizánsok is (ahogy a magyarok között is bőven akad), de nem ismerheted a fejlesztők politikai/ideológiai meggyőződését.

Másfelől az elméleted ott vall kudarcot, hogy aki mindegyik nemzetet kipróbálta már, az nem érzi úgy, hogy valamelyiket szándékosan előnyben részesítenének. Mindegyik tank más és más karakterű és erre a karakterre kell ráérezned, hogy szétcsapj mindenkit a harcmezőn.

[ Szerkesztve ]

(#31050) bullseye válasza #48613632 (#31046) üzenetére


bullseye
addikt

A Sherman meg T5, de mindegy...
És a tagállamok egy része erősen utálta a SZU-t, mi is még örülhetünk, hogy nem tagállam lettünk "csak" megszállt.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.