Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) caprine válasza B-Man072 (#44948) üzenetére


caprine
aktív tag

Szerintem a program MSI installert használt a telepítéshez. Ezzel az a gond, hogy a MSI fájlokat elmenti a windows/ installer könyvtárba, és ha azt törlöd, vagy megsérül nincs belőle gond, csak akkor amikor le szeretnék szedni, na akkor hibákat fog dobni mint most. Számomra egyébként nem világos, hogy miért van szükség a leszedéshez a telepítő állományra és miért nem törli csak simán az állományokat és a bejegyzéseket, de nem ez az első rejtély a windowsok történetében.

Két lehetőséged van:
- megprobálod megint leszedni a netről a telepítőt, felrakni, akkor szépen megjavul a hiba és utána leszedni
- neki esel például a CCleanerrel (vagy más hasonló programmal) amivel szintén lehet uninstallálni, esetleg egy regisztri takaritás is segíthet, de nem hiszem, hogy megoldaná a gondot

Más ötletem nincs, az office is menti pluszban magát az MSOCache könyvtárba, rejtély hogy miért nem a telepitő könyvtárba vagy éppen a windows-ba rakja, de hát ez van.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#44952) B-Man072 válasza caprine (#44951) üzenetére


B-Man072
tag

Az újra leszedést telepítést már próbáltam, semmi. CCleaner else indítja az uninstallt :(

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#44953) caprine válasza Kernel (#44949) üzenetére


caprine
aktív tag

Szia!

Nagyon igazad van, 4GB esetén tényleg nincs értelme cserélni, és most hogy mondod, szerintem a hosszabb címzés miatt tényleg több memóriát ehet a 64-es, ezen még nem is gondolkodtam el. De ha van 8GB a gépedbe, ott már szerintem érdemes rá áttérni, én lehet ki is fogom probálni egy másik partición. A puding próbája az evés.

A 3GB tényleg elég sok mindenre elég, most néztem, firefox + utorrent + KAV + OS együtt 982MB használ, még mindig van 2GB szabad memóriám, és mivel nem játszok a laptopon, így tényleg elég bőven elvagyok, pláne SSD-n. Laptopra nem is igazán van értelme többet rakni mint 2GB.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#44954) Enxtheone


Enxtheone
tag

hi,
nekem az a problémám hogy rossz a feladatkezelő. (ctrl+alt+del)

ha megnyitom, akkor a tálcán ott van a kis ikon, de nem ír ki semmit,
ha meg az ablakot nézem, akkor teljesen hiányzik a felső menüsor (amivel lelehet kicsinyíteni, teljes képernyő meg az x a bezárásra)
Hiányzik az összes fűl, szóval nem tudom megnézni a cpu ahsználatot se,
csak az éppen futó programokat irja ki (jelenleg az sg.hu) meg azt hogy fut. Semmi mást :(

(#44955) Enxtheone válasza Enxtheone (#44954) üzenetére


Enxtheone
tag

probléma megoldva :D

(#44956) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Hogyan lehet visszaállítani a Win beépített .zip tömörítő társítást?

Köszi!

<< Heimdal >>

(#44957) InfiniteReality válasza Retekegér (#44956) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Miért jobb az, mint mondjuk egy 7-zip? Több formátumot kezel...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44958) Visormail válasza Retekegér (#44956) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44959) Retekegér válasza Visormail (#44958) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi, ezeket már próbáltam. Viszont a registryben a HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\zipfldr.dll-nél nem tudom milyen értéknek kellene szerepelni.

InfiniteReality: nem saját gépről van szó. 3rd party program (WinRar trial) uninstall következtében tűnt el az alapértelmezett társítás.

<< Heimdal >>

(#44960) InfiniteReality válasza Retekegér (#44959) üzenetére


InfiniteReality
őstag

http://7-zip.org
Többféle tömörítési formátumot ismer mint a windows beépítettje, támogatja a több file-ból álló tömöritvényeket stb. És ebben helyre tudod tenni a társításokat is, mert sajátmagához rendel mindent ami tömörített azt jóvan. Magyarul is tud.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44961) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Windows XP SP3 telepítés közben rak fel hardverekkel kapcsolatos drivereket? ( Van egy friss (szűz) XP-ről ghost fájlom és szívesebben állítanám azt vissza 1,5 perc alatt.)
üdv

.

(#44962) Visormail válasza Retekegér (#44959) üzenetére


Visormail
addikt

Ahhoz képest teljesen rossz helyen vagy, a leírás vége erről szól:
HKEY_CLASSES_ROOT\.ZIP\(Alapértelmezett) kulcsra duplaklikk és CompressedFolder-re írd át az értékét.

InfiniteReality kérdésére sem válaszoltál, értjük hogy a winrar eltávolítás után vagy, az a kérdés hogy miért a windows beépített vackát akarod visszaállítani ahelyett hogy feltennéd az ingyenes 7zip programot ami kb ugyanannyit tud mint a winrar.

Troy.: még szép hogy telepítés közben rak fel drivereket. Persze csak azokhoz a hardverekhez amiket felismer.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44963) Retekegér válasza Visormail (#44962) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kicsit előrébb gondolkodtam, sorry. A cikkben foglaltakat már korábban kipróbáltam, de nem hozta a kívánt eredményt. Újraindítás után sincs társítva a beépített compressor, az ikon is az ilyenkor "szokásos":

Ezért felvetődött bennem, hogy az Application-nél nem lehetne-e egy shell-t kreálni a társításhoz?

A második részre: eleve ideiglenesen lett felrakva a WinRar is, már nincs rá szükség. Érdekelne is, hogy hogyan lehet a beépített vackot visszavarázsolni.

<< Heimdal >>

(#44964) InfiniteReality válasza Retekegér (#44963) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Vissza lehet, csak rosszabb eredményt érsz el vele, mintha feltennéd a 7-zip-et. Én google-ban keresgélnék, de majd valaki megteszi helyettem, mert nekem most dolgoznom kell...
A 7-zip-et mint a cégnél is használt (kb 400 gépen) megoldást javasoltam Neked.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44965) Retekegér válasza InfiniteReality (#44964) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Oké, hálás köszönetem, tudom hogy jó szándékkal ajánlottad. Ha külsős progit akartam volna (ami minden szempontból jobb amúgy, mint a beépített), akkor nem forognék itt. Mindennek megvan a maga oka. :))

<< Heimdal >>

(#44966) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na, sikerült. Egy letiltás + engedélyezés kombó kellett:

regsvr32 /u %windir%\system32\zipfldr.dll, majd regsvr32 %windir%\system32\zipfldr.dll

<< Heimdal >>

(#44967) #90933760


#90933760
törölt tag

Nem tudom hol kérdezzem. Doom 1-et szeretném elindítani, de nem jön össze. Vagy elindul és kijön a háttér, de a menü már nem és annyi. Vagy csak egy fekete kép jön ki. Ezzel mit tudok csinálni? Próbáltam a kompatibilitási módokat állítgatni de semmi. Több helyről is letöltöttem és ugyan ez. Ha jól tudom már free, ahogy a GTA1 is pl. :U

(#44968) Retekegér válasza #90933760 (#44967) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Lehet hülyeséget írok, de dosbox alatt nem menne?

<< Heimdal >>

(#44969) #90933760 válasza Retekegér (#44968) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az mi? :DDD

(#44970) Retekegér válasza #90933760 (#44969) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Emulátor. Itt van egy szemléltetés épp a Doom 1 kapcsán.

<< Heimdal >>

(#44971) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

Egy pár napja kikapcsoláskor a gép mondta, hogy lenne 5 frissítés amit telepíteni kell, és ne kapcsoljam ki, ne húzzam ki a dugót, ez a szokásos dolog. Viszont azóta minden kikapcsolásnál ez megy, hogy lenne 5 frissítés amit telepít, és ne húzzam ki.. Nekem úgy tűnik, hogy ez valahogy "beragadt". Ez a frissítésnek lenne valami hibája, amit esetleg a Microsoft is tud, és majd kijavítják, vagy nálam van a hiba? Hogy lehet ezt megoldani?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#44972) StSanya válasza Yooha (#44971) üzenetére


StSanya
őstag

Indítsd el kézzel a Windows Update-t, s nézd meg melyik frissítésekről is van szó pontosan. Ha megírod, akkor talán ötletünk is lesz rá. Amit pl. tudok konkrétan, egy .net 1.1 frissítés szokott így beakadni, amire van gyógyír.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44973) thorex


thorex
tag

Üdv!!!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nekem a gépemen XP szervízcsomag 2-es van, és ha a 3-ast akarom felrakni le kell-e formázni a gépet, vagy megoldható a nélkül is??? :F

A választ előre is köszönöm!!!

(#44974) föccer válasza thorex (#44973) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért kellene? Az SP3 simán telepíthető mint egy frissítés.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44975) Yooha válasza StSanya (#44972) üzenetére


Yooha
aktív tag

Ezek a frissítések azok:
Outlook 2003 Junk E-mail Filter (KB2760754)
Office 2003 Frissítés az Office 2003 programcsomaghoz (KB907417)
Office 2003 Frissítés: Outlook 2003 Junk E-mail Filter (KB2817360)
Office 2003 Microsoft Office 2003 Service Pack 3 (SP3)
Office 2003 Frissítés: Outlook 2003 Junk E-mail Filter (KB2687403)

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#44976) thorex válasza föccer (#44974) üzenetére


thorex
tag

Köszönöm a gyors választ :R :R :R

(#44977) Yooha válasza Yooha (#44975) üzenetére


Yooha
aktív tag

Érdekes, ha letöltöm ezt mondja: Hiba 1327, a következő meghajtó érvénytelen: F
Nincs is F meghajtóm, de hogy ez miért gond?

[ Szerkesztve ]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#44978) DS39 válasza Yooha (#44975) üzenetére


DS39
nagyúr

a programok telepítése és törlése résznél látszanak ezek a frissítések telepítettnek?

elsőnek én innen kitakarítanék mindent: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

(#44979) StSanya válasza Yooha (#44977) üzenetére


StSanya
őstag

Tehát az Office 2003-al van a probléma, lehet, hogy helyhiány miatt megakadt a telepítése pl. Próbáld meg külön letölteni és telepíteni annak SP3 csomagját: [link] vagy [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44980) Yooha válasza DS39 (#44978) üzenetére


Yooha
aktív tag

Nem látszanak.
És ha letöltöm az office sp3-at, akkor jön az F meghajtós hibaüzenet.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#44981) dorka16


dorka16
aktív tag

Hali!
Windows XP SP3-om csökkentett módban tudok programot telepíteni? Apám bekapott egy csúnya vírust (2 éve nem frissítette a vírusirtót). Feltelepítenék neki egy nod32-őt, a telepítő el is indul aztán kiírja, hogy a Rendszergazda letiltotta a telepítést vagy valami ilyesmi. De amikor indul a csökkentett mód én rendszergazdaként lépek be. Ha az user-t választom újraindul a gép.
Előre is köszönöm!

(#44982) brd válasza dorka16 (#44981) üzenetére


brd
nagyúr

Az a telepítőtől függ. A Windows Installer (a NOD spec. azt használja tudtommal) pl. alapból nem indul, mert kell neki egy szolgáltatás, ami csökkentett módban nem futhat alapesetben, ezt így lehet engedélyezni/elindítani mégis. (Safe Mode=csökkentett mód)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#44983) dorka16 válasza brd (#44982) üzenetére


dorka16
aktív tag

Köszi!

(#44984) StSanya válasza dorka16 (#44981) üzenetére


StSanya
őstag

Ne a NOD-ot vagy más keresőt telepítsd rá a vírusos rendszerre, hanem vagy kiszereled a HDD-t, rádugod egy másik gépre és úgy vírus irtasz, vagy letöltesz egy emergency CD-t, kiírod, arról indítod a gépet, s úgy végzed ezt el, pl:

Avira

Kaspersky

AVG

Ezzel is tehetsz egy próbát, ez csökkentett mód alatt operál:

Vipre

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44985) tknof1871 válasza localhost (#44907) üzenetére


tknof1871
őstag

Csak kicsit értek angolul. Ez bele tudja másolni a partíciót egy mappába egy másik meghajtón? Én azt akarom, hogy a kisebb meghajtókon lévő partíciók tartalmát a nagy meghajtóra másoljam. Mindegyik partíciónak lenne egy mappája. Hely van a nagyon. Bár már megcsináltam Total Commanderrel, de lehet, hogy kell még ilyet csinálni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#44986) Yooha válasza DS39 (#44978) üzenetére


Yooha
aktív tag

Kitöröltem a mappa tartalmát, de a frissítések visszakúsznak, és pár perc után megint ott van a kis pajzs ikon a kikapcsolásnál.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#44987) StSanya válasza Yooha (#44986) üzenetére


StSanya
őstag

1327-es hiba:

"...az „Érvénytelen meghajtó”. Ez esetben a problémát az okozza, hogy a Windows telepítési helyének meghajtóbetűjelét egy, a Lemezfelügyelő eszközhöz hasonló segédprogrammal módosította. A meghajtóbetűjel ugyan módosult, egyes beállításkulcsok azonban továbbra is az eredeti meghajtóbetűjelre hivatkoznak."

[link]

Talán a leggyorsabb az office uninstall, majd reinstall lenne.

Ha még van időd szórakozni, nézd meg a FixIt központot, hátha van rá gyógyír.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44988) Kernel válasza tknof1871 (#44985) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ne is akard mással csinálni, Total Commander pont jó erre, amikor fájlszinten akarsz dolgozni. A partíciómásolás új partíciót hoz létre, vagy felülír egy meglévőt, de te elvileg nem akarod feldarabolni az új lemezt. Akkor meg semmi értelme.

Egyébként sincs értelme, "komoly ember" először particionál egy lemezt, igényei szerint, utána feltölti egy fájlkezelővel. Ha kezdő vagy a gépezésben, lehetőleg még most szokj rá a TC használatára, az Intézős szerencsétlenkedést pedig inkább el kell felejteni.

Én a 90-es évek végén voltam kezdő, Windows Commander néven már akkor is létezett, és szerencsére nekem is megmutatta valaki, hogy az legalább egy normális program.

Csak később a Microsoft is felfigyelt rá, hivatalos úton felszólították a fejlesztőt hogy a "Windows" nevet ne használja. Ghisler nem akart pereskedni, inkább kinevette őket és átnevezte a programját Total Commanderre.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44989) Yooha válasza StSanya (#44987) üzenetére


Yooha
aktív tag

A gyorsabb módszert választottam, Office reinstall.
Most már felmentek a frissítések, köszi! Bár nem tudok róla, hogy módosítottam volna a telepítési hely meghajtójelét, de legalább működik.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#44990) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Van egy notim ami egy gyáré volt, de kisorsolták az elavult gépeket.
Rajta van az XP kulcs. Hogyan tudok olyan XP-t letölteni, amit ezzel a kulccsal telepíteni tudok?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#44991) InfiniteReality válasza gordonfreemN (#44990) üzenetére


InfiniteReality
őstag

OEM és nem Retail változatot tölts le, olyan nyelvűt és azt a változatot (Home vagy Professional) amire a COA matrica szól.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44992) Troy. válasza Visormail (#44962) üzenetére


Troy.
addikt

Igazad van, köszi. :)

.

(#44993) dorka16 válasza StSanya (#44984) üzenetére


dorka16
aktív tag

Köszönöm szépen a te verziódat választottam mert egyszerűbbnek tűnt. A Vipre tökéletes munkát végzett. :R

(#44994) gordonfreemN válasza InfiniteReality (#44991) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm válaszod, és mi a helyzet a javítócsomagokkal? (SP3)

Szoftveres gondom is akad, a bejelentkezést követően néhány perc uán elkezd dolgozni a vinyó baromira, majd abbahagyja, ekkor a CPU kihasználtság a feladatkezelőben felugrik 100%-ra.
Az svchost.exe egyike (mert több van) pedig ennek 98%-át teszi ki.
Esetleg nem ismerős a hiba valakinek?

Köszönöm a válaszokat

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#44995) InfiniteReality válasza gordonfreemN (#44994) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nemtudom miért kérdés a javítócsomagok megléte? Teljesen alap, hogy eleve SP3-as WinXP-t teszünk fel egy gépre, és az összes Windows frissítést letöltjük hozzá.
Persze csak router mögül, és a Windows alap tűzfala legyen bekapcsolva.
A nagy CPU kihasználtságú svchost hibát sokminden okozhatja, de legfőképpen féreg, malware programok okozzák.
Telepítét követően fel kell tenni az alaplap chipkészlet driverét, a videokártya driverét (természetesen mindből a legfrissebbet), valamint az összes javítócsomagot. Ha mindezek fentvannak és van tűzfal, valamint víruskereső a gépen, nem kéne ennek a hibának jelentkeznie. Víruskeresőből nem kell semmi extra, otthonora Mircosoft Security Essentials tökéletesen megteszi, nem foglal sok erőforrást.
Egyébként ha biztosan vírusmentes a gép, okozhatja még elavult hálózatikártya driver is.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44996) Csontikka válasza gordonfreemN (#44994) üzenetére


Csontikka
aktív tag

SP2-es Xp csinált ilyen annó amikor bugos volt a windows update szolgáltatás
Nyiss egy cmd-d és írd be "net stop wuauserv"
Ha ez megoldja a problémát, akkor szerintem húzd újra.

[ Szerkesztve ]

(#44997) holozis_HUN2


holozis_HUN2
tag

sziasztok! Ez mi? Újra is tettem az Unityt de semmi. Link:http://kep.psharing.com/744185.jpg

(#44998) gordonfreemN válasza Csontikka (#44996) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szia!

Talált, süllyedt, szép volt gratula :)

Akkor majd újrahúzom, s ha megint előjönne?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#44999) Csontikka válasza gordonfreemN (#44998) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Integrált SP3-as telepítés után én nem láttam olyat, hogy előjönne ha minden frissítés fenn van.

Egyébként akkor szokott még ilyen lenni, ha egy telepítés beakad.
net stop wuauserv
majd töröld ki a c:\windows\SoftwareDistribution könyvtárat
ezután újraindítás majd manuálisan tolj fel minden frissítést a windows update-ről amit felajánl.
Utána meg szokott szűnni, de garantálni nem tudom sajna :)

(kerülő megoldás, a windows update frissítési szolgáltatás kikapcsolása, és időszakosan manuálisan frissíteni a rendszert)

egyébként az hogy teker az normális, az nem mindegy hogy meddig.
Mennyi memória van abban a gépben?

[ Szerkesztve ]

(#45000) Csontikka válasza Csontikka (#44999) üzenetére


Csontikka
aktív tag

még 1 ötlet, IDE-s, vagy SATA-s vinyó van benne?
nem lehet hogy a vinyó vissza váltott PIO módba és valójában a lemezműveletek tekerik a procit?

próbáld meg ezt lementeni vbs file-ként és megfuttatni.
(reseteli a DMA az ATA vinyók DMA státuszát)

(valamint egy HD Sentinel-el is less rá, hogy mit ír előtte)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.