Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Esetleg valaki tudja hol találok eredeti Windows Xp Prof és Home HP és Dell telepítőket? A gyári lemezek megsérültek és se hogy nem sikerült már lementeni az eredeti lemezt.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#43952) RootRulez válasza ludla (#43951) üzenetére


RootRulez
félisten

Sztem MSDN-ről le lehet szedni az XP-ket)

A notebook lemez után (mert a Dell gondolom azt takarja), a Dell honlapján nézz szét (magyar, nemzetközi)

═════════════════════════════════════════

(#43953) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Adott egy gép XP-SP3-al rádugva nyomtató és egy faxgép usb-n.
Időről időre pdf nyomtatásakor szétfagy az egész és töbszöri usb lehúzással és újraindítással lesz csak újra jó. Valami hiba a nyomtatási sorban van ha jól éértelmezem, de miért csak néha? Úgy havi kétszer?
Mire lehet tippelni?

F.K.T.

(#43954) budmilla


budmilla
csendes tag

Sziasztok!Az lenne a problémám,hogy bekapcsolom a gépet és csak a háttérkép látszik a háttérben fut a program de nem látni!Ha tudtok segytsetek!Nem lehet újratelepíteni a windowsot sem!

(#43955) InfiniteReality válasza budmilla (#43954) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Már miért ne lehetne újratelepíteni. Azt mi akadályozza meg?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#43956) budmilla válasza InfiniteReality (#43955) üzenetére


budmilla
csendes tag

Elkezdi telepíteni aztán hirtelen abbahaggya és bekapcsol és ugyanúgy a háttérkép látszik teljes képernyővel!Ezt nem lehet valahogy eltüntetni!A control +alt+dellel előhívom a programablakot de nem tudom elindítani mindegyiket!

(#43957) DS39 válasza budmilla (#43956) üzenetére


DS39
nagyúr

ha formázással telepíted újra, biztos nem indul csak ha kész a telepítés :)

(#43958) InfiniteReality válasza DS39 (#43957) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Erre gondoltam én is:)

(#43956) budmilla
Windowst minden esetben formázással kell telepíteni, egy már alapvetően rossz, elbarmolt rendszerre rátéve újra, az vagy nem sikerül, vagy csak ideig, óráig nyújt megoldást.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#43959) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

Elakadtam telepítés közben, Win Xp Prof sp3 -as lemezzel eljutottam odáig, hogy kéri a licenc kulcsot, bepötyögöm a gép oldalára ragasztott matricáról a cd keyt, és azt írja "érvénytelen a beírt termék azonosító"
Eddig mindig Xp Home op.rendszerek voltak a munkahelyen és azokat, mind egy lemezzel szoktam telepíteni, persze minden gép oldalára a saját matricáján a saját termékazonosítójával, ezek begépelése után online aktiválás és kész .
Ez Professional esetébe nem így van?
A gép oldalán lévő kulcshoz, csak egy bizonyos telepítő lemez tartozik, amivel működne a dolog?
Bármilyen xp prof lemez nem jó?

(#43960) Visormail válasza ledger (#43959) üzenetére


Visormail
addikt

Ugyanúgy mint a home-nál, oem kulcsot csak az oem prof telepítő fogadja el.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43961) *VARJU*


*VARJU*
tag

Sziasztok!
Szeretném kérdezni hogy, adót egy T-homos Pirelli wifis router , lehetne-e használni a Diginet-tel ha átírom a beálitásokat??? wifi miat kéne. (digi szerelők szerint nem)

(#43962) InfiniteReality válasza *VARJU* (#43961) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem nem, az direkt ADSL-re van. ADSL+router kombó eszköz, az pedig nem fog menni Digivel.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#43963) ak05


ak05
tag

sziasztok
van egy hp compaq mini cq10 netbook xp van rajta :) viszont nem lehet beállítani rajta a készenlétet:
ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#43964) Csontikka válasza ak05 (#43963) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

eszköz kezelő / tulajdonságoknál / számítógép alatt milyen eszközt látsz?

Fel vannak rakva az eszköz gyári driverei, vagy csak simán fel van húzva rajta egy xp ami megy?

(#43965) RootRulez válasza *VARJU* (#43961) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha külön ADSL modemed van és routered, akkor jó lesz a router a Digi nezhez. De ha olyan routered van. ami egybe modem is, akkor az nem jó.

═════════════════════════════════════════

(#43966) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a problémám. Ismerősöm pár éves gépére (Core 2 E4500 proci, 2 GB DDR2 RAM) egy windows xp pro sp3 van telepítve. A gép bekapcsolásakor a következő hibaüzenet fogadta: nem található, vagy hibás, és ezért nem tudja indítani a következőt:windows/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM
Ebben az esetben mit lehetne csinálni? Csak a teljes újratelepítés segítene? Előre is köszönöm a segítséget

(#43967) localhost válasza Tappancs2001 (#43966) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Csak a teljes újratelepítés segítene?" - nem bőven elég lenne, ha egy hozzáértő ránézne arra a gépre.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#43968) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!
Segítség kellene! Most telepítettem újra 1 win xp-t. wifi-t talál és csatlakozik is hozzá, viszont letölteni semmit se lehet, és az explorer sem nyit meg semmit. Mi lehet a probléma?

(#43969) Zoli1222 válasza Zoli1222 (#43968) üzenetére


Zoli1222
őstag

Fejlemény. Most már se a modemhez közvetlenül, se a wifi hálózathoz nem tud csatlakozni. :O

(#43970) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok,

Egy kis segítség kellene. Egy régi itthoni laptopot rázok gatyába, FuSi Amilo Pro V3505. A lényeg az, hogy megy minden szépen, felpakoltam a szükséges drivereket, de valamiért ezt dobja a wifire. Valakinek van ötlete, hogy miért van az?

Eredeti XP Home 32bit. Azt írta még cimbi tippnek, hogy lehet, hogy WPA2-es titkosítás van, és a gép még nem ismeri, ez lehet a hiba forrása?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43971) Poo válasza hoffman_ (#43970) üzenetére


Poo
aktív tag

aham a titkosítás lehet gond próbáld meg jelszó nélkül ha úgy ok akkor marad a wep.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43972) hoffman_ válasza Poo (#43971) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Áh, annyira nem fontos, akkor a noti nem kap wifit. Amúgy is döglőfélben van, csak húzzon ki fél évet csórikám :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43973) Csontikka válasza hoffman_ (#43970) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Ha SP2-es (vagy előbbi) az XP akkor az lesz a gond.

Töltsd le eg SP3-at frissítsd be offline, vagy telepítsd fel a szükséges frissítést.

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#43974) Csontikka válasza hoffman_ (#43972) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szerintem ennek a vinyónak nincs fél éve, csak akkor használd ha garantálan adatot szeretnél veszteni!

Még akkor is jobban járnál ha venné egy 16GB-os pendrive-ot és arra telepítenéd a rendszert! (már ha bootol usbről)

[ Szerkesztve ]

(#43975) Csontikka válasza Zoli1222 (#43969) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Driverek fenn?
Hányas service pack?
Kábelen megy?
Ping megy?

[ Szerkesztve ]

(#43976) hoffman_ válasza Csontikka (#43973) üzenetére


hoffman_
nagyúr

SP2-es volt a telepítő, akkor ez lesz a bibi. SP3-at nem tudtam feltolni, mert a vinyó miatt félúton kiakadt, és nem volt kéznél olyan telepítő. De mindegy, egy órája kifingott a HDD. Azért köszönöm legalább tudom mi volt a gond.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43977) Csontikka válasza hoffman_ (#43976) üzenetére


Csontikka
aktív tag

:) várható volt, legalább még biztos nem volt rajta semmi fontos...

(#43978) hoffman_ válasza Csontikka (#43977) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Amúgy se lett volna semmi, amit féltek, csak örültem volna, ha spórol nekem 6 rongyot a drága. De így jártam :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43979) akaido válasza Zoli1222 (#43969) üzenetére


akaido
addikt

Első kör:
- Az xp az sp3-astól kezdve tudja korrektül saját maga kezelni a wifi hálózatokat (hacsak a wifi kártyának nincs saját kezelő szoftvere), ezért kérdezném, hogy hányas SP-s az XP?
- Az Eszközkezelőben nézd meg, hogy a wifi kártyára nem "dob-e sárga" felkiáltójelet!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43980) psg5


psg5
veterán

Xp-ről valamilyen módon nod32-t eltávolítani lehet, ha jelszóval védett?
Valamint létezik olyan hogy rejtett rendszergazda? Ha igen, hogyan lehet látni? Állítólag van, de nem látjuk.

F.K.T.

(#43981) psg5


psg5
veterán

A legfontosabb: jogtiszta xp van a gépen, de a rendszergazda sem tudja a serialt. Elő lehet hívni valahogy, hogy újrahúzhassuk?

F.K.T.

(#43982) RootRulez válasza psg5 (#43981) üzenetére


RootRulez
félisten

Az Aida64 nevű program azt hiszem tudja.

═════════════════════════════════════════

(#43983) Visormail válasza psg5 (#43980) üzenetére


Visormail
addikt

Helyi biztonsági házirendben (vezérlőpult/felügyeleti eszközök): helyi házirend/biztonsági beállítások/Fiókok: a rendszergazdai fiók állapota és itt engedélyezni?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43984) StSanya válasza psg5 (#43981) üzenetére


StSanya
őstag

The Magical Jelly Bean Keyfinder

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43985) StSanya válasza psg5 (#43980) üzenetére


StSanya
őstag

"Xp-ről valamilyen módon nod32-t eltávolítani lehet, ha jelszóval védett?"

Ez nem segít?

ESET Uninstaller application

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43986) psg5 válasza RootRulez (#43982) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, közben rájöttünk, hogy az everset is kimutatja...

(#43985) StSanya: Köszi megnézem.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#43987) RootRulez válasza psg5 (#43986) üzenetére


RootRulez
félisten

Aida32=Everest=Aida64. :K

═════════════════════════════════════════

(#43988) -Zerg-


-Zerg-
tag

Sziasztok! Harmadik napja olyan bajom van, hogy reggel, bekapcsoláskor nincs netkapcsolat.
Egyik böngészővel sem megy, más netes progik (Logmein, Poker, Skype) sem kapcsolódnak.
Egy Edimax routeren át kapcsolódom, a router működik, IP-t kapok tőle. Az ehhez a géphez tartozó LED
folyamatosan ég nem villog. Előtte Motorola kábelmodem van.
Ilyenkor a router konfig oldalát sem érem el és a kábelmodemét sem. (kapcsolat alaphelyzetbe állt)
Router és modemkihúzás bedugás nem javít.
A hálózat javítása természetesen nem segít. Újraindítás sem. A routeren levő másik gép rendesen kapcsolódik.
Csináltam rendszervisszaállítást onnan, amikor van kapcsolat és visszaálítás/reboot után sem lett jó.
Egyedül az segített most már másodszor, ha eltávolítottam a hálókártyát, reboot után újratelepítette és
megjött a kapcsolat.
A netstat parancs mutatott egy IP-t: 212.118.234.171 ezt pingelve jött válasz.
Most néztem, ez valami Logmein-es IP és akkor is válaszol ha nincs egyébként kapcsolat.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#43989) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy miért csinálja néha azt az Xp-m, hogy beáll, megfagy, nem lehet vele semmit csinálni. Még a ctrl-alt-del-re sem reagál. Néha amikor a sajátgépbe lépnék be egy kis elemlámpával keres és csak keres... van hogy játékból kilépve, vagy éppen játékot indítva... nagyon frusztráló. Kb 1 hónapos a feltelepített oprendszer, azt hiszem ncore-os team609-es release, minden update felrakva rá, advanced system care és auslogic boostspeed rendszertisztó progikkal kalibrálva.

(#43990) InfiniteReality válasza lemusz (#43989) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lehet alaplapi driver elavultsága, hiánya, HDD hiba, illetve a túlsok a háttérben futó különböző dolgokat csináló program (és mind a HDD-t piszkálja). És még sokminden más...
Ráadásul ha ilyen mókolt XP akkor pláne.
Kerülni kell az ilyeneket.
Maximum egy olyan XP, amihez csak annyira nyúltak hozzá, hogy minden update-et beletettek.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#43991) lemusz válasza InfiniteReality (#43990) üzenetére


lemusz
addikt

Alaplapi driverek a legfrissebbek vannak fent. Nem egy mai darab a HDD-m, de ezelőtt az 1 hónapos XP előtt egy win7 volt fent, ott nem volt ilyen jellegű gond, ezért gyanakodom valami rossz beállításra vagy szoftveres hibára.

(#43992) InfiniteReality válasza lemusz (#43991) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Win7 után mi indokolta, hogy mégis XP-t tegyél arra a szerencsétlen gépre?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#43993) lemusz válasza InfiniteReality (#43992) üzenetére


lemusz
addikt

Win7 nekem kinézetileg teljesen le volt butítva (performance beállítások). Sok, számomra felesleges szolgáltatása is volt, úgy gondoltam visszatérek XP-re, ami régebben jól bevált, könnyebben lehetett konfigurálni, kevesebb ramot evett (csak 2 gigám van) és bizony több fps-t is adott egyes játékokban.

(#43994) psg5 válasza RootRulez (#43987) üzenetére


psg5
veterán

Igen. :K

F.K.T.

(#43995) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

A kérdésem témájában már született pár cikk, hsz, mégsem konkrétan erről az esetről szólnának, ezért kénék segítséget a témában.
Van egy gép, amiben van egy HDD amin van friss XP. 4GB.
Van egy HDD amire szeretnék XP-t tenni. 80GB.
ODD nincs a gépben.
Floppy nincs a gépben.
USB-ről nem tud boot-olni.
Másik gép van, viszont abban minden SATA és csak SATA csatis. Ebben meg SATA nincs...
Szóval tegyük fel, csak ez a gp van, ami problémás.
Hogyan tudnék XP-t varázsolni a HDD-re?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43996) RootRulez válasza gordonfreemN (#43995) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez talán jó lesz. :K

Szóval a mostani XP-det átrakod a másik HDD-re. :K

De vehetnétek egy IDE ODD-t úgyis kellhet. :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#43997) gordonfreemN válasza RootRulez (#43996) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ja igen!

A szoftvereket ismerem, de nekem valamiért SSD-ről SSD-re sem működött win7-tel.
A gondot az okozta, hogy a win alól csináltam a mentést és hiába írtam fel a másik SSD-re a mentést, mivel win alól lett kivitelezve, valamiért mindig D meghajtónak akarta elnevezni azt amit C-nek kellett volna.

A problémát az oldotta meg, hogy az ease us -el kellett bebootolni és onnan kivitelezni a mentést. De ehhez ODD kellett.
Mindegy, abban igazad van, hogy előbb utóbb kelleni fog egy ODD, meg lesz is hétvége fele. Addig lehet tartogatom a dolgot.

És köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43998) RootRulez válasza gordonfreemN (#43997) üzenetére


RootRulez
félisten

Talán ha miután kivitelezed a másolást cseréld meg a vinyókat. Utána még állítsd be a BIOS-ban melyikről boootljon (ha kell). Akkor meg az lesz a C:\, amelyikről bebootol

═════════════════════════════════════════

(#43999) -Zerg-


-Zerg-
tag

#43988-ra valaki? :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#44000) brd válasza -Zerg- (#43988) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt leginkább 2 dolog okozhatja: hulladék a hálókártya drivere (esetleg maga a hálókártya, bár ez ritkább), ill. valamilyen vírus/spyware tevékenykedik a háttérben.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.