Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Gubek-Einste válasza Csacse (#20750) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT tedd fel a kérdésedet.
Pontosan mit értesz kívülről érkezett jel alatt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20752) mezis válasza Csacse (#20750) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerintem ilyen WiFi routert még nem gyártottak. Egyetlen routerrel legfeljebb addig tudsz eljutni, hogy a külső antennán nem csak a szolgáltatóddal tartja a kapcsolatot, hanem WiFi AP-ként is működik. Ebből a jelből bizonyára kevés jut be a lakásba.

mezis

(#20753) DeFranco válasza mezis (#20752) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem ezt, amit akar, minden levehető antennás wifi tudja (pl: TP-Link ND cuccai), és ha több antenna van rajta, akkor bentre is jut.

Gondolom a szomszéd netje zöldebb... ;]

(#20754) Maksifül válasza mezis (#20749) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nem az én routerem. A TP-LINK egy nyitott hálózat, titkosítás nélkül. Azt szoktam használni.
PICI egy jelszóval védett hálózat.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#20755) And válasza Csacse (#20750) üzenetére


And
veterán

Egyetlen - egy rádiómodult tartalmazó - eszközzel ez nem valósítható meg. Vagy kültérre viszed az antennáját, vagy beltéren hagyod. A kettő együtt nem megy, még a kétantennás kivitelű routereknél sem (nem azért van).

(#20756) Csacse válasza And (#20755) üzenetére


Csacse
tag

Köszönöm én is így tudtam! :R
Akkor a megoldás kettő roter egy levehető antennás és egy amibe átviszem és szétosztom a jelet. :)

(#20757) mezis válasza Maksifül (#20754) üzenetére


mezis
nagyúr

InSSIDer. Már csak azért, hogy tisztán láss: zavarő tényezők nőttek, vagy MAC address alapján nem jutsz be a TP-LINK-hez.

mezis

(#20758) mezis válasza DeFranco (#20753) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogyne . Lecsavarja, virágvázába teszi, keveset öntözi. :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#20759) DeFranco válasza mezis (#20758) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jóvanna, aszittem működik. :U Hát nem mindegy annak a szegény routernek, hogy honnan kiabálják az egyest meg a nullát a fülibe'?

(#20760) digitalshop


digitalshop
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a következőhöz:

van 5 gép (wifis) ami csatlakozik egy wi-fi routerre (TP-LINK TL-WR941ND) + van egy Epson WF7515 szintén wifis hálózati nyomtató(http://www.epson.hu/nbsp/Nyomtatok-es-multifunkcios-keszulekek/Epson-WorkForce-WF-7515 )
mindegyik gép látja a másikat, parancsokat meg is kapja a nyomtató látszólag. A scannelés működik is mindegyikről de a nyomtatási feladatokat nem csinálja meg. Feltelepítés után van hogy működik rendesen az egyik gép, de ha nyomtatok egyet a másikkal és visszatérek az előzőhöz általában már nem működik. Adat küldés közben szakadozik a wi-fi 60-80% adatot küld csak át a (pl: 1Mb-ból 7-800Kb). Kábellel összekötve működik rendesen.
Olyat is tapasztaltam, hogy kikapcsolás közben (PC) hirtelen gondol egyet a nyomtató és kinyomtatja a dokumentumot.
Viszont az én laptopomról mindent csinál rendesen.

köszönöm

(#20761) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ha már itt vagyok: egy N-es router (TP-Link) és egy G-s USB wifi dongle (azt hiszem Belkin) között mekkora a gyakorlati és mekkora az elméleti átviteli sebesség? Távolság elhanyagolható, kb. 3 m, egy szobán belül.

(#20762) jNk válasza DeFranco (#20761) üzenetére


jNk
senior tag

A G szabvány elméleti maximális sebessége 54mbit/s, ebből a gyakorlatban optimális körülmények között 20-22mbit/s fog megvalósulni, ha még internet vénei is rábólintanak akkor a 25mbit/s is elérhető :D

(#20763) DeFranco válasza jNk (#20762) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem értem, akkor miért 1 MB (8 mbit) a letöltési sebességem (torrent, vagy steam), mikor a netem amúgy 25 mbit-es. erre az 1 MB-ra áll be fixen, ha több szálon fut a letöltés, akkor is ez oszlik.

Kábelen nem tudom kipróbálni, mert ilyen hosszú kábelem nincs, de előtte, amikor azzal használtam, jó volt... 15 mbites volt előtte (UPC) ezt emelték fel, az egy dolog, hogy a 25-öt nem tudja, persze, de a 15 mbit ~1,8-1,6 MB megvolt fixen. Wifin ezzel a G-s dongleval nincs.

[ Szerkesztve ]

(#20764) jNk válasza DeFranco (#20763) üzenetére


jNk
senior tag

Próbáltál már csatornát váltani a TP-Linken, esetleg másik usb aljzatban használni a wifi sticket ?

(#20765) DeFranco válasza jNk (#20764) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csatornát váltani? Nem... kifejtenéd, ha van egy perced?

(#20766) jNk válasza DeFranco (#20765) üzenetére


jNk
senior tag

A TP-Link Wireless/Wireless Settings menüjében a Channel-t módosítani. A szomszédok hasonló wifi routerei zavarhatják a tiédet, ezért érdemes más csatornákat is kipróbálni.

(#20767) DeFranco válasza jNk (#20766) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, megpróbálom, köszönöm!

(#20768) Maksifül válasza mezis (#20757) üzenetére


Maksifül
senior tag

Mit is kellene néznem a programban?
A TP-LINK meg PICI is a 6-os csatornán érhető el.. meg még másik 9 wifi.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#20769) mezis válasza digitalshop (#20760) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A Win nyomtatóbeállításoknál van olyan lehetőség, hogy kezdjen el azonnal nyomtatni, meg csak akkor kezdjen nyomtatni, amikor, vagy csak akkor, amikor az utolsó oldal is a várólistán van. Hálózatos nyomtatónál ez utóbbi tűnik logikusnak, különben szortírozhatsz kézügyileg.

mezis

(#20770) mezis válasza Maksifül (#20768) üzenetére


mezis
nagyúr

Remek banda. Amíg a PICI-t rá nem dumálod, hogy keressen már egy kevésbé zsúfolt frekvenciát, addig nem sok esélyed van a stabil kapcsolatra TP-LINK-el. Sokkal gyengébbnek mutatja a Win, az InSSIDer-ben joban bízom.

Esetleg irányított antenna, amivel jobban tudsz TP-LINK-re "fókuszálni", feltéve, hogy a PICI nem ugyanabból az irányból nyomul.

mezis

(#20771) DeFranco válasza jNk (#20766) üzenetére


DeFranco
nagyúr

8-as csatorna még rosszabb, 10-essel ugyanolyan mint auto-n.

Mivel mérjek rá? Speedtest pontos?

(#20772) jNk válasza DeFranco (#20771) üzenetére


jNk
senior tag

Ezzel a programmal tudod megnézni hogy a környezetedben milyen wifi hálózatok vannak és milyen jelszintel.
A speedtest.net elég pontos, a sebességet mérheted azzal.

(#20773) DeFranco válasza jNk (#20772) üzenetére


DeFranco
nagyúr

10-12 mbps. 25 mbps-es UPC nettel. :(

Hopp: a program csak a sajátomat látja, -59-es jelszinttel.

[ Szerkesztve ]

(#20774) akyyy


akyyy
senior tag

Üdv. Van nékem egy linksys wrt350n router, gyári firmware-vel.

Lett egy wifis nyomtatóm, amihez WPS kell, ami állítolag ebbe a roouterbe nincs.
Lehet- e valahogy beletenni ilyet, esetleg egy dd-wrt-s firmware-vel?

Szeretném ugy használni a nyomtatót (ami egyébként egy SX235W epson) hogy a routerre csatlakozik és bárki tudna nyomtatni a hálózatrol :S

(#20775) retexis


retexis
tag

Hi!

Ha lenne közöttetek olyan aki Thomson TG787-es routert használ, az írjon.
Lenne hozzá egy-két kérdésem.

(#20776) jNk válasza akyyy (#20774) üzenetére


jNk
senior tag

A wps csak egyszerűsíti a nyomtató csatlakozását a wifi hálózatra, de nélküle is lehetséges kapcsolódni. Az alábbi leírás ugyan MacOS-re vonatkozik, de ha Windows-ra is van/hasonló telepítő program akkor usb kábel ideiglenes használatával be tutod állítani hogy hálózati nyomtató legyen.

(#20777) #83216640


#83216640
törölt tag

Sziasztok!

UPC FP25 netem van, ez kábelen csatlakozik egy Webstar modemhez onnan pedig a géphez.
A modemet szeretném kukázni és helyette valami wifi-modemet beszerezni és 2 gépre szeretném továbbküldeni a netet.
Ehhez ha jól gondolom szükségem lenne egy ilyen modemre (amit meglepetésemre sehol nem találok) ill. két "fogadóegységre".
Tudnátok ajánlani termékeket, mert sajnos teljesen fogalmatlan vagyok e téren?

(#20778) jNk válasza #83216640 (#20777) üzenetére


jNk
senior tag

A webstar modembe milyen kábelen jön a net ? Ha koax a válasz akkor sajnos az a helyén marad és a wifi routert mögé (a mostani számítógéped helyére ha a kábeleket nézzük) kell kötni és abból fogja a 2 gép kapni a netet.

[ Szerkesztve ]

(#20779) nemdan


nemdan
senior tag

ha valakinek van ilyenje attól kérdezném, hogy működnek-e ezek az antennák rendesen? mert nekem van egy a mágnesestalpű testvéréből de az egy rakás sz@r..mióta megvettem a kezdetektől fogva rossz..nem tudom,hogy mind ilyen-e vagy csak én fogtam ki hibásat.. egyébként wr941nd-re kéne..bár ha nem ad sokkal több pluszt akkor marad így ahogy van..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#20780) Logitech válasza nemdan (#20779) üzenetére


Logitech
aktív tag

Nekem van belőle 3, az 1043ND antennáit cseréltem le. Ahol előtte is jó volt a vétel, ott mégjobb lett, de ahol gyenge volt a jel (kémény leárnyékolta), azon nem nagyon segített.

(#20781) nemdan válasza Logitech (#20780) üzenetére


nemdan
senior tag

értem.köszi a választ! :))

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#20782) mezis válasza nemdan (#20779) üzenetére


mezis
nagyúr

Az adatai szerint "pizza sugárzó". Vagyis a rá merőleges vízszintes síkban a teljes 360 Fokot besugározza, de függőlegesen (vertikálisan) mindössze 15 Fokot. Ezzel a nagy lapos pizzával kellene eltalálnod a PC-idet. (Ha még nem lenne meg, az InSSIDer az asszisztensed.)

mezis

(#20783) mezis válasza akyyy (#20774) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A szerint a v1-es hw verzióhoz van csak dd-wrt.
De minek is neked másik firmware (amelyiknek utolsó kiadása 2010 aug. és az is csak béta ? :Y ) a WiFi routeredre, mikor változatlanul AP üzemmódban kell használnod ?

mezis

(#20784) nemdan válasza mezis (#20782) üzenetére


nemdan
senior tag

megvan már évek óta azt használok :) egyébként otthon vagyok wifis témában csak ez érdekelne, hogy mégis milyen..megéri-e váltani egyáltalán :))

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#20785) csƵ


csƵ
őstag

Tegnap vettem egy TP-Link 741ND routert az ADSL modememhez. Beállítottam és működött is. Este kikapcsoltam a routert és ma már nincs internetkapcsolat. A gép csatlakozik a wifi-hez, de internet viszont nincs.
Ilyenkor mi van?

(#20786) jNk válasza csƵ (#20785) üzenetére


jNk
senior tag

Sz.pó :D

A router Status oldala mit ír a WAN részhez ?
Esetleg a Network/Wan/Wan Connection Mode-ot állítsd Connect Automatically -ra.
A routerek fogyasztása pár W, szerintem nem muszály estére kikapcsolnod.

(#20787) mezis válasza nemdan (#20784) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak akkor érdemes váltani, ha olyan funkcióra van szükséged, amit a gyári fw. nem tud. Több mint 3 éve adták ki az utolsó, stabilnak mondott verziót. A routered hány éves ?
A dd-wrt-ről gyári fw.-re van visszatérés ? Talán, de az biztos, hogy nem a szokásos módon.
Legalábbis a DIR-300-as esetében nem.

mezis

(#20788) csƵ válasza jNk (#20786) üzenetére


csƵ
őstag

MAC Address: F8-D1-11-24-6A-7F
Ezen kívül minden 0. Automatikus csatlakozásra van állítva.
Csatlakozni tudok a wifire, csak alul egy sárga felkiáltójeles táblát jelez "Nincs internetelérés" szöveggel.

(#20789) nemdan válasza mezis (#20787) üzenetére


nemdan
senior tag

tavaly nyáron vettem, de 2011.decemberi firmware van amúgy rajta..nem teszek fel dd wrt-t mert semmi szükségem extra funkciókra mivel van szerverem itthon ami torrentezik stb..csupán hatótáv növelése lenne a lényeg. :)

egyébként az antenna váltásra értettem nem a routerra :DD

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#20790) atos19881101 válasza csƵ (#20788) üzenetére


atos19881101
senior tag

Be kell állítanod a PPPoE kapcsolatot a routerben .. név illetve jelszó és menteni!

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#20791) csƵ válasza atos19881101 (#20790) üzenetére


csƵ
őstag

Ez egy vicc. :D
Be volt állítva. Meg is volt jegyeztetve. Most újraírtam és jó. WTF?

Még lenne annyi kérdésem, hogy az admin/admin belépési párost hol tudom megváltoztatni?

(#20792) atos19881101 válasza csƵ (#20791) üzenetére


atos19881101
senior tag

Sajna hasból nem tudom neked megmondani a menüpont nevét, de valahol a system settings-ben kell lennie.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#20793) csƵ válasza atos19881101 (#20792) üzenetére


csƵ
őstag

Old User Name:
Old Password:
New User Name:
New Password:
Confirm New Password:

Ez lenne az?

(#20794) atos19881101 válasza csƵ (#20793) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#20795) mezis válasza nemdan (#20789) üzenetére


mezis
nagyúr

Hatótáv: Nem e miatt tettem föl a DIR-300-asomra a dd-wrt-t, (Cihip: Ralink R3050) hanem repeater-nek szerettem volna használni. Nem működik ez a funkció, csak az AP. Az meg volt a gyárival is.
WiFi beállításoknál a kimenő teljesítmény default értéke 71 mW. Lehet állítani 1 -251 között. Lehet, de minek, úgysem ad ki nagyobb teljesítményt. Legfeljebb valamivel kisebbet, ha pl. 10-et állítok be.
Próbálom a firmware frissítést valamelyik gyárira. Beolvasás ouán közli, hogy a frissítést nem lehet végrehajtani. Bármelyik másik dd-wrt-re működik a frissítés. Például a csak ftp-vel letölthető, legfrissebbre (tavalyi). Ez esetben LAN-ról nincs kapcsolat a routerrel. Szerencsére WiFi-n még vissza tudok "frissíteni" egy korábbira.

Csak akkor van valamennyi értelme a dd-wrt-vel való kacérkodásra, ha Atheros vagy Broadcom chip-es a routered.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#20796) netreg


netreg
tag

Kösz a tanácsokat és megerősítést a TL-WA730RE tökéletesen hozta a formát. 2 perc alatt telepítettem a hozzá adott CD-vel, majd továbbszórta a netet a ház felső részére. Sebességtesztet nem csináltam, de a jelerősség meggyőző.

Ajánlom mindenkinek, aki hasonló problémába akad.

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#20797) netreg


netreg
tag

Lenne egy régi/új kérdésem is. Alapvetően a 100M-s LAN-t kéne kiváltanunk WiFivel. Persze tudom, hogy ez nem egyszerű, de egyelőre kevés gép van (6-8). Talán nem halnak bele. Tudom a téma már többször érintve volt, de nem tudom mi a legújabb ajánlás a két épület külső WiFi összekötésére.:) Az egyikben ADSL modem/WiFi router egyben, a másik épület sík terepen, rálátással kb. 100m. Mindkét épület fémből van, ha ez számít. Tennénk egy repeatert a router mellé (UTP-vel), a repeater-re külső antennát csatlakoztatnánk és kitennénk az ablakba. A másik épületben ugyanez. Irányított antenna és a külső antenna csatlakozón keresztül a jel egy Repeater/AP-be futna. Az AP két gépnek szolgáltatna.

Kérdések:
1. Jó ez az elgondolás?
2. Milyen eszközökkel építhető fel? Ár/érték érdekes. Nem fontos a legolcsóbb, legyen jó a teljesítmény.
3. Az irányított antennák csak kívül lehetnek vagy az ablakon belül is?
4. A távoli épületben az AP csak UTP-n keresztül tudná továbbadni a jelet a két távoli gépnek? Ha WiFizni akarunk ott is (nem akarunk kábelt), akkor kell még egy AP, ami lokálisan szór és UTP-vel van összekötve a pont-pont AP-vel?

Köszönöm a tanácsokat!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#20798) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok,

Azt szeretném megkérdezni, hogy az egyik ismerősöm vett egy pc-t +1 már van neki + egy router is van. Az új géphez nem akarja vezetéken vinni a netet.
Ha jól tudom ez megoldható úgy hogy vesz egy USB-s wlan stick-et?
Ha igen melyiket ajánljátok?

Előre is köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#20799) mezis válasza netreg (#20797) üzenetére


mezis
nagyúr

Az internetes épületben "átjátszó"-nak nem repeater kell, hanem AP. A távoli épületbe pedig client, client bridge üzemmódot tudó WiFi-s eszközre van szükséged. (Itt repeater is lehetne, de az irányított antenna miatt nem biztos, hogy tudnál csatlakozni hozzá WiFi-n.)
A távoli épületbe egy újabb WiFi AP-t kell UTP-s kapcsolattal üzemeltetned a PC-k WiFi-s kapcsolatához.
(Az átjátszás megoldható pl két db DAP-1160 -assal, de az csak 54 MBit/s, vagyis 20 MBit/s lesz az a valóságban. Újabb, "egyantennás" szerkezeteket a többiektől remélhetsz.)

Az ablaküveg nem nyel el sokat a 2.4 GHz-ből (csak ha veri a záporeső), van esélyed ablakon belüli antennákkal is. Az optikai rálátás természetesen szükséges.

mezis

(#20800) mezis válasza Killerlaca (#20798) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az a router WiFi-s, akkor igen. Nekem ez bevált.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.